Njord kwam met drie titels goed voor de dag Ronde van Frankrijk werd Italiaanse triomf over hele linie Fausto Coppi: een groot kampioen NATIONALE ROEIKAMPIOENSCHAPPEN Dames Acht voor De Vliet Foekje Di Fanny bewees ia imponeerde en haar grote Idasse 6ó;te Jaargang LE1DSCH DAGBLAD Maandag 25 Juli 1949 Tweede Blad No. 26751 a De Ronde van Frankrijk is geëindigd met een Italiaanse triomf over de hele linie. Coppi en Bartali bezetten zowel in het rondeklassement als in de rangschikking voor de bergprijs de eerste twee plaatsen. Bovendien is het Italiaanse A-team, de enige ploeg die de Ronde voltallig beëindigde, op zichzelf reeds een geweldige prestatie. Dat de besten gewonnen hebben zal niemand kunnen of willen ontkennen. Coppi en Bartali toonden zich in alle opzichten superieur, op de vlakke stukken zowel als in de bergen en in de tijdritten was Coppi te enen male ongenaakbaar. Zij hebben zeer tactisch hun krachten gespaard tot in de Pyreneën waar ze de eerste klap toebrach ten aan him concurrenten, om in de Alpen de kroon op het werk te zetten. Een groot deel van hun succes komt voor rekening van hun ploegleider, de ex-wereldkampioen Binda die, met grote macht door zijn bond bekleedt, door zeer tactvol en als het nodig was ook straf optreden wist te voorko men dat deze wedstrijd een duel Coppi—Bartali werd. De beide „campio- nlssimi" hebben allereerst voor een Italiaanse zege gereden, waarbij ze elkaar op kritieke momenten steunden. En pas na de laatste bergétappe, toen vast stond dat de jongere Coppi en als klimmer en als treinloper nog net een tikje superieur was aan zijn grote rivaal, zette de hele ploeg alles op Coppi, in wiens gezelschap Bartali zich trouwens voortdurend bevond. Voor de Fransen is de Ronde een te leurstelling geworden, al waren Robic, Marinelli en Apo Lazarides doorgaans de gevaarlijkste concurrenten van de Italianen. Maar de leiding en ook de teamgeest lieten-te wensen, zowel in de A-ploeg als in de verschillende regio nale équipes. Robic en Apo Lazarides handhaafden zich in de Pyreneeën te gen de beide „campionissimi", maar in de Alpen moesten zij de Wet van de sterkste ondergaan en zij geven dat ook zelf toe. De Belgen hebben nog minder reden om te juichen dan de Fransen. Dupont en Ockers verwierven eervolle plaatsen in het eindklassement maar Schotte stelde zeer teleur. Pleisters op de wonde waren de vijf étappenoverwinningen en voorts de prestatie van de jonge De Mulder, die in het gebergte voortreffe lijk reed en 21e werd in het eindklasse ment. Van de andere buitenlandse ploegen is de Luxemburgse het meest homo geen gebleken. Met Goldschmidt, Kir- clien en Diederich verwierf Luxem burg de derde plaats ln het ploegklas- sement, een zeer fraaie verrichting voor het kleine land dat in totaal slechts zes renners in de koers heeft gehad. Vooral in de tweede helft van de wedstrijd hebben de Luxemburgers zich duchtig doen gelden. STRIJD TEGEN HET HORLOGE. Het was de grote kampioen Fausto Coppi die, zoals ook algemeen werd ver wacht, Zaterdag de zege behaalde inde laatste tijdrit van deze Ronde van Frankrijk, de étappe Colmar—Nancy. In de strijd tegen het horloge heeft Fausto weer met hoofd en schouders boven al zijn concurrenten uitgestoken. Hij sloeg Bartali met liefst 7 minuten. In een prachtige stijl en met verbluf fend gemak werd kilometer na kilome ter in zeer hoge snelheid verzwolgen. Het was alsof de Italiaan één geheel vormde met zijn rijwiel en slechts wan neer hij op zijn pedalen moest „dansen" bij het nemen van een enkel steil pad werd dit beeld verstoord. Na 38 km. werd Marinelli, 4 minuten eerder vertrokken, ingehaald en voorbij- gestoven. Na 60 km. was het de beurt van Robic. Ten slotte werd bij Menil Flin (92 km.) de zieke Ockers, die ook Bartali en Dupont reeds op de rug had gezien, gepasseerd. Ockers was 16 mi nuten voor Coppi vertrokken. Het officiële klassement van de tijdrit Colmar—Nancy (137 km.) luidt: 1. Coppi (It.) 338.50; 2. Bartali (It.) 3.4552; 3. Goldschmidt (Lux.) 3.47.30; 4. Marinelli (He de France) 3 50.05; 5. Lauredi (Zuid-Oost) 3.50.43; 6. Magni (It. B) 3 51.38; 7. Robic (West Noord) 351.58. VAN STEENBERGEN WINT LAATSTE ÉTAPPE. Bij schitterend doch warm weer werd gistermorgen gestart voor het laatste 340 km. lange stuk van de Ronde. Aan de kop gingen de Italianen met de dra ger van de gele trui Coppi ln hun mid den. Zij wilden blijkbaar niet de kans lopen van een verrassing te elfder ure ln de vorm van een vlucht door een van de hoogst geplaatsten in de ranglijst. Overigens toonde niemand daar aan vankelijk enige neiging toe. Ieder be sefte dat de beslissing gevallen was en dat er niets anders over bleef dan de huldiging van de overwinnaar en het eerbetoon aan de renners, die de Ronde eveneens hadden beëindigd. Bovendien had de zware tijdrit van Zaterdag veel van de krachten gevergd. Men bleef dus gezapig bij elkaar. Het gevolg was dat de stoet met vrij grote vertraging te Sezannes (195 km.) arriveerde. Nog al tijd reden de Italianen aan de kop, ln gezelschap van Ockers, die weer geheel fit was, Dupont en Robic. Gedurende de rest van het parcours kreeg men nog enkele uitlooppogingen te noteren, die de vriendschappelijke sfeer echter niet verstoorden, daarvoor waren ze niet vinnig genoeg. Van la Queue-en-Brie, op de van het departement van Seine-et-Oise, tot aan Parijs toe, dat wil zeggen over een afstand van vijftig kilometer, reed de hoofdgroep tussen ononderbroken hagen van toeschouwers door. Evenals de vorige jaren waren weer vele hon derdduizend wielerenthousia-sten op de been om de renners toe te juichen; dit laatste deel van de koers werd een ware triomftocht. Het is aangenaam te kun nen melden, dat de menigte geen onder scheid van nationaliteit maakte en al len zonder uitzondering bejubelde, zo dat dit laatste stuk ook voor de zeker- WATERPOLO. COMPETITIE KNZB. Voor de competitie van de KNZB staan voor deze week de volgende wed strijden op het programma: Dinsdag 26 Juli: De Zijl 1—Maas 1; De Zijl 3—DWT 3; Haarlem 3—LZC 3; SZPC 1—AZC 1. Donderdag 28 Juli: LZC 1—DZV 1. Zaterdag 30 Juli: Forel 1LZC 1; DWT 2LZC 4. WEDSTRIJDEN IN „DE ZIJL". Behalve de wedstrijden De Zijl 1 Maas 1 en De Zijl 3—DWT 3, wordt Morgenavond nog gespeeld de wedstrijd De Zijl adsp.—Zlan adsp. SLEUTELSTAD—VITESSE. Cf^ee;n wel wat te fors gespeelde wed- y"ld heeft de thuisclub gedeeltelijk uoor eigen schuld verloren (34) en aannede haar goede kans op een ntu2el kampioenschap verspeeld. heidshalve zwaar versterkte groep mo toragenten aan de kop een plezierritje werd. Sn zo reed een grote groep van 45 renners gezamenlijk het Prinsenpark te Parijs binnen waar 36.000 toeschouwers zorgden voor de traditionele ovatie, wel ke de „reuzen van de weg" altijd ten deel valt en Rik van Steenbergen de laatste étappeprijs won. EINDKLASSEMENT. Het eindklassement van de Ronde luidt: 1. Coppi (Italië A) 149.40 49: 2. Bar tali (Italië A) 149.51.44; 3. Marinelli (lie de France) 150.06.02 4. Robic (West Noord) 150.15.17; 5. Dupont (België B) 150.19 48; 6. Magni (Italië B> 150.22.59; 7. Ockers (België A) 150.25.24; 8. Gold - sohmidt (Luxemburg) 150.28.13; 9. Apo Lazarides (Frankrijk A) 150.33.1710. Cogan (West Noord) 150.49.44. Het officiële eindklassement van de grote bergprijs luidt: 1. Coppi (Italië) 81 pnt.; 2. Bartali (Italië) 68 pnt.; 3. Robic (West No^rd) 63 pnt.; 4. Apo Lazarides (Frankrijk) 48 pnt,; 5. Lucien Lazarides (Frankrijk) 29 pnt Het landenklassement luidt: 1. Italië (Coppi, Bartali, Sciardls) 450 uur 31 min. 27 sec.; 2. West-Noord (Ro bic, Cogan, Goasmat) 452.46 04; 3. Lu xemburg (Goldschmidt, Kirchen, Die derich) 452.53.59; 4. Frankrijk 453.08.31; 5. lie de France 453.16.59; 6. België 453.35 36; 7. België B 453.56.38; 8. Zuid- Oost 456.37.48; 458.50.53. Centraal-Zuid-West Coppi. de ..koning" van de ronde van Frankrijk wordt door de „koningin" van de Ronde met ziin zege gelukgewenst. (Tele-foto). WIELRENNEN. Van Vliet klopte sprintélite In afwachting van de aankomst der ronderenners zijn ln het Prinsenpark te Parijs sprintwedstrijden gehouden om de Grand Prix van de Ronde van Frankrijk. Vrijwel de hele élite van de sprint nam hieraan deel en het was de wereldkampioen Arie van Vliet, in uit stekende vorm, die alle ritten won, In- olu»;ef de A trois gereden finale, en daarmee zijn zoveelste belangrijke zege behaalde. Jan Derksen werd in zijn serie geklopt door Scherens en Jacopo- nelli, won echter zijn herkanslngsrit, zodat hij in de halve finale kwam, maar eindigde daar op de tweede plaats ach ter Harris. Er was neg een herkansings- rit voor de finale met Gerardin. Senfft- leoen, Derksen en Scherens, doch nu was de oude rot Gerardin de drie ande ren te slim af, waarmede hij zich in de eindstrijd plaatste. Daar wist hij zowaar Harris de tweede plaats af te snoepen. RONDE VAN HET IJSSELMEER. De tweedaagse wielerwedstrijd de zgn. Ronde van het IJsselmeer. is gewonnen door de Amsterdammer Faanhof. die beide étappes won. Onze stadgenoot Jac. de Groot eindig de in het algemeen klassement op de 9e plaats. RIETHOVEN EN v. d. FITS WINNEN TE ENSCHEDÉ De Leidse renners Joop Riethoven en J. v. d. Fits. behaalden gisteren te En schedé een fraaie overwinning. Ze won nen een 'koopelwedstriid met twee ron den voorsprong op Schipper-Van Dorst (Enschedé) en de gebroeders Valentijn uit St. Willebord. ROEIEN Alle kampioensploegen worden ingeschreven voor Europese kampioenschappen Het bestuur van de Nederlandse Roeibond heeft na afloop van de na tionale roeikampioenschappen het be sluit eenomen alle kampioenen van deze wedstrijden te laten deelnemen aan de Europese kampioenschappen, die op 26, 27 en 28 Augustus a.s. op de Bosbaan zullen worden gehouden, echter met uitzondering v*» dc skif- kampioen Neumeler van Willem 3, om dat deze roeier met zijn clubgenoot Van der Meer tevens winnaar werd in de Double Sculls zodat hij in de Europese kampioenschappen reeds op dit nummer zal moeten uitkomen. De 6 Nederlandse roeiploegen. die zul len deelnemen aan de Europese kam pioenschappen. zijn als volgt samenge steld Double Scull: Willem 3: H. van der Meer en T. Neu meler (slag). Vier zonder Stuurman: Njord: R. J. Gobius. G. A, J van Olden, J. G. C. Renardel de Lavalette en M. van Swaay (slag). Triton: B. Binnendijk, C. F. H. Kuntze (slag) en Gan Ho Slang (strmn.). Vier met stuurman: Njord: H. J Hamming. R Giel. R. J. van Geuns. F. Ouwehand (slag) en G. van Listen strmn). Twee zonder stuurman: De Laak: W. F. van der Drift en C. C. A. de Jong (slag). Achtriemsgiéken Njord: G. J. Kemperman, H. J.Druyff. R E H Bus. C. N. Hoogenboom. H. Bokelman, A. Nijhof, W. AMe. G. Butry van Haeften (slag) en M. G Rood (stuurman) ENGELAND EN DE EUROPESE ROEIKAMPIOENSCHAPPEN. De heer Nicholls van de British Ro wing Association verklaarde, dat het vrijwel zeker is, dat Engeland enkele ptloegen naar de Europese roeikam pioenschappen, welke 26, 27 en 28 Augustus op de Bosbaan te Amsterdam worden gehouden, zal zenden. Hij meende, dat de ongestuurde Twee, die de Silver Goblets te Henley won, A. S. F. Butcher en T. H. Christie, naar Amsterdam zou gaan, evenals de Dou ble Scull, Burnell en Bushnell, Olym pische kampioenen, terwijl er verder een ongestuurde Vier zal worden afge vaardigd. Twaalf keer kroop de langgerekte file auto's en fietsers gistermiddag als een toeterend bellend en jubelend monster over de volgweg langs de Am sterdamse Bosbaan en evenzovele keren begroette een enorme knal uit het befaamde miniatuurkanon een nieuwe nationale roelkampioen. Drie keer hadden de Leidse studenten in hun lichtblauwe Njord-blazertjes reden tot juichen wat ze dan ook luidkeels deden want drie der belangrijkste nummers, n.L de Vier zonder stuurman, de Vier met stuurman en de Acht, leverden overwinningen voor de Njord-roeiers op. Vier maal werd het een Willem-drie zege, de skiffeuse van de Maas zorgde er voor, dat Rotterdam ook wat van de buit kreeg, terwijl Tri ten en Het Spaarne elk een overwin ning mee naar Utrecht en Haarlem namen. De dames-Acht van De Vliet klopte Nereus en de Hoop, terwijl de enige Haagse deelnemer, de Twee zonder stuurman van de Laak, voor een Haags kampioenschap zorgde. (Van een speciale verslaggever). Een goede dag voor Njord dus, dat dit jaar het won immers ook na lange tijd de Varsity weer eens wel bijzon der goed voor de dag komt. De overwin ningen waren alle van uitstekend gehal te en bij elke Njord-ploeg viel het con stante, evenwichtige roeien op. De Vier zonder stuurman leverde aan vankelijk een fel boord-aan-boord ge vecht tussen de drie deelnemende stu- dentenploegen, Laga, Nereus en Njord op. Langzaam ging de Leidse ploeg ech ter door en op de laatste 750 meter was er nog maar een ploeg die roeide Met een prachtige rustige slag perste Njord er een eindspurt uit. die haar in een tijd van 7.04 met een paar lengten voorsprong het Nederlands kampioen schap deed binnenvaren. De dames Dubbel Vier en dames Skïf brachten vrij regelmatige overwinningen voor de Willem-drie-ploeg en voor mej. E. v. d. Burg van de Maas. Het enige sensationele was hier, dat de boot van mej. Morelisse van de Amstel ongeveer halverwege omging zonder nare gevol gen overigens. Meer strijd gaven de heren skiffeurs te zien. Zeker, uiteindelijk werd de fa voriet van Willem drie, Neumeier, win naar, maar voor het zover was, had hij met Draaier van Nautilus een prachtig spannend gevecht moeten leveren, waarbij de boten om beurten op kop la gen. Slechts het streng doorgevoerde vaste tempo van Neumeier deed de ba lans uiteindelijk met l\i lengte in zijn voordeel doorslaan. Met een forse slag roeiden de Haar lemse dames van het Spaarne hun Vier met st-uurvrouw naar de overwinning. Tot op de helft van de baan, ca. 550 meter, had Nautilus de leiding, maar het ongetwijfeld betere roeien van de Spaame-dames gaf de doorslag. Nauti lus werd ook nog door „De Hoop" ge passeerd. „Triton, Triton, Triton", de Utrechtse yell klonk op het rhythme van de sla gen over het water. En met succes, want de jonge Utrechtse Twee met stuurman, die dit seizoen is opgekomen van over- naadse.tot senioren roeide in een prach tige stijl met een goede balans zijn te genstanders er uit en finishte zeker met 4 lengten voorsprong. Van louter emotie sloeg de boot achter de finish om en kregen de nieuwe kampioenen meteen een opfrissertje. Over het goede roeien van Njord spra ken wij reeds. En het was ook in deze stijl, dat ze, vrijwel van kop af, de Vier met stuurman wonnen. Nereus, dat na veel strijd met Laga had afgerekend, kwam zelfs niet tot een poging om te bedreigen. Deze overwinning was even beslist als die van De Vliet, de vrouwe lijke collega's van Ffjord, die in de da mes-Acht haar concurrenten onverbid delijk terugwezen. Een volkomen Leidse affaire. Zoals ook het laatste nummer, de Acht, dat was. In hoog tempo gin gen de twee sterke tegenstanders DDS en Njord van start. Constant als machi nes draalden de roeiers met resp. H. C. van Suylekom en Gijs Dutry van Haef ten op slag hun krachtige slagen weg Bj 1000 meter lag Njord een meter voor en wat DDS ook probeerde, de voor sprong werd steeds groter. Op 1500 me ter, waar Njord nog steeds 3233 sloeg, was het al drie kwart lengte geworden. En toen was er voor de Leidenaars geen vuiltje meer aan de lucht. Ook dit kam pioenschap ging mee naar de Sleutel stad. Hier volgen de uitslagen: Vier zonder stuurman: 1. Njord 7.4.0; 2. Nereus op 2 lengten; 3. Willem 3; 4. Laga. Skif: 1. Willem 3 (T. Neumeier) 7.56.5; 2. Nautilus (B. Draaier) 7.59.9; 3. Wil lem 3 (H. van der Meer) 8.2.6. Twee met stuurman: 1. Triton 8.18.9; 2. Die Leythe 8.33.9; 3. Het Spaarne 8.48.8. Vier met stuurman: 1. Njord 7.27.7; 2. Nereus 7.35.1; 3. Laga 7.47.2; 4. Am- stel 7.58.7. Twee zonder stuurman; 1. De Laak 8.10.6; 2. Willem 3 8.29.1. Double Scull: 1. Willem 3 (Neumeier, Van der Meer) 7.25 8: 2. Triton (Fuhri Snethlage, Vrolijk) 7.41.2; 3. Willem 3 —Poseidon (Reiding, Logger) 7.44.5.. Acht; 1. Njord 6.30.6; 2. DDS 6.38.5; 3. Laga 6.42.9. Dames: Dubbel Vier: 1. Willem 3 3.55.1; 2. De Vliet; 3. De Hunze. Skif: 1. De Maas (mej. E. E. v. d. Burg) 4.33.4; 2. DDS (mej. J. T. Post- huma) 4.50. Vier met stuurvrouw: 1. Het Spaarne 4.7.0; 2. De Hoop 4.9.2; 3. Nautilus. Dubbel Twee: 1. Willem 3 4.10.2; 2. DDS—De Vliet. Acht: 1. De Vliet 3.47.8; 2, De Hoop 3.52.4; 3. Nereus. NedeilandItalië (dames) De 8000 toeschouwers, die gisteren bevolkten, juichten Foukje Dillema ent nummer van de landenwcdstryd tegen achterstand van drie meter bj het laa halen, maar de vierde loopster van de eindstreep met nog ruim een meter sloe fette nog van belang was voor de eind afgaande nummers leidde de Nederland cn was de wedstrijd reeds definitief g niet zo overtuigend als een jaar geleden equlppe met 56 tegen 36 punten, ditm Van de negen nummers won Neder land er zes, alle loopnummers en twee technische, te weten het discuswerpen en het hoogspringen. De Italiaanse da mes zorgden voor- drie overwinningen op de andere technische nummers: het vèr- springen, het speerwerpen en het ko gelstoten. Fanny Blankers-Koen won drie num mers: de 100 meter, de 80 meter horden en het hoogspringen. Foukje Düllema die ook voor drie nummers stond geno teerd, startte na enige weken rust we gens een blessure, alleen op de 200 me ter en in het estafettenummer en in beide nummers bewees zij haar grote, klasse. De prestaties waren over hét algemeen zeer bevredigend, maar records werden niet verbeterd. De 11.3 sec. van Fanny mag men op de 80 meter horden zeer hoog aanslaan. Het was ver uit de beste tijd van dit' seizoen en zij benaderde haar wereld record op 0,3 sec. Het was overigens het enige nummer, waarin de Hollandse da mes de volle acht punten verzamelden, want Gerda» van der KadeKoudijs be zette de tweede plaats, na een hevig duel mot de Italiaanse Franco. Voor beide loopsters werd 12,1 sec. genoteerd. Op de 100 meter liet Foukje Dillema, overigens zeer verstandig, verstek gaan. Fanny noteerde de voor haar matige tijd van 11.8 sec. en mej. Tagliaferri, de snelle Italiaanse sprintster werd zo door de Olympische kampioene geïnspi reerd, dat zij met 12,1 sec. slechts 0,1 sec. boven het Italiaanse record bleef. De jeugdige Tinl Quick van het Haagse Celebes werd derde, aangezien de 2de Italiaanse loopster, mej, Giando gebles seerd raakte en hinkende door de finish kwam. Dat mej. Plccini, de Italiaanse re cordhoudster. het kogelstoten zou win nen, kon van te voren reeds gezegd worden. Een prestatie van 12,78 meter hebben wij niet vaak op een Nederlands athle- tiekveld gezien. Jo van Schouwen Cramer bleef met 11,48 meter ver ach ter en het was zeker niet de beste pres tatie van onze athlete in dit seizoen. Ook bj het speerwerpen vielen de Ne derlandse verrichtingen niet mee. Ans Koning, die twee weken geleden bij de nationale kampioenschappen een meter boven de 40 meter grens kwam, bleef met 37,49 meter ver beneden haar kun nen. Gerda van der Kade en Nel Vos ble ven met 5.46en 5.44 meter bij het vèrspringen goed in de running, doch mej. Pierucci kwam met 5,56 meter daar royaal boven en benaderde het Itali aanse record op 10 centimeter. De pres taties van de beide Nederlandse athle- ten waren de beste van haar in dit seizoen. Bij het hoogspringen kwamen Fanny BlankersKoen en mej. Pamesino bei den over de 1,55 meter (bij nameting 1,51 meter) heen. doch haar pogingen om over de 1.57 meter te komen faal den. Onze landgenote won door een minder aantal sprongen. Indrukwekkend was het lopen van Foukje op de 200 meter. Haar lopen gaf niet de indruk van soepelheid, in tegendeel, het deed fors en energiek aan, maar zij liet toch maar een tijd van 24,8 noteren, welke op wereldni veau ligt en ver uit haar beste persoon lijke prestatie op dit nummer is. Ans Panhorst-Niessink deed een fraaie worp van 41,48 meter met de discus en bleef slechts 12 centimeter onder het Nederlandse record, dat zij het vorig jaar op 41,60 meter bracht. Ook Cor Aafjes verrichtte een goede prestatie door een afstand van 37,64 te bereiken, haar beste prestatie van dit seizoen. De wissel techniek van beide ploegen op de 4 x 100 meter was niet volmaakt te noemen. Integendeel, bijna mislukte de tweede wissel van de Italiaantjes, waardoor een aanzienlijke voorsprong, door het matige lopen van Gre de Jongh op de tweede baan veroorzaakt, teloor ging en ook bij de Nederlandse dames ging het stokje niet feilloos van hand tot hand. Maar, zoals wij reeds schre ven. Foukje Dillema wist als laatste loopster een achterstand van 3 meter door fel en energiek lopen om te zetten in een voorsprong. De matige tijd van 49,2 sec. voor de Nederlandse ploeg zegt voldoende over de verrichtingen van onze loopsters. de tribunes van het Feycnoordstadlon houslast - toe, toen zij ln het laatste Italië de 4 x 100 meter estafette, een tste wisselpunt, niet alleen wist in te Italiaanse ploeg. mej. Toresl, op de g. Niet dat de uitslag van deze esta- uitslag. Integendeel, na de acht voor- se damesplocg al met grote voorsprong ewonncn. De cijfers waren overigens te Rome. Toen won de Nederlandse aal werden de cijfers 52 tegen 40 punten. ATHLETIEK. FANNY GAAT ZICH TOELEGGEN OP VIJFKAMP. Op het programma van de Europese athletiekkamploenschappen, welke in Augustus 1950 te Brussel worden ge houden, staat de nieuwe damesvijfkamp vermeld. De oude vijfkamp bestond uit 100 meter, hoogspringen, verspringen, kogelstoten en speerwerpen. De nieuwe vyfkamp, welke in 1950 wordt Inge voerd, heeft als onder-delen 80 meter horden, de 200 meter, hoogspringen, verspringen en het kogelstoten. Het is de bedoeling van Fanny Blankers Koen, dat zij voor 1950 zich speciaal zal toeleggen op de vijf onderdelen van de nieuwe vijfkamp, aangezien zij dit als een bekroning van haar athletiek- loopbaan beschouwt. A.A.V. '36 successen bij Goudse kampioenschappen Dit week-elnde organiseerde de Goud se AthletiekCommissle de persoonlijke kampioenschappen van haar rayon. Ondanks het vrij slechte terrein (in het rayon Gouda bestaat dringend be hoefte aan een goed geoutilleerde sin- telbaan voor dergelijke massale wed strijden) werden de prestaties dank zij het voor ahletiek uitstekende weer gunstig beïnvloed. De AAV '36-C was op deze wedstrij den met een grote ploeg vertegen woordigd. Haar athleten brachten dan ook 39 prijzen mee naar huis, bestaande uit 15 kampioenschappen, 14 tweede plaatsen en 10 derde plaat sen, Over alle linies, vanaf de jongste meisjes en jongens tot de dames cn heren waren de roodbroeken bij de voorsten. Bij de meisjes C behaalde B. Lam de kampioenstitel op de 60 M. in 9.2 sec. Als B-meisje veroverde R. de Jong de titel op kogelstoten met een worp van 8 M. Bij de dames legde M. v. d. Hoek beslag op drie Goudse titels n.l. op de 100 M. in 13.7 sec., op de 200 M. in 29.2 sec. en op hoogspringen met 1.33 M„ terwijl zij met 4.77 M. als 2e op ver springen eindigde. Ondanks het feit, dat de loopnummers bij de dames een Alphense aangelegenheid waren, moes ten de dames op de 4 x 100 M. met de 2e plaats genoegen nemen in 57 sec. Op de relais over 200-100-80-60 M. legden zij echter weer beslag op de kampioenstitel in 64.5 sec., waarmee zij revanche namen op hun rivale op de 4 x 100 M. n.l. Vires et Celeritas uit Gouda. J. Ram behaalde twee titels bij de B-jongens. Hij werd kampioen op de 80 M. in 9.9 sec. en op verspringen met 5.43 M., terwijl hij met 10.19Vj M. twee de werd op kogelstoten. De 4 x 80 M. estafette voor de B-jongens werd een royale Alphense overwinning in 40.7 sec. Bij de A-jongens leverde de AAVC- er H. v. d. Meer enige keurige prestaties Hij sleepte twee titels in de wacht, n.l. op de 100 M. in de goede tijd van 11.7 sec. en de 300 M. in de voor een gras- baan eveneens fraaie tijd van 39.3 sec. Op verspringen verdiende hij nog een tweede prijs met 5.20 M. Bij afwezigheid van de Ned. kampioen J. v. Kreuningen van de AAV '36-C (hij was geïnviteerd op de Nationale wedstrijden ln het Fefjenoord-stadion) legde zijn clubge noot J. Munnik beslag op de Goudse titel op de 800 M. ln de tijd van 2 min, 17.8 sec. De 4 x 100 M. estafette voor A-jongens leverde weer een kampioen schap op voor de Alphenaren in 50 6 s. Ook bij de heren wisten de AAVC'ers enkele titels en prijzen te behalen A. v. d. Nagel werd kampioen op kogel stoten met 10.85 M en op verspringen met 6 31 M waarmee hij B-klasser werd. F. v. Harskamp van de AAV '36-C liep een goede 100 M. in dp B-klasse, tijd n± 11.7 «ec., waarmee hij 4e werd. Prins Berr.hard in actie tijdens het concours in White City (Engeland).

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 5