wm "jt yymm (Geen spoor van overlevenden der Dakota-ramp Eerste Minisjeriële Unie-conferentie 20 Maart [Vliegtuig ontploft of uit elkaar gespat? „Als een vlammende toorts in zee geschoten" I Uit het feit. dat de PH - TEU zich n 4.40 bij het verlaten van het Neder- andse verkeersgebied op Schiphol eft afgemeld, meent men te moeten oncluderen. dat het toestel buiten de ecerlandse zone in het ongerede is kraakt. Zover men echter heeft kun- i nagaan heeft de verkeerstoren in Kien geen contact met het toestel Hd. Met de omstandigheid, dat het «tel ls neergestort binnen het Ne- kilandse verkeersgebied, meent men moeten afleiden, dat de piloot wilde jgkeren naar Nederland en dat sima het vliegtuig is neergestort. I Noch op Schiphol noch in Engeland p enig SOS-seln van de Dakota ont- jngen. Rusland bezit de „waterstofbom'' m9 'EERBERICHT Groeiende spanning tussen Frankrijk en de sovjets „Zeer tevreden over mijn bezoek" Wij leven in een 88ste Jaargang VRIJDAG 3 FEBRUARI 1950 No. 26915 LEIDSCH DAGBLAD IDirecteur: J. W Henny [Hoofdredactie: B W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4.15 per kwartaal; 32 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red 21507 Witte Singel 1. Lelden - Giro no 67055 Er zijn helaas geen overblijfselen f gevonden van de inzittenden van het postvliegtuig PH - TEU, dat giste ren bij Hoek van Holland zo tragisch verongelukte. Luitenant ter zee vlie ger Haan. gezagvoerder van de „Mit chell", rapporteerde, dat de omge ving over een oppervlakte van enige mijlen werd afgezocht. Hij en de leden der bemanning zagen overal drijvende stukken, o.a. roerklampen, die rood geschilderd zijn, kussentjes en lichtblauwe bekledingsstof. Met het oog op het slechte weer kreeg het vliegtuig ten slotte op dracht terug te keren. De tweede ..Mitchell" die van Val- Enburg vertrok onder commando van luitenant ter zee vlieger eerste klasse I. Leeflang, meldde dat het zicht ter llaatse zeer slecht was, slechts 500 Kier. Hij heeft nog getracht de sleep- oot „Maas" naar de reddingsboot Pres. J. Leis" te geleiden, maar het reinige zicht verhinderde zijn poging. |oen heeft ook hu in verband met de rcrsoiTLStandigheden besloten naar ftilkenburg terug te keren. 1 I Behalve een zwaar beschadigde win- Jerjas zijn nog een navigatietas met ■houd en enige kleine onderdelen van I; machine gevonden. IMen heeft de stukken hout, die drii- fende werden gevonden op zee gcla- De toestand, waarin alles werd f aangetroffen, wijst er op, dat het vliegtuig of is ontploft of uit elkaar I is gespat b\j de snelle val in het I water, [Zoals een der opvarenden van de president Jan Leis", die uitermate moeid was door deze enerverende Iwht van langer dan 12 uur aaneen, pielde, was de zee in de ochtenduren pij rumoerig geweest, maar later werd dit beter. Het zoeken scheen aanvan kelijk vrij hopeloos, omdat de opge geven positie niet klopte en er met de zender aan boord, die alleen op hulp- verlen.ng aan de kust is ingesteld, de bepaling niet correct kon geschieden. Gelukkig kreeg men eindelijk na uren lang zoeken enige boten in het vizier en stoomde daarop af. Dit bleken de Deense boot en een Belgische kotter de „Zeebrugge 418" De schipper van de „President Jan Leis" Arend Brinkman vertelde om streeks halftwaalf op de plaats van het ongeluk te zijn aangekomen. De kapitein van de „Rigxnor" ver telde toen dat zyn eerste stuurman 's morgens vroeg tijdens de duister nis nog een vliegtuigmotor had ge hoord en daarbij had opgemerkt, dat deze vreselijk aan het sputteren was. Hü bleef de machine nakijken en zag toen plotseling een vlam uit het I toestel schieten, waarna het vlieg tuig als een toorts in zee schoot. De reddingboot heeft ongeveer vijf uur ter plaatse rondgevaren en toen zij door „de Maas" werd afgelost een blauwe boel uitgelaten, waarvan elke reddingboot voorzien is. Op de boei werd de vlag van de maatschappij ge plaatst. De „Zeebrugge 418" had drie post zakken aan boord, die werden overge nomen. De reddingboot heeft op zee steeds contact gehad met de Mitchell's, die van Engeland uit waren opgeste gen. maar de installatie van de red dingboot was niet geschikt om ant woord te geven. De heer Sillevis, van de techni sche dienst van Schiphol verklaarde, het vrü onwaarschijnlijk te achten het wrak te lichten, ten eerste in verband met de diepte, die ter plaat se ongeveer 30 meter bedraagt en ten tweede door de sterke stroming". Omtrent de oorzaak van de ramp tast ook deze dienst nog in het duis ter. Als tragische bijzonderheid zij nog gemeld, dat de bil het ongeval omgeko men stewardess, mej. Lamers uit Ven- lo. 2 Maart aa. de KLM verlaten zou. Zii had namelijk per die datum haar ontslag gevraagd in verband met haar voorgenomen huwelijk met een Austra lische piloot, dat 2 April a.s. gesloten zou worden. Aldus Wysjinsky „Het feit. dat de Sovjet-Unie niet alleen de atoombom maar eveneens de waterstofbom bezit, betekent niet alleen een enorm succes voor een so cialistische staat, maar brengt tevens een geweldige slag toe aan de impe rialistische oorlogsstokers, die nu ge noodzaakt zijn hun toon te matigen en in hun internationale betrekkingen meer omzichtigheid aan de dag te leg gen" zo heeft Wysjinsky, de Sovjct- russische minister van Buitenlandse Zaken, in een toespraak te Moskou op 19 December j.l. verklaard, ter gele genheid van de 70ste verjaardag van Stalin. Deze rede is pas gisteren in het tijdschrift „De Sovjet-staat cn de wet" gepubliceerd. Wysjinsky zei, dat de Sovjet-Unie Stalins belofte van 1939 zal nakomen en dat Rusland over 10 a 15 jaar op eco nomisch gebied de meest gevorderde kapitalistische landen zal overtreffen. Hij stelde eveneens de anti-Russische coalities aan de kaak en legde er de nadruk op, dat alleen dank zij Stalin het Engels-Sovjetrussische-Amerikaans blok in stand kon blijven", in weerwil van de onwaardige houding van andere JO t?T,v: coalitieleden ten opzichte van de Sovjet- Unie in verband met de oprichting van een tweede front". De minister verweet vervolgens het Engels-Amerikaanse blok de vernieti ging van de V. N. na te streven, haar betekenis te ontzenuwen en haar taak als vredesinstrument te miskennen. Vervolgens stelde Wysjinsky het ver trouwen van de Sovjet-Unie in de in geslagen weg tegenover de „oorlogs zuchtige hysterie" de waarschuwing van Stalin in 1934: „Zij, die willen trachten ons land aan te vallen, kun nen rekenen op een zo geweldige re pliek, dat zU zich nooit meer lot hier zullen wagen". Amerika gereed „Het verdedigingsstelsel van de V. S. nadert thans een dergelijk peil, dat binnen een uur tot actie kan worden overgegaan", aldus heeft de Ameri kaanse minister van Defensie, Louis Johnson, tijdens een lezing voor de universiteit van Virginia verklaard. Door de eenmaking der gewapende diensten ls de defensie der V. S. in be tere vorm en sterker dan ooit sinds de demobilisatie, aldus Johnson. „In alles wat wij doen, zoeken wij de vrede. Er is slechts één land ter wereld, dat een oorlog zou beginnen. Wij trachten een militaire uitrusting te verkrijgen, waar mee wi) die aanvaller kunnen afschrik ken en er danig van langs kunnen ge ven, indien hij zich niet laat afschrik ken. Stalin zal weten, dat, indien hij iets om 4 uur begint, de strijdkrachten der V.S. om 5 uur aan de slag zullen zijn". Verder verklaarde Johnson, dat er thans aan de top een volledige samen werking is tussen leger, vloot en lucht- maoht. Italië is niet van sneeuw verschoond «Keven. Op sommige plaatsen was er IJie laatste jaren niet zoveel sneeuw pllen als in de afgelopen week het pil was. P der met sneeuw bedekte kanalen I Venetië. AMERIKAANSE MIJNWERKERS STAKING NIET OPGELOST. De onderhandelingen over beëindiging van de Amerikaanse mijnwerkersstaking zijn vastgelopen De vertegenwoordiger van de werkgevers verklaarde, dat de „onderhandelingen zijn geëindigd". De stakers eisen een nieuw contract en een werkweek van vijf dagen. Onmiddellijk na de staking der on derhandelingen verklaarden de mijnex ploitanten echter, dat zij president Tru- mans voorstel van een bestand van 70 dagen hebben aanvaard. Zü verklaarden, dat zij hun mijnen Maandag voor de arbeiders zullen open- I stellen. p zie voor Laatste Berichten pagina 4 het Tweede Blad. weinig verandering |?,e Bilt verwacht tot morgenavond; jjjp 1 ^Vaar bewolkt met nu en dan L;r re?en of motregen en later enkele ^Preicle opklaringen. Matige tot Ich' en aan de kust tijdelijk wel- i|i.,50rmachtige wind aanvankelijk ■tst tv' !ater ruimend naar Zuid- r iAeini? verandering in tempera- ,uPgemaakt te 10 uur). 4 februari. ■Mal °D' 816 uur; onder: 17.35 uur. «an op: 19.39 uur; onder: 9.18 uur L?°Sater te Katwijk te 4.27 en pJ' uar (Springtij). Tengevolge van erkenning van Ho tsji minh. Bogomolof, Sovjet-ambassadeur te Parijs, heeft gisteren een bezoek ge bracht aan de waarnemende Franse minister van Buitenlandse Zaken, Schneiter. Het bezcek duurde aes mi nuten. (Zeals men weet, is Schuman ziek). Na het onderhoud werd er een com muniqué uitgegeven door het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat als volgt luidt: „De waarnemende minister van Bui tenlandse Zaken. Schneiter. heeft mon deling het ernstige schriftelijke protest van de Franse regering tegen de erken ning door de Sovjet-Unie van Ho tsji minh hernieuwd. Hij legde de nadruk op de zeer ern stige gevolgen, die het initiatief van Moskou meebrengt voor de Frans- Sovjetrussische betrekkingen." Na dit onderhoud van Schneiter met Bogomolof, zijn de ambassadeurs van En2eland en de Ver Staten ontvangen door Parodi, secretaris-generaal van het Franse ministerie van Buitenland se Zaken, i In diplomatieke kringen te Londen ^mncr bestaat uit acht pagina's, wordt thans vrijelijk gesproken over de mogelijkheid van een alzeheel afbreken der diplomatieke betrekkingen tussen Frankrijk en de Sovjet-Unie als ge volg van het feit, dat Rusland de Franse nota van protest tegen de Rus sische erkenning van Ho tsji minh in Indo-China heeft verworpen. De Franse ambassadeur in de Britse hoofdstad, Massigli. heeft voor de twee de maal in drie dagen een bezoek ge bracht aan sir William Strang, perma nent hoofd van het Foreign Office. Londense waarnemers geloven, dat Engeland echter tegen een volkomen afbreken der diplomatieke betrekkin gen zal adviseren. Engeland is steeds voorstander geweest van handhaving van zulke betrekkingen, waar dat maar enigszins mogelijk is. Na Rusland heeft nu ook Tsjecho- Slowakije als tweede Europese staat be sloten diplomatieke betrekkingen met Ho tsji minhs „Vietnamese democrati sche republiek" aan te knopen. De Oostduitse regering heeft een beroep gedaan op alle Duitsers in het Franse vreemdelingenlegioen, die In Vietnam strijden, om hun strijd tegen de volksrepubliek Vietnam te staken. Zij heeft daarbij „alle Duitse leg'.on- naires, die overlopen naar het' Vietna mese volksleger" kosteloze terugreis en geschikte betrekkingen in het vader land toegezegd. CANADESE REPRESAILLE TEGEN TSJECHEN. De Canadese regering heeft de uitwij king gelast van twee leden van de staf van de Tsjechoslowaakse legatie in Ottawa als represaille voor de uitwij zing verleden week van twee leden van de Canadese legatie in Praag. De be trokkenen zijn een klerk van het bu reau van de handelsattaché en een boek houder. De twee uit Tsjecho-Slowakije uitgewezen Canadezen waren een ser geant en een korporaal van de Canadese luchtmacht. De Canadese regering legde de Tsjecho slowaakse functionarissen niets ten laste. Zij waren eenvoudig voor een re- presallle-actie uitgekozen. Er was ook geen sprake van een breuk van de di plomatieke betrekkingen met Tsjecho- Slowakije. joegoslavische nota aan bulgarije. De Joegoslavische regering heeft in 'n nota bij Bulgarije geprotesteerd tegen de infiltrering „van benden terroristen met subversieve oogmerken" op haar grondgebied. De nota noemt het recente proces te Skoplje bewijs, dat de Bulgaarse rege ring tot directe actie ls overgegaan om de opbouw van het socialisme In Joego slavië ts verhinderen en delen van Joego-Slavië af te scheiden om op deze manier de oude Bulgaarse chauvinisti sche plannen te verwezenlijken. In de nota wordt de Bulgaarse rege ring verzocht deze vijandige activiteit „onmiddellijk" te staken en wordt de aandacht van deze regering gevestigd op „de ernstige gevolgen, die deze da den kunnen naslepen", Van het vliegveld bij Washington is een machine vertrokken met vier Ameri kaanse militaire leiders, die de strate gische posities van Amerika in het Ver re Oosten zullen bestuderen. Voor het vertrek in de cabine, v.lJi.r. generaal Omar Bradley, voorzitter van de gezamenlijke stafchefs; generaal Hoyt S. Vandenberg. chef staf lucht macht; generaal J. Lawton Collins, chef legerstaf; admiraal Forrest P. Sherman, chef van de Marine operaties. Ministei Van Maaiseveen "Wi' Actie Westerling dwaas en misdadig „Over de resultaten van mijn bezoek aan Indonesië ben ik zeer tevreden. Ik heb een veelvuldig contact gehad met de regering der R.I.S. en er zjjn inzichten uitgewisseld, die nuttig zul len zjjn voor de toekomstige samen werking", aldus deelde Minister Van Maarsevcen mede aan de vooravond van zijn vertrek met de „Willem Ruys" naar Nederland. „Er ls overeengekomen, dat de eerste conferentie van ministers der Unie op 20 Maart te Djakarta zal aanvangen". Over de kwestie-Westerling zeide de minister: „Het verheugt mij dat ik er toe heb kunnen medewerken om het geval-Westerling tot de juiste proporties terug te brengen. Ik acht de actie van Westerling even dwaas als misdadig en zij zou de goede verstandhouding tussen de Indonesiërs en de Nederlanders hebr ben kunnen schaden, indien niet duide lijk gebleken ware, dat de Nederlandse regering even sterk tegen deze actie ls gekant als de regering der RI.S." Op de vraag, of er tegen Westerling eventueel Nederlandse troepen zullen worden ingezet, antwoordde de minister: „De R I.S is een souvereine staat, al leen zij kan optreden. Indien er op het grondgebied van een der deelgenoten van de Unie samenwerking moet plaats hebben, moet de deelgenoot, wien het aangaat, hierom uitdrukkelijk verzoe ken'. „De Nederlandse troepen zijn in Indonesië Inderdaad voor dubbel ge bruik", aldus antwoordde de minister op een andere vraag, waarna hijzeide: „Laat ik het hierbij laten". Over de arrestatie van de journa listen Ritman en Kosak zeide minister Van Maarseveen: „De R.I.S. is een rechtsstaat. Men mag daarom volledig vertrouwen hebben in haar justitiële instellingen". Over de positie van de Nederlandse ambtenaren zeide de minister: „De ambtenaren verkeren op het ogenblik in een veel zorgen barende overgangstijd en daarom is het zeer moeilijk om prbg- SOVJET-SPIONNAGE IN YVEST- DUITSLAND. Volgens het sociaal-democratische blad „Hamburger Echo" zou de SJE.D. in de sovjetrussische zone een „spion- nagenet" over West-Dultsland ver spreid hebben. Het blad beweert, dat spionnen en saboteurs, georganiseerd .in vier actiegroepen, door Gerhard Eisler, hoofd van de inlichtingendienst van de sovjet-zone, zijn uitgezonden. De eerste groep zou algemene inlichtingen ver strekken en de tweede tot taak hebben West-Duitse patenten, productiecijfers e.d. te weten te komen. Tot de taak van de derde groep zou oun. behoren het verschaffen van bewijsmateriaal voor „schijnprocessen" in de sovjetzone. De laatste groep zou bestaan uit sabo teurs, veelal vermomd als politieke vluchtelingen, die in Westdultse bu reaux te werk gesteld trachtten te wor den. Het blad zegt ten slotte, dat de agenten, onder wie zich „speciaal op geleide en aantrekkelijke vrouwen" zouden bevinden, evenals vroegere Nazi's en SS-lleden, zijn opgeleid vol gens de door Himmler en Heydrich uit gewerkte richtlijnen. noses te stellen. Enerzijds bestaat het streven, de Indonesische staat te doen steunen op een apparaat, dat uit In donesiërs bestaat. Aan de andere kant kan dit streven slechts geleidelijk wor den verwezenlijkt, zodat de hulp van Nederlandse ambtenaren voorlopig niet kan worden ontbeerd. Wil Indonesië voor zijn ambtelijk apparaat Nederland se krachten aantrekken, dan zal het land hun duurzame en redelijke voor waarden moeten aanbieden". Met betrekking tot Nieuw Guinea zeide de minister nog: „Over Nieuw Guinea heb ik slechts in beperkte mate gesprokén. De onder handelingen over deze kwestie zouden kunnen worden voorbereid door een paritaire commissie. Het is niet uitge sloten. dat op de eerste conferentie der ministerse van.d» Unie tot.de instelling van een dergelijke commissie zal wor den besloten". Weer dreigt in Frankrijk een crisis. DOOR BONUS-EIS DER SOCIALISTEN. Na twee dagen vergaderen is het Franse kabinet er niet in geslaagd het eens te worden over het verlenen van een duurtetoeslag voor de laag-betaal- den. De socialisten stelden de loonsgrens hiervoor op 20.000. Deze voorstellen zou den het land bij aanvaarding naar schatting 19 milliard frs kosten. Pre mier Bidault heeft als maximumbedrag voor het verlenen van toeslagen 12 mil liard vastgesteld. In socialistische parle mentaire kringen verklaart men, dat de spcialisten bij hun dreiging blijven het kabinet te verlaten, indien de verzoeken om een bonus niet worden ingewilligd. STAKINGEN IN CHINA. Kabinet afgetreden. Het Chileense kabinet heeft besloten af te treden, zulks met het oog op de golf van stakingen. Er is nog niet be sloten, of het nieuwe kabinet een mi litair of zakenkabinet zal zijn. Men verwacht, dat de samenstelling zai af hangen van de ontwikkelingen in de sto icings toes land. De regering heeft onmiddellijke her vatting van het werk bevolen bij de banken van Santiago en. andere steden, waar net personeel Dinsdag in sympa thie-staking ging met ae telefonisten en technici, die hoger loon eisen. Volgens een gepubliceerd decreet zul'.en de militaire autoriteiten n.euw personeel benoemen, indien ae staK.ng onoepaalde tJjd voortduurt. Uistertn sloten transportarbeiders, spooiweópcr- soneel en k.-permynwerkers ie oanua- go z.ch bij ae staking aan. Het pc.rc.o- :ict! van ae dagoxaaen aiuaar zv/u he denmorgen 24 uur in stax-ng gaan. DE VERENIGDE STATEN EN BULGARIJE. Het Amerikaanse staatsdepartement heeft de aandacht van de Bulgaarse regering gevestigd op „het ernstige ka rakter" van de tot dusver onbeant woord gebleven nota, die het aan deze regering heeft gezonden om haar te verzoeken terug te komen op haar be sluit de gezant van de Verenigde Sta ten te Sofia als „persona non grata" te beschouwen. bezeten wereld En wij weten het. Professor Huizinga begon zijn „In de schaduwen van morgen" aldus: „Wij leven in een bezeten wereld. En wij weten het." Inderdaad, wij leven in een bezeten wereld! De techniek heefteen ongeken de vlucht genomen en plaatst de mensheid voor feiten, die eigenlijk te omvattend zijn, om de gevolgen vol komen te kunnen overzien. Na lang aarzelen heeft president Truman op- dra oht gegeven tot vervaardiging naast de atoombom van de waterstofbom, waarvan de uitwerking honderdvoudig wordt geoordeeld. Twee atoombommen brachten destijds Japan op de knieën. Realiseer u eens, dat het zou komen tot een toepassing van de waterstof bom! Het U feitelijk te verschrikkelijk o:n daaraan in werkelijkheid te ge loven. In dicht bewoonde streken kun nen daarmede millicenen mensen in één slag worden afgeslacht. President Truman stond voor een beslissing als misschien niemand voor hem. want een dergelijk vernietigings wapen is neg nimmer uitgedacht, hoe zeer ook het verleden reeds meende „nieuwe wa.penen" te hebben uitgeven- den. Moest hij toestemming geven voor de vervaardiging van een dergelijk ver nietigingsmiddel? Helaas kan de goedwillende wereld slechts antwoorden: ja. Immers blijft, trots alles, wat onder nomen is en wordt cm de dictatoren van het Kremlin tct bezinning te brengen, de vrees voor agressie van die zijde volkomen gerechtvaardigd. Mes kou blijft de sphinx, die het was en weigert zich aan regelen te onderwer pen, die de mensheid zouden vrijwaren voor dergelijke krachtproeven als van atoombom en waterstofbom. Dientengevolge is weer eens volledig van kracht de leus: wie de vrede wil, ruste zich ten oorlog. Het is een leus, die in de geschiedenis feitelijk altijd heeft gegolden. Zonder evenwel de oorlog te kunnen uitbannen. Slechts na de eerste wereldoorlog heeft het Wes ten een tegenovergestelde houding ge volgd, waarvan de agressor Hitier een dankbaar gevolg maakte Een dergelijke fout wil de beschaafde wereld ter zelfverdediging niet opnieuw maken. Als het dan niet anders kan: dan maar een bewapening tot de tan den, waarbij het bezit van wapenen als van de waterstofbom in al haar verschrikking misschien afschrikwek kend kan werken. Het is wel een zeer magere troost, dat het met de wereld zover meest kernen, dat dergelijke, in wezen niet genoeg te veroordelen methodes, moe ten worden aanvaard om nog erger af te wenden. Want niet genoeg kan worden vast gesteld, dat president Truman slechts besloot tot vervaardiging van het ver schrikkelijkste wapen, dat tot nu toe bekend is, om de Sovjets te intimideren en hen van oorlog terug te houden. Wij leven in een bezeten wereld! Ieder, die nadenkt, moet toch tot de slotsom komen, dat de huidige oorlog ook de overwinnaar zodanig treft, dat er feitelijk geen overwinnaar meer ls. Oorlog in onze tijden kent slechts ver liezers, onverschillig de afloop. Het is te evident, om dit nog nader te be klemtonen. Niettemin ziet men Moskou halsstarrig vasthouden aan zijn oor logsdreiging. Wellicht niet zodanig be deeld, maar de wereld meet er reke ning mede houden. Het is een spelen met vuur tengevolge waarvan, zelfs ongewild, ieder ogenblik brand het ge volg kan zijn. En daartegen moet men zich wapenen. De communisten voor het IJzeren Gordijn schijnen met blindheid geslagen en roepen hun meesters van achter dit Gordijn als papagaaien na, dat het Westen de oorlog tegen de Sovjets voorbereidt, terwijl juist het tegenover gestelde voorzit. Slechts afweer is de bedoeling van alles, wat in het Westen, met Amerika als leider, zich afspeelt. Afweer tegen de mogelijkheid van agressje. waarvan Moskou geen af stand wil doen. Het is Moskou, dat weigert het ver lossende woord te spreken en dat dwingt om voort te gaan met de be wapeningsrace. Onverschillig de ge volgen. Bekend ls, hoe Moskou zelf op allerlei wijze zijn bewapening op voert en, al blijft het geheimer dan hier in het Westen, de ontwikkeling van de atoom-kwestie stimuleert. Stel eens, dat het Kremlin over de waterstoföom beschikte en niet Ame rika Wij leven in een bezeten wereld. En wij weten het. Zie, dit laatste is misschien wel het droevigste van alles. Wij weten, dat wij in een bezeten wereld leven. En toc.i kunnen wij slechts ais bezetenen de kringloop volgen van het onafwend bare. Wetende, dwalen wij. Het ls wel in-aroevig met ae mensneid gestela. Millioenen, neen, milliarden woraen aan Mars geoiierd. Konaen al d.e scnatten eens worden aangewend tot heil van de wereld in plaats van tut alweer van oorlcgselienae. De wereid zou bijkans een paradijs kunnen war den. Maar wij leven in een bezeten we- reia. Hn Wij weten het....' DIENST VOOR ENGELAND'S HEIL. Politieke leiders aanwezig. De leiders van de drie grootste poli tieke partyen in Engeland, die over drie weken haar krachten zullen meten ln de algemene verkiezingen, hebben gezamenlijk een speciale dienst byge- woond in de kathedraal van St. Paul. Attlee, de eerste minister en leider der Labour-party, Winston Churchill, lei der der conservatieve party, en Davies, leider der liberale party, lagen geknield voor het hoofdaltaar, terwijl de bis schop van Londen, dr Wand. ln de dienst voorging. De bisschop smeekte Goddelijke leiding af voor het Britse volk ln de keuze van zün nieuwe rege ring. Dr Geoffry Fisher, de aartsbis schop van Canterbury, hield een predi katie.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 1