ER IS WAT AAN DE HAND MET AZIIN Opgepast F STRIJKSTERS - MEISJES Hillegomse raad over villa-wijken en fabrieken 5IKKEN5 BEKENDMAKING! Firma B. DE KLER FLINKE JONGENS GEVRAAGD Echte natuuraxijn heeft een ongeschonden dop met een blauwe IK er op! 1. Een assistent 2. Een laborant IN- EN VERKOOP OUDE EN NIEUWE SCHOOLBOEKEN VRIJDAG 5 AUGUSTUS Bouwvolume vergroot. Gisteravond kwam de Hillegomse ge meenteraad, onder voorzitterschap van loco-burgemeester Van Dam. bijeen in een spoedeisende vergadering, die niet langer dan drie kwartier duurde. De hoofdschotel van de korte agenda was een voorstel van B. en W. om in gevolge artikel 4-1 sub 2 van de Hin derwet een verordening uit te vaardi gen. waarbij gedeelten der gemeente kunnen worden aangewezen voor het oprichten, hebben of gebruiken van be paalde inrichtingen, met verbod om elders in de gemeente het bedrijf of de bedrijven uit te oefenen, waartoe de oprichting of het gebruik van die in richtingen wordt vereist. In het nieuwe uitbreidingsplan voor de gemeente, in 1938 vastgesteld, zijn bepaalde gronden voor industrieterrein bestemd, om te voorkomen, dat zich in dustrieën of andere bedrijven, welke hinder zouden kunnen veroorzaken, te midden van de bebouwing gevestigd worden. Hiermee kunnen natuurlijk niet die gevallen worden achterhaald, welke reeds bestaan en menigeen is dit een doorn in 't oog. Hoewel de Wilhelmina- laan b.v. gelegen is in een gedeelte van het uitbreidingsplan, aangegeven voor open bebouwing, vindt men aan het 'oegin van deze iaan de onooglijk-lelijke jamfabriek Peka, waar vroeger hon derden vaten aan de openbare weg stonden opgestapeld en een voortduren de zoetelijke jamgeur hing. Thans is in dit pand een technisch bureau geves tigd. De Van den Endelaan, die met veel kosten tot een der mooiste lanen van Hillegom is gemaakt (al zijn de prach tige bomen daar tijdens de oorlog ge kapt) en in hetzelfde gedeelte van het uitbreidingsplan is betrokken, herbergt een groentedrogerij, welke meermalen reeds van verre door haar geuren de aard van het 'bedrijf verraadt. Een autospuitinrichting bevindt zich hier tevens. Deze bedrijven konden niet worden geweerd, omdat zij werden onderge bracht in bestaande panden, zodat geen bouwvergunnins nodig was, en wering ingevolge de Hinderwet niet kon wor den geweigerd Tooh menen B. en W., dat aan het voortwoekeren van dit euvel paal en perk dient te worden gesteld en daarom kreeg de Raad ter goedkeuring voor zich een ontwerp van de hierboven aangeduide verordening. Dc bestaande inrichtingen zullen door deze verordeningen niet worden getrof fen. Indien zy zich echter uitbreiden of doet zich een andere omstandigheid voor, op grond waarvan ingevolge art. 14 der Hinderwet een nieuwe vergun ning zal moeten worden gevraagd, dan zal worden nagedaan of ontheffing kan worden verleend. Zou een be dry f, gevestigd in de „ver boden zone", worden opgeheven en in hetzelfde pand een ander bedrijf wor den ondergebracht, waarvoor krachtens de verordening de industrieterreinen zijn aangewezen, dan zal op de aan vrage afwijzend worden beschikt. De Raadsleden spraken hun grote in stemming uit met dit initiatief van B en W. en toonden dit door eenstem mig de verordening te accepteren. Daar de verordening betreffende het verbod om anders dan in het gemeen telijk abattoir te slachten of vlees te verwerken per 20 September a.s. af loopt. werd deze verlengd. Een meevallertje was de mededeling van B. en W., dat het bouwvolume '49 van drie woningen, tot elf is uitgebreid. Oorzaak hiervan is, dat de N.V, Kunst- zandsteenfabriek Arnoud alhier, die 'n contingent had toegewezen gekregen MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN. 4 Aug. Groente veiling. Bloemkool IA 58.5059: Idem I 47 6048; Idem II 3.804; Bospeen 11 20; Waspeen I 512; idem II 511; Here bonen 3839. Tuinbonen 47; Kroten 4.80—5 20; Sla 1.504.80; Doperwten 31.50—32. ROELOFARENDSVEEN. 4 Aug. Groen- tenvelllng. Aardbeien 2e oogst 2329 d- doosje: Tomaten 10,0030.00; Postelein 4,005.00; Andijvie 8.0015,00; Kropsla 1,50—5 90 per 100: Snijbonen I 3,505.60; Snijbonen II 2.003.70: Snijbonen Stek 0,300.84; Prinsebonen 3,204,50; Dubb. Stambonen 2.30—3.70 per 10 kg: Augur ken, grol 5,60—5.90; Augurken, bom 0.85: Augurken 1,70 per 25 kg. voor woningbouw ten behoeve van haar personeel en al een aantal woningen naast het fabrieksterrein in aanbouw heeft, niet overgaat tot de bouw van een achttal woningen. Dit contingent is daarop aan de gemeente Hillegom overgedragen. Zeven huizen zullen als duplex-woningen worden ingericht. Het gevraagde crediet van f. 12.116 voor grondaankoop en f. 140.000 voor het bouwen, werd met algemene stem men toegestaan. Er was geen rondvraag. KATWIJK a. d. RIJN. 3 Aug. Groente veiling. Bloemkool IA 5383; Idem I 25 57; idem II 1638; Idem III 6—14. Aard appelen bonken 828, groten 7.609.60; drielingen 4.40—6.00; kriel 6 00—6 20" Waspeen I 7.00—16.00; Idem II 813 Prlnsessebonen 3539; Snijbonen 2060; Komkommers 711; Augurken 610; Bospeen 826; Peterselie 4 704.80; Kro ten 4.805.20; Sla 1.503.80; Tuinbonen 510; Tomaten 3839; Rabarber 44 10: Selderie 6.908.00; Doperwten 29—30. NIEUWE UITGAVEN. De Nederlandse Philatellsten zijn on langs verblijd met een nieuw tijdschrift: Wereldpost. Indien de volgende nummers van dit maandblad even verzorgd ver schijnen als het eerste, kan niemand Iets te klagen hebben. Het mag een lofiyk streven van de redactie genoemd worden, dat naast de zegels van Benelux en over zeese gebiedsdelen ook speciale aandacht aan het zegelbeeld gegeven zal worden. Overigens zal nieuws over de Ingewikkeld heden van typen, platen, tandingen, af wijkingen en kleurtinten niet vergeten worden. Informatief, duidelijk en voor zien van vele afbeeldingen, dat ls „We reldpost". Verschenen by Ultg. MU Kosmos. Amsterdam: Goud onder Golven, roman door Jan Mens. tweede druk van de roman, die ln eerste druk verscheen onder de titel: Waterland. Hóe bereidt men vlug een gezonde maaltijd, met ruim 400 recepten en vele foto's, naar de Zwitserse uitgave van Me. F. Nletlispach voor Nederland bewerkt door M. J. Krabbe, lerares aan de Amster damse Huishoudschool. Rondom de familie-dis. Feestelijke menu's, hors d'oeuvres, koud buffet, war me en koude dranken, tafelverzorging by feesteiyke gelegenheden, met vele foto's naar de Zwitserse uitgave van Erna Nlet lispach, voor Nederland bewerkt door M. J. Krabbe. Japan. Als derde deel ls in de Terra-bibliotheek, uitgave van de firma J. A. Boom en Zoon. te Meppel. na Turkije en Zwitserland, uit gekomen „Japan", van de hand van prof. dr H. N. ter Veen. Wellicht zal Juist ln de huidige omstandigheden ter wereld, naar dit derde deel de grootste belang stelling uitgaan, mede met het oog op de wordingsgeschiedenis, die zich bezig ls af te spelen in het ganse Aziatische gebied. Dit boek geeft een helder inzicht over leven en streven van het Japanse rijk. Van zijn groei en zijn catastrophale on dergang. die niet te 6tulten was. Ook aan de Intense verhoudingen is veel aandacht besteed, zodat men een helder beeld krijgt van wat zich ln de machtigste staat van Azië heeft afgespeeld en bezig is af te spelen. Tal van fraaie foto's geven relief aan deze mooie uitgave. Azijn, de echte zuivere naluurazijn, is een product, dat sinds vele eeuwen langs natuurlijk* weg wordt verkregen. Nu wordt op chemisch* wijze, uit carbid bijvoorbeeld, azijnzuur oI azijn- essence gelabriceerd voor industriële doeleinden. Hel is echter velen niet bekend, dat dit product, met water verdund, als azijn" wordt verkocht. In andere landen is dit bij de wet verboden. Déér moet op. de lies duidelijk worden vermeld, dat de inhoud uit verdund chemisch azijnzuur bestaat De Nederlandse Warenwet verbiedt niet dat chemisch azijnzuur In verdunde vorm als „azijn" en zelfs als „prima talelazijn" in de handel wordt gebracht Daarom weet in, óns land de huisvrouw niet wat zij ontvangt: echte naluurazijn of verdund chemisch azijnzuur. Dit is ongewenst en van nu al zullen alle flessen naluurazijn worden voorzien van een speciale capsule met een blauwe N er opl Alléén deze ongeschonden dop met een blauwe N er op garandeert dat U inderdaad de echte naluurazijn ontvangt. Het is mogelijk dat Uw winkelier de Hessen met deze speciale capsule nog niet In voorraad heelt Hij weet echter welke azijnlabrikanten deze blauwe N voeren en U kunt dus volledig vertrouwen op zijn advies. Officiële publicatie van de Conal GEVRAAGD Assistent aan één der Uni versiteitelaboratoria zoekt te- Ben 1 September kamer in cenrtrum Lelden. Br Bur. van dit blad onder no. 1908 k. Net meisje ea. 16 Jaar van 9 tot 2 uur voor de huishou ding gevraagd ln gezin met 1 kindje. Aanmelden na 5 uur, Terweeweg 92. Oegstgeest. \Vy kopen alle soorten naai machines en betalen nog steeds de hoogste prijs. Vergl6t U daarom niet ln ons adres. Alleen Haven 7. Dernee. Tele foon 25365. Ouderejaars student zoekt bijverdienste, hulp bij school werk. bijlessen, typewerk (elg mach.) enz. Br. Bur. van dit blad onder no. 1893 k. Gepenslonneerde z.oekt als bijverdienste lncasseerwerk. op halen van huishuur of andere werkzaamheden. Br Bur van dit blad onder no. 1871 k. 19 Naaimachines te koop gevr. Defect geen bezwaar. Wij be talen goede prijzen. Reparaties aan alle merken naaimachines, goedkoop, met garantie en ln een dag gereed P. J. v. Steyn, Haven 46. Tel. 24809. AANGEBODEN 1 September te huur aan geboden 1 erote en 1 kleine kamer. gem. met pension, liefst 2 personen, kasten, str. water, stookg-elegenheld. vrije W.C.. berging v. fietsen. Br. Bur. v. d hl onder no. 1933 k. Opel Ol.vmpia eabr. motor, banden, carr. als nieuw, alles orig met bewijs, onderz toege- aUan. Tel 26823. „Roslne" geeft de hoogste prils voor goud. zilver en Ju welen. Grote keuze ln verlo vingsringen. eouden. zilveren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle reparatlën en uurwerken. Steenstraat 16. Telef. 26854. Bi Te koop: een rubberkano f. 35. Haarsma. Tel. 464, War mond. Ter ovemnnie aangeboden: rok en vest voor kellner f. 35; prima blauw whLpcord chauf- feurscostuum f. 75. belde m. 48. Stille Rijn 11. B Te koop: een in prima «staat zijnde kinderwagen f. 40. X. W. del Prado. Garenmarkt 22. B Snoekvlssers, zwarte Japanse import snoekhengels. werphen gels ln staal, splitcane. bamboe en tonking. grote keuze Rails en werpmolens. onbreekbare snoeklijnen. Steeds voorradig gespeende snoekvlsjes. Karei, Steenstraat 21. Telef. ^0629. Hengelaars, alles op gebied van hengelsport. Hengels voor iedere beurs. Steeds voorradig grote maden en prima gespeen de snoekvlsjes. Probeer onze- prima lllnen. R. Karei. Steen straat 21. Telef. 20629. BI Hondenbezitters. Laat Uw hond scheren, trimmen of uitklitten. Het bespaart u veel ergernis van rondvliegende haren en ls een weldaad voor uw hond. Van ouds bekend R. Karei. Steenstraat 21. Tel. •>0629. H Nette Jonge werkster biedt zich aan voor 1 hele dag of enkele halve dagen, v g.g.v. Br. Bur. v. d bl. onder no 1892 k. BI Aangeboden: wandelwagen f 30: damesmantel f. 15. belde in goede staat. Voorste Zand straat 4 A Leiden, pi Ruime kamer met stookgele- eenheid en pension te huur aangeboden. Br. Bur. van dit 1 blad onder no. 1869 k. Voor amateur radiobouwers. Radio te koop aangeboden met klein defect, tegen zeer lage prys. Kort Rapenburg 2. BI Enige mooie beren pakken, maatwerk, z. p.. met 1 en 2 pantalons, kleine maat. Regen- tesselaan 48, Oegstgeest. H Te koop: Grenadine anjer- planten. bijzonder geselecteerd. Van pracht planten gewonnen. J. Kromhout. RMnsburgerweg 126. Rijnsburg. BI Te koop aangeboden: Van Delft's kinderwagen .Til-op", z g.a.n. Zoeterwoudseweg 68. M Aangeboden: 2-pers. kano en 1 stofzuiger (sleemodel) 220 Volt. ln prima staat. Acacia- laan 13, Leiderdorp. BI Aangeboden: ruime zit- en slaapkamer, gestoff. voor 1 of 2 zelfstandige dames Mooie rus tige stand en direct te betrek ken. Br. Bur. van dit blad on der no. 1880 k. H Trimmen en scheren van honden ln de Juiste modellen. Voor een prima afwerking al leen Vlieland. N. Rlin 50. Telef. 20824. Ook voor wassen en uit kammen. Alles voor Uw hond. Deskundige voorlichting. DIVERSEN 19 Weggelopen: witte Vlinder- kees. luistert naar Teddy. Teg. bel. terug bezorgen Kamplnga. p/a Prins, Kraaiersfraat 41. Le4den. S Huweiyk. Heer, 40 Jr.. vaste werkkring in Oegstgeest. zoekt kennism. met vrouw (gesch. of wed.), leeftijd 30 h 35 .1 Moet ln bezit zijn van huis. Br. Bur. van dit blad onder no. 1875 k. W Nette boerendochter, p.G., zou gaarne van 1018 Aug. doorbrengen op boerderij, teg. vergoeding, ls bereid mede te helpen. Br. Bur. van dit blad onder no. 1870 k. Aan de Leidsche Wasscherij (B. C. J. v. Ommeren), Haarlemmerweg 49a, kunnen bekwame Strijksters en nette Meisjes of Vrouwen voor alle afdelingen geplaatst worden. GEVRAAGD: voor spoedige indiensttreding, op het Physisch Laboratorium. Vereist: M.T.S.- of minstens 5 J. H.B.S.-opleiding en belangstelling voor apparatuur enphyslsohe problemen. Ervaring op dit gebied strekt tot aanbeveling. op het verftechnisch laboratorium. Vereist: 5 J. H3.S. Gewenst ruime ervaring, bij voor keur ook op het gebied van cel- luloselakken. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Afd. Personeelszaken van Lakfabrieken N.V. S ASSENHEIM Morgenochtend 7 uur beginnen wij met de verkoop van 10.000 kg. Groenten en Fruit, recht tegenover het Waagge bouw. Hier volgen enige van onze prijzen Grote perzik Handappelen 3 pond 25 ct. Stoofperen 5 pond 25 ct. Moesappelen 5 pond 25 ct. Limonade, grote fles 65 ct. Kruisbessen, le kw. 25 ct. K.G. per mand van 10 pond 1 Gld. Verder Pruimen, Tomaten, Perziken en andere Groenten tegen grossiersprijzen. Alles 1ste kwaliteit. P. VERPLANCKE - v.h. Grossier - TEL. 26125 Herenbonen, echte Zeeuwse, 40 ct. K.G. Snijbonen, zacht als zijde, 25 ct. K.G. Handperen, Oomskinderen, 4 pond 25 ct. SCHOOLBOEKHANDEL NIEUWE RIJN 45 - Tel. 20885 en 25142 - Leiden Leeftijd 1820 jaar. Fa. Wed. P. J. WeUermans, Nieuwe Rijn 82 - Leiden Nederlandse Vakscholen voor Kappers. Instelling van de Vakraad vour het Kappersbedrijf. Vakschool te LEIDEN. Opengesteld Inschrijving cursusjaar 19491950, voor de Gezellenopleiding, Diploma Eerste Be" diende. Vestigingsdiploma. - Aanvang der cursussen Sep tember a.s - Prospectus en verdere inlichtingen verkrijgbaar bU de heer E. LANGEZAAL, Stille Rijn 7, Leiden, alsroedf Oudenoord 12, Utrecht. Dagbladreclame is niet te vervangen

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 6