onfmartre met zijn Moulin Rouge en de sfeer van het oude Weenen komen in Leiden verdwenen formules PANDA EN DE MEESTER-MUZIKANT 7 tot 14 Juni lustrumfeesten wisselend feestinenu van Rumba- en Tango-orkest, Oud Hollands Wijnhuis, Circus, Ballonopstijging en souper in de openlucht Radio-programma 9ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 2 Maart 1950 Tweede Blad No. 26938 cos e fllj geloven niet te veel te zeggen als wy reeds thans voorspellen, dat lustrumfeesten van het Leidse Studenten Corps, welke van 7 tot 14 Juni gelegenheid van het 75ste lustrum der Leidse Universiteit in onze stad j worden gehouden, een ongekende feestvreugde zullen teweeg brengen, feestvreugde, welke honderden reünisten en duizenden landgenoten Intelstadwaarts zal voeren, waar zy enkele dagen zullen worden opge- in de sfeer van het oude Weenen en Montmartre met zyn Moulin lage- Daarnaast zullen zy zich het ene ogenblik kunnen vermeien in een Hollands wijnhuis om zich vervolgens te laten meeslepen op de zoete ien van een tango- en rumba-orkest. Doch er zijn nog veel meer attrac- een groteske intocht van een circus, een rit met de paardetram, een ipierjacht, waarvoor de ballonvaarder Boesman is gecontracteerd, sport- lonstraties, een serveerwedstrijd voor kellners etc-, etc. Zeven dagen van pote rrolijkhcid, waarin zowel burgerij als studentengemeenschap zullen tltn, staan ons In^Tuni te wachten even dagen van feestvreugde LUSTRUMCOMMISSIE WERKT OP VOLLE TOEREN. Distrumcommissie van het L.S C. één dezer dagen een blik achter .óermen slaan. Vol enthousiasme te-Me men ons over de hartelijke me- welke van alle zijden, niet minst van het gemeentebestuur, bij TDorbereiding van dit lustrum de grootse viering sinds 1935 ondervonden. Evenwel gaat de ko- herdenking ook met vele lijkheden gepaard, aangezien het rf.-antwoord is in deze tijd kostbare :ten te ontwerpen, té meer miet, de studenten, als vele anderen on- ten chronisch tekort aan financiën it gaan. Derhalve zal het grootste "!e van de verschillende gebeurte- tot stand komen door zelfwerk- ieid ontplooid door de leden van LS.C. Zo zal de gehele opbouw van Franse, Weense, Moorse en Hon- „café-bedrijf", dat op het Pie- ;erkplein en het Gerecht zal verrij- in handen zijn van een aantal tech- en kunstzinnig aangelegde leden: k:en houden zich bezig met de ver- terwijl weer anderen zorgen de bediening. Van meet af aan heeft de Lus- nmcommissie, welke in grote eens- itindheld met de burgerycommLs- samenwerkt, zich op het stand- it gesteld, dat ook en vooral de eidse burgerij in al haar geledingen lustrumviering moet worden ïfnomen. Zij zal daarin zelfs wgaan. ■It 0! VAN 7 TOT EN MET 9 JUNI FEEST VOOR DE BURGERIJ «rel ons uiteraard nog geen vast- nd programma kon worden voorge- zal het de burgerij te bieden „feest er in grote trekken als volgt in de ochtend van Woensdag 7 zullen herauten te paard de stad rekken om „den volcke kond te dat het 75ste lustrum van Lei- Academie is begonnen. In de och tenduren van die dag vindt tevens de opening plaats van een in „De Laken hal" in te richten tentoonstelling, welke o.a. betrekking zal hebben op het leven en de geschiedenis van de Leidse Uni versiteit. In de middaguren volgt een ontvangst van schoolkinderen zowel van het openbaar als bijzonder lager onder wijs. op de Sociëteit „Minerva", terwijl gelijktijdig een aanvang wordt gemaakt met de sportwedstrijden voor schoolkin deren en het personeel van de Brand weer. de P T.T., de Politie en de tram. 's Avonds volgt een algemene ontvangst van de burgerij op de Sociëteit, terwijl hier inmiddels ook een aanvang is ge maakt met schermwedstrijden tussen A.E.W., de Politie-Schermvereniging en Arena. FRANSE. WFENSE F.N HON GAARSE CAFÉS GAAN OPEN. Hoge verwachtingen koestert men reeds nu van het café-complex, dat die avond de eerste 3 dagen uit sluitend voor de burgerij rond het Pietcrskerkplein en het Gerecht zal worden geonend, en daar een internationale sfeer zal scheppen. Het Pariise leven, met Montmartre en de Moulin Rouge, zal ra"ii er vinden, doch ook zal men er een imitatie van het Morenland, en tango- en rumba-orkesten aantref fen. En dan hot onvolprezen Weenen. de stad van de charme en de romantische muziek, én Honga rije met ziin zigeunerorkesten. En dat alles geheel in overeenstemming met de werkelijkheidOok de te verstrekken dranken cn spijzen zul len hierop geen uitzondering im- ken Voorts zal er een Oud-Hollands Wijnhuis verrijzen. Ofschoon hierover nog onderhande lingen worden gevoerd, ligt het in dc bedoeling aan de avond van die dag een étalage-wedstrijd te organiseren. 8 JUNI WORDT DE GROTE (BURGERIJ) DAG. Zoals de zaken thans staan, denkt men de volgende dag, Donderdag, 8 Juni, als de grote burgerij-dag te vieren. Hoewel dienaangaande nog besprekingen worden gevoerd, moet de kans niet uitgesloten worden ge acht, dat de industrie en de bedrij ven die dag althans een groot gedeelte er van vrij af zullen len geven. Behalve een Singelloop, zullen in de ochtenduren hengel en wielerwedstrijden worden gehou den. Voorts zullen zo mogelijk op de Breestraat serveerwedstrijden voor kellners plaats vinden, ter wijl ook „bakfietsracers" aan de start zullen verschijnen. 's Middags volgt de intocht van het circus Strassburger in vol ornaat en met medevoering van vele dieren. Voor de avonduren staan een demon stratie van de Brandweer en een hes- feest in de Pariise wijk op het program ma. Voorts komen er biljart-, bridge-, dam- en schaakwedstrijden, terwijl nog naar de mogelijkheid wordt omgezien om in diverse zalen een toneelwedstrijd (één-acters) te arrangeren. Vrijdagochtend 9 Juni worden de fees telijkheden verplaatst naar het vee- en kaasmarktterrein, waar de leden van het Pan Provinciaal Congres, uitgedost in hun boerenkledij en gezeten in boe renwagens ter markt zullen komen en daar met kennersblik het aangevoerde vee en de kaas zullen beoordelen. Ver wacht wordt dat ook prijzen zullen wor den uitgereikt. Wederkerig rekenen Lustrumcom missie en leden van het P.P C. op de medewerking van de boeren. Wellicht dat ook zij op bijzondere wijze voor de dag kunnen komen. VIERKAMP VOOR 600 LEERLINGEN VAN M. O. Verder staat voor deze dag een vier kamp van 600 leerlingen van het M. O. op het programma. Hierbij is gedacht aan muziek, declamatie, ping-pong en volleybal. Tot zover de burgerij feesten, welke zullen worden afgewisseld met diverse ontvangsten van winnende ploegen op de Sociëteit „Minerva". Is men van de zijde der Lustrum commissie, dank zij de grote steun der burgerij-commissie, ge rust op het welslagen dezer festiviteiten, slechts één aspect baart enige zorg en dat is de zo nodige versiering van onze stad. Vandaar dat zij een dringend be roep doet op de burgerij en in het bij zonder op de buurtvereniginge om onze stad in deze dagen een recht feestelijk aanzien te geven, ZATERDAG. 10 JUNI. IN TOCHT DER REÜNISTEN. En nu dan het feest der reünisten, waarvan het aantal ver over de duizend wordt geschat, en dat der studenten. Ook zij zullen in deze lustrumviering ruimschoots hun deel kragen. Zaterdag, 10 Juni is de reünisten dag. Na de ontvangst aan het sta tion mr|-m zy in een feestelijke stoet, waarbij Pro Patria de ere wacht vormt, te circa 2 uur hun „blijde incomste" in de Sleutelstad maken. Hoewel nog niet definitief vaststaand, ligt het in de bedoeling dit keer de route via de Morspoort te nemen, op welk punt hun op sym- bo'ische wijze de sleutels der stad zullen worden overhandigd. In aansluiting op deze ontvangst volgt in de Pieterskerk een bijeenkomst, waarin o.a. de rector-magnificus prof. dr B. A. van Groningen en de praeses der Lustrumcommissie het woord zullen voeren. De verdere dag en avond wor den doorgebracht op de Sociëteit „Mi nerva". CONCOURS HIPPIQUE EN CIRCUSVOORSTELLING. Terwijl voor hen, die hierin belang stellen, de beide plaatselijke studenten predikanten Zondagochtend een kerk dienst zullen houden, vindt in de mid daguren op het voormalige terrein van de Haagse Golfclub aan de Waalsdor- perweg te Den Haag een concours hip- pique plaats, waarbij gestreefd is naar grote verscheidenheid. In de avonduren volgt een cir cusvoorstelling, waarbij de arena sterk zal doen denken aan de jaren rond 1900. Zo zal de verlichting waar schijnlijk uit olie-lampjes bestaan. Paardendressuur vormt de hoofdscho tel in dit programma. Als extra- attractie zullen de corpsleden eep nummer aan de trapéze verzorgen, terwijl zij ook hun behendigheid zullen tonen in het dresseren van krokodillenNa afloop van deze voorstelling, te circa 12 uur, zullen de café-bedrijven rond het Pieters kerkplein en het Gerecht voor reü nisten en studenten worden open gesteld. Drie dagen zal er feest zijp. AUTO- EN MOTORRALLEY EN BALLONOPSTIJGING. De Maandag wordt besteed aan een auto- en motorralley, terwijl zij, die hieraan niet meedoen, door middel van een papierjacht door het oude ge deelte van Leiden worden gevoerd. Be halve een ballonopstijging, waarvoor men contact heeft gezocht met de bal lonvaarder Boesman, wordt de dag ver der gevuld met de recepties van de sena ten der erkende Corpora. Het concert, dat door het Studenten Muziekgezelschap „Sempre Crescendo" zal worden gegeven, is geprojecteerd op Dinsdagmiddag en wordt uitgevoerd op het* FÜeterskerkplein. met als achter grond de reeds eerder genoemde café's. Avonds wordt een lustrumstuk in de daartoe speciaal in gereedheid gebrachte circustent opgevoerd met aansluitend na een souper op de Koornbéurs, het slotbal in de Stadsgehoorzaal. INTERACADEMIALE ZEIL WEDSTRIJDEN. Ten slotte zijn er de interacademiale zeilwedstrijden, welke op 14 Juni op de Brasemermeren zijn georganiseerd. Zoals men ziet een omvangrijk feest programma, dat ongetwijfeld van ver buiten Leiden belangstelling zal trekken. (Foto L.D./Van Vliet) HONGARIJE VERWERPT BRITSE NOTA. Hongarije heeft het Britse antwoord op de Hongaarse nota, waarin om in krimping van het Britse legatie-perso neel wordt verzocht, van de hand ge wezen. In de Hongaarse nota wordt gezegd, dat het Britse antwoord onbevredigend was en geen antwoord bevatte op de concrete vragen, die door Hongarije waren gestéld. De Hongaarse regering voegt er aan toe, dat zij alsnog een antwoord ver wacht op haar eerste nota. EEN ZESLING GEBOREN. Het Belgische persbureau ,3elga" meldt dat een inheemse vrouw, woon achtig in Roeanda-Oereoendi, het Noordoostelijke gedeelte van de Belgi sche Kongo, het leven heeft geschonken aan een zesllng, namelijk vier jongens en twee meisjes. Gemeld wordt, dat moeder en kinde.en het goed maken. FEUILLETON door L M. C. BI JLEVELD-GELINCK Inspecteur Renkevoort om ne- sur 's morgens, na een nachtrust fcee en een half uur, in de por- iwing verscheen, had hij het *ht cm deze nog steeds golven- 'ïontwaardiging op zijn onuitge- hoofd op te vangen. Hij had -Iq aan het laboratorium, met e® andere meneer, en de portier -fn opengedaan en met een ang- fczicht gevraagd of ze Betsie weer '*n halen. ar ze was er niet; ze was naar de Nee, verzekerde de politieman, ^■nmen Betsie niet halen, ze kwau .zlleen nog maar eens op de bin- f-s kijken en ze wilden graag Mn keuken door. En dus liet de de beide mannen in zijn par- 3 woning onder de waarschu- heet: frouw, daar benne de klabakke w&ewina, een busje smeerolie in •f4 verscheen dadelijk in de ge- f-eu ken deur. «ogen wij er even langs? vroeg ■fsman vriendelijk, geneer., nou u hier töch bent.... ff*' hét me effe van me hart... ;teur Renkevoort sloot even e:d de ogen en dacht aan zijn sschtrust, dan stroomden reeds in gulle golven over hem rechercheur die hij had mee- wachtte in ambtelijke onaan- eid En zo stonden zij onge il kwartier voor de geopende •^Mr, zonder hun gehoorappa- Z' ^nnen afschakelen natuur- -sar toch aan vele andere din- •"fSend terwijl het busje smeer- f'Vulsief voor hun ogen heen en «ngerde. Want Gozewina gesti- -€ zo heftig bij haar betoog dat ett toe een pas achteruit moes- Jen om een scheut van de vet- ïijr over hun unifo,rm teent- Maar de inspecteur zei niets, :-M ervaring dat een dergelijke ;;«Joom op den duur in zichzelf J\En na vijftien minuten zei Nou weet u het! en ant- Y hij: f nou weet ik het. Mag ik er nu 1 aags? znap niet wat u in mijn keu- iheb! ook niets in uw keuken te Maar ik wou graag dóór uw c.faar de binnenplaats! „,fl u toch net zo goed door de i^end! k* zeker. Maar ik wou nu speci- uw keuken naar de binnen- k je maar niet weer hier blnne- vuile voete! Gozewina ging f °P2ij en ze stapten door de keuken, waar de was al te MJöd en de achterdeur ge- s naar de plaats. Hier sloot Ihij de deur achter zich en haalde diep adem; eigenlyk had hij, volgens zijn voornemen, op deze morgen Gozs- wina Kurkmans over haar dochter moeten onderhouden. Maar daar voel de hij werkelijk de kracht niet meer toe. Enige uren van diepe en onge stoorde nachtrust zouden hem die kracht misschien kunnen verschaffen! Bovendien was dat onderhoud niet be paald urgent; hij vermoedde dat Bet sie Kurkmans, ook mèt zijn ingrijpen, tóch naar de haaien zou gaan, al wil de hij dat in ieder geval niet laten geschieden zonder een reddingspoging van zijn kant. Wél urgent was. dat hij nu nog altijd niet wist wie de geheim zinnige belager was, die de professor met een houtblok op zijn achterhoofd geslagen had. Ja, hij stond op dit ogenblik, na anderhalve dag vrijwel onafgebreken aan dit raadsel gewerkt te hebben, verder dan ooit van de op lossing af. Want het motief, dat voor hem altijd het uitgangspunt was in een onderzoek, was in deze affaire ge heel kernen te vervallen. Betsie Kurk mans had de belde cahiers opgevist, ze onder haar kussen verborgen en ze tussen haar goed laten liggen tot, ze ds buit Zondagavond uit eigen bewe ging bij de „zwarte knul" inde bus had gestopt. Dat ze de gegevens in die tussentijd door een andér had laten overschrijven was uitgesloten. Wat was dan in vredesnaam het motief geweest om professor Wyarda neer te slaan? Persoonlijke haat van een student, die hij misschien voor een examen had laten zakken of had tegengewerkt in zijn studie? Maar die student moest dan óók al clandestien het laborato rium zijn binnengedrongen en cat was, met alle toevalligheden in deze zaak, haast niet aan te nemen. Lucie Ver hoven en George Boontjes waren al toevalligheden genoeg! Kon het Joan Camden tóch geweest zijn, de klein dochter die hoopte op een erfenis? Maar het meisje had met de groot ste eerbied en bewondering over haar grootvader gesproken; bovendien zou ze die erfenis veel gemakkelijker heb ben kunnen bereiken met een che misch vergift, waarover ze de vrije be schikking had. Nee, de assistenten wa ren vrijwel zeker uitgesloten, de fami lie Kurkmans kende de professor am per en deze had eveneens geen enkel motief om de oude geleerde neer te slaan. De rechercheur Schuurman zou vanmorgen Lucie Verhoven te spreken vragen, maar hij zelf had reeds ge ïnformeerd naar haar en haar fami lie en de referenties waren alle uit stekend geweest. Uit het steegje ach ter de binnenplaats kon geen onge vleugeld wezen over de muur springen, er zou dus overblijven dat iemand zich had laten insluiten van één uur in de middag af, toen het laboratorium ge sloten werd. Waar had hij moeten blij ven in de stromende regen? Ook het fietsenhok .was afgesloten geweest. Het was een reeks van vragen ei) nóg eens vragen, die in zijn hoofd opkwamen toen hij de zaak systematisch - over dacht, en iedere vraag scheen een nieuwe knoop te zijn die het netwerk nóg ingewikkelder maakte. Hij zuchtte en haalde maar weer eens een sigaret te voorschijn: de eerste van zijn Maan dagmorgen-serie. Een slechte gewoon te! Maar hij mcést zich concentreren. Er was nóg een raadsel ln deze zaak. En in verband hiermee had hij de re chercheur Van den Berg meegenomen om het geval cp de plaats zelf neg eens grondig te reconstrueren. En dus nam Van den Berg de rol van het slachtoffer cp zich en zette een ima ginaire fiets buiten tegen het fietsen hok, precies op de plaats waar zij later in de nacht de fiets van de Professor gevonden hadden. Daarna wendde hy zich om naar de keukendeur van de portier, maar vertraagde al spoedig zijn schreden en zag zijn chef twijfe lend aan. Deze aarzelde ook, fronste nadenkend zijn wenkbrauwen. (Wordt vervolgd) CHARLES TRENET KREEG RUZIE IN MEXICO. Naar het politiebureau gebraoht. De bekende Franse zanger Charles Trenet, die thans een rondreis maakt door Mexico, kreeg het tijdens een voorstelling aan de stok met een toe hoorder. Hij hield cp met zingen om de onderbreker in het Frans te woord te staan.. Het publiek protesteerde hiertegen heftig en Trenet gaf in een vlaag van woede uiting aan zijn ontevredenheid en weigerde verder te zingen. Het werd zó érg, da t de politie moest ingrij-pen en de zanger naar het poli tiebureau bracht, waar hij werd vrij gelaten na een boete van 8.000 fr te hebben betaald. Reeds maanden is de Lustrumcommis sie druk in de weer om de feestelijke herdenking van het 75ste lustrum der Leidse Universiteit voor te bereiden. V.l.n.r. de heren F. C. Kuipers, P.G. Hugenholz, K. L. Poll, P. S. R. F. Ma- thijsen en W. J. H. van Limburg Stirum. ADVERTENTIE Geef ook Uw leven weer kleur! Jaag die RheumatLsche Pijnen uit Uw leden. 'n Leven met Rheumatische Pijnen mag eigenlijk geen leven genoemd wor den. Dat is lijden voor en na en lijden van de ergste soort. Maak een einde aan die rampzalige pijnen; jaag ze uit Uw leden. Met Kruschen Salts. Iedere morgen die kleine dosis drijft alle pijn- verwekkende afvalstoffen uit Uw bloed. Dat komt omdat Kruschen de activiteit van Uw bloedzuiverende organen op wekt tot jeugdige werking en die, waar ze door de jaren of door omstandig heden verzwakt of verslapt zijn, voor ziet van nieuwe energie. De zes mine rale zouten van Kruschen zijn de zuiverste natuurproducten ieder voor zich nodig voor Uw organen, om af doend en regelmatig te functionneren. Helpt Uw organen een handje. Met Kruschen. Ge plukt er zelf de vruchten van in de vorm van n'euwe levens vreugd. van een opgewekt, veerkrachtig en levenslustig gestel. Kruschen is ver krijgbaar bij alle Apothekers en Dro gisten. FINLAND KOMT VERPLICHTINGEN NIET NA. ALDUS ZEGT MOSKOU. Radio-Moskou heeftthans de tekst uitgezonden van de nota aan Finland, waarin dit land er van wordt beschul digd, dat t een antwoord op de vraag van de Russische regering, waarom Finland de „oorlogsmisdadigers" niet heeft uitgeleverd, ontwijkt. De Sovjet-Unie acht de verklaring, dat de Finse regering niet bekend is met de verblijfplaats van oorlogsmis dadigers van Russische nationaliteit in Finland, ongegrond. De Finse regering kemt haar ver plichtingen niet na en schendt de be palingen van de Wapenstilstand cn van het vriendschapsverdrag, aldus de Russische nota. STAKINGEN IN FRANKRIJK. De enige van belang zijnde staking in Frankrijk is die der ruim 150.000 Paiijsc metaalarbeiders, die thans haar zesde dag is ingegaan. Door de vereniging van Franse werkgevers in de staalin dustrie is medegedeeld), dat bijna twee duizend metaalarbeiders weer aan het werk zijn gegaan. De enige nieuwe ontwikkeling, welke zich voordeed, was het aankondigen van een staking door de toneelknechten van alle Parijse schouwburgen, welke morgen moet ingaan. NA FUCHS' VEROORDELING. De criminele verslaggevers van Lon- dense bladen zeggen, dat in verband met de zaak-Fuchs een reorganisatie van de Britse veiligheidsdiensten te ver wachten is. Er zouden meer arrestaties voor de deur staan. Ten minste één van Fuchs' helpers zou te Londen geïdenti ficeerd zyn. 43). „Men kan", aldus begon Maestro Fiedeldum zijn les in net mond-orgel spel", dit verachtelijke instrumentje in beide handen nemen. Dit is, wat ik bc glnners zou willen aanraden. Deskundi gen, zoals ik, kunnen zich evenwei ver oorloven om het in de rechterhand al léén vast te houden. Kunstenaars ech ter eveneens: zoals ik plegen het speels in de linkerhand te vatten. Is dit begrepen? Goed. Nu zal ik je de hoge C laten horen. Door een speciale spitsing van de mond en een goede beheersing van de ademstoten is het mogelijk, o»n deze noot geheel alleen en zonder hin derlijke bijgeluiden aan dit ellendig blaas-orgeltje te ontlokken. Let goed op!" En daar ging het! Hij blies eerst de hoge C en daarna alle andere noten en toen begon hij een eenvoudig wijsje te spelen, zeer snel en zonder de minste hapering. Het klonk erg aardig, maar Panda leerde er niet erg veel van. Zijn aandacht werd zelfs sterk afgeleid toen hij zag, dat hij zich vlak bij een interes sante winkel bevond. Dat was inder daad een héél interessante winkel en wel een Muziek-instrumenten Handel Daar waren trommels, pijp-orgels, wald hoorns, contrabassen en alle andere in strumenten te koop. Het was, om kort te gaan, de muziek-instrumenten-handel van de Heer Eduard Kraaksma de zelfde, die zojuist het circus bezocht had en die daar Fiedeldum's viool van Joris Goedbloed had gekocht (zoals trouwe lezers van dit verhaal zich nog wel herinneren). En terwijl Panda daar stond te kijken zag hij, hoe de Heer Kraaksma uit het inwendigs van de winkel in de uitstalkast verscheen, en daarin met een gelukkige lach een viool uitstalde. Het was een oude viool". Het was, naar Panda met één oogopslag vaststelde, de viool van Maestro Fie deldum. En er stond een'bordje by" met het opschrift: „ECHTE STRADIVA RIUS". (Een stradivarius is, zoals men weet, een antiek en zeer zeldzaam soort violen, die bijzonder kostbaar zijn).Dan stond er verder op 't bordje: „PRACHT STUK! PAS ONTDEKT! Prijs: 20.000 ducaten SPOTKOOPJE) Dat alles las 'Panda. Zijn haren gin gen overeind staan van de schrik, „ónze viool!" riep hy. „Voor 20.000 dukaten!" VOOR VRIJDAG 3 MAART. Hilversum I (301.5 M.) KRO 7.00: nieuws, 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30; gram muziek; 7.45: morgengebed en litur gische kalender; 8.00: nieuws en weer berichten, 8 15: gram.muzlek; 9.35: school radio, 10.00: gram.muzldk; 11.00. voor de zieken; 11.40. schoolradio; 12.00: angelus; 12.03: pianospel; 12.30; mededelingen; 12.33 lunchconcert. 12.55: zonnewijzer; 13.00: nieuws en katholiek nieuws; 13.20: Promenade orkest; 14.00: gevarieerd pro gramma; 14.45: septet; 15.00: schoolradio; 15 30: planorecital; 16.00: voor de zieken; 17.00: voor de kinderen; 17.15: kinderkoor; 17.40: amusementsorkest; 18.30: voor de strijdkrachten; 19.00; nieuws; 19.15: rege- rlngsultzendlng; 19 35: fluit en plano, 19.50: „monniken bestrijden woningnood", klankbeeld; 20.00: nieuws; 20.05: de ge wone man zegt er 't zijne van; 20.12; radio phllharmonlsch orkest, groot koor en so listen; 21.30: „Ja. zo was 't...."f klank beeld; 22.30: godsdienstige causerie; 22.45: „de zin van het huwelijk", causerie; 23.00: nieuws; 23.1524.00: populair concert. Hilversum II (416 M.) VARA 7.00: nieuws; 7.15: gram.muzlek; 8.00; nieuws en weerberichten 8.16: gram.muzlek; 8.50: voor de vrouw; 9.00: gram.muzlek; (9 30S.35: waterstanden); VPRO 10.00: „thuis", causerie; 10.05. morgenwijding; VARA 10.20: gram.muzlek; 10.30: voor de vrouw; 10.45: planorecital; 11.05: voor dracht, 11.25: orgelspel; AVRO 12.00: lichte muziek; 12.30: mededelingen; 12.33: sportpraatje; 12.45: gr.pl 13.00: nieuws; 13.15 lichte muziek; 13.45: gr.pl.; 14.00: voor de vrouw; 14.20: sopraan en plano; 14.40: causerie en voordracht; 15.00: ka merorkest en solist; VARA 16.00: filmpro gramma; 16 30: voor de Jeugd; 17.00: kwartet; 17.20: muzikale causerie; 18.00: nieuws: 18.15: felicitaties; 18.40: a capella koor, 19.00: „denk om de bocht"; 19.15: gram.muzlek; VPRO 19.30: „gelovige men sen". causerie. 19.45: „een radlokrabbel"; 19.55: berichten; 20.00: nieuws; 20.05: boekbespreking; 20.15: tenor en plano; 20.30. „mensen aan het werk", klankbeeld; VARA 2100: verzoekprogramma (gr.pl 21.40: „de ducdalf"; 22.00: bultenlapds overzicht; 22.15: gram.muzlek: VPRO 22.40: „vandaag", causerie; 22.45: avondwijding; VARA 23.00: nieuws; 23.1524.00: gram. muzlek. HJn 3 distributienet 7 05 gram.; 7.40: gymn.; 7.50. marsmuziek; 8.05: gram.; 10.10: verz.pr.; 11.00: org.; 11.30, 17e eeuwse kamermuziek; 12.00: amuse- mentmuzlek: 12.20: gram.; 12.32: orkest Welffens; 13.15: amuscmentmuzlek; 13 45: gram.; 15.00' ork van Odense; 16.00: ens. Leopoid; 16.30: ork. Leon: 17.10 v. d. zieken 17.30: Kootwijk: Ned. strijdkrach ten: 18.10: operettemuziek; 18.10: voor dracht; 18.20: gram.: 18.30: voor de sold.; 19.30: gram.: 19.50: feuilleton; 20.00: film muziek, 20.15: filmrevue; 20.30: omroep symph orkest; 22.15: gram. Lijn 4 distributienet 7 15. „Bonjour le Monde"; 7.30: orgel; 8.10: concert. 9 00: kookpraatje; 9.10: gram 10.00: Ménage en Muslque; 11.15: wijding: 11.30: orkest Ternent; 12.00: ork. Dean; 1240: voor dracht; 13.00 ..Mrs. Dale's Diary"; 13.15 „London Light Cone. Orch."; 14.00: BBC North. Orch.; 14 45: v. d. kinderen; 15.00: v. d. vrouw: 15.40: muz.; 16.30: pauze; 16.45. BEC Midland Light Orch.: 17.30: BBC Welsh Orch.; 18.00: v. d. soldaten: 18.30: ..String Choir": 19.00: Sandy Mac- pherson; 19.15: ork. Temple. 19.45' hoor spel: 20.00: „Flotsam"; 20.30: ..Up the Dole"; 21.00: gevar. muz: 21.45: ork.muz.; 22.30: zang: 23.15: „Topic for to-night"; 23.20: orkest Preager. AGENDA ZATERDAG: Schouwburg: Feestavond Boekenweek. 8 uur nam. Stadszaal: Uitvoering Chr. Muziekver. ..Concordia". 7.30 uur nam. Volkshuls: Muzlekmlddag Sem Dresden. 4 uur nam. ZONDAG Gerecht 10: Humanistisch Verbond. Spr. Gé Nabrlnk, 10.30 uur voorm. DB HIOSCül'KN. Trianon „De dr'e Musketiers" (14 Jr) Zat. en Zon 2.15. 4,15. 7 eD 9.15 uur; overige dageD 2.30. 7 en 9.15 uur. Kex ..Gebrandmerkt" (18 lr) Zon. 2,15. 4,15. 7.15 en 9.15 uur; overige dasen 2.30. 7.15 en 9.15 uur jisino „Het tweede gezicht" (18 Jr). Zon 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. i.ldo „En toch schijnt de zon" (alle leeft Zat en Zon. 2,30, 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2,30, 7 en 9,15 uur. I uxor „Het lied van India" (14 Jr). Zon 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2,30. 7 an 9,15 uur.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 5