Ruim 1000 dieren op hef Yeemarktferrein aanwezig Repatriërende militairen uit Leiden en omgeving De VEBO geopend Zuivelindustrie draagt duizend miilioen gulden in Nationale inkomen bij Difieiële publicatie Laatste Berichten Pimten van gesprek Bevin-Aelieson UIT DE RIJNSTREEK ln .TfeRneserve: T' UIT DE OMSTREKEN Beurs van Amsterdam WOENSDAG 14 SEPTEMBZH Foto Leldsch Dagblad/Van Vliet. Terwijl ruim 1000 dieren, w.o. pl.m. 500 koeien, op het Leidse veemarkt- terrein het belangstellend oog van de jury hadden, vond hedenmiddag» kort na twaalf uur, in de Sociëteit Amieitia aan de Steenstraat de of ficiële opening plaats van de grote paarden-, fokvee- en zuiveltentoon- stelling, welke dit jaar voor de negende maal door de Vebo is ge-_ organiseercL Onder hen, die hier blijk van hun belangstelling gaven, merkten wij o.m. co de Commissaris van de Koningin in Ziiid-Holland, mr L. A. Kesper, mr J. Ta. Bonnerman, secretaris-generaal van het Departement van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening, ir Th G. i H. Rijsenbeek, directeur van het Veeteeltwezen, als vertegenwoordiger ran de minister van Landbouw, Visse rij en Voedselvoorziening, het Tweede Kamerlid, de heer M. P. v. d. Weyden, het College van B. en W. van Leiden, :n wiens gezelschap zich ook de ge meentesecretaris, mr J. Bool, bevond, de heer J. G. J. Verhey van Wijk en mr dr P. G. Knibbe, voorzitter en se cretaris .van de van K. te Leiden, tele 'burgemeesters uit de omgeving en voorts talrijke hoofden van gemeente lijke takken van dienst en vele ande- Bij verhindering van de voorzitter van de Vebo, de heer J. W. Bon da, heette de vice-voorzitter, de heer G. J. r. d- Stoel uit Wassenaar, de autoritei ten hartelijk welkom, waarna spreker tutweiöüè over de verschillen van thans en de tijd van de eerste Vebo-tentoon- stelling. Spreker a-öhtte het een gun- r.ig teken, dat het merendeel van de veehouders is gaan inzien, dat "de fok kerij van zulk een uitzonderlijke 'bete kenis is voor een goede veestapel. Ver volgens wees de heer Van der Steel op i' belangrijke positie, welke de zuivel- idustrie, die 1000 miilioen gulden bij draagt in het national? inkomen, in es land inneemt en op de grote vraag mr Zuidhollands vee in alle delen van wereld. Burgemeester Van Kinschot, die de opening verrichtte, stond eveneens stil de toegenomen belangstelling voor r. fokkerij, in aansluiting waarop hij rees cp de sterk toegenomen export van ■4 Nederlandse vee. Spreker, die zijn Rondere waardering uitsprak voor de Küviteit van het Vebo-bestuur, was üarnaast ook trots op de Rijnlandse ''"•"■er, die zulk een prima vee wist op fokken. De burgemeester besloot met uitspreken van de beste wensen voor t welslagen van de tentoonstelling en toor stad en gewest. De voorzitter van de K. van K., de beer J, G. J. VerheU van Wijk, wees :ma op de bijzondere positie, welke agrarische sector in het ambtsge bed der Kamer inneemt, waarna hij imens het bestuur van deze Kamer n zilveren wisselbeker ter bschikking >elde. Het Tweede-Kamerlid, de heer M. P. <i. Weyden, burgemeester van Ze- mhoven, die niet achter bleef in zijn Burgerlijke Stand van Leiden geboren: Christina Aureglla, d. van L. P. Gandlni W. E. H. de Vries; Chrlstlaan Gijsbert. van A. Koenen en *M. C. Langezaal; isder Pieter, z. van H. M. Tjeboes en knt'norn. Louise Frederlca, d. van W. ku en C. F. Ouwerkerk, Leo Hendrik, van H L. van der Hulst en G. Wort- ria; Anna Maria, d. van J. Koelewljn en K. Rademaker; Maarten Pleter Cornells, van C. A. de Bruin en N. A. K. Meer ei Gijsbertha, d. van B. Vis en J. J. a Duik. overleden: .2. Oskam, man, 48 jaar; C. J. van Har- £;r-h. wednr., 69 jaar. ^CHRIJVING van leerlingen voor Bijopenbaar vervolgonderwijs. ^burgemeester en Wethouders van Lelden *®gen ter algemene kennis, dat de ln- r'-anjvlng van leerlingen voor bet open- jar vervolgonderwijs zal plaats hebben vDonderdag 15 September a.s. des avonds "O 19-20 uur. v°or Jongens ln het gebouw van de voor Voortgezet Gewoon L.O. aan •f. Oude Vest 35 en voor meisjes ln het iooleebouw aan de Beestraat 66. teerlingen van de vorige cursus moeten opnieuw laten Inschrijven. Nadere Inlichtingen omtrent het ver- ^-•londerwijs zullen bij de Inschrijving de hoofden der betrokken scholen iden verstrekt. ,H,ef hoofd der Jongensschool is de heer - Meijer. Morskade 1. ,a*t hoofd der meisjesschool is de heer J- Riks, Van der Waalsstraat 2. .telden, 14 September 1949. l- Secretaris, De Burgemeester, bool. f. h. van kinschot. Hoe zou de jury over ons denken, char mant, dik en vet. als wij zijn hulde voor het Vebo-bestuur, zeide, dat het doel van een dergelijke tentoon stelling moet zijn om de sociaal-econo mische positie van de boer te verhogen en zo nodig te verbeteren. In dit ver band vroeg spreker begrip van de overheid voor de moeilijkheden, waar mede de veehouderij nog dagelijks te maken heeft, temeer daar de boeren stand energiek wenst mede te werken aan de verhoging van het welvaarts peil van ons volk. Nogmaals zijn waar dering voor de tentoonstelling uitdruk kend. merkte spreker op, dat iedere Rijnlandse boer, die geen bezoek aan de Vebo brengt, onvolledig op de hoogte is van hetgeen er in zijn vak te koop is. Nadat voorzitter Van der Stoel nog een kort dankwoord had gesproken, begaven de aanwezigen zich naar het tentoonstellingsterrein, waar men met grote belangstelling kennis nam van de tentoongestelde dieren. Eveneens trok de kaas-expositie sterk de aandacht. Tegen twee uur vond een défilé plaats van de bekroonde dieren, waarna een gemeenschappelijke lunch in café restaurant „Zomerzorg" deze uitste kend geslaagde Vebo-dag besloot. In ons blad van morgen volgt nog een beschouwing van onze deskundige medewerker, terwijl dan tevens de be kroningen bekend zullen worden ge maakt. Mr F. Teulings, Minister van Binnenlandse Zaken Spoedig is de benoeming van mr F. L. C.J.M. Teulings, lid van de Eerste Kamer, wonende te Vught. tot minis ter van Binnenlandse Zaken te ver wachten. Mr Franciscus, Leonardus Cornelis. Josephjis. Maria Teulings is op 15 No vember 1891 te 's-Hertogenbosch gebo ren, Aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam studeerde hij rechten; op 21 November 1916 promoveerde hij. In 1918 kwam hii ln het uitgeversbedrijf der NV C. H Teulings Koninklijke Drukkerijen tp 's-Hertogenbosch; van 1920 tot 1938 was hij directeur der dag en weekbladenuitgeverij van deze N.V. In begin Februari 1918 werd de heer Teulings gekozen tot secretaris der R-K. Rijkskieskringorganisatie 's-Hertogen bosch; in 1921 werd" hii lid van het be stuur van de Algemene Bond van R-K. Rijkskieskringorganisatie in Nederland Bij de reorganisatie van deze bond werd hij in 1926 secretaris van de R.K Staats partij. In 1945 volgde, zijn verkiezing tot penningmeester van de Katholieke Volkspartij Mr F. Teulings Is van 1929 tot 1948 lid der Tweede Kamer geweest; sinds 27 Juli 1948 maakt hij deel uit van de Eerste Kamer. In 1919 werd hij aangewezen als adjunct-secretaris van de staatscom missie Oppenheim tot herziening van de gemeentewet. Sinds 1932 was hij lid Mr. F. G. C. J. M. TEULINGS r.K. van de Raad van Toezicht op de Rijks verzekeringsbank, sinds 1933 plaats vervangend lid en sinds 1945 ondervoor zitter van het Centraal Stembureau. Van 1934 tot 1939 was hij voorzitter van „De Katholieke Nederlandse Dag bladpers" pn ondervoorzitter van „De Nederlandse Dagbladpers". In 1937 werd hij benoemd tot lid der staats commissie voor het bankwezen, sinds 1938 is hij lid van de commissie van toezicht op de Algemene Landsdruk kerij. De heer Teulings ls Ridder in de Orde van de Ned. Leeuw. H. M. de Koningin en Z.K. H. Prins Bernhard hebben deze morgen t.en Paleize Soestdijk de buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Denemarken A. Wassard en mevrouw Wassard in afscheidsaudiëntie ont vangen. BRANDSPUIT KON NIET OP VEERPONT. Door onbekende oorzaak is gister avond brand uitgebroken in de boer derij van de 'landbouwer A. C. Dfjl op het eiland Tiengemeten. De land- bouwschuur ging geheel ln vlammen op. terwijl het woonhuis eveneens uit brandde. De brandweer van Zuid-Be veland kon weinig uitrichten, daar de veerpont niet van die omvang is, dat de brandspuit naar de plaats van de brand overgezet kon worden! NEDERLANDS MOTORSCHIP AAN DE GROND. Het 192 ton metende Nederlandse mo torschip „Sirius" uit Groningen is bij Eccles Cap op de hoogte van Great Yarmouth (Norfólk) aan de grond gelo pen. De reddingsboot ..Cromer" en de sleeDboot. ..Richard Lee" zijn heden morgen ter assistentie uitgevaren. Voor de bemanning bestaat geen ge vaar NEDERLANDSE ZENDINGS-HOGESCHOOL. De opening van de nieuwe cursus der Ned. Zendings-Hogeschool te Oegst- geest is bepaald op Maandag 19 Sep tember om 20.00 uur. In het openings college zal de rector dr E. J. Jansen Schoonhoven spreken over het onder werp; „De zending en het nationalis me". Ramp in uraniummijn VERMOEDELIJK 19 DODEN. Het Berlijnse dagblad „Sozial D?mo- krat" meldt, dat Zondag jl. In een door de Russen geëxploiteerde uranium-mljn te Aue, in Saksen, een gang is inge stort, als gevolg waarvan 19 mijnwer kers levend begraven zouden zijn. Het blad meldt verder dat acht andere mijnwerkers, die werden gered, door de sovjet-russische geheime politie wer den gedwongen een belofte tot ge heimhouding te tekenen. WIELRENNEN SWIFT COMBINATIE NEEMT DEEL AAN CLUBKAMPIOENSCHAP OP DE WEG. Aan het clubkampioenschap op de weg, Maandag 26 Sept. as., nemen 24 verenigingen deel; o.m. de Leidse Swift Combinatie. Het kampioenschap wordt gehouden op een parcours op de Veluwe ter lengte van 58 km, dat tweemaal moet worden gereden. Ter gelegenheid van het driejarig bestaan van de Niwin zal de voorzit ter, ir P. F. S. Otten, president-direc teur van Philips, vanavond in het Strijdkrachtenprogramma een korte toespraak houden. Met het troepentransport-schip „Siba- jak". dat 3 September j.l. uit Tandjong Priok is vertrokken en 1 October as. te Rotterdam wordt verwacht, komen de navolgende militairen uit Leiden en om geving naar huis terug. Leiden: A. L. van Weizen. Leliestr. 25; W. A. v. Tienen, Bronkhorststr. 43; Th. C. Bakker en echtgenote, Haarlemmer- str. 212; A. van Leeuwen en gezin, Transvaalkade 3; H. Rijnsburger en ge zin, Oosterdwarsstr. 18. Alphen a/d R-ü'n: D. Boot, Borneo straat 4. Boskoop: F. S. G Blaazer. Nieuw- straat 125. Hazerswoude: P. Windhorst, Dorpstr. D8; N. G. Slootweg. Beuklaan D 189; M. van Tol. Dorpstr. 171; J. van Stave ren. Dorpstr. D222. Hillegom: J. F, Fangmann. Hooge- werfstr. 9. Katwijk aan Zee: C. van der Bent, Te Brittenstraaat 16. Lisse: A. A, Bliek, 3de Poellaan 79; G. H. J. de Gier. Station. Noordwijk: P. A. Vink, Tramsteeg 10A. Oegtgeest: D. Xijsterman, Dorpstr. 80, Rijnsaterwoude: H. G. van Veen, He renweg 173. Sassenheim: G. v. d. Voort, Tijlostr, 27; I. F. Lesueur en gezin, Huize „Vre- destein". Voorhout: E. J. Beker, veldprediker, Kerkweg 11; M. C. Bel, Boerhave- straat 39. Waddinxveen: J. van Dijk, Bodegraaf - se straatweg 34; J. H. Voskuilen. Klei- kade 13. Warmond: J. A. Verwoerd, Dorpstr. 152. Wassenaar: H. A. Luitwieler, Deyler- weg 119. De passagierslijst- ligt ter inzage op ons bureau Witte Singel 1 te Leiden en bij het agentschap te Katwijk aan Zee, Koningin Wilhelminalaan 15. Vredesverdrag met Japan? OVERBRUGGING CONFLICT ISRAEL—ARABISCHE STATEN. Omtrent de besprekingen Bevin Acheson meldt de „New York Herald Tribune" nog; Wat betreft het Verre Oosten "is ge sproken over; 1. De mogelijkheid om voorberei dingen te treffen voor het opstellen van een vredesverdrag met Japan, met of zonder medewerking van de Sovjet-Unie. 2. De Britse wens om morele steun van de Ver. Staten te verkrijgen voor de verdediging van Hongkong. 3. Het ontwerpen van methoden om het communisme in Z.O.-Azië te be strijden; hierbij wordt gedacht aan het verlenen van steun aan de na tionalistische bewegingen in dit deel van de wereld. 4. De wenselijkheid om Amerikaans kapitaal beschikbaar te stellen voor de economische opbouw van landen als India en Pakistan, die tot dus verre op de Britse kapitaalmarkt wa ren aangewezen. Midden-Oosten. 1. De pogingen der Ver. Naties om vrede tot stand te brengen tussen Is raël en de Arabische staten. Hierbij is gesproken over het omstreden vraag stuk van de verplichting van Groot- Brittannië, ,om wapens te leveren aan sommige Arabische staten. 2. De mogelijkheid van een Brits- Amerikaanse poging om de in het Mid den-Oosten gelegen staten economisch krachtiger te maken. Minister Bevin gaf te kennen, dat de Britse regering het op prijs zou stellen, indien Amerikaans kapitaal zou deel nemen aan projecten om het water van de Nijl in Egypte nog meer dan tot dusverre te gebruiken voor bevloeiings- doeleinden en voor het bouwen van centrales voor het opwekken van elec- trisch vermogen in Egypte, de Soedan en Brits-Oost-Afrika. Minister Acheson sprak zich uit voor het opstellen van een groots opgezet plan voor het uitvoeren van dergelijke projecten in Israë 1, als, een middel om een einde te maken aan de impasse, waarin de vredesonderhandelingen tus sen Israël en de Arabische staten thans verkeren. Toch naar devaluatie? Het Zuid-Afrikaanse voorstel, dat in feite strekt tot de officiële erkenning van twee prijzen voor goud, nl. één vastgestelde en één vrije, zal gesteund worden door de Phllippijnen en moge lijk door Groot-Brittanhië. Volgens gewoonlijk betrouwbare krin gen te Canberra zal er in de komende 14 dagen grote druk op Engeland worden geoefend om tot devaluatie van het pond sterling over te gaan. In de Australische hoofdstad zijn be paalde berichten ontvangen, volgens welke in de huidige bijeenkomst van de gouverneurs van het Internationale Mo netaire Fonds te Washington sterk op devaluatie zou worden aangedrongen. Officieel weigerde men hierop com mentaar te geven. ALPHEN DE HEER R. KROON OVERLEDEN. Gistermorgen is na een langdurig ziekbed in de ouderdom van bijna 74 jaar overleden de heer R. Kroon. De overledene genoot vooral in tuinders kringen een grote bekendheid daar hij gedurende meer dan 25 jaar directeur der Alphense veiling was. De teraardebestelling zal Vrijdag middag om halfvier op de Algemene Begraafplaats aan de Verlengde Aar kade plaats vinden. EEN KWART EEUW IN DIENST. Vrijdag a»s. hoopt de Iheer W. S. v. d. Meent de dag te herdenken, dat hij 25 jaar in dienst ls bij de Dakpannen- en Kleiwarenfabriek v.h. D. van Oordt en Co. N.V. De heer Van der Meent ls procuratiehouder. LEDENVERGADERING DAMCLUB. Ter bespreking van de a.s. 'compe titie had het bestuur van de Alphense Damclub een ledenvergadering uitge schreven, welke voorzitter Wols- wijk met een welkomstwoord opende. Hij sprak zijn waardering uit over de goede geest, die er het afgelopen ver enigingsjaar geheerst heeft in de ADC, en wekte alle leden op deze prima teamgeest te handhaven. Dan kunnen de successen in het komende seizoen voor de ADC niet uitblijven. Met het oog op de Maandag te spe len competitiewedstrijd tegen K.W.Z, 1 werd het eerste tiental als volgt sa mengesteld: 1. H. van Egmond, 2. A Rijnberg, 3. T. Lagerweij, 4. L. Jesse. 5 W. van Berkel. 6. J. Boogaard, 7. J. van Oeveren, 8 J. Ruitenberg, 9. A. KATWIJK Burgerlijke Stand Geboren: Jan Leendert, z. van M. Haasbroek en M. Hoek; Bertha Johanna, z. van H Hoek en L. J. Mul; Cornells, z. van C. Hoek en C. van Rooijen, Amerlk, z. van A. Ketting en P. van Duivenvoorde; Petronella, d. van G. Messemaker en W. Zwanenburg. Ondertrouwd: C. Langeveld en C. H. de Vreugd; J. Oosterlee en W. J, Nasveld. Getrouwd: L. van den Noonaard en L. Schuitemaker, A. van Dam en F. M. Otte: L. Kralt en M. E. Brouwer; L. F. Beeloo en J. Zomerveld; M. Plokker en D Sip. Overleden: J. Schaap. 78 Jaar, wed. van D. Barnhoorn; L Jonker. 71 laar, wed. van A. van der Plas; J. van aen Oever, 78 Jaar, echtgen. van A. Schaap, J. van Rijn. 68 Jaar, wedn. van C. de Best. OEGSTGEEST CONCERT LN ENDEGEEST". Het symphonie-orkest Sylvia" uit Leiden gaf gisteravond o.l.v. de heer D v. d. Burgh een concert in het re creatiegebouw van „Endegeest". Voor dit concert was grote belangstelling en van het met zorg samengestelde pro gramma is merkbaar volop genoten. Een dankbaar applaus viel het orkest ten deel. Als pianosoliste trad op mej. Loes Planje, die met haar schitterend spel een groot succes oogstte. Zij werd beloond met een mooie plant. De geneesheer-directeur, dr C. J. Sto- tijn, heeft het gezelsch^^ hartelijk dank betuigd. RIJNSBURG De collecte, welke Zaterdag ge houden is voor het TBC-fonds „Draagt elkanders lasten", heeft f. 412,75 op gebracht. VGGRSCHOTEN HONDEN OP OORLOGSPAD. Bij de politie alhier werd aangifte gedaan door een bewoner van de Pa pelaan, dat in de vroege ochtenduren een 14-tal konijnen van hem waren doodgebeten, waarschijnlijk door een hond. Eén van de diertjes was bijna ge heel verorberd. Een bewoner van de Veurseweg deed aangifte van het feit, dat een van zijn schapen was doodgebeten en gedeelte lijk opgepeuzeld. Ook hier vermoedt men dat de dader een hond is. WASSENAAR „WASSENAAR EN OMSTREKEN" Gisteravond vergaderde ln café Van der Zalm de tuinbouwvereniging „Was senaar en Omstreken", afdeling van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Deze avond sprak de heer C. v. d. Salm uit Rijswijk over het gebruik in de siertuin van heesters, door spr. genoemd „het grote meubi lair voor de tuin". Een geanimeerde be spreking over de lezing volgde na de pauze. Er waren meerdere inzenders voor de prijsvragen, van wie alleen de heer Glasbergen met dahlia's een eerste prijs behaalde. WARMOND GESLAAGDE FEESTEN. Begunstled door een zonnetje, maak ten de deelnemers aan de kinder- en volkssoelen onder geleide van de beide muziekcorpsen een feestelijke rondgang door het dorp. De vrolijke tonen lokten Warmonds ingezetenen naar buiten De goede stem ming was er reeds vroeg in! Direct na de rondgang werd een aan vang gemaakt met de spelen. Na vaak felle kamp en vermakelijke voorvallen werden als volgt de pril zen gewonnen: Korfballen: le pr.: Emmy Papöt. 2e pr Ankie Sikking 3e pr. Anny de Nie. 4e pr. Ria v. d. Horst. 5e pr. Ria Kop pers. Houtjes rapen: le pr. Theo Verhaar; 2e or Peter Sikking: 3e pr. Gerard v. Niekerk; 4e pr. Frank Walenkamp; 5e pr. Evert van Winsen terwijl aan Jantje Beueelsdijk een troostprijs werd toege kend Hardrijden op de step voor jongens: le pr. Frits Walraven: 2e pr. Ben Walen kamp; 3e pr. Kees van Winsen; 4e pr. Jan van Vliet; 5e pr. Adri Hoogkamer Idem voor meisjes: le pr. Ans van Duin: 2e Pr Sjaant.ie v. d. Vooren: 3e pr. Ankie Walenkamp; 4e pr Lies Was senaar: 5e pr. Sjaan v. Schagen. Muiltje lopen: le pr. Francientje Rohr; 2e pr. Dicky Verkaik; 3e pr Nel ly v. d. Berg; 4e pr. Rietje Versteeg Wagentje rijden: le pr Plet de Vetten Pzn.; 2e pr. Wlm Vergeer: 3e pr. Theo v. Werkhoven; 4e pr. Jan van Leeuwen Pzn.: 5e pr. Gerard Wielinga Tonkruien: le pr. All Hoek; 2e pr. Gina v. Hulst; 3e pr. Nel v. d Horst; 4e pr. Riek v. d. Voort; 5e pr Mien Bartels. Mastklimmen: le pr. Albert Zwaan: 2e pr. Arnold Kortekaas: 3e pr. Jan Scheltens: 4e pr. Henk Tuinman; 5e pr. Chris Koomen Om half tien begon het ringsteken met de tilbury. De eerste prijs werd gewon nen door Jan Warmerdam, de tweede door H. de Winter, de derde door K. v. d. Vooren. de vierde door Huib van Riin en de vijfde prijs door Hein van Rijn. 's Middags had een bijzonder evene ment. Plaats, dat een ongekend succes mocht boeken: de Ronde van Warmond. Deze werd door twee verschillende groe pen verreden, en wel een groep voor jon gens van 17 t/m 24 jaar en eyi groep van mannen van 25 jaar en ouder. Fel en verwoed is er gestreden, geen enkele zwakke deelnemer bleef ongestraft. Prij zen voor de eerste groep: le pr. Leo Kortekaas. 2e pr. A van Winsen 3e pr. Nic. van Seggelen. Voor de tweede groep werden als winnaars aangewezen: le pr. C. Slingerland; 2e pr. Henk Haverkort; 3e Prijs Rlnus Haverkort. Na afloop der spelen werden door bur gemeester 1hr mr Von Fisenne van de trappen van het Oude Raadhuis af met een toepasselijk woord de priizen uitge reikt. Hierna had een korte huldiging plaats van de scheidende secretaris van de „Oranje-Commissie" de heer C. J. Ma- chen. die 25 jaar zijn beste krachten heeft gegeven om telkenjare de feesten vlot te doen verlopen Als een blijvend bewijs van waarde ring voor het vele werk dat hij had ver richt. werd hem een vulpen en een vul potlood aangeboden, terwijl aan mevr. Machen een fraaie fruitmand werd aan- eeboden Des avonds vertoefden vele Warmon- ders in de feestzalen en op het kermsi- terrein. HAZERSWOUDE BIJ HET SPELEN ONDER AUTO GERAAKT. Vanmorgen omstreeks 9 uur was het 6-jarig dochtertje van de familie Vente aan het spelen in het wachthuisje van de „Citosa" aan de Prov.weg. Toen het kind plotseling naar buiten rende werd het gegrepen door een uit de richting Leiden naderende auto, alhoewel de bestuurder uit alle macht remde. Het meisje werd levensgevaarlijk gewond. Op advies van dr Meyst werd zij naar het ziekenhuis vervoerd. Burgerlijke Staiul Geboren: Bertha Maria Leonarda, d. van Th. L. van Son en J. M. M. van Gerwen; Leonardus Wil helm, z. van L. Laban en W. J. Hulsman; Cornelis, z. van G. J. Rademaker en J. Schelllngerhout; Maria Cornelia, d. van W. B Smits en M. E. Th. Kapteln. Getrouwd: C. Hunlnk en M. Peters. Overleden: Pleternella Buitenhuls, 4 J TER AAR RIJKSEENHEID. Op Initiatief van een aantal inwo ners is gisteravond in café „Het Cen trum' opgericht een afdeling van Rijks eenheid. Het bestuur bestaat uit de heren H. Bos, voorzitter. H. Schouten, secretaris, A. Broer en W, Langelaar. WOUBRUGGE UIT KRANEN KWAM GEEN WATER Maandagmiddag stond er reeds wei nig druk op de waterleiding. Tegen de avond echter verminderde deze derma te, dat het leek of de water toevoer afgesloten was. Hoewel direct overal gecontroleerd werd, kon men eerst niets ontdekken, daar het water eerst onder de grond een uitweg vond. Dinsdagmorgen bleek het, dat een gat in de hoofdbuis gesprongen was, waardoor het water, voor Woubrugge bestemd, bii de landbouwer B. over het erf stroomde. 's Middags waren de nodige herstel lingen verricht. Burgerlilke Starul Ondertrouwd: An- thonlus Cornells Maria Wennekers. 38 jaar en Laurcntfa Maria Alphonsa .WItteman: Mattheus van der Star. 39 Jaar en Ger- dlna Adrlana Baak, 27 laar. Getrouwd: M. van der Star en G. A. Baak, Overleden: Arle F. Bontenbal, 67 Jaar en Cornells Schijf, 72 Jaar. MARKTBERICHTEN LISSE. Bloembollenvelllngen. De ver koop op de velling heeft een vlot verloop. Vooral de vroege soorten, sommige Men- deltulpen en andere late soorten gaan graag weg. Voor heel wat partijen, die men de gehele zomer voor de mlnlmum-prys kocht, worden nu al beduidend hogere prijzen gegeven. De volgende prijzen wer den o.a. gemaakt: Enkele vroege tulpen: Brlllant Star z. 12 9.70, z. 11 7.45, z. 10 5.70; Brlllant Star Max 9.30, 7.85, 5 40; Couleur Cardinal 7.40, 5.05, 3.20; Due van Tol Max wit 5.85, 3.30; Fred Moore 4.25. 3.35, 2.—; Gele Prins 5.95. 4.60. 2.30; Generaal de Wet 4.25, 3.35, 2.50; Ibis 7.85, 3.60. 2.30; Joffre 9.85, Keizerskroon 5.90, 6.35, 4.30; King of the Yellows 7.30. 4.90 3.10; La Reine Max 7.05, 3.35, 2.10; Olympiade 425, 3.15, 2,30; Oranje Valk 5.85. 3.30, 2.10; Prins Carnaval 10.30, 7.20. Prins van Oostenrijk 4.25, 3.45, 2.50; Sunburst 4.25, 3.35, 2.45; Witte Valk 8.80, 4.10. 2.30. Dubbele vroege tulpen: Boule de Nelge 10.80, 9.65, Dante 12 60. 11.30, 7.30; Electra 5.50, 4.25, 3.35; Maréchal Nlel 5.50, 4.25, 3.45; Mr v. d. Hoef 5.50, 4.25, 3.40; Murillo 6.60, 4.05. 3.25; Oranje Nassau 5.50, 4.25, 3.50; Paul Grampel 9.10, Peach Blossom 5.50, 4.25, 3.40; Schoonoord 10 60, 9.55, Theeroos 5.85. 4.65, 3.40; Vuurbaak 10.60, 10.65, Wilhelm Koor des 11.10, Darwln Tulpen: After Glow z. 12 5.50. z. 11 4.25: All Bright 3.75, 3.—; Allard Plerson 4.85, 3.80; Blue Almable 5.50, 4.25; Campfire 3.75, 3.City .of Haarlem 7.30, 6.05; Coplands Rival 5 05. 4.40; Demeter 7.30, 5.85; Franc. Sanders 5.3.90; In- surpassable 6.60. 5.35; La Tullpe Nolr 5.50. 4.25; Mr van Zjjl 7.10, Philip Snowdon 3.75, 3.60; Prunus 4.05, 4.20; Red Pltt '5.Rose Copland 4.80, 4.20; White Glant 5,50, Wm. Copland 4,55. 3.85; Yellow Glant 4.10, 3.80; Zwanenburg 5.80, 4.35. Enkele late tulpen: Advance 5.20, 5 55: Albino 7.10, 4.25; Carrara 5.—. 4.10; Gol den Age 5.4.95; Golden Harvest 3-75. 3 15; John Scheepers 8.10, 6.35; Marchal Halg 9.70, 8.05. Parkiettulpen: Allard Plerson 5.80, 4.55; Blue Parret 5.3.75; Orange Favorite 7.10, 6.05; Red Champion 6.90, 5.85; Thé- rèse 6.90, 5.55. Mendeltulpen: Athleet 5.85, 4.60; Brlght- llng 3.75, 3.Frldjof Nansen 7.35, 4.20; Her Grace 7 85, 7,30; Imperator 5.35, 4.30; Krelage's Triumph 3,75, 3.Pink Gem 4.25, 3.60; Weber 3.75, 3.—; White Sail 8.10, 4.10. Triumph Tulpen: Avlateur 3.75, 3.60; Bandoeng 3.75, 3.35: Crater 3.75, 3.15; Denbola 8.30. 5.86; Edith Eddy 8.75. 3.—: Elisabeth Evers 5.4.15; Elmus 11.10, 9.55; Glory of Noordwilk 6.20, Kansas 5.3.75; Korneforus 3.90, 3.Mr Zim merman 5.4.20; Piccadilly 3.75. 3. Pres. v. Hindenburg 3.75, 3.55; Rijnland 3.75, 3.15; Ursa Minor 3.75, 3.65; Wiscon sin 5.85. 4.60 Narcissen: Bicolor en Trompetnarcissen: Wawson City D.N. I 9.30, D.N. II D.N. Ill Golden Harvest 16.80. 12.20, 7.80; Magneet 9.30, 6.50, Magnificence 9.80, 6.60. Mrs. E. H. Krelage 13.30, 10.70, 8.30; Queen of the Blcolors 9.60, 6.50. Rembrandt 15 10, 9.20, Spring Glory 8.90, 6.50, 3.80. Incomparabllls. Barll en Leedsll varië teiten: Carlton 10.90, 9.70, 6.55; Fortune 12.80, 9.90, Havelock 7.45, 4.90, John Evelyn 11.70, 9.5.35. Petlcus, Poetaz en dubbele variëteiten: Actaea 9.90, 7.80, 4.2Q; Geranium 6.10, 4.90, 2.90. BEURSOVERZICHT AMSTERDAM, 13 September. Het meest opvallende van de Am sterdamse beurs van vandaag was de zwakke positie der aandelen Kon. Olie, die in grote hoeveelheden werden aan geboden, waardoor de koers van 31314 uiteindelijk op 308 belandde. De overi ge grote internationale waarden lagen wel gedrukt, maar de nadelige ver schillen bleven tot 2 3 punten be perkt. Het resultaat der monetaire conferenties en de voorlopige uitweg, die Engeland gevonden heeft voor z'n dollarcrisis, factoren, die gisteren het koersverloop reeds beïnvloeden, kunnen ook vandaag beslissend voor de markt- stemming worden genoemd. De vermin derde vrees voor devaluatie bleek even als gisteren ook vandaag weer uit de koers van de beide dollarleningen. De 3% dollarlening Nederland was op 107 ruim twee punten lager. De Philips dol larlening op 113 zelfs vijf punten. Dat er geen kleine posten worden aangeboden blijkt onder andere uit de aandelenomzet van gisteren, namelijk bijna 1.800.000 gulden nominaal. Ook de Scheepvaartmarkt lag zwak ker met overwegend nadelige verschil len. Voor de Indonesische waarden be stond weinig belangstelling, maar ver kooporders kwamen hier zo goed als niet voor, zodat de meeste soorten goed prijshoudend waren. Op de Staatsfondsenmarkt was de stemming uitgesproken vast. De om zetten bleven weliswaar beperkt, maar de voornaamste soorten konden hier kleine avances boeken. Woensdag 14 September ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige O. K. koers v. heden Ned. '48 3 ÏOOA Ned. '47 3% 3 97 Dollar-Ing. '47 3 107 Investerlngscert. 3 97% Ned. p. 1962/4 m.b. 3 98% Indlë '37 A 3 95 Grootboek '$6 3 97% ACTIEVE AANDELEN Kolon. Bank 72 N Ind H.bank 104 Ned Handelmlj158 A.K O 186% 186% Lever Br 251% 254 Philips 237% 239% Wilton Feyenoord 180 Kon Olie 307% 313% Amst. Rubber 132% 136% Dell-Bat Rubber 93 Holl Amer lijn 161% Kon Ned Stoomboot 129% 130% Ned Scheepv Unie 160% 161% H V A 152% 155% Java Cult72 Deli Bat Mij. 118 117% Dell Mi) 140% 142% Senembah 120% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. Leningen A'dam 1947 (3%) 3 99% Den Haag 1947 I 3 101% R'dam '37 I, n 3% 101ft Industr. Obligaties Lever's Zeep MIJ 3% Kon. Petr. Mij 103% 103% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en CredietinsteUlngen Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentsche Bank 165% 172 176 Industriële Ondernemingen Ned. G en Splr.fabr. 329% Rott. Droogd Mi) 339 Zwanenb. Organon 198 Handelsondernemingen Bom. Sum. H. Mij 143 Internatte 173 Albert Heyn 196% Ned Mi) Walv Vrt. 116 Spoorwegen Dell Spoorw Mij 51% Amerik. fondsen Anaconda Shell Union 27% 38%

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 3