w> OUDS PAVILJOEN PARADIS Amandeltjespudding Leidse Ambachtsschool levert 240 werkkrachten aan bedrijfsleven af PANDA EN DE MEESTER-MUZIKANT Dag- en avondschool werden in totaal door 1520 leerlingen bezocht IS ER WEER Radio-programma 89ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag 3i Maart 1950 Tweede Blad No. 26963 Voor bestuur, directeur en lerarencorps van de Leidse Ambachtsschool en niet in het minst voor de leerlingen zelf, was het gisteren wederom een vreugdevolle dag: uitreiking van diploma's en bekendmaking van over gangsexamens! Bovendien was deze dag ook mede voor het bedrijfsleven en de industrie van grote betekenis, want niet minder dan 240 leerlingen verlieten de school om in het arbeidsproces opgenomen te worden. Dank zij de bemiddeling der school kon verreweg het grootste deel van deze 240 gediplomeerden reeds te werk worden gesteld, terwijl geen poging onbenut wordt gelaten om ook voor de anderen een passende werkkring te vinden. slotte het lerarencorps te danken voor de bijzondere toewijding in dit cursus jaar wederom aan de dag gelegd. Nadat C. J. Schoeman namens de leerlingen het bestuur, de directeur en de leraren hulde had gebracht voor de wijze, waarop het onderwijs aan deze school wordt gegeven, deed dit de heer F. van Kampen namens de ouders. Komt er een proef-klasse voorb. techn. onderwijs? Alvorens tot de diploma-uitreiking werd overgegaan heeft de secretaris van het bestuur der Vereniging de Ambachts school, mr W. de Clercq, bij afwezigheid van de voorzitter, ir J J. G. van Hoek, er op gewezen, dat het onderwijs aan de school zich op normale wijze heeft kunnen ontplooien. Zowel aan dag- als avondschool is door de leerlingen met veel ambitie gewerkt, waardoor de re sultaten van het onderwijs gunstig zijn te noemen. Terwijl uiteraard aan de vakbekwaamheid hoge eisen worden ge steld, moeten de leerlingen, volgens spreker, ook een open oog hebben voor plichtsbetrachting en verantwoordelijk heid, vandaar dat aan de school ook zoveel aandaoht aan de algemene vor ming wordt besteed. Voor wat de ver dere plannen betreft, deelde spreker mede, dat het in de bedoeling ligt om over te gaan tot de inrichting van een proefklasse voorbereidend technisch on derwijs. De toestemming hiertoe is ech ter helaas nog niet afgekomen. Nadat mr De Clercq een overzicht had gegeven van de mutaties, welke zich in het afgelopen cursusjaar hadden voor gedaan, sprak hij de beste wensen uit voor een spoedig herstel van de direc teur, de heer G E. E. Kuijntjes, die sedert 1 Januari j.l zijn werkzaamhe den tijdelijk moest staken. Voorts deelde spreker mede, dat de dagschool op 1 April 1949 door 676 leer lingen werd bezocht, terwijl op 1 Oc tober j.l. 731 leerlingen tot de vak- avondschool werden toegelaten. Het textielavondonderwys werd op die da tum door 113 leerlingen gevolgd. In to taal zijn 133 leerlingen direct van de school in het bedrijf met een leerover eenkomst opgenomen. Mr De Clercq richtte zich vervolgens met een woord van gelukwens tot de gediplomeerden, in aansluiting waarop hij er op wees, dat een diploma naast rechten ook plichten geeft. Tenslotte spoorde hij de jongens, die de Ambachts school verlaten aan, om zich verder in hun vak te bekwamen, in welk verband hij wees op het leerlingenstelsel en de vakavondschool, Na de uitreiking der diploma s heeft de wnd directeur, de heer C. Brilman, eveneens de heer Kuijntjes, wiens acti viteit hij ten zeerste prees, een spoedig herstel toegewenst, om daarna de ge diplomeerden onder het oog te houden, dat het noodzakelijk is, dat zy voort bouwen op de grondslag, welke voor hen uit vaktechnisch oogpunt op en door de Ambachtsschool is gelegd. Het deed spreker een genoegen te kunnen mededelen, dat verreweg het grootste deel der leerlingen, dat thans de school verlaat, een plaats in het bedrijfsleven had gevonden. Voorts brak spreker nog een lans voor de Ver. van Oud-leerlin- sell der Ambaohtssrtiool (Vola) om ten FEUILLETON Oorspronkelijke Nederlandse Roman door J. L. LODEW1JKS 18) Over het algemeen zijn de kinde ren hier graag, zegt Marie, tenminste als ze even gewend zijn. Meestal heb ben zij veel spijt als ze weer gaan moe ten de heimweegevallen uitgezonderd. Maar de eerste dagen zijn ze vaak echt van slag af. Onze mensen doen alle moeite om ze op hun gemak te stellen, zij pakken ze voorzichtig aan, straffen doen we maar zelden of het moet blij ken dat er baldadige opzet ln het spel is. Wij proberen een teamgeest aan te kweken, een gevoel van solidariteit, daarom straffen wij klikken en derge lijke dingen die indruisen tegen het kameraadschapsidee strenger dan an dere vergrijpen. Bart en Sjoerd vmden aat een mooi systeem, ja, dat is goed gezien, de kin deren moeten van elkander opaan kun nen, daar zullen zij in him later leven neg iets aan hebben. Zij zijn vol lof over alles, alleen mist Bart nog steeds die schilderijen, ja, men kan zich der gelijke luxe met veroorloven, het is al lemaal een beetje sober en klooster achtig Het comfort is tot een minimum beperkt, alleen wat voor de hygiëne en de gezondheid onontbeerlijk is, daar wordt het geld aan besteed. En wat het eten betreft? Wat het eten betreft, eenvoudige en stevige kost zonder liflafjes of bi- zondere dingen: Een stamppot, aard appelen in de schil, een bord dikke pap. En onze leidsters eten hetzelfde, zij moeten het voorbeeld geven, de kin deren moeten zich niet achtergesteld cf bevocr-deeld voelen tegenover de meisjes. Dat is het principe van het huis. Dat is het principe van het huis. Dat zegt'Marie met een stem, die «een tegenspraak duldt. Het is haar dogma, dit stelsel van regels en voorschriften, daar kan niet aan getornd worden. De heren moeten begrijpen, dat een tehuis als dit zijn taak alleen kan vervullen als de voorschriften nauwkeurig in acnt worden genomen. Daar taai en /alt dit tehuis me? Gij doet hier prachtig werk, gij en uw helpsters, zegt Bart bij het at- scheid; ge zult er veel voldoening van hebben, het is een schoon ambacht, dat ge met liefde 'en zelfopoffering moet beoefenen. Dat heeft mijnheer zeer raak ge zegd, liefde en zelfopoffering, want onze meisjes verdienen er geen cent mee. zij krijgen alleen de kost, voor de rest moeten zij er nog geld bijleggen. Want haar kleren en haar liefhebbe rijen móeten zij zelf betalen. Zij zijn hier maar tijdelijk voor praktijk, zij zijn in opleiding aan de scholen voor maatschappelijk werk en kinderverzor ging. Die opleiding moeten zij ook zelf Diploma Dagschool Aan onderstaande leerlingen, die de dagschool verlieten, werd een diploma uitgereikt: Timmerlieden: D. L Arnoldus, H. v. Eeelen, G. J. Beugelsdijk, H. J. A. Bce- re, W. G van den Bcsc'n, G. A Bouw meester. G. v. Breda, 4, Th. Dapper, A J. Dnessen, G. S. M. aen Dubbelden, H. v. Duvn, W, J. v. Duyvenbode, C. J. v. Duy ven voorde, H. Elfering, J. M. M. v. Goozen, A de Graaff, W. D Hak kenberg. C. R. Hendriksen, M. Hiensch, J. G. Hcokx, C. Hoogervorst, C. Hcu- waard, P. Th. J. de Jeu, J W. Jong, L. A. Kamphues, G. J. B. Klaassen, J. Kleyhorst, D. Kroon, A. Langeveld. C. Th. Luk, T. v. Manen, W. F. Marcelis, P. J. Meijer, C. de Mcnyé, Th. G. Neij- enhuis, J. v. Nierop, K. v. d. Niet, M. v. Nieiiwenhuyzen, S. Noorlander, D. A. Peter, J. Pouwmeester, A. J, v. d. Poel, M. Reycrse, R. Roodenburg, J. D. J. de Rooy, F. Schmal, F. J. Siebert, H. Si- monse, P. Slingerland, Ph. Slootweg, W. Slootweg, H. C. Stcks, G. Turken- burg, F. J. M. v. Velzsn, J A. Verdonk, L. J. v. Vliet, B. Wesseling, H. Th Wijsman, W. v. d. Zeeuw, L. Zuyder- duijn, P. v. d. Zwart. Meubelmakers: J. v. Alphen, G. Buis, J. Buit, C. D. M. Heykoop, J. P. Hilli- ger, Chr, Hogewoning, F. J. C. Hooger vorst, L J. de Jeu, J. de Jong, A. J. Koelewijn, W. J. M. Koster. F J. v. d. Linden, P. C. Loogman, L. P. A. v. Noord, P. Riethoven, P. J. R. v. Rijn, J. G. Werkhoven. Schilders: C. v. Barneveld, J. Burg graaf, C. J. v. Duuren, C. R. Heshof, A. L. de Jong, J. S. Kooreman, N. M. C. v. d. Meer, F. M. Sommer. Machinebankwerkers: G. J. ter Beek, A. A. J. Braat, W de Bruin, H. Bui tendijk, W. J. M. Fennes, L. P. A. Goedhart, W. H. Heinen, J. M. Hoge- boom, W. Hcgewcning, H. G. v. Hou ten, H. Ju, P. J M. Leune, M. A. D. Markx, A. v. d. Niet, P. J. Noordermeer, L. Ouwehand, J. J. M. Rozenstraten, J. B. Waal. Th. J. de Wit,'P. Barend- se. P. G. Bardelmeijer, J. C. Bekker, J. F. H. v. d. Berg, A. A. Beer, D. Bcns, M. J. W. Custers, J. Dijkhuizen, J. P. Fasel, J. C. v. Gent, G. H. v. Kampen, W. C. A. v. Kerkhof, J. Klarenberg, F. v. d. Koyk, H. A. Moorhcff, C. Vooys, P. Waar, J. J. Wassenaar, W. Th. van Weeren, K, G. Westerbeek, L. H. Th. C v. d. Wlllik, L. v. d.' Berg, N. P. Th. Broekhuizen, J. v. Duyn, A. v. Duyven- voorde, W. Goedhart, A. de Graaf, L. A. J. v. d. Ham, J. Harteveld, L. A Heemskerk, J. L. A. den Hollander, J. Imthorn. A. H. de Jong, J. Keyzsr, B. A. Kroes, K, I. Mechelse, J. Ouwehand, J. H. v. d. Plas, H. J. Tuinhof- de Moed, G. Varkevisser, J. Verboon, L. J. Ver- degaal, A. Verdoes, H. Verkley. J. Zwa nenburg, L. Barthen, N. de Bss, G. P. de Boer, J. M. Bon, W. E. v. Leeuwen, J. Luyendijk, P. C. v. d. Meer, C. van Nierop, C. Ouwehand, J. Pluimgraaff, H. C. v. Reek, J. v. Roojjen, H. Rosier, J. C. P. Rijnders, J. Rijnsburger, C. J. Rijsbergen, P. v. Schie, C. J. Schoeman, J. F Spiering, C. N. v. Tilburg, L. A. Willebrand. J. J. Wijsman, J. C. Zwa nenberg, W. G. v. d. Berg, J. de Groot. L. de Jong, W. G. Knibbe, C. v. Kra lingen, D. P. Kruidenier, D Kruyt, A. Lagendijk, M. B. Laporte, M. v. Leeu wen, Chr. Ligcvoet, J. J. Lub, T. Y, Mol, C. Molema, W. A. Montanus, M. C. Pet, P. C. Romljn, A. Schaap, A. Schaart. L. I. Schipper. H. J. Sc'noon- derwoerd, J. A. Sloot, H. Treur, G. F. v. Vliet, J. D. v. Vliet, N. Vogelenzang. Aan 5 leerlingen kon het diploma niet worden uitgereikt. Electriciëns: Th. H. M. Brama, J. v. Dijk, J. M. v. Es, J. K. Heyl, P. v. Oos- terhoud, Y. Smitt, W. Vaartjes, H. Var kevisser, P. H. Versteegen, L. Vethaak. Fijnbankwerkers: D. Arentsen, M. Binnendijk, J. Ph. N. Bodrij, J H. C. Ferrée, H. B. v. Ginkel, R. D. H. Jan sen, A. G. Mandersloot, J. J. v. d. Nat, J. Oosthoek, A. A. Rcmmerts, H. Schil der, D. C. Verwey. Auto- en motorherstellers: J. Beek man, J. H B. Boom, C. J. Brokaar, L. G. Disseldorp, P. J. Hansen, P. H. Heemskerk, C. L. Juffermans, N. M M. v. d Kiugt, J. A. v. Leeuwen. F. G. Mulder, A. R Peperkamp, J. v. d. Poel, L. J. v. d. Pest, W. v. Rooyen, Th. H. v. -titeyn. J. v Tongeren, S. A. v. Vliet, C. J. Wageningen, J. Zuyderöuin. Diploma Vakavondschool 113 leerlingen kwamen in aanmerking voor een diploma van de vakavond school, t.w. Bouwkundig tekenen: R. Balkenende, A. Blok, C. P. J. Boekei, A. Bosman, P. A. v. Brummelen, Chr. Develing, Th M. v. Dorp, A. A. de Haas, J. J. v. d. Hoeven, C Hoogervorst, H. B. v. d. Horst. J. Kempers, C. N. Keur, L. v. d. Kwaak, B. Oskam, W. Overvliet, M. C. Selier, A. Staring, A. v. Staveren. G. Teün, G. Thierry, J. W. Verhceven, J. P. Vis. H. v. d. Voet. A. C. West- I broek, Th. W. v. d. Zeeuw, i Meubel tekenen: M. Bol, L, F, Hul, N. 1 W. v. d. Plas, J. Reyken. Stofferen: H. Broers, C. Helleman, A. j v. Rijn, J. v. Rijn. Hout-, marmer- en decoratieschllde- ren: J. Bey, Th. de Boer, A. Bogerman, F. M. Grimbergen, J. J. v. d. Meer, W. I Schoneveld, F. C. Vinkestijn. Smids- cn werktuigkundig tekenen: W. A. v. Belkum, J. Boom, A. J. v. d. Born, H. Develing, J. J. Dorst, P. A. Faas, H. C. Heeren, M. Hortensius, C. I J. J. Jonkman, A, M. v. Leeuwen, Th. Le ij en aar, C. Montague, A. Ouwe.nand, T. Ouwehand, J. v. Pijpen, C. Roeiar.c- se, J. Schoneveld, A. P. Schrama, J. Sieval, P. C. v. Veen, W. F. Zwart, S. v. d. Zwart. Auto- en motorherstellen: M. Bol, G. H. Bousie, J. J. Geerling, P. Habraken, J. Imanse, P. Janssen, J. de Koning. J. Kuivenhoven, A. Müller, J. J. C. van Ocsten, F. C. Otto, I. Raaphorst, J. H. J. Roeleven, A. v. Schie, J. M. G. Schouten, A. J. Smit, H. W. G. P. Sper.ael, W. v. Steenbergen, K. StikkcT lorum, B. Timmers, A. v. Veen, C. Zirk- zee. Autogeen lassen: C. Baars, M. Beij, P. A. v. Cuilenborg, L. Hoogstraten, T. Huisman, H. Kasteel, D Leugering, A. v. d. Linden, E. Ouwehand, A. R. van Rhijn, H. Rusman, W. A. Verhoogt. Electrisch lassen: A. J. Bekooy, J. v. Blijdenstein, W. N. Corba, A. v. Dam, B. H. Florisson, Th. J. Frederiks, J. W. v. Geijlswijk, K. K. H. Knies, G. Ko ning, M. v. d. Linden, J, Neuteboom, W. J. de Rooij, J.Spaargaren, L. H. A. v. Vuuren. Elcctrotechniek: J. P. Ruigrok en J. F. Viertelhausen. ZIJ KREGEN EEN EXTRA VERMELDING EN EEN 1 RIJS. Vanwege het bestuur werd aan on derstaande leerlingen, die zich op bij zondere wijze hebben onderscheiden, een prüs uitgereikt: H E'fering (timmeren); L. A. Kamp hues itimmeren); J. Burggraaf (schil den; H. G. v. Houten (machinebank werker) W. Th. v. Weeren (machine bankwerker) N. P. Th. Broekhuizen (machinebankwerker); H. J Schoon- derwoerd (machinebankwerker): D. Arentsen (fijnbankwerker) en J. Beek man (auto- en motorhisrst.) Overgangsexamens. Timmerlieden: Bevorderd van de le naar de 2e klasse: J. Abspoel, C. den Besten, C. G. Boon, W. C Bousie. D Brouwer, P. C. v. Dam, H. J v. Dijke, P. G. v. d. Geer, J, v. Gent, R Glasbergen, P. J. Golijn, W. Guyt, G. W J. de Groot, I. Harte veld, J. Th. M. Heemskerk, L. C. v d. Helm, H. P. Helmus, A. Hoogstraten, A. C. Imanse, J. Imthorn, A. de Kleer, J. E J. Jansen, E. B. de Jong, G. A. Koree, W. G. Kortekaas, J Kozijn, J. J. Kuivenhoven, J. A. v. d. Laan, W. Y Meeuwis, F. P. Montanus, A v Nood, G. Noorlander, J. Ouwehand. J W. M. v. Parera, G. v. d. Poel. G Rewijk. H. v. d. Reyöen, C. P. Roelandse, J. de Roo, G. A. H Rozemeijer, G. N. v. Rijn, A. C. v. Schie. A. J. Schreuder, G. L. Schrijvers, L. J. Serlie, A. Stadt, A. S Straathof, W F. Taffijn, H. v. d Veer, H. Verberg, H. A. G. Verheyden, D M. v. Vliet, J. Th. J. Vogelaar, J. S. de betalen, het is een dure studie en het betaalt ook later niet dik terug. Maar deze meisjes hebben zich een maatschappelijke taak gesteld, die zij willen volbrengen zender er rijk van te worden. Zij zijn meestal van goede fa milie, anders kunnen zy zich dat na tuurlijk niet veroorloven. Haar praktijk jaren brengen zij in deze tehuizen door, ja, daar hoort wel wat idealisme toe, het is niet zo eenvoudig. Het is niet zo eenvoudig, de heren kunnen zich dat voorstellen, zij staan er compleet van te kijken dat dat alle maal zo gaat, zij hadden daar geen flauw benul van. Dit is een bezoek waar zij wijzer van zijn geworden, zij hebben er geen spijt van, dat was wel wat ranja en roomsoezen waard. Marie wordt van harte bedankt voor de interessante rondleiding, wij hopen u nog wel eens terug te zien. Als ze bijna weg zijn, krijgt de hotel houder een prachtig idee. Hij laat Ma rie aan de directrice vragen of zij er iets op tegen heeft, dat de kinderen met bussen worden gehaald en ge bracht Zij lopen toch al de hele dag, zo'n ritje verhoogt de feestvreugde, dat is weer eens een ander verzetje. Marie is er enthousiast over. zij loopt op een holletje naar de directrice, die er niets op tegen heeft, als de tijden van vertrek en aankomst maar in het oog worden gehouden- Die worden in het oog gehouden. Wy zullen er aan denken, zeggen de he ren, die allebei in hun sohik zyn met het nieuwe plan. Kijk, Sjoerd, dat is een compli mentje waard, dat die gedachte in uw bol is opgekomen, ge zijt nog vinding rijker dan ge er al uitziet, zegt Bart op de terugweg. Hij is er vrolyk onder en als een Brabander vrolyk is dan moet hij een beetje gemoedelijk en luchtig spotten met anderen. Daar steekt geen kwaad in, Sjoerd is daaraan gewend, hij weet dat. Hij kan dat ook, hij zegt: Ge zijt me tegengevallen, gij met uw schilderyen, dat ge die arme donders in het tehuis een stel van uw dure schilderijen woudt aansmeren Hy praat ook al van gij en ge, dat vindt hij passen bij zijn spotternij, dan klinkt het een beetje ronder en ple zieriger. Bart staat stil. Er is een woestijn van vrolyk geel zand en duinhelm rondom hen, op honderd pas afstand zingt de zee. Ik zeg u, hotelhouder, bierverko per dat ge zyt, dat ik ze daar in het tehuis een stel van mijn dure schilde rijen zal cadeau doen, dat ik hun mu ren zal opvrolyken met wat van mijn beste stukken, zegt hij. Ik weet niet waar ze beter zouden kunnen hangen, waar ze beter hun nut zullen kunnen afwerpen. En gij zult er van my geen een meer kunnen kopen, want ik zie er liever en stel onschuldige kinderogen naar kyken, dan dat ze by u in de ge lagkamer hangen en uw zatlappen er met hun lodderogen naar zitten te knik kebollen. Sjoerd kan dat in zyn zak steken, hij doet dat met een breed en vrolyk ge baar, hy zegt: Ge weet zeker niet, dat niemand zulke onschuldige, kinder ogen heeft als een zatlap? Ze moeten een anderhalf uur lopen door de duinen, langs de kronkelpaad jes tussen de braamstruiken en sparren. Ze komen opgeruimd in het hotel terug, de vrouw van Sjoerd zit al met het eten te wachten. Maar als een goede hotel- vrouw is zy gewend, ieder ogenblik te moeten klaarstaan met de soepterrien, zy schept de borden vol. Het is geen ranja, uw soep, en de balletjes die er in zwemmen zyn geen roomsoezen, zegt Bart, maaar het smaakt mij geweldig, gij hebt er ver stand van 'te koken. Daarom heb ik haar getrouwd, zegt Sjoerd. (Wordt vervolgd) Vreede. H de Water, A Wendt, Th. J. P. de Winter. P. Wolthaus, K. A. van 't Wout, L. Wytsma, L. J. P. Zonneveld, B. Zwetsloot. Voonvaardelyk: H v. D.iel, J. I. de Kooker, R. J. Massaar, J. M W. Wesseling en J. J. Zaal Niet bevorderd: 1 leerling. Meubelmakers: Bevorderd van de le naar de 2? klasse- H, H. Beukenholdt. H. G. P. Boskamp, A. Diederiks. J v. Duin. J. de Gelder, W. F. Libochant, J G. Mokkenstorm. I Ommering, W. Schouten, G Thomasse. Voorwaarde- lyk: J. Booy. Schilders: Bevorderd van de le naar de 2e klasse: R. A. J Boon, N. J. M. v. Duivenvoorden. F. J. v d. Heycten, J. Houwer. C. Imthorn, J. C. N. Jansen, G. J Koot, J. La os, P J. Mak. A Melet. A. C. v. Mil, F. G. Pielanen, M. v. d Plas, J. Theil, C. G. v d Voorst. Voor- waardelyk: J. J. Bouwman. Machinebankwerkers: Bevorderd van de le naar de 2e klasse: A S. C. Aan- geenbrug, G F Boogaard, C J. v. d. Burg, J. B. Dorst, C. v. Duy venvoorde, G. J v. d. Geest, L. P. Gordyn, J H. Griffioen, P J de Groot, W. Hartevelt, A. Hensen. H. Honsbeek, H P Ho_rée, W. v. Iterson, C. Loggen, H. C. v. Ros senberg, C. v Aalst, Th P Benjamins, A. J. Berger, N. Bipmendyk, W. Blom, J. Th. de Boer. C. I. M Bosselaar, M H v. Brakel W. C. Capel, F. Dekker. W. v. Dyk, G W. v. Egmond, A J. v Gog, G. G. Groenewegen, J. W. P. v. Hees, F. Hermans. J. Heymans, A. Ho- genes, P J Rol, W. de Boer, H. J. Era- dus. G. J. Hoekstra, C. de Jong. A. M. v. Katwijk. L. v. Keulen, C v. d Klaauw, J Koetsier, G. L. Kok, N. J. Kooy. M. Korbee, D. M, Kuivenhoven, J. B. v. d. Kwaak, J. P. Kwestro, H. Loggen. A. v. d Plas, Q. Smit. F. M. Steenvoo-den, A. P. Tims, C. A. v. Beelen N H. Bree- dyk. A Hillebrandit. G. Th. Hoogervorst. N, Kruit, G. Philippo, J. L. Schmaie, L. Schouten, J. G. v. d Slot, J. P. Smit, A. v. Soest, J. v. d) Steen, N. L. Ve~hoéff, H. Verver, A de Vet, J A. Vliegenthart, E. Wieman, V* N v Dorp, F Diirr, P. C. de Horn J G. de Jong, J. M. Lan- dré J H. L°uering. A v. d. Luit, R. Makken, L. H. Meiier. I. Middelkoop, J. J. Mooten, G J Mulder. C. Ouwehand. A J. Ouwerkerk. L. J. Plug, G. v. d. Rryden. N. J. de Ridder.W.Th v. Schie. N. Schmal, H W. Schouten. H. Schijf, C. de Bruyn, Ml J. Mulder, C. v. Oosten, M. v. d. Plas. C, Regeer. S. N v. Ruiten, J A. R Uljee, Th H. J. v. Veen, J. M v. d. Velden, W. F Verberg. P. A v. Werkhoven, J, Wielinga, J. Willemsen, C J. Wolvers, M Zaal. I. Arnoldus. J. Bloemendaal. J. Boezaard. B. H. Düm- pel. W. H. J Hoebert, W. Hulsbos. C. v. Keur, D. Lab-ujere, H. Noorduin, P. C. Ruigrok, H. E J. de Ruiter-Zijlker, J. A. Straathof. J. A. J. v d. Wiel, J Th H. Griffioen, C. M Hoogduin, G de Jonge. C. Kaptein. G. M. Koenen, L. P. v. d. Meer. W K. de Mooy, N. v. d. Plas, T. Reumerman, V. Rietkerk. P. Spaanderman. J. A. v. d. Steen. G. J. v d. Tang, W. J. v. Treuren. J. A. Ver steeg. G Visser, C. Vylbrief, C. J. v. Wan-coy, W L. Ph. v. Wiik, A. Zwee- ris. Voorwaardeiiik: C. H Bergman. W. v. d. Geest, J. C. Hillebrand, I. Holle beek, A. v. d. Holst, P. Mensen, G Paap, A. J Parmentier, A. Rombout. J. H, v. Ryn, L. Vemet en J J. Wijbenga. Niet bevorderd: 36 leerlingen. Electriciëns: Bevorderd van de le naar de 2° klasse: C. Hoogeboom. C. v. Hove, P. Kluivers. C. N. Linteen, H. W. Scbuchhard, M Stokhuyzen Voorwaar- delyk: J. C. A. v. d. Berg. Niet bevor derd: 3 leerlingen. Fynbankwerkers: Bevorderd van de le naar de 2e klasse: C. Doeland, P. Groenendyk, J. Haazebroek, L v. d. Holst, A. d* Keizer, J. P. de Mey. R. Mucge, W. Mulders, F. Passchier, W. J v Riet, G. v. Veen, J. Verhoef, J. D. Wiegman, J. van 't Zand. Voorwaarde- ïyk: N. Bosman, M. H. G. v. d. Linden. J. Spaargaren, J. W. Vlezenbeek. Auto- en motorherstellers: Bevorderd: van de le naar de 2e klasse: H. A. v. Amerongen, H. A. C. Corbyn van Wil- lemswaard, F. v. Dam, N v. Egmond, H. den Hartog, P. Th. de Jeu, K. Kop. M. L. J Menken, J. M M^yer, A. Mol, J. C v. Nieuwkoop, W. N. Oiyerhoek. P. Onderwater, S. C. Poot, J. Rosenboom. A. B. v. Schie, G. Spek. G. Vergunst, D. Ve kerk. J A. v. Vliet. J. C de Vogel, R. Wielinga. A. v. Winkel. Voorwaar delijk: P. Bulk Niet bevorderd: 4 leer lingen. TEXTIELAVONDSCHOOL Ten slotte kwamen de onderstaande 13 leerlingen van de textielavondschool voor een diploma in aanmerking: Weven: M. Th. E. Albers. F. W. v. Doom. H. v. Gijzen, P. C. de Haas. J. Keereweer, L. Mieremet, Chr. G. Repa- Als vanouds DE KINAWIJN VAN OUD Opwekkend en versterkend PRETTIGE KINDEREN! Zelfs de eigen ouders bestolen. De politie te Vlissingen heeft een 14- tal jongens van 10 tot 14 jaar gearres teerd, dat onder de naam „De zwarte bende" een misdadige activiteit aan de dag legde, zy stalen geld uit auto's en levensmiddelen uit winkels. Nadat een hunner er in geslaagd was de sleutel van de ouderlyke woning te bemachti gen, werd zelfs tydens de afwezigheid der ouders daar alles onderzocht en een bedrag van f. 50 en een horlcge meege nomen. Toen zij in een wederopbouw- cantine poogde in te breken, door een ruit in te drukken, door middel van een met zeep besmeerde handdoek, werden zij echter gegrepen. De rechter zal uit maken, wat er verder met deze jeug dige misdadigers dient te geschieden. OORLOGSGEDENKBOEK VOOR H. RL DE KONINGIN. Bij het officiële bezoek van H, M. Ko ningin Juliana en Z.K.xi. Prins Bern- hard aan Limburg op 25 April a.s. zal de burgemeester van Venlo, mr B. Berger, een op zwaar kunstdrukpapier gedrukt en in lederen bandgebonden exemplaar van het gedenkboek „Oor log en herstel ln Noord-Limburg 1940- 1950" aan H,M. de Koningin aanbieden. RÖNTGEN-INSTALLATIE VOOR GRIEKSE KONINGIN. Ten behoeve der TJJ.C.-bestryding. Ir F. J. Philips, vice-voorzitter van de Raad van Bestuur der N.V. Philips, is zo juist teruggekeerd van zyn reis naar Griekenland. Ter gelegenheid van dit bezoek heeft hy aan Koningin Fre- derika van Griekenland een practcs- coop (Röntgeninstallatie) aangebeden, welke bestemd is voor de organisatie, belast met de TBC-bestrijding onder de jeugdige slachtoffers van de burgeroor log. Koningin Frederika, de ziel van deze grootscheepse hulpactie, toende zich over dit geschenk bijzonder ver heugd. DE UTRECHTSE JAARBEURS GESLOTEN. Door duizenden en duizenden bczoelit. Gistermiddag is te Utrecht de 54: e jaarbeurs gesloten. Duizenden en nc? eens duizenden bezoekers hebben deze jaarbeurs bezocht. Dit blykt o.a. uit het aantal auto's, dat werd geparkeerd. In totaal werden te Utrecht niet minder dan 38042 auto's geregistreerd. Tezamen zouden deze een stoet van circa 200 K.M. d.w.z. een afstand van Amsterdam naar Brussel, vormen Auto's uit alle West-Europese landen en zelfs uit Finland w rden te Utrecht opgemerkt. De drukste dag was j.l. Dinsdag toen 5515 auto's werden geparkeerd. ron. D. Ringelberg, H. M. C. v. Styn, J. W. v. d. Wereld. Spinnen: C. v. Driel, D. v. Helden, A. Honders. Deze diploma's zijn eerst 's avonds aan de gediplomeerden ter hand gesteld. 68). Ieder weet, hoe kordaat Panda kan optreden wanneer het er werkelyk op aan komt. Zo ook nu. Hij overzag het terrein, en begreep dat de leeuw niemand anders was dan Joris, en dat Joris op boze streken uit was geweest. Tevens doorzag hy, dat de politie-agen- ten van plan waren om te schieten op wat hun een losgebroken leeuw toe scheen. Nu bevond zich in de woonwa gen gelukkig een vangnet, zoals échte dierentemmers dat gebruiken, en daar besloot Panda nu gebruik van te ma ken. Hy haalde het te voorsohyn, slin gerde het boven zyn hoofd, en rende zo op Joris toe. Maar deze was nog niet van plan zich te laten vangen! Hoewel hij sterk zweette in zyn warme ver momming, dacht hij scherpzinnig: „Het sohynt dat ik in ernstige moeilijkheden geraakt ben maar nu ik eenmaal de kostbare viool aan mijn borst geklemd houd, kan ik my toch niet zo-maar door dit ventje laten vangen! Dat ware lachwekkend!" En meteen ging hy er in galop vandoor, intussen heftig grommend, gelijk een echte leeuw. Maar vèr bracht hy het niet, want toen hy nu de eerste de beste hoek om wilde slaan doken daar vóór hem twee agenten op beiden met een vastbera den gelaat en een getrokken pistool. „Sta of ik schiet!" riep de eerste. „In naam der wet!" Joris vergat een ogenblik Jat hy een leeuw was, ging op zyn achterpoten staan om zyn eigen vaart tydig in te kunnen houdenen op hetzelfde ogenblik suisde Panda's vangnet al door de lucht en sloot zich om hem heen. Nu hielp er niets meer aan! Hóe Jo- j ris ook te keer ging hij kon niet voor- j komen dat Panda deskundig de koorden 1 van het net aansnoerde, terwyi hij op- merkte: „Ja ja dat komt er van als j leeuwen weglopen!" „Bah!" mompelde Joris boos. „Hoe beschamend! De volgende keer zal ik i een andere vermomming kiezen! Men behandelt my waarachtig alsof ik een i leeuw was!" VOOR ZATERDAG 1 APRIL. Hilversum I (402 M.) KRO 7.00 nieuws; 7.15: gram.muzlek; 7.45: morgen gebed en liturgische kalender; 8.00: nieuws en weerberichten; 8.15: gram.muzlek; 9.30. waterstanden; 9.35: gram.muzlek; 10.00: voor de kinderen; 10.15: gram.muzlek. 11.00: voor de zieken; 11.45: a cappella- koor; 12.00: angelus; 12.03: gram.muzlek. 12.30: mededelingen; 12.33: planoduo; 12.55: zonnewijzer; 13.00: nieuws en katho liek nieuws; 13.20: gram.muzlek; 13.50; gemengd koor; 14.20: Engelse les; 14.40 orkest, koor en solisten; 15 15: kroniek van letteren en kunsten: 15.50: orkest en vo caal kwartet: 16.30: muzikale causerie. 17.00; voor de Jeugd; 18.00: koperkwartet; 18 15: Journalistiek weekoverzicht; 13.25: crkestconcert; 18 47: ..de katholieke kerk ln Skandinavië". vraaggesprekken: 19.00: nieuws; 19.15: actualiteiten; 19.25: parle mentair overzicht; 19.35: plano voordracht: 20.00: nieuws; 20.05: de gewone man zegt er 't zijne van. 20.12: gram.muzlek; 20.15: „lichtbaken"; 20.40: gram.muzlek; 20.43: gevarieerd programma: 21.00: orkesten parade; 21.30: „Kon Tlki". radlofcullleton; 21.55: amusementsmuziek; 22 25: puzzle 22.35: Indonesisch commentaar; 22.45: avondgebed en liturgische kalender; 23.00: nieuws; 23.1524,00: radio phllharmonlsch orkest. Hilversum II (298 M.) VARA 7.00 nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek: 7.30: gram.muzlek; 8.00: nieuws; 8.18. orgelspel; 8.45: gram.muzlek; VPRO 10.00: medische causerie: 10.05. morgenwijding; VARA 10.20: radiofeuilleton; 10.35 voor de ar beiders ln de contlnubedryven; 11.40: pianorecital: 12.00: gram.muzlek: 12.30. mededelingen; 12.33: Hawailan-muzlek; 12.55: kalender; 13.00: nieuws; 13.15: dans muziek; 13 45: gram muziek; 14.00: koor zang: 14.20: amusementsmuziek; 14 50: Friese uitzending; 15.15: kamerorkest: 16.00: „van de wieg tot het graf" causerie 16.15: amateursuitzending: 16 45: sport- praatje; 17 00: gram.muzlek; 17 30: voor dp kinderen; 18.00" nieuws: 18 15: disco- montage; 18.30: voor de strt'dkracht.en: 19.00: artistieke staalkaart VPRO 19.30- bijbellezing; 19.45: „passepartout", cause rie; VARA 20 00- nieuws: 20 05- actualitei ten: 20 12: VARA-varla: 20.15: Weense muziek: 20.45: gevarieerd Drogranr-on: 21.45: sociallstlcch commentaar; 22.00' gram.muzlek: 22.15- de kermis van Europa", hoorspel: 22 45 a^corrieonmu- zlek- 23.00: nieuws: 23 1524.00: gram. muzlek. I.Un 3 dlstrlhutienet 7.05: eram 7.30: kron.- 7.40" gymn 7.50: gram 8.05: concertt 9.05: gram,; 10.10 verz pr 11.00: Rendezvouz Players; 11.30: gram.; 12.00: I salonorkest: 12.32: licht orkest; 13 15: gram.; 14,00: verz.pr.; 14.30: zang: 15.30 klassiek progr.; 16.30: ens. Alex; 17.15: acc.; 17.30: Ronde tafel; 18.00" acc.; 18.15: gram 18.30: v. d. soldaten; 19.30: zang; 19.50:'feuilleton: 20.00: omroeporkest; '21.00: gram.; 22.15: verz.pr.; 23.05: concert. Lijn 4 distributienet 7.15: „Bonjour le Monde"; 7.25: „V'la des refrains"; 7.30: mil. orkest; 8.10: concert; 9.15: ork. Tcm- iplc; 9 45: BBC Revue ork.; 10.30: orkest Stone. 11.15: dienst; 11.30; ork. V. Dam; 12 00: BBC Welsh Orch.: 13.00: Male. Mitchell; 13.15" gev. progr,: 14.00: causerie: i 14.10: gram.; 15.00: „Bonjour les Amis'"; '1530: ork. Leader; 16.00: mil. ork.; 164..: verz.pr.; 17.20: dansmuziek; 17.45: orgel; 18.00: v. d. soldaten; 18.30: acc.: 18.45: Le iOuotldlen.de la vle intellectuele; 19.00: I jazzmuziek; 19.45: „Those were the days": I 20.15omr. orkest: 21.00" causerie; 21.15: ork. Levy: 22.00: BBC Opera ork.; 23 15: dansorkest: 23.50: cabaret. WISSELING GOLFLENGTEN. De radioluisteraars maken \\"U er op al tent. «Int morgen de periodieke zender- wisseling Ingaat. AGENDA VRIJDAG: Voorschoten (Gebouw Chr. Belan gen): MIJ tot Nut. Concert Toonkunst orkest. 8 uur nam. ZATERDAG: Stadszaal: Mannenkoor ..Kunst na Ar- i beid" en Koos Speenhof. 8 uur nam. DE BIOSCOPEN. Casino „AU Baba en de 40 rovers" (alle leeft.) Zon 2 30. 4.45, 7 cn 9.15'uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. I Lldo „Bestemming Tokio" (14 Jaar) Zon 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen j 2.30, 7 en 9.15 uur. Luvor „Mickey" (alle leeft.) Zon 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur overige dageD 2.30, 7 en 9.15 uur Trianon „Vreemde lading" (14 Jaar) Zon 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Rex „De geweldenaar" (18 Jaar) Zon 2.15, 4.15, 7.15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. De avund- nacht en Z.n,r apotheken te Lelden wurdt v»u-. /.mi 25 Maart 13 uur toi Zuterouu i 4i> i uur waargenomen door Apotheek an BlankPn Hogewoprn 171 tel O»* n W.theek ReOct ïOont' —m* »S -r Tp Oegf-tgppst door de Oee 1 Apotheek, Wllhelmlnapark 8, tel. 2627*

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 5