Monster-diner der 3300 in Houtrusthalleii DE MAM Radio-programma MAANDAG 15 MEI Koningin Juliana Nederlandse Moeder van het jaar". INTERNATIONALE ERE-HAL VOOR MOEDERS. Moeders van gezinnen uit vele lan- fen, o.W. Koningin Juliana, die uit hoofde van bijzondere verdiensten in hun land lot „moeder van het jaar" zijn uitgeroepen, zijn door het Co.Mité van Moeders in Connecticut geëerd ter gelegenheid van de jaarlykse vie ring van Moederdag. Elke moeder ontving een medaille en een oorkonde. De toekenning dezer spe ciale onderscheiding vormde een on derdeel van een programma, dat zich ten doel stelt alle moeders over de ge hele wereld te verenigen, om gezamen lijk aan haar verlangen naar het behoud van de vrede uiting te geven Het Comité is voornemens een inter nationale ere-hal voor moeders op te richten, waar de namen van vooraan staande vrouwen verenigd zullen worden. Tot de Europese moeders, die door hun landen zün uitverkoren, beho ren: mevr. Verwilghen, de echtgenote van de gouverneur der Belgische pro vincie Limburg, koningin Frederiea van Griekenland; de Groothertogin van Luxemburg; Koningin Juliana der Nederlanden en de Hertogin van Al bemarle in Engeland. Mr E. N. van Klëttens gaat 15 Juni heen. ALS AMBASSADEUR IN DE V.S. H.M.'s ambassadeur te Washington, mr E N- van Kleffens, zal zijn functie omstreeks 15 Juni a-s. neerleggen. Hij zal eerst een maand vacantie in de Ver. Staten doorbrengen, alvorens naar ons land terug te keren. Prof. Erhard over Nederlands- Duits handelsverkeer NIEUW VERDRAG HET MODERNSTE IN EUROPA. „Het Nederlandse-Duitse handels verdrag is het modernste verdrag in Europa. Alles moet in het werk wor den gesteld om het tot zijn recht te laten komen, aangezien wy tegenover Europa verantwoording schuldig zijn. Een ernstige verstoring zou een ne- nedcrlaag betekenen van de Europese gedachte". Dit verklaarde prof. Ludwig Erhard. minister van Ec. Zaken van de Duitse Bondsrepubliek. Zaterdag j.l. op Schiphol kort voor zijn terug keer naar Duitsland. Bepaald optimistisch sprak hij zich uit over de ontwikkeling van het Neder lands-Duitse handelsverkeer, dat aan beide zijden een totaal bedrag heeft be reikt van 1 milliard Duitse mark, het geen hij in de eerste plaats toeschreef aan de gevorderde liberalisatie van de handel, die in Nederland een verheu gend krachtige weerkank heeft gevon den. Inzake de Nederlandse kapitaalsin vesteringen in Duitsland verzekerde prof. Erhard, dat door de Bondsrepu bliek alles zou worden gedaan om dit vraagstuk zo spoedig mogelijk op te lossen. Na erkenning van de oud parti culiere schulden, waarop in ieder geval kan worden ger^kejid; hoopt men een zekere transfer in valuta mogelijk te kunnen maken. Ook had de minister vertrouwen in de ontwikkeling van de Rijnvaart en hij legde nadruk op het Duitse verlangen naar internationale samenwerking op dit gebied. Ten slotte sprak de minister zich zeer positief uit over het plan Schuman. over een Frans-Duitse .staal- en steenkool unie. ONTWERP nUISVESTINGSWET GEREPATRIEERDEN. Spoedig is de indiening bij de Twee de Kamer te verwachten van een ont- werp-noodwethuisvesting gerepatrieer- den. Prins BernharcT weer in ons land. Prins Bernhard is vanochtend met een KLM-Constellation uit New York op Schiphol aangekomen. De Prins heeft een groot deel der reis van New York naar Schiphol in de ccckpit door gebracht. Onmiddellijk na aankomst vertrok hij per auto naar Soestdijk. Mr Fockema Andreae over het K.N.I.L. HIJ WIL HIER GOED LEGER OPBOUWEN. Op Schiphol, waar hij afscheid nam van dr Hirschfeld, verklaarde de Staats secretaris van Oorlog, mr W. H. Focke ma Andreae, dat na 26 Juli het KNIL zal opgehouden hebben te bestaan. Daarmee zal een grote zorg van de re gering der RIS zfjn weggenomen. ,,De medewerking, die ik ondervond van de Sultan van Djokja. de minis ter van Defensie der RIS. is zeer pret tig geweest. My is gebleken, dat de gemaakte afspraken prompt worden uitgevoerd", aldus de Staatssecretaris. Vandaag sluit de mogelijkheid voor de leden van het KNIL om te kiezen of zij over willen gaan naar de Kon. Landmacht of naar de AJPRIS. Deze keuze is vaak moeilijk geweest, maar ééns moet de dag komen, dat een be slissing wordt genomen. Voor de Indonesische leden van het KNIL is door de RIS-regering eeh rede lijke pensioenregeling gegarandeerd, die ongeveer overeenkomt met de vooroor logse. Het Europese KNIL-personeel zal worden gerepatrieerd met troepentrans portschepen. Zij zullen dezelfde facili teiten krijgen als de mannen van de K.L. De voorwaarden voor het overma ken van hun spaargeld zijn gelijk aan die van de burgers hetgeen misschien voor velen een teleurstelling zal zijn. Er zal echter voor worden gezorgd, dat zij in Nederland niet door zorgen behoeven te worden gekweld, want wij hebben er niets aan wanneer het kader van de KNIL wordt aangevuld met mensen, die door zorgen in beslag wordengenomen Het Indonesische personeel van het K.N.I.L. zal naar de A.PR.I.S. over kunnen gaan. Mr Fockema Andreae sprak de ge ruchten. als zou hij spoedig zijn functie van Staatssecretaris neerleggen, tegen. „Ik heb de taak een leger op te bou wen en die taak is nog lang niet ver vuld. Slechts indien mij zou blijken, dat ik haar niet zou kunnen vervul len en onder een leger versta lk een goed legerzou ik geneigd zijn mijn functie neer te leggen, maar daar is op het ogenblik geen reden voor". RAAD VAN ADVIES HEEFT GEEN BEZWAAR TEGEN JORIS DIELS^ De raad van advies aan wie de Haagse kunststichting in overleg met de Neder landse Vereniging van Toneeetyunste- naars de vraag heeft voorgelegd of de heer Joris Diels naar Nederlandse maat staf gemeten, in aanmerking komt voor een leidende functie in het Nederlandse toneelleven, heeft deze vraag bevesti gend beantwoord. Dit houdt dus in, dat volgens deze raad van advies, er geen bezwaar tegen bestaat, dat Joris Diels wordt aangesteld als medeleider van de Haagsche Comedie. Ned. Gist- en Spiritusfabriek thans „Koninklijk" H.M. de Koningin heeft aan de Ne derlandse Gist- en Spiritusfabriek te Delft het predieaat „Koninklijk" ver leend. Dit deelde de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland mr L. A Kesper mede aan een diner, dat Zaterdagavond in de Houtrust- hallen te Den Haag is gehouden ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan dezer fabriek. Aan dit diner zaten 3300 personen aan. o.a. de heer S L. Mansholt, minis ter van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening, mr. A. M. Joekes, minister van Sociale Zaken en de burgemeester van Delft, mr G. E. van Walsum. Minister Mansholt zelde in een toe spraak tijdens de maaltijd, dat het H M. de Koningin heeft behaagd de presi dent-directeur ir. W. H. van Leeuwen, te benoemen tot commandeur in de Orde van Oranje Nassau. Leeuwen opende de maaltijd met het uitbrengen van een dronk op H.M. de Koningin, waarna gezamenlijk het Wil helmus werd gezongen. Minister Mansholt prees de organi satie van deze avond en rpeende, dat hij op het gebied van de voedselvoorziening vel enige ervaring had. Doch. hij had thans ontdekt, nog wat te kunnen leren. Hier was het mogelijk op tijd de wijn gekoeld en de kip warm op tafel te brengen. En dat is hém in vele jaren niet gelukt! Ir. Van Leeuwen dankte hartelijk voor de hem en het bedrijf verleende on derscheidingen. Na de maaltijd, richtte spr. nog woor den van dank tot allen, die haddep me degewerkt tot het slagen van dit diner, om. de heer Diesbergen, directeur van Houtrust. die had te zorgen voor 14.000 borden. 7000 bestekken, 7000 wijnglazen, 5000 borrel- en likeurglazen. 4000 kop en schotels, $50 meter tafel enz. Na 'de maaltijd volgde een cabaret- programma, verzorgd door Lou Bandv en zijn gezelschap. Met een bal is het feest besloten. Ruim 200 meisjes van de Huishoud scholen en het Huishoudcentrum in Den Haag, benevens een kleine 100 kellners hebben het dmer voor de personeelsle den en hun echtgenoten geserveerd. Het Initiatief voor dit monster-diner was uitgegaan van de onder-directeur, de heer W. A. Verkennis; aan de voorbe reiding was enige maanden gewerkt. Om halfzeven klonk het signaal: Het is voor de kok in de keuken". Het gordijn werd opgetrokken en de verbaasde gasten zagen een eetzaal. I zoals zy wel nimmer in hun leven zul len hebben gezien! In de geheel ge metamorfoseerde hall, waarin een ge ïllumineerde muziektent was geplaatst, stonden, tegenover de hoofdtafel in vier ryen 77 tafels, die plaats boden aan de 3300 gasten. Iedere tafel had één kellner met drie meisjes en steeds bij het verwisselen van het bestek, marcheerden de meisjes en kellners in het gelid op, hetgeen tel kens weer oen applaus deed opklaterén. De president-directeur Ir W. H. van \MjjJ '*S/ per rol 'De grootste en de beste! VERGADERING BOND „VROUWEN IN BEDRIJF EN BEROEP. De Nederlandse Bond van vrouwen in bedriif en beroep hield dit weekein de een algemene vergadering en een landdag in het „Oolgaardthuis" te Arn hem. De landelijke presidente, mevr. mr M. F. W. van Meerten, sprak over de geest van saamhorigheid, waarvoor de bond bekend staat. Verheugend noem de zij het door de regering aan de Staten-Generaal aangeboden wetsont werp ter verbetering van de rechtspo sitie van de gehuwde vrouw. De presidente noemde het echter een nadeel, dat de handelscmbekwaamheid. bedoeld in dit ontwerp, voornamelijk betekenis heeft voor de vrouwen, die buiten gemeenschap van goederen zijn gehuwd, terwijl er h.i. tevens een te rugslag is op de handelsbekwaamheid van die vrouwen, die. wanneer zij ge huwd ziin in gemeenschap yan goede ren. een beroep uitoefenen of gaan uitoefenen. Het internationale congres voor vrou wen in bedrijf en beroep, zal dit jaar van 29 Juli tot 5 Augustus te Londen worden gehouden, onder het patronaat van Kroonprinses Elisabeth van Enge land. In het hoofdbestuur werden gekozen: mej. M. J. H. Kalis. mevr. G. A. van Os, mej. A. H. B. van der Ent en mej. mr J. C. van Hout. FEUILLETON die zijn geheugen verloor door PATRICIA WENTWORTH Vertaald uit het Engels 17) Hij knikte. Dat was die avond, dat ik neergeslagen werd. Het was een Scotland Yard detective, Abbott, de gene, die mij oppikte en thuis bracht. Kende hij je? Niet goed; hij zei, dat we elkaar ergens op een feest in 't Carlton ont moet hadden, en dat ik veel met een meisje in een goudkleurige jurk had gedanst, dat hem erg opgevallen moet zijn, reden waarom hij mij zich ock zo alleen nog maar, dat er even iets van j herinnering was. Je moet je er niet al te erg voor inspannen. Deze herinnering kwam plotseling boven, terwijl je met heel iets anders bezig was. Ik ben er van overtuigd, dat het beter is, dat je je er niet speciaal voor inspant. Hij knikte. Ja, daar heb je mis schien gelijk aan. De dingen laten zich nu eenmaal niet forceren. Hij leunde voorover en legde de tekeningen op haar knieën. Wat vind je er van? Hij had diverse schetsen van een zwarte vogel gemaakt in alle mogelijke houdingen: plechtstatig, wild, zwierig, oorlogszuchtig en roofachtig. In elke tekening had hij precies hetzelfde leven gelegd, dat ook zijn houten beesten zo écht deed zijn. Ze zijn prachtig. 'Wacht eens evenzei hij en nam de tekeningen weer van haar over, om er nog verder aan te werken. Zijn hand raakte even de hare, teen hij de blocnote overnam. Hij voelde een tril ling door zich heen gaan. Het ging on middellijk weer voorbij, maar bewees hem. dat hij zichzelf niet helemaal meester was. Hjj zou deze vcgelfiguren goed schijnt te herinneren. Maar toen i neg even verder uitwerken en dan meest het op namen aankwam, kon hij zich hij er van doorgaan, want als hij lan ger bleef, dan zou hij er zich niet van slechts de naam Bill herinneren. Gek, ik heb altijd het gevoel gehad dat de naam William (Bill is afkorting voor William) wél bij me hoorde. Maar hij meet zich toch nog wel andere mensen herinneren, die ook op dat feest waren? Hij zegt van niet, Het is al lang geleden, hij is natuurlijk sindsdien op honderden van dergelijke feesten ge weest. Je weet hce het gaat, dergelijke herinneringen zijn vaag. Luister eens, ik zou prachtige t oast op dit vuur kun nen maken, als je dat wilt. Samen maakten ze toast. William had een gezonde eetlust. Toen ze thee gedronken hadden, vertelde hij Ka- therine, dat hij door het bij ongeluk zwart verven van die eend een goed idee had gekregen voor een wérkelijk zwarte vcgel, een grote zwarte raaf. Toen zs z°i, dat haar dat een pracht idee leek, vroeg hij potloo-d en papier en begon te schetsen. Hij zat op de vacht voor het haardje met de bloc note op zijn knieën en tekende met volkomen geconcentreerde aandacht. Gedurende een enkel ogenblik be stend er voor hem niets anders dandit ontwerp. Teen Katherine hem vroeg; Wat bracht je op de idee van die Wurzel- honden? antwoordde hij verstrooid: Ik heb eens een hond gehad, die Wur- zel heette. Ze hield even haar adem in. Daarna vroeg ze met dezelfde zachte stem; Wanneer was dat? Ik was tienen toen met iets van schrik in zijn ogen voegde hij er aan toe; Aliemensen, dèib herinner ik me! Ja. inderdaad. Hij staarde haar met grote intensi- kunnen weerhouden om Katherine te omhelzen, en dat was natuurlijk iets, dat hij niet deen kon. Ze was hier he lemaal alleen met hem en ze had zon der enige bedoeling gevraagd of hij 1 meeging theedrinken. Hij mocht geen misbruik maken van haar vriendelijk- heid. En natuurlijk kon hij ock op de zaak geen avances maken. Met afschuw zag hij het beeld van de werkgever voer zich, die van zijn positie gebruik makend, jonge meisjes lastig valt. Hij concentreerde zich opnieuw op zijn ontwerpen. Katherine sloeg hem gade. Het was niet moeilijk om uit te maken, wat er in hem ontging Het gaf haar dat ge- veel, dat het midden hield tussen een lach en een traan, en dat ze zo vaak had ten opzichte van William Smith. Hij was verliefd op haar en wilde haar dat meedelen, maar hij vend het moei lijk. omdat ze ook bij Tattleccmbe werkte en het alles voor haar mis schien gecompliceerd zou maken. Ze was er niet zeker van, of ze eigenlijk wel wilde, dat hij nü al iets zei Een moment als dit was iets bijzonders in hun verhouding tct elkaar, met een geheel eigen charme. Het was broos en; voorbijgaand. Het had de bekoring van een Februari-dag voor zich zag ze een zonnige Februari-morgen met blauwe lucht, vage wolken en een zach te wind, vol beloften van de komende ler.te, die op Februari zou volgen. Evenals Faust zou ze dit mooie ogen blik vast hebben willen houden. William pakte z'n tekeningen bij eikaar en stond op. Het lijkt me beter, dat ik er nu vandoor ga. Ze glimlachte en zei: Je kunt best blijven eten, ais je wilt. Hy keek in 't rond en fronste een weinig. De zitkamer was soberder van kleur gehouden dan Carols slaapka mer, en het meubilair minder modern. Katherines blauwgroene jurk harmoni eerde met de bruinieren stoel, waarin ze zat, Haar haar glansde en haar ogen schenen te stralen. Ze glimlachte naar hem op. Bijna kortaf zei hy: Ik geloof, dat ik beter kan gaan. -Waarom? Ga toch weer zitten en vertel me nog wat. Hij schudde zijn hoofd. Nee. ik moet er vandoor. Zeer bedankt voor alles. Heel wat belangstellende gezichten keken uit de omliggende ramen toen hij wegreed. Vier radio's krijiten tegen elkaar in. Een vrouw was oezig haar kroost met een schelle stem de vrese lijkste bedreigingen toe te slingeren, cm de kinderen naar binnen te krijgen. Aohter de hoge bomen was het sikkel tje van de maan zichtbaar. Boven in ■de zitkamer van haar flat stond Ka therine te luisteren naar het geluid van Williams auto. die wegreed. Ieder een in net buurtje zou weten, dat ze thuis was gekomen met een jongeman, en dat hij diverse uren bij haar had doorgebracht. William,, lieveling, zuchtte ze en verborg haar hoofd in haar armen. (Wordt vervolgd) Politiek experiment van Jhr Van der Goes van Naters STELT VRAGEN AAN COMITÉ VAN EUROPESE MINISTERS. Jhr. mr M. van der Goes van Naters, Nederlandse afgevaardigde naar de Consultatieve Vergadering van Europa te Straatsburg, heeft schriftelijke vra gen gesteld aan het Comité van Euro pese ministers te Parys inzake parti cipatie van andere landen in het door minister Schuman voorgestelde Frans- Duitse samengaan ten aanzien van de basisindustrieën In politieke kringen wordt dit stellen van vragen bulten de vergadering van de Assemblée te Straatsburg als een poli tiek experiment beschouwd. Jhr Van der Goes van N3ters meent uit de sta tuten van de Europese Assemblée te kunnen concluderen, dat ook indien deze Assemblée niet in vergadering bijeen is vragen aan het Comité van ministers kunnen worden gesteld. Jhr. Van der Goes vraagt aan het comité of men op de hoogte is van het Initiatief van één zijner leden om te geraken tot een zodanige unificatie van basisindustrieën van twee Europese landen, dat deelneming hieraan door meerdere leden van de Raad mogelijk is. Is het comité het er mee eens, zo vraagt jhr Van der Goes, dat deze «poging de medewerking van de gehele raad ver dient en heeft deze de bevordering er van onder het oog gezien? Is het comité het er mee eens, dat het algemeen belang van .Europa, dat ten nauwste samenhangt met dit moedige proiect, behartigd dient te worden dooi de Raad van Europa en is het Comité bereid de weg te wijzen om de beharti ging van deze belangen te verwerke lijken? •i In een schrijven aan de president Paul Henri Spaak beroept Jhr. Van der Goes zich op art 45 van het voorlopige regle ment van de Assemblée welk artikel naar zijn mening na het sluiten van de zitting aan alle organen van de consul tatieve vergadering zowel het bureau de permanente commissie als de speciale commissie de mogelijkheid openlaat vrijelilk hun rechten uit te oefenen, zo dat zü krachtens dit artikel ook verze kerd zijn van de continuïteit van hun arbeid. Dit geldt, aldus Jhr Van der Goes, eveneens voor iedere afgevaardigde te Straatsburg. Het zou onlogisch zijn, dat terwijl een ieder ongelit'meerd het recht van petitie heeft de afgevaardigden van een dergelijk recht verstoken zouden zijn. Eenheidsstaat op 20 Mei Zaterdagochtend, tijdens formele be sprekingen tussen de RIS Oost Indone sië en Oost-Sumatra, overhandigden de delegaties van Oost-Indonesië en Oost- I Suma.tra haar mandaten aan de RIS om j te onderhandelen met de RI over de Eenheidsstaat. 19 Mei zullen deze besprekingen plaats hebben. De verwachting wordt uitgesproken, dat 20 Mei de eenheids staat kan worden verwezenlijkt. Macdonald waarschuwt tegen doordringend Communisme Malcolm Macdonald, de Britse alge mene commissaris in Z.O. Azië, heeft tydens een onderhoud met minister president Robert Menzies van Australië en andere ministers „gewaarschuwd voor een communistisch plan om door Z.O. Azië door te dringen naar Indo nesië". De mededelingen van Macdonald maakte diepe indruk op het Austra lische kabinet. Macdonald verklaarde echter, dat de situatie „niet onherstel baar" was, mits de Westerse democra tieën tezamen werkten. Nederlandse vlag op Ambon gestreken. De afscheiding van de groep van het KNIL op Ambon heeft plaats gehad met een militaire ceremonie, waarbij aan kolonel Schotborch een Neder landse vlag, een pistool en distinctieven werden aangeboden. In alle kampementen in de Zuid Mo- lukken werd de driekleur gestreken en de Ambonese vlag gehesen ten teken der afscheiding. Aan kolonel Schot borch Is verzocht hiervan mededeling te doen aan de Legercommandant, aan Koningin Juliana en Prinses Wil- helmina. De Commissie van het Hoge Commis sariaat der Nederlanden en Kolonel Schotborch zouden zich vandaag naar Djakarta begeven. 230 Nederlanders van Ambon vertrokken. 45 BLEVEN ACHTER. Van de zijde van het Hoge Commis sariaat te Djakarta wordt vernomen, dat gisterochtend 230 Nederlanders uit Ambon scheep zijn gegaan op de Kota Inten, met .bestemming Djakarta. Op eigen verzoek zijn 27 Nederlanders met 18 kinderen achtergebleven. De gezin nen van twee Amerikaanse zendelingen zyn aan boord gegaan, de zendelingen zelf bleven achter. GEMENGDE COMMISSIE NAAR HOLLANDIA. De gemengde commissie, die werd in gesteld ter voorbereiding van de verdere en definitieve behandeling van het vraagstuk met betrekking tot Neder lands Nieuw-Gulnea, zal Woensdag naar Hollandia vertrekken en begin Juni te Djakarta terugkeren. Het bezoek heeft het karakter van een oriëntatiereis. ISLAMITISCHE HEMELVAARTSDAG HERDACHT. (Speciale berichtgeving). Gisteren werd ten huize van de Hoge Commissaris van Indonesië een receptie gehouden ter gelegenheid van de Isla mitische Hemelvaartsdag. De plechtig heid werd bijgewoond door leden van Isalmitische gemeenschappen van ver schillende nationaliteiten. Onder de sprekers bevonden zich de heer H. Tan uit Leiden, voorzitter van de Association of Islamic Students, die de bijeenkomst opende met citaten uit de Koran, en de heer El Mahdi Abdurachman te Den Haag, namens de Perhimpoenan Islam. Als laatste spreker voerde de Hoge Commissaris, de heer Moh. Roem, het woord De bijeenkomst droeg een plech tig karakter. 61 GEVANGENEN ONTSNAPT. 61 gevangenen zijn uit de gevangenis van Klaten (Midden Java) ontsnapt na bewakers te hebben aangevallen met van hen gestolen vuurwapens. Geen van de vluchtelingen kon worden gearres teerd (U.P.). DR HIRSCHFELD TEÏtUG NAAR INDONESIË. Hy treedt binnenkort af. Zaterdagavond is de Hoge Commis saris van Nederland in Djakarta, dr H. M Hirschfeld. naar Djakarta terugge gaan. Hij zeide. dat zün besprekingen met de leden van de Nederlandse re gering nuttig zijn geweest. Ziin verbUU in Djakarta zal van betrekkeliik kone duur zijn, maar de heer Hirschfeid kon ons geen datum noemen van ziin al treden als Hoge Commissaris. Dit zaï echter wel in de nabije toekomst ge schieden. Dr Hirschfeld werd uitgeleide gedaan door de ministers Gbtzen en Van MaaJ" seveen en de staatssecretarissen ar Blom en mr Fockema Andreae. OUD-MINISTER DOKO AANGEHOUDEN. Officieel wordt medegedeeld, dat de oud-minister van Onderwijs der Megara Indonesia Timoer, de heer Doko, te Ma kassar is aangehouden. 31). Temidden van het geknetter en het felle flitsen der electrische ontla dingen waren Chi Fon en Honnepon zó bang, dat zij niet eens aan schieten met pistolen zouden kunnen denken., en professor Kalker had dus alle gelegen heid om een goed heenkomen te zoe ken. Maar in zijn verstrooidheid had de bekwame geleerde vergeten, dat hij hier met, zijn aartsvijanden te doen had, en hij stond dus ernstig uit te roepen, teit "aa:i. Een ogenblik geleden her- ..Neen maar! Ik duld dergelijke gevoels- ir.nerde ik 't me inderdaad, ma3r nu uitbarstingen niet tijdens een weten- Is het weer weg. Ik herinner me nu I schappelijke uiteenzetting!" Gelukkig snelde nu de bijdehande Panda toe. Kom mee, professor!" riep hij, terwijl 'lij hem aan zijn mouw trok ..Dit is de ;ans om er vandoor te gaan!" „Ben jij daar, Panpa?" vroeg de pro- .essor. „Hm. Dan moet je me alles eens litlegeen Ik schijn het vergeten te zijn! Deze heren luisterden nét nog opmerk zaam toe, en nu...." „Kom nu maar!" .iep Panda gejaagd uit. en hij sleurde Je uitvinder mee.... snel achter een paar zware machine-onderdelen, die hen aan het oog der schurken oyttrok- ken. „Vlug!" zei Panda, „we moeten eens even krijgsraad houden in een stil hoekje!" Maar nu waren inmiddels de beide Geheim-agenten (die we al bijna weer vergeten zouden zijn) er in geslaagd om zich via het dak toegang te verschaf- fen. en deze zagen nu uit een schuil- I hoek de professor voorbij ijlen. „Daar j gaat de geleerde'" prevelde Nooitge- dacht. ,.Hij vlucht!" fluisterde Fijntjes hees. „Dat is verdacht!" siste Nooitge- dacht, schrander. .Hóógst verdacht", I verbeterde Fijntjes fijntjes. VOOR DINSDAG 16 MEI. Hilversum I (402 M.) KRO 7.00: nieuws; 7.15: gram.muziek; 7.45: morgen gebed en liturgische kalender; 8.00: nieuws en weerberichten; 8 15: gram muziek; 9.30' waterstanden; 9.35: „lichtbaken'; 10.00: voor de kinderen; 10.15: gram.muziek; 10.40- schoolradio; 11.00; voor de vrouw: 11.30: kamerorkest en solist, 11.50; gods dienstige causerie; 12.00 angelus; 12.03: Promenade orkest en solist (12.3012.33: mededelingen); 12 55: zonnewijzer; 13.00: nieuws en katholiek nieuws; 13.20: lunch concert: 14.00: radio phllharmonlsch orkest en solist; 15.00: schoolradio; 15.30: gram. muziek; 16 00: voor de zieken; 16 30 zlekenlof; 17 00; voor de kinderen; 17.15: felicitaties: 17.45: pianospel; 18.00. amu sementsorkest: 18.20: sportornatje: 18 30: radio volksuniversiteit; IS, 00 nieuws: 19.15 actualiteiten: 19.25: „dit is leven"; 19.40: gram.muziek: 19.45: klankbeeld voor de Jongeren; 20.00: nieuws; 20.05: de gewone man zegt er 't zijne van; 20.12. planovoordracht; 20.40 reportage 20.55: kamerorkest en solist; 2145: zang en piano; 22.05: klein koor. 22 40: eods- dlenstige causerie en avondgebed; 23.00: nieuws; 23.1524.00: Utrechts stedelijk orkest en solist. Hilversum II (298 M.) AVRO 7 00 nieuws; 7.15. ochtendgymnastiek: 7.30" I gram muzle't, VPRO 7 50dagopening; 1 AVRO 8 00: nieuws en weerberichten: 8 15: gram.muziek; 8.55: voor de vrouw; i 9.00gram muziek; 10.00: morgenwijding; I 10.15: politiekapcl: 10.50: voor de klnde- Ircn; 11.00: voor de vrouw; 11.15: gram - muziek; 11 .-30- voor de zieken: 12.00: gram.muziek: 12 30: mededelingen; 12.33: voor het platteland: 12 40: planoduo; 13 00: nieuws: 13.15" financieel week overzicht; 13.25: Metropole orkest: 14.00' voor de vrouw; 14.30: sooraan. alt en o'ano: IVO) gram.muziek 16 30 voor de leued: 17.30: gram muzek: 17.45 re- gcrlngsultzcndlng: 18 00: nieuws: 18 15: p'ano=pcl. 18.30 voor de strijdkrachten: 19.00" voor de kinderen: 19.05" .Paris j vous parle": 19.10: mus.ette-orkest: 19 25. 'causerie voor amateurtoneelspelers: 19 40. 'vervolg musette orkest;; 20.00: nieuws, 20 05: actualiteiten; 20.15: gram.muziek. 20.30: ..hallo Holland, hallo Engelana tweelandenprcgramma, 21.30: 2145 buitenlands overzicht; 22.00. w cordeonorkest; 22.30: kamermuziek; Zd.w- nlcuws: 23.1524.00; gram.muziek. Lijn 3 distributienet 7.05: gram. 7.30: kron.; 7 40: gymn., 7-50= ïffivn- 8.05: gram.; 8.15: ..Majestic Orch. verz.pr.; 10.00; orgel; 10.30: ork. Salisbury. 11.00' Mrs Dale's Dagboek; 11.15: arb.ors.. 12.00 Vlaamse liederen. 12.32 omroep orkest; 13.15: gram 14.00: VOC. werken. 14 30 symph. muz.: 15.00: Spa ork.. m-;» Lyrische suite. Berg. 16.00: concgeb0 ork. (v. Belnum)16.15: gram.. 1 ter view; 17.10: v. d. zieken; 18.00. v sold.. 18.25. voor duivenliefhebbers, lö.d v.'d. soldaten; 19 30: gram' 19 50 .5p°\ vogels", kort verhaal; 20 00- omroept r 20.30: zang. 21.00: ork. Coetsler: ork. Larue; 22 15: planoconcert no. Beethoven; 23.05 verz.pr. „0„rert Lijn 4 distributienet 8,10 10.00: Le Ménage en Muslque; 11.00. od opnamen: 11.30: twee plano's; 12.00. ..m dav with Daisy May": 12 30: Kursaalor* 13.00 BBC Schots ork 13 45: v. d «un ren: 14 00: .onder ons": 15-°°:®55iJSnadc Cazabon; 17 30: org.; 18.00. ••Pr°m^oO. Playérs18.30: John Buli's ork.; i»-» mil. ork.; 16.30' ..Top of the form -0° Bachconcert; 22.15: „Topic for to-niP» 22 20: Samba ork.: 22.35: ork. Llpwn. 23.00 voordr.; 23.15: Raeburn orkesi n»<= orgel. AGENDA MAANDAG; L. 10' Splr. Ver. „Harmonla". 8 Schouwburg: Regenboogcabaret t. b. v- Studentensanatorium, 8 uur nam. DINSDAG; In de* Vergulden Turk JaarvergaderlnS 3 October Vereniging. 8 uur nam. Rapenburg 50 Alg AnthroposoplilscM Ver. Lezing Edwin Froböse. 8.15 uur n Stadszaal' Lrids Academisch ^.uJl?rL~ centrum. Eind-concert Simon Goiau 7.45 uur nam.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 2