Ook Carton de Wiart in België niet geslaagd WEERBERICHT Lot van Federaal Indonesië staat nu op liet spel! Geheime besprekingen Militaire Voorzieningsraad Communislische ,tvredes"-demonsfra!ie liep op niets uit 89ste Jaargang ZATERDAG 25 MAART 1950 No. 26958 LEIOSCH DAGBLAD Directeur: J. W Henny Hoofdredactie: B W Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f 4,15 per kwartaal; 32 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red 21507 Witte Singel 1, Leiden - Giro no. 57055 Het Westen voor een zware keus Het is een vreemd verschijnsel, dat het Westen de noodzakelijkheid van een nauw samengaan tegen de dreigende agressie uit het Oosten volkomen aan voelt, doch niettemin nog altijd niet de kracht kan opbrengen, om volledig daarnaar te handelen. Anders zou er meer schot zitten in de- samenbunde ling der landen! Nog steeds wil men niet inzien, dat er. om tot het grote doel te geraken, offers moeten worden gebracht ten aan zien van het oude begrip van zelfstan digheid, welk begrip in onze dagen heeft afgedaan in oude vorm. Groot of klein, elk land zal zijn offer moeten brengen Men blijft evenwel aarzelen en tracht te redden aan zelfstandigheid, wat er z.g. te redden valt Maar dan moet men niet vreemd opzien, als de tegenpartij telkens stukken blijkt voor te liggen! De Sovjet-Unie volgt, een strakke lijn en heeft van zelfstandige bondgenoten geen last meer Alle satelliet-landen zijn immers als was in handen van Moskou. Alleen Belgrado is verloren ge gaan dank zij een minder juiste poli tiek der Kremlin-leiders. De rest luistert echter als de meest gehoorzame dienaars naar de stem uit Moskou! Warschau, Praag, Boekarest, Boeda pest. Sofia en Tirana, zij alle worden op sleeptouw genomen door het Krem lin, ook al weet men niet. waarhéën de reis gaat. Als Moskou het maar weet En die weet het! En alsof de jongste ontwikkeling van Moskou's politieke bedoelingen nog niet voldoende bekend mag worden geacht, ziet men niettemin in Oost-Duitsland de politieke partijen wederom zelfmoord plegen zonder enig verzet van betekenis. In het najaar zullen daar verkiezingen worden gehouden. Dat uitstel is na tuurlijk niet voor niets genomen. De communisten maken in die tijd het po litieke leven wel rijp voor hun actie En zij schijnen vrijwel geen moeilijkhe den meer te vinden op hun pad, nu vrijwel reeds alle nog bestaande par tijen accoord gaan met. het uitkomen met één lijst, die van het z.g. nationale front! De politieke partijen gaan zodoende geheel op in het communistische kiel zog. Hun bestaan blijft slechts een schijn-bestaan, nog geduld, zolang Mos kou meent die schijn nog te moeten en kunnen handhaven. Met recht mag worden gevraagd, hoe lang In Oost-Duitsland nog sprake zal zijn van politieke partijen naast de communistische. Feitelijk hebben zij reeds opgehouden te bestaan Het zou een reden te meer moeten zijn om het Westen tot klaarheid te brengen inzake de noodzakelijkheid van samengaan. Waarbij dan de factor West-Duitsland met rauwe realiteit onder ogen dient te worden gezien. Want, ho? men de zaken ook wendt of keert, West-Duitsland is een onmis bare factor in het Westelijk gestel. En hos eerder men daarvan ook naar bul ten doet blijken, des te beter. Onnodig t? zeggen, dat daarbij zeer veel gevoe ligheden zullen moeten worden ter zijde gesteld, dat vele totdus-ver heilige huisjes zullen moeten worden geslecht, dat realistische denkbeelden de plaats zullen moeten innemen van nu nog be staande droombeelden. En hoe eerder dat geschiedt, des te beter, want West- Duitsland gaat zelf meer en meer voe len, welk een betekenis het heeft als springplank tussen Oost en West en zal dientengevolge agressiever worden ln zijn pogingen om zijn zelfstandigheid te heroveren en de voet stijf gaan houden. Het Westen zal moeten op passen, dat West-Duitsland straks niet de geboden zelfstandigheid afwijst om dat het overtuigd is, die al te bezitten Tenminste in wezen! Op zich zelf is het reeds een dwaas heid, dat nu. na vijf Jaren, nog geen vrede is gesloten, dat zelfs de eerste preliminalren nog daartoe ontbreken. Als Moskou weigert, laten de anderen dan ernst maken met. die vrede en wel op zeer korte termijn. West-Duitsland bestaat immers ook tegen de wil van Moskou in Welnu, dan volge daarop wat logisch volgen moet. De omstandigheden hebben er toe ge leid, dat. een keus moet worden gedaan tussen het oude en het nieuwe. Het oude is een weliswaar zelfstandig Duitsland, maar een Duitsland, dat de „draken- tanden" van 't militairisme. de Duit sers zo bij uitstek eigen, is uitgetrokken. Het was een een mooi denkbeeld, waard om te worden nagestreefd en wanneer de controverse Oost-West niet een der gelijke afmeting had aangenomen, ook tot uitvoering te brengen. Het nieuwe is: een zelfstandig Duitsland als gelijk waardig lid van de Westelijke unie. Let wel: een gelijkwaardig lid! Tussen deze beide standpunten heeft het Westen thans nog de keuze, maar het zal spoedig moeten beslissen, an ders herneemt West-Duitsland zelf de keus in welke richting het zal gaan en komt het Westen als tussen twee stoe len te zitten. Zal het Westen zich kunnen opwer ken tot de hoogte, die noodzakelijk is voor de keus voor het nieuwe? Wij zijn er niet erg gerust op, gelet op de verschillen tussen de Westelijke landen. Naar een geheel R.K. kabinet? 1 den te Brussel 200 trams beschadigd. 3 1 Een tramcontroleur werd mishandeld werkwillig personeel van andere DROOG WEER. De Bilt verwacht tot morgenavond: Koude nacht en ochtend met op en kele plaatsen lichte nachtvorst en hier en daar nevel of mist. Overigens droeg weer met enkele overdrijvende wolken velden en zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen. Overdag vrij zacht, f Opgemaakt te 10 uur). 20 MAART Zon op: 6 30 uur; onder: 19.02 uur. Maan cp: 9.29 uur; onder: 3.03 uur. (EK.). Hoog water te Katwijk te 7.44 en 20.16 uur. (27/3 te 8.43 en 31.26 uur). Dit nummer bestaat uit tien pagina's. Graaf Carton de Wiart heeft gister middag de prins-regent rapport uitge bracht over zijn informatie-opdracht. De prins-regent heeft hem van deze opdracht ontslagen. Een nieuwe kabinetsformateur is nog niet aangewezen. Carton de Wiart heeft tegenover de pers de volgende verklaring afgelegd: „Om geen tijd te verliezen en gezien de ernst van de toestand had ik het initia tief genomen de ministers van staat bij' een te roepen om van gedachten te wis' selen over de verschillende problemen. Daar de wens geuit was tot een oplos sing van de koningskwestie te geraken, waaraan de drie partijen zouden mede werken, kwam het er op aan te weten of dit verlangen, omgezet in een tast bare formule, een toenadering tussen katholieken, socialisten en liberalen zou vergemakkelijken. Uit het overleg tussen de ministers van staat is mij echter ge bleken dat een dergelijke formule niet de vereiste instemming genoot en niet als basis kon dienen van een regering, waarin de drie partijen vertegenwoor digd zouden zijn. Mijn opvatting werd nog bevestigd door de besprekingen, die ik had met de voorzitter van de CVP, baron van der Straeten-Waillet, en de voorzitter der liberale party, Motz. Op een vraag of de prins-regent een kabinetsformateur dan wel een infor mateur zou benoemen, antwoordde de heer Carton de Wiart: „Naar mijn oordeel zal het thans eerder een for mateur zijn". De prins-regent heeft gistermiddag Gaston Eyskens en Albert Deveze ont vangen. In politieke kringen noemt men als kabinetsformateur de katholieke oud- ministers Paul Struyen, Duvieusart en Segers. In deze kringen is men van oordeel, dat veel zal afhangen van het resultaat oer besprekingen, die de liberale parle mentsleden heden zullen voeren. In liberale kringen zou een sterke stroming bestaan om, onder bepaalde voorwaar den, met de CVP een nieuwe regering te vormen. Gaston Eyskens, de aftredende katho lieke Belgische premier, en Frans van Cauwelaert, de katholieke voorzitter van de Kamer van Afgevaardigden, hebben beide geweigerd een homogeen katho lieke regering te vormen. DE STAKINGEN. Voor de vele buitenlandse journalisten in Belgié was het moeilijk zich een juist beeld te vormen van de stakingsbewe ging, die gisteren haar climax bereikte. De communiqué's die door het Belgische algemene en door het katholieke vak verbond werden verstrekt, waren dik wijls tegenstrijdig en men kon zich in het algemeen slechts verlaten op de be richten van het onpartijdige persbureau Belga. Het algemeen beeld was vrijwel, gelijk gisteren reeds gemeld Vast staat in ieder geval, dat de sta kingen, die door het socialistische vak verbond waren uitgeschreven, vrijwel zonder incidenten zijn verlopen. Slechts in het centrum van Brussel kwam het tot een relletje toen de studenten van de vrije universiteit trachtten de rails van de 150 van de 750 trams, die in Brussel nog reden, te blokkeren door er vuilnisemmers op te werpen en de tram- beugels vernielden. Hierbij kwam het dikwijls tot schermutselingen tussen de studenten en de politie. In totaal wer- lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllll Onze kwartaal-abonnementen Wij verzoeken onze kwartaal- personeel van trams werden door stakers en studenten achterna gezeten. De vluchtelingen pro beerden zich in een warenhuis in veilig heid te brengen, doch hun belagers ach tervolgden hen zelfs dwars door de afdeling aardewerk, waar zij een ware ravage aanrichtten. Op een bijeenkomst in het arbeiders- centrum La Louviere heeft Achilles van Acker, de eerste premier na de bevrij ding, verklaard: „Ik waag mij nooit aan voorspellingen, maar ik durf thans te profeteren, dat koning Leopold nooit meer naar Belgie zal terugkeren". Te Luik werd op een massademon stratie van tienduizenden arbeiders door Spaak het woord gevoerd Hij verklaar de, dat naar zijn oordeel de enige uitweg uit de huidige impasse een ontbinding van hst parlement is. Hij maande de demonstranten tot kalmte „nu zij de kracht van de anti-Leopoldistische Bel gische arbeiders hadden getoond". Bfj de optocht der demonstranten werd bij een bankfiliaal, waar een por tret van de koning tentoon was gesteld, de ruiten ingeworpen. In de Vlaamse provincies werd niet gestaakt. HAROLD LASKI OVERLEDEN. Prof. Harold Laski, een vooraanstaand Brits socialist, is in een ziekenhuis te Londsn overleden aan de gevolgen van 'n in Januari opgedane longontsteking, i Laski is 56 jaar oud geworden. Hij was lector in de politieks wetenschap aan de economische hogeschool te Londen. Van 1945 tot '46 was hij voorzitter van de Labourpartij. Zal in Makassar beslissing vallen? (Telegrafisch van onze correspondent te Djakarta). Twee Negaras bieden thans nog weer stand aan de algemene tendenz tot het opslokken van deelgebieden door de „Republiek Indonesia", n.l. Oost Sumatra en Oost Indonesië. De afge vaardigde Yamin heeft echter met het indienen van een motie in het RIS- parlement een offensief ingezet tegen het federale streven van dr. Mansoer. Hij heeft daarmede tevens een novum geschapen in de Indonesische politiek daar de kwestie van de volkswil hier volkomen wordt genegeerd. De afgevaardigde van de Republiek, geruggesteund door 25 gelijkgestemden, poogt immers een beslissing te forceren over de toekomstige status van het volk van een voor hem vreemde Negara. De Oost-Sumatraanse fractie vormt slechts een kleine minderheid in het RIS-parlement en het is mogelijk dat dit parlement, over het hoofd van de Oost Sumatraanse volksvertegenwoordi ging heen, over het lot van de Negara beslist In de andere deelstaat: Oost Indone sië, die zich steeds duidelijk voor het federale standpunt heeft uitgesproken, heerste tot nog toe volkomen rust, zodat er voor de RIS geen aanleiding heeft be staan daar troepen heen te zenden. De Negara-politie wa§ geheel bij machte voor de orde te zorgen. Dezer dagen is van RIS-zijde echter abonncs beleefd de abonnements- meegedeeld dat de federale troepen over de gehele Archipel verspreid dienen te kosten voor liet tweede kwartaal zyn, dus ook over de deelstaat Oost In- 1950. root f.4.50 vóór 1 April a.S. donesie. Het bataljon „Worang" zal nu aan on nver tc maken 1 derwaarts worden gezonden, zulks tot aan iS O er te maken. grote ontstemming van de bevolking, die zeer goed weet dat dit in feite troepen Directie Leidsch Dagblad. zijn van de Republiek. Te Makassar is dc verontwaardiging zeer groot en keert men zich in felle bewoordingen tegen de plannen tot inlijving bij de Republiek. Het wordt niet uitgesloten geacht dat de 900 sol daten van het bataljon te Makassar bepaald vijandig zullen worden ont vangen. In Indonesische kringen te Djakarta denkt men wel is waar niet dat er onmiddellijk moeilijkheden te venvachten zijn, aangezien deze troe pen tenslotte door de wettige overheid worden gezonden, maar indien die soldaten politieke propaganda voor de Republiek maken, hetgeen allerminst .Uitgesloten is, dan mag in de Negara een scherpe reactie worden verwacht. In Makassar zal in de eerstvolgende weken de beslissing vallen over het lot van federaal Indonesië, zo meent men in Indonesische kringen te Djakarta. Koningin en Prins 14 dagen naar Frankrijk. TEZAMEN MET TWEE OUDSTE PRINSESJES. Het ligt in het voornemen van H.M. de Koningin haar vacantie, onderbro ken om Z.K.H. de Prins der Neder landen bij zyn terugkeer uit Amerika to ontvangen, voort te zetten met de Prins, die daarvoor gelegenheid krijgt geheel uit tc rusten van de vermoeienis sen van zijn lange reis, en de twee oudste prinsesjes, wier Paasvacantie in die tijd valt. De plaats van bestem ming zal waa.rschijnlijk Val d'Isère In Frankrijk zijn. De dag van vertrek is vermoedelijk Woensdag a.s. Tijdens de afwezigheid van de Ko ningin moeten requesten en andere verzoeken op de gewone wüze geadres seerd worden aan paleis Soestdijk. Gistermorgen heeft te 's-Gravenhage (in het gebouw van de Generale Staf) de eerste bdcrnkonisi plaats gehad ven de Voorzieningsraad van het Noord-At lantisch Pact. De Amerikaan Hubert Howard presideerde de bijeenkomst. V.l.n.r. aan de tafel, de vertegenwoor digers van Lux-.iiburg Nederland (dr Schoenmaker en dr Kruisheer), Noor wegen, Portugal. Engeland, Verenigde Staten, België, Canada, Denemarken, Frankrijk en Italië CHINA WORDT MET RUSSEN GEÏNFILTREERD. Een groot aantal Sovjet-Russen komt cp het ogenblik communistisch China binnen. Zij worden deskundigen en ad viseurs op technisch, militair, admini stratief en ander gebied genoemd en zouden bij de centrale en plaatselijke regering te werk zijn gesteld. Alleen te Sjanghai schat men hun aantal op I 2-.000 tot 6.000. Te Peking zouden zich enkele duizenden Russen bevinden, ter wijl over andere groepen berichten binnen komen uit Tientsin, Tslnan, Nanking en andere steden. IRIANSE DELEGATIE VOOR LAKE SUCCESS. Teneinde het hoofd te kunnen bieden aan alle eventualiteiten, werd door de Irianse politieke vertegenwoordiging een delegatie samengesteld voor een moge lijke Irianse vertegenwoordiging te Lake Success. Deze delegatie zou dan bestaan uit J. Ariks 'voorzitter», C S. J. Defa- res (secretaris) en de volgende leden: N. Joawe, M Kasiepo, Abdullah Arfan, J. Mallo, F. Kasiepo en H. A. Fisher. de Zweedse minister Undén sprak voor lege stoelen. Uit de opkomst voor het debat over Zwedens Buitenlandse politiek in het Parlement bleek zonneklaar de „grote" belangstelling, die de Zweden voor bui tenlandse ooliH.'X loesteren. Toen Undén, precies op aanvangstijd het spreekgestoelte betrad, zag hU niets dan lege stoelen. Slechts één stoel was bezet dooreen tamelijk lusteloos uitziend man, en aan de andere kant stond een persfotograaf opgesteld, om dit pijnlijke moment te vereeuwigen. Ondanks deze zeer geringe belangstel ling besloot minister Undén zijn rede over het feit dat Zweden een vredelie vend land is. dat geen enkel pact wenst, met wie dan ook, aoor te laten gaan. (Van onze Haagse redacteur). Gisteren zijn gelijk gemeld te Den Haag de vergaderingen van de Militaire Voorzieningsraad in liet ka der van het Atlantisch Pact begonnen, spoedig tc volgen door bijeenkomsten van het Defensie Comité en van het Militaire Comité. Het zijn de normale periodieke besprekingen, die vertegen woordigers van de twaalf bij het Pact aangesloten naties houden, om dc on derlinge hulp bij de verdediging van vrijheid en democratie te regelen. De besprekingen zelf werden in het grootste geheim gehouden. Eigenlijk was, zo werd ons verzekerd, Rome aan de üeurt om dit jaar als gast vrouw van de Pact-bijeenkomsten op te treden, doch de communistische woelin gen in Italië deden daarvan afzien. De Kominform heeft toen haastig haar Nederlandse filiaal opdracht gege ven een demonstratie te organiseren. Ter uitvoering van dit bevel heeft het „Haagse vredescomité" (van het com munistisch blad „De Waarheid") een biljetje verspreid, waarin het eist „dat de vertegenwoordigers van de Atlantisch Pactlanden naar hun landen zullen te rugkeren". En om die eis kraoht bij te zetten, zou het Comité een „protestmemorandum" aan de Amerikaanse ambassadeur afge ven, 's avonds te acht uur. Alle voor standers van de vrede werden opgeroe pen, bij die afgifte aanwezig te zijn. De demonstratie is echter op niets uitgelopen. VOLDOENING OVER VOOR UITGANG. Omtrent de vergadering van gisteren is een communiqué uitgegeven, waarin verklaard wordt, dat het doel van de conferentie was het in beschouwing ne men van voorstellen, welke werden uit gewerkt teneinde te komen tot een ge meenschappelijke en gecoördineerde productie van militair materieel door alle betrokken landen. De Militaire Productie- en Voorzie ningsraad nam met voldoening kennis van dc vooruitgang, welke werd ge maakt ten aanzien van het gecoördi neerde productlcprogramma, hetwelk beoogt te voorzien in de grootst mo gelijke stroom van militair materieel naar dc strijdkrachten van de Noord- Atlantische Pact mogendheden. De Raad bestudeerde ook problemen van gemeenschappelijk belang zoals de standaardisatie en besprak de situatie ten aanzien van het contact met de militaire en financiële organen van het Noord-Atlantisch Pact. Aan het slot gaf de voorzitter mr Ho ward namens de leden uitdrukking aan de grote waafdering voor de door de Nederlandse regering verleende gastvrij heid en faciliteiten. Labour contra het communisme. MORRISON WIL COMMUNISTEN UIT DE VAKVERENIGINGEN WERKEN. De Britse plaatsvervangende premier Herbert Morrison, heeft op een par tijvergadering er bij de vakvereni gingen op aangedrongen „zich te ontdoen van communistische func- tionna-rissen". De communistische partij had meer weg van een gro?p samenzweerders dan van een politie ke partij. Haar program bestond uit het toepassen van trucs, verraad, waar het de verdediging van het land betrof, onruststoken in de industrie en tyrannic, waar men de macht in handen kreeg. ONZE VERLIEZEN De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indonesië zijn gerap porteerd Kon. Ned. Ind. Leger. Soldt 2e kl. Infie M. F. Rumem- per Indonesië. Serg. maj. Genie L. Ploeg, Rot terdam. Serg. Inf. F. Naumann, Indo nesië. Kon. Marine: Schipper H. J. C. M. Bolleurs. Ind. korp. sohrijver M. Sumuel. Moxlson gaf uitdrukking aan zijn tevredenheid over de verwijdering van I veel (leidende) communisten uit de vakbeweging in de laatste jaren. Er waren echter nog communistische functionnarissen. De vakve-enigdngen troffen maatregelen om ook deze van hun functie te ontheffen. Het proces tegen Fuchs had aange toond. dat er geen grenzen bestonden voor hen „die in deze politieke perver siteit vervallen". Door het communis me was men gedwongen zijn med-men- sen te wantrouwen Na de nederlaag bij de verkiezingen hadden de commu nisten aangekondigd, dat zij hun acti viteit op de fabrieken zouden richten. „Laat ons deze waarschuwing ter harte nemen" aldus Morrison. VLUCHTELINGEN UIT TSJECHO- SLOWAKIJE. Drie vliegtuigen met politieke vluch telingen uit Tsjecho-Slowakije zijn op de basis van de Amerikaanse lucht-1 macht te Erding, bij Muenchen geland Officieel wordt gemeld, dat zich 33 1 vluchtelingen aan boord van de drie vliegtuigen bevonden De piloten zouden j tot landen gedwongen zijn door de pas sagiers. I De stakingen in Frankrijk. DOCTOREN SPREKEN VAN: COLLECTIEVE MOORD. De arbeiders van de Franse gas- en electriciteitebedrijven, die reeds meer dan twee weken in staking zijn, zullen Maandag a.s. weer aan het werk gaan. Daarentegen gaan te Havre de zee lieden. opgenomen in de C.G.T. in, staking. Uit verschillende delen van het land wordt melding gemaakt van sabotage in electriciteitscent.ales. Te Douarnenez (Bretagne) werd de stroomtoevoer voor een deel van de stad afgesneden met het' gevolg, dat een pasgeborene, die in een ziekenhuis een spoedbehandeling onderging, overleed De medische vereniging van het de partement Loire Inferieure verklaart in een communiqué, dat de staking in de electriciteitsbedrijven neerkomt op „col lectieve moord". De stad en het ziekenhuis van Hons- le-Saunier in de Jura werden verschil lende keren in het donker gezet, door dat dikke koperdraden, waaraan zware stenen waren bevestigd, over hoogspan ningskabels waren geworpen. Te Brignoles-le-Var werden hoog spanningsdraden vernield en een ge deelte van de plaats van stroomtoevoer afgesneden. In de staking van metaalbewerkers, bouwvakarbeiders, havenarbeiders en bakkers is geen merkbare verandering gekomen. DE „ZAAK DER GENERAALS". De Franse parlementscommissie van onderzoek in de zaak van de generaals heeft, ofschoon zij haar werkzaamhe den nog niet heeft beëindigd, gecon cludeerd. dat de generaals Revers en Mast „fouten hebben begaan, die een administratief, disciplinair en gerech telijk onderzoek vergen ter rechtvaar diging van hun daden". De commissie heeft voorts aan mi nister van defensie René Pleven ver zocht een vervolging te doen instellen tegen de .ontbrekende getuige" Roger Peuré wegens het onthullen van mili taire geheimen. MINISTERS VAN BRUSSELS VERDRAG 16 EN 17 APRIL BIJEEN. De ministers van Buitenlandse Zaken, Defensie en Financiën van de mogend- heuera die zijn aangesloten bij het ver drag van Brussel, zullen op 16 en 17 April te Brussel bijeenkomen! DEMONSTRATIE VOOR OOST- INDONESIE ALS DEELSTAAT. Het lid van de Commissie der Ver. Naties voor Indonesië, ae heer Critch- ley, die thans een bezoes brengt aan Oost-Indonesië, werd bij zijn terugkeer uit de Toradjalanden te Bonc verrast door een demonstratie te Makassar voor het behoud van Oost-Indonesië als deel staat. Volgens een officieel bericht hebben aan deze demonstratie 40.000 personen deelgenomen PROF. IK J. C. VAN STAVEREN ERE-DOCTOR. De Senaat der Technische Hogeschool te Delft heeft prof. ir J C. van Stave ren te Arnhem het doctoraat ln de technische wetenschap honoris causa toegekend wegens zijn technisch weten schappelijk, economisch en organisato risch werk ten behoeve van dé electri- clteitsvoorziening in Nederland. Prof. Van Staveren is directeur van het Cen- "raal Bureau van de Vereniging van directeuren van E'.ectriclteitsbedrijven ln Nederland en van de „Kema" <N.V. keuringsdienst v&n electrische nage. ia- ler. te Arnhem), secretaris van de vak groep electriciteitsbedrijven en bijzon der hoogle:aar aan de Rijksuniversiteit U Utrecht.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 1