Schuldenlast te Sassenheim ƒ155.- per hoofd De verdwenen formules PANDA EN DE MEESTER' UIT DE OMSTREKEN UIT DE RIJNSTREEK Radio-programma ZATERDAG 21 JANUARI KATWIJK AAN ZEE Ds J. J. v. d. Krift over „De Bijbel en de Overheid" KERK EN OVERHEID REGEREN SAMEN. Het dijkbestuur van de Zuid-Oostwük heeft Donderdagavond een samenkomst in het Unie-gebouw belegd voor jonge lidmaten, waar behandeld werd: „De Bijbel en de Overheid". Ds J. J. v. d. Krift liet zingen Gez. 52 -1 (N.B.) en gring voor in gebed. In de gehele bijbel wordt over de Overheid gesproken. Er is al sprake van in Genesis. Ook de algehele wetgeving van Mozes handelt er over. Wy hebben de Overheid nodig voor het handhaven van orde. God noemt de Overheid mijn dienaresse op aarde. Spr. verwees naar Romeinen 13 4. Hü zette vervolgens uiteen, hoe of de aanhangers van „Kerk en Vrede" er over dachten. Spr. behan delde verder de verhouding tussen Kerk en Staat. Zij regeren samen het volks leven, zij hebben elkaar nodig. De Kerk heeft toe te zien, dat de Overheid wan delt in het licht van God. De Overheid heeft niet alleen de Kerk te bescher men, maar ook te verzorgen. De ge hele Bijbel is daarvan doortrokken. Langdurig stond spreker stil bij art. 36 van de Geloofsbelijdenis. Het behan delde werd druk besproken. Na de pauze werden vertoond de licht beelden „Zingende Torens van Neder land". Ontvangst ten Raadhuize van gedemobiliseerde militairen WIJ DOEN VOOR U WAT WIJ KUNNEN". In tegenwoordigheid van burgemees ter mr W. J. Woldringh v. d. Hoop, de wethouders H. P Bloot en D. C. van Leeuwen, de gemeente-secretaris D. C. O Boekhoven, de le luitenant Bal van het ministerie van Oorlog en leden van de öemobilisatieraad. werden de uit In donesië teruggekeerde Katwijkse mili tairen en hun familieleden, Donderdag avond in de trouwzaal van het Raad- huls officieel ontvangen. De burgemees ter was verblijd dat zij ln goede ge zondheid teruggekeerd waren. IVü willen U, zei spr., persoonlijk be danken voor wat gü voor het Nederl. volk hebt gedaan. Gij kunt niet be seffen. hoe de gehele bevolking met u heeft medegeleefd. Uw moeilijkhe den waren groot. Gij hebt moeten vechten op een manier, die wij in Europa niet kennen. Wij hopen, dat gij weer snel zult wor den opgenomen in de maatschappij. Het gemeentebestuur zegt U alle mogelijke steun toe in Uw moeilijkheden. De wo ningkwestie is zeer moeilijk; wat wij kunnen doen zullen wij doen. Hierna reikte de burgemeester aan ieder de gedenktegel uit. Uit naam van de teruggekeerden sprak 1ste luit. J. v. d. EUkel woorden van dank. K.I.K.-ACTIE. Het voorbeeld van de Leidse Midza zal hlo- in Katwijk navolging vinden. De Chr. Middenstandsvereniging zal van 1 Februari af een K.Ï.K.-actie gaan voeren, een „Koop in Katwijk actie". KINDER-BIJBELACTIE. De actie kinderbijbels naaï Indonesië Komt er een badhuis en speelterrein? De gemeenteraad van Sassenheim kwam Donderdagavond bijeen. De ge bruikelijke nieuwjaarsrede van de burge- gemesster werd beantwoord door de heer Van Breda. Tot leden van het Burgerlijk Armbe stuur werden ln de plaats van de heren G. O. Matze en G. Filippo benoemd de heren Th. A, J. Matze en J. G. Langen- donk. Daar tegen het voorlopig goedgekeur- I de plan tot onteigening van grond van Gebr Schinck geen bezwaren zijn inge bracht, werd besloten tot onteigening over te gaan. Het herstel van 7 woningen „Ameri ka" vraagt f. 59.000. hetgeen bij een huur van f. 4.20 per wesk/per woning een jaarlijks tekort oplevert van f. 207.64. Besloten werd tot herstel over te gaan. De exploitatierekeningen der gemeente bedrijven over 1946, 1947 en 1948 wer den voorlopig vastgesteld. De winst, over alle bedrijven ls voor die jaren f. 2 592.02, f. 5 210.49 en f.7034 94. Evenals vorige jaren werd het artikel, in de behesrs- verordeningen, waarbij bepaald is, dat de winst der bedrijven bij de reserve ge voegd wordt, bulten werking gesteld. Aan de Bond tegen het schenden door vloeken van Gods Heilige naam. werd een subsidie verleend van f. 10 per jaar. Het bedrag der vergoeding per leerling voor L.O. werd vastgesteld op f.23.- en voor ULO op f. 34.50. De subsidie per leerling van de R.K. Bewaarschool en de Chr. Fröbelschool werd van f. 8.- ver hoogd tot f. 12.-. NIET TE SNEL OP OVERHEID LEUNEN. De lieer Schrama gaf B. en W. in overweging in dc toekomst in het belang van dit onderwijs royaler te zijn. De heer Van Breda achtte een ver hoging van f. 8.- tot f. 12.- zeer mooi. Verder wilde hij niet gaan. Men leunt VISSERIJBERICHTEN SCHEVENINGEN. 21 Jan. Besommingen SCH 70 f. 620: SCH 10 f. 110; SCH 112 f. 1C0; SCH 71 f. 660 SCH 68 f. 420: SCH 38 f.210; SCH 59 f 60; KW 215 f.450; KW 61 f.260 en 15 garnalenboten met f.280 aan verse vis. tegenwoordig maar al te vlug op de Overheid. Besloten werd tot toetreding als lid van de Contact-Raad voor de gemeentelijke bemoeiingen voor lichamelijke opvoe ding en sport, kosten f. 10.- per jaar Aan het Katholiek Paedagogische Be roepskeuze-Bureau werd een subsidie verleend van f- 25.-. De contróle- en Fokvereniging „Nooit Gedacht" vroeg een subsidie voor het houden van ten toonstellingen. De heer Van Breda vroeg zich af. of het wel noodzakelijk is. dat dergelijke verenigingen gesubsidieerd worden. De voorzitter antwoordde, dat de voorgestelde f. 10.- bestemd zijn voor priizen. De subsidie werd verleend. De vereniging „Nederlands Fabrikaat" ontvangt f.25.- subsidie. SCHULDENLAST f. 3.900.000.—. Alvorens overgegaan werd tot de ar- tikelsgewijze behandeling der begroting werden de algemene beschouwingen ge houden De heer Van Breda herinnerde aan de verkiezingstrijd. die hier fair ge voerd is. De samenwerking en de onder linge verstandhouding is steeds zeer goed geweest; hij vertrouwde, dat dit in de toekomst zo zal blijven. Spr. had waardering voor de begro ting. De schuld is van bjjna 2.000.000 gestegen tot f. 3.900.000 f. 400 per inwoner doch hierin zün opgeno men de voorschotten voor woning bouw. Trekken wjj de voorschotten er af. dan wordt het f. 155.- per inwoner. Dit is niet onrustbarend. De volks huisvesting steekt gunstie af bü ande re gemeenten: voor 1950 werd een bouwvolume toegewezen van 23 wonin gen. De begroting is sluitend. „IMPORT" VAN INDUSTRIE- ARBEIDERS. De heer Kortekaas achtte de begro ting een eerste symtoom van herstel na zovele jaren van depressie. Spr. hoopte, Jdat herstel van straten en wegen in ver sneld tempo zal geschieden. Hü uitte de klacht, dat personeel voor de industrie „geïmporteerd" moet- wor den. Hü wenste industrie, welke eigen arbeiders op zou kunnen nemen. LASTIGE DEURWAARDERS De hesr Beye gaf nogmaals in over weging tot instelling van een commissie van Openbare Werken over te gaan. Voorts uitte hü de klacht, dat de in woners door de deurwaarder om be trekkelijk kleine bedragen onheus wor den b?handeld. Hü wenst meer soe pelheid bü de invordering. De heer Schrama zeide, dat B. en W, in hun üver voor industrie, weieens an dere belangen vergeten. Wü staan steeds voor voldongen feiten! Spr. noemde de salarisrcgeling. spe ciaal voor de laagts gesalarleerden, on bevredigend. Inzake het woningvraagstuk merkte hü op, dat hier vele woningen zün. die nodig afgebroken moeten worden. Voorts vraagt hij een beetje waardering (van het publiek) voor het werk der woon ruimte-commissie Nadat de voorzitter de sprekers beant woord had, werden de bedryfsbegrotin- gen vastgesteld. KOMT ER EEN BADHUIS? Op een vraag van de heer Sclirama om een schema der kosten van een badhuis, antwoordde de voorzitter, dat bij B. en W. de gedachte heerst dat, als er een nieuw gebouw voor de be- drüven komt, het gebouw in de Mo lenstraat daarvoor te bestemmen; zo dit mogclük is. De heer Kortekaas informeerde of het waar is, dat het pleintje in de Oranje- buurt bestemd wordt voor speelterrein, er ligt daar nog een ander terrein braak. De heer Van Breda is wel bereid dit vbor dit doel af te staan, mits er een commissie voor toezicht komt. Hier voor zal de heer Kortekaas zorgen. Hierna artikelsgewyze behandeling der gemeentebegroting, welke onveran derd werd goedgekeurd. Na vaststelling van enige comtabi- liteitsbesluiten werd de vergadering ge sloten. te zenden, welke uitging van het Ned. Bübelgenootschap, bracht alhier in de Herv. Chr. Scholen f. 231— op. 50 kin derbijbels. in het Maleis. Javaans en Eataks, zullen verzonden worden. JAARVERGADERING C.H.U. Deze jaarvergadering werd gisteren ln de zaal Haasnoot gehouden. Voorzitter S. H. van Eybergen sprak in zyn ope ningswoord over de moeilyke tyden voor ons land en volk. Indien wij niet het Evangelie hadden, zouden wij de moed verliezen. Wü stellen onze grote voor mannen als voorbeeld, zoals een Savor- nin Lohman, die zei, dat we nooit moes ten verflauwen. Spr. wees op het belang van de a.s. Provinciale verkiezingen, vooral met het oog op het verkrijgen van een visserijhaven, waar de fractie van de C.H. alhier éénstemmig voor was. Spr. ging na, dat er al 50 jaar geleden pogingen waren aangewend om hier een haven te krügen. Dank zü de activiteit van onze burgemeester en wethouders hebben wij het vertrouwen, dat een ha ven werkelükheid zal worden. Het jaarverslag werd uitgebracht door secretaris A. v. d Graaf. Penning meester Van Rün had een batig saldo van ongeveer f350.De groslüst voof de Prov. Staten verkiezing werd be sproken. Er zullen 4 leden afgevaardigd worden naar de Statenkringvergade- rlng. Bij de bestuursverkiezing werden de heren S. H, van Eybergen en C. v. d. Plas herkozen. In de vacature A. Ouwe hand werd gekozen de heer F. Schaap. Na rondvraag sluiting. Gevonden voorwerpen Op het po litiebureau alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende gevonden voorwerpen; een damesbovengeblt, een grüze overjas, een nummerbord van een auto, een zwart leren portemonnaie m. inhoud, een autoped, een militaire broodzakje met melkfles, een vulpen. Na een kort bestaan is besloten de PTT. schaakvereniging op te heffen. Leden en materiaal gingen over naar de schaakclub Katwük. I.ISSE „Theorie en Practijk" KOMEN ER BEDRIJFSSTUDIECLUBS? De ver*. van oud-leerlingen aan de Rijkstulnbouwschool alhier hield haar 61ste vergadering in De Nachtegaal. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat de vereniging thans 278 leden telt. en dat. zü zich in een toenemende groei mag verheugen Het gehele bestuur werd herkozen. Het jaarverslag van de penningmeester wees een batig saldo van f. 118.46 aan. De heer J. J Kwaad sprak vervol gens over de onderneming als winstbron voor de ondernemer. Spr. legde de na druk op de noodzakelükheld van een goede boekhouding en een uitwisseling, van cijfermateriaal o.l.v. het Landbouw?'"; economisch Instituut. Ir Vlag, directeur der school, stelde voor de oprichting van bedrijfsstudi?- clubs. Het bestuur zal zich hierover nader beraden. CHR. GEREF. J.V. EN M.V. Donderdagavond sprak ds De Boer uit Den Haag voor de Geref. J.V en M.V. over de anti-Christ. Na aanha lingen uit de Bübel merkte spr. op, dat alle cultuur zal eindigen in de anti- Christ. Reeds nu nam spr. een top zwaar cultuur-mens waar. gelyk het bekende beeld uit Daniel. Het komende God-loze rük. zonder enige moraal, zal echter tijdelyk wezen, daar Christus de eind-triomphator zal worden Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een ruim gebruik gemaakt. Medische dienst Dr J M. v. Dyk zal morgen de medische dienst verzor gen. Burgeriyke Stand Geboren' Sven Cornells, z. van C. de Vink en H. P Ste vens; Catharina Hermina Maria, d, van A. J. Dofferhof en H C. v. Oosten; Cornelia Johanna, d van A. Groothedde en C. J. Mllnders; Maria Cornelia, d. van H. M. v. d. "Meer en H J. Oostveen. Ondertrouwd: F. v. d. Klauw en W. Wlt- teman. Overleden: Jacob Cornells Zaneveld, 82 Jaar. NOORDWIJKERHOUT Medische dienst. Morgen neemt dr Wösten de medische dienst waar. vertrek uit gemeent? deden het totaal dalen met 504 (483). 31 Dec. j.l. be droeg het totaal aantal inwoners dus 7833 (7471). Medische dienst Gedurende het weekeinde zal dr Kwint de medische dienst verzorgen. VOORSCHOTEN Medische dienst Dr C. Kuypers zal morgen de medischs dienst waarnemen. VOORHOUT Jaarvergadering Voorhoutse IJsclub DE KAAG EN WARMOND SCHENKEN WISSELBEKERS. In de geheel gevulde zaal van café Boerhave werd doo: Voorhouts IJsclub haar jaarvergadering gehouden. De kas heeft een batig saldo van f. 325 70. De inkomsten beliepen f 208 98, de uitga ven f. 215.20. Voorzitter H. J. Vester bracht vervolgens een woord van hul de aan de feestcommissie, welke tot aller tevredenheid het. herdenkingsfeest georganisee-d heeft Uit het jaarverslag van de seo etaris bleek, dat de vere niging thans 212 leden telt. Na amp-le besprekingen besloot men de contributie van f. 1.op f. 1.50 te brengen. Vervolgens brachten afgevaardigden naar diverse H B -vergaderingen ver slag uit. De bestuursleden C. L. M. P.ins, A. C Pennings, P. J. v. d. Hulst en J. v. d Blom werden bü acclamatie herko zen. Van de afdelingen De Kaag en War mond waren wisselbekers ontvangen ter gelegenheid van h t 50-jarig be staan. Deze zullen dit seizoen ver reden worden. Na sluiting van het officiële gedeelte der avond een gezellig samenzün. WASSENAAR Onderzoek bevolking op T.B.C. In samenwerking met het Grocne- cn Wit-Gele Kruis is het pi. Comité voor Opsporing T.B.C, druk bezig een onderzoek van de gehele bevolking op T.B.C. voor te bereiden. Men hoopt hiermede te beginnen op 9 Mei. Medewerking van de bevolking wordt, ingeroepen. Men kan zich aan melden op Ke.kdam 3 en Herenweg 1. De K.V.P. heeft als candidaten voor de Prov Staten verkiezingen aan gewezen de heer C. E. v. d Berg al hier en de zitting hebbende leden mr E. J. M. H. Bolsius, Leiden en de heer J. C. Schrama, Sassenheim. Donderdagavond had in het ge bouw voor Chr. Belangen een film avond plaats, uitgaande van de Bekken- se Inrichtingen. Vertoond werd o m. „Terug op de hoofdweg". Het kerkkoor verleende medewerking aan de door de protestante predikanten aanbevolen avond. Medische dienst Gedurende het weekeinde zal de medische dienst ver zorgd worden door de doktoren De Haan en Jaarsma. RIINSBURC Burgerlijke Stand Geboren: Cornelia, d. van C. Vlanen en J. Zandbergen: Daniël 7. van J. .Kromhout en L. de MooiJ: Nanne Jacobus, z, van N, Paaüw en N. J. Hogen- doorn. SASSENHEIM Brna 8000 inwoners Op 31 Dec. '48 telde onze gemeente 7483 inwoners ('47 72461 Door geboor- te en vestiging' werd dit aantal ver hoogd met 854 (708). Overlijdens en FEUILLETON door Mevr. I. M. C. BIJLEVELD-GELINCK 11) Hoe lang is dat geleden? Ruim t-wee jaar. En hebben die twee heren elkaar sindsdien wel eens gesproken? Ik geloof het niet. Maar nu gaat u John Camden toch niet verdenken? Dat neem ik ook niet, inspecteur! Hij is de beste kerel, die er bestaat, myn vriend. Een puik kameraad. De politieman glimlachte even. Een puik kameraad, dat was hyaelf, deze onstuimige Peter Landt! Een sympa thieke kerel. Zoals hü daar zat met zijn trouwhartige gezicht! En hü ver volgde: Kent u 'hem persoonlijk? Ik be doel: ock buiten uw werk? Nee inspecteur. Wü rijn zó opge daan in onze proeven, dat er buiten ons werk niets meer is overgebleven. Somskan je dat spij'ten, maar het is de geest van professor Wyarda. Nooit heeft hij iemand kunnen vinden, die aan d:e eis kon beantwoorden. Nie mandbehalve John Camden. En u zelf? En ik zelf. En u werkt dus al twee jaar met Camden samen. Ja. En ik kan haast wel zeggen: onafgebroken. Als twee kameraden. Ik heb de grootste eerbied voor zijn we tenschappelijke kennis, want die is enorm, al ls hij enige jaren jonger dan ik Dan heb ik de grootste eerbied voor zijn humeur, dat altüd mild en gelijk matig is, terwijl ik een wilde kerel ben. En voor zijn geduld, wanneer ik zelf niet kan wachten en die fijne instru menten wel zó zou willen neersmijten, fk werk tweemaal zo vlug, en driemaal zo productief, en tienmaal zo aange naam sinds hü op het lab gekomen is. Professor Wyarda zou hem niet meer bunnen missen. En ik ook niet. Ik ben u dankbaar dat u mij zulke uitvoerige inliohtingen geeft. U bent dus niet op de hoogte van mr Camdens partiouliere leven. Maar uw samen werking is ideaal. Nu kom ik weer op vanavond terug, meneer Landt. U was dus om elf uur niet in het lab aan wezig? Nee. Precies klokslag elf niet. Toen kwam de portier boven met koffie. En die vend dus alleen uw vriend Camden in het laboratorium? Nee, die ook niet. Er was een ojenblik niemand. Maar ik kwam vrij wel meteen de trap weer op. Om vyf over elven keek ik op myn horloge, icen was ik er weer. En om elf uur was u? Eh.... Nu, zegt u het maar. Op de W.C.? Zoals u wilt. «ter Landt blies een geweldige rook wolk uit, die zijn gezicht in een blauw achtige nevel hulde. De politieman had Z1°n over zün notitieboek gebogen; re- oheroheur Prins stond achter zijn stoel, stüf en strak als een adjudant. Waar was ujw collega Camden? Beneden een nieuwe lamp gaan 'halen uit de voorraadkast. Hy had één van de verplaatsbare lampen op de werktafel gebroken. Hoe laat gebeurde dat? Dat breken van die lamp, bedoel ik. Nu, om vü'f vóór elven, denk ik. Maar nu gaat u toch niet als conclu sie trekken.... Ik trek geen conclusies. Waar ont moette u de portier? Op de bovenste tra/p. Hü had de koffie op het laboratorium neergezet. Ook voor professor Wyarda? Ja. Er waren drie kopjes. Ze moe ten er neg staan. Wij dronken het onze leeg. Ik dank u wel, meneer Landt. Ik geloof nu werkelijk dat ik u alles ge vraagd heb wat ik u te vragen had. Toch had ik wel graag dat u voorlopig nog ter beschikking bleef. Misschien kunt u proberen om boven wat te sla pen in een gemakkelijke stoel. Het spyt me wel u zo van uw nachtrust te moe ten beroven. Dat maakt voor ons geen verschil, zei de assistent, opstaande, wü maken er zo dikwijls nachtwerk van. Dan zal ik nu maar naar boven gaan. Tot ziens dan, inspecteur. Hy knikte even tot af scheid en opende de deur. Maar recher cheur Prins vergat niet zijn taak van adjudant en secondant. Zoals bü de kool en de geit. zo dLrigeerde hü deze getuige netjes naar boven en leverde hem af in het laboratorium onder de hoede van recberchur Schuurman. Daarna daalde hü de trappen weer af in afwachting van nadere instruc ties. Zün chef was juist bezig cm het luclfc-rsboekje te beküken, dat daar nog altüd, zorgvuldig uitgespreid op een vel wit papier, op ta-fel pronkte. Een ge woon lycifersboekje in doorweekte toe stand, waarvan een paar rose lucifers waren afgescheurd. Maar behalve die gewone kenmerken was er ook een on gewoon kenmerk aan dit onaanzien lijke stukje van overtuiging: de gedruk te naam van het hotel, da-t dit luci fersboekje gratis ter beschikking van zijn gasten had gesteld. De inspecteur kon de naam nog juist ontcijferen, al waren de letters door de regen bijna onleeabaar gewordenDe rechercheur cij ferde over zün schouder mee. Hotel Continental. Aarhuas. Dartmark. ^Aarhuus, Denemarken, zei de In specteur. De aanvaller van professor Wyarda moet behalve eery gced bokser, ook een gced zwemmer zijn. Is er voor veertien dagen niet een Nederlandse zwemploeg naar Aarhuus geweest? Zoek dat eens voor me uit, Prins, met een lüst van de naaien. Het zou niet de eerste keer zün dat er een kerel „hing" aan een enkele onnozele lucifer. Maar het zou ook niet de eerste keer rijn, weerstreefde de recheroheur zün chef, dat er een kerel „hing" a3n Violets de Parme! Zal ik u eens wat zeggen, chef? Die kerel daarnet, die meneer bedoel ik, heeft gelogen toen hy zei dat hü op de W.C. zat. Weet u waar hij was om elf uur en wat hij teen deed? Hij stond hier in dit ka mertje een aardig meisje te zoenen, daar wil ik een eed op deen. Myn neus liegt nooit! HOOFDSTUK III. In het laboratorium hing, onder het helle licht, nog altüd de stilte, een stilte waarin slechts de wind zuchtte om de vensters en de regen tegen de ruiten sloeg. Rechercheur Schuurman, een kalme, al wat oudere man met een Frans puntbaardje, had zich beschei- denhjk teruggetrokken in een hoekje bij de radiator en zweeg. John Cam den zweeg ook. Hij zat op de versleten leunstoel voor één van de beide schrijf - bureaux en had enige papieren voor zich uitgespreid cm de schyn aan te nemen van te werken. Maar hij werk te niet. Met zyn vingers in elkaar ge strengeld op het blad van het bureau zat hij roerloos, wat ineengedoken, het donkere hoofd naar voren alsof hij zat te luisteren naar de regen en de wind. Zün horloge tikte aan zün pols. Maar hij hoorde het niet en zag ook niet naar de tyd; in een onbestemde leegte, die eindeloos duurde, staarde hü voor zich uit. Het witte licht viel op zün gebcgen hoofd. (Wordt vervolgd) BOSKOOP Medische dienst Zondag wordt de medische dienst verzorgd door dr T. de Jong. WOUBRUGGE Ds J. van Dijk neemt beroep aan Ds. J. van Dük legerpredikant te Rotterdam, heeft net beroep van de Ned. Herv. Kerk alhier aangenomen. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Neeltje Maria. d. van A. Jozlasse en M. Geurts: Cornells, z. van A. Brandt en G. \an Polanen; Dlgnus Willem, z. van L. E. oarnaay en M. L. Detrrcn; Johanna Ca tharina. d. van G Mlercmet en Y, J. Pauw: Andoleln, d. van D. Klapwijk en E. L. Hamm. OVERLEDEN: H. C. M. Blok. dr.. 1 dag. SCHEEPSBERICHTEN. ALCOR R'damPorto Alegre 20/1 van Antwerpen; ALPHERAT New YorkBue nos Aires 20/1 van Trinidad; ARMILLA (T) 20/1 te Pladjoe van Djakarta; BAN TAM 20/1 van Semarang naar Djakarta; CAMERON1A Java—A'dam pass. 20/1 Al giers; GAASTERKERK 20/1 reede Dar es Salaam van Zanzibar: GAROET DJakarta- R'dam 20 1 van belawan; GOUWE New Port Dakar 20/1 te Las Palmas: JOHAN v. OLDENB ARNt-VELT 20/1 te Soerabaja (tot 25/1); KEDOE R'damJava pass. 20/1 Kaap Degata: KOTA INTEN. R'dam—Java pass. 20/1 18 uur Gibraltar; LAAGKERK 20/1 van Kuwait naar Basrah; LANG- KOEAS R'dam 20/1 te Aden; MARIE- KERK 20/1 tc Port Elisabeth van Kaap stad; MATARAM JavaR'dam pass. 20/1 20 uur Pantellarla: MEERKERK Japan R'dam 20/1 van Genua. MELISKERJK Rot terdamBrisbane 20/1 te Melbourne; MENTOR 20/1 van Burrlana naar Valencia: MODJOKERTO LondenJava pass. 19,1 15.35 uur Suez; NIGERSTROOM 20/1 te Porto Amboln van Novoredóno; ONDINA (Ti 20/1 te Mlrl van Pladjoe: OPHIR 20 1 te Soerabaja van Djakarta; ORANJE A'dam Java 20/1 ln Suezkanaal; PRINS WIL LEM V 20 '1 van Lissabon naar Valencia; RADJA 20/1 te Calcutta van Bombay; RAKI 20,1 te Abac'p.n naar Kuwait; REM- PAHG 20/1 van Dlakarta naar A'dam; ROEBIA1I 30/1 van Probollnggo naar Panaroekan; S1BAJAK R'dam-Djakarta pncs. 20'! 22 uur Flnlsterre: SUMATRA A'damJava 20/1 tc Southampton; TA- LTSSE Java—A'dam pass. 20/1 Socotra: TARAKAN Adam-Makassar 20/1 van Bona: TAWALI a'damBuenos Aires 20 1 bil EU. Palma; TJIBESAR Kobe—Djakarta 20 1 50 mill van Tarakan; TJIKAMPEK 20/1 van Koke naar Hongkong; TJIPANAS 20/1 van Singapore naar Djakarta; TJI- TJALENGKA 20 -T van Makassar naar Soerabaja: TOSAKÏ LordenMelbourne 20/1 13.15 uur Poit Said; TRITON 20'1 van New York naar Puerto Cabello; WEL TEVREDEN van Hallfax 20/1 17 uur verw. te Lissabon; WOENSDRECHT (T) 20/1 te Sbeerness van Punta Cardon; ZONNE- WIJK Bahla Blanca—Antwerpen pass. 20/1 Flnlsterre. MARKTBERICHTEN LEIDEN 21 Jan. Coöp. Groentenvelllng. Per 100 kilo; Rode kool 614; Savoye kool 1050—14.20; Groene kool 16.80—24: Boe renkool 2540: Rapen 1213; Prei 36 62; Kroten 67.20; Kroten gekookt 617. Uien 18—38; Peen 5.70—33: Spruiten 21 —85; Andijvie 61—109: Witlof 17—50: To maten 52. Per 100 stuks: Sla 4.2018, Knolselderle 946. Per 100 bos: Peterselie 13.20—14 50; Selderie 9.90—21.20. KATWIJK a. d. RIJN. 20 Jan. Groenten- veiling. Waspeen I 1136; Idem II 1122; Breekpcen 78.20; Groene kool 826. Rode kool 6.10—12.40; Gele kool 10.40— 15.10; Boerenkool 2437; Spruiten 35 65; Erwten 6085: Uien 2431; Knolsel derle 12—27; Kroten 6.10—6.25; Gekookte kroten 12.80—13.10. RIJNSBURG. 21 Jan. Groentenvelllng. Aardappelen 79; Kroten 610; Waspeen 15—34; Uien 2032; Rode kool 6—17; Gele kool 717; Groene kool 1028; Boe renkool 2034; Breekpeen 68, Spruiten 6095 per kilo; Selderij 610; Peterselie 1017; Knolselderij 532 per bos. RIJNSBURG. 21 Jan. Bloemenveiling Copland ros 5565; Idem blauw 6070; Krelage 3045; Zenober 30—40; Helios 1530; King Alfred 3040; Blauwe druif 2030; Keizerskroon 2540 per bos; Cro cus blauw 1.001.50; Hyacinthen wit 10.00 —15.00; Idem ros 15.0022.00; Idem blauw 25.00—31.00 per 100. ROELOFARENDSVEEN, 20 Jan. Bloe menveiling. E. Eddy 5473; Roze Copland 3449, White Sail 2941; Pink Gem 31— 40; Golden Harvest 36—48; W. Pltt 31—52; Amldonette 3037; v. d. Eerden 3341; Crown Imperial 2634; Krelage 2330; Nansen 2740; Scarlet Wonder 2937; Peach Blossom 4551; Tulpen gemengd 3038; Early Glory 2231; Magnlflcense 2332; Scarlet Elegans 2630; Helios 1825. Blauwe druifjes 1213. ROELOFARENDSVEEN, 20 Jan. Groente veiling. Spruiten 25.00—4000; Witlof I 33.00—38 00. Idem II 13.00—21.00; Bloem kool 7.00—15.00. VOOK ZONDAG 22 JANUARI. 9). Maestro Flodder Fiedeldum stond op de stoep van de Concert-zaal en speelde wat hü kon. „Mooicrescen do.... crescendofluisterde hü- Forte! Wat een gevoel! Wat een warm te! Fortissimo! Haha!" en bü dat alles ontlokte hy woeste klanken aan zyn viool, waardoor de voorbygangers, die waren blyven staan in de hoop eens iets aardigs te horen, jammerend weg vluchtten. Maar vluchten deed niét de agent H. I. Gortbrajerl „Moord!" brul de de diender. „Brand! Verstoring van de openbare orde! Opruiing! Belemme ring van het verkeer!" Zo brullend rende hij de treden van het bordes op, en Panda zag hem ko men. „Daardaar komt iemand die u wil spreken, maestro", zei hü beleefd. Fiedeldum hoorde het eerst niet eens. „Diminuendofluisterde hü: ..Zin gen zingen, o muziek! Tum-tum-te- tum! Staccato! Wat zeg je? Iemand die mü wil spreken? Dat is stellig iemand die myn heerlük talent- ontdekt heeft! Tjoem-pe-tweeë-drie. Maar nu was Gortbrajer vlakbü, nog steeds brullend van „Moord!" en „Houdt de dief!" en zoen toen drong de bittere waarheid tot Maestro Fiedeldum door. „Kom mee, leerling!" zei hü ge jaagd". We moeten ons reppen om op tüd te zyn voor ons optreden ln New York! Vlug!" En dóór gingen zij er van door, zo snel als zij maar konden. En dat was maar goed ook, want de flinke Gortbrajer zou hen zeker opge sloten hebben in het gevang. De man begreep namelük alleen maar marsmu ziek. Hilversum I (301.5 M.) KRO 8.00: nieuws en weerberichten; 8 15: gram.- niuzlek; 8.25. hoogmis; NCRV 9.30: nieuws en waterstanden; 9.45: gram.muziek, IKOR 10.15: evangelische kerkdienst, NCRV 11.30; gram.muziek; 12.00: orgelconcert; KRO 12.15: apologie, 12.35: gram.muzlek; 12.40: lunchconcert; 12.55: zonnewijzer; 13.00: nieuws en katholiek nieuws; 13.20: Maastrichts stedeiyk orkest, koren en solisten; 13.55: „uit het boek der boeken"; 14.10: „alles klaar? halen", klankbeeld; 15.00: Collegium Muslcum Amstelodamse en solist; 15.30: orgelconcert; 15 50: blaas- kwlntet; 16.15: reportage; 16.30: afscheid van missionarissen; NCRV 17.00: gerefor meerde kerkdienst; 18.30: voor de strljd- krachten; 19.00- gemeente- en koorzang; 19.15: „kent gij uw bijbel", causerie; 19.30: 1 nieuws; KRO 19.45: actualiteiten; 1952: I boekbespreking; 20.05: de gewone man zegt er 't zijne van; 20.12: gevarieerd pro gramma; 22.45: avondgebed en liturgische kalender; 23.00: nieuws; 23.1524.00: gram.muzlek. Hilversum II (416 M.) VARA 8.00: nieuws. 8.18: koperkwartet; 8.30: voor het platteland; 8.40: gram.muzlek; 9.00 sport- mededellngen; 9.15: verzoekprogramma; 9.45: ..geestelijk leven", causerie; 10.00: trio; 10-25..met en zonder omslag"; 10 50: amusementsmuziek; 11.15; cabaret; AVRO 12.00 orgelspel, 12.30: voor de Jeugd; 12.40: Nederlandse volksliedjes; 13.00: nieuws en mededelingen; 13 15: mede delingen of gram.muzlek; 13.20: musette- orkest; 13.45: „even afrekenen, heren": 13.55: gram.muzlek; 14.00: boekbespreking; 14.20: plano a quatre mains; 15.00: „Goethe's naaste liefde", hoorspel: 16.30: sportrevue; VARA 17.00: gram.muzlek; 17-30: „de avonturen van Ome Keesje", hoorspel; 17.50: gram.muzlek: 18.05: repor tage; 18.15: nieuws en sportuitslagen; VPRO 18.30: studiodienst; IKOR 19 00: kinderdlenst; 19.30: bijbelvertelling AVRO 20.00: nieuws; 20.05: actualiteiten: 20.15: omroeporkest, omroepkoor en solisten; 21.15: hersengymnastiek; 21.40: „uit het vergeethoek"; 22 10: planovoordracht; 22.30: cabaret; 23.00: nieuws; 23.1524.00: gram.muzlek. Lijn 3 distributienet 8 05: concert; 8.30: „chansons et danses"; 9.15: amuse mentsmuziek; 9.20 apéritlef; 9.30: gram.: 9.45: groet; 10.00: muzlekgesch.; 11.00: harmonie; 11.45: hotjazz; 12.00: liedjes; 12.15: kwartet; 12.32: verjaardagen: 12 40: liedjes; 12.45: vervolg kwartet; 13.15: lied jes; 13.30: v. d. soldaten; 14.00: Belcanto: 15.30: verz.pr,; 17.00: Kootw.: Batavia: 18.00: symph. orkest: 18 45: v. d. Jeugd: 19.30: „non stop. rechtdoor"; 21.30: orkest Rose en Kostelanetz; 22.15: verz.pr; 23.05: gram. Lijn 4 distributienet 8.10: verz.pr.; j 9.00: plano; 6.20: ..Ranchers"; 9.40: orgel: 10.10: koor en violen; 10.30: Jazzmuziek: 11.00: gram.; 11.30: Squadronalres Dance Orch.. 12.00: kunstoverzicht; 12.08: orkest Jean Jouare: 13.00: verz.pr.; 14.15: concert: orkest; 15.00: Kyrie" uit de Mis ln b. Bach: 15.45: marsen: 16.00: gram.: 16.30: ..Take It from here"; 16.50: Das Lied von der Erde v. Mahler: 17.55: sport: 18.00: koor; 18.30: Blng Crosby: 18.45: Geraldo: 19.30: ..Ray's a Laugh": 20.00: piano: 20 30: Palm Court Orch. 21.30: community sln- glng; 22.00' BiUv Ternent en orkest' 23.15: piano; 23.30; „Think on these things"; I 23,45: orgel. VOOR MAANDAG 23 JANUARI. Hilversum I (301.5 Mr) NCRV 7.00: nleuwis; 7.16: ochtendgymnastiek; 7.30: gram.muzlek; 7 45: een woord voor de dag; 8 00: nieuws en weerberichten; 8.10: sport uitslagen, 8.20: gewyde muziek; 8 45: 5ram.muziek; 9.15: voor de zieken; 9.30: amlllecompetltle; 10.05 gram.muzlek: 10.30: morgendienst; 11.00: gram.muzlek; 11.20: voordracht; 11.40 bariton en plano; 12.10; gram.muzlek; 12.30: mededelingen: 12.33: koorconcert; 13.00: nieuws; 13.15: mandollnemuzlek; 13.45: gram.muzlek; 14.00: schoolradio; 14.35: trio; 15.05: gram.muzlek; 15.20: religieuze muziek; 16.00: bybellezlng; 16.45: gram.muzlek: 17.00: voor de kinderen; 17.15: populaire muziek; 17.45: regeringsuitzending: 18.00: planoduo; 18.20; sportrubrlek; 18.30: voor de strijdkrachten; 19.00: nieuws: 19.15: Engelse les; 19.30: gram.muzlek; 19 40: radiokrant; 20.00: nieuws; 20,05: gram. muzlek; 20.15: strijkorkest; 21.00: „het huls Lauernesse", noorspel; 21.45: gram - muziek; 22.05: Internationaal evangelisch commentaar: 22.15: radio philharmonlsch sextet; 22.45: avondoverdenking: 23.00; nieuws; 23.1524.00: gram.muzlek. Hilversum II (416 M.) VARA f.00: nieuws; 7.18: gram.muzlek; 8.00: nieuws en weerberichten; 8.18: gram.muzlek; 9-00: strijkkwartet; (9.309.35: waterstanden); VPRO 10.00: „voor de oude dag", causerie; 10.05: morgenwijding; VARA 10.20: gram. muzlek; 10.30: voor de vrouw; 10.45: voor de zieken, 11.15: vlooi en plano; 11.45: voordracht; 12.00: gram.muzlek; 12.15: accordeonmuzlek; 12.30: mededelingen; 12.33: voor het platteland; 12.38; accor deonmuzlek; 12 55: kalender; 13.00: nlepws; 13.15 dansmuziek; 13.50: gram. muzlek; 14 00: mezzo-sopraan en plano; 14.30: populalr-wetenschappelljke causerie; 14.45: gram muziek; 15.00: „Glück auf", hoorspel; 16.30: gram.muzlek; 17.00: voor de Jeugd; 17.30: orgelensemble: 18.00: nieuws; 18.15: VARA-varla; 18.20: amuse mentsmuziek; 18.45: „de maatschappelijke betekenis van de middengroepen", cause rie; 19.00: viool en claveclmbel; 19.25: koorconcert; 19.45: regeringsuitzending; 20.00: nieuws; 20.05: actualiteiten; 20.15: sextet: 20.40: cabaret; 21.15: Metropole or kest; 21.45: causerie over de flnanclcel- economlsche politiek van Nederland; 22,00: radio philharmonlsch orkest en soliste; 23.00' nieuws; 23.15: orgelspel; 23.35 24.00: gramjnuzlek. Lijn 3 distributienet 7.05: gram.; 7.30: kron.; 7.40: gymn.; 7.50: gram.; 8.05: concert; 9.05: gram.; 10.10: rally; 10.20: verz pr.; 11.30' Music while you work"; 12.00: gram.: 12.15: pianoduo; 13.15: gram.; gram.; 14.10: „Those were the days"; 15.00: Ménage en Muslque; 15 40: orkest Grelhs en v. Geczy; 16.00. Apache-orkest; 16.30: orkest Nathan; 17.00: Kootw.: Batavia; 18.00: piano; 18.25: boekbespreking; 18.30: v. d. soldaten; 19.30. gram.; 19.50: feuille ton; 20 00: blaasinstrumenten: 21.00: grom.; 21.15: omroeporkest; 22.15: verz.pr.; 23.00: nieuws; 23.05: kamermuziek. 'LUn 4 distributienet 7.15: „Bonjour le Monde"; 7.30: accor.orkest; 8.10. con cert; 9.00: kookpraatje en kunstoverz.; 9.10: gram.: 10 00: Ménage en Muslque; 11.00 Te Deum; 11.45: plano; 12.00: licht orkest; 12.45: voordr.; 13.00: ..Mrs Dale's Diary"; 13.15: „Pieces of eight"; 13.45: Rally; 14.00: BBC Schots orkest; 14.45: v. d. kinderen: 15.00: v. d. vrouw; 15.30: or kest v. Odense; 16.20: BBC Welsh Orch.; 17.00: Latijns ens.; 17.30: gram.: 18.00: v. d. soldaten: 18.30: omroeporkest; 18.45: sextet: 19.15: Promenade Players. 19.45: hoorspel; 20.00: ork. Martens:'20.30: Par- )ez mol d'Amour": 21.00: Philharmonic Orch.: 21.45: "Starlicht Hour": 22.15: Pa lace of Varieties; 23.15; Rally; 23.30: oikc«t Winston*.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 7