Majoor-vlieger Flinterman brak het lioogterecorcl ruimschoots schijnt voor iedereen Hoogtemeter van Popsy 10 wees 47.800 voet aan weerbericht De zon vun het recht 88ste Jaargang DINSDAG 16 AUGUSTUS 1949 00 No. 26770 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B W Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4,15 per kwartaal: 32 cents per week Telefoon Dir. en Adm.; 25041; Red 21507 Witte Singel 1, Lelden - Giro no.: 57055 Maj.-vlieger J. L. Flinterman, deed gisteren van het vliegveld Leeuwarden af rijn poging tot verbetering van het hoogterecord. Zijn hoogtemeter wees na terugkomst op het vliegveld 47.800 voet aan, d.i. 14.579 meter. Het hoogte- record stond tot nu toe op de naam van Leegstra, die in 1938 met een D 21 een hoogte van 11.354 meter bereikte. De instrumenten moeten thans nog geijkt worden in het nationaal Luchtvaartlaboratorium, zodat de officiële uitslag pas over enige dagen bekend zal worden. Om 18.14 uur startte majoor Flin- lerman en een 20-tal seconden later Tas de Gloster Meteor in de helder- ilauwe lacht boven het vliegveld Leeu warden uit het gezicht verdwenen. Om 1824 meldde de Popsy One-Zero (de roepletters van het vliegtuig), dat bij op 35.000 voet zat. Om 18.27 was het angels forty, ofte wel 40 000 voet (een angel is In het Tliegersjargon 1000 voet) en daarna boorde men op de verkeerstoren van tet veld een tijdje niets meer. Middelerwijl was Flinterman daar heel hoog in de luoht al boven 't vlieg veld Twente en terug geweest en joeg de Meteor met grote snelheid steeds loger het luchtruim in. Tevergeefs trachtte de toren contact te krijgen, maar om 18.43 kwam weer een zwak geluid door de luidspreker. Met het oor tegen de ontvanger ving e torenbedienaar op „47.500" voet. Om 18.51 „46.000 voet. Probeer op nieuw". Flinterman was een eindje ge- en nam een aanloop voor de laat- Te loodjes. 1854 ,.47.800 voet. 40 gallons left". Kog 40 gallons brandstof over er- in de buurt van Ameland en de .«?temeter wees 47.800 voet oftewel 14-579 meter aan. Dit was het moment i naar beneden te komen. De weinige toeschouwers op het liegveld zagen even later een kanons- •C'gel naar beneden komen en om 19.01 air stond de Popsy 10 weer op de baan het Friese veld. Het record van Leegstra was glans- Majoor-vlieger Flinterman in de cock pit van zün Popsy 10. rijk gebroken en niemand die daar ook maar een ogenblik aan had getwijfeld. Het nieuwe record ligt er enige dui zenden meters boven, hoeveel precies is pas te zeggen als de deskundigen op het nationaal Luchtvaartlaboratorium de instrumenten hebben nagemeten en het hunne er over hebben gezegd. GESCHIEDENIS APART. De instrumenten, ja, dat is eigenlijk een verhaal op zichzelf. Want zij waren de oorzaak, dat de hele poging om streeks vier uur op losse schroeven kwam te staan. Des middags maakte de lt. Wansink een proefvluoht met de Meteor om de weersomstandigheden boven te bekij ken. Zo even naar Twente in 10 minu ten. Maar toen hij terug kwam bleek, dat de stikstof thermometer die onder de buik gemonteerd was er af was ge vlogen en in zijn vaart de electrische thermometer een dusdanige tik had gegeven, dat ook die niet meer bruik baar was. Daar zat de LSK. daar zat de Ko ninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart, die deze poging had geor ganiseerd. Maar in de vliegerij zit men niet zo gauw bij de pakken neer. Een telefoon tje naar het Luchtvaartlaboratorium of er nog thrmometers waren. Die wa ren er inderdaad. Vijf minuten later zat lt. Wansink al weer in een Meteor op weg naar Schiphol om de instru menten te halen. En een half uur later was hij weer terug. De eerste Meteor die op Schiphol landde. En die met start en landing mee 12 minuten nodig had om weer voor de hangar op Leeuwarden te staan. Een klein uur had de grondploeg no dig om de instrumenten onder Popsy 10 te bevestigen, de officiële waarnemers, de heren Hoekstra en De Lange, sport- commissarissen van de KNVVL, ver zegelden de instrumenten in de cockpit I en toen kon Flinterman zijn zuurstof- j masker voordoen, de cabine afsluiten en vertrekken. Het was een vermoeide vlieger, die om even over zevenen vlak voor de 1 landing de cabinekap openschoof om wat frisse luoht te happen en om zijn kist, met nog 15 gallens in beide tanks over, aan de grond te zetten. „Ik kon maar niet boven de 48.000 voet komen," waren zijn eerste woor den. „Je zakte net zo hard weer naar beneden als je naar beven ging." HOE WAS HET DAAR BOVEN? „Het zioht was goed. Toen ik boven Twente zat kon ik nog ver buiten IJmuiden de zee zien." „Ging het stijgen vlot?" „Tot 40.000 voet wel. Maar boven de 40.000 voet heb ik een half uur rond geprutst. Boven de 47.000 voet werd het helemaal moeilijk en bovendien kreeg ik toen last van ijavorming." „Nog last gehad met de drukcabine?" „Niet in het minst, alles function' neerde prima." „Alles functionneerde prima." Hierin zit eigenlijk de kern van deze recora- poging. Want uiteindelijk ging het er om te beproeven wat men uit deze standaardmeter IV kon halen, om na te gaan hoe dit jachtvliegtuig en de instrumenten zich op deze grote hoogte houden. En om straks deze ervaringen weer toe te passen bij de lessen aan de jonge vliegers. Want het is, ook bij de manouevres in Engeland, wel ge bleken, dat de hoogte een zeer belang rijke rol bij de moderne gevechtsvlieg tuigen speelt en dat jagers en bom menwerpers, cue niet op zeer grote hoogte Kunnen opereren, in de nabije toekomst waardeioos zuilen blijken te zijn. En wat ook deze middag op Leeuwar den weer duiaelyk naar voren kwam was 'net feit, aat een modern uitgerust squadron zender uitstekende gronupioeg niet kan. bestaan. Want het waren ook de sergeant Veenendaal en de soidaten Mink en Van Klaveren, die mede ge werkt hebben aan het slagen van deze recordpoging. Zij waren het, die Zater dag voor het karwei gezet werden om een motor van ae Meteor te verwisse len en die Zondagavond om zeven uur konden zeggen, flat het zaakje voor elkaar was. De luchtvaart is weer een record rij ker. Of het lang stand zal nouden dur ven we niet te zeggen. Majoor Flinter- man had zelf gedaent op 48.0004J.000 voet te kunnen komen, ue hoogtemeter wees het niet aan, maar men zal de correcties hierop af moeten wacnten, om de juiste hoogte vast te kunnen stellen. En zoals gezegd, dat doet <net nationaal Lucntvaartiaooratorium. En dus zullen majoor Flinterman, de L.S.K. en de KNVVL nog enige dagen in spanning moeten zitten, alvorens zy trots kunnen zeggen, dat het Neder lands hoogterecord metvoet is verbeterd. Na de staatsgreep in Syrië Kolonel Sami Hinnawa, die Zondag i«: een staatsgreep de macht in Syrië zich trok, heeft gisteren het be- l4J,Jr aan de pasgevormde regering «n Hasjem Atassi pasja overgedragen o bekend gemaakt, dat hij „zijn eigen de taak, de binnenlandse en externe Mraediging van het land", weer zou pvatten. Atassi pasja dankte de kolonel voor .restauratie van het land en het Wjen van de weg naar zijn terugkeer net constitutionele leven". Het nieuwe Syrische kabinet heeft «end gemaakt, dat het een nieuwe -ondwet zou opstellen, zich zou hou- «n aan het Handvest der V.N, en het -'•«nationale reoht in acht zou ne- «n. Atassi pasja verklaarde, dat de «sering een voorlopige was en voor- psüjk tot taak had een vroegtijdige «üezing van een constituerende ver- «Mnng mogelyk te maken. Intussen w ae buitenlandse politiek gebaseerd ;jn op de grootst mogelijke samen- met de Arabische landen. De met buitenlandse mo- v11 zouden zün gebaseerd op ^ascnap binnen de grenzen van de ïïisone nationale belangen. Bilt verwacht tot morgenavond: tot zwaar bewolkt en op de meeste d hpfv enkele regenbuien. Matige en klit' rden van het land fcrach- *md tussen West en Noord. Koeler, gemaakt te 10 uur). 17 AUGUSTUS. Jbop- 5.26 uur; onder: 20.01 uur n °p: 22.42 uur; onder: 15.10 uur Icvw (L K.) ^ater te Katwijk te 8.20 en 20.44 u Dit bummer bestaat uit vier pagina's. Churchill ereburger van Straatsburg Winston Churchill is gisteren in het Raadhuis van Straatsburg plechtig ge ïnstalleerd als ereburger van de stad. Het hoogtepunt van de gebeurtenis werd echter eerst bereikt nadat de offi ciële toespraken waren gehouden. Ge roepen door het gejuich van de menigte buiten begaven Churchill en zijn echt genote zich naar het balkon, waar zij neerblikten op een zee van orrihoogge- heven gezichten Glimlaohend beant woordde Churchill de golven van toe juichingen en richtte zich vervolgens met tranen in zyn ogen tot de menigte met enkele eenvoudige woorden in het Frans: „Gij hebt my", zo zeide hij. .een onvergelijkelijk compliment gemaakt, dat ik myn leven lang zal waarderen. Leve Frankrijk!" In het gemeentehuis waren in de grote luxueus ingerichte erezaal twee zetels als tronen te ener zijde ge plaatst, waarheen de heer en mevrouw Churchill werden geleid. De burgemees ter van Straatsburg, Charles Frey, sprak vervolgens de eregasten toe. Tijdens de toespraak was Churchill zichtbaar ont roerd en pinkte een traan weg, toen hij naar de microfoon stapte om zijn we derwoord te doen. „Meer dan 40 jaar", aldus Churchill, „heb ik schouder aan schouder met het Franse volk en het Franse leger gemarcheerd. Vele van die jaren zijn oorlogsjaren geweest. Nim mer is er iets voorgevallen, dat mijn sympathie en medeleven met 't Franse volk en de Franse natie verflauwde. Welke onze moeilijkheden ook mogen zijn, indien wij zij aan zij blijven en samenwerken en denken in de toekomst, evenals in het verleden, zullen grootse perspectieven zich openen, niet slechts voor Engeland en Frankrijk, maar voor geheel Europa." Churchill bracht hulde aan generaal Eisenhower, die grote Amerikaanse soldaat, die te midden van al zijn militaire beslommeringen een extra-risico nam om de burgers van Straatsburg niet aan de verschrikkin gen van een nieuwe Duitse bezetting over te leveren." DE STEUNVERLENING AAN ONONTWIKKELDE GEBIEDEN. De economische en sociale raad der V. N. heeft met 15 stemmen tegen (J bij 3 onthoudingen ide Sovjet-unie, Wit- Rusland en Polen) het lanceren van een reusachtig plan tot ontwikkeling van economisch achterlijke landen goedge keurd. Het besluit heeft ten doel een nieuw internationaal apparaat te schep pen voor het beheer van vele millioe- nen dollar aan technische steun voor onontwikkelde gebieden De totale kos ten van het schema, dat de volgende maand door de algemene vergadering moet worden goedgekeurd, werden nog niet vastgesteld. WAARBORGING MELK- VOORZIENING VOOR CONSUMENT. De zuivelfabrieken in de gebieden, waar de eigen melkproductie onvol doende is om in de behoefte van de aldaar gevestigde bevolking te voorzien, zodat melk van elders moet worden aangevoerd, ondervinden moeilijkheden bij de aankoop van melk. Hierdoor loopt de voorziening van de bevolking in deze zgn. „tekortgebieden" met melk ge vaar. Ten einde in dit tekort te voorzien, heeft het bedrijfschap voor zuivel bij verordening bepaald, dat aan iedere zuivelfabriek de verplichting kan wor den opgelegd een bepaald percentage van de van 'de veehouders ontvangen melk voor consumptie at te leveren. ONGELDIGE NEDERLANDSE POSTZEGELS. Met ingang van 1 October as. wor den de frankeerzegels, vervaardigd naar een schilderij van de kuinstsohilder W. A. van Konijnenburg (zegels, uitgege ven in 1940, met de beeltenis van H.M. de Koningin, waarop een gedeelte van de hermelynen mantel zichtbaar is), alsmede briefkaarten en postbewijsfor- mulieren. voorzien van een zegelafdruk van dit type, buiten gebruik gesteld en voor de frankering waardeloos. Er zal geen gelegenheid tot inwisseling worden gegeven. Op die postkantoren, waar een loket voor verzamelaars is opengesteld, zullen de zegels nog tot en met 30 September verkrijgbaar zijn. Truman's wapenprogram De commissie voor Buitenlandse Za ken van het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden heeft het wapenprogram van president Truman zonder beknot ting goedgekeurd. De commissie weigerde een machti ging voor een wapenprogram voor het niet-communistische Ohina in te las sen. Voordat zij het program goedkeur de, verdeelde de commissie het in be dragen, die contant voldaan moeten worden en bedragen, waarvoor con- tractvergunningen vereist zijn. De president had verzocht om 1.160.990-000 dollar om de landen van (het Atlantisch pact te helpen zioh te gen agressie te wapenen. Hij wenste het gehele bedrag in contanten. De commissie besloot tot het volgende: contant: 498.130.000 dollar tot 31 Maart van het volgend jaar en 157.710.000 dol lar in de periode van 31 Maart tot 30 Juni; per contractivergunning 428.100 000 dollar tot 31 Maart en 77.050.000 dollar van 31 Maart tot 30 Juni. De commissie kwam tot haar besluit, kort nadat de senatoren Vandenberg en Foster Dulles (beide Republikeinse deskundigen voor de buitenlandse po litiek) een besnoeiing van het program met 160.990.000 dollar hadden voorge steld. Zy zullen echter, ondanks het besluit van de commissie, hun voorstel tooh bij de Senaat kunnen indienen. Senator Vandenberg deelde op een persconferentie mede, dat hij en sena tor Dulles amendementen op de wet op- de hulpverlening aan het buiten land hadden opgesteld, teneinde deze met het Noordatlantisch verdedigings plan te verweven. Intussen heeft Harvey Gundensson, directeur van de Reconstruction Finan ce Corporation een bankcommlssie van de Senaat medegedeeld, dat zijn instel ling 800 millioen dollar beschikbaar kon stellen om het wapenprogram in wer king te stellen. Naar men zegt, zou de minister van Buitenlandse Zaken, Dean Aoheson, voorstander van een dergelij ke sta.p zy<n, daar het programma dan onmiddellijk na goedkeuring door het Congres in werking zou kunnen worden gesteld zonder dat men zou behoeven te wachten op bepaalde door het Con gres toe te wijzen bedragen. Volgens persberichten geschiedde de goedkeuring van Trumans program met een zeer kleine meerderheid. Volgens de New York Times was de stemver houding tien tegen negen bij zes ont houdingen. Men beschouwt de uitslag van de stemming evenwel als een grote eerste overwinning voor de regering. Men verwacht, dat het wetsontwerp nog deze week in de voltallige verga dering vah het Huis behandeld zal wor den. H.M. de Koningin ontving Sultan van Pontianak Koningin Juliana heeft gistermiddag Z.H. Hlamid n, Sultan van Pontianak, op 'het paleis Soestdyk in audiëntie ontvangen. Koningin ontving India's ambassadeur Gistermorgen halfelf arriveerde voor het Koninklijk Paleis op de Dam H.M. de Koningin en kort daarna minister Stikker in galacostuum. De nieuw be noemde buitengewoon gevolmachtigde ambassadeur van India, dr Mohan Sin- ha Mebha, die H.M. zijn geloofsbrieven kwam overhandigen, arriveerde tegen elf uur met drie leden van zijn ambas sade. allen gekleed in het nationale costuum, lange zwarte jas en witte nauwsluitende pantalon. Na het spelen van het volkslied van India in specteerde de ambassadeur de erewacht met vaandel en de marinierskapel. Vqor de ambassadeur vertrok legde hij eerst nog 'n grote krans van oran je en witte anjers aan de voet van het nationaal monument op de Dam, als hulde aan de gevallenen. Wederom klonken de paraderoffel en de eerste strophen van het „Wien Neerlands Bloed" bij het vertrek van minister Stikker. Even later, om tien voor 12, roffelden nogmaals de tamboers, toen HM. het paleis verliet. Mgr. Huibers Commandeur in de Orde van de Ned. Leeuw Mgr J P. Huibers, bisschop van Haar lem. die gisteren ziin gouden priester feest vierde, heeft in de kathedraal aan de Leidse Vaart te Haarlem een ponti ficale hoogmis opgedragen. Daarbij waren o.a. aanwezig mr J. R. H. van Schaik. minister zonder portefeuille, mr Th. R. J. Wyers, minister van Justitie, dr J E. baron de Vos van Steenwijk. Commissaris der Koningin in Noord- Holland en mgr P. Giobbe, pauseiyk internuntius te Den Haag. Tydens een receptie heeft min-ster Wyers medegedeeld, dat mgr Huibers benoemd is tot Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw Mgr N. Am- merlaan, vicaris van de bisschop heeft de Jubilaris namens de geestelijkheid van het bisdom bedragen van f- 23 000 en f. 18.000 aangeboden. Deze gelden zul len bestemd worden voor het vernieuwen van installaties in het Seminarie van Warmond. Namens de gelovigen uit het bisdom bood mgr Ammerlaan een bedrag van f. 80.000 aan, dat besteed zal worden voor de bouw van kerken. „ZUIDERKRUIS" VERTREKT MORGEN. Het troepensohip „Zuiderkruis" zal morgen met aflossingsdetachementen van het KNIL, de Kon. Marine en de Kon. Landmacht uit de J haven van Rotterdam naar Indonesië' vertrekken. Maar niet altijd voor Amerikaanse negers (Van onze correspondent te New York) 10 Augustus stond James Montgomery voor het eerst na 26 jaren, als een vrij man. buiten de gevangenispoorten van Chicago Van zijn dertigste tot zijn zesenvijftigste iaar had Montgomery bin nen de gevangenismuren doorgebracht voor een misdaad die hij nimmer had begaan. Alleen omdat de officier van justitie in 1924 weigerde bewijsmateri aal toe te laten, dat zonneklaar aan toonde. dat Montgomery onschuldig was. James Montgomery is een Amerikaanse neger, die er van beschuldigd werd. dxt Nederlands is niet gemakkelijk Er is wel eens uit België aver geklaagd, dat Nederlanders aan hun zakenrelaties in het Waalse deel van dat land zulke slecht gestelde Franse brieven sturen. Maar de eerlijkheid gebiedt te melden, aldus het ,Alg. Dagblad", dat men in Wallonië ook wel eens een rare schaats kan rijden! In het hulsorgaan van Van der Heem N.V. werd de volgende brief afgedrukt die deze zaak uit het Waalse gedeelte van België ontving: .Mijnheer. We hebben de eer ons. u te herinneren als verkooper of ..microslides" voor den microscoop. Als gil zeker weet zyn altijd onze goederen od het neder- landsche market prijzen geweest en daarom, hebben wij onze prijslijst als voor den oorlog gedaan en we zenden onder deze omslag the eansche lijst of microslide. Dit lijst is onder vorm of prijslijst Re- maakt en van kdit feit. is het in en- gelsch geschreven. Wi'j honen dat gij geen bezwaren onze artikels op the bases dat de Engelschmannen en Amerikaanschen te lezen maken. Toch zijn alle kwaliteiten goed voor de^e twee landen, we fcijn bereid om uw een brief in nederlandsch te laten "nden. We geloven dat .Benelux" zal u mo gelijk maken uwe licencen te krijgen. als deze kwestie voor uw onmoeilijk Ls laten ons het weten als u blief. De monsters van onze artikels zijn tot i uwe beschikking. Uwe toegewijd Le Directeur." Iwie het begrypt mag het zeggen! Donald Campbell zal met de „Bluebird II". de boot die precies tien jaar gele den door zijn vader te water werd ge laten. een poging doen het wereld-snel heidsrecord te breken. Het huidige re cord van 226.75 km per uur staat op naam van Sir Malcolm Campbell. Donald Campbell voor een der oefen tochten op het Coniston Water te Lan cashire. waar ook de recordpogine zal worden- ondernomen. Dr AMIR OVER DE VERTEGEN WOORDIGING VAN ISRAËL. (Van onze Haagse correspondent) De heer dr Michael Amir, die dezer dagen de vertegenwoordiging hier te lande van Israël op zich heeft genomen, ontving eisteren te Den Haag de pers. In een boetende uiteenzetting, waarbij de nieuwe diplomaat zich een bijzonder scherpzinnig #en welsprekend pleitrede naar toonde, schetste dr Amir de oro- blemen. waarvoor de jonge staat Israël zich gesteld ziet. Israël geeft er de voorkeur aan, in directe besprekingen met de Arabische staten tot overeenstemming te komen, en verwacht meer moeiliikheden dan heil van een behandeling in de Uno. Achtereenvolgens belichtte spr. het vraagstuk der Arabische vluchtelin gen en de status van Jeruzalem met ziin heiliee plaatsen Ook de kwestie van de Negeb-woestiin roerde hij aan en de ge weldige ontginn nesarbeid. door de Jo den bereids in hun vaderland verricht. Od het ogenblik hebben reeds ij sta ten Israël de jure erkend. 12 andere w.o Nederland, ziin nog maar tot een de facto erkenning overgegaan. hij op 15 November 1923 een 62-jarige bedelares aangevallen zou hebben Deze bedelares wees Montgomery aan uit een groep negers, die voorgeleid werden. Een dag er na was zil niet in staat om Mont gomery te l\erkennen. Korte tüd daarna werd zdi opgenomen in een instituut voor zwakzinnigen, waar zij stierf. Een plaatselijke dokter, die de bede lares onmiddellijk onderzocht, bracht als raDoort uit. dat er van genoemde misdaad geen sprake was geweest. Maar de officier van justitie In de staat Illi nois. de thans overleden Smith, aan wie bekend was dat de bedelares een valse verklaring had afgelegd, zoals het dok tersrapport zonneklaar aantoonde wei eerde dit materiaal te gebruiken. Toen Montgomery om vrijspraak verzocht, werd hem door Smith toegevoegd: „Je weet. dat wanneer Ie in Georgia of Mis sissippi was. we ,1e zouden overleveren aan de Ku Klu Klan. Dat zouden we nu ook wel kunnen doen. want ik ben lid". Dit dreigement, uitgebracht door de vertegenwoordiger van de staat Illinois, vehinderde. dat Montgomery getuigen décharge in ziin rechtzaak kon oproepen. De federale rechter Michael Igoe, noemde de rechtspleging een schandaal en bracht naar voren, dat het Smith niet te doen was geweest om schuld of onschuld vast te stellen, maar dat hij zich geheel had laten leiden door een rassenquaestie. Toen Montgomery werd gearresteerd, was hij een kleine zakenman, die in de °erste wereldoorlog voor de Ver Staten had gevochten en die een volkomen blanco politieregister had. Montgomery's vrouw heeft meer dan 25 jaren geyverd om voor haar man vrijspraak te verkrijgen. De advocaat van Montgomery trécht thans voor zijn cliënt een schadeloosstelling te bewer ken. In de wet is hierin niet voorzien en alles, wat Montgomery kreeg bil het verlaten van de gevangenis, was een be drag van 10 dollar, dat aan Iedere ont slagene ter hand wordt gesteld voor de bestrijding van de eerste onkosten. SUMITRO OP WEG NAAR DEN HAAG Dr Sumitro, die gisteravond per vlieg tuig uit Djokja te New York arriveerde od weg naar Den Haag. vertelde aan U.P.: „Wy hopen dat op de conferentie een vreedzame regeling bereikt zal wor den het zou zelfmoord voor de Ne derlanders ziin om vertragingstactiek of een derde militaire actie te overwegen. Wij zijn de toestand van het Republi keinse leger nagegaan en ontdekten dat deze beter was dan onze meest optimis tische verwachtingen. Moreel en dlscl- ollne ziin hoog." ..De meest delicate problemen op de RTC zullen de economsiche en finan ciële schikkingen zijn. Of het de Ne derlanders ernst is zal blijken uit hun voorstellen en handelingen inzake deze twee onderwerpen", zo merkte Sumitro verder od. Sumitro werd vergezeld door Palar. de Republikeinse vertegenwoordiger bij de VN. Sumitro vertrekt eind deze week naar ons land en zal optreden als In donesië'* financieel en economisch ad viseur. Palar zal te New York biyven. EEN LANGVINGERIGE AMERIKAANSE. Een 43-jarige Amerikaanse, die in New York woont, was sedert Mei op reis in Europa Ze had Duitsland bezocht en zou Zaterdag met een schip, dat van Antwerpen was eekomen en ln Rotter dam noe wat lading moest Innemen, de terugreis vervolgen. De passagiers kre gen tiidens dit oponthoud gelegenheid door Rotterdam te dwalen en zo kwam de Amerikaanse in een groot magazijn ln de binnenstad Zil was verrukt over enkele souvenirs en voorzag zich van een broche van f 35.- en een asbak van f. 16 50. zonder daarvoor te betalen. Een controleur betrapte haar en een half uur later zat ze op het hoofdbureau van 'xi'itie te snikken. Men heeft er eenoe- een mee genomen dat de schade werd vergoed en de dame daarna naar het schip geleid, waar ze nog wat over lankmoedigheid der Nederlanders kan mediteren

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 1