Quick Boys krijgt concurrentie van Noordwi jk en ARC Tol enkele doelpunten zal Belgische voorhoede legen Nederland wel in staaf zijn De Algemene blijft in de running Ondanks hard lopen en enthousiasme dolf DKOD mei grote cijfers hef onderspit Onweerstaanbaar snelde Annie Monlfoorl near de finish Uit het kamp der Zaterdagmiddagvoetballers Verdienstelijk gelijkspel van Leiden Belgisch elftal op de korrel Rondom de Korf MAANDAG 10 OCTOBER Het gaat er naar uitzien, dat' Quick Boys het deze competitie niet zo ge makkelijk als andere jaren gaat krijgen. Niet alleen speelden de Katwij- kers tegen Zwaluwen uit een puntloos gelijk spel, doch ook Noordwük en ARC blijken zich door hun recente overwinningen steeds meer in de be tere regionen thuis te gaan voelendat kan dus gaan spannen! Rynsburgse Boys viel weer iets tegen d oor het magere 11 gelijke spel tegen het zwakke Excelsior uit Maassluis. Bij de vierde klassers bewees Leiden haar verbeterde vorm. door een 2-2 gelijk spel tegen het nog ongeslagen Jodan Boys, terwijl RCL ten koste van Katwijk de onderste plaats verliet. Rijnsburgsc BoysExcelsior M In een niet bijster hoogstaande ontmoeting hebben Rijnsburgse Boys en Excelsior uit Maassluis een tweetal doelpunten broederlijk gedeeld en deze 11 uitslag gaf de krachtsverhouding vrij goed weer. Voor de rust waren de Rijnsbur- gers het meest in de aanval en ondanks het gemis van Zwaan in de voorhoede, wisten de gastheren toch door Krom hout het eerste doelpunt te maken. jH'a de hervatting kwam Excelsior meer en meer opzetten erf wij konden moeilijk aannemen, dat hier een ploeg aan het werk was. die met nul punten onder aan de ranglijst paradeert. Even min als de thuisclub kon men echter deze Maassluizenaren schotvaardig noe men, hoewel toch zeven minuten voor het einde hun rechtsbinnen uit een kopbal de gelijkmaker scoorde. Rijns burg zette nog éénmaal alles op alles, doch tot doelpunten vermocht men niet meer te komen. Lisser BoysNoordwijk Een uitge sproken sterker Noordwijk heeft met haar gastheren, de Lisser Boys, weinig moeite gehad en het resultaat was dan ook een gemakkelijke 51 zege. Met de regelmaat van een klok scoorde de Noordwijk-voorhoede haar doelpunten, waarbij aan Noteboom de eer te beurt viel de score te openen. Op dat moment echter voelde Lisser Boys zich nog ver re van een geslagen ploeg en zowaar ontstond vrij kort nadien uit een scrim mage een verdiend tegenpunt. Nog voor. de rust echter maakten v. Rooyen en Hoek er resp. 1—2 en 1—3 van. In de tweede helft trachtten aanvan kelijk elf energiek aanpakkende Lisse- naren de kansen te doen keren, doch tegen het uitgesproken betere spel der 1 Nöordwijkers, konden ze niet tot doel punten komen. N. v. d. Wiel echter wel. want hij scoorde het 4e en 5e doelpunt voor Noordwijk. Die Haghe—ARC Het gaat goed met ARC. Niet alleen dat de Alphenaren deze uitwedstrijd in Den Haag met 53 wisten te winnen, neen, ook wat ploeg- verband en spelkwaliteiten betreft, doet de Racing Club het met de week beter. Reeds met de rust was 'n kleine 2-1 voor sprong veroverd, waarbij gememoreerd dient te worden, dat de Haagse verde diging haar mannetje stond; desalniet temin zagen Bos en Van Heusden toch kans tweemaal doel te treffen. Na de rust een steeds enthousiaster aanvallend Alphen, waarbij uit een scrimmage al spoedig nummer drie ach ter de Die Haghe-doelman rolde. Bos bracht de stand nog op 4—1, waarna de Hagenaars nogmaals tegen scoorden. Door Bos werd het 52, terwijl Die Haghe ten slotte nog eenmaal succes had. Ter Leede—V.W.S. Het nog onge slagen V.W.S. heeft in een vrij lastige uitwedstrijd tegen een volkomen ge lijkwaardige tegenstander kans gezien dit mooie record te handhaven, zij het deze maal met een 22 gelijk spel. Op het gladde veld voelde Ter Leede zich aanvankelijk beter thuis dan de men sen van Van Wijk, hetgeen tot uitdruk king kwam in een doelpunt van Nieu- wenhuis (1—0). VWS kwam er nadien beter in en toen op een gegeven mo ment Arnoldus in het strafschopgebied op ongeoorloofde wijze ten val werd ge bracht, was het Kok, die uit een straf schop de gelijkmaker scoorde (1—1). Weer kreeg VWS nadien een strafschop toegewezen, die echter, ten tweede male genomen, recht in 's keepers handen belandde. Deze pech was echter uitstel van executie, want uit een goede voor zet van Kok doelpuntte Groenewoud 2—i VWS trok zioh daarna meer in de verdediging lerug en hierdoor wist Ter Leede uit een scrimmage ten slotte nog de gelijkmaker te scoren (22). Ingewikkeld voetbal-incident te Semarang Tijdens een voctbaltournooi, dat ter gelegenheid van de pasar-malam feestelijkheden te Semarang werd ge houden, deed zich bij de wedstrijd BandoengVios (Batavia) een even betreurenswaardig als gecompliceerd incident voor. De wedstrijd was 10 minuten oud, toen de scheidsrechter het nodig vond de aanvoerder van Bandoeng Tolmeyer (de oud Blauw Wit speler wegens wan gedrag van het veld,, te sturen. „Goed", zei Tolmeyer, „maar' dan gaan we alle maal" en het hele elftal van Bandoeng wandelde naar de kleedkamer. Aanwezige officials stelden hierop alles in het werk om Bandoeng te be wegen met tien man de strijd voort te zetten, maar de ploeg weigerde zon der Tolmeyer verder te spelen. Vios kwam daarna met het aanbod om dan ook een speler te laten uitvallen en met tien man aan elke kant verder te spe len. Bandoeng was niet te vermurwen en de spelers begonnen hun voetbal schoenen uit te trekken. Toen kwam de voor Nederlandse KN VB-begrippen merkwaardige oplossing: Het organiserende pasar-malam- comité besloot Tolmeyer weer toe te staan het veld te betredenScheids rechter Van der Becten kon zich, zeer begrijpelijk, niet met deze handelwijze verenigen en verdween op zijn beurt naar de kleedkamer. Een bezwaar bleek dit echter niet te zrfn, want een andere arbiter werd genegen ge vonden de wedstrijd te leiden en men speelde rustig en met volledige elftal len verder TAFELTENNIS NEDERLANDS TEAM TEGEN BELGIE Het Nederlandse tafeltennlsteam, dat op 29 October a.s. in Antwerpen tegen België speelt, is als volgt samengesteld: Cor du Buy (Amsterdam), Cor Pelser (Amsterdam), H. Thlen^(Zaltbommel). Reserve: W. Heemskerk (Roelof ar ends veen) non-playing captain is de heer C J. Kwak. LeidenJodan Boys Het nog on geslagen Goudse Jodan Boys bracht j.l. Zaterdagmiddag een bezoek aan Leiden en zoals wrf vermoedden, heeft Leiden geen kans gezien de Gouwena ren een eerste nederlaag te bezorgen Wat onze stadsgenoten echter wel presteerde is een 22 gelijk spel tegen deze sterke gasten uit de pijpenstad en dat is geen slecht resultaat. In de eerste helft was Jodan Boys (Foto „LD "/Van Vliet) Keeper Batelaan van Leiden neemt er in de wedstrijd tegen Jodan Boys even zijn gemak van. Maar hij kijkt toch zorgzaam naar de linker cornervlag, waar een aanslag op zijn doel in voor bereiding is. overwegend sterker en tal van malen moest Batelaan handelend optreden, hetgeen hem goed afging. Na ongeveer een halfuur spelen was een hard schot van Revet hem echter te machtig (01), doch nog voor de rust wist Kraan de stand weer gelijk te maken. In de tweede helft was een wat on- tatisch wegwerken van de Leiden-ach- terhoede oorzaak, dat De Boer z'n ploeg wederom de leiding kon geven. Maar ook nu weer wist Kraan het pasante antwoord te geven, waarna met deze 22 eindstand en een gewonde keeper Batelaan de scheidsrechter afgelopen blies. KatwijkR.C.L. RCL verwijst Katwijk naar de onderste plaats, zie daar het resultaat van het treffen der beide zwakke broeders van de 4e klasse. DE STAND 3e klasse Quick Boys 5 9 Die Haghe 4 Noordwijk 4 7 CSVD 4 ARC 5 7 Lisser Boys 5 Zwaluwen 4 5 Excelsior M 4 Rijnsb. B. 5 5 4e klasse JAC 5 8 Ter Leele 5 Jodan Boys 4 6 VOG 4 VWS 4 5 RCL 4 HTSV 4 5 Katwijk 5 Leiden 5 5 BHHEHJB RCL probeerde deze middag het stop- perspilsysteem en het dient gezegd, v. d. Wal heeft, het er uitstekend afge bracht. Er was voor de toch al niet zo schotvaardige Katwijk-voorhoede geen doorkomen aan. terwijl aan de andere kant Nijs uit 'n voorzet van rechts het eerste doelpunt achter Koster depo neerde, waarna midivoor Schaap door goed doorzetten voor een 20 voor sprong der Racing ploeg zorgde. Na de rust een meer in het offensief tredend Katwijk, maar nu stond daar in de RCL-achterhoede v. d. Hout een zó goede partij te verdedigen, dat er voor Parlevliet e.s. eenvoudig geen be- ginnenaan was. Katwijk gaat nu met de rode lantaarn achterop. ZWALUWEN—QUICK BpYS Zwaluwen komt de eer toe aan Quick Boys het eerste winstpunt afhandig te hebben gemaakt en de 00 uitslag gaf de verhouding behoorlijk weer. Het bleek direct dat de ploegen goed wisten wat ze aan elkaar hadden en er werd in hoog tempo gespeeld. Vooral Zwaluwen speelde voor alles wat zij waard was en boekte daardoor een aanzienlijk veld- overwlcht. Doch Van Beelen en Bauw staken in goede vorm en wisten doel punten te voorkomen. Aan de andere zijde waren de aanvallen minder talrijk en bleef de keeper zonder veel moeite meester van het terrein. Na de rust bleek Zwaluwen te veel van haar kracht te hebben gevergd, waardoor ze het hoge tempo niet- kol) bestendigen, zodat we nu het tegen overgestelde van voor de rust te zien kregen. Maar de doelpunten waren deze middag duur en ook de Katwijkers kon den het gewenste resultaat niet berei ken. Het einde brak dan ook aan met dezelfde stand als waarmede werd be- gonnen, 00. SCHERMEN Cyrano-wisselbeker weer voor Henny Terweer PRACHTIG SCHERMEN VAN HONGAAR MIKLA. Gisteren werden in de Rivièra-hal te Rotterdam de jaarlijkse internationale wedstrijden gehouden om de Cyrano- wisselbeker. Er werd op drie wapens gesdhermd, t.w.: floret ('dames en he ren), sabel en degen (electrisoh)In totaal verschenen 115 deelnemers op de lopers. Bij de dames bereikten de Belgen slechts de demi-finale, zodat onze landgenoten om de hoogste eer moes ten strijden. Agnes Secreve (Den Haag) wist alle partijen van de finale te win nen. BU floret heren voerden de Hage naars de boventoon. Een extra vermel ding verdient wel het schermen van de nog jonge Rotterdammer Witzem'ourg, die in de voorronde wel alle partijen verloor, doch een prima stijl aan de dag legde. In de finale werd Henny Terweer (Den Haag) ongeslagen eer ste en won hiermede de beker voor de tweede maal in successie. Een fraaie prestatie na zo'n lange trfd met een „knietje" te hebben gesukkeld. De eindstrijd cp sabel was zeer in teressant. De in België woonachtige Hongaar Mikla blonk cp dit wapen in stijl, techniek en snelheid uit. Zowel Montfoort (Den Haag) als Eddy Kuy- pers (Den Haag) bereikten de <£rle tou ches in hun partijen tegen de Hongaar, maar de doorslaggevende treffer ont glipten hun beiden, zodat Mikla onge slagen eerste werd. Montfoort volgde hem op de voet met slechts één ver loren partij, waarmede hij de tweede plaats bezette. De bekerhouder Kuhlman (België) was favoriet bij het wapen electrisch degen, maar in de finale won hij vijf van de zeven partijen, evenals de kam pioen van Nederland, lr Van der Hoeve (Den Haag) en de Belg Draye. Er meest dus om de eerste plaats gebar reerd worden, waarbij ix Van der Hoe ve de sterkste bleek. Kuhlman en Draye eindigden met hetzelfde aantal touches, zodat zij de tweede en derde plaats deelden. Onze stadgenoot Van Vliet deelde met de Belg Peeters de 4e en 5e plaats, in het nummer sabel. iiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiii PIERRE IS GESLAAGD! Pierre, de 18 maanden oude zee leeuw, heeft gisteren het Kanaal- record van de Fransman George Michels met 6 uur en 1 minuut verbeterd. Hij zwom de afstand Kaap Gris Nez naar Dover in vijf uur en 4 minuten. Pierre is te vens de eerste zeeleeuw, die het Kanaal is overgezwommen. Tal rijke Amerikaanse persverslagge vers, fotografen en radio-com mentators volgden Pierre's ver richtingen van na'oij. Doordat het Kanaal woelig was, werden zij bijna allen zeeziek. Pierre echter bleef onverstoorbaar en liet zich door zijn trainer trac- teren cp haringen. Nadat hij de Engelse kust bereikt had, rustte hij 'n half uur uit, liet zich daar na in zijn kooi stoppen en aan vaardde de terugreis, nu echter per boot. jlllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll (Bijzondere correspondentie). Er is minder reden voor de Belgen om hoog van de toren tc blazen na de 30 overwinning van hun natio nale voetbalploeg op Zwitserland dan men oppervlakkig menen zou. Zeker: de gastheren in het prachtige Heysel- stadion hebben geen slecht voetbal laten zien. Lang niet. Hun achter hoede toonde zich duidelijk superieur aan de Helveten en kon zich zelfs de luxe permitteren, met een zekere hautain? minachting te werk te gaan met name Leon Aeriioudts deed dit op vrjj demonstratieve wijze. Men kon dit doen zonder storende fouten te maken, al was Carré geen formi dabele kracht en al vertoont het spel van linksback Gillard niet de beheersing, die Aernoudts heeft. Was Pol Anoul niet zo droevig „buitenspel gezet" door een been-verkalking, waardoor voetbal hem onmogelijk geworden is, de Belgen zouden over een backstel van wereldformaat be schikken! Als Nederland -dus van België winnen wil op 6 November a.s. in het Feyen- oord stadion, dan zal onze voorhoede met overleg en kunde tewerk moeten gaan. En: men zal tempo moeten spe len en niet dat langzaam peuterwerk Nederlagen van V. Oriëntis en Fluks (Van omze korfbalmedewerker) Onze voorspellingen t.a.v. de Leidse twaalftallen zijn precies uitgekomen. Vicus Oriëntis en Fluks konden geen van beide een nederlaag ontgaan; De Algemene zegevierd? over Ready en ook Zuiderkwartier won. In de Leidse Hout hebben de talrijke aanwezigen een zeer goede wedstrijd aanschouwd, waarbij V.O. voor de pau ze geenszins de mindere was, doch in de tweede helft voor de betere spelop vatting van de Eibers moest zwichten, zij het met ere. In deze vorm spelend, zal V.O. tegen mindere goden zeker succes boeken. Spannend was vooral het verloop in de eerste helft. Nadat Schoonhoven reeds na 5 minuten de gasten de leiding had gegeven, verkeer den de korven beurtelings in gevaar. Aan beide zijden hadden enkele goede schoten een beter lot verdiend Hensen miste een strafworp. Vier minuten voor de rust had Broekhof met- een ver schot succes en met 11 werd thee ge dronken. Na de hervatting was de zaak spoe dig bekeken. Na 7 minuten was de stand reeds 13 door goede doelpunten van Mulder en mej. Van Zee. Uit een snelle rush scoorde Berends daarop 14, direct gevolgd door een tegenpunt van Koole (24). In de volgende mi nuut werd de strijd definitief beslist. Mej. Kuiten en Schoonhoven brachten de stand op 26. Tien minuten voor tijd werd het 36 door mej. v. Weerlee, waarbij het bleef. In de tweede klasse boekte De Alge mene een monsteroverwinning op Rea dy (92). In de eerste helft wogen de ploegen aardig tegen elkaar op en bij de rust stond de Leidse zege nog geens zins vast. Rust 13. Aan Leidse zijde scoorden resp. J. Harteveld, mevr. v. d. Pluijm én Labordus. Nadat Ready na de hervatting de stand op 23 gebracht had, verhoog den onze stadgenoten het tempo aan zienlijk en werden de Hagenaars vol komen overspeeld, hetgeen in een half dozijn doelpunten voldoende uitgedrukt werd. Chr. de Wolf, mevr. v. d. Pluijm, Van Zijn, v d Pluijm, Labordus en C Hartevelt waren de makers hiervan. Einde 92. Fluks kon het tegen Het Zuiden II niet bolwerken. In de eerste twintig minuten ging de strijd aardig gelijk op. Kukler gaf Fluks zelfs de leiding en nadat de thuisclub tweemaal had ge scoord. gelukte het v. d. Bos de partijen weer op gelijke voet te brengen (22). Daarna kwamen de Rotterdammers sterk in de meerderheid en met de rust was de strijd reeds practisch beslist. Rust 6—2. Nadat de stand tot 8—2 was opgevoerd, scoorde J. v. Klarenbosch het derde Leidse doelpunt, waarna de thuisclub nog eenmaal succes had. Einde 9—3. Zuiderkwartier behield in de 3e klas se haar kansen op het kampioenschap door Hou Stand II na spannende strijd te verslaan (3—1). Voor de rust waren beide ploegen aardig tegen elkaar opgewassen. Vin- kesteijn gaf onze stadgenoten een 10 voorsprong, welke na de hervatting door Mossel op 20 gebracht werd. De spanning keerde even terug, toen Hou Stand tegenscoorde, doch Bontje maak te hieraan spoedig een einde door de stand op 3—1 te brengen. De Algemene EI faalde nogmaals. Met 5—0 werd van Schiedam verloren, waardoor dit twaalftal thans in de on derste helft van de ranglijst beland is. De kampioenskansen, welke wij deze ploeg in het begin toegedacht hebben, zijn thans wel voor goed van de baan! De uitslagen van gisteren waren: Zuid-Holland I: Spangen—Het Zui den 3—6; Deetos—OSCR 13—2; Vicus OriëntisOns Eibernest 36; Gym nasiastenAchilles 46. Zuid-Holland II B: Unicum—Span gen II 2—5: ALO—DKC 7—9; Het Zuiden II—Fluks 9—3; Ready—De Al gemene 29. Zudd-Holland III C: Rood Wit Achilles III 3—3; Schiedam—De Alge mene II 5—0; HSV II—DKC II 2—1; Die Haghe—HKV H 2—2; Rozenburg II—De Raven 3—8. Zuid-Holland in D: Die Haghe II— Achilles II 2—3; Zuiderkwartier—Hou Stand II 3—1: Olympiaan II—HKV m 22; WionSucces 34. Competiticstanden K.N.K.B. Zuid-Holland I: 1 Het Zuiden 5 gesp. 10 pnt; 2. HKV 48; 3 Ons Eibernest 47; 4. Deetos 55; 5. Achil les 54; 6. Vicus Oriëntis 3—2; 7. Gymnasiasten 52; 8. OSCR 30; 9. Spangen 40. Zuid-Holland ET B: 1. Het Zuiden II 5 gesp. 8 pnt; 2. DKC 4—7; 3 De Al- Algemene 57; 4. HSV 45; 5. Ready 5—5; 6. ALO 4—1; 7 Spangen H 4—2; 8. Fluks 52; 9. Unicum 40. Zuid-Holland III C: 1. De Haghe 5 gesp. 9 pnt; 2. HKV II 5—9; 3. HSV II 5—9; 4. Schiedam 46; 5. Achilles III 5—5; 6. Rozenburg II 43; 7. Rood Wit 53: 8. De Algemene II 52; 9. De Raven 5—2; 10. DKC II 5—0. Zuid-Holland III D: 1. Zuiderkwar tier 5 gesp. 8 pnt-; 2. Wion 46; 3. Suc ces 5—6; 4. HKV Hl 4—5; 5. Olym piaan II 55: 6 Vicus Oriëntis II 34; 7. Achilles ni 4—4; 8. Die Haghe n 40; 9. Hou Stand n 40, Uilslagen Leidse Korfbalbond. Ie klasse: De DanaïdenDe Algeme ne in 51; Vicus Oriëntis IHVicus Oriëntis IV 51; Zuiderkwartier II— Fiuks H 2—1. 2e klasse: Zuiderkwartier EVZui derkwartier IH (Zkw. TV 2 verl. pnt. w.n.o.). Zaterdagmiddagafdeling: AZLNSA II 9—0. Adspiranten: Vicus Oriëntis A Vicus Oriëntis B 7—2; Zuiderkwartier A—Fluks 80; De Demping—KNS 54. C.K.B.-competitie Pernix veel sterker dan Heelsummers Het Heelsumse DKOD was Zaterdag geen partij voor Pernix. De Oranjekra gen gingen de rust in met een 20 voor sprong, omdat ze zich in de eerste helft moeilijk konden aanpassen bij het Gel derse spel. DKOD schermde met haar voornaamste eigenschappen, enthousias me en veel hard lopen. Dat was dan ook alles. Pernix liet zich door dit spel be ïnvloeden. Het werd door een ver schot 10 voor Pernix 3 minuten na de aan vang en ondanks een groter meerderheid kwam pas 5 minuten voor rust met éen handig balletje het 2e doelpunt. De laatste 5 minuten van de eerste helft bewezen al, dat het een grote overwin ning zou worden, want- de Heelsumse verdediging kon de Leidenaren niet houden. Dat bleek ook na rust, toen het binnen 5 minuten 40 werd door een stilstaan de kans en een doorbraak. Vanaf dat moment speelde Pernix rustiger en leg de DKOD volkomen haar wil op. Twin tig minuten na rust was het al 60 en dat er daarna nog slechts één doelpunt bijkwam, was te wijten aan pech bij het schieten. Eindstand 70 voor de Oran jekragen, die dit verdienden. De andere favoriet voor de titel, Rot terdam-Zuid, deed het niet veel minder en won met 50 van DVS. Een mooie overwinning van de Rotterdammers. Vermeld dient te worden, dat DVS haar beste drie dames en twee heren miste, waardoor deze hoge uitslag verklaard kan worden. Volgende week volgt de grote strijd tussen Pernix en Rotterdam-Zuid te Leiden. De winnaar is kampioen van de CKB, terwijl bij een gelijk spel een be slissingswedstrijd volgt. DES HANDHAAFDE ZICH IN DE 1STE KLASSE. De prom.-degr. strijd voor klasse 1-2 is ten dele beslist. Ijsvogels speelde met 2—2 gelijk tegen DES, dat hierdoor le klasser blijft. Ijsvogels moet echter nog een beslissingswedstrijd spelen tegen 2e klasser Oranje Nassau, waarmee het gelijk eindigde. Ijsvogels II is inmiddels naar de 2e kl. gepromoveerd door een 41 zege op Pernix IV, dat 3e klasser blijft. TOP I blijft 2e klasser door een over winning op MEVO I (32), waardoor MEVO het volgend jaar haar geluk in 3e klasse zal moeten proberen. Tonego verraste door een 71 zege op Oranje Nassau in de voorronde van de strijd om het 2e kl. kampioenschap van de CKB. De uitslagen waren: vertonen, waarin de Zwitsers het her haaldelijk vergeefs zochten. Met tempo en techniek zijn er bressen te slaan in deze ogenschijnlijk verbazend-sterke defensie. Tempo en techniek kunnen deze Belgen hun zelfvertrouwen ontne men en de geschiedenis is daar om te bewijzen, dat, eenmaal nerveus en on zeker geworden, de roodbaa-djes wel eens grote fouten willen maken. Eén Wilkes, één Abe Lenstra in de Zwit serse voorhoede en de Belgen zouden het verdedigend aanzienlijk lastiger hebben gehad. Maar Zwitserland had niet eens een Van der Tuyn! WILDE, SOMS GEVAARLIJKE VOORHOEDE. Maar hoe kwetsbaar de tegenpartij dan ook geweest mag zijn, het is niettemin waarschijnlijk, dat de Bel gische kmzecommissie het elftal voor 6 Nov. a.s. niet of niet noemenswaard wijzigen zal. De regel „verander nooit een winnend team" zal ook in Bel gië wel in ere worden gehouden. Zo dat we er op kunnen rekenen de zelfde stormram-voorhoede tegenover ons te krijgen, die tegen Zwitserland van wal stak. Dat wil dus zuggen, dat tanks van zwaar kaliber als Mer- mans, Chaves en Coppens zullen op tomen tegen Terlouw, Schijvsnaar, of wie er dan in het Oranjehemd ver schijnen zullen. Met deze Belgen is reeds meermalen vrij aardig afgere kend, zodat er geen reden is, bijzon der beangst voor hen te zijn. Wèl moet men op z'n qul-vive zijn, geen ogenblik de dekking verslappen en voortdurend fel op de bal zitten. Nóch Mermans, nóch Chaves, nóoh Coppens (niet de kleine Beerschotman. maar de zware F.C. Mechelenspeler) zijn er PAARDENSPORT. Guy Hanover wint W. J. Jochems Memoriaal COURSES TE DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen en rennen te Duindigt luiden: Draverijen Tricoloreprijs, afst. 2120 M. 1. Nike van Hollo (W. G. IJseling), tijd 3.21.2 (1.35.8) 2. Nanco M. (W. Leeuwenkamp)3. Ne vada L (R. W. Laarman L Totalisator: w. f. 13.70, pl. f. 3.20, f. 1.50, f. 2.20. Triogonellaprijs, afst. 2120 M-: 1. Max van Bongershof (L. Ensing), tijd 3.18 (1.325); 2. Master van Vredenhof (E. Kruithof)3. Luccie Rohda (J. v. Leeu wen Jr.). Totalisator: w. f.7.90, pl. f. 1.90, f.3 80, f. 1.70; gekoppeld f.71. W. J„ Jochems Memoriaal, afst. 1540 M. Heat-handicapdraverij. 1. Guy Ha nover (W. Leeuwenkamp) tijd 2 16 (1.22.9); 2. Louise de la Maire B (Th. Ponsen); 3. Fiat V (S. v. Voorst). Tota lisator le heat w. f. 8.10, pl. f. 3.10, f. 1 60, f. 2.10; 2e heat: w. f.4.10, pl. f 150, f. 2.10, f. 1.60; definitief: w. f.4.20, pl. f.2.—, f2.50, f. 2.30. Rennen Het Metelerkamp van Bronkhorst Me moriaal, afst. 1800 M. 1. Young Phalaris (D. Siem Jr.) tijd 2.03.2; 2. Qualla (A. E. Selens)3 Majesto (D. Wagenaar). Toto w. f. 1.50; gekoppeld f.3.10. Het Criterium-prijs, afst. 1600 M. 1. Constance (L. Rance) in 1.47.2; 2. Etoile du Nord (G. J. Riem); 3. Marlotta (A. W. v. Dijk). Toto w. f.6.30, pl. f.150, f. 1.10, f. 1.60. Tarantellaprijs, afst. 1800 M. 1. Ma dame de Maintenon (H. J. v. d. Kraats) tijd 2.00; 2. Ramena (F. Delbrassinne) 3. Brinio (A. W. van Dijk). Toto w. f.3; pl. f.2, f.350; gekoppeld f. 11.30. BILJARTEN DISTRICT LEIDEN N.B.B. COMPETITIE-UITSLAGEN. De uitslagen van de in de afgelopen week gespeelde competitie-wedstrijden luiden: Klasse C: Royal I—Kroon A I 08: D.O.S. I—Noorden I 4—4; Pit. v. Cleef 2-D.05. 2 4—4; O-SIi. I—Plantage I 6—2. Klasse D: Bos I—Kroon A 2 44; DOS 4Prt. v. Cleef 3 3—5; Plantage 2—DOS 3 4—4; Kroon K I—Noorden 2 44. Klasse E: DOS 5—Kroon K 2 6—2; Plantage 3—Royal 2 2—6; Prt. v. Cleef 5—OSL 3 8—0; BOS 2—Prt. v. Cleef 4 afgaande op het vertoonde bij Belgie— Zwitserland sohotvaardiger op ge worden. Meer nog dan in jongere jaren gooien zij routine en lichaamsgewicht in de schaal. Een normaal verschijnsel overigens. En Lembereohts is op de vleugel niet meer de grote man van vroeger al neemt hij tegenwoordig z'n hoekschoppen (zowel van linker- als rechtervleugel) beter dan voorheen. Aad van Leeuwen zou ze „inswingers" noemen. Maar zijn schot was zoek en De Herdt op de andere vleugel was eigenlijk doortastender en gevaarlijker dan de Mechelaar. De beste man uit deze massieve voorhoede vonden wij eigenlijk de In valler Verbruggen (Antwerp F.C.), die constructief, opbouwend aanvalsspel als linksbinnen leverde en na zijn tweetal doelpunten moeilijk meer uit het elftal gelaten zal kunnen worden. Als het Nederland gelukt, zich eniger mate schadeloos te stellen voor het ontbreken van Wilkes door een elftal samen te stellen, dat ook in de aan val tot goed en schotvaardig spel in staat is een goed middenvoor is hier goud waard dan zullen de Belgen Rotterdam niet zonder kleer scheuren verlaten. Lukt het niet, kracht in de aanval te leggen, dan wordt het een vrij zekere nederlaag, vv'ant tot 1 of 2 doelpunten achten wij de Belgische voorhoede tegen onze verdediging wel in staat. Denk aan de bocht Sportief won haar eerste Bosloop-estafette Alle begin is moeilijk en aan elke uit vinding kleven doorgaans nog wat fout jes. Zo ook bij de door Sportlef uitge vonden en voor het eerst in Nederland georganiseerde .Bosloop-estafette voor dames, die het kan een volgende maal verholpen worden op een te klein parcours rond de bosvijver in de Leidse Hout was uitgezet. Het gevolg daarvan was, dat meerdere malen uit alle macht sprintende dames uit de bocht dreigden te vliegen, vaart moesten verminderen, met alle vervelende consequenties daar aan verbonden. Dat ondervond de in de eerste serie op de laatste 100 M. op kop liggende Rotterdamse Hollandia-ploeg, toen haar loopster plots sterk moest rem men om niet in de struiken tc vliegen, waardoor de laatste Sportief-sprint- ster Annie Montfoort listig door de binnenbocht flitsend plots haar achterstand in een voorsprong zag veranderen. En dat betekende een eerste prijs voor Sportief. Doch afgezien van deze kleine euve len, mogen wij deze athletiek-primeur verder geslaagd en voor navolging vat baar noemen. De totaal-uitslag luidde: 1. Sportief (Leiden) 1.41.2; 2. Hollan- dia (Rotterdam) 1.41.8: 3. Shot (Den Haag) 1.415: 4. Gita (Haarlem) 1.42.7; 5. Siomo (Den Haag) 1.45; 6. Zwaluwen (Den Haag) 1.46; 7. Bataven (Leiden) 1.47.3; 8. Sparta (Dordrecht) 1.48.3; 9. Sportief II (Leiden) 152.2. ESTAFETTE „DWARS DOOR ALPHEN". Zaterdag 22 October zal voor de vierde maal de estafette „Dwars door Alphen" gelopen worden, waaraan ook ditmaal weer de sterkste ploegen uit Zuid-Hol land zullen deelnemen. De wisselbeker werd vorig jaar ge wonnen door „Holland", dat ook nu weer met een zeer sterke ploeg heeft irigesohre<ven. Kamp. CKB le kl.: DKOD—Pernix 07, DVSRotterdam-Zuid 05. Kamp. CKB 2e kl.: TonegoOranje Nassau 7—1. Prom.-degr. kl. 2—2. 12DESIjsvogels Prom.-degr. kl. 23: Pernix IV—Ijs vogels II 1—4, TOP I—MEVO I 3—2. Holland eindigde derde in „Dwars door Gouda" De traditionele race door de Pijpen stad, heeft weer eens duidelijk getoond, over welk een uitstekende ploeg het Rotterdamse DOS voor dergelijk werk beschikt. Kansloos werden ploegen als Trekvogels met Slijkhuis Holland en Vlug en Lenig geklopt. De derde plaats van onze oranjebroeken mag daarom, gezien de totaal-uitslag, met ere genoemd worden. Er namen 20 ploe gen deel. Uitslag: KNAU-verenigingen: 1. DOS, 659.7; 2. Trekvogels, 7.03.7; 3. Holland, 7.03.8; 4. Siomo, 7.03.9; 5 V. en L., 7.145; 6. AAV *36 C. 7.15.5. Gemengde verenigingen: 1. Nurmi; 2. Schoonhoven; 3. ZAV '48. Reserve ploegen; 1. DOS II; 2. V. en L. II; 3. Holland II. HANDBAL. Goede zege van H.V.L. W.LK. I—H.V.L. I (HEREN) 2—6. HVL wist na een vrij aardige wed strijd de beide punten in de wacht te slepen. WIK begon goed: 10, maar onze stadgenoten kwamen daarna spoe dig in de meerderheid. Door ongeluk kig schieten wisten zij dit overwicht voor de rust echter maar in 2 doel punten uit te drukken. Na de pauze had WIK weinig in te brengen. De Leidse achterhoede wist vrijwel elke aanval van de gastheren in de kiem te smoren. De voorhoede liep zierf echter vrjj vaak vast. Toch wist HVL nog 4e te scoren. Uit een scrimmage scoorde WIK nog eenmaal tegen (26). Excelsior IHVL II (heren) 81. Tegen het sterke Excelsior I hadden de reserves van HVL weinig in te brengen. Voor de rust hield de achterhoede nog goed stand (20), doch na de pauze kwamen de Hagenaars met verdubbelde kracht opzetten en maakten er al gauw 50 van. Hierna wist de slecht spelende voorhoede de eer te redden (51). Nadat Excelsior nog 3x gescoord had, kwam het einde van deze prettig gespeelde wedstrijd. HVLDSO (dames) 02 Op het natte en gladde veld was goed spel zeer moeilijk, hetgeen tengevolge had, dat er niet veel te genieten viel. Ondanks betere techniek kon DSO voor de pauze niet tot doelpunten komen. De Leidse aanvallen liepen meestal op de DSO- verdediging dood. Na de pauze wiste» de Zoetermeerse meisjes de HVL-keep- ster 2x te passeren.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 4