SUNLIGHT ZEEP WELDADIGHEIDSAVOND EEN TERREIN ui Wat de Leidse Raad Maandag a.s. zal behandelen RECHTZAKEN I OPENING FEESTELIJKE OPENING DE ROYAL AIR FORCE Wind-charger BAKKERSBEDIENDE 10 lOdUW Jfaj -m w DINSDAG 18 OCTOBER Bouw van 80 montage woningen nabij de Lage Morsweg 11 Juli jl. machtigde de Raad B. en W. tot het doen voortgang hebben van de bouw van 74 montagewoningen op het terrein van het tegenwoordige woonwa genkamp nabij de Lage Morsweg. Omvatte het aanvankelijk ontworpen plan de bouw van 74 montagewoningen, door een gewijzigde groepering van de woningblokken is het bij een gelijke op pervlakte van het bouwterrein thans mogelijk 2 woningen van 260m3 meer te bouwen, Door deze groepering is ook de Noord-Oostelijke hoek van het terrein, welke oorspronkelijk niet in het plan was opgenomen, voor bebouwing be schikbaar gekomen, waardoor het plan met nog 4 woningen van 280 m3 kon woorden uitgebreid, Het plan omvat thans derhalve de bouw van 80 woningen, t.w.: 15 duplex- woningen van 290 m3, normaal geschikt voor 6 personen, thans in te richten voor 2 gezinnen van 2 a 3 personen, waarvan de beneden- en de bovenwoning bevat een woonkamer, een slaapkamer en een keuken, terwijl zich in de bovenwoning nog een douche-cel bevindt; 53 simplexwoningen van 260 m3, ge schikt voor 5 a 6 personen; 12 simplexwoningen van 225 m3, ge schikt voor 5 personen. Zowel de 53 als de 12 woningen bevat ten op de begane grond een woonkamer en een keuken en op de verdieping 3 slaapkamers met een douche-cel. Met de bouw van deze woningen zal derhalve voor 95 gezinnen een woning worden verkregen Deze woningen zijn, in afwijking van het oorspronkelijke plan, niet in het ver lengde van de 120 in aanbouw zijnde montagewoningen ontworpen en langs de straat tussen de beide plannen is een bebouwing gedacht, welke 't straatbeeld voldoende onderbreekt om een eventueel storende werking van de onderling af wijkende dakhelling te voorkomen. Door het aanbrengen van een bomenrij wor den de plannen nog in meerdere mate gescheiden en verkrijgt het geheel een vriendelijker aanzien. Deze montagewoningen, aangeduid als systeem „Montalbouw", stedelijk type, zijn naar een ontwerp van de N.V. „Montalbouw". een naamloze vennoot schap tot voortzetting van de bouw van montagewoningen „William Pont", In dit type is door de opneming van een af zonderlijke keuken de woonkeuken ver vallen. De opdracht tot de bouw zal ook thans ondershands moeten plaats heb ben aan genoemde N.V. Volgens de door haar verstrekte opgave zullen de bouwkosten bedragen: 15 duplexwonlngen k f. 11.220,89 f. 168.313.35 53 simplexwoningen a f. 9.732.80 f. 515 838 40 12 simplexwoningen k f. 8.713.98 f. 104.567.76 Totaal dus f. 788.719.51. In afwijking van het door de N.V. in gediende plan, dient de fundering wegens de bodemgesteldheid in gewapend beton te worden gemaakt en zullen in verband met de door de Stedelijke Lichtfabrie ken gestelde eisen nog enige, niet In het bestek begrepen voorzieningen moeten worden getroffen, als b.v. uitbreiding van de electrische installatie en het maken van een warmwaterleiding paar de was- I ruimte. De kosten van deze bijkomende werkzaamheden, zullen blijkens medede ling van de N.V. „Montalbouw" een be- 'drag vorderen van f. 35.609.zodat de bouwkosten der 80 woningen f. 824.328.51 zullen bedragen. Het totaal nodige bouwvoorschot is be groot op f. 877.500.volgens onder staande specificatie: Bouwkostenf 824 500. Renteverliesf. 16.720. Honorarium architect f. 13.410. Salaris opzichter,f. 8.000. Rioolaansluitingenf. 3.634. Assurantief. 836. Notariële aktenf. 1.500. Kosten rijkstoezichtf. 900.— Onvoorzienf. 8.000. f. 877.500.— Het is nog niet mogelijk een enigszins nauwkeurige exploitatie-begroting over te leggen, omdat omtrent het bedrag, dat van het Rijk jaarlijks als bijdrage in de exploitatiekosten zal worden ont vangen, nog niets bekend is en de voor deze woningen te bedingen huur uiter aard nog moet worden vastgesteld. Voor het onderhavige plan zal van de gemeente, ingevolge art. 24c van het Woningbeslult, een bijdrage worden ge vraagd van minstens 7% van het totaal bedrag der jaarhuur voor storting in het reservefonds tot dekking van het aan de exploitatie dezer woningen verbonden risico. De vraag is nog in overweging, of deze woningen door de gemeente zullen worden geëxploiteerd. In afwachting van de daaromtrent te nemen beslissing zal de bouw voorshands van gemeente wege plaats vinden. B. en W. delen nog mede, dat mag worden verwacht, dat het voor de bouw van deze woningen nodige bouwvolume zeer binnenkort aan de gemeente zal worden toegewezen. Aanleg van sportvelden Met het oog op de grote behoefte aan sportvelden, werd door B. en W. aan de Directeur van Gemeentewerken op dracht gegeven om een plan te ontwer pen voor de aanleg van een sportvel dencomplex op percelen weiland, gele gen in de Broek- en Simontjespolder aan de Haarlemmertrekvaartweg. Het door deze ingediende plan omvat de aanleg van drie voetbalvelden, waar van één hoofdveld en twee bijvelden. Het hoofdveld biedt plaats voor een groot, aantal toeschouwers, terwijl de ruimte tussen hoofdveld en bijvelden voor training benut kan worden. Twee velden voldoen wat de afmetingen be treft aan de eisen, gesteld door de K.N.V.Bhet derde aan die, gesteld door de L.V.B. In verband met de structuur van de bodem en de grote hoogteverschillen van het terrein, zal voor de aanleg veel grondwerk moeten worden verricht Bovendien is het ma ken van een behoorlijke terreinafschei ding nodig. Het ligt- in de bedoeling om het grondwerk te doen uitvoeren door de Nederlandse Heidemaatschappij met subsidie in de arbeidslonen volgens de voorwaarden van de D U.W. (Dienst Uitvoering Werken). De totale aanleg- kosten van de terreinen worden ge raamd op f. 41.500.—. Gerekend met een subsidie in de arbeidslonen van f. 11.500—, zal ten laste van de ge meente komen een bedrag van f 30.000. De kosten voor het maken van een toegangshek, rijwielrekken en terrein- afscheiding worden geraamd op respec tievelijk f. 500—, f. 600— en f. 3.000—, zodat de totale ten laste van de ge meente komende kapitaalsuitgaven f. 34.100.bedragen. Bij deze opzet is er van uitgegaan, dat het werk in de wintermaanden wordt uitgevoerd, aan gezien aanleg in de droge periode een belangrijk hoger bedrag aan arbeidslo nen zal vorderen De jaarlijkse exploi tatie-uitgaven van de bij de Sportstich ting in te brengen terreinen worden begroot op f. 6 595 93, waarop in min dering komen de voor de terreinen te bedingen huren. Gezien de grote behoefte aan voet balvelden. ach'.en B en W. de uitgaven voor aanleg en exploitatie van de ter reinen verantwoord; de mede in het plan opgenomen bouw van een clubhuis zullen B. en W. nog nader onder ogen zien. Aanleggen van een school werktuin in het uitbreidings plan „Noord" De Vereniging „School- en werktul- nen" alhier beijverde zich een 20-tal jaren geleden om leerlingen van de hoogste klassen van lagere scholen in de gelegenheid te stellen ieder een eigen tuintje te verzorgen. Van die ge legenheid werd door een vrij groot aan tal kinderen gebruik gemaakt Ofschoon het werk van ovengenoem de vereniging wel op prijs werd gesteld, waren de verkregen resultaten loch minder goed dan in andere plaatsen. Voornamelijk moet- dit worden toege schreven aan het feit, dat de vereni ging nimmer over een definitief terrein kon beschikken. In plaatsen, waar zulks wel het geval was. waren de be reikte resultaten zeer goed Het paedagoglsche en sociale nut en het feit, dat in het uitbreidingsplan „Noord" een terreip voor schoolwerk- tuinen is gereserveerd, hebben B. en W. er toe gebracht het bestuur van de Vereniging „School- en werktuinen" te verzoeken zioh in verbinding te stellen met de Dienst van Gemeentewerken, teneinde te komen tot een plan voor de inrichting van dat terrein tot sohoolwerktuin. Dit contact heeft in middels geleid tot indiening van een plan, dat bereids de instemming verwierf van de Commissies van Open bare Werken en voor Onderwijs. Een gelukkige omstandigheid is, dat de kosten van ophoging van het terrein vermeden kunnen worden, aangezien ophoging voor de te kweken gewassen niet wenselijk is. Het terrein bestaat uit. zeer goed weiland, dat voor het be oogde doel alleszins geschikt is. Aan de door het terrein lopende sloot kan het gietwater worden onttrokken, ter wijl een aan te brengen typische pol dersloot beplanting dienstbaar kan wor den -gemaakt aan het onderwijs. Het ligt in het voornemen aan óp Noord- en Westzijde een beschutting aan te brengen door een gevarieerde beplanting van bomen, heesters en kruiden, welke beplanting, ook uit 011- derwijsoogpunt, van belang zal zijn voor leerlingen van scholen, waarvan de kinderen geen tuintje bewerken Voor het opbergen van gereedsohap. kunstmest enzvoor schuilgelegenheid bij plotseling opkomende buien en eventueel voor lesruimte, behoort een eenvoudig gebouwtje te worden opge richt, voorzien van een betegelde vloer en enige banken; twee WC.'s en twee urinoirs zullen aan de buitenzijde wor den aangebracht Is de sohoolwerktuin gereed, dan zul len pl m. 380 kinderen ieder een tuin tje van 10 m2 kunnen bewerken. Bij de besprekingen met het bestuur van genoemde vereniging verklaard p het bestuur zich bereid alle medewer king voor de exploitatie van de ontwor pen schoolwerktuin te verlenen. Het zal trachten voldoende medewerkers (sters) te krijgen om de kinderen lei ding bij het tuinwerk te geven. Het be stuur verbond hieraan de voorwaarde, dat de kosten van onderhoud, aan schaffing van mest. zoden enz., voor rekening der gemeente zullen komen. Met het jaarlijks onderhoud, wat betreft het schoonhouden van paden, slootkanten en beplantingen, het ver zorgen van demonstratietuin voor voe dingsgewassen, het kweken van groen te-planten en het geven van deskun dige voorlichting aan de leiders(sters) kan een tuinman van de afdeling Plantsoenen worden belast. Deze kan dan de halve dag op de schoolwerktuin werken en het overige deel van de dag besteden aan het onderhoud van het plantsoen in de omgeving Aldus zal het toezicht cn de werkverdeling onder leiding staan van de afdeling Plant soenen. Gezien de met de voorbereiding van een en ander gemoeide tijd zal de ex ploitatie van de tuin in het voorjaar van 1950 kunnen aanvangen: de in richting van het terrein moet dan in dit. najaar geschieden. De kosten verbonden aan de aanleg van het schoolwerktuincomplex, inclu sief het plaatsen van bovenbedoeld ge bouwtje en de aanschaffing van het nodige gereedschap enz,, zullen een be drag van f 10.500.vorderen, terwijl de kosten van exploitatie, inclusief die voor arbeidsloon, zaden, kunstmest, se cretariaat enz., op een bedrag van plm. f. 2 750.— per jaar worden geraamd, VASTSTELLING PARTIEEL- UITBREIDINGSPLAN „LEIDEN- RODENBURGERPOLDER" MET DAARBIJ BEHORENDE BEBOUWINGSVOORSCHRIFTEN. Bij besluit van 13 September 1948 be paalde de Raad, dat de herziening van het plan van uitbreiding voor het deel der gemeente, gelegen in de Rodenbur gerpolder, zou worden voorbereid. B en W. kernen nu met een ontwerp plan aangeduid als- partieel uitbrei dingsplan „Leiden-Rodenburgeipolder". Dit omvat het gedeelte der gemeente, begrensd door de spoorbaan Leiden Utrecht, de Franchimontlaan, de Van de Sande Bakhuyzenlaan. de Lorentz- kade: de Burggravenlaan (met inbegrip van gronden ten noordwesten daarvan), de Roomburgerlaan. het zuidelijk ge deelte van de Rijndijkstraat (met in begrip van een gedeelte van de be staande bebouwing ter plaatse), de Do- zystraat en de Kanaalweg. De in het ontwerp begrepen gronden worden voornamelijk bestemd voor de bouw van arbeiders- en middenstands woningen, meergezinswoningen, wonin gen voor ouden van dagen, openbare ge bouwen. sportterreinen, speelweide en groenvoorziening. De woningbouw is in vrij ruime mate in meer woonlagen ont worpen. Het totaal aantal te bouwen woningen zal 1160 bedragen De sport- lerreinen zijn in de eerste plaats ge dacht voor onderwijsdoeleinden en daarnevens voor de rijpere jeugd. De tussen de geprojecteerde sportterreinen en de ten noordwesten daarvan ont worpen bebouwing liggende terreinen worden bestemd voor openbaar groen of plantsoen met handhaving van de begaande watering. Tegen het ontwerp zijn geen bezwa ren ingeb acht. Weliswaar is een schrij ven van de N.V Rijnlandsche Exploita tie Maatschappij van Onroerende Goe deren ingekomen, waarbij enige beden kingen tegen het plan worden kenbaar gemaakt, doch als bezwaren in de zin van art. 37 van de Woningwet, welke binnen de daarbij gestelde termijn bij de Raad zouden moeten zijn ingebracht kunnen deze niet gelden. TELEFOON VOOR RAADSLEDEN. Het komt B. en W. billijk voor aan de raadsleden te vergoeden: a. de kosten van een nieuwe telefoon aansluiting; b. de abonnementskosten; c. de kosten van telefoongesprekken tot een bedrag van f. 15per jaar. Bovenstaande kosten zijn begroot op een bedrag van f. 3.000. Bezwaren tegen nieuwe lastenverdeling van Rijnland Onlangs maakten wij melding van het ontwerp-besluit tot herziening van het reglement voor het Hoogheemraad schap van Rijnland, volgens hetwelk ook gebouwde eigendommen zouden moeten bijdragen in dekking van de lasten van Rijnland. Thans delen B. en W. de raad mede, dat de argumenten, welke voor de hef fing van een omslag over gebouwde eigendommen worden aangeveerd, het college niet hebben kunnen overtuigen van de billijkheid, deze eigendommen wat Leiden betreft in de dekking van de lasten van Rijnland te betrekken. Immers, deze gemeente heeft niet een evenredig belang bij de beheersing van de waterstand, aangezien de stad als boezemstad is aangelegd en bij uitbrei dingen met zodanige aanleg wordt voortgegaan. Uit dien hoofde heeft Lei den zich belangrijke offers moeten ge troosten en staan nog belangrijke uit gaven te doen. Verder heeft de ge meente door de aanleg van een cen trale riolering en de oprichting van de rioolwaterzuiveringsinrichting zeer be langrijke bedragen tsn koste gelegd ter voorkoming van de verontreiniging van het boezemwater, terwijl de exploitatie van deze inrichting de gemeente jaar lijks ongeveer f. 32.000,kost (boezem water-verontreiniging werd door Rijn land mede als argument voor de hef fing op gebouwde eigendommen aange voerd). In een en ander heeft het college van B. en W. aanleiding gevonden, bij de Provinciale Staten bezwaren in te dienen tegen de door Rijnland voorge stelde omslag over gebouwde eigendom men. B. en W. stellen voor, aangezien het indienen van dergelijke bezwaren in beginsel tot de bevoegdheid van de raad' behoort, dcch de termijn voor het indienen van bezwaren een beslissing door B. en W. op korte termijn nood zakelijk maakte, dat de raad thans als nog harerzijds een bezwaarschrift van gelijke strekking indient. BENOEMING EN ONTSLAG. Voor curator van het Gymnasium is volgende aanbeveling ingediend: 1. ds D. J. Vossers. 2 ds J. de Wit. Als secre taris van de commissie van toezicht op het M.O. wordt voorgesteld mr R. Streng. Op haar verzoek zal aan mej. A. J. Kok eervol ontslag worden verleend als onderwijzeres aan de opleidingsschool aan het Schuttersveld. DIVERSE VOORSTELLEN. Voorgesteld wordt medewerking te verlenen aan het Bestuur der Inrich ting van Liefdadigheid voor R.K. tot het aanschaffen van rolgordijnen voor verduistering van een lokaal in de school Haarlemmerstraat voor filmge- bruik en van leermiddelen voor de school Os- en Paardenlaan Kosten f. 92 en f59.14. B. en W. stellen voor enige percelen wei- en tselland aan te kopen aan de Lage Morsweg voor f. 47.878.40 en enige percelen teelland In de Bos- en Gast huispolder voor resp. f7.388.50 en f. 9.476.25. 12 jaar tegen „Hakkie" Holdert geëist VERDEDIGER: „BESCHOUW HEM NIET MEER DAN ALS KIND." Gisteren heeft het Amsterdams Bljz. Gerechtshof het proces tegen de voor malig directeur van het Dagblad „de Telegraaf", de 42-jarige „Hakkie" Holdert, die sedert 1932 bij de N.S.B. was aangesloten, voortgezet. Mr. Van de Veen eiste 12 jaar gevan genisstraf met ontzetting voor het leven uit alle rechten. „Een gebrekkige, psychopathische, on harmonische en onvolgroeide persoon lijkheid met een wonderlijk mengsel van kleinheids- en grootheidsidee én, die eigen inzicht en initiatief mist, ver standelijk slechts matig begaafd, dcch niet debiel is," zo noemde dr Tamme- nons Bakker de verdachte Holdert in zijn psychiatrisch rapport. De bezetting leidde er toe, dat deze figuur, die door niemand voor vol werd aangezien, als directeur de leiding kreeg van het grootste dagblad van ons land. In zijn requisitoir zeide mr Van de Veen o.m., dat de desastreuse leiding van de verdachte slechts beperkte ge volgen had gehad, hetgeen toe te schrijven was aan het feit, dat de re dactie hem had tegengewerkt. Mr J. H. de Pont, raadsman van ver dachte, sprak over „meelij wekkende ver blindheid" van verdachte, voor wrie hij als mens een groot gevoel van deernis had. Hij trachtte het Hof er van te overtuigen, dat hoewel Holdert toe rekeningsvatbaar is hij voor straf vermindering in aanmerking komt, om dat bij hem in de eerste plaats nimmer een andere gedachte heeft voorgezeten, dan goed te deen en in de tweede plaats, omdat Holdert zich niet gereali seerd zou hebben, dat met het feit van de bezetting de oorlog tussen Neder land en Duitsland nog niet afgelopen was. HU besloot met de uitroep: „Indien u deze man beschouwt meer dan als een kind, dan doet u hem onrecht." Maandag 31 October a^. uitspraak. Zaak Van der Vaart Smit verwezen De zaak tegen dr H. W. van der Vaart Smit werd door de Bijz. Raad van Cassatie verwezen naar de bijzon dere strafkamer van de Haagse Ar rondissementsrechtbank. De raad was van oordeel, dat de sententie waarop Van der V. S. tot 9 jaar gevangenis straf is veroordeeld, niet aan de testel len eisen voldeed. Met de gemeente Zevenhuizen is een overeenkomst bereikt inzake levering van electriciteit evenals met de Nederl. Spoorwegen. Voorgesteld wordt het be drag. dat de Volkscredietbank mag le nen zonder goedkeuring van B. en W. te verhogen van f.750 tot f.2000. Voorts stellen B. en W. voor het raadsbesluit dd. 2 Augustus 1948. betref fende het beschikbaarstellen aan de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elec triciteit van een gedeelte grond aan het einde van de Alexanderstraat, ten be hoeve van de bouw ter plaatse van een hoogspannningsstation. in die zin te wijzigen, dat in plaats van plm. 16 M2 grond, plm. 30 M2 ter beschikking wordt gesteld. 4|etr vbfer is best,f VOORSCHOTEN, 18 October 1949. Hiermede maakt ondergetekende bekend dat hij zijn model slagerij, Schoolstraat 46, Voorschoten, met ingang van heden heeft overgedaan aan de Heer G. C. v. d. GEEST. Langs deze weg betuigt hij zijn oprechte dank voor het ge noten vertrouwen in hem gesteld. Gaarne beveelt hij zijn opvolger in Uw vertrouwen aan. Hoogachtend, M LOS. Onder verwijzing naar bovenstaande, deelt ondergetekende mede, dat hij met ingang van heden de modelslagerij van de Heer M. LOS heeft overgenomen en dat hij er naar streven zal door een zelfde accurate bediening met eerste klas producten zich Uw vertrouwen waardig te maken. Hoogachtend, G. C. v. d. GEEST. Schoolstraat 46, Voorschoten. HAAGSCHE OVERDEKTE K U-N S T IJ SfiAAN KfOUTRUSTWEG - TELEF. 394660 ZATERDAG 22 OCTOBER 10 UUR V.: des avonds te 20 uur tevens ten bate van „HET VAN WEERDEN POELMAN FONDS" (steun aan (oud) personeel van de lucht macht en hun nagelaten betrekkingen) waaraan medewerkt de beroemde Sintral Band van Demonstr. IJshockey, Kunstrijden en IJsdansen etc. etc. Schaatsenrijden voor het publiek op alle soorten schaatsen (behalve Noren) tot 11.30 uur. Entree-prys voor rijders en toeschouwers f. 1.99 (incl. belasting). Bespreekgeld f.0.20 per plaats. Kaartverkoop en plaatsbespreken aan de baan: vanaf 21 October dagelijks van 104 uur. Voor dames en heren schaatsenrijders is een spe ciale tribune gereserveerd. In verband met een vlotte afwerking van het programma zijn deze verplicht in de pauze's op deze tribune plaats te nemen. De Loges en Tribunes A, B en C zijn uit sluitend voor de toeschouwers gereserveerd. Onze reclamefolder wordt U op aanvrage gaarne toegezonden. GEVRAAGD Goud. zilver en diamant, koopt Speller door het gehele land. Jan van Houtkade 18. Lelden. Tel. 26869. Taxatie. Naaimachines te koop ge vraagd .defect geen bezwaar. Reparaties zlln ln één dag gereed en met volledige gar. P. J. van Steyn. Haven 46. Te lefoon 24809. Net meisje gevraagd voor de morgenuren. van 8.30 12.30 u AanmeLden na 7 uur 's avonds. Mevrouw Riebeek, Rijn- en Schlekade 32. Bietenrooiers. Gevraagd bekwame bietenrooiers. G. v. Leeuwen. Valkenburg Z.H. Plano gevraagd, voor stu die. Mag ook een Franse plano wezen. Brieven met prijs Mej. Hoofdman. Linker Rottekade 50 B. Rotterdam. B Net meisje gevraagd, van 91. bil dame alleen. Aan melden liefst voor 's avonds 7 uur bij Mevr. J. E. Marks Laman, Hoge Rijndijk 155, Lelden. Nette Juffrouw vraagt was sen. ook verpleegsters- cn babywasjes. Ook genegen ver stellen en stoppen. Brieven Bur. van dit Blad No. 7065 k. Bijverdiensten. Gevraagd enige acquisiteurs, ln Lelden en omgeving, voor een Assu rantiekantoor. Uitsluitend op provisiebasis. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 7067 k, Echtpaar zonder kinderen, vrouw genegen huishoudelij ke bezigheden te verrichten, zoekt 2 kamers met gebruik van keuken. Brieven Bur, van dit Blad onder No. 7073 k. Spoed. Terrein te huur ge vraagd. groot 150 vlerkante M. liefst met pakhuisje. H. Glas bergen. Genestetstraat 6 a, al hier. Jong echtpaar vraagt woon ark te huur. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 7089 k. Te koop gevraagd vergr. B M. B. Klaassen. Hofweg 31, Voorschoten. AANGEBODEN Biedt zich aan weduwe, 45 Jaar. heeft enige middagen of avonden vrli om op te pas sen, hetzij voor kinderen of zieken. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 7025 k. Te koop tropisch aquarium met diverse soorten vis, t. e. a. b. Ook ner paar verkrijg baar. Nieuwe kleine Philips radio f.80. Te bevragen: Doelengracht No. 15. Wastellen, wasketels, em mers enz., roestige of defecte bodem worden opnieuw ge- tralvanlseerd. Vooraf prijsop gaaf. Bezorging gratis. Ook vertinnen van melkgereed- schap. Vakkundig adres: A. J. Hartwljk. Landbouwadres Nieuwe Beestenmarkt 79. Telef. 26627 - 24013. Vogelliefhebbers! Grote keu ze zang- en slervogels, spre kende papegaaien, kanaries eerst horen zingen voor U betaalt. Prachtige goudvissen. Hon dencake, zaden, kattenbrood, hondenlijnen, vogelkooien enz. enz R. Karei. Steenstraat 21, Telef, 20629. Vissers. Grote keuze snock- hengels voor spotprijzen. Lij nen, tuigen, rails, werpmo- lens, aasketels, krabbenbakken, de allernieuwste spinners. Steeds voorradig maden, wor men. steurkrabben en prima gespeende snoekvlsjes. R. Karei. Steenstraat 21, Tel. 20629. m Wit emallle geyser, z. g. a. n id gascomfort, Idem ko- lenfornuis, wegens vertrek te koop aangeboden. Brieven Bur. van dit Blad No. 7030 k Een prima Italiaanse gui taar. weinig gebruikt, voor f 60 3 Ootoberstraat 1. Na zes UiUr 's avonds. Aangeboden, grote vrije ka mer, voor heer of twee vrien den. met middagmaal. Rouw kooplaan 5. Voorschoten. Te koop ameublement, cas sette en keukengerei. Lijsterstraat 11 Aangeboden, wegens over compleet: 2 rookfauteulls. wit emallle kolenfornuls. 2-pers. bed met matras. Alles ln pri ma staat. Metz, Pieterskerk- gracht 5. 'Te koop handnaaimachine f. 27.50, grote kast f. 17 50, damesrijwiel f. 35. trapnaal- machlne f. 75. een-pers ledi kant f. 15. Hooigracht 55. Auto te huur, z. chauffeur, vler-pers. betrouwbare wagen Van part. Billijke cond. Inl. Tel. 26516. Na 6 uur. Klnderwagenkappen op nieuw overtrekken met dub bel leerdoek. Regenzeiltjes met mica ruitje, verchromen, vernikkelen, opuiten, bekleden ln elke gewenste kleur Lel- dens oudste en meest ver trouwde adres sinds 1844. Laneezaal, Stille Rijn 7. Tel 26545. B Aangeboden zwarte dames wintermantel. maat 40. be scheiden perslanergarnering. prijs f.35. Donkerblauwe wol len costuumrok, maat 40. prils f. 5. Willem de Zwllgcrlaan 14. Voorschoten. 2 x bellen. Kosthuis aangeboden, even tueel voor twee vrienden. Huiselijk verkeer. Brieven Bur. van dit Blad No. 7050 k. Bruiloft or feestje? De ge zellige zaal Hoogl. Kerkgr. 42 Is op 22 Oct. vrij gekomen. Zaterdag 26 Nov. ook nog vrij. Bespreek vroegtiidg. Billijke condities. Vraagt Inlichtingen G. Swlnkels, Hoogl. KerkgT. 42 Te koop aangeb. complete 8 Watt versterker met 10 W. luidspreker, ln zware kast m. microfoon. Tegen, elk aannem. bod. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 7045 k. Aangeb.. 2-pers. eikenhou ten ledikant met spiraal en veren matras f.75, 1-pers. Eng. ledikant met kapokma tras f. 35. 2-pers. matras f. 20. divan f. 35. Witte Rozen straat 50 A. B Tehuis gezocht voor 3 Jonge poesjes, 10 weken oud. Koningi nnelaa n 10. 0 Dames! De betere Perma nent en de nieuwste model len voor slechts f. 5. volle ga rantie. S v.p. vroegtijdig be spreken. G. Tesselhoff. Heren straat 54 t/o. 3 Octoberstraat. Tel. 23711. H Te koop plng-pong-tafcl, wedstrijdformaat. multlplex- blad, zwaar beukenhouten frame. Nieuw. f. 90.Brieven Bur. v. d. Blad No. 7070 k. 0 Te koop stalen maaskruiser ln prima staat, moet weg, priis billijk. B. Klaassen. Hof weg 31. Voorschoten. B Aangeboden zwarte winter mantel en zwart complet met bontgarnerlnc, maten 42. Nassaulaan 20. Oegstgeest, Tel. 25369. Na 7 uur. Leren dainesmotorjas aan geboden, maat 42. d.bruln, ge heel gevoerd met peau de peche f.45 v Uffordstr. 77. Noordwiïk. Tel. 2535. B Dameswintermantel, m. 42, als nieuw, maatwerk, terra velour met grijs Ind. lam- kraag en revers f. 40. v. Uffordstraat 77. Noordwiïk, Telef 2535 DIVERSEN Paraplule reparatie-Inrich ting, ln eigen atelier. Repara ties ln één dag gereed. Voor terras-parasols het aangewe zen adres voor overtrekken enz. Aan huls te ontbieden. Prlvé-adres: Korevaarstr. 22 A, Lelden. H Spiritisten Voren. „Har- monia". Donderdag 20 Oot. 8 u. bijzondere openbare avond helderziende waarnemingen Med. Mevr. Uitenboogaart uit Den Haag ln het V.C.F -huls. Gerecht 10. Toegang niet- leden f. 0.50. Aanvans 8 uur. ■I Willem v. lependaal spreekt a.s. Zondagmorgen 10 uur ln 't Raedhuiis. Nieuwe Rijn 19. Onderwerp „De Illu sie der Onsterfelijkheid". Toe gang naar verkiezing. „De Dageraad". DOOR AANNEMINGSBEDRIJF WORDT te koop gevraagd al of niet met opstal. 1000 M2. omgeving stad. Adres: BARKER'S AANNEMINGSBEDRIJF, Post bus 383, Den Haag. liefs compleet, te koop gevr. Br. no 7029a Bur. v. d. Blad Gevraagd een aankomende Firma J. M. HOOGEVEEN, Joh. de Witlstraat 42, Leiden. Aldus schrijft ons Mevr. M. van Eys, Limbricht (L.). Deze dame leerde Sunlight gebruiken In haar ouderlijk huis te Rotterdam. In Limburg, waar ze later ging wo nen, bleek Sunlight al even populair als in de grote stad. Zij schrijft kverder: Gun Uw wasgoed een lang leven met „En nog altijd kan ik er trots op zijn. De servetten zijn in verloop van tijd al ontelbare keren gewassen, maar dank zij mijn sopje van Sunlight man keert er nog niets aan. Sunlight spaart alles wat er in gewassen wordt. En daarom durf ik te zeggengebruik Sunlight en je doet twee keer zo lang met je goed.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 4