Bouw van provinciale Rijnbrug bij Gouwsluis wordt voorbereid PAVILJOEN PARADIS Met landbouwhervormingen in Italië wordt spoed betracht PANDA EN DE MEESTER-MÜZIKANT Ook bij Leimuiden vorderingen aan brug in verkeersweg Amsterdam-Rotterdam Tiveede Rijnovergang in centrum Alphen nog verantwoord Groot-grondbezitters moeten veel grond afstaan Radio-programma 89ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Dinsdag 14 Maart 1950 Tweede Blad No. 26948 (Van een onder redacteuren) Reeds geruime tyd voor de oorlog werd een provinciale weg geprojecteerd, lopende van de Rijksweg naar Rotterdam benoorden Gouda via Boskoop en Alphen en om Rynzaterwoude en Lei muiden over de Ringvaart naar de Rijksstraatweg door de Haarlemmermeer naar Amsterdam. Hiermede zou vlotte vet-binding worden geschapen tussen Amsterdam en Rotterdam buiten Den Haag om. De oorlog heeft de verwezenlijking van dit project, mrmede men reeds een aanvang had gemaakt, onderbroken. Het toenemend wegverkeer na ds bevrijding betekende reeds een stimulans om de onderbro ken werkzaamheden weer op te vatten, de aanwijzing van Alphen tot cen trum voor de verdere industrialisatie van de Rijnstreek met de daafuit voort vloeiende voorwaarde tot het scheppen van goede verbindingen van deze gemeente met de grote bevolkingscen tra heeft deze stimulans bekrachtigd en het werk aan de genoemde verbin dingsweg weer doen opnemen. Een en ander leidde er toe, dat de grondwerkzaamheden voor de Rijnbrug In deze verbinding, die bij de Alphen se buurtschap Gouwsluis zou worden geschapen, nog deze maand een aanvang nemen, waarna in de herfst de bouw van de eigenlijke brug kan worden aanbesteed en Alphen daardoor in de loop van het volgend jaar een tweede Rijnovergang in het uiterste Oosten ran de gemeente rijker zal zijn geworden. Na de Korte-Aar-brug thans de Rijnbrug Voor de oorlog werd het profiel van deze provinciale verbinding tussen Am sterdam en Rotterdam voorzover deze niet over bestaande Rijkswegen liep reeds in gereedheid gebracht Dit was m. het geval benoorden de Rijn van bet punt van de toekomstige brug bij Gouwsluis naar de Herenweg. Zandop- fcoging en bestrating dienden nog te jschieden, benevens de bouw van de irug waarvoor de hoofden reeds waren opgehoogd Aan de lage zijde, de Noord oever van de Rijn dus, sluit het hoofd tan op de Oostelijke oprit van de brug over het Aarkanaal. Over de brug gaat hei verkeer mettertijd in N.W.-riohtmg dwars door de Kortöteekter polder tot ia korte Aar. Onlangs maakten wij melding van de voltooiing van de brug over dit water, welke brug thans ongebruikt zonder vegaansluiting in het weiland te wach ten ligt op de belangrijke komende taak. Wanneer mettertijd het verkeer naar Amsterdamse richting eenmaal deze brug is gepasseerd, steekt het over een nieuw aan te leggen weg, waarvoor het profiel eveneens in gereedheid is ge bracht. de Kalkhovense polder door Oostelijk van de bebouwde kom van Alphen langs naar de Herenweg, die even benoorden de Rijn wordt bereikt. Vandaar volgt in de toekomst het verkeer in Amsterdamse richting deze Herenwég tot even voor de Woudse brug in de Leidse vaart. Voor die brug slaat het rechtsaf over een nieuwe weg (ook hiervoor is het profiel gereed) Oostelijk om Rijnzaterwoude en Leimuiden heen naar de Ringvaart, waar thans een brug in aanbouw is, enkele meters Oostelijk van de huidige Rolbrug. Voor dien moet de Drecht nog gepasseerd worden, waarover nog een brug moet worden gebouwd. IN AUGUSTUS MOETEN HUIZEN SNEUVELEN VOOR OPRIT RINGVAARTBRUG. De werkzaamheden aan de genoemde nieuwe Ringvaartbrug te Leimuiden vorderen gestadig. Er wordt hard ge werkt aan het in gereedheid brengen van hst. Zuidelijke stenen bruggen hoofd en de middenpeiler, te wijl de- Zuidelijke oprit reeds geheel is opge worpen- Voor de Noordelijke oprit en het brug- gehoofd aan die zijde beginnen de werkzaamheden binnenkort. De Pro vincie lieeft de bewoners van de hui zen aan de Ringvaart, over de grond waarvan de Noordelijke oprit komt te liggen, reeds aangezegd, dat de wo-. nlngen in Augustus a.s. ontruimd moeten zijn. aangezien dan met de sloop van deze huizen moet worden begonnen. De weg buigt in de toekomst reeds direct na het Noordelijke bruggehoofd nog tijdens de afrit om naar het Noord oosten. om tussen huizen aan de Ring dijk en het oude stationnetje door even wijdig aan de Ringdijk te lopen tot de Veffisneperweg, die naar links mettertijd de verbinding met de Rijksweg naar Amsterdam zal vormen. NIEUWE WEG BETEKENT DER DE ONTSLUITING VAN INDUS TRIECENTRUM ALPHEN. Met het. tot stand komen van deze nieuwe provinciale verkeersweg zou Alphen dat tot nu toe over de weg slechts matige verbindingen heeft met de grote bevolkingscentra, ook voor Amsterdam en Rotterdam volledig ont sloten worden. De spoorwegverbindin gen van Alphen, nu nog gebrekkig, wor den in het as. najaar op peil gebracht doordat dan electrificatie zal zijn vol tooid zowel naar Leiden (Den Haag) als Gouda (Rotterdam) en Woerden (Utrecht). Het scheepvaartverkeer heeft toegang tot Alphen via de Rijn (die redelijk bevaarbaar is, hoewel niet ideaal, maar verbreding in andera ge meenten, o.a. Leiderdorp, wordt over wogen) en de Aar en het Aarkanaal, waardoor vrijwel alle binnenvaartsche pen Alphen kunnen bereiken. Verbetering van de wegverbindingen door het beschreven project zou Al phen in staat stellen, d<^ belangrijke toegewezen taak als industrialisatie- centrum van de Rijnstreek bevredi gend te v?rvullcn. Dit betekent een zeer groot direct belang van de bouw van de provinciale brug over de Rijn bij Gouwsluis voor de gemeente Alphen. RIJNBRUG GOUWSLUIS BEÏN VLOEDT BELANG VAN ANDERE GEPROJECTEERDE RIJNOVER GANG. Ook in ander opzicht echter kan de bouw van de provinciale Rijnbrug bij Gouwsluis van groot belang zijn voor Alplien, en wel in verband met de door de gemeente geprojecteerde Rijn- overgang even bezuiden de Heul. Het verkeer van het gebied ten Zuiden naar dat ten Noo.'den van de Rijai en omgekeerd in de omgeving van Alphen wringt zich heden ten dage in knopen en bochten en kronkels door het nauwe Alphen en over de enige huidige Rijn overgang in het centrum ran het dorp. die illustratief de „brug der zuchten" genoemd wordt'. Zowel voor Alphen als voor de omgeving was verbetering van de Rijnovergang een dringende nood zaak, Verbetering van de bestaande overgang stuitte echter op het bezwaar, dat niet alleen cte hopeloos verouderde brug verbreed en verbeterd moest wor den, doch ook de toegangen, waarvoor huizen en bedrijfspanden zouden moe ten worden afgebroken. Dit verhoogde bestaande Rijnovergang in het cen trum van Alphen, waardoor deze wel licht wel m?t betrekkelijk redelijke kosten te verbeteren zou zijn tot een peil, waarop aan de eisen van liet zuiver plaatselijke verkeer lussen bei de oevers kan worden voldaan. HARMONISCHER SITUATIE DOOR BRUG IN WESTEN VAN DE GEMEENTE? Zo gezien kunnen mogelijkerwijs de hoge kosten van de bouw van een twee de Rijnovergang door de gemeente (een derde overgang dus na het tot stand komen van de provinciale brug Gouw- (Foto „L.D.'VVan Vliet) de -kosten van verbetering zodanig, dat voordeliger een tweede Rijnovergang gebouwd kon worden tussen de huidige en de Heul, waartoe dan ook in princi pe werd beslyoten, zonder dat de plan nen tot in detail waren uitgewerkt. Komt evenwel de provinciale brug by Gouwsluis tot stand, dan zal het doorgaande N.-Z. en Z -N. verkeer, dat dus geen bestemming in Alphen zelf heeft, by voork?ur gebruik maken van d°ze provinciale brug en weg, die geheel buiten de bebouwde kom om lopen, waardoor het nauwe Alphen kan worden vermeden. Dit betekent een enorme ontlasting v^n de thans Een overzicht ran het reeds opgespo ten Noordelyke bruggehoofd van de plaats, waar binnenkort bij Gouwsluis de provinciale Alphense Rynbrug zal worden gebouwd. Rechts op de achter grond de hef brug in de Hoge Rijndijk over het Aarkanaal. sluis), welke kosten meerdere tonnen zullen belopen, nauwelijks verantwoord worden geacht Zeker is het noodzake- ïyk. de situatie, geschapen door het spoedig tot stand komen van de brug Gouwsluis. opnieuw onder ogen te zien en de belangen van een de'de Rijnover gang nauwkeurig te overwegen. Komt men dan niettemin tot de con clusie. dat een derde overgang ge rechtvaardigd is, dan ware een brug niet betrekkelijk in hel centrum, doch geheel aan de Westelijke zyde van de bebouwde kom van de gemeent'! aan te bevelen, aangezien zich im mers daar het industriële centrum van de gemeente zal ontwikkelen en dan tezelfdertijd een harmonischer verdeling van de Rijnovergangen ver kregen zou worden. Wellicht dat dan ,,'s Molenaarsbrug" wordt gegeven. aan de nieuwe naam inhoud Mr P. J. OUD REIKTE ERETEKENEN UIT. In de Burgerzaal van het Rotterdamse stadhuis reikte mr P. J. Oud, burge meester wan Rotterdam, gistermiddag aan bijna 90 personen oorlcgsherinne- ringskruisen en eretekenen voor orde en vrede uit. Mr Oud wees er op, dat deze eretekenen waren verlëend voor daden verricht in de Meidagen van 1940, voor de oorlcg te land gedurende de jaren '40—"45. de invasie ln Nor- mandië en voor de jaren, die in Indo nesië zün doorgebracht om daar de vrede te herstellen en de orde te hand haven. SLUITING BIOSCOPEN OP NATIONALE HERDENKINGSAVOND. Het hoofdbestuur van de Ned. Bioscoop bond heeft aan de directies van de bioscooponde.nemingen geadviseerd om evenals andere jaren de bioscopen op de nationale herdenkingsavond op Don derdag 4 Mei a.s., in verband met de hsrdenkingsplechitigheden, vanaf 18.00 uur af te sluiten. (Foto „L.D.'VVan Vliet) Een overzicht van de werkzaamheden aan de Ringvaartbrug by Leimuidenr In het midden het Zuidelijke stenen bruggehoofd in aanbouw, benevens de middenpeilér van de komende oeverver binding. Rechts de huidigs Ringvaart- brug. Links de Zuidelijke oprit, d:e reeds grotendeels in gereedheid is -gebracht. FEUILLETON I ze om een biertje wenken. En in „Pa- der waren gaan zitten. Ze komen me dag met de bus heen en weer, de fa- viljoen Paradis" hebben ze drie splin- hier vlak voor mUn deur judassen. Het I briek betaalt dat, want zij komen jon- ternieuwe groene tafels in een apart had zo mooi kunnen gaan. En nu gaat j gens tekort. zaaltje. Daar kunt ge spelen dat het het zo slecht. Dat gaat hard de slechte Zie, zo zal er dan een bom vallen Oorspronkelijke Nederlandse Roman door J. L. LODEWIJKS Daar moet een gezellig zaakje ge- zyn. Dat is nog eens wat anders, b bulten en achteraf. Daar moeten we "Ar toe. Hier in de stad is toch ook bd veel bijzonders te vinden. Als ge 'j op het terras zit, kijkt ge uit over k korenvelden en hoort ge de vogels, V tenminste de muziek even stil wil Én, Van der Giezen staat in het gat van deur dat aan te zien. Hij heeft zijn wters en biljarters, maar het was te -«•ken vandaag. De jonge mensen vin- dat gedoe aardig. En zij kunnen er krijgen Van der Giezen schenkt f*' volle, rende bier en de klare, hij wat flesjes van de Hero en wat Na. Ook kogelflesjes zijn er in zijn tder. Maar wat is sherry en crème de ^o? Van der Giezen sohenkt dat niet. •ij, kan dat niet allemaal in voorraad «fcen. hij heeft daar geen kapitaal '■0:- Het Meiboompje Is een eenvou- herberg, ge kunt er die flauwitei- niet krijgen, dan moet ge maar "Ar de overkant gaan. J° wordt het Meiboompje een boe- •■-cafeetje, een grauw en doods zaakje öe schaduw van „Paviljoen Paradis". ..u een buitenlandse naam, dat moet y tegenwoordig hebben. Op de rui- ■a van Van der Giezen staat: Herberg P Meiboompje, P. van der Giezen, gunning. Daarmee is alles gezegd Van der Giezen te zeggen heeft. H houdt niet van tierlantyntjes." Hij bet hard genoeg te halen in zijn jje herberg met zijn negen opeters. toeristen van de betonweg stappen ..Paviljoen Paradis". Dat grootse '••"-e lokt hen, zij kunnen er eten ook, '•'■l met een servet en een spijskaart. {®u. a la carte". Zie, dat is een ple- .•hge afwisseling op uw tocht. Maar 'f der Giezen blijft met zijn grena- zitten. AJkt, hy' pakt dat verkeerd aan. Hij wat er somber en bleek onder. Ge N u dat niet aantrekken, zeggen de 4J klanten. Zet er uw Zondagse ge- N hij en laat ze stikken daar. Maar der Giezen denkt aan zijn negen ^ens; hij is zo klein van stuk. Gy dat gemakkelijk zeggen, zet er uw -dagse gezicht by. En ik meet mij maar niet aantrekken. Weet ge wat .liefhebberij is. Van der Giezen zijn bal- kant op. Van der Giezen heeft al on- midden in het gezin, dat mitief, we kunnen beter naar d-e Para dis gaan. zo praten de biljarters. Daar blijven de kaarters over. Zij gaan niet verhulzen. Zij zijn vastge groeid op Van der Giezen zijn Oir- sohotse stoelen en zij trekken zich geen zier aa.n van dat sombere gezicht, dat de kastelein staat te laten zien van achter zijn buffet. Maar wat is er aan die kaarters verdiend. Zij worstelen en schelden en rabauwen drie kwartier ever een .spelletje en dan moet er een het rondje betalen. Wat zal het zijn. Vier potten bier. Van der Giezen is gauw uitgeteld in zijn buffetla. Daar kan ik er geen negen van groot bren- denkt hy. \eranciers. Wij zitten ook voor onze las ten, zeggen ze, het kan wel zijn dat ge er zwaar voer zit maar de spullen die ge koopt moet ge kunnen betalen. An ders is uw zaak geen zaak maar, een valkuil, voor u en uw gezin. Maar ge meet binnenkort toch zorgen dat ge be taalt. Want anders moeten er andere ren zonder moeder op hun goede be- (Van onze Romeinse correspondent) In het uiterste Zuiden van Italië. Ca- labrie en Basilicata, gaat de „bezetting" van onbebouwde (somwijlen ook be bouwde) gronden door de dagloners voort Deze door honger en wanhoop veroorzaakte beweging vindt steun zo wel bij de katholieke als bij de com munistische vakbonden. Veel nuttig ef fect moet men er niet van verwachten. Het bezit van een stukje dorre rots grond zonder teelaarde is voor men sen. die niet over landbouwgereedschap beschikken, vrijwel waardeloos. Boven dien ontbreekt het vaak aan water en steeds aan wegen en woongelegenheid. Dit land moet eerst in groot verband worden ontgonnen en zou dan verka veld kunnen worden. De ontginning kan alleen met regeringssubsidie en voorschotten geschieden en zal gemak kelijker ziin. wanneer men met enkele grote eigenaars te maken heeft dan wanneer tienduizenden volkomen arm lastige ..eigenaars" al of niet veren'gd in een consortium de werken moeten laten uitvoeren. In ieder geval heeft wat in het Zui den gebeurt, de regering aangezet meer haast te maken met de agrarische her vorming. De behandeling dier wetten zal in het parlement de voorrang krij gen. Bovendien zullen in sommige ge bieden. zoals de Fuc'no in de Abruzzen en de moerasachtige kuststrook der Maremmen. reeds zeer binnenkort de grootgrondbezitters hun lana moeten af*taan aan kleine eigenaars. Een nood wet. daartoe strekkend, zal eerstdaags ln behandeling worden eenomen. Het eigenaardigste geval is het grote geain, waarin gezelligheid w uhuc.i -g:-r heersten en waar de een wat over had van de 24-jarige onns Alessandro Tor voor de ander, omdat ze wisten hoe moeilijk het anders zijn zou om de boel aan het draaien te houden. Van der lonia. die ruim 24000 HA land ziin e1 gendom noemen mag. In geheel Italië, aiaB1«ï Mü,. ven neen in geheel Europa bestaat niets wat Giezen zijn trots valt aan stukken uit- hiermee kan vergeleken worden. De een zijn trots dat hij negen kinde- I eigendommen van dit geslacht bevatten worden. eenmaal o.a. een groot meer, groter dan het Lago di Como (Como-meer), Die door bergen omringde waterplas, 22 me ter diep en even groot als het Haar lemmermeer. werd op initiatief van een prins Torlonia tussen 1854 en 1875 leeg- gemalen. Van de 16.500 HA vruchtbare grond werden 2500 HA by wijze van vergoeding geschonken aan de vissers en jagers, die door de drooglegging hun werk verloren hadden. De rest werd bij de eigendommen der Torlania's gevoegd en voorbeeldig ontgonnen. De polder schenkt werk aan ruim 50.000 mensen en is een der rijkste streken van Italië. In de laatste jaren is echter de be volking te sterk toegenomen, zodat dui zenden werklozen Dressie uitoefenen op de administratie Torlonia. Deze moet, evenals alle bedrijven in Italië, meer ar beiders tewerk nemen dan nodig is. Doch onlangs heeft men door middel van stakingen en vooral door het uit voeren van werk (baggeren van sloten, verbetering der wegen enz.) dat niet was gelast, de prins willen dwingen nog et telijke duizenden werkkrachten meer ln ziin dienst te nemen. De administratie achtte dit economisch niet verantwoord, doch ten slotte is het ernstige geschil, dank zij regeringsbemiddeling, bijge legd Wordt nu dit enorme bezit ver deeld. dan zullen de welgestelde wach ters van prins Torlonia de grond, die zij bewerken, koppn en eigenaar* wor den. Men verwacht dat een dusdanige verdeling zal leiden tot nog Intensiever bebouwing en tot het verschaffen van werk aan vele duizenden arbeiders. Ongeveer hetzelfde geldt voor het ont gonnen vruchtbare kustgebied tussen Pisa en Civitavecchia, de Maremmen, eenmaal een dunbevolkte moerassige ■streek. Deze droogleggingen kunnen ze ker. wanneer ze in handen komen van kleinere eigenaars, intensiever bewerkt maatregelen genomen worden. Ik zeg het u eerlijk, ge zult nog moeten wachten, zegt Van der Giezen. Mijn kinderen gaan voor. Het zijn er negen. En ik heb nog twee dwangbe velen. De oudste kinderen gaan er eindelijk over spreken. Zij willen het hun vader gemakkelijk maken, zy zeggen: Wij De kinderen beginnen het te merken.zullen van school gaan, we zijn er oud Zij zeggen er niets van, zij kijken al- i genoeg voor. We zullen gaan werken, leen naar hun vader. Negen paar ogen. Qns Marietje kan een dienst krijgen bij ------ twee dametjes Savelberg, zy willen haar graag hebben. En ons Dien wil zien dat ze bij de stoomwasserij kemt. De jongens zouden naar de fabriek wil len, zy zien daar wel wat in. Iedere stemming zou kunnen brengen. Zijn dromen wie weet er iets van zyn dromen, die hy bouwde na een zware dag, als hU de negen veilig en warm ln hun bedden wist Die dromen bouwde hy in zijn fier geluk, te vroeg, tesohie- lijk, omdat hy nog een lange weg te gaan had. Nu is hij uitgedroomd. Hij had zijn zonen gezien als flinke wer- 0 kers, die een goed ambacht hadden ge- I 9.35 waterstanden): vpro 10.00: „Klnde- leerd en hun weetje wisten, kerels die ren en menden", causerie; 10.05: morgen- vooruit konden in de wereld omdat ,?U l,°A°n:.v'SLdaeiiVJ„OUmuiieï? sopr.; WOENSDAG 13 MAART. Hilversum 1 (402 M.) VARA 7.00 nieuws; 7.18: gram.muzlek: 8.00: nieuws Gram. en weerberichten; 8.18: orgelspel; 8.50: voor de vrouw; 9.00: gram.muzlek (9.30 17 30 Kootw.: Ned. strijdkrachten: 18.00 v. d. sold.; 19.30 Vlaamse volksliederen: 19 50: Feulllet.: 20.00 Gram.: 20.30 BBC Var. ark.; 21.00 ..Much binding ln the Marsh"; 21.30 ..Iel l'on danse!"; 21.45 22.15 Kwartet Beethoven; 23.05: Daar kan Van der Giezen inwendig om schreeuwen. Het had zo mooi kunnen gaan, het had zo goed kunnen lukken. Als die donderstenen met hun Pavil joen Paradis een twintig kilometer ver in hun mars hadden. Hij had zyn 12.30 mededelingen; 12.33. voor het dochters zien lopen in vrolijke jurkjes, platteland* "~"l2"38': 'gram.muzlek; 12.55: gearmd op weg naar de huishoudschool, kalender; 'l3.00. nieuws; 13.15: dansmu- om ferme en worden, (Wordt vervolgd) 53). De Brigadier Bernardus Boek weit deed op eenvoudige, maar vast beraden wyze zyn plicht, zoals dat van een ferm politiè-man verwacht mag worden. „Stop! Halt! In naam der wet, der openbare orde en der burger deugd!" sprak hy kortaf, terwyi hij zyn -o is om negen monden open te revolver trok. „Ik gelast u halt te h'ou- f-^n. en weet ge wat het kost om: den, de handen omhoog te steken .en mannen en meisjes pront gekleed j niet tegen te spreken, anders zal ge- 1 "ten gaan? Ik zit er alleen voor, weid worden gebruikt!" "?eet dat niet. Dit was natuurlijk zó angstaanja- Nar hy pakt dat verkeerd aan. De j gend. dat Inferno uit eigen beweging Marters Zien niet graag zon gezicht stil bleef staan, nog voordat Joris ouwe lappen boven dg toog uit, &1« Goedbloed het hem hoefde te zeggen. Joris viel door de schok byna uit de wagen en mompelde: „Hoe nu? Zou deze wetsdlenaar zich tegen mij keren?" Dat was maar al te waar, zoals hem bleek toen Bernardus Boekweit op strenge toon vqgrt ging: „Juist! Daar heb ik je! Dat icomt er vanl Jij bent dus die wilde zigeuner, die die aardigs heer in de auto achtervolgt!" „Neen. neen! Welk een misverstand!" protesteerde Joris haastig. ..Gij dwaalt, officier. Gij beziet de zaak uit een ge heel verkeerde gezichtshoek! Ik ben de aardige heer. en de wilde zigeuners achtervolgen my in de auto!" nippige hulsmoeders te ziek; 13.30: gram.muzlek; 14.00: gespro- I ken portret; 14,15: Jeugdconcert; 15.00: kinderkoor: 15 20: voor de jeugd: 15.50: pianovoordracht; 16.00: voor de Jeugd; 16.30: voor de zieken; 17.00: voor de Jeugd. 17.30: gram.muzlek; 17.45: rege ringsuitzending: 18.00: nieuws; 18.15; Vara-varla; 18.20: trio; 18.35: bandjo-en- semble; 19.00: „Een nieuw uitzicht voor de Jeugd", causerie; 19.15: planoduo; VPRO 19.30: voor de Jeugd; VARA 20.00: nieuws; 20.05: actualiteiten; 20.15: socia listisch nieuws; 20.20: promenade-orkest; 21.00- „Helden", hoorspel; 22.10 Concert gebouworkest; 22.45 populalr-wctenschap- pelljke causerie: 23 00: nieuws; 23.15 24.00: licht programma. Hilversum II (Ï98 M.) NCRV 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: gram.muzlek; 7.45: een woord voor de dag: 8.00 nieuws en weerberichten; 8.15: gewijde muziek: 8.30: gram.muzlek; 9.00: voor de zieken; 10.3P morgendienst; 11.00: gram.muzlek; 11.05: „Zevenmaal ds Wachter", hoorspel, 12.00: populair con cert; 12.30: mededelingen: 12.33: orgel concert; 13.00: nieuws; 13 15: koorzang; 13.20. mandollnemuzlek; 13.50: gram.mu zlek: 14.15: koorconcert; 14.45:: kameror kest: 15 30: strijkkwartet; 16.00: „Voor onze Jeugdige schakers"; 10.15: voor de kinderen; 17.30: koperkwartet; 17 45 voor de kinderen; 18.00: dameskoor. 18 30 voor de strijdkrachten; 19 00: nieuws; 19.15: boekbespreking; 19.30" sporteom- mentaar en gram.muzlek: 19.40: radio krant; 20 00. nieuws; 2005: commentaar famlliecompetitle: 20.15' g-am.muzlek; 20.30: lljdensoverdenking; 21.00: sympho- nle-orkest. koor en solisten; 22 00: vraag gesprek ovei China: 22.15: harpenensem- ble; 22.45: avond overdenking: 23.00: nieuws: 23.1524.00: gram.muzlek. IJjn 3. distributienet 7.05 Gram.; 7.30 Kron.. 7.40 Gymn 7 50 Gram.; 3.05 Conc.: 9 05 Deuntjes; 10 10 verzoekpr.; 11.00 Reg. Dixon: 11.30 Ork. May; 12.00 Gram.: 12.32 ork Laeremans- 13.15 Gr.: 14.00 Gram.: 14.45 „Jack Trains' Ree Var. Bill"; 15 00 Ménage en Muslque; 15.30- Omrnppnrk 16.00: ..South Serenade Orch."; 16.30 Ork. Gibbons; 17.10 Gram.; Als om zyn woorden kracht by te zetten remde op dat ogenblik de mooie auto vlak achter hen, want door Joris' oponthoud waren Panda en de Maestro r nu in geslaagd hem ln te halen. ..Ha ha!" kreet Flodder Fiedeldum terwijl hij zich met een lenige sprong uit het voertuig wierp, gereed om zich op Joris te storten. „Daar is die zigeu ner. die onze woonwagen heeft gesto len Het is begrijpelijk, dat Brigadier Boekweit er nu niets meer van be greep „i|n 4. distributienet 9 00 kookpr.; 9.10: gram.; 10.00: Ménage en Muslque: 11.30 NWDR Bach: 12.00 dansork.: 12.30 ens. ..Rainbow"; 13.00 „Mrs. Dale's Diary"; 13 15: BBC Var. ork.: 14.00 BBC North orch.: 14.45 v d. kinderen: 15.00 v. d. vrouw; 15.40 mannenkoor: 16.00 2 plano's; 16.15 Fllmmuz.: 16.50 Sonate Schubert: 17.05 Hamann kwartet; 17 30 Dansork Silvester: 18.00 BRC Schots ork.; 1900 ork. Melachrlno; 19.30 voor de leued; 19 45 hoorsnel- 20 00 ,.C1boulet*e". operet te Hahn- 22 05 Oneramuz 23 15 „Topic for to-night"; 23.20 ork. Geraldo. AGENDA WOENSDAG: Stadszaal (Foyer!Litteraire avond Johan Fabrlclus. 8 uur nam. Stadszaal: Concert „Nieuw Leven", 8 uur nam. DONDERDAG: 't Raedthuys (N. Rijn)Voor Onze Militairen Ooverzec. Spr. A. Visser van Amsterdam. 8 uur nam. Stadszaal: Zangersavond Ring Leiden en Omstreken. 7.30 uur nam. BIOSCOPEN. Casino „Iedere avond klokslag 8" (14 Jaar) Zon 2.30. 4 45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 eo 9.15 uur. LI do „Hoe kom Ik aan die man?" (14 jaar) Zon 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Luvor „Zo eindigde de nacht" (18 Jaar) Zon 2.30. 4 45. 7 en 9 15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Ilex „Ten zuiden van Tahiti" (14 Jaar) Zon 2 15. 4.15, 7 15 en 9 15 uur; overige dagen 2.30. 7 15 en 9 15 uur. Trinnon „The third man" (14 laar) Zon 2 15, 4 30. 7 en 9 15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag j 11 Maart 13 uur tot Zaterdag 18 Maart 8 uur waargenomen door ApothpeK Kok. Rapenbura 9. tel. 24807 en Apotheek „Toi Huin der Menschheld". Hooigracht 48. teL 21060. Te Oegstgeest door de Oegstgepster Apotheek, Wilhclmlnapark 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 5