Rust fe Makassar teruggekeerd Communisten ontketenden veldslag op de Champs Elysées Van Zeeland hoopt heden in een kabinet gereed fe hebben Brand-ramp In Circus Mullens fe Ufrecht Geen troepenlandingen vóór opheldering van toestand WEERBERICHT 22 kostbare paarden verloren het leven 89ste Jaargang DONDERDAG 6 APRIL 1950 No. 26968 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4.50 per kwartaal; 35 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Witte Singel 1, Leiden - Giro no. 57055 Zal Abdoel Azis zich verantwoorden In een door de regering der Ne gara Oost Indonesië uitgegeven com muniqué betreurt deze regering het, dat, ondanks de getroffen maatrege len om de komst van het bataljon- Op zijn verzoek schreef Mokoginta Worang zo goed mogelijk te doen een brief aan commandant Worang met verlopen, een legeronderdeel van de de raad terug te gaan naar Djakarta. 1 Apris (Angkatan Perang R.I.S., het Hy verklaarde door te zullen vechten leger der R.I.S.) onder leiding van j als zijn request genegeerd zou worden, de kapitein Andi Abdoel Azis eigen- Straf voor Westerling. 40 DAGEN EENZAME OPSLUITING. Westerling wiens straf voor het ille gaal binnenkomen in Singapore van daag geëindigd zou zijn, is tot 40 da gen eenzame opsluiting veroordeeld wegens zijn aanval op zijn celgenoot. Voor de rechtbank deelde Westerling de rechter mee, dat hij zijn Indonesische celgenoot Harris Porkas had geslagen, omdat Porkas hem de hand niet wilde geven. „Ik zou niet zo veel geduld met hem gehad hebben, indien hij een Europeaan was geweest", aldus Westerling. Hij verklaarde zich bereid Porkas, wiens kaak in de worsteling gebroken was, schadevergoeding te geven. Tijdens het verhbor was Westerling niet geboeid. De zitting van de rechtbank werd bij gewoond door een vertegenwoordiger van de Indonesische regering. WESTERLING BLIJFT IN HECHTENIS. De straf van 40 dagen eenzame op sluiting valt samen met zijn veroorde ling wegens het op ontwettige wijze binnenkomen van Singapore. Dit be tekent. dat de beide straffen, waartoe Westerling werd veroordeeld, morgen zijn afgelopen eind Maart 1950 by zijn overgang naar Van betrouwbare ziide wordt evenwel het R.I.S.-leger kapitein 1 te Singapore vernomen dat kapitein Over de actie van gisterochtend ver- I Westerling niettemin in hechtenis zal klaarde hy, dat de vier gestolen KNIL- 1 worden gehouden, zulks onder vigeur brencarriers. die hij voor machtsvertoon van ir?: nodig had gehad, intussen weer terug- va_a*;digdebe\el f wpTV^ oneven waren aan het hatalinn infan Westerling moet nu v.achten welke terie bataljon infan- stappen de BrItse autoriteiten te Sin gapore zullen nemen in verband rast het tegen hem uitgevaardigde bevel tot Achter het IJzeren Gordijn. AMERIKA KRIMPT STAVEN IN. De Amerikaanse minister van Buiten- llandse Zaken, Dean Acheson, heeft verklaard, dat zijn ministerie overweegt de diplomatieke staven in de Oosteuro- pese landen, die de Sovjet-Unie steunen, in te krimpen, omdat het voor deze sta ven steeds moeilijker was geworden om te werken en feitelijk geen reden van bestaan meer hadden. Acheson zei. dat zijn ministerie de toestand in elk van deze landen bestu deert. DE REGERING VAN N.-IERLAND KONDIGT NOODTOESTAND AF. De regering van Noord-Ierland heeft naar aanleiding van het werpen van vier bommen de noodtoestand afgekon digd. Volgens de afkondiging heeft de politie o m. het recht zonder speciale order huizen te doorzoeken en personen voor korte tijd in hechtenis te houden zonder arrestatiebevel. Tegen de Figaro". Onze Parijse correspondent telefo neerde ons hedenmorgen: Sedert vijf dagen publiceert het rechtse blad „Le Figaro" de memoires van de beruchte SS-er Otto Skorzer.y. de man die Mussolini bevrijdde en ock Holland een tijd onveilig maakte, doch die niet c-p ae lijst der oorlogsmisdadi gers vermeld schijnt te worden. De communistische bladen. die zelf twee jaai geleden n.b. de souvenirs van Alfred Rosenberg, de apostel en grond vester van het anti-semitisme afdruk ten, hebben de laatste dagen vlammen de protesten geuit tegen wat zij noem den de nazistische praktijken van d<* Figaro en voor gisteravond had het partijbestuur, blijkbaar als vrolijk in- machtig verschillende punten van de stad Makassar heeft bezet, waarbij aan beide zijden enkele slachtoffers zyn gevallen. De regering der Negara Oost-Indo- nesië zegt, niet by machte te zyn ge weest dit onverwachte gewapende op treden te verhinderen, op grond van gedurende de laatste dagen door haar gevoerde besprekingen, doch dat zij inmiddels uitgebreide maatregelen heeft genomen om door het inzetten van haar politie-apparaat de rust en orde ten volste te waarborgen. Vele openbare en vitale bedrijven staan onder zware bewaking en gisteren te 13.00 uur was de algemene toestand rustig. ONTSLAGAANVRAGE KABINET AFGEWEZEN. Het Oost-Indonesische kabinet van dr Diapari heeft gisteren zijn ontslag aanvrage ingediend, dat echter door de president is afgewezen. -Het kabinet vroeg om ontslag, omdat de Indonesi sche Federale regering te Djakarta zijn waarschuwing, dat er moeilijkheden zouden komen, indien Federale troepen te Makassar landden, in de wind had geslagen. Dr Hatta, minister-presiiYmt van de R.I.S.heeft dr Diapari telefonisch verzekerd, dat er geen troepen zullen landen, voordat de toestand opge klaard is. WAARSCHUWING VAN GENERAAL BUURMAN VAN VREEDEN. De commandant van het K.N.I.L., luit-generaal Buurman van Vreeden. heeft gisteravond in een radio rede voering de troepen van het K.N.IL. ernstig gewaarschuwd, zich niet te men gen „in zuiver interne aangelegenheden der R.I.S.". De generaal wees op de gevaren, verbonden aan het niet-opvol- gen van deze order „hetgeen een orde lijke reorganisatie van het K N.I.L. in de waagschaal zou stellen". Luitenant-generaal Buurman van Vreeden is naar Makassar vertrokken om een onderzoek in te stellen. Het Ministerie van Defensie der R.I.S heeft een communiqué uitgege ven, waarin o.a. wordt medegedeeld, dat de aankomst te Djakarta wordt ver wacht van vertegenwoordigers der Ne gara Oost-Indonesiët om rapport uit te brengen. Aan de kapitein Abdoel Azis. alsmede aan iuit.-kol. Moko- quita. die aan het hoofd stond der V,SI.-troepen te Makassar, is volgens dit communiqué opdracht gegeven, zich te Djakarta te komen verantwoorden. WIE IS ABDOEL AZIS? Ook onze correspondent te Djakarta telegrafeert, dat 's middags de toestand te Makassar volledig tot het normale scheen te zijn teruggekeerd. De com mandant Azis vond tijd hem een on derhoud toe le staan. Hij is een jonge man van 26 jaar. Als Boeginees, geboren te Barroe, vocht hy tijdens de tweede wereldoorlog eerst in Holland, later in Engeland en als Redcap Para Trooper was hy ge- stationneerd bij het leger op Ceylon te gen Japan waar hii deel uitmaakte van de Anglo Dutch Country Section. Hij werd ..gedropped" boven Sumatra in September 1945 en vocht als K.N.I L.- sergeant. Hy maakte sindsdien promotie tot tweede luitenant in 1947 en werd OVERDAG WAR.MER. De Bilt verwacht tot morgenavond: Vannacht kans op lichte nachtvorst. Hier en daar ochtendmist overigens droog en overdag op de meeste plaatsen zonnig en warmer weer. Zwakke tot matige wind hoofdzakelijk uit Zuide lijke richtingen. (Opgemaakt te 10 uur) 7 April. Zon op: 6.03 uur: onder: 19 23 uur. Maan op: 1.20 uur; onder: 7 56 uur (8/4 L.K Hoogwater te Katwijk te 6.17 en 18 44 uur. (8/4 te 7,03 en 19.34 uur). Dit nummer bestaat uit tien pagina's. VOOR VOORTBESTAAN STAAT OOST-INDONESIË. Abdoel Azis vaardigde via Radio Ma kassar een proclamatie uit, waarin hy verklaarde, dat de actie op Celebes was ondernomen door voormalige le den van het Kon. Ned.-Indische leger die thans „vrije strijders waren". Azis zeidc dat de troepen bereid waren alles op het spel te zetten voor het voortbestaan van de huidige staat Oost-Indonesic. Azis legde er de nadruk op, dat de actie te Makassar uitsluitend door In donesiërs geleid werd en voegde daar aan toe, dat de troepen, die aan de actie deelnamen, hiertoe gedwongen werden door de omstandigheden. Azis beschuldigde premier Hatta er van troepen naar Oost-Indonesië gezon den te hebben, zonder daarvan eerst de Oost-Indonesische regering in kennis te stellen, (UP.) uitwijzing. Ook bestaat de mogelijkheid dat de Britse autoriteiten een verzoek tot uitlevering van Westerling zullen bestuderen, in welk geval hij het be sluit dezer autoriteiten zal moeten af wachten. KLAGGES TOT LEVENSLANG VEROORDEELD. Een Duits gerechtshof heeft de vroe gere Nazi-premier van Brunswijk en gewezen SS-generaal Dietrich Klagges tot levenslange dwangarbeid veroordeeld ..wegens het veroorzaken van de dood van tenminste 15 anti-fascisten, het lasten van slechte behandeling van po litieke gevangenen en vervolging op grond van rasverschillen". Klagges was reeds tot zes jaar veroordeeld door een zuiveringsgerecht Toen het vonnis uitgesproken werd, lachte het publiek. Een van de aanwe zigen kon men horen roepen: „Het is onbelangryk, de tijden zullen spoedig veranderen". Klagges speelde als minister van Bin nenlandse Zaken van Bronswijk een be langrijke rol bij de naturalisatie van de Oostenrijker Adolf Hitler. Een C.V.P.-regering De Belgische kabinetsformateur, Paul van Zeeland heeft op een persconfe rentie meegedeeld, dat hij besprekingen heeft geveerd met Eyskens, eerste mi nister in het demissionnaire kabinet, met de voorzitters van Kamer en Se naat, van Cauwelaert en Gillon, als mede met de voorzitter van de liberale partij, Motz. Hierna heeft hij een on derhoud gehad met de katholieke mi nisters in het demissionnaire kabinet en met enkele leden van het nationale comité van de C.V.P Op een desbetref fende vraag van een der journalisten antwoordde Van Zeeland, dat hij hoopt heden een nieuwe regering te kunnen vormen. „Dit zal een regering zijn, die de wet cp het regentschap zal ophef fen," zo zeide hy. De kabinetsformateur verklaarde ver der. dat hij een regering wenst samen te stellen, die het vertrouwen zal krij gen zowel in de Senaat als in de Ka mer. Teen een der journalisten van Zeeland vroeg of de secretaris van de kening, Pirenne, op de hoogte werd ge houden van de besprekingen, ant woordde van Zeeland: „Dit is een in discrete vraag Ik zal mij echter :n ver binding stellen met de heer Pirenne". Toen een der verslaggevers zei, dat de Kamers wel niet op Goede Vrijdag, bijeen zouden komes, antwoordde van Zeeland glimlachend: ..Goede Vrijdag is weliswaar een heilige dag. dcch dit behoeft,neg niet het bij eenroepen der wetgevende Kamers uit te sluiten."' Het dagclyks bestuur van de Belgi sche socialistische party heeft „on barmhartige en meedogenloze oorlog" verklaard aan elke regering, die van Zeeland zou vormen. Morgen geen „L. D." Op Goede Vrijdag zal het „L. D." niet verschijnen en zullen onze bureaux de gehele dag gesloten zijn. De watersportliefhebbers hopen op een zonnige Pasen met een niet te koude wind, zodat zij met een week einde op het v/ater het zeilseizoen kunnen inluiden. Voor het echter zo ver is, hebben de eigenaars der boten een drukke tijd. Er wordt geschilderd, geJakt, en de nodige reparaties^ver- richt. - Op deze foto wordt de loot -ste hand gelegd oan een zeilboot, die er maar weer piekfijn" uitziet. Veerboot in Portugal gezonken. VELE SLACHTOFFERS. Op de Douro is een veerboot gezon ken. De boot zou op een particuliere aan legplaats gelopen zijn, die door het hoog getij onder water was komen te staan, en een lek opgelopen hebben. Minstens 60 personen worden vermist, aldus heeft de politiecommandant van Oporto meegedeeld. Het juiste aantal personen, dat zich op de boot bevond, is niet bekend. De drie leden van de bemanning en de eigenaar van de boot zyn gered. ISRAËL EN DE INTERNATIONALI SATIE VAN JERUZALEM. De Israëlische regering heeft alle le den van de trustschapsraad. met uit zondering van de Chinese en Iraakse afgevaardigden, uitgenodigd tot een be zoek aan Jeruzalem om zich daar zelf rekenschap te geven van „de onuitvoer baarheid van een internationalisatie van Jeruzalem". VOEDSEL WORDT DUURDER IN ENGELAND. De Engelse minister van voedselvoor ziening heeft in het parlement aange kondigd, dat de p:ijzen van boter en bacon zullen worden verhoogd. Met in gang van 23 April a s. zal de prijs van bacon gemiddeld met 2 pence per pound en die van boter met vier pence per pound worden verhoogd. De minister zeide, dat deze prijsver hogingen de index van de kosten van levensonderhoud in Engeland met iets meer dan een halve punt zullen doen stijgen. Hij deelde voorts mede. dat de prijzen van andere levensmiddelen op een latere datum zullen worden verhoogd. Het is vrijwel zeker, dat de meer dan vyf millioen vakbondsleden, die reeds gekant zijn tegen de loonstoppolitiek van de regering, zullen verklaren, dat hun eisen tot loonsverhoging gerecht vaardigd zyn, na de thans aangekon digde prijsverhogingen, AMERIKAANSE TARWE EN RIJST NAAR CHINA? De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dean Acheson, heeft ver klaard. dat de Amerikaanse regering overweegt, of er een mogelijkheid be staat tarwe en ryst naar het Chinese vasteland te sturen, ter verlichting van de hongersnood. De regering zou er echter zeker van moeten zijn, dat hetgeen men wil zen den de mensen zou bereiken, voor wie het bestemd zou zijn. Zij heeft evenwel zulke moeilijkheden bij het onderhan delen met de Chinese communistische autoriteiten, dat men moeilijk kan in zien. hoe de Amerikaanse regerlngs- functionnarissen iets in China zouden kunnen doen. dat effectief zou zijn, al dus verklaarde Acheson. Deze foto toont U het nieuwste straal- gevechtsvliegtuig van de Hawker fa brieken, de Hawker P. 1052, die'veel overeenkomst vertoont met de „Seo- Hawk", een morinegevechtsvliegtuig. Hei toestel heeft .een spanwijdte van 9^2 meter en een lengte van 12 meter. De stoel waarop de piloot zit is zo geconstrueerd dat bij een onge val de piloot met zetel automatisch uit het toestel wordt geslingerd. SHINWELL VERDEDIGT STRACHEY De Britse minister van defensie. Shin- well, heeft in het Lagerhuis de integri teit en politieke betrouwbaarheid van de minister van Oorlog, John Strachey, verdedigd. Shinwell verklaarde, dat indien ook maar enige sugsestie in zijn tegenwoor digheid was geoppe:d over de betrouw baarheid van Strachey, hij deze sug gestie onmiddellijk van de hand gewe zen zou hebben. Shinwell herhaalde hetgeen hy by zyn terugkéer in Londen van de besprekingen in Den Haag ge zegd had. n.l, dat er niet gesproken was over de positie van Strachey. In Utrecht heeft vanmorgen een korte maar hevige brand gewoed met tragische gevolgen voor het bekende circus Jos. Mullens, waarvan in een uur tyds de gehele levende have verbrandde. 22 voor het merendeel zeer kostbare paarden kwamen om het leven, toen tussen 4 en 5 uur een grote stal die het winterverblijf van het circus vormde, afbrandde. 12 man personeel, die de vaste kern van liet circus uitmaakten, raakten in dit voor hen noodlottig uur al hun bezittingen kwijt. Behalve een stalknecht, die bij zyn pogingen om het lievelingspaard van mevrouw Mullens uit de vlammen te redden, brandwonden aan zijn handen opliep, bekwam niemand van hen enig letsel. Verwoestende vuurgloed in stallen. I termeozo voor hun jaarcongres, dat h:er sedert Zondag wordt gehouden, een demonstratie belegd tegen het ge noemde blad. Vrolijk is het er wel toe gegaan. Van vijf uur af was er een enorme politiemacht in gevechtspositie en met ambulances ter plaatse, op aile gebeurtenissen voorbereid, en tegen 7 uur kwamen de eerste rede troepen aangezet. Ongeveer 2 a 3000 man, merendeels van zeer jong leeftijd, die kreten uit- stootten als „weg met de nazi „Figaro" j en „Skcrzeny aan de galg". Van ds Etoille af daalden zij de Champs Ely- sees af. waar halverwege op een bre°d i kruispunt van drie grote avenues het monumentale gebouw van de Figaro staat. Het krantengebouw was in staat van verdediging gebracht. Alle blinden waren dicht en de politieprefect van Parijs had hier bij een bankje op het trcttoir zijn observatiepost en hoofd kwartier' geïnstalleerd. Toen de joelende massa dit punt had bereikt, ken men een eerste contact met de politie voorzien, wat dan ook niet uitbleef. De communisten wilden ken nelijk het Figaro-gebouw bestormen, en toen de grote politiemacht zich daar tegen verzette, barstte het gevecht les, dat kort was ca, 20 minuten doch zo heftig, dat men in plaats van een rel beter van een veldslag ken spreken. Alle voorwerpen, die de communisten in handen kwamen, dienden hun als projectiel: stenen uit het wegdek, stuk ken bank, takken en even later koffie potten, tafeltjes en steeltjes behorend aan het bekende café Marignan, dat een paar pas van de Figaro is gelegen. Gedurende dit hoogtepunt van de strijd lag het gehele verkeer in deze drukste wijk van Parijs vrywe) stil en de on telbare wandelaars, die cp dit uur op de café-terrassen hun apéritiefje ple gen te gebruiken, hadden in bars en corridors hun tijdelijke toevlucht ge zocht. Even later voegden zich daarbij nog de bezoekers der grote bioscopen. De journalisten konden zich tamelijk vrij, ofschoon niet zender risico's, tus sen de vijandelijke linies bewegen, op voorwaarde. dat zij de armen in de lucht hieven en hun perskaart tussen de lippen hielden gekneld. Teen de vijandelijkheden na korte tijd waren beëindigd, deelde de politie prefect ons mede, dat er 120 arrestaties waren verricht en 70 gewonden geteld, die voor het merendeel in de apothe ken in de buurt werden verzorgd. Van enkele politie-agenten schijnt de toe stand niet zonder gevaar te zijn. Het strijdtoneel bocd gisteravond laat een verwoeste aanblik alsof er plotse ling een felle orkaan over de anders zo vredige Champs Elysées was losge barsten. De totale schade is moeilijk te schaf ten. doch zal misschien wel 1 ton be dragen. Zij is niet door verzekering ge dekt. Het circus Mullens overwintert sinds vier. vijf jaar in Utrecht. Gedurende de maanden dat het geen voorstellingen geeft is het ondergebracht op een ter rein tussen het pension aan de Tol- steegsingel en het St. Nicolaas-kerk- hof achter het centraal Museum. Een oude cavaleriestal. eigendom van de ge meente was voor dit doel Ingericht als piste. Daar waren de paarden gehuis vest met daaromheen de wagens. Tegen 4 uur hedenmorgen is een der stalknechten nog bij de paarden ge weest en heeft n'ets verdachts gemerkt Een kwartier later stond het 'nwendige van de stal in lichterlaaie. Een chauffeur die om kwart over vier met zijn taxi aan de overkant van het water over de Tolsteegsing?! roed. zag op dat moment een vuurgloed dror één der stalramen. Hij alarmeerde de brandweer, doch er viel niet veel meer te redden. De stal brandde als een fakkel en de levende inhoud was reddeloos verloren. De directiewagen van de heer Mul lens en twee slaapwaeens die dicht bij de stal stonden, brandden eveneens to taal af De slaapwagen, van de doch ter van de directeur kon no? we?zere- den worden en kreeg evenmin ^schade als een aantal andere wagens, die ver derop stonden. Van de stal bleef niets meer over. Tussen de smeulende natte resten lagen de kadavers van drie ponies en 19 paarden, tot voor kort de trots van het circus Mullens. ITet gnoehel- materiaal. bestaande uit konijnen, duiven en dergelijke. ging ook verlo ren. De heer Jos Mullens is met zijn echt genote in Frankrijk op zakenreis en voor he: ogenblik niet L bereiken. B'j het laatste optreden van het circus te Laren bracht een storm grote schad® toe aan de tent die nu te Groningen nog in reparat'e is. Over enkele weken zou het circus zijn nieuwe 'curnée aanvangen met voor stellingen te Arnhem. Tegen 15 Mei bijeenkomst Raad Atlantisch Pact. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken. Dean Acheson heeft op zijn wekelijkse persconferentie medege deeld, dat ingevolge een overeenkomst tussen de betrokken landen omstreeks 15 Mei te Londen een bijeenkomst van de raad van het Atlantisch pact (de ministers van buitenlandse zaken) zal worden gehouden. Hij zei, dat hij zich voor die datum naar Parijs zal begeven, waar hij een onderhoud zal hebben met de Franse minister van buitenlandse zaken, Schu- man, waarna hy te Londen besprekin gen zal voeren met Bevin, de Britse minister van buitenlandse zaken. Hij gaf te kennen, dat hij met deze min's- ters waarschijnlijk over Duitse kwesties zou spreken. Hij verklaarde verder, dat de Ameri kaanse regering voorstander is van on middellijke maatregelen voor de opne ming van West-Duitsland in de Euro pese gemeenschap. De Amerikaanse re gering. zo voegde hij er aan toe, wenst krachtig, dat de regering van Bonn het voorstel om lid te worden van de Raad van Europa onmiddellijk zou aanvaar den. Er was echter geen wijziging geko men ten opzichte van ontwapening of herbewapening van Duitsland. OVERSTROMING IN ECUADOR. De rivier de Tomevamba in Ecuador is zisteravond bulten haar oevers ge treden en heeft de derde stad van het land, Cuenca. overstroomd. Tien brug gen in de stad werden vernield. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend, maar het staat vast. dat een aantal mensen zich op dc bruggen bevond, toen de rivier plotseling st-eeg en de bruggen .wegspoelde. Het is de tweede overstroming in Ecuador in twee weken. In de hoofd stad Quito heerst nog voedv?lschaars*e doordat veertien dagen eeleden de Chanchan bulten haar oevers trad en de spoorweeverbinding van de hoofd stad naar de kust vernielde. LABOUR BEHOUDT ZETEL. Bij de gisteren in Neepsend (Shef field) gehouden tussentijdse verkiezing heeft de Labour-candidaat, sir Frank Soskice. ds zetel verworven. Hij k ecg 22.080 stemmen tegen 8 365 voor de li beraal-conservatieve candidaat. De com munistische afgevaardigde kreeg 729 stemmen en verloor zijn borgsom. De zetel kwam vr-y. doordat de bij de algemene verkiezingen gekozen candi daat. kolonel Morris (Labour) zich te rugtrok De Labour-partii wenste na melijk dat sir Frank Soskice. advn^aat- generaal, een zetel in het Lagerhuis be zette. De meerderheid van Labour is nu vier. Eén Lagerhuis-lid echter is Dinsdag na een auto-ongeluk in het ziekenhuis op genomen. zodat de .strijdvaardige meerde heid" t.hans «derht? drie is DE „TRUCULENT" GAAT NAAR DE SLOPER. De Britse duikboot ..Truculent", die in Januari na een aanvaring In de Theems, monding gezonken is en vorige maand werd gelicht, zal worden gesloopt. Dit werd door de Britse admiraliteit mee gedeeld. De ramp van de ..Truculent" heeft 64 mensen hpt leven gekost Dp bnuw van het schip kostte drie en half mil lioen gulden.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 1