Unie-conferentie te Djakarta in goede sfeer Besprekingen leidden tot bevredigende resultaten Nieuw-Guinea vormt enige tegenstelling Minister Johnson sluit Defensie-bij eenkomst Pian voor collectieve zelfverdediging goedgekeurd WEERBERICHT Een rapport over sovjet-actie tegen het Westen 89ste Jaargang MAANDAG 3 APRIL 1950 No. 26965 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Renny Hoofdredactie: B. W Menkhorst en J Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4.50 per kwartaal; 35 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red 21507 Witte Singel 1. Lelden Giro oo. 57U55 De ministers-conferentie te Djakarta is Zaterdagmiddag te Djakarta plechtig besloten met de ondertekening van de resultaten door de voorzitter van beide delegaties. Minister Van Maarscveen betuigde dank voor de gastvrije ontvangst door de Indonesische regering en bracht dc prettige samenwerking en de goede sfeer tydens de besprekingen in herinnering. De minister betoogde, dat by de aanvang bfj velen twijfel bestond of het gunstige tijdstip voor de conferentie reeds gekomen was. „Ik meen thans te mogen zeggen, dat deze vrees ongegrond gebleken is". Hij besloot aldus: „Wy blijven er van overtuigd, dat een brede ontwikkeling van de samenwerking tussen Indonesië en Nederland niet alleen voor beide landen van groot voordeel is, maar vooral in een wereld, die door groeiende tegenstellingen bedreigd wordt, een van de weinige lichtpunten kan zijn". De voorzitter van de conferentie, premier Hatta, zeide in zijn slotrede: „Ik ben niet teleurgesteld in de verwachting, dat de goede sfeer, die op de RTC heerste, ook hier aanwezig zou zijn. Ik ben van oordeel, dat de conferentie het bewijs ge leverd heeft, dat een basis voor samenwerking op verschillende terreinen bestaat. Indien wij de zaken nauwkeurig nagaan, blijkt Nieuw Guinea het enige onderwerp te zijn, waarover een tegenstelling bestaat. Het is gewenst, dat deze kwestie zo snel mogelijk van de agenda verdwijnt", aldus Hatta, „opdat daardoor de basis van samenwerking steviger gefundeerd wordt. Reeds vroeger was ik van mening, dat reële samenwerking vooral zou moe ten worden gezocht in het economische vlak. Hiertoe zullen wij geraken, indien de opbouw van Indonesië en Nederland gecoördineerd zou kunnen worden". Hatta besloot „Ik hoop van harte,'dat in de komende besprekingen de coördinatie inzake de opbouw van Indonesië en Nederland een punt van bespreking zal uitmaken". 1953 af in termijnen plaats Aan het slot der conferentie werd een communiqué uitgegeven, waarin o.a. verklaard wordt: In de redevoeringen, duidelijk tot uit drukking kwam. dat deze conferentie van ministers zeer waardevol werd ge acht voor de wederzijdse betrekkingen en samenwerking tussen Indonesië en Nederland, en aan beide deelgenoten vruchtbare perspectieven biedt voor de toekomst. De besprekingen hebben ge leid tot resultaten, welke door beide de legaties als bevredigend worden aange duid. HET UNIEHOF. Overeengekomen werd, dat het Unie- hof van Arbitrage zal worden uitgeno digd zo spoedig mogelijk een ontwerp- gemeenschappelijke regeling op te stel len. waarin voorschriften zijn vervat voor de rechtsgang bij- en de organisa tie en regeling van zijn werkzaamheden. Dit ontwerp zal aan de conferentie van ministers in haar volgende bijeenkomst ter beslissing worden voorgelegd. Voorts werd besloten een commissie voor justitiële aangelegenheden in te stellen. PROBLEEM NIEUW GUINEA. Ten aanzien van het probleem Nieuw Guinea waren beide partyen het er over eens, dat een uiteindelijke oplos sing nog niet kan worden gevonden tfjdens deze eerste conferentie. Ter voorbereiding van de verdere en defi nitieve behandeling van dit vraagstuk werd besloten, een gemengde commis sie te benoemen, waarin elk der deel genoten drie leden zal benoemen. Zij j zal uiterlijk 1 Juli a.s. haar rapport moeten indienen bij de beide regerin gen. Dit rapport zal eveneens ter ken nis worden gebracht van de Commis sie der Ver. Naties voor Indonesië (UNCI). Ten aanzien van de kwestie betreffen de de ambtenaren van Indonesische nationaliteit in Nieuw Guinea werd overeengekomen, dat zij op korte ter mijn daarheen zullen kunnen terug keren op grond van de te Hollandia ge houden besprekingen. Voorts is door de Nederlandse delega tie verklaard, dat de regering van de RIS een commissaris in Nieuw Guinea kan plaatsen. FINANCIËLE OBSTAKELS UIT DE WEG. De besprekingen op het terrein van financiële en economische aangele genheden zyn eveneens op een voor beide delegaties bevredigende wijze tot een einde gekomen. De onderhande lingen verliepen in een sfeer van vol ledig wederzijds begrip voor elkanders probleem, en het is dan ook in het bijzonder aan dit voortreffelijk samen werken te danken dat alle obstakels uit de weg konden worden geruimd. LENING VAN f.200 M1LLIOEN. Teneinde in het te verwachten beta- Ungstekort van Indonesië met Neder land te voorzien, heeft de conferentie overeenstemming bereikt over de verle ning van een crediet van Nederland aan Indonesië, ten bedrage van 200 millioen Ned. guldens De lening heeft een looptijd van 11'6 Jaar. De rente bedraagt 3^ Aflossing zal van vinden. Tevens is in de leningovereenkomst het crediet ad 80 millioen gulden gecon solideerd onder dezelfde voorwaarden als het nieuwe crediet van 200 millioen gld. NIEUW BETALINGSACCOORD. Voorts is tussen Indonesië en Neder land een nieuw betalingsaccoord over eengekomen. hetwelk de vroegere dien aangaande bestaande regelingen thans in een geheel samenvat en aangepast Is aan gebleken behoeften. OVEREENKOMST PENSIOEN BETALING. Inzake dc pensioenen is overeenge komen, dat Nederland een gedeelte van de financiële gevolgen van de mo netaire maatregelen voor zijn rekening zal nemen. Hierbij Is onderscheid ge maakt tussen gepensionneerden voor- en na de Souverelniteitsoverdracht. Ten aanzien van dc eerste groep is overeengekomen, dat Nederland ten hoogste een kwart van het pensioen- bedrag in Ned. Crt. voor zyn rekening neemt. Ten aanzien van de tweede groep is een onderscheid gemaakt tus sen gepensionneerden, die van nature trekkers en die van nature blijvers zijn. De pensioenen van de eerste ca tegorie zullen door Indonesië in Ned. Crt. worden uitbetaald zonder enige hulp van Nederland, die van de twee de categorie in Indonesische Crt. WEDUWE EN WEZENPENSIOENEN. Het weduwen- en wezenpensioen zal voorlopig in Ned. Crt. door Indonesië worden uitbetaald. Zodra na overleg met Nederland een nadere regeling voor de betreffende fondsen is getroffen, zal een redelijke oplossing worden gezocht voor de verdeling van de gevolgen der mone taire maatregelen ten aanzien van het verschil tussen het bedrag van deze uit kering en de inkomsten van deze fond sen. SCHEEPVAART-OVEREENKOMST. Met betrekking tot de generale scheep vaartovereenkomst werd besloten, dat deze voor een periode van drie maan den zal wox-den verlengd, welke periode indien niet tijdig een nadere regeling getroffen kan worden, vérder verlengd zal worden. DE NEDERLANDSE AMBTENAREN. De behandeling van het vraagstuk der Nederlandse ambteharen in dienst van de RIS leidde tot de formulering van een beslissing der conferentie, waarin toegejuicht wordt het voornemen van de regering der RIS, om een commissie in het leven te roepen, waarin de Ne derlandse ambtenaren vertegenwoor digd zullen zijn, welke commissie een onderzoek zal instellen naar de van de zijde der Nederlandse ambtenaren naar voren gebrachte moeilijkheden. CULTURELE SAMENWERKING. Wat de samenwerking op cultureel ge bied betreft', is met de instelling van de gemengde culturele commissie een be sliste stap voorwaarts gezet. Van Nederlandse zijde zijn voor zit ting in de culturele commissie voorlo pig aangewezen: mr H. J. Reinink, prof.1 dr J. H. Bavinck, dr ir J. van Aken, pater dr N. Perquin, mr Ph. H. M. Wer ner, prof. dr C. C. Berg en A. van Vel- zen. NEDERLANDSE MILITAIRE MISSIE. De samenstelling en de bepaling van de taken der Nederlandse militaire mis sie zal gesohieden terstond na de be ëindiging van de reorganisatie van het KNIL en van de terugvoering van de Nederlandse land- en luchtstrijdkrach ten uit Indonesië. EINDCONCLUSIE. Samenvattend kan men stellen, dat de resultaten van de conferentie naar de mening van de deelnemers aanto nen. dat de Nederlands-Indonesische Unie een levende realiteit in de in ternationale samenleving kan vormen. Met betrekking tot Zuid-Oost-Azië Is het streven van de beide deelgeno ten in Univerband gericht op het scheppen van toestanden, waaronder de nieuw verworven onafhankelijkheid van Indonesië" de rijkste vruchten zo wel voor haar bevolking als voor de wereld kan afwerpen. Tot genoemd doel is noodzakelijk, dat rust en stabiliteit in dit deel van de wereld worden gehandhaafd, waar toe de verwezenlijking van het vrij heidsideaal van de Aziatische volke ren de voorwaarden schept. Ook tot deze handhaving zullen de deelgeno ten samenwerken, terwijl zij eveneens elk internationaal initiatief tot dit doel met welwillendheid tegemoet zul len treden". Onze correspondent te Djakarta tele grafeert nog het volgende: Voor de openbare slotzitting van de Unie-conferentie bestond vergeleken met de openingszitting slechts geringe belangstelling. Van de zijde van de RIS- i regering was behalve de bij de con ferentie betrokken ministers alleen de minister van Arbeid, Wiloppa, aan wezig, terwijl de parlementsleden vrij wel allemaal ontbraken. Het publiek was door 6 mensen vertegenwoordigd. Slechts de buitenlandse vertegenwoordi gers waren voltallig. De ministers Van Maarseveen en Lief- tinck zijn gisteren uit Djakarta per I vliegtuig naar ons land vertrokken. Thans onderzoek naar financieel-economische mogelijkheden Tijdens de Zaterdag te Den Haag in de Prinses Juliana kazerne geopende bijeenkomst van de Ministers van De fensie heeft de Amerikaanse minister van Defensie Johnson o.a. verklaard: ,.Wy zullen nadere plannen voor onze wederzijdse defensie in beschouwing nemen en richtlijnen geven voor het steeds voortgezette werk van de mili taire organisatie Als vertegenwoordi ger van de Ver. Staten van Amerika en als voorzitter tyen ik er van overtuigd te spreken namens u en uw volken, zowel als mijn eigen volk, wanneer ik zeg, dat dit werk van wederzijdse defensie vast besloten wordt voortgezet, doch zonder een zweem van bedreiging of bluf. Wij oefenen het recht uit van alle mensen, om zich voor zelfverdediging ge-eed te maken. Onze plannen zijn verdedigings plannen en wij zijn bereid de nodige offers te brengen om een voldoende be reidheid te kunnen handhaven. Na de bijeenkomst, welke geheim was, legde minister Johnson dê volgende verklaring af. Dc Ministers van Defensie hebben unaniem het plan goedgekeurd voor dc collectieve zelfverdediging, welk plan door dc chefs van staven in het militaire comité op Dinsdag j 1. was aanbevolen. Binnen dc korte tyd van 6 maanden heeft de militaire organisatie de al gemene strategie voor de verdediging van het Noord-Atlantische gebied vastgesteld, heeft een waardering ge maakt van de militaire situatie voor het geval een aanval tegen de Pact- landen zou worden ondernomen, en ontwierp een plan voor hit kerpn van een dergelijke eventuele agressie. Deze plannen hebben betrekking op VRIJ KOUD. De Bilt verwacht tot morgenavond: Wisselende bewolking met enkele ver spreid optredende buien. Matige tot vrij krachtige Noordwestelijke wind. Vannacht plaatselijk lichte nacht vorst. morgen overdag ongeveer dezelf de temperatuur als vandaag. (Opgemaakt te 10 uur). 4 APRIL Zon op: 6.10 uur: onder: 19.18 uur. Maan op: 22.13 uur; onder: 6.33 uur. V.M.). Hoog water te Katwijk te 4.15 en 16.33 uur (Springtij). Dit nummer bestaat uit acht pagina's. SOVJETRUSSISCH—CHINESE BURGERLUCHTVAART- OVEREENKOMST. In Moskou is een overeenkomst gete kend betreffende de oprichting van een gemeenschappelijke Sovjetrussische bur- gerluchtvaortmaatschappij. met het doel „de ontwikkeling van de Chinese bur gerluchtvaart te steunen en de econo- msiche banden tussen de Sovjet-Unie en de Chinese volksrepubliek te ver stevigen". De nieuwe maatschappij, die drie rou tes tussen Peking en Tsjita. Irkoetsk en Alma-Ata zal exploiteren, is gebaseerd op gelijke deelneming. De maatschappij zal de eerste twee jaar een Chinees als voorzitter van Je raad van beheer en een Rus als vice- voorzitter hebben. De directeur-generaal zal een Rus en zijn medewerker een Chinees zijn. Deze functies zullen om de twee jaar door een vertegenwoordiger van het andere land ingenom enworden. Wincten en onkosten zullen gelijk ver deeld worden over beide landen. De grootste helicopter ter wereld, de XH-17 van Howard Hughes, heeft te Culver City (Californië) voor de eerste maal een proeftocht gemaakt. Deze he licopter ,de ..vliegende kraan" genaamd, heeft twee turbine straalmotoren en kan een kleine tank in vlucht, meevoeren. NIEUWE FUNCTIE VOOR JESSUP Dr Philip C. Jessup, Amerikaans .rei zend ambassadeur, heeft de volmacht ontvangen „die inlichtingen over de atoomenergie in te winnen, welke hij van node heeft bij de uitvoering van zijn nieuwe taak als voornaamste advi seur van minister Acheson op het gebied der wereldpolitiek", .zo heeft het Ame rikaanse ministerie van buitenlandse zaken medegedeeld, hieraan toevoegend dat dit besluit genomen is met instem ming van de Amerikaanse commissie voor atoomenergie. Leon Blum ten grave gedragen Gisternamiddag is Leon Blum ten grrave gedragen. Te 15 uur verliet de lijkstoet, voorafgegaan door 6 met kran sen beladen wagens het gebouw van het blad ..Le Populaire" waar het stoffeliik overschot van de socialist-'sche leider was opgebaard. Onmiddellijk achter de lijkwagen volgden mevr. Blum en de fa milieleden. Daarachter kwamen enkele afgevaardigden van het hoofdbestuur der socialistische partij, zeals Guy MolM. algemene secretaris. Jules Moch. Daniel Mayer voorts party-veteranen en ver- legenwoordigers van buitenlandse socia- llistische partijen, o.w. ihr. mr v. d Goes van Naters (Nederland), benevens ver tegenwoordigers van verscheidene socia listische partijen in ballingschap, 70V- die van Roemenië. Joego-Slavië en Bul garije. Overal langs de weg stonden dichte drommen in de regen. Op de „Place de la Concorde" hield Vincent Auriol president van de repu bliek, een toespraak, waarin hij de fi guur van de over'edene met wie hij 30 iaar lang bevriend is geweest. beMchtte, De president besloot als volgt: Ik blijf Leon Blum en onze vriendschap trouw. Zoals hij het deed. maan ik nu de Fran sen tot eendracht aan. voornamelijk ten aanzien van ons buitenlands beleid. Voorts sprak de Brouckère. als vértegen- woordiger van de socialistische interna tionale. Het stoffelijk ov.erschot werd in de grafkelder van defahiilie Blum te Mont- martre bijgezet. De talrijke menigte, die de lijkstoet volgde, ging aan de ingang van de begraafplaats uiteen. Over ongeveer 14 dagen zal de dood kist naar het landhuis van Leon Blum worden overgebracht. Het was zijn wens daar te worden begraven. NIEUWE GRIEKSE CRISIS? De plaatsvervangende Griekse premier en minister van Defensie, Kanellopou- los. heeft zijn ontslag aangeboden Het kabinet van Venizelos, waarin hij zit ting heeft, trad 23 Maart in functie. In politieke kringen te Athene be schouwt men dit aftreden als een ge vaar- voor het bestaan van het liberale kamnet en voorspelt men ln het begin dezer week een nieuwe politieke crisis De liberale partij betuigde haar ver trouwen in Venizelos Venizelos heeft verklaard, dat zijn kabinet gevo-md uit één partij, wel licht sterke: Is dan een coalitie van de centrum-partijen Venizelos zei dit in een brief, welke een an*woord is op een waarschuwing van a? Amerikaan - unbassadeur. Hen- y O-adv. dat ..een onstabiele regerin: ver de e Amerikaanse hulp aan Grieken land in gevaar zou kunnen brengen". de gemeenschappelijke verdediging van het gehele Noord-Atlantische ge bied. zulks in tegenstelling tot afzon derlijke nationale verdediging. Hierbij zal overeenkomstig art. III van het Pact elk land zich zelf dienen en de anderen bijstaan naar gelang de hem ter beschikking staan de middelen. Zodoende is voor de eerste keer een stelsel voor eigen en elkanders verdedi ging opgezet door 12 onafhankelijke en souvereine staten door middel van een samenwerking op democratische wijze De Ministers van Defensie namen kennis van de snelheid, waarmede de regionale groepen, de permanente groep en het militaire comité de eerste basis legden voor hun plannen Tegelijkertijd gaven zij aan, dat voort durend rekening moet worden gehouden met mogelijke herziening van deze plan nen. In het bijzonder ook hadden zij be langstelling voor de militaire productie- en voorzieningsraad, welks taak het is om het meest doeltreffende gebruik van de voorraden, welke in ieder land voor de militaire productie zijn bestemd, te verzekeren, en zij gaven nauwkeurige aanwijzingen aan deze raad om de standaardisatie van de uitrusting uit te voeren en om een gecoördineerde pro ductie te verzekeren. De Ministers van Defensie erkenden het grote belang van een financiering, berekend op de uitvoering van het plan en tevens de noodzaak voor een zorg vuldig in evenwicht brengen van de respectievelijke nationale volkshuishou dingen in het licht van de huidige we reldsituatie. Voor dit doel verzochten zij het fi nancieel-economische comité om de financiële- en economische mogelijk heden, beschikbaar voor militaire doeleinden, te bezien. Alhoewel sinds hun laatste bijeen komst aanzienlijke vooruitgang in het berpiken van een collectieve veilig heid, welke het gemeenschappelijke doel is van de pactlandcn, is gemaakt, waren de ministers tóch van mening, dat verdere ononderbroken inspan ning nodig zal zyn Zy gingen uit el kaar in de vaste overtuiging, dat de organisatie, die thans wordt opge bouwd, het de landen mogelijk zal maken hun defensie, zowel op een economische alsook on een doeltref fende wijze te verzekeren". Ten slotte gaf hij uiting aan de dank baarheid van het comité t?genover de Nederlandse regering voor haar vrien delijke invitatie om de vergadering in Den Haag te houden cn voor de ver leende gastvrijheid. Tijd en plaats- voor de volgende bij eenkomst zullen nader worden vastge steld. B De ministers, chefs der staven en gedelegeerden der verschillende landen zijn gisteren van Schiphol ve trokken, uitgeleide gedaan door vele autoriteiten. Zaterdag werd in Den Haag de derde vergadering van het Noord-Atlantisch Defensie Gomité begonnen onder voor zitterschap van de Amerikaanse minis ter van defensie. Louis A Johnson. Tij dens de vergadering v.l.n.r. minister Du- pong en kolonel Jacoby (Luxemburg), minister Schokking en generaal Kruis (Nederland). Mc Cloy over Sovjetrussische druk op het Westen McCloy. de Amerikaanse noge com missaris in Duitsland, heeft ln een en kele weken geleden afgelegde, doch eerst gisteren gepubliceerd'1 verklaring aan de toewijzingscommissie van het Ame rikaanse Huis van Afgevaardigden over de noodzakelijkheid van het beschik baar stellen van gelden voor opvoeding en democratisering van het bezettings- gebied gezegd, dat ..de huidige intense druk van de Soviet-Unie op het Westen bewijst, dat de Russen onmiddellijk op succes hopen". McCloy stelde de com missie op d? hoogte van zijn .mening over de werkelijke crisis, die Europa be dreigt". Hij noemde Duitsland en het Verre Oosten de aanvalspunten van de Soviet-Unie, doch Duitsland het voor naamste. Over het plan tot het houden van Pinksterdemonstraties in Berlijn verklaarde hij „niet al te bezorgd" te zijn. doch hij voegde er aan toe, dat de Russen de gedachte van een ver overing van Berlijn nog niet hebben laten varen. McCloy schatte, het aantal jonge Duitsers in een onder commu nistische leiding staande „alarm-politie macht" op 54 000. Hij vroeg de com missie om toewijzing van 30 millioen dollar voor de regering in de bezette ge bieden waarvan 19'millioen bestemd zou zijn voor „heroriënterinvs-werk- zaamheden" en de rest voor militaire, politieke en administratieve uitgaven. Geen afzonderlijke vrede met Israël VIJF JODEN GEDOOD. De politieke commissie van de Ara bische liga nam met algemene stem men het besluit dat elk lid der liga, dat onderhandelingen met Israël zou openen over het sluiten van een afzon derlijke vrede, uit de liga zal worden gestoten. De bijeenkomst werd nu ook bijgewoond door de Jordaanse gezant te Cairo Jordanië gaat hiermede accoord. Arabieren hebben in het Zuiden van de Negeb in de nacht van Vrijdag oo Zaterdag vyf Joden gedood, drie mili tairen en 2 burgers. De Israëlische autoriteiten hebben een scherp protest aan de vertegen woordiger der V.N. overhandigd. Een speciale bijeenkomst van de Isreallsch- Egyptlsche wapenstlLstands,commissie is bijeen geroepen om eventueel te nemen maatregelen te bespreken. Een overdreven waarschuwing? De anti-commiinlstische „Internatio nale commissie voor de bestudering van Europese vraagstukken" heeft Zaterdag een document van 48 pagina's gepubli ceerd over de „de huidige activiteit van de Kominform in Duitslartd en West- troepen te laten overvallen door een grote menigte ongewapende burgers waarop de troepen niet zouden durven vuren gevolgd door gewapende poli tie, die het veroverde terrein zou moe ten bezetten. Volgens het rapport tref fen de geallieerde autoriteiten van West- Berlijn maatregelen hiertegen door de politie van West-Berlijn te verster ken met politietroepen uit de Wes- dat de Sovjet-Unie in Wcst-Duitsland „nationaal-communlstische bases" heeft gevestigd voor de verovering van geheel Duitsland. Volgens de commissie zou de Sovjet-Unie vastbesloten zijn de strijd om Duitsland „koste wat het kost" te winnen, „omdat Rusland weet. dat in dien Duitsland communistisch zou wor den. Frankrijk en België niet in staat zullen zyn lang weerstand '•e bieden aan de druk van een Sovjetrussische macht, die zich uitstrekt van de Stille Oceaan tot aan de Frans-Belgische grens". Het rapport verwacht alleen van uitgebreide economische maatregelen op internatio naal gebied verbetering van de econo mische situatie in Frankrijk en Italië, „waar het thans bestaande communisme zijn bestaansgrond vindt ln de moeilijke economische positie die de Franse noch de Italiaanse regering zelf kunnen ver beteren". De commissie zegt in haar rapport vervolgens, dat de Russische autoriteiten van plan zijn geheel Berlyn te verove ren door een voor Pinksteren beraamde ieugdmars uit de Oostelijke zone. De Russische strategie zou zijn, gewapende gewapend worden met grote hoe veelheden Iraangasbommen. Verder zou den de geallieerde autoriteiten reeds voorbereidingen treffen voor het ver voeren van Amerikaanse, Brit.se en Franse troepen door de lucht naar Ber lijn. Deze zouden „de tweede verdedi gingslinie" moeten vormen. Het rapport zegt ook, dat de Russen in Hongarije en Bulgarije „de laatste maanden hun bezettingstroepen aan zienlijk versterkt hebben, grote voorra den wapens en benzine aangelegd en luchtbases in deze landen gebouwd heb ben". Deze voorbereidingen zouden Joego-Slavië gelden. Het rapport is aan de Westeuropese regeringen toegezon den. Zowel Duitse als geallieerde waarne mers toonden zich verbaasd over de conclusies betreffende de Pinkstermars. Men acht het weliswaar mogelijk, dat wanordelijkheden zullen voorkomen, doch men meent, du de politie, moae- lijk gesteund door de garnizoenen der Westelijke geallieerden, de toestand meester kan blijven.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 1