Laatste Berichten Errol Flynii's echtscheidingen lopen in de papieren UIT DE RIJNSTREEK iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiii; Pak op de broek UIT DE OMSTREKEN B^urs van Amsterdam MAANDAG 10 OCTOBER mm*? Een 25-tal deelnemers aan de Ronde Tafel Conferentie, bestaande uit leden van alle drie de delegaties, bracht Zater dagmorgen een bezoek aan de conserven- fabrieken der C.V. Tieleman en Dros. Het gezelschap nam met grote belang stelling kennis van het bedrijf, welks producten ook in Indonesië alom bekend zijn. Na afloop van de rondgang door de verschillende afdelingen, welke alle in vol bedrijif waren, bood de directie de deelnemers in „Het Gulden Vlies" een unoh aan, waar de heer H. H Tieleman een kort welkomstwoord sprak, daarbij de wens uitend, dat het overleg ter RTC vruchtdragende gevolgen moge hebben voor het economische leven van Nederland en Indonesië. In het verdere verloop van de maaltijd, sprak de bur gemeester van Surabaja, mr Indra Ka- soema als zijn overtuiging uit, dat wan neer de RTC tot een goed einde wordt gebraoht het Nederlandse bedrijfsleven in Indonesië grote ontwikkelingsmoge lijkheden bezit. De leider van het gezelschap, de heer Patiray dankte ten slotte voor de gast vrije ontvangst. Onze fotograaf kiekte het gezelschap na afloop van de fabrieksrondgang op de Mid deïstsgracht. (Foto L.D./Van Vliet) Onder de bezoekers bevonden zich de heer Maraimis, reizend ambassadeur der Republiek, de heer Satari, secretaris van de Republikeinse delegatie, mevrouw Sa- stroamidjojo, echtgenote van de Repu blikeinse minister van Sociale Zaken en voorts parlementsleden van Oost- en West-Java, de Pasundan, de voorzitter van de Raad van Biliton, de heer K. A. Moh. Jusuf, ir E. D. Wermuth, vertegen woordiger van het Indo Europees Ver bond en de heer De Rozardo, deskundige der Nederlandse delegatie ter R.T.C. Amnestie in Indonesië voor politieke misdadigers v 5 2500 GEVANGENEN SINDS 5 AUGUSTUS VRIJ. De vierde subcommissie voor de krijgs gevangenen en politieke gevangenen te Batavia heeft vanmiddag via de Unci een gezamenlijke verklaring van de Ne derlandse en Republikeinse vertegen woordigers in deze commissie uitgege ven, waarin o.a. wordt gezegd: „Met betrekking tot personen, die wegens misdaden, die duidelijk een uit vloeisel zjjn van het politieke conflict, worden vervolgd of wel reeds zijn ver oordeeld, wordt er gewerkt aan een am nestie, die zo spoedig doenlijk hen zal vrijstellen van verdere vervolging of bestraffing. Het ligt in de bedoeling van de dele gaties, dat deze regeling een verdere om schrijving zal geven van het begrip, han delingen, die een duidelijk uitvloeisel zijn van het politieke conflict. Beide delega ties zijn tot overeenstemming gekomen ten aanzien van de beginselen, welke aan dezs amnestie ten grondslag zullen lig gen. De Nederlandse vertegenwoordiger in de betrokken commissie heeft nog medegedeeld, dat sedert 5 Augustus 2500 personen door de Nederlandse autoriteiten in vrijheid zijn gesteld. ADMIRAAL KIRK RUST IN EUROPA „De gezondheid van generalissimus Stalin leek mij uitstekend tijdens het laatste onderhond, dat ik met Stalin heb gehad", aldus heeft admiraal sir Alan Kirk, ambassadeur der V. S. te Moskou aan een verslaggever van het Duitse nieuwsbureau DPA verklaard. Admiraal Kirk heeft een bezoek ge bracht aan Stalingrad „waarvan de we deropbouw aanzienlijke vooruitgang heeft geboekt". 2 November keert de ambassadeur naar Moskou terug na de conferentie van Amerikaanse diplomaten te Lon den te hebben bijgewoond en een bezoek te hebben gebracht aan vrienden te Brussel en Den Haag. SOVJET-RUSSISCHE DUIKBOTEN IN PHILIPPIJNSE WATEREN? Volgens de Amerikaanse radiocom mentator Drew Pearson zouden Sovjet- duikboten de Philippijnse wateren door kruisen. De Philippijnse regering zou volgens de commentator de Verenigde Skaten verzocht hebben haar torpedo's te leveren. Elk Russisch schip zou, zo dra het wordt opgemerkt, tot zinken moeten- gebracht worden. Drew Pearson verklaarde verder dat deze duikboten communistische agen ten naar de Philippijnen zouden voeren. CHAUFFEUR VAN DE AMBULANCE AUTO OVERLEDEN. De chauffeur W. H. C, Kuiten van de PhUips-ambulance-auto, die Zaterdag morgen jl. op de overweg van de spoor lijn EindhovenWeert, door de sneltrein MaastrichtEindhoven werd gegrepen, is hedenmorgen in het binnengasthuis te Eindhoven, aan zijn verwondingen over leden. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. De toestand van de 24-jarige verpleegster L. Kubbinga, die eveneens in het ziekenhuis is opgenomen, is bevre digend te noemen. HOGE ONDERSCHEIDINGEN. Bij K.B. is benoemd tot Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: mr H. E. Cost Budde, president van het Ge rechtshof te Den Haag en tot Comman deur in de Orde van Oranje-Nassau, mr dr J. A. van Thiel, procureur-generaal fungerend directeur van politie bij het Gerechtshof te Amsterdam. CIRCA 60% DER WERKSPOOR- ARBEIDERS KOMT TERUG. De directie van de N.V. Werkspoor te Amsterdam, die vorige week 135 ar beiders ontsloeg, heeft zich, na een be spreking met de Uniebonden Zaterdag Jl. bereid verklaard, een groot aantal van de ontslagen arbeiders in het be drijf terug te nemen. Van de zijde van de Uniebonden werd medegedeeld, dat ca 60% van de arbei ders in het bedrijf zou worden terugge nomen. AUTOMOBILIST DOOR TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. Op de van flikkerlichten voorziene spoorwegovergang Zalne, enige kilome ters Oostelijk van Zwolle in de weg ZwolleAlmelo, geschiedde vanochtend een ernstig ongeluk. De 60-jarlge H. Meier uit de buurt- sohap Herfte igem. Zwollerkerspel), na derde met paard en wagen uit de rich ting Heino, toen een voortrein uit Mep- pel passeerde. Qeze trein greep de wagen welke meegesleept werd. De bestuurder was vrijwel op slag dood, het paard bleef ongedeerd. Uit getuigenverklarin gen bleek, dat het slachtoffer de flik kerlichten. die op onveilig stonden, niet opgemerkt moet hebben. Er hing bij de spoorwegovergang een zware mist. 240.000.voor alimentatie en belasting Van onze correspondent te New York. Errol Flynn, de filmster, verdient een Inkomen, dat op meer dan 200.000 dol lar per jaar wordt geraamd. Dat is wat men zou kunnen noemen een aardig sa laris, maar het is ook hier niet alles goud wat er blinkt. Errol schijnt een zwakheid te hebben en dat is van vrouw te veranderen. Dit is in Amerika niet zo moeilijk, maar het kan in de papieren lopen. Naar verluidt, maakt onze Errol, die zich sedert enkele maanden weer vrij gezel kan noemen, thans het hof aan een zeer jeugdig prinsesje uit het Mid- dèn-Oosten. Men zou geneigd zijn te zeggen: „Het verleden heeft hem wei nig geleerd". Twee vrouwen geleden het was in 1941 scheidde Errol van de thans na genoeg vergeten actrice Lili Damita. Llli, die wel wist dat Errol flink in de dol lars zat, vroeg en verkreeg een alimen tatie van 18.000 dollar per jaar, zolang zij zou leven en mits zij niet zou her trouwen. Maar Lili bedong nog iets wat men een adder in het gras kan noe men. Errol verplichtte zich tevens om aan Lili te betalen elke toeneming In het bedrag harer inkomstenbelasting, veroorzaakt door de 18.000 dollar-ali mentatie. In 1944 betaalde Errol braaf 18 000 dollar, maar hij had tevens bij te sprin gen met een bedrag van 10.000 dollar, verschuldigd aan belasting op de 18.000 dollar van 1943. De fiscus concludeerde, dat Lili's inkomen over 1944 nu 28.000 dollar geworden was en de verschuldig de belasting hierop 17.000 dollar. Dus In 1945 moest Errol over de brug komen met 18.000 plus 17.000 dollar. De fiscus sloeg miss Damita toen aan voor 35.000 dollar in 1945 en Errol moest bijspijke ren met 21.000 dollar belasting. Dus zei de fiscus in 1946: Lili's inkomen is ge weest 18.000 dollar plus 21.000 dollar is gelijk 39.000 dollar en de belasting hier op is 21.000 dollar. (Intussen waren, ge lukkig voor Errol, de inkomsten-belas tingen iets verlaagd). Inmiddels moest Errol in 1947 dus weer met 39.000 dol lar over de brug komen, De belasting hierop was 22.000 dollar, zodat Lili in 1948 18.000 plus 22.000 dollar of 40 000 dollar in ontvangst kon nemen. De be lasting op 40.000 dollar is 23.000 dollar, dus voor 1949 kan Lili aan Errol een rekening presenteren van 41.000 dollar. Over de jaren 1943 t/m 1949 betaalde Errol op die manier 126.000 dollar aan alimentatie en 114.000 dollar aan daar op verschuldigde belasting. In het algemeen zou men geneigd zijn te zeggen: „Wel, dat is een goede les voor onze Errol". Helaas werkt het niet eens op die manier. Alle uitkeringen aan Lili z(jn aftrekbaar van Errol's bruto inko men. zodat het voor hem betrekkelijk weinig uitmaakt of hij direct aan de fiscus betaalt of dat hij eerst aan Lili betaalt, die dan vervolgens door de fis cus onder het mes wordt genomen. Iets heeft Errol geleerd: toen hij en kele maanden geleden van Nora Edding- ton scheidde, werd de financiële rege ling afgemaakt met een betaling ineens. Om perpetueel aan twee kanten gemol ken te worden, dat was waarschijnlijk zelfs voor Errol te veel. ALPHEN Ruitersport Begunstigd door uiterst fraai weer, werden Zaterdag de gehele dag weer in de manege van de Alphense Ruiters, gelegen naast de boerderij van de heer D. Binnendijk aan de Verlengde Aarka de, ruitenvedstrijden gehouden door het streskverband Gouda. In het middaguur werd in de woning van de heer Binnendijk de koffietafel gebruikt, waarna des middags onder flinke belangstelling de springwedstrij- den werden gehouden. Dank zij een goede organisatie en regeling verliep het geheel weer volgens de plannen en kan het bestuur der Alphense Ruiters als organiserende vereniging weer op een goed geslaagde ruiterdag terug zien. De uitslagen luiden als volgt: KI. N. Ind. Dressuur: 1ste prijs mej. N. Ruigrok, Eendracht Ruiters, paard Ajax. 6,74 pnt.; 2de prijs mej. L. We zelenburg. Gouwe Ruiters. Konny. 6,7 punt; 3de prijs mej. C. Minnee Gouwe Ruiters, Detty, 6,53 punt; 4de prijs L. Lamens, Gouwe Ruiters, Nora. 6,5 punt; 5de prijs W Schippers, Gouwe Ruiters, Tsmota, 6,25 punt. Klasse B. Ind. Dressuur: 1. Ph Koet sier, Gouwe Ruiters, paard Sjors, 6.3 pt; 2. J. Visser, Meer en Drecht, paard Gonnie, 5,79 pt. Springen: l. p. Koetsier. Gouwe Rui ters, paard Sjors, o fouten; 2. J. Visser, Meer; en Drecht, paard Gonnie. 0 fou ten; 3 J. D. Binnendijk, Alphense Rui ters, paard Benno, 5 fouten; 4. mei Gijzenberg, Eendraoht Ruiters, 9 fouten AANWINST VOOR VISSERSVLOOT. Dank zij de Alphense scheepsbouwers kon Zaterdag weer een prachtige logger aan de nieuwe eigenaren afgeleverd worden. Het was ditmaal weer de Sche- veningse vissersvloot, die met een prachtig vaartuig vermeerderd werd; de Scheveningen 24 (Ocean III), gebouwd op de werven der Fa. D. en Joh. Boot, alhier, voor rekening der rederij Van der Zwan te Scheveningen. Vrijdagmor gen maakte het fraaie schip door de Zuidhollandse binnenwateren de tocht naar Rotterdam, waar Zaterdag de proefvaart op de Nieuwe Waterweg ge maakt is. Nadat het schip bij Hoek van Holland even zee had gekozen is de log ger op de terugweg naar Rotterdam overgedragen aan de nieuwe eigenaren, waarna de thuisvaart „buitenom" naar Scheveningen gemaakt werd en het schip in de Scheveningse haven een har telijke ontvangst te beurt viel. BOSKOOP KOSTER DULLEMEYER f Ten huize van zijn zoon, de heer R. Dullemeyer to Arkel, waar hU met va- cantie enige dagen- vertoefde, is na een korte ongesteldheid in de ouder dom van 63 jaar overleden de heer H. Dullemeyer, koster der Ned. Herv. Kerk alhier. De teraardebestelling zal plaats heb ben te Arkel, morgennamiddag 2 uur op de algepi. begraafplaats aldaar. SALARISVERHOGINGEN IN BOOMKWEKERSBEDRIJF. De Rijksbemiddelaar heeft in zijn uit spraak van 26 September de bestaande salarisregeling voor het boomkwekers- bedrijf gewijzigd. De voornaamste wijziging is, dat perl October het loon met f. 1,25 is verhoogd, waarvan de premie van het Bedrijfs pensioenfonds moet worden betaald. De Sovjetrussische autoriteit-en hebben generaal MacArthur, geallieerd opperbevelhebber in Japan, er van in kennis gesteld, dat deze maand 16.000 Japanse krijgsgevangenen uit Siberië gerepatrieerd zullen wroden. De Russen hebben tot eind Septem ber 68.973 Japanners vrijgelaten. Tijdens de afwezigheid van de vrouw des huizes, die in een sigaretten- fabriek te Kiel werkt, heeft haar echt genoot hun vijf kinderen en zichzelf ver gif toegediend. In een achtergelaten brief verklaart- hij, dat hij zijn kinde ren niet langer honger kon zien lijden. Vier kinderen en de man zijn overleden, voor het leven van het vijfile kind wordt gevreesd. Ten einde de groeiende misdadig heid onder de jeugd te bestrijden, is in Japan een wet- uitgevaardigd, die de jeugd verbiedt, zich in cabarets, café's chantants en „andere ongezonde ver- maakcentra" te begeven. Volgens de po litie is 48 pet. van alle misdrijven in de laatste tijd door onvolwassenen bedre ven. Het Perzische kabinet heeft de Aga Khan, de geestelijke leider van de Ismaelische Mohammedanen, op zijn eigen verzoek tot Perzisch onderdaan verklaard. OOK PROEFBORINGEN BIJ IV ARMENHUIZEN. Behalve bij Oostzaan zal de Ned. Aard- Oliemaatschappij ook bij Warmenhuizen, in de kop van Noord-Holland, proefbo ringen naar aardolie gaan doen. Dit zal in de eerste helft van 1950 geschieden. Geschikte terreinen voor deze proefbo ringen zijn reeds gehuurd. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN: Nicolaas Abraham, z. van P. Lange- zaal en C. Burger; Pleter Hendrik, z. van A. Smlttenaar en G. Zuurdeeg; Hubertus Johannes, z. van J. Vuurens en C, W. van der Weilden; Baatje Arina. d. van D. Kcole en N. van de Marei, Antopia, d. van D. van Vliet en C. M. C de Vos; Roeland Carolus Maria, z. van A. H M. van Spaendonck en P. M. A. C. Mut- saerts; Maria Adrlana, d. van H. H. Bid den en A. Hogenes; Johanna Adrlana Wllhelmlna. d. van W. A. de Bruin en A. C. van den Berk. OVERLEDEN: G. Lens z.. 6 j.; M. J. Bodijn, hulsvr. van H. Kesseboom. 71 J.; J. van der Spek, man, 75 J. GEVESTIGD: A. J. Abrahams, landarbeider Pr. Fre- derlkstr. 36. M. K. Adams, li. verpleegster, Rllnsb-weg 10; P. K. Adrlaanse. O. Sin gel 248 a; F. H. Ba-al bergen, zonder. Roodborststraat 32; K. van Beek, 11. ver pleegster. Rljnsb.weg 10; L. Bekooil. O. Rlln 112: Wed. H. W. Bouwhuis—Bemer. Warmonderweg 51: A. L. van Berge He- negouwen. Schelpenkade 47. J. Blom- mers. Cobetstr. 64; W. B. Bokhoven, verpleegster. Rljnsb.weg 10; J. B. Bud- dlngh, verpleegster, Rilnsb.weg 10; M. ten Ca ten. 11 verpleegster. Rljnsb weg 10; A. van Cleef, 11. verpleegster. Rilnsb.weg 10; Wed, M, S A. MooilCoster, zonder. Hooier. 98; E. A. Dekker, 11. verpleegster, Rljnsb weg 10; J. van den Dorpe, land bouwkundige. Oude Singel 192; K F. Droogleever Fortuyn. 11. verpleegster, Rilnsb.weg 10. T. van Dijk, Rlln- en Schlekade 95 aS. J. Fockema Andreae en lam., Secretaris Hoogheemraadschap Rl.in- land Oude SLngel 86; R. F. Foortse. Boerhaaveln 51; H. J. Francken. Fagel- straat 53: R. Geerllng, controleuse Chem. Industrie. Tomatenstr. 12 a; A. M. W. van der GeestVan der Geest, zonder, Maredljk 38; G. E. van Gessel, Rapen burg 131; J. Gilde, vliegtulgmaker. Noordeinde 2 a; L. van Gogh en fam.. arts, W. Singel 2: H E. M. Gregor. Nleuw- steeg 31; L, A. Groeneveld gouvernante. Cronestelnkade 4; G. Groot 11. verpleeg ster. Rilnsb.weg 10; C. G Hart. 11. ver pleegster. Rljnsb.weg 10: A. Haviel, He renstraat 62; M. van Hesse. zonder. H. Rijndijk 168 a, R. van MastrhrtHofker en fam zonder Falckstr. 20; A. J Hoo- eervorst verpleegster. Rilnsb.weg 10; W. A. M Jeronimus. 11. verpleegster. Rlinsb.- i weg 10; B. de Jong, verpleegster, Rljnsb.- weg 10; A. M. G. Jonkman, arts. Zoeterw. Singel 18; P. A. Kaempfer. Rapenburg 45: D H. D. Khouw, Vondell 27: R. Koster, zonder, Janvossenstg 5; J. T. M. van der Kraan, P. de la Courtstr. 54; M. Kranen burg. Plantage 26; J. H. Kroon en fam onderwilzer. Leeuwertkstr. 8; D. de Leef, vertegenwoordiger. Zij Is bugel 28; T. N. Llem, Groenhovenstr. 23: W LIm-A-Po. Zoeterw. Singel 95; J. M. Linthorst Ho- man, Nieuwst 31; C. Ter Meer. schoen maker. Thorbeckestr. 58; J. Meiners, 11. verpleegster, Rljnsb.weg 10; E Mensonl- des. verpleegster, Rljnsb.weg 10; P. G, E. Miller en fam.. Hogleraar, Lorentzkado 52; A. C. Moolenaar. verpleegster. Rljnsb. weg 10; G. W. Noordover. banketbakker, Hof v. Venetië 2: M. Noort. 11. verpleeg ster. W. Singel 27; T. S. Oen. Nw Rlln 61 a; C. H Oranje, verpleegster, Rilnsb. weg 10; C. G. Ot/te, Wasstr. 8; S. W. Paauwe, Rilnsb.weg 43 a; W. Plco en fam. boekhouder. P. C. Hoof tin 1; M C. van der Plas, arts. Boerhaaveln 13; E. J. Jörls Poortman en fam., zonder, v. d. Dulln- straat 26; F. H. Pothoff. Roodborststr. 34; J. M. Relnlnk, Oude Vest 35; M C. Rellscnbaoh de Haan. verpleegster. Ra penburg 106; W. G. StilRlsse, zonder, Cosllnstr. 25; T. Robson van Crevel, Boerhaaveln 9; J. C S. Romlln. Bllder- dtlkstraat 1. L. van der Sleen, 11. ver pleegster. Mezenetr. 2; C. J. van der Sluis, werkster, Poelgeeststr, 8 a, S. Smit. Sle- boldstraat 24; W. H, van der Star en fam. landarbeider, Joubertstr. 28 a; L. M. P. SmitsStokman, zonder,. Lage Rijndijk 120 a, J. E Straub. verpleegster. Mezen- straat 2; W. Takes, verpleegster, Rljnsb. weg 10, J. C. van Veen en fam., brand- stoffenhandelaar, L. Rijndijk 10 c; F. van Ventien. M. Moonsstraat 5 a; J. W. Vlaar. gezinsverzorgster. Morssingel 8; E. M. M. Voss, Noordelnde 50; J. C van Wllk en fam.. Inspect, v. Verzekering Mij. War monderweg 51; W. van Zuiilekom. kan toorbediende. Munnikenstr. 42. VERTROKKEN: J. W. Affourtlt, van Steenstraat 45 naar Bussum. Kerkstraat 1; G. M. van Baak. van Rljnsb weg 10 naar Breukelen, Heren weg 125; E. Bakker, van Rljnsb.weg 10 naar Castrlcum, Duin en Bos 16: J. S. Bartstra. van O. Singel 160A naar Heem stede. Bosboom Toussalntlaan 22; J. H. ten Berge, van Molenstraat 2a naar Utrecht, Royaards van den Hamkade 24: L F Beunk, van Rapenburg 131 naar Hilversum. Fr. Halslaan 80; N. BeiJ. van Haverstraat 52 naar 's-Gravenhage. van Limb. Stirumstraat 25; P. J. Blokzijl, van Janvossensteeg 5 naar A'dam, Weesper- zijde 110; J. Boevé, van Boerh.laan 20a naar Bloemendaal, Milltalrenweg 5; M. J. Bouwman, van Celebesstraat 20 naar Haar lem, Laurens Costerstraat 5; P. C. den Houter-Burger, van Zijlsingel 41 naar Breukelen, Kortrljk 14; J. Choufour. van Van Sllngerlandtlaan 5 naar Breukelen. Straatweg 9; P, F. L. H. M. Deckers, van Warmonderweg 37 naar Oegstgeest, Julla- nalaan 20; C. A. van Dongen-Deenekamp, van H. Geesthofje 13 naar Erp. Kerkstraat B 107; D. Doezle, van Roodenburgerstraat 57 naar 's-Gravenhage, Obrechtstraat 207; P A. Erades, van Sumatrastraat 50 naar Haarlem. Fr. Halsstraat 21; C. H. Frederlks van Stieltjesstraat 43 naar Indonesië; C. F. Griffioen en fam., van Staalwijkstraat 22 naar De Bilt U. Waterweg 148; W. A. venhage, van Beunlngenstraat 26; W. Har- venhage, vè Beunlngenstraat 26, W. Har- tevelt, van Caeclliastraat 69 naar Haar lemmermeer. Hlllegommerdijk 107; M. H. van Jaarsveld, H. de Vrlesstraat 68 naar •s-Gravenhage. Lange Voorhout 25a; G. de Jongh, van RMnsb.weg 10 naar Enkhuizen, Vijzelstraat 24; H. J. van der KaaiJ, van Boerh.laan 34 naar Heemstede, Clooster- laan 12; A. D Klaassen, van Wasstraat 35 naar Rotterdam. Walenburgcrweg 55; G. I. Kostense, van O. Herengracht 21a naar Eindhoven, Don Boscostraat 1; J. Gouwe- loos-Laterveer, van H. Morsweg 132 naar 's-Gravenhage, Steynlaan 9b: J. P. van Latum, van L. Morsweg 33 naar Velsen, Trompstraat 84; T. M. Liesveld, van Van Sllngerlandtlaan 10 naar 's-Gravenhage, Duivelandsestraat 63; H. de Loor, van Steenstraat 2 naar Haarlem. Duivenvoor destraat 33rd. J. T: van der Meer. van Korte Mare 4 naar Nieuwkoop, Nieuwveen- seweg 36; C. G. Minderhoud-Mensert van Parkstraat 30a naar A'dam, Neptunlsstr. 9; D. W. Moerman, van Groenhovenstraat 25 naar Rotterdam. Bergweg 306b; F. Mole naar. van W. Rozenstraat 38a naar Was senaar. Gr Haesebr.weg 29; C. M. Becke- ringh-Muller. van Rapenburg 131 naar A'dam .Overtoom 489 II; R. Netze. van Jan v. Govenkade 26 naar A'dam, v. Eeghen- laan 27; H. G van Platerink. van Marnix- straat 23 naar Velsen. Cederstraat 46; A. W. Pijnacker. van Waardgracht 40 naar Maastricht. Brouwersweg 75: A. M. Rut- tincer, van Hoogl. Kerkgracht 42 naar 's-Hertogenbosch. Dr Arlënsstraat 7: H. F. L. Schöler, van Morskade 1 naar Gronln- sen, Rade Singel 17; W. L. van Steijn. van Utr Jaavnad 27 naar Johannesburg Zuld- Afrlka; M. J. Straver. van Van Oldenb.v.- straat 35 naar Hazerswoude. Rllndilk 360: E. A Tijssen. van St. Jacobsgracht 20 naar Zwammerdam. Schoolstraat 65; H. J. de Vrede en fam.. van Schutterstraat 19a naar 's-Gravcnhage v. SnpHkstraat 28: R. Versloot, van Breestraat 130a naar Oe.estpp»ct. de Kemp-naerstraat 80- C. J. A de Wilde, van W Rozenstraat 46a naar Indonesië. In m'n jeugd deed de mensheid nog niet aan psycho-analyse en a) wat ermee samenhangt. Ik kreeg een flink pak op m'n broek, als er iets gebeurd was, wat niet door de beugel kon en daar meebasta. We wisten allemaal verduiveld goed, wat mocht en niet mocht en legden ons bij de straf neer, als zij gerechtvaardigd was. Ons geweten bleek na zulk een opfrissing gezuiverd en 'thing van het eigen gezonde oordeel af, of 't spelletje opnieuw kon beginnen Tegenwoordig is dat helaas dik wijls totaal anders. Maar M te veel wordt iets door de vingers gezien. Ik zal U de zwaarwichtige theo rieën besparen, waarbij doodgewone, sinds de oertijd voorkomende fou ten plotseling tot zielkundige af wijkingen gebombardeerd worden. Pietje en Mietje moeten dan met de grootste omzichtigheid behan deld, omdat ze 't toch eigenlijk niet goed helpen konden Begrijp mij goed' er kunnen na tuurlijk zulke gevallen zijn. Maar de doorsnee-jeugd van Ne derland lijkt ondanks oorlog, echtscheiding, atoombom en zeden verwildering de greep is wille keurig toch nog wel zó gezond, dan dat zij niet zou weten, welk kattekwaad al of niet zonder kleer- scheur getolereerd kan worden. Maaraan de andere kant Bestraf de jongens en meisjes ook niet t-s gauw, wanneer zij iets uithalen, wat U misschien hoogst ergerlijk vindt, maar 't in hun ogen nu juist helemaal niet- is. Heeft het Engelse Ministerie van Opvoeding niet onlangs een oekase 'tTvaardigd, waarbij verklaard wordt, dat bijv. vuile knieën een bewijs is, dat jongens en meisjes zo gezond zijn als een vis en zo vrolijk als iemand die geen belasting be hoeft te betalen? Laat ze dus maar gerust vuile gezichten, handen of knieën krij gen; ravotten en daardoor alle overtollige energie kwijt raken, kan nooit kwaad. Ikzelf zag er na een voetbalpar tijtje op de modderplek vlak bij ons huis altijd uit als een neger. En een beetje groene zeep na af loop deed wonderen! Als-u-blieft ook niet te gauw scheldpartijen over „kwade" zaken, die ge in Uw jeugd evenzo goec uitgehaald hebt, en nu eer jaartje ouder en wat verzuurd niet meer begrijpt D? kinderen zullen zelf uit hun „wandaden" wel de nodige lering trekken. Ze weten immers best. dat ..boontje altijd om z'n loontje" komt. Heb ik zejf niet destijds met vriendjes o! schande van m'n leven de waterkan leeggegooid op een toen in de mode zijnde ge weldige dameshoed met een nóg ge weldiger brede rand, toebehorend aan een zéér lieftallige verloofde, die in de maneschijn met haar huzaar voorbij minnekoosde?... En heb ik toen niet van die huzaar een pak rammel gehad, dat me af en toe nóg heugt? Maar geléchen hadden we eerst om die fraaie dameshoed! Nü zou ik er alleen maar om kunnen huilen. Zo vergaat vanzelf de glorie van Mie kindse grapjes. Tot we oud en onwijs gewor den misschien opnieuw kinds zijn en wéér iets uithalen, waar voor we eigenlijk opnieuw een pak op de broek verdienen FANTASIO. ■Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll terwijl de werkgever echter van 1 Mei af tot 1 October de volle premie van bedoeld fonds moet voldoen. Het batig saldo van de revanche voetbalwedstrijd tussen .Ambtenaren der Gemeentesecretarie" en de „Onder wijzers en leraren der scholen" alhier bedraagt f. 126,18. HAZERSWOUDE Burgerlijke Stand Geboren: Maria, d. van W. M. van der MelJ en C. van der Heijden, Wilhelmus Hendrlkus. z. van W. H. van der Laan en C. Groen; Johanna Cornelia Maria. d. van H. C. de Jong en J. A. van Leeuwen. Getrouwd: G. Reljneveld en C. Zintel. Overleden: Willem van der Spek. 68 Jaar; Johanna den Eisen. 73 Jaar. echtge note van J. Brugman; Marijtje van Gel der, 73 Jaar; Gerrlt van Schalk, 79 jaar. KOUDEKERK OVERDRACHT GRAFSTEEN DR VLAANDEREN. Zaterdagmiddag werd bij aanwezig heid van enkele doctoren uit de omtrek en van vele oud-patiënten, op de be graafplaats de grafsteen door de com missie van oud-patiënten overgedragen aan de familie van wijlen dr D. Vlaan deren. Nadat de familieleden en de com missie zich bij de bedekte steen hadden opgesteld, sprak de heer N. P. Slegten- horst. Hij memoreerde de droeve gang enkele maanden geleden naar deze plaats en wees op de grote belangstel ling, die er toen betoond was uit veler lei kringen. Spr. wees op de Enige Troostbron Christus. Ten slotte zag spr. terug op het vele, wat dr Vlaanderen heeft medegemaakt. Dat zyn patiënten veel met hem op hadden, bleek uit het feit, dat reeds op de dag van zijn be grafenis een commissie werd gevormd, die namens de oud-patiënten deze steen, eenvoudig, naar de geest van de overle dene, wilde aanbieden. Hierna werd het doek weggenomen en legde de heer Hoppenbrouwer een krans op het graf namens de oud-patiënten. Een neef van dr Vlaanderen sprak een woord van dank namens de familie. Hiermede was de sobere plechtigheid ten einde. BEGROETING DS WOLVEN. Dinsdagavond 7 uur zal de Geref. ge meente haar gerepatrieerde predikant ds Wolven in de Geref. Kerk begroeten. Vrijdag vermeldden wij, dat het kind van de heer A. de Bruin gered werd door de heer Vergunst. Dit moet zijn Mei. G. Vergunst. WADDINXVEEN AANRIJDING. Vrijdagmiddag botste een uit Arnhem afkomstige jeep met twee inzittenden op de Verbindingsweg naar Gouda op een personenauto. De j'eep reed achter een onbekend gebleven vrachtwagen, die vrij plotseling vaart verminderde, waar door de jeep naar links moest uitwijken en in botsing kwam met een tegenligger. De beide auto's werden zwaar bescha digd. De inzittenden van de jeep moes ten naar het ziekenhuis te Gouda wor den overgebracht, waar zij verbonden werden. Na behandeling konden zij naar hun woning in Arnhem worden vervoerd. DS HOVIUS BEDANKT VOOR BEROEP. Ds Hovius te Hoogeveen heeft op nieuw bedankt voor het op hem uitge brachte beroep door de Nederl. Herv. Kerk alhier. De opbrengst van de postzegel- actie „Vergeet hen niet" is alhier f153.45 WOUBRUGGE RAADSAGENDA. De Raad zal op Vrijdag te 10 uur 30 ten gemeentehuize in openbare verga dering bijeenkomen. De agenda ver meldt o.m.: Ingekomen stukken en mededelingen, w.o. conceptregeling inzake bezoldiging ging van de secretarissen; incorperatie van de secretarissen; incorporatie van de wedden van de secretarissen; gratificatie aan secretarissen en ontvangers over 1948, goedgekeurde rekening der gemeente over 1944; verhuur van tuintjes van „Nieuw Leven"; vaststelling van het be sluit ingevolge art. 55 ter der L.O.-wet 1920 over 1948; vaststelling van de be sluiten ingevolge art. 101 der L.O.-wet 1920 over 1948 met betrekking tot de Chr. Nat. en de R.K. School; vaststel ling van het vermenigvuldigingscijfer van de schoolgeldheffing over 1949/1950; aanvrage om tegemoetkoming op grond van art. 13 van de L.O.-wet 1920 voor 1950benoeming van de Commissie van advies op grond van artikel 7 van de Woonruimtewet 1947 Stbl. H. 291; ver huur van de woningen Bateweg 1 en Boddens Hosangweg 54; riolering School straat en alarmeringsinstallatie t.b.v. brandweer- Sluiting. Burgerlijke Stand Geboren: Wllhel- mina Theodora Maria, d. van P. Th. Borst en G. G. van Goozen. Ondertrouwd: Petrus Leonardus Roose- malen, 25 J. en Petronella Maria van der Wal. 22 Jaren. VOORHOUT KERSTPAKKETTEN-ACTIE. Het Protestants Thuisfront alhier or ganiseerde ook dit jaar weer t.b.v. de Protestante militairen in Indonesië een rondgang door de kerkelijke gemeente, waarbij zy ophaalden f. 102.57 benevens nog enkele giften in natura. Zaterdag avond werden de Kerstpakketten gepakt en het is zeker, dat deze niet klein zijn, gezien de grote offervaardigheid van het medelevend thuisfront. De collecte, gehouden tijdens de wel komstavond van Maandag 3 Oct., welke georganiseerd was in samenwerking met het plaatselijk R.K. Thuisfront, bracht 1.75.- op. SPELING DER NATUUR. Bijna ongelooflijk, maar naar waar heid vermelden wij, dat bij de heer P. v .d. Berg aan de Prinsenweg alhier een 'pruimenboom thans voor de tweede maal in dit jaar vruchten draagt. De pruimen zijn zo groot als een duivenei, dus half zo groot als normaal. Enkele vruchten beginnen reeds te kleuren. On geveer 5 weken geleden bloeide de boom voor de tweede maal, toen de eerste oogst nog met geheel was geplukt. Maandag 10 October ACTIEVE OBLIGATIES ♦aatsleningen ad f.1000. Vorige O. K. koers v. heden Ned. '48 3% 100% Ned. '47 3% 3 99 li Dollar-Ing. '47 3 94% Investeringscert. 3 98% Ned. p 1962/4 m.b. 3 99M Indië *37 A 3 95 Grootboek '46 3 97 ACTIEVE AANDELEN Kolon. Bank 71% N. Ind. H.bank 105 Ned. HandelmU163% A.K.U191% 192% Lever Br245% 244% Philips 240% Wilton Feyenoord 168 Kon. Olie 310% 308% Amst. Rubber 149 151% Deli-Bat. Rubber 101 Holl. Amer lijn 169% Kon. Ned Stoomboot 137 Ned. Scheepv Unie 160% 160% HV.A170V4 169% Java Cult75 Deli Bat. Mij125% 126% Deli MU153 152% Senembah 130% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. Leningen A'dam 1947 (3%) 3 100A Den Haag 1947 I 3 102% R'dam *37 I, III 3% 102 Industr. Obligaties Lever's Zeep Mij 3% Kon. Petr. Mij 104 104 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd. Bank 166% Rotterd. Bank 172 Twentsche Bank 175% Industriële Ondernemingen Ned. G. en Splr.fabr 318 - Rott. Droogd. Mij. 343 - Zwanenb. Organon 199% Handelsondernemingen Born. Sum. H. Mij. 160% - Interna tlo 186% Albert Heyn 199% Ned. Mi). Walv Vrt. 121% Spoorwegen Deli Spoorw. Mij. 52% 4merik. fondsen Anaconda 26% Shell UnionII

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 6