LAAT UW MOND VERZORGEN! - Verrassende overwinning van Warmunda op V.Y.L.V. AMERIKAANS PLASTIC KUNSTGEBIT Monsteroverwinningen van De Algemene, Zuiderkwartier enV.O. Hop 1ste competiedag Voetbal in de Afdeling Goede zege van Alphen op TYBB De Perponcherstraat 107 Telefoon 392090 Den Haag Het noodlottige halssnoer Rondom de Korf Radio-programma MAANDAG 12 SEPTEMBER Ook DOSR, Alphense Boys, Meerburg en O.G. kwamen goed voor de dag Als er ergens het spreekwoord „De eerste klap Is een daaldei waard" van toepassing is, dan is dat wel voor de competitie in de eerste klassen van de afdeling Lelden van de K.N.V.B. Im mers, volgend seizoen worden de twee eerste klassen teruggebracht tot één. zodat de helft van het aantal vereni gingen naar de tweede klasse zal moe ten degraderen. Elke punt is dus uiterst kostbaar en zeker meer waard dan ..een daalder". In de eerste klasse A valt een monster zege te melden v Oranje Groen, dat Morschkwartier met 90 verpletterde, terwijl Alphense Boys haar eerste wed strijd in de onderafdeling met succes bekroonde. Een grote verrassing was in de eerste klasse B de zege van Warmunda op WLV, de kampioen van het vorige sei zoen. Ook DOSR. dat naar de afdeling degradeerde, kwam goed voor de dag en versloeg St. Bern. met 51. MeerburgLcidse Boys - Het enthou siasme van de Boys heeft het tegen de betere techniek van de Meerburgers niet kunnen bolwerken De 21 voorsprong van de thuisclub bij de rust gaf de ver houding juist weer. De twee doelpunten kwamen van de voet van Th. Zand bergen. Na de hervatting kreeg Leidse Boys een inzinking en hiervan maakte Meerburg dankbaar gebruik om door N. Romiln, P. en Th. Zandbergen de score op te voeren tot 51.. Even voor het einde maakte de L. B -midvoor han dig gebruik van een aarzelen in de Meerburg-defensie door Pelk onhoud- Teylingen wint eerste bollenderby BESLISSING VIEL NA DE RUST. In een fair gespeelde wedstrijd heeft Teylingen te Lisse de eerste derby in de bollenstreek van Lisse gewonnen. Reeds na 5 minuten opende Teylin gen de score; uit een vrije schop ont stond het eerste doelpunt, toen doel man Baak niet goed wegwerkte, waar na de nog jeugdige J. Verdegaal hard inschoot. Teylingen bleef hierna het beste deel van het spel behouden, alhoewel de aanvallen van Lisse niet van gevaar ontbloot waren. Na een half uur vergrootte midvoor P. van Elck met een onhoudbaar schot de Tevlingen-voorsproong. Eerst kort voor de rust wist Korte- kaas de achterstand te verkleinen door het leder in het verlaten doel te plaat sen, 12. De tweede helft begon veelbelovend voor Lisse, toen Meyer een niet te mis sen kans benutte. Maar het was al spoedig te zien, dat Lisse niet opgewassen was tegen het doortastende spel van Teylingen. waar tegen de Lisse achterhoede alle zeilen moesten bijzetten om doelpunten te voorkomen. Nadat zich enige gevaarlijke worste lingen voor het Teylingen-doel hadden afgespeeld, volgde wederom een offen sief van de bezoekers. Door een 'blunder van de Lisse-doelman nam Teylingen wederom de leiding, 23. Lisse drong hierna meer naar voren, maar deze tactiek werd kort voor het einde met een vierde doelpunt afge straft door J. Grunneman. waarmede de nederlaag van Lisse een voldongen feit was. baar te passeren, daarmede de eind stand op 52 brengende. AltiorAlphense Boys De Alphe- naren koesteren ernstige plannen om in de kortst mogelijke tijd het verloren terrein te heroveren. Tegen Altior trok ken de rood-witten tenminste stevig van leer. Door Bahlman (3 x) en Sluys was het met de rust reeds 40. In de tweede helft deed Alphense Boys het iets kalmer aan, waardoor de thuisclub het spel geheel in handen kon nemen. Uit een strafschop maakten de gast heren 14. terwijl hun midvoor daarna met een keurige kopbal de stand op 24 bracht. Bahlman maakte daarna aan alle illussies een einde door zijn vierde doelpunt te scoren (25). Oranje GroenMorschkwartier De bezoekers, die met liefst 90 de kous op de kop kregen, lieten uiteraard een zwakke indruk achter. Bij Oranje Groen was de middenlinie het beste deel van de ploeg. Zes minuten na de aanvang opende rechtsbuiten Verhoeven de toen nog niet vermoede rijke doelpunten maaltijd. Binnen enkele minuten was de stand door J. v. Belken en J. Ver hoeven echter op 30 gebracht en toen reeds was Morschkwartier een geslagen ploeg. Na de rust probeerden de bezoe kers met enkele uitvallen nog iets te redden, maar dezo werden alle door de goed verdedigende Oranje Groen backs afgeslagen. Door doelpunten van oe O. G. linksbuiten, linksbinnen en mid voor werd het ten slotte 90. Scheids rechter Hillebrand had geen moeilijke taak. WarmundaWLV Warmunda had reeds spoedig succes, toen een der WLV-ers de bal in zijn eigen doel werkte. Direct daarop scoorde wederom een Voorschotenaar, maar nu aan de goede kant. Voor rust noteerde War munda een klein overwicht, hetgeen in de ruststand 21 tot uitdrukking kwam. In de tweede helft werd het spel ontsierd door overtredingen van beide partijen, waardoor de strijd tel kenmale onderbreken moest worden. Warmunda vergrootte haar voorsprong, waarna Stikvoort van WLV de bal uit 'n corner achter de Warmonder doelman plaatste. De verhouding in het veld was er onder die bedrijven door niet prettiger op geworden, zodat het eind signaal als een verlossing klonk. War munda had voordien de stand nog op 4—2 gebracht DOSRSt. Bern Voor de rust was St. Bernardus vrijwel doorlopend voor het DOSR-doel te vinden. De Roelof - arendsveners beperkten zich tot snelle uitvallen, die succes opleverden. Door J. Spaan en C. Turk uit een strafschop, was het spoedig 20. Even voor rust bleef de DOSR-defensie voor vermeend buitenspel staan, hetgeen een doelpunt kostte, want de St, Bernardus-links- buiten zette door en omspeelde handig keeper v. d. Tang. Dit bracht DOSR tot nieuw leven en binnen 2 minuten was het door Klink en v. d. Tang 41. In de bwede helft doelpuntte DOSR nog eenmaal, door v. d. Tang, die hiermede de hattrick verrichtte. ZLC—Wet. Boys ZLC heeft de competitie ingezet met een benauwde, doch verdiende overwinning. Voor de rust waren de Boys iets sterker, maar de verdediging van de thuisclub bleef de situatie meester. Door slecht terug spelen van een der ZLC-backs wisten de Boys echter voor rust toch nog de leiding te nemen. Na de hervatting maakte hun midvoor er zelfs 02 van, maar daarna volgde er een belegering van het doel van de Boys. Met twee doelpunten bracht de ZLC-rechtsbui ten de partijen op gelijke voet. terwijl kort voor het einde het winnende Leidse doelpunt geboren werd. Roodenburg draaide nog niet op volle toeren EN DEELDE PUNTEN MET WASSENAAR. Roodenburg speelde de eerste compe titiewedstrijd zonder Van Dorp en Chouffour, die resp. vervangen waren door De Boer en De Tombe. Direct na het begin opende Wassenaar het of fensief met harde schoten van Van Woerden, die echter mede met behulp van het houtwerk, zonder succes ble ven. Na een aanvankelijk gelijk op gaande strijd ontwikkelde zich lang zaam een klein overwicht voor Rooden burg. Na 15 minuten spelen werd dit in een doelpunt van J. v. d. Weyde, uit een goede pass van linksbuiten Van der Zeeuw, tot uitdrukking gebracht. Een kwartier daarna vergrootte G. v. d. Weyde de Roodenburg-voorsprong door de bal uit een corner keurig in te koppen. Even vooor de rust scoorde Remmerswaal het eerste doelpunt voor de gastheren, zodat de rust inging met 1—2. Na de hervatting bleek Wassenaar sterker en na tien minuten verdween de gelijkmaker in het Leidse doel. In de tweede helft bleek duidelijk, dat de ploegen nog niet op volle toeren draai den, want het tempo was beduidend minder hoog dan in de eerste helft. Wassenaar bleef iets meer in de aan val, maar maakte geen doelpunten. Tegen het einde miste Roodeniburgs rechtsbuiten een goede kans voor het winnende doelpunt. De eindstand bleef dus 22, hetgeen de juiste verhouding goed weergaf. Haarlemmers gaven het niet cadeau Onder het motto „een goed begin is het halve werk" heeft Alphen kans ge zien v?n de kampioenen van het vor'g jaar TYBB met 20 te winnen. Een uitslag, die °erst na zeer zware strijd werd verkregen. De Haarlemmers gaven de overwinning niet cadeau. Integendeel, het zag ei voor de rust geruime tijd naar uit, dat de gasten de leiding zou den nemen. Bi] Alphen was de achter hoede er prima in, vooral Bouthoorn, en Van Heijningen alsook Van Greu- ningen en Oosterman deden het prach tig en zij waren het die de talrijke storm lopen van de razend snelle TYBB-voor- hoede wisten te keren. Na enkele ver geefse pogingen waarbij de paal tot tweemaal toe de Haarlemse doelman te hulp moest komen, eenmaal bij een schot van v Leeuwen en eenmaal toen IJke- ma de bal tegen de lat knalde. Bij een afgeslagen aanval deed Van Greunin- gen het echter beter en keihard kogel de hij het leer in de TYBB-touwen. (10). Direct daarop een snelle uitval van TYBB besloten met een hard schot, waarvoor Goedhart al zijn talenten moest tonen. Met TYBB in de aanval brak de rust aan. In de tweede helft zagen wy een doorlopend aanvallend Alphen, dat TYBB geheel in de verdediging wist te dringen. Aanval op aanval werd onder nomen, waardoor de Haarlemse achter hoede in steeds groter moeilijkheden kwam. Toen IJkema weer eens tegen de staander schoot en kort daarna doel puntte, naar 't oordeel van scheidsrech ter Blok in buitenspelpositie, wist Van Egmond, na goed samenspel van delin- JAARLIJKSE ROEIWEDSTRUDEN VAN ZZV. Gisteren heeft de Zaanlandse Zeilver eniging haar jaarlijkse roelwedstrijden gehouden. De uitslagen luiden: Gladde Vier heren 1700 meter: 1. Spaanre 5.8.2; 2. ZZV. Gladde Twee heren 1700 meter: 1. De Laak 5 49.2; 2. Spaarne 6.6.2. Dubbel Vier dames 1000 meter: 1. Spaarne 3.49.0; 2. Die Leithe. Twee zonder stuurman heren 1700 m: 1. Amstel 5.51.1; 2. De Hoop 5.52 3. Ovemaadse skiff heren 1700 m; 1. Danske Studentes. Ruklub, Kopenhagen 5.50 4; 2. Corn. Tromp Gladde skiff heren 1700 m: 1. Amstel 5.42.4; 2. Corn. Tromp 5.57 4. Dames Acht 1000 m.: 1. Willem 3; 2. De Hoon. Dubbel Vier heren 1700 m: 1. Galge water 5.8.0; 2 DDS. Heren Acht 1700 m: 1. Willem 3. 4.47.6; 2. Njord. kervleugel, eindelijk de voorsprong te vergroten. (20). TYBB gaf zich nog niet gewonnen en kwam gevaariyk in de aanval. Goedhart gaf echter niet thuis en de laatste aanvallen waren weer voor Alphen, maar gedoelpunt werd er niet meer. Windhorst toonde zich in de tweede helft een goed plaats vervanger voor Lentz, die wegens een blessure moest uitvallen. TAFELTENNIS. OPEN KAMPIOENSCHAPPEN IN JANUARI. Gisteren is in Utrecht de algemene jaarvergadering van de Nederlandse Tafeltennisbond gehouden, waarop het nieuwe bestuur als volgt werd samen gesteld: C. A. Langerveld, Den Haag, voorzitter; G. J. Lorsoheyd, Amsterdam, secretaris; C. Deelder, Den Haag, pen ningmeester; N Hoogendoorn, Utrecht, secretaris buitenland; H. Beynvoort, Nijmegen, hoofd competitieleider, ir J. A. wysman, Amsterdam, commissaris reglementen en propaganda; N. O. Mol hoek en J. A. de Jong, leden. Besloten werd de open kampioen schappen in Januari 1950 in Utrecht te houden. Indien de geldmiddelen het toelaten zal worden deelgenomen aan de wereldkampioenschappen, die in 1950 in Boedapest zullen worden gehouden. In principe besloot de vergadering ten slotte de wereldkampioenschappen in 1952 te organiseren. MOTORSPORT Speedway-wedstrijden te Lisse NOORD-NEDERLAND WINT VAN ZUID-NEDERLAND. Zaterdagmiddag werden in het Lis- ser Sportpark Speedway-weastryden ge houden tussen twee tientallen van Noord-Nederland en Zuid-Nederland. Deze weds try d, welke onder auspiciën van de K.N.M.V. stond, was verdeeld in 14 heats. Van het begin tot het einde was de spanning groot en hoewel het Zuidnederlandse team vrijwel gere geld de beste troeven in handen had, zelfs 8 maal had het de leiding, wisten de Noord-Nederlanders toch de uitein delijke overwinning te behalen. Voer de sterren-race bestoond even eens grote belangstelling. In de 1ste serie werd K. v. d. Hulst no. 1 in de tyd van 1.29.6; 2. J. de Vreugd; 3. p. Buur en 4. C. Bisschop. Van de Zuid- Nederlanders werd N. Romeyn 1 (tyd 1.29.4); 2 Roestenburg I; 3 Roesenburg II en 4 G. Thyssen. In de finale zegevierde N. Romeyn Uyd 1.29.4); R Roesenburg I; 3 J. v. d. Vreugde en 4 K. Hulst. Het resultaat van de reserve-race was: 1 J. Begein 1.40 6; 2 H. Thuys; 3 G. Ver'orugge; 4 W. Piersma. In de Overigen-race won J. v. Stuy- venberg; 2 B. Kroon; 3 H. Steutel en 4 J. van Esch. Tot slot werd nog een uitdagingswed- stryd verreden tussen P. Boeff en P. Buur; laatstgenoemde won gemakkelijk in de tyd van 1.34. Wanneer U 's morgens Uw slechte tanden bij ons laat trekken, PLAATSEN WIJ NOG DEZELFDE DAG EEN MUURVAST IN DE MOND. Voll. garantie. Trekken desge wenst in Evipanslaap. Behandeling door Artsen en Tandartsen Gouden tanden, kronen, bruggen, speciaal Jacket Crowns in de kleur der eigen tanden. SPREEKUUR VAN 9 UUR 's MORGENS TOT 7 UUR 's AVONDS. BOVENDIEN DINSDAGS-, DONDERDAGS- EN VRIJDAGSAVONDS VAN 7—9 UUR. (Adv.) FEUILLETON door GORDON MCDONELL. 10) Hy keek vragend naar mij en zij zei: Dit is de heer, dieHaar stem ibrak en zy kon niet doorgaan. Myn naam is Foraker. Ik sprak op officiële toon om haar weer tyd te geven tot zichzelf te Aio- men, maar ik geloof niet, dat hy het hoorde. Hy was al weer bezig haar te troosten en zei: Ik weet het maar al te goedMisschien zou je beter doen 'een beetje te gaan liggen. Ik ben er zeker van, dat deze heren daar geen bezwaar tegen zullen hebben Hij keek naar Ives, toen hy dat zei, maar zy zei op onverwacht vaste toon, voordat Ives nog iets opmerken kon: Ik blijf liever hier. Ik geloof niet. dat ik ooit zal kunnen rusten voor we weten, wie dat Letty aangedaan heeft. Er viel even een kleine stilte, alsof ieder van ons haar gevoelens eerbiedig de en toen haalde Ives zyn kleine no titieboekje te voorschyn, nam een pot lood en zei, zich tot Holbrook wendend: Uw volle naam is.... Francis Begg Holbrook. Hij zei dat met een soort rustige waardigheid, die ik aangenaam vond. Ives noteerde de naam en ging door met zyn vragen. Ik had zo'n idee, dat hij ons graag daar allemaal by elkaar had om te zien, hoe wy op elkaar reageerden. Hy scheen in zyn leven veel waarnemingen te hebben gedaan. Ik geloof, dat u de laatste twee dagen in Santa Barbara of liever in Montecito geweest bent, nietwaar?, vroeg Ives. Ja. Waar logeerde u? Ten huize van de heer Stephen Farnum. Ives wendde zich tot Janet. Dat was het nummer, waar u hem opbelde, toen ik u het vreselyke nieuws vertelde, is het niet? Ja. Hy wendde zich weer tot Holbrook. U zult begrijpen, mynheer Hol brook, dat dit zuiver routine-vragen zyn, die ik nu eenmaal stellen moet Ik neem aan, dat er wel iemand is, die getuigen kan, dat u vanmiddag om vier uur in Montecito was? Holbrook keek hem aan. Maar zelfs Francis Begg Holbrook kon er niet in slagen Ives op die manier aan te ky- ken. Ives had iets over zich, dat hem onaantastbaar maakte, al zou men de Keizer van China zijn geweest. Hol brook week terug. Hij antwoordde Ives ronduit zonder enig protest. Ja, mynheer. Farnum kan dat doen. Ik was in zyn gezelschap. Ives knikte. Dank u, mijnheer Holbrook. Hy keek naar Wilson en knikte, waarop Wilson de kamer verliet. Ik begreep, dat Wilson Steve Farnum zou opbellen en vroeg me af, waarom Ives daar allemaal zo geheimzinnig mee was. Maar waarom om vier uur, luite nant?. vroeg Holbrook. Bedoelt u, dat het toen gebeurd is? Hij zag Ives knik ken en keerde zich tot Janet. Maar je hebt me niet gebeld voor kort ge leden wat is er gebeurd? Ik was aan het strand, Begg, en ik ben eerst na het diner teruggeko men. Ik heb je opgebeld, onmiddeliyk nadat luitenant Ives het my verteld had. Ives wendde zich tot Holbrook. Men heeft ons te verstaan gegeven, zei hy, dat uw schoonzuster over de een of andere persoonlyke aangelegen heid in moeilijkheden zat en dat dit de reden is, dat zy zich verloofd had. Kunt u my daar enige inlichting over gevenheeft u enig idee wat het was, dat haar hinderde? Holbrook dacht na. De reden, waar om zy zich verloofd had? Hy keerde zich verbaasd tot Janet met een vragende blik, die woorden overbodig maakte, zy haalde even de schouders op en schudde het hoefd. Ik weet het niet, zei zy. Letty zei nooit iets tegen my. Als zy tegen jou niets gezegd heeft, heeft zy het zeker niet tegen een ander gedaan. Holbrook wendde zich weer tot Ives. Het is voor het eerst, dat we hiervan horen, luitenant, zei hy. Mag ik vragen van wie u die inlichting had? Ja, dat kan ik u wel vertellen 't was van mynheer Marford haar film regisseur. Hij vond, dat haar werk min de goed werd en toen hij haar Maan dagavond naar huis reed, vertelde zy het hem. Hy zei, dat de gehele zaak haar tameiyk in de war 'gabraoht had. Heeft u hier nooit enig idee van gehad, mijnheer Holbrook? Holbrook schudde het hoofd. Geen flauw idee, zei hij. Zy heeft de laatste tyd by ons in huis gewoond en men zou toch mogen veronderstellen, dat wy een van allen dan toch wel iets zouden hebben opgemerkt. Het is waar dat zy de laatste week 'n beetje vreemd was, maar ik schreef dat daaraan toe, dat zy verliefd was. En nu vertelt u my, dat dat niet zo is. Ik kan dat moeilijk geloven. Zelfs als het zo was. dan zou zy dit toch niet gauw aan iemand verteld hebben, voor zij het myn vrouw mededeelde. Zy stonden elkaar zeer naHy zweeg even en keek Janet aan, maar deze zweeg en hij ging door: Hebt u die Marford ook nagepluisd ik bedoel, het kemt my zo vreemd voor, Letty kennende zo als ik deed, dat zij iemand zo in ver trouwen zou hebben genomen. Mis schien is het alleen maar een verhaal van hem u zegt, dat hU haar op een avond naar huis reed? Ik voelde iets in myn binnenste. Ik stond juist op het punt om iets te zeg gen, toen Janet zei: Maar lieveling, we kunnen niet verwachten, dat we alles van Lettys zaken zouden weten. Misschien was er iets, waar zij met my nooit over vilde praten. Dat zou heel goed kunnen! Het leek me vreemd, dat zy dat ge zegd haa. Ik stond er nog over na te denken, toen Begg Holbrook zei: Nou, ik vind het toch wel erg vreemd, dat Letty zich zo ongerust gemaakt zou hebben en dat aan een vreemde zou hebben meegedeeld. Als je het my vraagt, zou ik zeggen, öf zy was on gerust en dan zou zij het ons verteld hebben, öf zy was het niet en dan is zijn verhaal een verzinsel. Wat denkt u daarvan, luitenant? Ives zei op effen toon: Ik denk, dat u het rustig aan de politie kunt overlaten om alles behoorlyk na te gaan, mynheer Holbrook. wy hebben dat werk al meer gedaan, weet u. Wilson kwam op dat moment binnen. Het leek wel of Ives op een knop ge drukt had na de opmerking, die hy tegen Holbrook gemaakt had. Wilson zei: In ortle, chef. Farnum zegt. dat hy daar was. (Wordt vervolgd) 32). Je weet het dus eerst kwam Panda op het paard en dan kwam er een poos niets en dan kwam Ernest Klapper in zyn taxi. Zo stoven ze in adembenemende vaart naar de renbaan. Maar vóórdat ze by die renbaan aan kwamen, moesten ze over een spoor weg-overweg. Klapper had daar niet zo'n erg in. Die voelde zich weer best, nu hij in zyn taxi zat. „Snel!" riep hy. „De Grote Knol Ren begint direct! Snel ler' Dat gaat goed zo!" „Dat gaat helemaal niet goed!" riep Panda, die hem hoorde brullen. Want Panda stoof nu recht op de overweg toe en zag, hoe "de boom zich traag sloot. Pats! zei de boom. De overweg was dicht, net voordat Panda er aan kwam. Maar Panda kon zijn paard niet rem men en het stomme dier draafde dus dwars door de spoorboom heen! Het gaf een erge schok, de splinters vlogen j her en deren Panda sloeg de han- i den voor zyn ogen om het ongeluk niet I te hoeven zien dat nu zou volgen Het hétd nog geen ongeluk hoeven 1 worden, wanneer dat beest nu maar meteen dóór was gehold maar door die schok raakte het mechanisme weer een beetje in de war en dus bleef het dier pal tussen de rails Ineens staan. Tsjoeketsjoek, zei het aarzelend. Panda keek tussen zyn vingers door en gaf 'n gil. wantvan beide kanten naderde op dat moment met grote snelheid een trein „Terug! Vooruit! Doe iets!" gilde Klapper. Maar het paard deed niets en Panda deed niets Slecht begin van Fluks De eerste ronde van de competitie 19491950 zit er weer op. Voor de Leidse clubs was deze start, met uit zondering van Fluks, zeer goed. De wedstryd OSCRVicus Oriëntis werd uitgesteld. In de 2de klasse B startte De Alge mene uitstekend door een 102 zege op Unicum. De witblauwen, versterkt met de oud V.O.-speler, Van Zyp, en de rentree van J. Hartevelt zullen o.i. dit seizoen een serieuze gooi doen naar het kampioenschap en de daaraan ver bonden promotie naar de 1ste klasse, indien zy in dezelfde vorm blyven spe len als gisteren. Het begin van de.stryd tegen Unicum was evenwel voor de gasten. De pas gepromoveerde Rotter dammers liepen zeer hard van stapel en stonden na 10 minuten met 20 voor. Doch hierna begonnen de witblauwen op gang te komen. Binnen 3 minuten had v. d. Pluym de partyen weer op geiyke voet gebracht (2—2) en reeds met de rust stond de Leidse zege vast. Chr. de Wolf, Cor Hartevelt en Jan Hartevelt (2 maal) hadden n.l. de stand op 62 gebracht. Ook na de hervatting een groot Leids overwicht. Met regel matige tussenpozen scoorden onze stad genoten nog viermaal door resp. Labor - dus, v. d. Pluym, mevr v. d. Pluym en Chr. de Wolf, waardoor het einde kwam met 102. Fluks startte heel wat minder goed. Door een samenloop van omstandighe den kwam de roodwitte ploeg, die toch al Zwakker is dan verleden jaar, giste ren met 6 reserves in het veld tegen Ready. Hoewel deze reserves zich goed weerden, was dit toch een grote handi cap voor onze stadgenoten. Reeds dade- ïyk nam Ready de leiding door mej. v. Bakel. Wel maakte Betcke tien minuten later op fraaie wyze gehjk (11), doch met de rust leidde de Haagse ploeg reeds met 41. Na de hervatting werd het zelfs 71. Daarna gaf mej. Baarda, door twee kleine kansen op uitstekende wyze te benutten, de Leidse nederlaag een drageiyker aanzien (73), waarna Ready nog eenmaal scoorde en aldus de eindstand op 83 bracht. In de 3de klasse begonnen zowel Vi cus Oriëntis II als Zuiderkwartier met een 91 zege. Vicus Oriëntis II be reikte deze score tegen Hou Stand II en zette, aldus de eerste schrede op de weg terug naar de 2de klasse, waaruit deze ploeg vorig jaar degradeerde. Ook voor Zuiderkwartier was de eer ste wedstryd zeer succes-vol. De snelle Vinkesteyn gaf de geelblauwen al spoe dig een 20 voorsprong. Uit een straf- worp scoorde Die Haghe hierna tegen (2—1), doch daarna was alleen Zuider kwartier aan het woord. Door doelpun ten van Bouter, mej. v. Berkel (2 maal) en Vinkesteijn kwam de rust met een 61 voorsprong. Na de hervatting voeg den C. Mossel en D. Bontje <2 maal) nog 3 punten aan de score toe, zodat de eindstand 91 werd. De Algemene II trof in Die Haghe een sterke tegenstander. Reeds in de eerste 10 minuten legden de Hagenaars de grondslag voor hun overwinning, door een 20 voorsprong te veroveren Na de rust keerde de spanning nog even terug, toen Swaak een tegenpunt scoor de (21), doch toen de thuisclub ver volgens er 31 van maakte was de stryd beslist. De KNKB-uitslagen van gisteren zyn: Zuid-Holland I: DeetosHKV 26; GymnasiastenSpangen 52Achilles —Het Zuiden 28. Zuid-Holland IIB: De Algemene Unicum 102; ReadyFluks 83; Spangen II—HSV 3—5; Het Zuiden II ALO 6—1. Zuid-Holland III C: DKC II—Rood Wit 12; Die HagheDe Algemene II 31; HSV IIRozenburg II 2—2; Achilles HI—HKV H 1^4; Schiedam— De Raven 95. Zuid-Holland III D: Achilles III— Succes 15. Zuiderkwartier—Die Haghe II 91; Olympiaan HWlon 02; Vi cus Oriëntis IIHou Stand H 91, C.K.B.-Competitie afd. Zuid Holland Noord EXCELSIOR VERLOOR! Stryd om kampioenstitel nu weer open. De ingelaste wedstryd in de le klasse VESExcelsior heeft een verrassend re sultaat opgeleverd. De Delftenaren wa ren niet volledig (zij misten twee he ren) en boekten met de rust reeds een 04 achterstand. Ook na de hervatting konden de zwartwitten weinig goed doen en zy verloren maar liefst met 15. Door deze onverwachte nederlaag staat Pernix nu voor beter doelgemid- delde aan de kop. De winnaar van de wedstryd ExcelsiorPernix, die volgende week wordt gespeeld, kan zich dus practisch kampioen noemen. Daarna moet Pernix nog naar VEO, terwijl Ex celsior ODI ontvangt. De tweede degra- datie-candidaat is bekend, want DES verloor van VEO. Dat KVS tegen Ijs vogels het onderspit doet. mocht de Delftenaren niet meer baten. In 2A en 2B werd slechts één wed stryd gespeeld: VES IIOranje Nassau (2—3) in kl. 2A was van weinig belang, maar in 2B viel de beslissing voor de laatste plaats tussen Fluks en TOP. Het Noordwijkse Fluks trok met 62 aan het langste eind en liet dus aan TOP de twyfelachtige eer om degradatle- wedstryden te spelen. Door een 5—2 overwinning op Fluks II werd Pernix IV kampioen van klasse 3 A. De uitslagen in de 1ste en 2de klasse waren: lste kl.: VES—Excelsior 51; VEO— DES 3—1; KVS—Ijsvogels 3^4, 2de kl. A: VES II—Oranje Nassau I 23. 2de kl. B: Fluks ITOP I 62. Sportsplinters Te Bazel is gistermiddag het cri terium van Europa verreden, een wed stryd over 104 kilometer voor beroeps renners. Winnaar werd de Nederlander Sohulte ln 2 uur 24 min. 50 6 sec., voor de Italiaan Sciardis 2 uur 25 min 12. Kees Pellenaars is Zaterdag ty- dens een trainingsrit in botsing geko men met een kind, dat onverwacht de weg overstak. Het kind kwam er met enige schaafwonden af, maar Pelle naars viel zo ongelukkig, dat hy een sleutelbeen brak. HVV heeft gisteren het jubileum- tournooi van HFC gewonnen door in de finale HBS te slaan Dit geschiedde na het nemen van strafschoppen. De St Leger, de oudste van de vyf klassieke Engelse rennen (13/4 myl 132 yards), is gewonnen door .Ridge- wocd" voor „Dust Devil" en ..Lone Eagle", „Ridgewood" een zoon van de vroegere Derby-winnaar „Bois Roussel" s:ond 100/7 genoteerd en was dus eigeniyk een outsider en „Dust Devil" 40/1. VOOR DINSDAG 13 SEPTEMBER. Hilversum I (301 M.) KRO 7-<X).: nieuws. 7.15: ochtendgymnastiek. 7.3U. Willy Francois, cinema-orgel; 7.45: mor gengebed en liturgische kalender: 8.00. nieuws. 8.15: pluk de dag. 9.05 licht baken; 9.30: strijkkwintet; 10.00: wie komt er ln mijn hokje; 10.15: Sheherazade. 11.05: muziek houdt fit; 11 30: als de ziele luistert: 11.40: Gools kamermuzlekgezei- schap; 12.00: Angelus; 12.03: liederen bij de harp; 12.30: mededelingen; 12.33: Pro menade Orkest; 12.55: zonnewijzer; 100. nieuws; 1.20: Promenade Orkest; lAo. Mis In d kl. t. van A. Bruckner; 2.30: onder ons; 3.00: Maria Helbllng zingt; 3.15 Dinsdagmiddag-dlsco-dlvertlssement: 4 00: de zonnebloem. 4.30: ziekenlof; 5 00. na schooltijd; 5.15 lang zullen ze leven; 5 45: nieuwe ontginningen; 6.00: Amuse mentsorkest; 6.20 sportpraatje; 6.30: Ned. strijdkrachten; 7.00: nieuws; 7.15: Amuse mentsorkest; 7 30: dit ls leven. 7.45' rond de Ronde Tafelconferentie; 7.50 voor de wederopbouw, 8.00: nieuws; 8.05 de ge wone man; 8.12; gram.pl.; 8.15. Henry Wood Promenade concert; 9.00: vragen van deze tijd, 9.17: vervolg Promenade concert; 9.45: actualiteiten; 9 55: zangrecital: 10.30: muziek van Bach; 10.45: avondgebed en liturgische kalender; 11.00: nieuws; 11.15 12.00: gedeelten uit opera's. Hilversum II (415 M.) AVRO 7.00: nieuws: 7.15: gram.muziek; 7.50: (VPRO) dagopening door ds J. C. A. Fetter; 8 00: nieuws; 8.15' gram pl 8.55: van vrouw tot vrouw; 9.00: Scarlattiana; 9.30- water standen; 9.35: aubade: 10 00: morgen- wlldlng door ds J. G Bahnmtlller; 10.15: arbeidsvitaminen; 10 50: kleutertje luister; 11.00: sopraan en plano: 11.30: de wek ker; 12 00: Fred Wolfers. orgel: 12 30. mededelingen; 12.33: voor ons platteland: 12 40 The Rhythm Club; 1.00: nieuws: 1.15: John Renova and hls music 1.45' gram pl 2 00: met naald en schaar: 2.30. bezield door Mozart; 4.25: honderd be roemde componisten; 4.40: de schoolbel. 5.00: kinderkoor: 5 30: Surinaamse muziek: 5.50: Ronde Tafel Conferentie; 600. nieuws; 6.15" Tom Erlch. plano; 630. speciaal voor de Jazz-llefhebbers; 7 0y- Paris vous Parle: 7.05: gram.pl-; Ud; achter het voetlicht; 7.30: pianorecital. 8.00: nieuws: 8.05: ln het radio zoeklicht; .15: A'damse politie kapel; 8.45: ^aatu even mee uit met Chlel de Boer?; 9.20. vijftien minuten wereldmelodieën: 93o- buitenlands overzicht: 9 50: de van Beethoven; 10.30; Muslcorda: H-0U. nieuws 11.15—12.00: Arturo Toscanini dirigeert. AGENDA DINSDAG: Schouwburg: Hoofdstad Operette ..Die Csardasfürstln". 8 uur nam. WOENSDAG: Pieterskerk' Kerkconcert. Jo Vincent, uur nam. Warmond: Kortebaandraverlj te uur nam.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 6