Dr P. J. Koets na 21 jaar terug Marshall-hulp aan Engeland voorlopig stopgezet Ere-haag van ski-leraren begroette Koninklijk Gezin Juichende mensen langs kronkelende wegen Pleidooi voor Nederlands onderwijs in Indonesië WEERBERICHT Optimisme ter Unie-conferentie houdt aan Commissie zal drie maanden Nieuw-Guinea-vraagstuk bestuderen Meningen over Sovjet-Rusland lopen sterk uiteen 8~ste Jaargang DONDERDAG 30 MAART 1950 No. 26962 LEIDSCH Directeur: J. W Henny Hoofdredactie: B. W Menkhorst en J. Brouwer - DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4.15 per kwartaal: 32 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red 21507 Witte Singel 1. Lelden Gtro no. 67U55 Aankomst in Val d'Isère O O Berggids Rudi Matt is er ook. Koningin Juliana. Prins Bernhard en de Prinsessen Beatrix en Irenj zijn gisteravond te zeven uur uit Genèvc te Val d'Isere aangekomen. Zij werden op het station begroet door de onder prefect van AIhcrtville als vertegen woordiger der Franse regering en de burgemeester. Door een erehaag van ski-leraren met de ski's in de hand. begaf de Koninklijke familie zich na aankomst naar hotel Savoic. waar enige honderden mensen zich ver drongen om de Koninklijke gasten een welkom te kunnen toeroepen". Onderweg had men de thee gebruikt ln een herberg in Bourg St. Maurice op 40 KM. van Val d'Isere. Overal langs de weg, stonden Franse arbeiders met hun vrouwen en kindeven om de Ko ningin toe te juichen Hier en daar zag men zelfs Nederlandse en Franse vlag gen, naast elkaar hangen. Op vele plaat sen waren de mensen op de daken ge klommen of hingen ver buiten de bouw vallige balconnstjes van hun huizen om nog maar iets van de Koninkliike fami lie op te vangen. Via kronkelige berg- weggetjes ging het in de autobu- snel 1800 meter omhoog naar Val d'Isere De tweede, die Koningin en Prins Bernhard de hand schudde, was Rudi P.Iatt, de Oostenrijkse berggids uit Sankt Anton, die op speciaal ver zoek van Prins Bernhard naar Val d'Isere is gekomen om de Prins op zijn bergtochten te vergezellen. Het 5-jarig dochtertje van de bankethak- ker van Val d'Isere, Josian? Collin, en het vier-jarig neefje van de eige naar van Hotel Savoie, traden door een haag van skileraren naar voren om de Koningin bloemen aan te bic den. Dit tafreeltje werd door een batterij van Franse fotografen en filmoperateurs vastgelegd Men hoopt reeds vandaag of morgen de aankomst van de Koninklij ke familie in de Franse bioscooptheaters te kunnen vertonen. De burgemeester van Val d'Isere, dr. Petri, verontschul digde zich voor de eenvoudige ontvangst met te zeggen, dat men de wens van de Koningin had willen eerbiedigen, om het bezoek zo Informeel mogelijk te doen zijn en men niet wilde vooruitlo- Amerika's steun aan het Verre Oosten. ONDERWERP VAN BESPREKING. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Dean Acheson, en de rei zende ambassadeur dr Philip Jessup hebben de commissie voor buitenlandse betrekkingen van de Senaat, verzocht om meer steun voor de landen in het Verre Oosten in hun verzet tegen het communisme. Dit werd onthuld door senator Connally democratisch voorzit ter van de commissie, na een besloten vergadering van 2% uur-met Acheson en zijn voornaamste adviseurs inzake de politiek voor het Verre Oosten. Aan de besprekingen namen, behalve de reeds genoemden, ook deel Walton Buttenvorth, vroeger onder-staatssecre taris voor aangelegenheden betreffende het Verre Oosten en thans in dezelfde functie belast met Japanse vraagstuk ken, en Dean Rusk, voormalig plaats vervangend onderstaatssecretaris, die deze week de afdeling voor aangelegen heden van het Verre Oosten onder zijn beheer kreeg. Jessup en Butterworth zijn onlangs teruggekeerd van uitgebreide tournees door het Verre Oosten. Connally verklaarde verder, dat Jes sup de nadruk gelegd had op het vitale belang voor de VS om de Amerikaanse steun aan de landen van het Verre Oos ten voort te zetten en op te voeren in zoverre hij zou kunnen bijdragen tot versterking van hun vastbeslotenheid en vermogen om weerstand te bieden aan communistische infiltratie en tot ver dere vooruitgang in het scheppen van een gezonde economische toestand en het vestigen van hechte democratische besturen Jessup had, aldus Connally, ook gewezen op de noodzakelijkheid van de beschikking over een „soepel" fonds ten behoeve van het gebied van China in het algemeen, „wanneer en waar de noodzaak" zich mocht voordoen". Vol gens Connally drong Jessup aan op vroegtijdige actie van het congres in zake president Trumans program voor onvoldoende ontwikkelde gebieden JORDANIË EN DE ARABISCHE LIGA Het secretariaat van de Arabische liga heeft Jordanië tot Zaterdag de tijd gegeven om een officiële afvaardiging naar de Raad van de liga te zenden voor verduidelijking van zijn houding. pen op de ceremoniën, die bij het offi ciële bezoek aan Parijs in Mei a s. zul len plaats hebben De Koningin, de Prins en de prinssesjes begaven zich daarop naar hun kamers. De reis, eerst per vliegtuig en daarna urenlang met de bus van Lissone Lindemann was tamelijk vermoeiend geweest. De hoge gasten gebruikten het diner in het hotel en begaven zich daarna ter ruste. Engelse regering lijdt een nederlaag ZONDER GEVOLGEN. De drie weken oude Labour-regerinj van Attlee heeft gisteravond bij een stemming in het Lagerhuis over een formele kwestie, waarbij het bestaan van de regering niet op het spel stond, een nederlaag geleden. De oppositie had een stemming uit gelokt over een motie tot verdaging van de vergadering na een debat over benzine en steenkool om te verhinderen dat de regering aan het woord zou kernen. De motie werd aangenomen met 283 tegen 257 stemmen. Franse assemblee verwerpt communistische motie. TOT VERVOLGING VAN DRIE OUD-MINISTERS. De Franse Nationale Vergadering heeft een communistische motie, om de socialistische ex-ministers Moch, Gouin en Pineau in staat van beschuldiging te stellen, met 186 tegen 160 stemmen ver worpen. Volgens de communisten waren de drie oud-ministers in de jaren tussen 1945 en 1947 betrokken geweest bij een zwarte handel in wijn. Tijdens de stemming had nog een incident plaats, toen Gouin in de wan delgangen de communistische afgevaar digde Gros bij zijn das vastgreep. Gros gaf Gouin daarop een klap om de oren Een vechtpartij volgde, totdat beide tegenstanders door de boden uiteen wer den gehaald. België krijgt wapens uit Amerika. De wapenzendingen naar België zul len niet vertraagd worden, zo heeft een woordvoerder van de Belgische regering gisteravond bekend gemaakt. De door België en Amerika gesloten bilaterale overeenkc-mst voor het mili taire hulpprogramma zal binnen en kele dagen worden getekend door het Belgische staatshoofd prins-regent Ka- rel. Het parlement zou het verdrag later goedkeuren, wanneer het door ae nieu we regering bijeengeroepen wordt. In tussen zou de verzending van ce wa pens wettig zijn. ACTIE TOT LOONSVERHOGING IN ENGELAND. Vier vakverenigingen van kantoorbe dienden, stenotypisten en ander perso neel met een laag loon van de regerings- bureaux en departementen te Londen hebben besloten een actie tot loonsver hoging, die begonnen is door de werk sters. boden en ander personeel, te steunen. De minister'van financiën sir Staf ford Cripps, zal dezex dagen van 160.000 k 200.000 mannen en vrouwen, behorend tot de laagste loonklassen, een eis tot loonsverhoging ontvangen. „Strijd zonder verliezen". Met het m.s. Indrapoera is gisteren na een verblijf van 21 jaar in ons land teruggekeerd dr P. J. Koets, v.m. directeur van het kabinet van de Hoge Vertegenwoordiger van de Kroon in Indonesië. vestigen en te handhaven. Het voor naamste punt noemde dr Koets de op voering van de r ijst productie Volgens deskundigen zou Indonesië, wat dit betreft, binnen een paar Jaar ..self-supporting' kunnen zijn Het com munisme mag men niet nelemaal over het hoofd zien. al is het georganiseer de aantal gering. Trouwens, de gebeur tenissen in het Verre Oo^en konden d? mensen niet onberoerd laten. Dr Koets heeft het plan een beek te schrijven over de Nederlands-Indo nesische geschillen sedert 1945, onder Dr Koets is „technisch met verlof voor een jaar", „maar" zo zei hu „ik 'neb met de heer Hatta algesproken, ciat ik na aflocp van d:t verlof ook ln Nederland zal blijven. Niet alleen mun 0 gezin woont hier. maar een principiële de J "Strijd zonder verliezer U i i hnnnl 1 r-. MoH/ii-Unil reden Is wel. aat mjjn weg op podtiek terrein lag en er nu voor een Neder- lanaer als politiek adviseur van de i landvoogd, geen plaats meer is De zin van deze functie is verdwenen." „Ik heb vier jaar lang een fascine rende hondebaan gehad, maar ik had deze toch voor geen geld van de wereld willen missen," zo zeide dr Koets. H.M. Koningin Juliana, Z.K.H. Prins Bernhard en de oudste twee prinsesjes zijn gistermorgen per vliegtuig van Schiphol vertrokken voor een vaoantie in de Franse wintersportplaats Val d'Isère. De Kqninklijke familie bij aan komst op het vliegveld van Genève in gesprek met de commandant van het vliegtuig, de heer Eilers. TAMELIJK VEEL BEWOLKING. De Bilt verwacht rot morgenavond: Gedurende de nacht nog enkele op klaringen met in het Zuiden van het land hier en daar lichte nachtvorst Morgen overdag: meest zwaar bewolkt met plaatselijk enige lichte regen of motregen. Zwakke tot matige, later langs de Waddenkust vrij krachtige geleidelijk meer naar West krimpende wind en iets minder koud dan vandaag 31 MAART Zon op: 6.19 uur; onder: 19.11 uur. Maan op: 16.03 uur; onder: 542 uur <E K.) Hoogwater te Katwijk te 1.31 en 13.51 u. Dit nummer bestaat uit acht pagina's. Duitslands toetreden tot Raad van Europa. GEEN SPECIALE POSITIE. De geallieerde hoge commissarissen in Duitschland hebben de West-Duitse kanselier Adenauer meegedeeld, dat Duitsland geen speciale positie kan in nemen in de Raad van Europa De aanspraak van Duitsland op een waarnemer in het minislerscomité van de Raad van Europa - een der 3 voor stellen van Adenauer in zijn nota van 25 Maart is in strijd met de bepaling van het statuut van de raad, dat toege voegde leden alleen in de assemblee vertegenwoordigd Kunnen zijn aldus zouden de hoge commissarissen Ade nauer geantwoord hebben, aldus Franse bron. Wel zouden de commissarissen in hun antwoord verklaard hebben, dat de aanwezigheid van Duitsland in de Raad van Europa, „nuttig in het algemeen belang van .Europa en van het herstel van het Westen" zou zijn. Wat de kwestie van de toelating van de Saar betreft, hadden zij Adenauer verwezen naar het in November genomen besluit van het ministerscomité volgens het welk de Soar in afwachting van het Duitse vredesverdrag zou worden toe gelaten. DE „TITANIC" VERBODEN De geallieerde hoge commissie in Duitsland heeft de vertoning van de film „Titanic" verboden. Volgens een verklaring van de Ame rikaanse hoge commissaris werd na nauwkeurig onderzoek op driemogend- hedenniveau vastgesteld dat het verder vertonen van de huidige versie, hoewel enkele van de ergste anti-Britse pas sages uit het origineel verwijderd zijn. niet kan worden toegestaan. Om politieke redenen Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft voorlopig met 99 tegen 66 stemmen besloten alle Mars hall-hulp aan Engeland stop te zetten, totdat de verdeling van ferland is ge ëindigd. I)it is de uitslag van een voor lopige hoofdelijke stemming, die later nog door een definitieve stemming moet worden bevestigd. Dit amendement werd ingediend door de democratische afgevaardigde John Fogarty uit Rhode Island. Toen de uit slag van de stemming bekend werd. stonden de congresle'den op en juiehten. Volgens Fogarty zal de Britse regering de bevolking van Ierland in de gelegen heid moeten stellen om zich in een vrije verkiezing uit te spreken over de soort regering, die zij wenst. Republikeinen zowel als democraten beloofden echter na afloop, dat zij heden anders zouden stemmen. De democratische afgevaardigde Eugènc Cox voorspelde dat het amendement tegen de Ierse deling later zou worden ingetrokken. Hij voegde er echter aan joe. «lat het Huis zich door de aanne ming van het amendement belache lijk had gemaakt. De democratische afgevaardigde Ha rold Cooley. voorzitter van de land- bouwcommissie van het Huis zeide: „Dit zal goed nieuws voor Moskou zijn." Inderdaad! En betekent dit besluit voorts niet het verbinden van politieke voorwaarden aan de Marshall-hulp? Waardoor, ook al wordt het besluit dan herroepen, veel kwaad bloed zal worden gezet en Mos- kou's propaganda zal worden gerugge- steund. Het Huis heeft voorts voorlopig een bedrag van een milliard dollar der Mars- hallgelden gereserveerd voor de aankoop van Amerikaanse landbouwproducten. Een desbetreffend amendement van de democratische afgevaardigde A mar Bur leson uit Texas werd met 119 tegen 107 stemmen aangenomen. In de Unie ziet hij mogelijkheden schuil gaan, die tot samenwerking en eer. reeel voordeel vo.r bede samen werkende partfjen kunnen leiden onge acht de binnenlandse untwikkeling in Indonesië. „Het nieuwe Indonesië is een uitermate teer plantje, en ik geloot aat 'net groeikracht heelt, mits men het maar niet wil forceren.' Voor de meeste ambtenaren is de toekomst enigszins onzeker, aldus dr Keets. Zeer veel zal er van afhangen of z\j ln de komende maanden bemer ken, dat er op hun werkkracht prijs wordt gesteld Is dit het geyal, dan zui len velen zich ongetwijfeld gaarne ter beschikking stellen. Naarmate de Nederlandse ambtenaar verder af staat van de gezagsgroepen en zijn werkzaamheid meer een we tenschappelijk-technisch karakter draagt, worden zijn kansen beter. Van uitermate gro«»i gewicht voor de Nederlandse ambtenaar is, volgens dr Koets, of in de toekomsfc zich een behoorlijk Nederlands on derwijs in Indonesië zal kunnen handhaven. Anders zullen volgens hem weinig ambtenaren en particu lieren met kinderen er iets voor voe len. daarheen te gaan. „Ik geloof, dat uit welbegrepen eigenbelang van Ne derlandse ziide Zonodig belangrijke financiële steun voor dat Nederland se onderwijs gegeven zal moeten wor den." Wat het Nederlandse bedrijfsleven in de ruimste zin betreft, dr Koets ziet daarvoor een goede <ans wa^.n^-?' de regering van de R.I.S, er in slaagt, een redelijke mate van orde en rust te be- Hij hoopt ln Nederland, waar hij in dertijd leraar ln de klassieke talen was, naar het gvmnasiaal onderwijs te kun nen terugkeren. Devèze bij de prins-regent. HET WERK AAN DE WATERSTOF BOM GAAT VOORT. De Amerikaanse commissie voor atoornene"gië heeft een project voor het ontwikkelen van atoomenergie voor industriële doeleinden uitgesteld om zich te kunnen concentreren op de ver vaardiging van de waterstofbom De bouw van een fabriek voor de om zetting van atoomenergie zal ten min ste enige maanden worden uitgesteld. Voor wat de vraag „oorlog" betreft. Lord Vansittart. eertijds de voor naamste diplomatieke adviseur van de Britse regering, verklaarde in het Ho gerhuis. nimmer van zijn leven een land gezien te hebben dat zich zo openlijk op «Ie oorlog voorbereidde als de Sovjet-unie Hij drong aan op vastberaden voorzorgsmaatregelen le gen communistische infiltratie in openbare diensten en andere belang rijke instellingen van het Britse open bare leven. Volgens lord Vansittart waren o.m de departementen van voedselvoorziening, onderwijs, gezondheid en financiën door communistische infiltratie aange tast. De admiraliteit had volgens hem een „communistisch trekje" en het mi nisterie van oorlog ..waarschijnlijk nog meer" Lord Vansittart spoorde de rege ring aan het officiële Sovjet-russische nieuwsbureau Tass in Londen „goed aan te pakken" en ook de afdeling van de Russische ambassade, die radio bulletins verspreidde Lord Jowitt de lord-kanselier ver klaarde namens de regering „sterk het vermoeden te hebben", dal het com munisme op Engeland minder vat had dan op welk ander land ook Hjj wees er op. dal liet ledental van de com munistische partij in Engeland de laatste jaren vrij constant op 40.000 was geblevep en er geen reden was om aan te nemen, dat het zou stijgen. Verder waren in de afgelopen 2\2 Jaar 74 communisten en fascisten uit regeringsfuncties verwijderd. Het hand haven van Britse diplomatieke missies achter „het ijzeren gordijn" diende o.m. als tastbaar bewijs, dat Engeland bereid was iedere kwestie te bespreken, waar over men het wellicht eens zou kunnen worden. Ten slotte sprak lord Jowitt zijn vertrouwen uit ln de Britse veiligheids dienst. .die een werkelijk schitterende prestatie leverde met de ontmaskering van dr Fuchs." Generaal Eisenhower, de gea!lieer«le opperbevelhebber in Europa tijdens de oorlog, verklaarde te Washington, dat „de Russen te logisch «m te verstandig zijn om op dit ogenblik een oorlog te beginnen". Eisenhower vermocht in de nabije toe komst nie's te zien. dat Rusland tot agressie zou kunnen leiden. behalve een wanhopige situatie aan de grenzen of binnenlandse moeilijkheden". Hij beval geen radicale herziening van de begrote defensieuitgaven aan De generaal verklaarde dat de Russen zich er van bewust zijn. dat een oorlog niet lichtvaardig kan worden begonnen Rusland heeft In de jongstp oorlog gro te schade geleden en zijn staalproduc- tie Is slechts een fractie van die der Verenigde Staten. Toch een lening van 300 millioen bijzonderheden der vraagstukken ge- I wacht wordt tot de komst van minister I Rutten in de volgende maand naar I Indonesië. Ten aanzien van het lid- Dp speciale correspondent van het maatschao van Indonesië in de ..Par ANP. verneemt, dat dc optimistische ®»stern ,Co!?mlssl™ Nederland geluiden ten aanzien van de gans van I gezegd, dit zovee moge ijk te hevor- zaken op de Unieconferentie te Dja- ^eren evenals het lidmaatschap in karta aanhouden Dc Commissie voor Nieuw Guinea is gereed met het eerste en belangrijk ste deel harer werkzaamheden. Over eengekomen werd. dat een commissie van zes personen zal worden gevormd, die drie maanden de tijd krijgt het vraagstuk-Nieuw Guinea te bestude ren. Daarna zal zij bij de beide rege ring een rapport indienen. Dc re geringen krijgen tot September ge legenheid dit rapport te bestuderen, waarna ofwel wederom een algemene Unie-conferentie ofwel een speciale conferentie voor Nieuw Guinea bij eenkomt. Het tweede deel van de taak van de commissie voor Nieuw Guinea der Unie-conferentie is het regelen I van practische vraagstukken betref fende de Indonesische ambtenaren, die uit Nieuw Guinea vertrokken. Daarmee is vandaag begonnen. De militaire commissie is reeds ge reed met h?ar werk inzake de militaire missie; deze zai worden gekozen uit personen van leger en vloot, die thans nog in Indonesië vertoeven. De regering der R.I.S. heeft voorts informeel minister Lleftinck benaderd over een Nederlandse lening De bespre kingen hierover zijn ln vergevorderd stadium Men meent te weten, dat het de bedoeling is. dat een lening van 300 millioen gulden verstrekt wordt, waar van 200 millioen voor „algemene doel einden" en 100 millioen gedeeltelijk voor de betaling van pensioenen en ge deeltelijk voor het leveren van produc ten. De Indonesische regering blijft wei geren dc tin-overeenkomst tc aan vaarden. (Dit is een overeenkomst die destijds vóór de souvefeiniteitsoverdracht is ge sloten tussen ons lana en het toenma lige Indonesië, waarbij de opbrengst van de verkoop ln Nederland van het Indonesische tin werd aangewezen als onderpand voor de betaling van aflos sing en rente van leningen Het gaat hierbij om leningen, die Nederland aan Indonesië neeft ver strekt en t>m leningen van het bu.ten- land aan Indoesië waarvoor ons land garant is. (Red L.D.). De culturele problemen zijn slechts zeer algemeen besproken, daar met de Allied Council for Japan. de De Belgische prins-regent heeft gis termorgen de Belgische kabinetsforma teur Devèze ontvangen, die hem de eerste resultaten van zijn besprekingen heeft medegedeeld. Devèze heeft verder nog een onderhoud gehad met Van Acker en Spaak tsoc.) alsmede met Scheyven (CVP). De kabinetschef van Devèze deelde mede, dat Devèze tot nu toe voorname lijk heeft getracht een formule te vinden om de koningskwestie ln nationale zin op te lossen en nog geen regerings formule heeft opgesteld of de kwestie van verdeling der portefeuilles heeft be studeerd Hij zal vanochtend hog enkele perso nen ontvangen en om 15 uur een ver gadering bijwonen van het bureau van de liberale partij. Om 17 15 zal hij op een persconferentie een verklaring af leggen. Morgenochtend vertrekt Devèze naar Den Haag. BIJEENKOMST DER MINISTERS VAN FINANCIEN TE LONDEN. De ministers van financiën uit de bij het Noordatlantisch verdrag aange sloten landen Lijn gisteren te Londen bijeen geweest om de verdeling van de uitgaven voor de defensie onder de twaalf landen te bespreken. Deze zitting van de financiële en economische com missie voor d^ defensie, die binnen drie uui was afgelopen, werd gepresideerd door Averell Harriman, speciaal verte genwoordiger der V.S. in Europa- De conclusies der commissie zuilen aan de ministers van defensie van het Noordatlantisch verdrag, die 1 April te Den Haag samenkomen, ter beschikking worden gpsteld. FEITENHANSL STAAT TERECHT. Feitenhansl, leider van de nationa listische „Vaderlandse Unie" in Beieren, die in Muenchen terecht staat op be schuldiging van neo-nazistische activi teit, verklaarde voor de rechtbank niet schuldig te zijn „Ik ben geen dictator en ook geen Fuehrer maar een demo craat aldus Feitenhansl Hij zeide ver- dti een verwoed vijand te zijn van „de communistische terreur" en daarom tot een verzetsbeweging tegen de Russische bezetting in de Oostelijke zone te zijn toegetreden. Feitenhansl gaf toe. dat 14 van de leden van zijn partij Hd geweest was van de Nazi-partij. Dit percentage kon men echter ook in iedere andere partij aantreffen. DE AMERIKAANSE WAI'ENZENDINGEN. De eerste zendingen van Amerikaan se wapenen en militaire uitrusting voor de landstrijdkrachten van de landen van het Noordatlantisch pact zullen in het begin van de volgende v-.'.-k uit New York verscheept worden Morgen zal met het inladen worden bezonnen. Volgens de bekendmaking zal ook ..wat zware artillerie" worder. lneeladen In welingelichte kringen werd sezegd, dat het meeste materiaal naar Frank rijk en Italië zou gaan De zendingen zouden „ook ander belanerijk materiaal" Zaterdagmiddag zal, naar verwacht wordt, de slotvergadering van de con ferentie worden gehouden, waarna de ministers Van Maarseveen en Lief- tinck Zondag naar Nederland reizen, terwijl de ministers Götzcn en Van den Brink nog enkele dagen blijven ijev3ften, doch geen tanks. en waarschijnlijk enige ondernemin- gen in Oost-Java zullen bezoeken. De officiële resultaten der conferentie zullen pas na de slotvergadering wor den bekend gemaakt. DE f. 50.000 ER UIT! Een prijs van f. 50.000 is gevallen op lot no 7211 in de 509de Staatsloterij, vijfde klasse, achtste lijst. Hei Nationaal Park .De Hoge Veluwe" dat om zijn natuurschoon jaarlijks dui zenden tourlsten trekt, Is een nieuw restaurant rijker geworden. Doordat het restaurant gelegen bij de Ingang van Schaarsbersren. als een boerderij is op getrokken. past het geheel aan bü do onmiddellijke omgevingr.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 1