Hengelsport schenkt duizenden natuurgenot en rust PAVILJOEN PARADIS Onzuivere verhoudingen tussen sport en beroep PANDA EN DE MEESTER-MÜZIKANT Radio-program m a 59ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag 10 Maart 1950 Tweede Blad No. 26945 DE recreatie in het polderland: Het schemerige ochtendlicht van een zon, die nog niet boven de horizon ls ce.-ezen, begroet des Zondags langs de polderwegen, langs de dijken van vaarten 'c de oevers van meren een stroom stedelingen, die de vermoeienissen van zes lagen werk in fabrieken en werkplaatsen in de frisse wind gaan laten verwaaien: it sporthengelaars. De laatste weken, nu de sluiting van het seizoen op 15 Maart rjjr de deur staat, werd er nog eens extra van geprofiteerd en snoek en witvis terien in ieder visrijk water van meter tot meter belaagd. In ons waterrijke pol- cfrland betekent dat, dat duizenden en nog eens duizenden de natuur intrekken, paleten van lucht en licht, van zon en wind, desnoods van regen en kou, en daar en geestelijke rust vinden, die het woelige leven in de stad maar al te zeer fomogelijk maakt. De laatste tijd ls veel gesproken en geschreven over de recreatiemogelijkheden b Zuid-Holland. Onlangs nog verscheen een uitvoerig rapport van een provinciale tKomissie dienaangaande, doch daarin werd met gerept van deze typische vorm nn recreatie, die juist in het polderland van deze provincie week in week uit vele fjizenden in de natuur brengt. Zo op het eerste gezicht zou men dat een lacune 3 dit rapport kunnen noemen, doch neemt men kennis van de moeilijkheden, «armee de hengel§port na de oorlog te kampen heeft, dan zal men zich over die leemte minder verbazen. De bordjes werden verhangen De bordjes zijn verhangen tijdens de Nederland telt thans ongeveer pjöOO hengelsportbeoefenaren en 4000 beroepsvissers. Deze verhouding komt qjwêl o'.ereen met de vooroorlogse, fech de groepen hebben stuivertje ver- il-seld, voor wat betreft hun positie in k visserij. Tijdens de oorlog kwam het Echtbesluit voor het visrecht af. dat un de beroepsvissers in die tijd in reband met de voedselvoorziening ten toon verheven het voordeel gaf. als «chter van het viswater te mogen op- Uen, waarna het dan weer aan de pjrtbeoefenaren kon worden onderver- psiht hetgeen tot dusverre steeds ge- JcMedt via de hengelaarsbonden. Dew situatie, het omge- ketrds van voor de oor- beheerst thans voor «ea groot deel de situatie jen aanzien van de hen- filsport, en zelfs de nu rsds geruime tijd in voor leiding zijnde nieuwe pschtwet schijnt deze si- atie zo ongeveer te wil- En handhaven. Het lijkt vreemd, dat slechts 4000 bcroepsvis- hierdoor eigenlijk or*anisatorisch boven de 400.000 sporthengelaars rijn geplaatst. Gedurende de oorlog was leze bevoorrechte positie nn de beroepsvissers tot op zekere hoogte te ver dedigen hoewel de wet nn Duitse origine was - doch thans zijn alle re delijke eronden voor deze T'rhouding verdwenen. N'a de oorlog zijn echter de bedrijven van meer dere beroepsvissers snel minder rendabel gewor den, en hierin heeft d<e overheid aanleiding ge- tonden. de in de oorlog geschapen verhouding tossen beroepsvisser en «corthengelaars te be- üendlgen. Nu de hengel- bonden van de beroeps vissers pachten, zijn deze Intste in staat hun be drijf te steunen door flinke pachtsommen van de hengelaarsbonden te tugen. FEUILLETON Oorspronkelijke Nederlandse Roman door J. L. LODEWIJKS HOOFDSTUK I .Zogaat dus de schilder zijn dorp ver te)- Hij leefde er, hij liep er als tóne jongen met gaten in zijn lange fihe kousen en hij groeide er op, r-«n het koren en de koeien. Hij ging c op school, dat vond hij plezierig, hij kreeg lange vacanties in de piïomer, in de herfst en omtrent fte. Dan zwierf hij door de velden, 1 uren op zijn rug in het gras of het naar de hemel te turen, als zag d:e niet alle dagen. Ej was al jong een dromer, d?z£ ^ier. Dat zit er van jongsaf in bij mensen. Zij zien dingen die an- niet zien en zij denken over za- die niet opkomen in het hoofd een gewone boerenknul. Daarom P het rare kwasten. y school was hij alleen maar vlot potlood en paipier, niet met de *j'-s en niet met de vaderlandse his- Dat kan mij geen klap schelen, hij, als meester Jorissen vroeg wan.- de Batavieren in ons land kwa- Maar 't kon meester Jorissen ook hlap schelen om de jongen bij godgeklaagd antwoord een trel om oren te verkopen, dat het klabat- Wanneer kwamen de Batavieren in J land, vroeg hij dan nog eens lang- en nadrukkelijk. Zie, dan was h gevaarlijk om het niet te weten en •- moest ge maar wat zeggen, het *5 natuurlijk verkeerd, maar op een jv;je meer of minder kwam het er f- die Batavieren niet op aan. &ar dat potlocd op dat papier. Dat c-aifeide en scharrelde in de kleine hand over het witte vel en er ^henen lijnen en vlakken, figuren J «haduwen, een landschap, een bos- een stel koeien in de wei, een in de sneeuw, een vrouw met een ^lagdoek. Dan kon meester Jorissen woeid en verwonderd kijken en dan JÜj: Ge zijt toch een profeet, ge zijt er toch een. kleine jongen, Bart. van Dijk heette die kreeg dan een kleur van de felle ;l|de in zijn hart. Dat te ktmnen aakte hem licht en zalig, dat nog r^r en grootser te kunnen was zijn 'Jagen. Met een stuk krijt had dat gestolen uit het bordenbakje J5 tester Jorissen, die er zo zuinig ■Pwis? ging hy 0p Yxjje dagen de NIET OVERAL EEN CONFLICT Direct dient er hier op te worden ge wezen, dat de verhouding tussen de Hengelaarsbond voor Leiden en omstre ken en de beroepsvissers, die het water rond Leiden in pacht hebben, over het algemeen bevredigend, zelfs goed ge noemd kan worden. Niet in de laatste plaats lijkt daarvan de oorzaak te zijn, dat voor de oorlog, vóór het verhangen van de bordjes, de hengelaarsbond ook nimmer getracht heeft een machtspo sitie uit te buiten voor eigen financieel voordeel. Men behoeft niet direct te zeggen, dat volgens recht en billijkheid de beroeps vissers bij de pachting van hun viswa ter afhankelijk hoorden te zijn van de beroepsvissers, doch een gelijkgerech- SPORTHENGELAAR VERZORGT DE VISSTAND. De overheid put by dc kostenbe- strijding der visuitzet uit het pootvis- fonds, dat zijn middelen verkrijgt uit de opbrengst der visacten en vergun ningen. Deze opbre"hgst van vergun ningen is ticntallenmalen groter van de zyde van de sporthengelaars dan van die der beroepsvissers, die veel minder In aantal zijn. De overheids zorg voor de visstand wordt dus hoofd zakelijk bekostigd uit de beurzen der ORGANISATORISCHE BANDEN De omvang van de vangsten viel ech ter over het algemeen genomen niet mee. Niet dat het nu daar de sporthenge laars in de eerste plaats om gaat. Voor op blijft het sportieve element staan, en de gelegenheid, die deze sport biedt, om de stoffige stadslucht te ontvlieden. De kleine man vindt hier een rustpunt in het woelige leven van alle dag. Man netje aan mannetje staan ze langs de oevers geschaard, als individueel hen gelaar of als lid van een der talrijke tigde positie zou toch zeker billijk zijn, wanneer men de factoren nagaat, die bij dit vraagstuk meespreken. De visserij, zowel als sport als in de vorm van be drijf. wordt voor een belangrijk deel in stand gehouden door een goede verzor ging van de visstand. Dit geschiedt zo wel door de hengelaarsbonden zelf als door da overheid, doch niet door de be roepsvissers, althans niet direct. (Foto „L.D.'VVan Vliet) In de serene ochtendstilte vindt de vis ser de rust, die hem in de grote stad niet gegeven wordt. Over de weilanden brengt ieder briesje hem gezondheid en kracht sporthengelaars, die bovendien via de hengelaars bonden nieuwe belangrijke biidragen leveren voor de verzorging der visstand. Dezer dagen schreven wij over de uit- poot van vis in de Zijllaan en Mijepol der hetgeen geschiedde door de sport hengelaars. die daartoe beroepsvlsssers opdracht hadden gegeven, duizend pond vis bijeen te brengen met de zegen. Een typisch voorbeeld van de situatie: de visstand wordt bevorderd dobr de sport hengelaars, die daarvoor de kosten dra gen, de beroepsvissers verdienden ech ter zij het niet veel aan dit kar weitje. waarvan ook zij mettertijd de vruchten plukken. In het voorjaar van 1949 zette de hen gelaarsbond nog 300 pond karper uit in de Dwarswetering. thans zijn voor uitzet in bestelling 150 000 stuks snoekbroed voor de Haarlemmertrekvaart eenzelfde hoeveelheid voor de Rijn en 100.000 stuks dito voor de Kasse Watering Men hoopt, door deze visuitzet de vis stand .te handhaven of op te voeren hoe wel dit laatste al waren er dan in het afgelopen seizoen minder goede vangstresultaten niet overal nodig is, behoudens in uitzonderingsgevallen als de reeds genoemde Zijllaan en Mijepol der. GERINGE VANGSTEN DOOR WEERSOMSTANDIGHEDEN. De povere resultaten van het afgelo pen seizoen waren zeker n:et het gevolg van onbevredigende visstand. Als ver moedelijke oorzaken wordt gedacht aan de koude zomer en de prachtige nazo mer tengevolge waarvan in verschillen de delen van ons land in November en zelfs in October van het vorig jaar reeds kultrijpe snoek en baars gevangen werd. Kuitrijke vis is traag en denkt meer aan voortplanting dan aan eten, en is der halve moeilijk te verschalken. Dat wil niet zeggen, dat er geen aardige vangsten werden gedaan; men denke slechts aan de vangst van de Leidenaar D. v. d. Bijl, die een snoek van ruim twaalf pond en een meter lengte uit de Zijl wist te slaan, aan de snoek v.vn ongeveer dezelfde afme tingen die zijn stadgenoot J. Crama eveneens in de Zijl de baas werd. Aan de brasem van 4 pond van een halve meter lengte, die „Carolus" van de Hengelsport in de bestuurswedstrijd van dc Hengelaarsbond de baas werd. en aan de Alübense snoek van maar liefst 14 pond, gevangen door de Al- phenaar L. Vonk. In 'n bocht v. d. Aar vonden wij Zondag jl. het vis college van Zaalbergs deken- fabrieken in actie. De vangst viel niet mee, maar de sport bleef er hetzelfde om en de zorgen van de drukke stad werden enkele uren naar de achtergrond gedrongen. (Foto „L-D.'VVan Vliet) viscolleges, die wedstrijdvlssen in be be drijf s of ander organisatorische vorm houden. Lang niet al die vissers zyn georga niseerd in de algemene hengelaarsbon den, die opkomen voor de belangen van de hengelsport, die ook de strijd lelden tegen de huidige pachtwet, waardoor de sport wordt bedreigd. Van de 400.000 sporthengelaars zijn er circa 60 000 in de bonden georganiseerd, waardoor deze nog niet met volle kracht voor hun rechten kunnen opkomen. Die rechten betreffen niet eigen baat, maar algemeen belang, het be lang van een gezonde massarecreatic in het polderland, waarover de laatste tijd zoveel te doen was. Het ligt in de lijn van het huidige overheidsbeleid op dit terrein, dat „DE recreatie van het polderland geen plaatsje vond in het officiële rapDort over de ontspan ningsmogelijkheden in Zuid-Holland, waarover wij zoeven schreven. En toch. liet in de hengelsport niet een brok volksgezondheid, dat node gemist kan worden? 'boerenschuren langs en waar hij liep daar sprongen de vrolijke witte man- nekes op de deuren en hekken, man- nekes en vrouwen met lange neuzen en bochels. Hij tekende ze met een zwaai van zyn vlugge arm en hij schaterde tegen hen, als hij ze stram en stijf staan liet en verder huppelde. Teken or.oe baas eens uit, daar op de schuurdeur, zei een knechtje dat pas op zijn kop h-ad gekregen omdat hij met de melk gemorst had. En de baas werd uitgeschilderd met zijn kromme knieën en zijn spitse kin. Hij kwam daar als levend staan op zijn eigen schuurdeur. Dat heeft die Van Dijk gedaan, dat wist ieder altijd en de jongen heet te al vroeg „de schilder", nog voor hij schilderen kon. Maar dat leerde hij na zyn schooljaren. Met verf cmgaan en ermee klodderen, dat leerde hij als knechtje bij Bogaarts, die boven zijn deur met fraaie krullen en tierlantij nen zijn bereep had geverfd in geel, rood en gcud: „Huis- en décoratieschll- üer". In de schilderwinkel van Bogaarts leerde Bart van Dijk de geheimen der verven kennen. Hij werd dronken van vreugde tussen al die potten en potjes met kleuren en oliën. Hij staarde in i het dieipe karmijn als in een zee van I vuur en hij zag in het kleine potje met azuur de hemel zich openen. Hij meng de de tinten tot ongedachte schakerin gen, die hem verrasten en boeiden. Waarom een deur en een raamstjjl te schilderen in één kleur?, 2ei hij te- I gen Bogaarts. Dat moet vlammen en i tintelen, er moeten strepen licht en strepen schaduw zijn, het moet leven gelijk de natuur. Ge zyt vervelend met uw geel, dat ge op de huizen smeert alsof er alleen maar geel is en anders niet. Ik zal u gelen, zei Bogaarts en wees hem de deur. Ge zijt een slam pamper, met uw vlammen en uw na- 1 tuur. Als ik u een pot geel geef, dan I hebt ge dat te smeren op wat ik u wijs en anders niet. En zo ge dat niet kunt, maak dan dat ik u hier niet meer zie. i En Bogaarts zag hem daar niet meer. i Maar hij had de geheimen en harts- tochten der kleuren en verven in zijn I binnenste meegenomen en de huis- en i decoratieschilder liet hem die, omdat hij ze niet miste. Zo gaat nu deze schilder Bart van Dijk zijn dorp verlaten. Maar hij neemt het mee in zijn hart en men laat hem dat, omdat men het niet merkt. Hij gaat weg met zijn vrouw en zijn boeltje op een verhuisauto, het is alsof er een vogel zijn nest verlaat. Zijn vrouw, dat ls een stil en besche.- den mensje. Bart draagt haar in de auto, want zij is zwak en ligt al een jaar op een rustbed in de lichte, zon nige serre van het grote huis, dat nu leeg en dood achterblijft. Er zijn zo de vrienden en kennissen, die er spijt van hebben die twee te moeten zien gaan. Ge begint heel wat, zegt men hem, maar hij lacht en trekt aan zijn pijp. Ik heb hier veertig jaar gewoond, zegt hij, en het is mij wel. Ik ben hier uitgeschilderd in uw dorp. Er is geen boom meer en geen koe, die niet op mijn doeken geklodderd staat en van alle knappe mensen hier heb ik lelijke por tretten gemaakt. Maar ze hebben me geld opgebracht. Ik heb ze goed laten betalen. Ze zijn goud waard geweest, uw bomen en koelen en lelijke tronies. Nu ga ik het er eens van nemen. Wie wist niet dat Bart van Dijk alleen omwille van zijn zieke vrouw naar de zeekant trok? Hij spotte er mee en deed alsof hij blij was uit dat bceren- gat te kunnen wegtrekken, maar van ae verhuisauto af, hij stond groot en stevig boven op zijn huisraad in de hoogte, van de wagen af keek hij over zyn dorp en zijn ogen wilden het mee trekken, naar ginds. (Wordt vervolgd) OUD-BURGEMEESTER DE MONCHY 70 JAAR. Hoogste Haagse onderscheiding verleend O ad-burgemeester De Monchy van Den Haag heeft gisteren de „leeftijd der sterken" bereikt: hij werd toen nl. 70 jaar. Nog altijd staat de oud-burgemeester in het volle maatschappelijke leven: hij is voorzitter van de staatscommissie in zake de administratieve rechtspraak, van de afd. beheer van de Raad voor het Rechtsherstel van ce Ned. Ver. voor Maatschappelijk Werk. Hij verzorgt een nieuwe uitgave van Oppenheims Ge meenterecht en is lijsttrekker van de WD bij de komende Statenverkiezin gen. Ongetelde gelukwensen in de vorm van bloemen en telegrammen, gebak en brieven bereikten gisteren zijn huis aan de Violenweg. Maar de jarige was ult- stedig. Heden echter ontvingen B. en W. van Den Haag in bijzijn van zeer vele vrienden en autoriteiten de oud-burge meester om hem als eerste de hoogste onderscheiding aan te bieden, die de gemeente geven kan, als blijk van er kenning der bijzondere verdiensten je gens de gemeenschap, nl. de onder scheiding, die werd ingesteld bij het 700-jarig bestaan der stad. Belangrijke uitbreiding hoogovens te Velsen KAPITAALSDEELNEMING VAN HET RIJK. Werk voor 2000 arbeiders. (Speciale berichtgeving) In het kader der industrialisatie- plannen der regering kan naar wij vernemen, zeer binnenkort de indiening bij de Tweede Kamer verwacht worden van een drietal wetsontwerpen, die de ministerraad reeds gepasseerd en bij de Raad van State om advies aanhangig zijn. inzake een zeer belangrijke kapi taalsdeelneming van de Staat der Ne derlanden in een grote uitbreiding der Kon Ned Hoogovens en Staalfabrieken te Velsen. De Marshallhulp heeft voor dit doel onlangs een bedrag van 23.500.000 dol lar beschikbaar gesteld. Volgens de wetsvoorstellen zal de Staat verreweg het grootste aantal aandelen nemen In een nieuw op te richten N.V. Breedband, welke een warme breedband-walserij. een koud- walserij. benevens een blikfabriek zal omvatten. In de nieuwe fabrieken zullen 2000 arbeiders werk kunnen vinden. Rijden met groot licht BIJ MIST OF NEVEL. De laatste dagen zijn. vooral in de morgenuren, in vele delen van het land zware mistvormingen voorgekomen. Ernstige ongevallen, verscheidene met dodelijke aflocp, waren daarvan het gevolg. De ANWB adviseert de automobilis ten met klem overdag bij mist met vol groot licht te rijden. Alleen op deze wij ze ls men ten minste met mist nog van ae grootst mogelijke afstand ziohtbaar. Rijden met stadslichten heeft geen en kele zin en vermindert het gevaar niet. Het aantal automobilisten, dat bij mist met groot licht rijdt, is, aldus de ANWB, tot dusverre bedroevend klein. Uit rapporten van de wegenwachten die het gehele land bestrijken, blijkt, dat het percentage van dit aantal vermoe delijk niet hoger dan vijf mag warden gesteld. Het grote aantal ongevallen bij mist en ochtendnevel kan dan ook bijna geen. verwondering baren. ZONDAG RADIO-UITSLAGEN VAN DE BELGISCHE VOLKSRAADPLEGING. Zondag a.s. zal de KR.O van ongeveer 20.45 uur af tot 's nachts één uur de Nederlandse luisteraars op de hoogte houden van de resultaten van de Volks raadpleging in België. EXTRA WONINGEN VOOR ARBEIDERS. Het Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft een aantal wo ningen toegewezen voor werknemers; die werken in een andere provincie dan die. waar zij wonen. De toegewezen woningen zijn be stemd voor gehuwde mannelijke werk nemers, die werkzaam zijn in bedrijven met 10 of meer arbeiders en in de plaats van tewerkstelling in de kost zyn, omdat zij wegens de grote afstand tot hun woonplaats niet dagelijks heen en weer kunnen reizen (z.g. „interpro vinciale weekpendel)". Voor Zuid-Hol land zijn 70 woningen toegewezen. PROEVEN „REDDEN VAN SCHIP BREUKELINGEN". Wanneer bij een scheepsramp het schip zo (licht bij het strand ligt, dat zelfs de strandreddingboot er niet bij kan komen, is er neg een ander hulp middel bij de hand, het zg. „mortier", dat een kogel afvuurt, waaraan een zg. schietlijn is verbonden. Op deze wijze kan verbinding met het schip tot stand worden gebraoht en kunnen reddingen worden verricht Hoe sterk moet de springlading zijn, om de kogel genoeg vaart te geven? Tot nu toe werd hier voor kruit in losse vorm gebruikt, maar het nadeel daarvan was. dat bij hevige wind of storm altijd een deel ervan verdween. Een juiste bepaling van de hoeveelheid te gebruiken kruit was dus niet mogelijk. Onder leiding van de heren A J. Drenth, Inspecteur van de Z.-H. Mij tot redding van schipbreukelingen en lr A. J der Weduwen van het Technologisch Laboratorium Rij ksverdedigingsorga nen te Delft, zijn gisteren op het strand te Hoek van Holland schietoefeningen ge houden, met de bedoeling te komen tot een standaard lading springstof. De proeven kunnen als geslaagd worden beschouwd. 50). Panda hield het paard Inferno in. Er trok een frons over zyn voor hoofd en hij zei: „Ha!" Want je moet bedenken, dat hij nu werkelijk genoeg had van de nare streken van Joris Goed- bloed. En daar stónd diezelfde Joris. Zijn auto was in de greppel gezakt en hij was dus overgeleverd aan de genade van Panda en van Maestro Fiedeldum, die intussen een woeste uitdrukking in zijn ogen had gekregen en tandenknar send mompelde: „Nu is het ónze beurt!" Maar Joris scheen zich nog niet van een naderend onheil bewust te zijn. „Haha, beste makkers!" schertste hij jolig, terwijl hij vriendelijk groette. „Daar zijt gij immers! Welk een verrassing! Hoe klein is de wereld toch! Het roert mij u weder te zien. Kijk, kijk daar komt ge al nader snellen om u aan mijn borst te werpen! Maar zeg mij, kame raden.... kunt ge me inmiddels evea uw vriendelijkheid bewijzen door mijn auto uit de greppel te trekken?" „Ik zal je iets anders bewijzen!" riep de maestro, terwijl hij op hem toestorm- de. Ik zal je mijn talent bewijzen! Mijn muzikaliteit! Ik zal een trommel- en paukensolo spelen op Je akelig hoofd!" Hij zag er uit alsof hij het meende en één ogenblik scheen Joris door schrik verlamd te zijn. VOOR ZATERDAG 11 MAART. Hilversum 1 (301.5 M.) KRO 7.00: nieuws; 7.15; ochtendgymnastiek; 7.30: gram.muziek; 7.45: morgengebed en litur gische kalender. 8.00: nieuws en weerbe richten; 8.15: gram.muziek; 10.00: voor de kinderen; 10.15: gram muziek; 11.00: voor de zieken. 11.45: gram.muziek; 12.00: angelus; 12.03: amusementsorkest; (12.30 12.33 mededelingen); 12.55: zonnewijzer; 13.00' nieuws en katholiek nieuws; 13.20: Promenade orkest en solist; 14.20 Engel se les; 14.40: kamerkoor; 15.10 kroniek van letteren en kunsten, 15.45: Metropoie orkest; 16.20; luchtvaartcauserie; 16.30: „de schoonheid van het Gregoriaans"; 17.00: voor de Jeugd; 18.00: zang en orgel; 18.15: Journalistiek weekoverzicht; 18.30. voor de strijdkrachten; 19.00: nieuws; 19.15: actualiteiten; 19.25: parlementair overzicht; 19.35: gram.muziek; 20.00: 20 05: de gewone man zegt er 't zijne van; 20.12: gram.muziek; 20.15: „lichtbaken"; 20.40: gram.muziek; 20 43: „steek eens op. heren"; 21.00: orkestenparade; 21.30: „Kon Tlkl", hoorspel; 21.55: orkestenparade; 22.25: puzzle; 22.35: Amerikaans commen taar; 22.45: avondgebed en liturgische ka lender; 23.00: nieuws; 23.1524 00: gram. muziek. Hilversum II (416 M.) VARA 7.00: nieuws, 7.15: gram muziek; 8.00: nieuws en weerberichten; 8.15: gram.muziek; (9.309.35: waterstanden); VPRO 10.00: medische causerie, 10.05: morgenwijding, VARA 10.20: radlofeullleton; 10.35: voor de arbeiders ln de continubedrijven; 11.35: cello en plano; 12.00: orgel en zang; 12.30: mededelingen; 12.33: gram.muziek; 12.55; kalender; 13.00: nieuws; 13.15. dansmu- ziek; 14.00: voor de jeugd, 14.20: lichte i muziek; 14.50: gram.muziek; 15.00: boek bespreking; 15.15: kamerorkest; 16.00: ..van de wieg tot het graf", causerie; 16.15: I gram.muziek; 16.45: sportpraatje; 17.00. gram.muziek; 17.30; voor de Jeugd; 18.00: nieuws; 18.15: populaire muziek; 19.00: artistieke staalkaart; VPRO 19.30; bijbel lezing; 19.45: „passepartout", causerie; VARA 20.00: nieuws; 20 05: actualiteiten; 20.12: VARA-varla; 20.15: dansmuziek: 20.45: gevarieerd programma; 21.45; socia listisch commentaar; 22.00: sextet; 22.25 „onder de pannen", hoorspel; 22 40 accor- deonmuziek; 23.00: nieuws; 23.15 dans muziek; 23.3524.00: gram.muziek. l-Un 3 distributienet 7.05: gram 7.30: kron.; 7.40: gymn.; 7.50: gram.; 10.10: verz.pr.; 11.00: Rendezvous Players' 11.30- gram.; 12.00: cabaret; 12 30: sol Saintal: 13.15: „Saludos Amlgos"; 14.00: gram.; 14.30: zang; 15.30; verz.pr.; 16,30; ens. Alexandre: 17.10: verv. Alexandre; 17.30: Kootwijk: Ned. strijdkrachten; 18 00: Jazz muziek; 18.30: v. d. soldaten; 19.30: gram 19.50' feuilleton; 20.00: omr.orkest; 21.00; act.; 21.15: orkest Beelaerts; 22.15: verz.pr.; 23.25: jazzmuziek; 23.50: gram. HJn 4 distributienet 7.15: ..Bonjour le Monde"; 7.25: V'lü des refrains; 7.30: mil. orkest; 8.10. conc.; 9.15: ork. Temple; 9.45: BBC Revue ork.; 10.30: ork. Leader; 11.00: vogelgezong; 11.15: wijding; 1130: ork. Payne; 12.00: BBC Welsh Orch.; 13.00: ork Stewart: 13.15: ..Variety Bandbox"; 14.10: gram.; 15.00: Bonjour, les Amis; 16 00: vocaal kwintet; 16.15: gram 16.30: fem. kwartet; 16.45: gram.; 17.15: acc 7.30: gram.; 17 40: verv. acc.; 17.55: pauze; 18.00; v. d. soldaten; 18.30: accord.; 18 45: sportrep.; 19 00: Jazzmuziek; 19 45: Those were the days": 20.15: omr. orks.; 20.45: chansons: 21.07: amus.muziek; 21.15: ork. Levy; 22.00: BBC Midland Light Orch.; 23.15: Squadronnalres; 23.50: cabaret. AGENDA VRIJDAG: Warmond (Hotel „de Zon") Tele- paath Estaban. 8 uur nam. ZATERDAG. Volkshuls: Prof. dr M. G. Rutten over IJsland. 4 uur nam. N o o r d w U k-B Innen Amicltia)Te- lepaath Estaban, 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino „Iedere avond klokslag 8" (14 Jaar) Zon 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Lldo „Hoe kom lk aan die man?" (14 Jaar) Zon 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Luvor ,.Zo eindigde de nacht" (18 Jaar) Zon 2.30. 4.45, 7 en 9 15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Rcx „Ten zuiden van Tahiti" (14 jaar) Zon 2.15. 4 15. 7.15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Trianon ..The third man" (14 Jaar) Zon 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 4 Maart 13 uur tot Zaterdag 11 Maart 8 uur waargenomen door de apotheek Duyster. Nieuwe Rijn 18. tel 2052è en de Doeza-Apotheek. Doezastraat 31. Tel. 20313. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, wilhelmlnapark 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 5