liefde van Koningin Juliana onstuimig beantwoord Vele evenementen tijdens onvergetelijke dag Lord Wavell overleden Trygve Lie: alleen Y.N. kunnen koude oorlog doen beëindigen Juichend Parijs: Bevin's politiek in het Verre Oosten toegelicht WEERBERICHT 55ste Jaargang DONDERDAG 25 MEI 1950 No. 2700Ö LEIDSCH DAGBLAD p^cteur: J. W. Benny Ecofdredactle: B, W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4.50 per kwartaal; 35 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red 21507 Witte Singel 1, Lelden Giro no. 67055 Place de l'Opera zwart van de mensen Ome Parijse correspondent telefoneerde ons hedenmorgen: Gisteren was de zwaarst bezette dag van het programma van het Koninklijk 'woei aan Parijs, doch het is moeilijk in te denken, dat het succes er van ioiu nog te overtreffen valt. Men kent de hoofdpunten: 's Morgens de kransen op het graf van de Onbekende .Soldaat en op dat van Gespar de Coligny. Don de tocht naar Versailles, onderbroken door een kort oponthoud bij de 'mantslijperij van de heer Louis- Asscher, die door de gezant aan de Konink- gasten werd voorgesteld. Don het dejeuner, het concert en de theatervoorstelling in deze oude stad vo/t Frankrijk's roemrijke Koningen en daarna steeds onder het gejuich der mensenmassa's de terugkeer naar Parijs. De enkele uren rust werden hier door H.M. besteed aan de uitreiking van oe ordetekenen aan nabestaanden van Nederlandse verzetslieden in Frankrijk. Dan het diner in de Nederlandse Ambassade, waar de rollen tussen gastheer ti gosten voor enkele uren werden verwisseld en tenslotte de onvergetelijke gala-uitvoering in de Opera, die baadde in een zee van kunstlicht en welke lie ganse avond, tot diep in de nacht door een andere zee van tienduizenden Farijienaars, die het wachten maar niet moede werden, omspoeld zou worden. PRACHTIGE ENTOURAGE. Thans eerst onze impressie's over te. bezoek aan Versailles; wel moeilijk hsd men een entourage kunnen vin den. schoner en zinrijker dan dit Ver- fgjlles om Koningin en Prins enkele eren van waarlijk sublieme verpozing te schenken. Alles ademde in deze his torische stad met haar prachtige pa leizen. paviljoens, lust-warandes, rust. c? voorname rust der 18-de eeuwse franse vorsten. Onze Koningin had zich voor deze gelegenheid gekleed in een zwart kleed Eet korte mouwen, opgefleurd door twee boeketjes rode en rose rozen aan c> hals en de ceintuur. Een hoed met veren, zwarte handschoenen, schoenen en handtasje, beide uitgevoerd in even eens zwart peau de suède. Twee brace- iMs en een met diamanten bezet arm bandhorloge voltooiden het geheel, dat van een vorstelijke distinctie was. De Prins was wederom gestoken in de ge- mraals-uniform en over een schouder drctt: hij een riem. waaraan ziin foto toestel was bevestigd. Van tiid tot tiid voor het Petit Trianon en in het park neen wii hem zich met een paar pas sen van het gezelshap verwijderen om een tafereel voor later vast te leggen. De tafel in de voormalige residentie van de Zonnekoning was in U-vorm opgesteld en 64 stoelen voor een uiterst select gezelschap stonden er omheen Eeschaard. Het servies was van Sèvres, in wit, blauw en goud, en het strijkorkest speelde oude muziek van Franse en Nederlandse meesters. Het dejeuner, welks samenstelling Keer van zeldzame verfijning getuigde, werd besloten om kwart voor drie een goed half uur te laat in de voormalige salon van Marie Antoinette. Kaar de koffie en likeuren werden ge bruikt. SUBTIELE SCHOONHEID. Daarna begaf het gezelschap zich naar het „Theatre de la Reine", waar de Koningin en Prins en het gevolg oen programma van subtiele schoon heid wachtte: de actrices en acteurs van de Comédie Francaise hadden v'ch naar dit theatertje, dat in haar intimiteit aan een bonbonnière doet denken, begeven om hier L'épreuve van Marivaux te spelen. Een stuk van charmante en gecompliceerde liefdesverwikkelingen. Het orkest onder leiding van André Jolivet voerde stukken uit van oude franse componisten, doch toen het voorlaatste programmanummer was voltooid, gaf Madame Auriol het teken voor het vertrek: de achterstand in hst orogramma moest blijkbaar, höe ön ook. worden ingelopen. uc terugkeer naar Pariis alweer 001 tijd te winnen geschiedde langs ttIv andere route dan oorspronkelijk was voorzien. HET VERZET. frv zo arriveerde dan in de late na- •Riidag het cortège weer bij het Elysée. j^ar wachtte de Koningin een deputa- ';0 van de Nederlandse verbindingslle- c-n uit het Franse verzet en hun leider .pn Weidner genoot de eer persoonlijk c\>r H.M. te worden ontvangen Na de decoraties onderhield de Ko- zie voor Laatste Berichten pag. 3 nn het Eerste Blad. ningin zich geruime tijd met deze moe dige Nederlander, waaraan Frankrijk en ons 4and voor de herwonnen vrijheid zo veel zijn verplicht. Om kwart over acht stelden zich aan de ingang van de Nederlandss Ambas sade aan de Rue de Grenelle vervolgens een 60-tal lakeien op in hun gala-uni form, in blauw beige en wit, om daar de gasten op te wachten. De rollen wa ren nu omgekeerd en het. echtpaar Auriol. de ministers en andere hoog waardigheidsbekleders en leden van het Corps Diplomatique, waren thans de gasten van H.M. en het viel ons op, hoe president Auriol nu door Koningin Ju liana werd rondgeleid. GETAL 37 De tafel was met uitzonderlijke zorg gearrangeerd men weet. dat het ser vies en het zilver speciaal uit Holland overkwamen en in het bijzonder trok ken de kandelaars de aandacht der ge nodigden. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll WAARDERING VOOR KONINGIN JULIANA. Het Franse Protocol moest wijken! Koningin Juliana heeft de har ten der Parijzenaars veroverd, al dus Reuter. Niets heeft de Parijse bevolking méér getroffen dan de ongekunsteldheid, waarmede de Koningin zich verlaat op de steun van haar echtgenoot en de oplet tendheid waarmede Prins Bern- hard de Koningin bijstaat bij het vervullen van haar Koninklijke plichten. Het is de duizenden, die het Ko- ninklijk paar bij de plechtigheden van monument tot monument volg den, niet ontgaan, dat de Koningin er steeds op bedacht was dat de Prins haar volgde en dat Prins Bemhard zich geen ogenblik door officiële personen uit het gezel schap van de Koningin liet schei den. Bij het graf van de Onbekende Soldaat en op de trappen van hst Grand Trianon te Versailles, wan neer de Koningin de, auto verliet of instapte was de Prins er steeds, om haar bij de arm te steunen en haar te geleiden. Het Franse protocol heeft bij ver scheidene gelegenheden moeten wjjken voor Prins Bernard's vol hardende wil om aan de zijde van zy'n echtgenote te blijven! Van buiten drongen de kreten van het publiek door tot in de zaal. Nadat het gezelschap zijn plaatsen had bereikt en de beide volksliederen wa ren uitgevoerd, duurde het minuten en minuten alvorens dit Parijs ophield onze Koningin te doen gevoelen, hoe warm de plek als is, die zij na deze enkele dagen in de Franse harten wist in te nemen. ONTROEREND SCHOUWSPEL. Toen eindelijk de stilte intrad, weken de gordijnen vaneen en zag men op het toneel een schouwspel, dat vooral onze Koningin wel diep moest ontroeren. Het ganse Corps de Ballet paradeerde »>oor onze ogen Eerst de kleine snoezige meisjes, van ca 58 jaar, de z.g. petits rats de l'Opera" en men voelde hoe Ko ningin Juliana, deze moederlijke Ko ningin, hier aan haar eigen kinderen moest denken. Daarna de grotere dan seressen. de vermaarde sterren Dorsom- wal en Toumanowa. en ten slotte vele Weer eens een Brits protest TEGEN OPHOUDEN DOOR RUSSEN VAN SC HUITEN VERKEER OP DE ELBE. De bevelhebber van de Britse sector van Berlijn, generaal-majoor Bourne, heeft schriftelijk bij zijn Sovjetrussische collega, generaal-majoor Kotikof, ge protesteerd tegen de ernstige belemme ringen, waaraan de Sovjetrusslsche autoriteiten 't interzonale schuitenver- keer c-p de Elbe onderwerpen. Het Britse protest heeft betrekking op het onthouden door de Russische bezettngsautoriteiten van een zestigtal schuiten bij de riviergrens te Witten- berge tussen de Britse en Sovjetruss'- sche sectoren. Sommige vaartuigen zijn meer dan twee weken vastgehouden. Generaal-majoor Bourne verzoekt generaal-majoor Kotikcf in zijn brief de pramen zonder verdere vertraging hun* reis te laten vervolgen. CANADA ALS WAPENLEVERANCIER IN HET ATLANTISCHE PACT De Canadese regering heeft het parle ment. verzocht de Canadese strijdkrach ten toe te staan niet overtallige mili taire voorraden te verkopen en de op brengst onmiddellijk te gebruiken voor de aankoop van ander materiaal. Op de openingsdag van de bloemen tentoonstelling te Chelsea bracht hei Engelse- koningspaar er een bezoek. Koningin Elizabeth en Koning George in de rotstuinen. FINSE VAKVERENIGINGEN KEUREN NIEUWE LOONREGELING GOED. De Finse vakverenigingen hebben bij meerderheid de nieuwe loonovereen- komst, welke in het begin van de maand door het vakverbond was aan gegaan op voorwaarde, dat zij later door de vakverenigingen zou werden geratificeerd, goedgekeurd. Volgens de overeenkomst krijgen alle leden van het vakverbond 15% loonsverhoging voordat hun lonen gekoppeld worden aan de index van de kosten van levens onderhoud. De vakverenigingen, die tegen de overeenkomst stemden, staan voor het grootste deel onder communistisohe lei ding. Grote voorzichtigheid geboden Bevin, de Britse minister van Buiten landse Zaken heeft in antwoord op vra gen van Eden, de plaatsvervangende lei der der conservatieve oppositie, in het Lagerhuis verklaard, dat Engeland zich niet zou onderwerpen aan de voorwaar den. die de communistische Chinese re gering heeft gesteld voor het aanknopen van diplomatieke betrekkingen. Bevin verklaarde, dat dc Britse re gering ten opzichte van Indo-China met voorzichtigheid te werk was ge gaan. „Wü gingen zeer voorzichtig ENIGE REGEN. P® Bilt verwacht tot morgenavond: veel bewolking en op de meeste fatsen enige regen. Meest matige r00 uit Oosteliike richtingen. Dezelf- of iets hogere temperaturen dan n(,aag. (Opgemaakt te 10 uur). 26 MEI. jn od: 4.32 uur; onder; 20.42 uur. «Uil op: 14.01 uur; onder: 2 18 uur. "°°?water te Katwijk te 10.17 en 2253 (Doodtij) Dit Dommer bestaat uit acht pagina's. Die kandelaars hebben een geschiede nis: zij werden door Koning Willem I indertijd bij een Parijse juwelier besteld, l die ze echter eerst in 1848 afleverde, I toen Willem II intussen de troon be stegen had. I Het menu scheen geïnspireerd te zijn door het getal 37: het tafellaken en het kantwerk was in 1837 door Nederlandse kantwerkers vervaardigd de wijnen- Coron en Ch&teau Laffitte dateerden uit hetzelfde jaar en de champagne was van 1937. hetzelfde jaar dus dat Ko ningin Juliana en Prins Eernhard trouwden. De dis was gedécoreerd met Franse theerozen en de eetzaal werd verlicht met gouden 18de eeuwse kandelaars. GALA IN OPERA. Na het diner volgde ten slotte de gala-uitvoering in de Opera. Wel zel den heeft men dit monumentale bouw werk in het centrum van de stad, zo zinrijk in zUn majestueuse allure ge zien. Buiten waren honderden felle lam pen opgesteld die dit monument van Gardier herschiepen tot een lichtpunt in de duisternis van dit Parijs in ruste. Op de traopen tientallen Republi keinse gardisten in hun bonte kleuren rood, wit blauw en zwart, de slaart- oluimen op de helmen. In het theater ten slotte het publiek, dat zich in zeer grote meerderheid in gala-kleding en avondtoilet had ge stoken. Een bed van bloemen, azalea's, horten sia's en rozen, had men voor de Ko ninklijke loge a.i.gelegd. Om 10 uur, nadat men op de planken Strawlnsky's ballet Le baiser de la fée" al gezien en genoten had weerschalde door de marmeren gangen een trompet signaal. ten teken dat de Koningin in aantocht was. Daarna verhief men zich. Langzaam schreed H.M. aan de arm van de president naar haar plaats. Op de tweede dag van hun bezoek aan de Franse hoofdstad, hebben H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bemhard een krans gelegd op het graf van de onbekende soldoat onder de Are de Triomphe. tientallen mannen. De stoet werd afge sloten na zeker 20 minuten geduurd te hebben, door de premier maitre du bal let. de eerste choréa graaf en danser Serge Liter, die een diepe révérence voor de Koninklijke logs maakte. Hierna volg de een ballet van Lalo en daarna de nieuwste aanwinst van het repertoire .Le chevalier errand" van Jacques Ibert. VERRASSING. De klok had 12 uur reeds lang ge slagen, toen het publiek zich van de zetels verhief. Men wachtte tot de Koninklijke gasten en het presiden tiële paar de uitgang hadden bereikt het moest "oor onze Koningin zeker wel een verrassing zijn te zien, hoe hier de ganse Place de L'Opera nog zwart van de mensen zag, mensen, die juichten, riepen en wuifden, omdat z\j 'leze Koningin, die in haar bijna schuchtere eenvoud, die zo waarlijk rroots is. zo goed begrepen meenden 'e hebben. Men wist dat Koningin Juliana zeer /eel hield van Frankrijk! Thans weet men al onmiskenbaar zeker, dat deze liefde door het Franse volk met de onstuimige hartelijkheid het Romaanse ras eigen, wordt beant woord. DEN HAAG HEEFT 56d.0c0 INWONERS Hel inwonertal van Den Haag is de i beide laatste jaren in kalmer tempo I geschiedIn het vorige jaar nam het j met 6700 personen tee tot 558.848 op j 1 Jan. j.l. Op 1 Maart j.!. was het be- 1 volkingscijfer 560.000. j Bekend leider uit wereldoorlog twee Lord Wavell, de voormalige Britse onderkoning van India en in de tweede wereldoorlog bevelhebber op verschil lende fronten, is te Londen op 67-jarige leeftijd overleden. Hij had onlangs een ernstige operatie ondergaan. In 1940 was lord Wavell opperbevel hebber in het midden-Oosten, doch toen in 1941 cle oorlog tussen Japan en de geallieerden (met inbegrip van Neder land) uitbrak, werd hij benoemd tot opperbevelhebber der Britse strijdkrach ten in India en tot opperbevelhebber van alle geallieerde strijdkrachten in Zuid-Oost-Azië. met inbegrip van In donesië. Hij heeft zich in begin 1942 met zijn hoofdkwartier gevestigd bij Bandoeng in West-Java om vandaar uit de aotie tegen Japan te leiden, dat op dit moment door de aanval op Pearl Harbour nog een overmachtige militaire positie in de Stille Oceaan had. Nadat de Engelsen in Singapore, dat de sleu tel van Zuid-Oost-Azië werd genoemd hadden gecapituleerd en nadat bekend werd, dat de beloofde geallieerde ver sterkingen niet meer op tijd in Indo nesië zouden aankomen om de Japanse overmacht tegen te houden, is lord Wavell met zijn staf weer uit Java ver trokken om van India uit de oorlog tegen Japan verder te leiden. Lord Wavell, die uit een oude solda- tenfamilie stamt, verloor in Frankrijk een oog in de eerste wereldoorlog. Als de jongste generaal in het Britse leger commandeerde hij de Britten in Palestina gedurende de Arabische op stand van 1937—1938. In Juli 1939 werd hij Brits opperbe velhebber in het nabije Oosten en einde 1940 opende hij zijn schitterende cam pagne tegen de Italiaanse troepen in Afrika Hij ontwrong de Italianen heel Cyrenaica en in het volgende jaar ook Somaliland en Eritrea en hij bevrijdde Abessynië. Intussen had de Duitse invasie van Griekenland en de komst van Rommels Afrika-corps de krijgskans in Lybië doen keren en moest Wavell met zijn verzwakte leger terugtrekken tot op 100 km. van Alexandrië. Hij werd naar het Verre Oosten over geplaatst voordat de zo nodige verster kingen ariveerden, die zijn opvolger ln staat stelden het verloren terrein te herwinnen. In 1943 werd Wavell veldmaarschalk en vlce-koning van India en bij zijn af treden van deze functie in 1947 werd hij tot graaf verheven. Tarweraad 19 Juni te Londen bijeen NEDERLANDS IMPORTKWANTUM 50.000 TON HOGER. Het dagelijks bestuur van de Tarwe- raad heeft een Nederlands verzoek tot verhoging met 50.000 ton van het im portkwantum tarwe in het kader van de tarwe-overeenkomst goedgekeurd. De aan Nederland gegarandeerde import- „hoevealheid, waarin begrepen de voor Indonesië en de West-Indische gebie den bestemde quanta, bedraagt thans 750 000 ton Indonesië heeft inmiddels een ver zoek tot toelating als afzonderlijk lid van de Tarweraad ingediend. De hoe veelheid tarwe, waarvoor Indonesië le veringsgarantie zal vragen, bedraagt 75.000 ton. Het Indonesische verzoek komt als een der agendapunten aan de orde op I de bijeenkomst van de Tarweraad van 19 Juni a.s. te Londen. over tot erkenning van de regering van Bao dai" zo zeide hij. Wij hoopten met bezorgdheid, dat teen ter tijd wat meer onafhankelijk heid aan Bao dai's regering zou worden gegeven, dan in feite was gedaan en ik maak op. dat de Fransen de toestand voortdurend herzien. Zij trachten een toestand te scheppen, waarin dit hun mogelijk is. De moeilijkheid hierbij is het feit dat er een burgeroorlog aan de gang Is." Bevin verklaarde, dat Frankrijk zich in de Veiligheidsraad in een bui tengewoon benarde positie bevond door de erkenning van Ho tsii-minhs be wind door Rusland en China. De Fransen zijn tot de conclusie ge komen, dat dit een directe aanval op hen is. die hen verhindert in de raad hun functie uit te oefenen, zo verklaar de Bevin. Wat de 71 voormalige nationalistische vluigtuigen betrof, die te Honkong wor den vastgehouden, was de Britse rege ring niet voornemens zich te mengen ln de beslissingen van de rechterlijke macht. De Russische boycott van de Ver enigde Naties vergeleek Bevin met een staking, waardoor het werk van de Verenigde Naties wordt opgehouden. „Rusland heeft de zittingen verlaten en wij zeggen, dat het hangende de on derhandelingen aan het werk moet te rugkeren". zo zeide Bevin. Bevin was van mening, dat „Amerika, met zijn sympathie voor China, een zeer gunstig aanbod" had gedaan. De Verenigde Staten hebben verklaard niet voor China's toelating tot de Ver enigde Naties te zullen stemmen, doch ook niet hun veto er tegen uit te bren gen. aldus Bevin. ..Wij trachten heel eer lijk zeven leden van de Veiligheidsraad te vinden, die voor China's toelating zouden stemmen". Tegen de critiek van Eden op Enge- lands erkenning van Mao's regering, ver dedigde Bevin de stap van zijn regering door te verklaren: ,Ik geloof niet. dat het toen juist was om de Russen in staat te stellen zich voor te doen als het enige land. dat iets voor China wilde doen". Ah Engeland, evenals de Verenigde Staten. China in de steek had gelaten. ..geloof ik. dat wij het Verre Oosten voor altijd zouden hebben verworpen," aldus Eevin. Oost-Duitse Pinkster bijeenkomst geopend Wilhelm Pieck, de president van de Öostüuitse republiek, heeft gisteren de Pinksterbij een komst van de communis tisch Vrye Duitse jeugd officieel ge opend door het inwijden van de „repu bliek der jonge pioniers", een tenten kamp voor 20 000 Oostduitse jongens en meisjes tussen 6 en 14 jaar teOost- Berlijn. De 20.000 kinderen zwaaiden telkens als Pieck of de andere sprekers de naam van Stalin noemden, minuten lang met hun blauwe zakdoekjes. Het hoogtepunt van de demonstratie kwam. toen 20 Griekse kinderen, die in Oort-Duit:l?ni worden opgevoed, (zij zijn destijds gewe-lddadig wegge voerd!) zwaaiend met de Griekse par- tisanenvlag het platform betraden. De Duitse kinderen riepen in koor: „Wij groeten de jonge Griekse vrijheidstrij ders" Pieck verklaarde tot de kinderen: „Jullie demonstreert hier voor de vrede, zodat jullie moeders niet meer hoeven te huilen in een derde wereldoorlog"'. Hij waarschuwde de kinderen, dat zij wiakzaam mcesten zijn tegen de acti- v'teit van de „reactionnaire geerte'ij- k.n, die tegen de vooruitstrevende je igrïoeweging strijden, omdat het on- d.-rwijs in de scholen is gebaseerd op het dialectisch materialisme". De dressuur is ongetwijfeld praohtig! Hij is niet pessimistisch Trygve Lie. de secretaris-generaal der VN. heeft vlak voor zijn vertrek naar de V.S.. te Londen een verklaring uit gegeven. Lie verklaart, dat zijn kortgeleden aan maarschalk Stalin in Moskou ge brachte bezoek had aangetoond, dat de VN de enige oplosing voor de koude oorlog vormden en de enige methode waarbij de vrede kon worden bewaard. Lie verklaarde verder op dit ogenblik slechts te kunnen zeggen, dat hii niet ontevreden is over zijh besprekingen in de drie Europese hoofdsteden. Er waren geen deuren gesloten. Hij keer de terug naar het hoofdkwartier van de VN met de overtuiging, dat dc mo gelijkheid van contructieve onderhan delingen aanwezig is. De resultaten van de uitwisseling van gedachten en standpunten over de VN en de z.g. koude oorlog zouden echter niet kunnen worden beoordee'd tenzij zjj in de Iood van de volgende 2 of 3 maanden duidelijk werden, aldus Lie. Men moert geduld oefenen. Het feit dat ziin bezoek als secreta ris-generaal aan de vier hoofdsteden de publieke belangstelling zozeer had bezig gehouden, toonde n'et alleen de ernst aan van de huidigs verdeeldheid tussen de beide partijen in de koude oorlog, maar bewees ook. dat de VN de enige weg aangaven waarlangs de scheiding zou kunnen worden overbrugd en op den langen duur de vrede kon worden gehandhaafd. Lie bracht ten slotte dank aan allen, 'ie hun steun voor zijn pogingen had- 1en uitgesproken Hij had nog nooit zo veel brieven en telegrammen en per soonlijke goede wensen van bekenden en onbekenden van hoog tot laag ontvan gen als tjjdens zijn bezoek aan Moskou Parjjs en Londen. Lie dankte vooral voor de boodschap pen van de verenigingen voor de VN en andere vredesorganisaties, de Franse oudstrijders vele organisaties van moe ders en kinderen en voor verklaringen als de motie, ondertekend door 144 le den van het Britse lagerhuis en de re solutie. welke door het congres van de MRP in Frankrijk was aangenomen. Lie gaf de verzekering te zullen blij ven streven naar een hernieuwde toe nadering van de regeringen ln het ka der van de VN. met het doel de span ningen van de ..koude oorlog te ver minderen en ten slotte een eind te ma ken aan de .koude oorlog" zelf. Verwacht wordt, dat Lie by zijn terugkeer in Lake Success een poging zal doen om met gedelegeerden van de belanghebbende mogendheden bij de VN, een of andere wederzijds aan vaardbare formule uit te werken voor het hervatten van de werkzaamheden in de Velligheldraad. DE FUNCTIE VAN ALGEMEEN SECRETARIS DER V.N. Naar verluidt, heeft Trygve Lie de leiders der regeringen te Moskou. Pa rijs en Lenden meegedeeld, dat hij '.iet volgend jaax (Februari 1951) niet alge meen secretaris der V.N. wil blijven. Sommige waarnemers geloven echter, dat men Lie wel zal kunnen overr°den aan te blijven, daar hij bij verschillen de gelegenheden te kennen heeft ge geven. dat hij. mocht geen opvolger gevonden kunnen werden, in het belang van de V.N. opnieuw deze functie zou willen bekleden. Men gelooft, dat de twee vaker genoemde candidaten Gun nar Mvrdal, cp het ogenblik secretaris van de economische commissie voor Europa, en dr Jaime Torres Bodet. di recteur-generaal van d? Unesco, geen van beiden veel kans hebben de steun te krijgen van West en Oost in de al gemene vergadering.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 1