log geen licht in de Belgische crisis Roem, Lieftinck en optimistisch Van Maarseveen vertrokken West-Duitse bondskanselier Adenauer pleii nogmaals voor Frans-Duitse Unie Standpunten worden in grote lijn gehandhaafd WEERBERICHT Millioenen - deelneming van Staat in Hoogoven-uitbreiding Nieuwe breedbandwalserij en blikfabriek Overdracht van twee Amerikaanse fregatten 89ste Jaargang WOENSDAG 22 MAART 1950 No. 26955 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W Henny Hoofdredactie: B W Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4.15 per kwartaal: 32 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041: Red 21507 Witte Singel l. Lelden ülro no. 57U55 Indonesische betalingsbalans zal vermoedelijk verbeteren De Hoge Commissaris van Indonesië in Nederland, de heer Moh Roem, is gisteravond naar Djakarta vertrok ken om deel te nemen aan de mi nisterconferentie der Unie. Hy zeide optimistisch gestemd te zün ten aan zien van dc resultaten van deze con ferentie. De agenda op zichzelf zal geen pro- bleem zijn, omdat een aantal punten vast staat. Zij vloeien namelijk voort uit de R.T.C. Van Indonesische zijde zal Nieuw Guinea ter tafel worden ge bracht. Dit is namelijk een zo moeilijk probleem, dat men met de bespreking er van nooit te vroeg kan beginnen. De heer Roem zal zodra hy in Dja karta is, zijn opwachting maken bij President Soekarno om hem over zijn werk in Nederland te vertellen. „Bo vendien ben ik dan in de gelegen- heid," zo zeide hij, „de President de groeten over te brengen van H.M. Koningin Juliana, die mij verzocht j dat te doen toen ik mijn geloofsbrie- I ven overhandigde." De heer Roem, die twee weken weg zal blijven, verklaarde nog: „Er is ge durende mijn kort verblijf in Neder land veel contact geweest tussen het Hoge Commissariaat, de Nederlandse autoriteiten, het Corps Diplomatique en verschillende lagen van het Nederland se volk. Ik moet tot mijn spijt verkla ren.'' zo zeide hij, „dat mijn staf nog veel te klein is om alle gèwenste con tacten op te vangen en te verwerken „Een begrijpende en vertrouwende belangstelling voor de jonge Staat zal goed doen. Ik heb in dit opzicht ge durende mijn eerste korte verblijf in Nederland in het algemeen geen kla gen," zo besloot de heer Roem. Met hetzelfde vliegtuig reisden ook de ministers Lieftinck en Van Maarse- sprekingen. veen. uitgeleide gedaan door vele auto riteiten. Minister Lieftinck vertelde, dat het van de regering van Indonesië zal afhangen of er een Nederlands- Inaonesisdhe Herstelbank zal worden gestioht. Inzake de lening van 5 500 millioen gulden van Nederland aan In donesië, waarover gesproken is door president Soekarno bij de opening van het Indonesische parlement, zeide mi nister Lieftinck dat hierover nog niets definitiefs bekend is. „De laatste gebeurtenissen op finan cieel gebied in Indonesië interesseren mij zeer," zei de minister, „en ik zal van mijn Indonesische collega gaarne dc dessous vernemen. De regelingen houden de mogelijkheid om dc Indo nesische betalingsbalans te verbete ren in," meende minister Lieftinck, „en indien de economische toestand in Indonesië er door verbetert, zal het gevolg zijn, dat Indonesië ook makkelijker aan zijn verplichtingen zal kunnen voldoen. De positie van Nederland zal er relatief noch door verbeteren noch verslechteren." Minister Van Maarseveen zei dat Ne derland Nieuw Guinea niet als agen dapunt heeft voorgedragen, omdat vast stond, dat Indonesië dit reeds zou doen. Hij verklaarde goede verwachtingen te hebben over de resultaten van de be- DE MARSHALL-HULP VOOR 1950/51. De commissie voor de buitenlandse betrekkingen van de Amerik. Senaat heeft met algemene stemmen haar goedkeuring gehecht aan het voorstel van de Amerikaanse regering, om 3.1 milliard dollar te besteden voor de Marshall-hulp in 1950/51. Zoals gisteren werd gemeld, heeft de commissie voor buitenlandse zaken van het Huis van Afgevaardigden besloten het voorgestelde bedrag der Marshall hulp met 1 milliard dollars te vermin deren en hiervoor in de plaats Ameri kaanse overtollige landbouwproducten tot eenzelfde waarde te verstrekken. Alvorens het bedrag der Marshall hulp definitief kan worden vastgesteld, zullen de Senaat en het Huis van Af gevaardigden waarschijnlijk in onder ling overleg tot overeenstemming moe ten geraken. P. voorzitter van de com missie van de Senaat heeft echter ver klaard van mening te zijn. dat het voor stel van de commissie van het Huis van Afgevaardigden door het congres zal worden verworpen. Bulgarije contra Zuid-Slavië EEN KOMINFORM-KWESTIE. Naar de mening van politieke waar nemers te Belgrado is de Bulgaarse re gering er op uit een breuk uit te lok ken tussen Joego-Slavië en Bulgarije door een nieuwe aanklacht, die thans regelrecht tegen maarschalk Tito en de Joego-Slavische minister van binnen landse zaken werd ingediend, n 1. van poging tot opstand! De Joego-Slavische regering houdt zich thans bezig met het opstellen van een scherpe nota aan de Bulgaarse re gering als antwoord op deze nieuwe actie van de Kominform. De beschuldiging tegen maarschalk Tito- en de hele Joego-Slavische rege ring past precies in het kader van de laatste resolutie die door de Komin form werd aangenomen. De Joego-Sla vische diplomaten in Sofia hebben reeds lange tijd een zelfde beledigende behandeling moeten ondergaan zoals de thans uitgewezen Amerikaanse ver tegenwoordiger Donald Heath onlangs ten deel is gevallen. (UP.). Een gedeelte van de nieuwe verkeers toren op Schiphol is thans in gebruik genomen. De toren is als volgt ingericht: parterre: brandweer, politie en G.G.D.; eerste étage: kantoren: tweede étage: communicatie met andere luchthavens; derde étage: algemene verkeersleiding: vierde étage: verkeersleiding blind vlie gen en vijfde étage: verkeersleiding nor male omstandigheden. Links op de foto de toren, rechts de verkeersleiding op de bovenste verdie ping. Hier worden de instructies gege ven aan het boordpersoneel en de z.g. zichtlandingen geregeld. Zweden blijft neutraal De Zweedse minister van Buitenland se Zaken Unden. heeft in de Zweedse Tweede Kamer een uiteenzetting gege ven over de richtlijnen der Zweedse buitenlandse politiek, waarin hij onder meer verklaarde: .Zweden blijft een politiek van neutraliteit voeren, doch het zal zich tot het uiterste verdedigen, indien het- zou worden aangevallen". Hij voegde hieraan nog toe dat Zweden, bij het bepalen van zijn buitenlandse po litiek. er niet van uitging dat een oor* log aanstaande moet worden geacht. Unden verklaarde nog dat de Zweed se regering, bereid was geweest een ver dedigend bondgenootschap met de Deen se en Noorse regeringen te sluiten, met het doel de drie Scandinavische landen buiten de twee grote „blokken" en een mogelijke oorlog te houden, „doch de ee- houden Zwesds-Noors-Deens besprekin een leverden geen resultaat op. waarop Noorwegen en Denemarken besloten toe te treden tot het Noordatlantisch ver drag". DE BRITSE LUCHTMACHT. De Britse minister voor de lucht macht. Henderson, heeft in het Lager huis het debat over de luchtmacht-be groting voor het volgend jaar geopend Er zal 223 millioen pond sterling wor den uitgegeven, vijf en een half mil lioen meer dan dit jaar. De minister zei dat nieuwe typen straaljagers worden ontwikkeld, die een snelheid hebben van ongeveer duizend km per uur. Voorts wordt gewerkt aan een nieuw type bestuurbaar projectiel, dat door jagers kan worden gebmikt in ce strijd tegen vijandelijke bommen- werprrs. Naar verwachting zal de R.A.F in 1951 ongeveer 198000 toestellen sterk zijn. De sterkte is thans 202 500. Men zie voor Laatste Berichten pag. 3 van het Eerste Blad. Gaston Eyskens is er nog niet in Eyskens over een oplossing van de geslaagd een nieuwe regering samen te I koningskwestie in het belang van het RUSTIG WEER. De Bilt verwacht tot morgenavond: Vannacht en morgenochtend opnieuw nevel of mist. Overigens nu en dan overdrijvende wolkenvelden en over wegend droog weer. Meest zwakke naar zuidelijke richtingen draaiende wind Weinig verandering in temperatuur (Opgemaakt te 10 uur). 23 MAART I Zon op: 6.38 uur; onder: 18.57 uur Maan op:-7.52 uur; onder: 2-1.00 uur. t 'N.M.). Hoog water te Katwijk te 5.57 en 18.14 uur. Öit nummer bestaat uit zes pagina's. stellen Hij heeft tal van besprekingen gevoerd, maar er is nog geen resultaat verkregen. Gistermiddag liet hij zich zeer op timistisch uit. verklarend, dat een ka tholiekliberale ministerie spoedig in elkaar zou zijn gezet, doch dit is niet bewaarheid. De liberale hebben zich opnieuw gedistancieerd. Na afloop van een vergadering van de liberale fracties van Kamer en Se naat is een communiqué uitgegeven, waarin wordt verklaard, dat de libe ralen hun goedkeuring weigeren aan een oplossing van de koningskwestie, die geen verzoening van de verschil lende landsdelen betekent. Zij doen een beroep op de verant woordelijke staatslieden, een oplossing na te streven, die dc eendracht in het land zal herstellen. En desbetreffende motie werd goedgekeu:d. Alleen de li beralen Lahaye van de Wiele en Jans- sens hebben zich van stemming ont houden Er waren geen tegenstemmers. Na afloop van de vergadering ver klaarde Devèze: „De liberale parle- mentsf acties hebben eensgezind uiti"g gegeven aan haar gevoelen, dat geen enkele regering mogelijk is. indien er niet de duidelijke wil tot nationale een dracht aan ten grondslag ligt. De op lossing van de crisis is geen kwestie van spoed, maar van doeltreffendheid". Het bestuur van het socialistische al gemeen Belgisch vakverbond stelde zich geheel achter de stakingsactie en wijst de verantwoordelijke politieke kringen er ten slotte op. dat zy de huidige sta kingen „als een waarschuwing en een voorbode van een krachtiger actie moe ten beschouwen" In een open brief in het socialistische blad „Le Peuple" heeft oud-premier Spaak een beioep op koning Leopold gedaan om zijn zoon Boudewijn naar België te zenden, zodat alle Belgen zich om hem kunnen verenigen. Spaak ried de koning aan zich te vreden te stellen met de morele over winning, die de volksraadpleging hem heeft verschaft. Naar werd vernomen, beeft Spaak van de Socialistische partijvoorzitter. Buset, een vrijbrief gekregen om met Trygve Lie doet beroep op Rusland en Amerika De secretaris-generaal der Verenigde Naties. Trygve Lie, heeft in een rede een beroep op de Verenigde Staten en op de Sovjet-Unie gedaan om overeenstem ming te bereiken over, ..een twintig ja- renprogramma. dat ten doel heeft de wereldvrede te verzekeren". Hij drong er op aan dat Oost en West zonder uitstel van de organisatie der Verenigde Naties gebruik zouden maken voor het openen van onderhandelingen, in de geest van een „geven en nemen". „Ik ben er van overtuigd dat het ge ruime tijd zal vergen om de spanningen, opgewekt door het conflict tussen Oost en West. te verminderen en de weg te banen tot overeenstemming, doch de wereld kan het zich in het tijdperk van atoom- en waterstofbommen en de mo gelijkheid ener bacteriologische oorlogs voering. niet veroorloven het doen van de eerste schreden op de weg die naar onderhandelingen en verzoeningen leidt, voor onbepaalde tijd uit te stellen. land te onderhandelen. Dit geeft weer voedsel aan de idee, dat de socialisten genoegen zullen ne men met een terugkeer van de koning voor een beperkte ty-d, waarna koning Leopold ten behoeve van zyn zoon zou aftreden. Spaak zou voorstander van een der gelijke „uitgestelde troonsafstand" zfjn. Overigens blijven alle partyen in verklaringen, moties en communiqué's hun standpunt volledig handhaven. Nieuwe gezichtspunten doen zich daar bij niet meer voor. Geen proef met waterstofbom Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft officieel de berichten tegengesproken, als zou de volgende maand by de Eniwetok-Atol een prdef worden genomen met een waterstof bom. DE POSITIE VAN MOLOTOF. Na zijn aftreden als minister .van Buitenlandse Zaken jheeft Molotof byna alle uitvoerende macht in de Sovjet- Unie op zich genomen om de taak van de ouder geworden Stalin te verlichten en diens krachten te sparen Dit is Maandagavond door de Sovjet-Russi sche kolonel Nakivail in een toespraak te Oost-Beriyn medegedeeld. Uit te breiden tot een Europese Unie De West-Duitse kanselier, dr Ade nauer. heeft op een persconferentie nogmaals een unie tussen Duitsland en FrankrUk voorgesteld ter versterking van Europa tegen een mogeiyke Sovjet- Russische aanval. Hij achtte het „niet waarschynlyk, dat Amerika voor de be vrijding van Europa zou vechten, in dien dit eenmaal door de Sovjet-Unie bezet zou zyn". De verleiding voor Rus land om oorlog te maken is daarom groter dan men algemeen veronderstelt en ik ben dan ook van oordeel, dat een oorlog, die Europa in de handen der Sovjet-Unie zou plaatsen, voor de Sovjet-Unie de moeite waard zou zyn" (De kanselier vergeet hier totaal het Noord-Atlantisch pact!) Als eerste stap voor een unie tussen Frankryk en Duitsland stelde Adenauer een economische unie voor., „De tyd Algemene staking in Italië uitgeroepen Het onder communistische hiding staande Italiaanse vakverbond heeft voor heden een algemene staking van 12 uur door het gehele land uit geroepen uit protest tegen de nieuwe regeringsmaatregel (het verbod om te demonstreren) Het verbond, dat zegt 5.200.000 arbei ders te vertegenwoordigen, verklaarde een rappo-t te hebben ontvangen over de dood van een of twee arbeiders in een gevecht te Chieti. Uit geheel Italië stroomden gister middag berichten binnen over botsin gen tussen arbeiders en politie. Plaatse lijke vakverenigingen begonnen in ver schillende plaatsen reeds op eigen ge zag met proteststakingen en -demon straties. De drie niet-communistische vakver bonden, die ongeveer 1.600 000 arbeiders omvatten, hebben zich van de staking gedistancieerd. Tot de arbeiders by de spoorwegen, gas-, electriciteits- en watervoorziening en by de geneeskundige diensten is de stakingsoproep niet gericht. Het personeel van alle andere open bare diensten, waaronder tram- en bus- personeel en onderwijzers, en employé's van kranten, kantoren en winkels val len onder de sfakingsorder. Uit gezaghebbende bron te Rome werd vernomen, dat de politie de laatste tijd de komst heeft gerapporteerd van Komlnformagenten, die de laatste 2 maanden in Frankrijk by die organisa tie van de stakingen daar zouden heb ben geholpen De regering zou van mening zijn, dat de communisten de komende paar maanden nog niet gereed zijn voor een grootscheeps offensief. Intussen werkt de minister van binnenlandse zaken, Scelba, hard aan de versterking van de politie tot de 70.000 man, die zij vol gens het vredesverdrag mag hebben. Bij de Tweede Kamer is thans in gediend het ontwerp van wet tot deel neming in het uit te breiden kapitaal van de Kon. Ned. Hoogovens en Staal fabrieken N.V. te IJmuiden. alsmede deelneming in de financiering ener Nederlandse N.V., welke zich ten doel stelt de oprichting en exploitatie van een breedbandwalserij en van een blik fabriek. Aan de memorie van toelichting ont lenen wij. dat de geprojecteerde uitbrei dingen geheel in overeenstemming zyn met de industrlalisatiepolitiek der rege ring. Uitbreiding van de installaties zal er toe leiden, dat een harmonisch be- dryfscomplex wordt verkregen. In totaal is naar huidige raming een bedrag van f. 188.000.000 nodig, ten einde de voorgenomen plannen te verwezenlijken. Daarvan zal een be- ministers van oordeel dat dit kapitaal ten minste 67 millioen gulden moet be dragen. Hierin zal door de Kon Ned Hoogoven en Staalfabrieken NV voor lopig worden deelgenomen met een be drag van ten minste twee millioen gul den. terwyi het aandeel van de Staat voorshands 65 millioen gulden zal be dragen. Het ligt in de bedoeling uit de par ticuliere beleggingsfeer een bedrag van 46 millioen gulden aan te trek ken, waarvan 20 millioen in de vorin van een hypothecaire lening en 26 millioen in de vorm van een lening, waarvan de Staat ten behoeve van de onderneming de betaling van rente en aflossing tegenover derden garandeert. Tengevolge van de devaluatie is de kapitaalsbehoefte 22 millioen gulden hoger dan aanvankelyk werd voorzien tot handelen is gekomen", zo zeide hy. Er diende een gemeenschappelyk „economische parlement" ingesteld te worden, waarin gekozen leden van de parlementen van beide landen zitting zouden hebben. De twee regeringen zouden dan een lichaam kunnen vor men voor de uitvoering der economi sche besluiten, De bevoegdheden van belde lichamen zouden geleidelyk uit gebreid kunnen worden „om de landen stap voor stap nader tot elkaar te b.en- gen". De kortelings door Frankrijk en het Saargebied gesloten overeenkomsten gaven een voorbeeld voor de wyze. waa.op twee landen verenigd konden worden. „Het zou zonder twyfel een grote stap voorwaarts zyn, indien Fran sen en Duitsers om één tafel in één huis konden plaats nemen om dn ge meenschappelijke verantwoordelijkheid te delen. „De Franse verlangens naar veiligheid zouden bevredigd en de groei van het Duitse nationalisipe ver hinderd kunnen worden". De Frans-Duitse unie diende aange vuld te worden door deelneming van de landen van de Benelux. Scandina vië en Italië. „Indien Engeland zich werkelijk beschouwt als een Europese mogendheid zou het een plaats in het kader van de Verenigde Staten van Europa kunnen innemen, overeenkom stig zyn positie en kracht". De Amerikaanse bewapening had een zodanig "peil bereikt, dat 'er geen ge vaar voor de V S. bestond. De vrede zou echter alleen verzekerd kunnen zijn door de onmogeiykheid om Europa te veroveren. In kader der militaire hulpverlening 160 OFFICIEREN EN MANSCHAPPEN NAAR BOSTON. Door het Amerikaanse Ministerie van Landsverdediging is bekend gemaakt dat twee Amerikaanse fregatten, in het kader van het programma voor het verlenen van Amerikaanse mili taire hulp aan de stalen-onderteke- naren van het Noordatlantisch ver drag, aan Nederland zullen worden overgedragen. 40 officieren en manschappen van de Ned. Marine zyn vanmorgen per KLM- vliegtuig op het New Yorkse vliegveld Idlewild aangekomen en worden met de bijzonderheden van de over te dra gen fregatten bekend gemaakt. De oorlogsbodems, de „Burrows" en de „Rinehart". worden thans op de Apierikaanie marine-werven te Boston nagezien. In totaal zullen 12 Ameri kaanse fregatten aan andere regerin gen worden overgedragen. Ook de tien andere worden thans op Amerikaanse marine-werven nagezien. Op beide schepen zullen in totaal 160 opvarenden dienst doen. In de loop van de volgende maand zullen nog 155 officieren en manschappen van de Ned, Marine in Boston aankomen. Men verwacht, dat de „Burrows" en de „Rinehart" begin Mei a.s. aan de Ne derlandse regering zullen worden over gedragen. ONTSCHEPING „WATERMAN" VRIJDAG. Het troepenschip „Waterman" komt in ae nacht van Donderdag op Vrijdag a.s. in de Rotterdamse haven aan De ontscheping van de opvarenden begint Vrijdagmorgen om 9.00 uur. BOESMAN BALLONBOUWER. (Van onze Haagse verslaggever). De bekende Haagse ballonvaarder J. Boesman wordt thans ook ballonbou wer. Samen met de Engelse Lord Ven dry uit Bournemouth, eveneens een liefhebber van de ballonsport, ont wierp hij een miniatuur bestuurbaar luchtschip, dat plaats zal bieden aan drie personen Er wordt thans in En geland met de bouw een aanvang ge maakt. die ongeveer een jaar zal du ren. Dan komt het luchtscheepje ook naar hier. De grootste moeilijkheid zal wel zijn de verkrijging van het lichte en onbrandbare heliumgas. drag J3" /."'"f'00» W"rt,e? besteed £e'"^VeRTo0r dit be- voor de uitbreiding binnen het com plex der Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken NV en een bedrag, groot f. 135.000.000, ten behoeve van de nieuwe onderneming. Het ligt in de bedoeling, dat de Staat in de uitbreiding van het aandelen kapitaal vai. de Kon. Ned. Hoogovens en drag op een bijzondere wijze te finan eieren, namelifk door de verstrekking van een bijdrage aan de nieuwe onder neming waartegenover de Staat winst bewijzen ontvangt. Het internationaal overleg heeft er toe geleld, dat de E.C.A -autoriteiten te Washington tn December van het vorge Staalfabrieken NV zal deelnemen tot een iaar besloten tot de toewijzing van een bedrag van ten hoogste negen millioen t bedrag, groot 23 millioen dollar, ten be- gulden. hoeve van de voorgenomen uitbreiding Wat het aandelenkapitaal van del der Nederlandse Staalindustrie re nieuwe onderneming betreft, zjjn de'IJmuiden. VERNIELING VAN IIET DROOGDOK TE HAMBURG UITGESTELD. De Britse hoge commissaris in Duits land heeft besloten de vernieling van het Hamburgse droogdok Elbe 17 uit te stellen. Hij wil eerst het rapport bestu deren, dat deskundigen hebben opge steld over het opblazen van gedeelten van het dok. Het Westduitse persbureau DP.A. meldt uit Watenstedt-Salzgitter, dat do Britse hoge commissaris ook besloten heeft de voortzetting van de ontman- leling der voormalige Hermann Goe- rlngfabriek uit te stellen. Intussen zal hu. de Duitse plannen voor een „vreed zaam gebruik" van de overgebleven in stallaties bestuderen. FANTAST STAL RADIO-TOESTELLEN De 25-jarige leerling van een Marco- nistenschool T. E. van A. is door de Haagse politie gearresteerd onder ver denking van verduistering van zeven radiotoestellen en een platenwisselaar. Hij was gekleed in een fantasie-uni form met fraaie galons. In de mooiste taxi die hy krijgen kon. liet hy zich bil radiohandelaren voorrijden en vroeg daar toestellen op zicht. Soms gaf hij zijn eigen naam. doch altyd een vals adres op. Van de radiohandelaar reed hy naar een handelaar In tweedehands toestel len en vertelde, dat hy opeens naar In donesië ging en nu zyn toestel kwyi wilde. De toestellen hadden een gezamen'iikf waards van f 2550.-. Van A. kreeg er f. 1000.- voor terug. De helft van dal geld besteedde hij aan autoritten, de rest, aan levensonderhoud Hy heft zijn daden tussen Augustus 1949 en nu ge pleegd. Het Franse vliegkampschip „Dixmude" heeft de haven van Norfolk verlaten met een lading wapens, waaronder een 50-tal marine-vliegtuigen, bestemd voor de Franse Marine. Omdat men bevreesd is voor communistische relletjes in de Franse havens, heeft men besloten de vliegtuigen in Afrika te lossen en verder naar Frankryk te vliegen. Onderhoud Van Kleffens Acheson De Nederlandse ambassadeur te Wash ington, mr E. N. van Kleffens. heeft Maandag jl. een onderhoud van 40 mi nuten gehad met de Ame-'v-aanse mi nister van Buitenlands Zaken, Dean Acheson. De bespreking had plaats op verzoek van de Nederlandse ambassa deur. Na afloop der bespreking deelde mr Van Kleffens mede, dat hy met minis ter Acheson vraagstukken betreffende Zuid-Oost-Azië en Europa had bespro ken. Ook ziin d? kortgeleden door Ache ron In Californlë gehouden toespraken in algemene zin besproken. GEBRANDSCHILDERDE RAMEN VAN JOEP NICOLAS. De in Nederland geboren glazenier Joep Nicolas neeft dezer dagen te New York een 12-tal gebrandschilderde ra men geëxposeerd, die hij in opdracht van ..Kindcrstad", de interconfessionele kerk der Mooscheartgemeenschap in Il linois. vervaardigde. Deze gemeenschap is een liefdadigheidsinstelling, waar wezen uit de omtrek worden opgeno men in een omgeving, die op het ge zinsleven lijkt. De ramen beelden bij belse taferelen af. waarbij de kruisi ging en dc Apostelen.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 1