TOREN is snity Katwijks havenontwerp KATWIJKS OUDE KERK MAG HERBOUWD WORDEN Belgische volksraadpleging in Januari Alma's dubbele taak heeft aantrekkelijke kwaliteiten f Deiningvrije loskatle en waclitliaven buiten de schutsluis y lit Radio-programma 58ste Jaargang LEIDSCII DAGBLAD Vrijdag 11 November 1949 Tweede Blad No. 26844 (Van een onzer redacteuren) Het schetsplan voor een vissershaven te Katwijk, waaraan wij eergis teren en tekening 'gaven naar aanleiding van het praeadvies van B. en W. aan de raad over dit plan van bijna f. 9.000.000 -, heeft, wanneer men het op z'ri technische verdiensten bekijkt, bijzonder aantrekkelijke kanten. Het inge nieursbureau Dwars, Heederik en Verhey te Amersfoort is er in geslaagd voor de vele technische problemen welke met het plan verbonden zijn op lossingen te vinden, welke onderling harmoniëren en tezamen een haven-in- ontwerp vormen welke aan alle daaraan door de visserij en vermoedelijk ook door Rijnland te stellen eisen voldoet. Was aanvankelijk gedacht aan een rechte vaargeul tussen de havenhoofden door naar de schutsluizen, waarachter ïich het gehele havenbedrijf zou afspe len, later heeft men aan een andere op zet'van het gehele project de voorkeur gegeven. Zoals uit onze tekening bleek, is he: nieuwe gemaal van Rijnland onge re»r evenver landinwaarts geprojecteerd aU het huidige gemaal, terwijl direct a Noorden daarvan de schutsluis is ge- £pn. Deze plaatsing van sluis en ge nual liet een vrij grote ruimte vóór de sluis, welke door ingenieuze vondsten voortreffelijk is benut. Zowel uit het oogpunt van kostenbe- iparins als uit de overweging, dat de luis op dit punt de waterkering voor iijnhnd vormt, en derhalve zo min nozelijk kwetsbaar mag zijn. heeft men <!eze sluis een breedte, van slechts elf meter gegeven, hetgeen voldoende ls (met een ruime marge) om de vissers vaartuigen te schutten. Bij een totale lengte van 80 meter kan deze sluis het gemiddelde verkeer volkomen de baas, och juist, de laatste dagen hebben ge- oond. dat het zeer wisselvallige visserij bedrijf pieken in de haringaanvoer kent, elke alleen door sluizen van veel gro tere afmetingen afdoende kunnen worden erverkt. Men vergete daarbij niet, dat meiheid bij het lossen voor het visserij- drijf van eminent belang kan zijn. Voor dit probleem is een oplossing ge- ronden welke zowel de zuinigheid in cht neemt en de belangen van een zo Bin mogelijk kwetsbare waterkering ver siert, als de belangen van de visserij jent. Buiten de schutsluis zijn namelijk een loskadc en een wachthaven ge projecteerd, welke het in combinatie mogelijk maken de binnenkomende schepen voor een groot deel de ver eiste acommodatie te bieden zonder de noodzaak van schutten. Daardoor zal 't mogelijk worden voor de loggers, de Tangsten aan de wal af te leveren, des gewenst korte tijd in die wachthaven te verblijven, en dan weer uitte varen ronder naar de berghaven achter de sluizen te trekken. Dit maakt, dat de slais 'n aanzienlijke kleinere capaciteit nodig heeft en derhalve veel minder kostbaar wordt, en dat de verzouting an bet binnenwater door aanzienlijk nindcr schutten zoveel mogelijk wordt voorkomen. HET DODEN VAN DE DEINING Aan een loskade en wachthaven bui en de sluizen zijn uiteraard bezwaren terbonden, zoals getijdewerking en dei- ling, waarvan laatstgenoemde factor Igenlijk de belangrijkste is. Deze dei- ling, waarmede men veelal in andere ravens die in open verbinding met de te? staan te kampen heeft, is op inge- üeuze wijze In het ontwerp bestreden. Technisch wetenschappelijke onderzoe kingen hebben de laatste jaren aange toond, dat de deining binnen de haven hoofden kan worden afgezwakt door be paalde technische ingrepen, o.a. een nauwkeurig vastgestelde verhouding tus sen opening tussen de havenhoofden, ope ning tussen de onvermijdelijke geleide- dammen en afstand tussen beide ope ningen. Tussen havendammen en gelei dedammen loopt bij de keuze van de juiste verhoudingen de deining dood op de glooiende kust. Zelfs indien een restant van de dei ning mocht doordringen door de ope ning tussen de geleidedammen, dan nog wordt daarvan in de voor de sluis geleden wachthaven en langs de los kade geen hinder ondervonden. Het afvlakkingsproces tussen haven- dammen' en geleidedammen wordt na melijk na laatstgenoemde dammen herhaald. De oplossing tussen de gelei dedammen is ontworpen recht voor de bestaande buitensluis, welke in het ontworpen complex een belangrijke functie zal vervullen. Het omleidingskanaal naar de loskade (langs de buitenhaven) en de wacht haven ligt in een bocht benoorden de bestaande buitensluis, in welke bocht de Noordelijke oeverglooiing een zeer vlak talud heeft. Daardoor lo pen eventuele resten van de deining op die Noordelijke oever dood. Bovendien herhaalt zich na het omleidingskanaal de plotselinge verbreding van het water, waardoor, evenals na de opening tussen de havendammen, de deining wordt ver flauwd. Proefondervindelijk is wel vast komen te st&an, dat in het achter dit complex van doorgangen gelegen water van deining geen sprake meer is. Door doorvaart voor de vaartuigen naar dit deiningvrije gebied van de bui tenhaven is, wat de te varen bochten betreft, het huidige ontwerp gunsti ger dan de bestaande toestand in IJmui- den en Scheveningen. LOSKADE EN WACHTHAVEN. Zijn de schepen eenmaal het omlei dingskanaal om d,e oude buitensluis gepasseerd, dan wacht rechts, de Zui delijke oever van de buitenhaven der halve, een loskade van circa 300 meter, waar gemiddeld een tiental schepen tezelfdertijd kan meren. Dit moet ruim schoots voldoende geacht worden voor de behoefte, waaraan de haven, in de Plan komt 24 November in de raad toekomst zal moeten voldoen; Immers, zodra het lossen is geschied kunnen de schepen over de buitenhaven heen naar de wachthaven ten Noorden van de doorvaart varen, waar zeer ruim ge schat een vfjlentwintigtal schepen met de kop in de wal een ligplaats kan vin den. Daar kan mettertijd zo gewenst gelegenheid worden gegeven voor klei nere laad-werkzaamheden. Door deze inrichting van havens tus sen kust en sluis wordt de sluis van liet schutten van al die vaartuigen ontlast, welke toch na lossen en een kort verblijf in de haven voor kleine re werkzaamheden weer vertrekken naar zee. Onder deze omstandigheden kan men zonder overdrijving zeggen, dat de schutsluis van 11 bij 80 meter een zeer ruime doorgang geeft tot de binnen haven, de berghaven met- welker aan leg zo spoedig mogelijk wordt begonnen, onafhankelijk van het „lot" der thans ingediende plannen. Langs deze berg haven. eigenlijk een sterke verbreding van het Katwijkse Kanaal, worden in de toekomst de op de visserij georiën teerde nieuwe industrieën gevestigd. DE HAVENDAMMEN. De havendammen vormen de grote „slokop" van de kosten ener vissersha ven. Hun uiteindelijke vorm en lengte moet nog wetenschappelijk worden be paald door het waterloopkundig labora torium te Delft, doch de thans ontwor pen dammen benaderen in ieder geval de uiteindelijke vorm zeer dicht. Thans worden zij gedacht als een compromis tussen de havendammen van IJmuiden en die van de Hoek. Op rijshoutbeddin- gen van aanzienlijke breedte worden betonnen caissons geplaatst, welker top tot 4 meter boven A.P. komt. Deze bouwwijze, welke tot de kop wordt voortgezet, handhaaft de volle breedte tussen de hoofden als öoorvaart- breedte. welke zodoende 150 meter wordt. De hoofden vallen daardoor im mers loodrecht naar de bodem, zonder glooiing welke de doorvaartbreedte zou beperken. De hoofden liggen tot voorbij de der de bank, de zogenaamde Moordbank, waardoor gevaar van verzanding ran de doorgang, tengevolge van d? ster ke getydestroom en eventueel de bc- malingsstroom vorming van zandbar- rières voorkomt. Een van de zeer vele technische dé tails, welke w'ij mochten vernemen tij dens een uiteenzetting door burgemees ter Woldringh van der Hoop en de ge meentesecretaris de heer Boekhoven, was nog dat de diepte van doorgangen en havens zo is gekozen, dat ook met in de toekomst te verwachten dieper liggende schepen de haven volkomen aan haar doel beantwoordt. BESPREKINGEN KOSTENVER DELING KOMEN NOG. De kostenverdeling is nog niet gere geld. Het plan is thans op kosten van Katwijk vervaardigd. Zowel Rijk als Provincie, benevens het Hoogheemraad schap Rijnland hebben, zoals wü in onze uiteenzetting van Woensdag rele veerden, verstrekkende belangen bij dit project, en verwacht mag worden dat mettertijd overeenstemming wordt be reikt tën aanzien van de percentages, die deze instanties aan de kosten van de verwerkelijking van Katwijks le vensbehoefte zullen bijdragen. Na de reeds thans zeker te noemen aan neming van het plan door de gemeen teraad van Katwijk, staat dus eerst overleg met genoemde instanties op het programma, alvorens een definitief be sluit kan worden genomen en een be gin met de werkzaamheden kan worden genlaakt. Alleen de aanleg van de berghaven staat hier onafhankelijk van. Deze krijgt zeker haar beslag, waarbij als gelukkig voordeel kan worden be schouwd dat de Leidse spoorwegwer- ken grote hoeveelheden zand behoe ven. welke door aanleg van de berg haven beschikbaar zouden komen. 24 NOVEMBER Genoemd overleg met andere belang hebbende instanties kan echter eerst een aanvang nemen, nadat de raad het plan als zodanig heeft goedge keurd. Zulks zal geschieden tijdens een van de voor Katwijk belangrijk ste raadszittingen der geschiedenis, welke op 24 November zal worden gehouden. Met het gehele havenproject zijn eveneens problemen verbonden ten aan zien van de steeds sterker optredende verziltingsverschijnselen van Zuid-Hol lands bodem een van de directe oor zaken. waardoor Rijnland zo nauw bij het thans aanhangige project is be trokken en industrialisatieproblemen, benevens sociologische aangelegenhe den en nationale economische proble men. Stuk voor stuk hebben wij deze neventerreinen van het Katwijkse ha venprobleem in aparte artikelen behan deld in de afgelopen jaren, zodat wij daarop thans niet behoeven terug te komen Wellicht vinden wij in de toe komst aanleiding, in nadere detail-be slissingen over het aanhangige ontwerp, cp deze problemen terug te komen of dieper in te gaan. Nieuw liberaal voorstel Hoewel men het aanvankelijk en vooral in koningsgezinde kringen voor mogelijk hield, dat de volksraad pleging over de terugkeer van koning Leopold rraar België reeds op 18 Decem ber aa. gehóuden zou kunnen worden, is men het er thans te Brussel wel al gemeen o^fer eens, dat deze niet eerder dan na 15- Januari doorgang zal kun nen vinden. Het door de Senaat reeds goedge- FEUILLETON door MARY BURCHELL. Vertaald uit het Engels. - Maar mijn lieve engel, ik heb je och al gezegd, dat ik de financiële tant van het probleem wel zal regelen. - Daar denk ik natuurlijk niet aan, Ki Alma, nu werkelijk van haar stuk ebracht. - Waarom niet? Daarnet heb je me lo? een zoen gegeven, omdat ik het oorstelde. - O maar Gregory, dat was bedoeld, 'adat we getrouwd waren, natuurlijk. k kan me toch niet door joula^er} wierhouden, terwijl we verloofd zijn! - Ik zou het zo prettig vinden, zei lij enkel. - Maar ik zou het afschuwelijk vin- ten, antwoordde Alma kordaat. H\j moest lachen om haar heftigheid. - Voel je je heus beter, als je Far aday's orders moet uitvoeren, dan lanneer je geld van mij aanneemt, roeg hij. - Natuurlijk! zei Alma. Hij lachte, maar het was niet van iarte, en zei, dat ze niet logisch was. «J kon er echter niet veel aan ver inderen en zag tenslotte wel in, dat i'J toe moest geven. Toen ze bij Barrowmead aan kwa- [*en. Sing hij mee naar binnen, en 'aar vertelden ze hun grote nieuws sn de familie, die over het algemeen m-.wisiast, maar ook stomverbaasd fi<. - Lieve kind, ik ben er buitenge- oon mee ingenomen, verklaarde haar nceder oprecht; ze was dol op trouw- aitijen en ze bedacht zich terstond, 'at z? Alma zou zien over te halen [jar huwelijksleven met Gregory te finnen cp Barrowmead. Haast je niet al te erg. We kun- jso je op dit moment nog niet zo "f* missen, was Eva's realistisch com- uentair, hoewel ook zij haar instem- me't het gebeuren betuigde. "kaard bleet doodkalm, zoals te ver aten was. Maar Pansy, die al hal flege de trap was op weg naar bed a aeze gelegenheid aangreep om te- te komen en het naar bed-gaan '7 emse tijd uit te stellen, putte zich j- in nartelijke felicitatietoespraken en mnousiasme-betuigingen. 7, Maak je er een Januari-bruiloft einirc^Toes Januari is altijd de vre- rprfte maand van het jaar, met iao- 15 net ^hter de rug en niets om oir .te kÜken tot Pasen. Een brui- i.lnl Januari 21011 reusachtig 0; Dat &°u best kunnen, merkte Gre in» v9' dachten over een verlo- Alma? e8n maaud °f ze-S' nietwaar ,i^a wilde hem er op dit moment ken hP attent maken, dat ze afgespro- uaiiodQuél1 0Ver zes maanden dc si- opnieuw te bekijken. Ze glim- aus alleen en vroeg, of Januari niet een weinig geschikte maand was om er op je best als stralend bruidje uit te zien. Je kunt wit fluweel nemen voor je bruidsjurk, zei Pansy snel En als ik bruidsmeisje werd, mam,- mag ik dan m'n bril afzetten? Januari is veel te koud, je zou doodziek worden van zo'n trouwpartij, merkte Richard onverwacht op zonder op te kijken van zijn schoolwerk. Maar Pansy keek boos in zijn rich ting en riep: O moeder, hoe vindt u hém nou! We zullen het allemaal wel zien, liefje, stelde haar moeder haar gerust. Mevrouw Brendall liep in gedachten al de verschillende data na, die h&ar het beste zouden schikken Het zou eenvoudig idioot zijn voor een bruidsmeisje om een bril te dragen, zeurde Pansy halsstarrig door. Amy Bathurst had ook haar bril op, toen ze bruidsmeisje was bij haar nichtje, en ze zag er zo bespottelijk uit, dat het eigenlijk de hele bruiloft bedierf. Gebrilde bruidsmeisjes kunnen de bruiloftsceremonieën onmogelijk versto ren. verzekerde Richard haar nadruk kelijk. Op dit punt vond Alma het nodig tussenbeide te komen met de opmer king, dat het nog veel te vroeg was om nu al allerlei bruiloftsplannen te ma ken. Moest Pansy al niet lang in bed liggen? Pansy, die zich heel langzaam begon terug te trekken ln de richting van de deur, eindigde met de vraag, wat voor verlovingsring Alma zou krijgen. Het geen Gregory eraan herinnerde, dat deze inderdaad zo spoedig mogelijk ge kocht moest worden. Ze spraken af de volgende morgen erop uit te gaan. - Kan het niet morgenmiddag?, vroeg Alma eerst nog. De beste twee zaken zijn Zaterdag middags gesloten, herinnerde Gregory haar. Bovendien moet je zoiets geen seconde uitstellen. Ik heb de neiging om op de drempel te staan op het moment dat Saunders morgenochtend z'n zaak open doet. Alma glimlachte. Ze wilde niet zeg gen, dat Zaterdagmorgen haar drukste morgen was, en dat deze Zaterdag extra druk zou zijn in verband met alles wa-t ze voor de volgende week, als ze bij mevrouw Farraday zou gaan werken, in ordè moest maken Maar zelfs het meest plichtsgetrouwe pas verloofde meisje mag zich toch wel vrijmaken voor het kopen van een verlovingsring, wees ze zichzelf terecht. En dus beloof-- de ze Gregory morgenochtend dadelijk met hem mee te zullen gaan. Iedereen was zeer tevreden en ieder een vond het doodnormaal, dat Alma alles v/eer zo geregeld had. dat inder daad iedereen het er mee eens kon zijn. Alma stond de volgende morgen een uurtje eerder op. om alles klaar te kTijgen, en al voelde ze zich, toen Gre gory haar kwam halen, wat gehaast en gejacht, toch liet ze niemand hier van iets merken en alles liep vlot en normaal. Het was natuurlijk een zeer ontroe rend moment, toen Gregory de prach tige diamanten ring aan haar vmger schoof. En Alma vergat even haar be staan als moeder's „hulsmusje" en zelfs haar aanstaande betrekking bij mevrouw Farraday. waarin ze nog zo veel zou moeten leren. Gedurende en kele minuten was ze enkel en alleen Gregory's verloofde, het gelukkigste meisje van Midchester. Het weekend vloog voorbij en Alma wenste diep in haar hart. dat. het niet juist deze week waa, dat ze haar nieuwe leventje moest beginnen. Het zou zo heerlijk zijn geweest een beetje tijd te hebben die ze bij de haar vertrouwde werkzaamheden thuis zeker overhield om over haar geluk na te denken en allerlei fei-ten en herinneringen op te halen. Maar zoals de zaken er nu voorston den, moest ze zich van dat alles losma ken en zich volkomen concentreren, om van haar eerste middag op Benham Lodge een succes te maken Toen ze er die eerste Maandagmiddag aankwam, was er niemand, die haar entree gemakkelijk maakte, zoals Mur ray. dat °-edaan had. D* corr«otp huis knecht, die Alma opendeed, stelde haar niet cp haar gemak en ze veelde zich kleintjes en onbeduidend. (Wordt vervolgd) keurde voorstel tot het houden van de volksraadpleging zal, voordat het in de Kamer van Volksvertegenwoordigers in behandeling zal komen, allereerst door de Kamercommissie van binnenlandse zaken worden bestudeerd. Deze com missie. bestaande uit 12 Katholieken, 8 socialisten. 3 liberalen en 1 communist, zal waarschijnlijk niet eerder dan 15 November gereed zijn met haar rap port. De debatten in de Kamer over het voorstel zouden dan op 16 Novem ber een aanvang kunnen nemen. De discussie zal, zoals dit ook in de Senaat het geval was, waarschijnlijk een drie tal dagen in beslag nemen. Hoewel de katholieken twee stemmen aan de ab solute meerderheid in de Kamer ont breekt. mag vrijwel als vaststaand wor den beschouwd, dat het voorstel zal worden aangenomen. Evenals in de Senaat zullen name lijk verscheidene liberale Kamerleden voor stemmen. Wanneer het voorstel eenmaal door de Kamer is goedgekeurd kan het vol gens de grondwet eerst op zijn vroegst in werking treden 30 dagen na de pu blicatie er van in het Belgische staats blad. Aannemende, dat de debatten in de Kamer op 18 November geëindigd zul len zijn, zou de volksraadpleging theo retisch dus op 18 December gehouden kunnen worden. In verband met de technische voor bereiding van de volksraadpleging acht men deze datum practisch evenwel niet houdbaar. Rekening houdend met de Kerstda gen en de jaarwisseling en overwegend dat een veertiental dagen nodig is voor het houden van bijeenkomsten door voor- ep tegenstanders van de koning, neemt men te Brussel dan ook aan, dat de Belgen wel niet eerder dan 15 Januari ter stembus zullen tijgen. Voleens het ingediende voorstel zul len alle stemgerechtigde inwoners van België met „ja", of ..neen" moeten ant woorden op de vraag: ..ziit gii van oordeel dat koning Leopold de uitoefe ning van zijn constitutionele bevoegd heden moet hervatten?". Vooral over de wijze waarop deze vraag gesteld is zal. naar het zich laat aanzien, waar schijnlijk in de Kamer heftig gediscus sieerd worden. De liberale volksvertegenwoordiger Kronacker tieeft intussen reeds een amendement inged-Vnd op grond waar van de Belgen zouden moeten ant woorden op de twee volgende vragen: 1. ziit ge van oordeel dat koning Leo pold de uitoefening van zijn constitu- Naar wfó verpemen zijn thans alle benodigde vergunningen afgekomen voor het herbouwen van de toren van de Oude Kerk aan de Boulevard te Katwijk. Ook monumentenzorg heeft zich accoord verklaard met het ont werp. Het uiterlijk van dit dierbaar ste reliqui van Katwijks vissersbevol king zal geheel overeenstemmen met het uiterlijk vóór de afbraak door de Duitsers. De enige kleine verschillen met de vroegere toestand betreffen constructiewijzigingen. Ondanks het feit dat thans de toren mag worden herbouwd, kan nog niet onmiddellijk tot herbouw worden over gegaan, aangezien nog een wijziging dient te worden gebracht in dc kosten verdeling. Naar het zich laat aanzien zal met deze financiële regeling niet lange tijd gemoeid zijn, zodat het her stel van de Oude Kerk in volle glorie thans binnen afzienbare tijd verwacht mag worden. tionele bevoegdheden moet hervatten? en 2. zljt ge van oordeel, dat de koning afstand moet doen van de troon en dat zijn opvolging geschiedt volgens de grondwet?' Kronacker betoogt in dit verband, dat door de vragen dusdanig te stel len het mogelijk is zich voor de terug keer van de koning uit te spreken door alleen op de eerste vraag „ja" te ant woorden. Aan de andere kant zal het mogelijk zijn zich voor troonsafstand uit te spre ken ten behoeve van prins Boudewijn door op de eerste vraag „neen" en op de tweede „ja", te antwoorden. Ten slotte zou de formulering in staat stellen zich voor voortgezet bal lingschap van de koning en- behoud van het regentschap uit te spreken door op belde vragen „neen" te antwoorden Daar dit amendement aan de volks raadpleging een zeer ingewikkeld ka rakter geeft en de aanvaarding hier van tot gevolg zou hebben, dat het voorstel opnieuw naar de Senaat zou moeten, hetgeen een aanzienlijke ver traging betekent, is het niet waar schijnlijk dat het amendement aange nomen zal worden. Hoewel men in regeringskringen er op heeft aangedrongen de propaganda campagne in een geest van waardig heid te voeren, gelooft men noch in anti- noch in pro-koningsgezinde kringen dat hiervan veel zal terecht komen. Men is in het algemeen van oordeel, dat de tegenstellingen reeds te ver op de spits zijn gedrevenen verwacht wordt, dat vooral van linkse zijde in de dagen, die aan de volksraadpleging vooraf zullen gaan. een felle perscampagne tegen de Belgische vorst gevoerd zal worden. 25). William T. Bobberbroek en Pan da zochten een lekker plaatsje in het vliegtuig. De motoren gingen brommen endaar gingen ze, .de lucht in, op weg naar Egypte. „Ziezo", zei Bobberbroek voldaan. „En nu ga ik eerst het krantje maar eens lezen". Hij haalde een krant te voorschijn en vouwde hem open en toen gaf Panda een kreet! Want daar op de voorpagina stond een afbeelding van het Horus-beeld, dat Joris Goed- bloed de vorige dag aan Bobberbroek verkocht had! „Geheimzinnige diefstal uit het mu seum!" stond er. „Beroemd Horus- beeld spoorloos verdwenen!" en daar onderja, waarachtig, daaronder stond een foto van Panda. „Deze klei ne, uitgeslapen misdadiger werd op de plek des onheils betrapt door de wak kere zaalwachter E. E. Spattenpieper" stond er. „De jeugdige onverlaat wist echter op onverklaarbare wijze te ont snappen". En zo stond er nog een heel lang verhaal! „Wat een onzin staat er hier t-och in die kranten!" riep William T. Bobber broek. ,3ü mü thuis- zijn de kranten veel groter en beter. Dit verhaal is im mers helemaal niet waar! Dat Horus- beeld is niet gestolen! Ik heb het zelf gekocht, van die vriend van je, die mees ter-gids! Ik heb er eerlijk voor be taald. Gestolenw&t een snert krant, om zoiets te schrijven!" Maar Panda was er nog helemaal niet gerust op en hij vond het maar pret tig, dat hij in een vliegtuig zat op weg naar Egypte. Dat was toch beter, dacht hij, dan in de gevangenis zitten.... VOOR ZATERDAG 12 NOVEMBER Hilversum I (3Q1.5 M.) VARA 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: gram.muziek: 7.33: „oog ln al"; 7.38: gram.muziek; 8.00: nieuws en weerberich ten; 8.15: „oog ln al"; 8.23: gram.muzlek; 8.40- orgelspel: 9.00: gram.muzlek; VPRO 10.00: medisch causerie; 10.05: morgen wijding; VARA 10.20: radlofeullleton; 10.35: voor de arbeiders ln dc continu bedrijven; 11.40- planorecital: 12.00: dans muziek; 12.30: mededelingen; 12.33: Hawaiian muziek; 12.55: kalender; 13.00: voor de Ned. strijdkrachten; 13.30: dans muziek: 14.00: volkszang: 14.20: Metro- pole orkest; 14.50: streekultzendlng; 15.15: kamerorkest: 16 00: ..onze sociale wetten"; causerie; 16.15: amateursuitzending; 16.45: sportpraatje; 17.00: gram muziek. 17.30: voor de Jeugd; 18 00; nieuws. 18.15: toe spraak: 18.20: gram.muzlek 18.30: voor de Ned. strildkrachten: 19 00: artistieke staalkaart; VPRO 19.30 bijbellezing: VARA 19.45- voor de Nederlanders ln Duitsland: 20.00: nieuws; 20.05: actuali teiten: 20.12: VARA-varla; 20 15: Weense muziek; 20.45: gevarieerd programma; iri.45: socialistisch commentaar; 22.00: Promenade orkest; 22.25: ..onder de pan nen". hoorspel; 22.45: strijkkwartet 23.00; nieuws; 23 1524.00: gram muziek. Hilversum II (416 M.) KRO 7.00: nieuws; 7.15; gram.muzlek; 7 45: morgen gebed en liturgische kalender: 8.00- nieuws en weerberichten; 8.15: gram.muzlek: 9 25. hoogmis; 10.45 waterstanden: 10.50- gram muziek'; 11.00: voor de zieken: 11.45: gram.muzlek: 12.00: angelus; 12.03: gram. muzlek; 12.30: mededelingen; 12.33: gram.muzlek; 12.55: zonnewijzer; 13.00: nieuws en katholiek nieuws: 13 20: amusementsorkest; 14.00: harmonie orkest; 14.20; Engelse les; 14.40: zang en piano; 15.10: kroniek van letteren en kunsten; 15.45; mannenkoor; 16 20: luchtvaart^ causerie. 16.30: ..de schoonheid van het Gregoriaans"; 17.00: voor de Jeugd; 18.00: volksllederenkwartet; 18.15: Journalistiek weekoverzicht; 18.30: ensemble „Organola" met zang; 19.00: nieuws: 19.15: actualitei ten; 19.25: katholiek thuisfront overal; 19.30; lichte muziek; 19.50: Amerikaans commentaar: 20.00; nieuws; 20.05: de ge wone man zegt er 't zijne van; 20.12: gram.muzlek: 20 15: „lichtbaken": 20.40: gram.muzlek: 21.00: gevarieerd program ma; 21.45: puzzle; 21.55: populair concert: 22,30. „wil lulden de Zondag in": 23.00: nieuws: 23.1524.00: Radio Phllharmo- nisch Orkest. AGENDA ZATERDAG: Schouwburg; K.V Lltterls Sacrum „Kleine kinderen worden groot". 8 uur nam. Volkshuls: Lezing H. C. Verkruysen, 4 uur nam. DE BIOSCOPEN. Casino „De verdoemden" (18 Jaar) Zon 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. LUlo „Het geheim van Mayerling" (18 Jaar) Zat en Zon 2.30, 4.45, 7 en 915 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Luvnr „Moeder was actrice" (alle leef tijden) Zat en Zon 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Trianon „Kennismaking gezocht" (18 Jaar) Zat en Zon 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30 7 en 9.15 uur. Re\ „Vlammende wouden" (14 Jaar) Zon 2.15, 4.15, 7.15 en 9.15 uur; overlgo dagen 2.15, 7.15 en 9.15 uur.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 3