Kroniek van LEIDENS Spoorwegwerken WEERBERICHT Brits gemenebest steunt Engelse finantiële politiek Nationaal collectivisme leidt tot ineenstorting En het communisme ligt op de loer Onze hotels in Amerikaanse ogen onvoldoende 86ste Jaargang DINSDAG 19 JULI 1949 00 No. 26746 LEIDSCH m DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B W Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4,15 per kwartaal: 32 cents per week Telefoon Dlr en Adm.: 25041; Red 21507 Witte Singel l. Lelden - Giro no.: 67055 Ruim 20 jaar geleden publiceerde ons blad een schamper Sinterklaasverlanglijstje, waarop de oplossing van het spoorwegvraagstuk in de Sleutelstad naar aanleiding van de bouw van een „tijdelijke", eerst onlangs gedeel telijk buiten werking gestelde voetbrug een ereplaats innam. Nu is 'het ruim 20 jaar later In die twintig jaren is de belangstelling voor „het" Leiase probleem allerminst Verminderd. Integendeel. Nu de verwezenlijking van een afdoende oplossing voor de deur staat, blijkt er allerwege een levendige belangstel ling te bestaan voor de gang van zaken, een belang stelling die uiteraard wordt gestimuleerd door de weten schap, dat juist tijdens de uitvoering der spoorwegwer ken nog gedurende enige jaren groter moeilijkheden en hindernissen op de weg der Leidenaren en Oegstgeeste- naren gelegd zullen worden, dan de spoorbomen zolang zijn geweest. Reeds sinds vorig jaar zijn de werkzaamheden bij het station en langs de verschillende banen gaande, doch zij hadden over het algemeen nog geen spectaculair karakter. Thans echter begint er tekening te komen in de uitvoering der plannen, en Leiden staat voor het ogenblik, waarop de traditionele eerste paal de grond zal ingaan. Van dit moment af, willen wij onze lezers een geïllustreerde kroniek over het verloop der werkzaam heden bieden. Onder het hoofdje „Hoe staat het er mee?" geven wij van tijd tot tijd foto's en een uiteenzetting over de stand van zaken, in de hoop daarmede in de loop der jaren een doorlopende beschrijving te geven van de verwezenlijking der voor Leiden en directe omgeving zo uitermate belangrijke spoorwegwerken. Ter inleiding van deze serie geven wij hierbij een tweëtal foto's, waarvan de foto links boven de heistelling laat zien in de bouwput achter het gebouwtje van Vreemde lingenverkeer. In de put ligt de eerste paal gereed De andere foto laat het nood-perron 2ien, gelegen aan de stadszijde van het oorspronkelijke perron voor de treinen naar Utrecht, welk tijdelijk perron thans zo goed als voltooid is. Stalin ontvangt Britse Ambassadeur De Britse ambassadeur in Moskou is, naar radio Moskou meldt, gisteravond door generalissimus Stalin ontvangen. De Sovjetnissische minister van Bui tenlandse Zaken, Wysjinsky, was bij het 1 onderhoud van Stalin met sir David Kelly aanwezig. BEVIN MET VACANTIE. Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekend gemaakt, dat mi nister Bevin aan het eind van de week veertien dagen met vacantie naar het buitenland zal gaan alvorens zich naar Straatsburg te begeven voor de bijeen komst van de Raad van Europa. Naar men meent te weten, zal de Britse mi nister van Buitenlandse Zaken zijn va cantie in Frankrijk doorbrengen. BRITSE REGERING IN HOGERHUIS VERSLAGEN. Gisteravond is de Britse regering drie maal in het Hogerhuis verslagen bij stemming over het regeringsontwerp op ce nationalisatie van de ijzer- en staal industrie. De regering heeft tot nu toe 12 maal een nederlaag met betrekking tot deze wet geleden. LABOUR-PARLEMENTSLID UIT LAGERHUIS GEWEZEN. Een Labourlid van het Lagerhuis, El lis Smith, is gisteravond uit het Lager huis gestuurd. Smibh, voormalig parle mentair secretaris van de Board of Trade hij trad af wegens menings verschil met sir Stafford Cripps protesteerde omdat hem niet het woord verleend werd in het debat over de economische toestand. De waarnemend voorzitter, Bowles, die op het ogenblik de voorzitterstoel bezette, verzocht Smibh naar zijn plaats terug te gaan, hetgeen hij weigerde. Er volgde een onderbreking van het oebat, waarin de voorzitter, Clifton Brown, werd ontboden. Toen deze arri veerde, verzocht Smith weer het woord. De leider van het Huis, Morrison, stel- I Qe toen voor Smith te schorsen. Het I voorstel werd zonder hoofdelijke stem- I mlng aangenomen en Smith verliet de I zaal. I Smith werd voor vijf zittingsdagen I geschorst. Tijdens en sinds de oorlog is I geen lid op dergelijke wijze geschorst. OVERWEGEND DROOG. De Bilt verwacht tot morgenavond: i Overwegend droog weer met over het algemeen wat minder bewolking dan q vandaag. Zwakke tot matige wind tus- i s*n Noord-West en Zuid-West. Iets j oiinder koel. (Opgemaakt te 10 uur). 20 JULI Zon op: 4.43 uur; onder: 20.48 uur. (LKT 000 uur: onder: 16,12 uur' Hoog water te Katwijk te 10.17 en 22.49 uur. Dit nummer bestaat uit vier pagina's. De crisis in België BESPREKINGEN MET LIBERALEN DUREN VOORT. De informateur, Van Cauwelaert, heeft de journalisten medegedeeld, dat ds onderhandelingen met de liberalen voortduren. Dit was mogelijk door de vorm van het liberale antwoord, waar- In overigens de voorstellen van Van Cauwelaert in hun tegenwoordige for mulering werden afgewezen, en door de mondelinge toelichting, die de liberale gedelegeerden aan d? informateur heb ben verstrekt. Zij hebben namelijk ver klaard, de besprekingen niet te willen afbreken en het contact te willen hand haven. Derhalve worden de onderhan delingen met de liberalen over alle pun ten van Van Cauwelaerts programma voortgezet. Anders-is dit met de socialisten. De informateur zeide, naar aanleiding van het socialistisone antwoord op 't ogen blik geen practische mogelijkheid tot voortzetting van het overleg met hen te zien. Hij ,zal echter gaarne bereid zijn tot hernieuwd contact als de loep der besprekingen met de liberalen daartoe aanleiding zou geven. Ten aanzien van zijn voorstel ter op lossing van de koningskwestie merkte Van Cauwelaert op, dat dit in zsxeie kringen niet geheel juist is geïnterpre- teera. Zijn voorstel als geheel is slechts een basis voor de ondernandelingen. Enige elementen uit het voorstel zijn echter niet voor wijzigingen vatbaar, ^o staat het voor de informateur vast, dat het koningsvraagst.uk geen uitstef ge doogt, dat 's korungs onmogelijkheid tot regeren een einde neeft genomen, dat het de piicht der Kamers is, daarover te beslissen en dat een volksraadple ging geen volksstemming mag worden. Op de vraag, wat hij dacht van zijn kansen tot slagen, antwoordde Van Cauwelaert: „Ik zou met Willem de Zwijger willen zeggen: slagen is geens zins nodig om te volharden. De toe stand is op het ogenblik iet of wat ne velig. Maar u weet, dat op een mistige ochtend vaak een stralenae dag volgt." Het partij-bestuur van de Belgische communistische partij heeft een motie goedgekeurd, waarin gezegd wordt, dat „thans meer dan ooit de terugkeer van Leopold III een noodlottige oplossing zal zijn, die de eenheid van het land in gevaar zal brengen." De motie zegt verder dat „het verzet tegen de terugkeer van Leopold III en tegen een reactionnaire politiek op eco nomisch en sociaal gebied slechts doel treffend kan zijn, indien het kan steu nen op de samenwerking van alle ar- 'beïclers en democratische krachten van het land." Beperking van invoer uit dollargebieden AUe landen van het Engelse Gemene best hebben besloten het voorbeeld van Engeland, om de invoer uit de dollargebieden te verminderen, na te volgen. Met uitzondering van Canada, dat zelf tot het dollargebied behoort, heeft het Gemenebest deze inleidende maatregel genomen om het afvloeien van zyn dollar en goudreserves tot staan te brengen. Dit besluit is be kend gemaakt in een officieel com muniqué, dat te Londen uitgegeven werd na afloop van de conferentie van de ministers van Financiën van het Gemenebest. Deze week zal men overleg plegen over het instellen van een permanent orgaan, dat bij voort- duur de dollarpositie van het Geme nebest zal controleren. De ministers zijn de overtuiging toe gedaan, dat de kracht en de stabiliteit van het pond sterling niet alleen van belang z\jn voor 't sterlinggebied, maar voor de gehele .wereld. De financiële leiders zijn het er over eens, dat men moet streven naar een veelzijdig han delsverkeer, waarin de dollarlanden en Het moord-proces in Engeland „John George Haigh vermoordde vijf vrouwen en vier mannen, dronk hun bloed en loste hun lijken in zuur op, op bevel van een hem in zijn dromen verschenen geest," zo verklaarde- de ver dediger sir David Maxwell Fyfe voor de rechtbank te Lewes in Sussex in 'n dramatische peging om te bewijzen, dat deze 39-jarige directeur van een maat schappij niet toerekenbaar Is. „Toen de gelegenheid oln deze verschrikkelijke daden te verrichten zich voordeed, voel de hij, dat hij niet alleen zijn eigen verlangens uitvoerde, maar een boven natuurlijke hem aangewezen weg volg de." aldus sir Maxwell. Aan Haigh is slechts één moord ten laste gelegd die op de rijke 69-jarige mrs Olive Durand Deacon doch in het meest sensationele verdedigings pleidooi in de hedendaagse geschiedenis der criminaliteit, gewaagde de verdedi ger van nog aoht andere moorden. Haigh had ze hem allemaal bekend, zeide hij. Een inspecteur van de recherche gaf tijdens een kruisverhoor toe, dat de po litie van vijf dezer moorden afwist, doch de andere drie niet kon bevesti gen. De openbare aanklager sir Hartley Shawcross liep in het begin van het proces vooruit op het pleidooi van de verdediging door te zeggen, dat Haigh bekend had het bloed van mrs Deacon gedronken te hebben, hetgeen „waar of niet waar zou kunnen zijn". Haigh had een inspecteur van politie gevraagd, welke kanseri er waren om uit het asyl voor krankzinnige misdadigers te Broadmoor vrijgelaten te worden, zo merkte sir Harley op. „Er was toen zeker geen teken van krankzinnigheid te bespeuren." aldus sir Harley. „Wanneer aan iemand, blijkbaar ontoerekenbaar, een moord ten laste wordt gelegd, waarop, gezien de feiten, geen antwoord gegeven kan worden, moet h\j, voordat hij kan zien, hoe dit uit Broadmoor kan komen, eerst overwegen, of en hoe hfj daar terecht kan komen." Heden voortzetting. - de niet-dollarlanden aan de wereldhan del kunnen deelnemen. De voorwaar den voor een dergelijk stelsel zijn ech ter nog niet aanwezig.»Het Gemenebest zal zich voorshands toeleggen op het verdienen en sparen van dollars. Premier Attlee heeft gisteren in het Lagerhuis medegedeeld, dat hij de taak van Sir Stafford Cripps tijdens diens ziekteverlof zal waarnemen. Cripps hoopt met Bevin de financiële bespre- jangen over twee maanden in Wash ington bij te wonen. Prol. Böpke waarschuwt: Od uitnodiging van het comité-Bur gerrecht heeft Drof. dr W. Röpke uit Genève in het Kurhaus te Schevenin- een een openbare lezing eehouden over het vraagstuk van de economische ver houdingen in Europa. Hij werd ingeleid door Drof. A C. Josphus Jitta. Prof. Röpke wees er o.a. op. dat niet het merkwaardige verschijnsel voordoet, dat de economisch en financieel het zwaarst getroffen landen iuist die lan den ziin. welke een colleetivistische koers hebben ingeslagen, waarvoor als het eest sprekende voorbeeld Engeland werd genoemd. De huldice internationale cri sis is niet van toevallige aard Het col leetivistische systeem heeft gele'd tot een natiónaal collectivisme, dat logisch moet leiden tot de gevolgen, welke men thans moet aanschouwen. De huidige internationale economi sche crisis zal, volgens nrof. Röpke, steeds ernstiger vormen aannemen, om dat men noodgedwongen od de een maal ingeslagen weg moet voortgaan en een verbetering eerst kunnen intreden, wanneer men tot afbraak van liet huidige systeem van nationaal- collectivismc druft over gaan. Volgens snr. is thans voor Europa het ogenblik aangebroken, waarop de keuze moet worden gemaakt tussen collectivisme en internationale samen werking. Ook behandelde spr. het thans zo brandende vraagstuk van de eventuele devaluatie der Europesp valuta's. Hij waarschuwde er voor devaluatie te zien als een patentoplossing voor alle moei lijkheden Een economische sanering van Europa is echter niet denkbaar, aldus spr.. zonder een valuta-herziening naar beneden voor de Europese landen of naar omhoog voor de Amerikaanse dollar. Een dergelijke* herwaardering der valuta's nag echter slechts een onderdeel zijn van een oplossing in eTOOt verband ter overwinning van de moeilijkheden. De voornaamste taak. welke hierbii wacht betreft het in evenwicht brepgen van !e betalingsbalans. Volgens prof. Röpke vormt de afschaf fing van de deviezencontröle het cen trale en voornaamste probleem voor Europa, daar deze controle gelei delijk aan groteske vormen heeft aan genomen. Volgens prof. Röpke dreigt een vol ledige ineenstorting van het economi sche verkeer in Europa als men nog KANSAS ,.NAT". Voor het eerst stads 69 jaar zal heden in de Amerikaanse staat Kansas sterke drank mogen worden verkocht. De ver joop werd in 1880 verboden. De laatste jaar kon zelfs het bezit van een vmgerhcea vol sterke drank met hech tenis worden gestraft. Het drinken in het openbaar blijft echter verboden. Drank mag slechts verpakt worden verkocht in daartoe aangewezen winkels. De steden van Kansas, die tegen op heffing van het verkoopverbod hebben gestemd, zullen droog blijven Alleen in de saten Oklahoma en Mis sissippi is de drantoverkoop thans nog verboden. 6 Voor de derde maal sedert de bevrijding wordt thans op Walcheren een interna tionaal studenten-werkkamp, georganiseerd door het Bureau Buitenlandse Studentenbetrekkingen, eehouden. De meisies-studenten helpen bij de fruit- pluk. en verblijven in Wilhelminadorp. terwijl de jongens, die een landweg aan leggen hun kamp in Biggekerke hebben. De jongelui tüdens hun werkzaamheden. Te weinig logeergelegenheid met „comfort" (Van onze Haagse redacteur) Gisteren gaf kolonel Pozzy, chef van de afd. reisstlmulering der E.C.A. te Pa rijs. in het bureau der Alg. Ned, Ver. voor Vreemdelingenverkeer te Den Haag een uiteenzetting aan de pers om te be togen. dat Nederland meer moet doen voor de bevordering van het vreemde lingenverkeer. „Er is geen beter en sneller remedie tegen uw dollartekorten dan het verdie nen van toeristendollars", aldus de heer Pozzy. Aan de propaganda van de A N. V.V. ligt het niet. dat er niet meer Ame rikanen hierheen komen. Doch er zijn te weinig hotels en de accomodatie voldoet niet aan de moderne eisen. Het gaat niet om de millionnairs die zün er trou wens niet veel meer in de States, aldus spr. maar om de brede laag der wer kende Amerikanen, die bii honderddui zenden bereid en begerig ziin om Europa te zien. Die vragen geen weelde, maar ver langen het comfort, dat zii in hun vaderland gewend ziin. Dat is dus in de eerste nlaats vaste wastafels en bad. kamers. Voorts vinden zii het niet aan lokkelijk om 's avonds on hun -ner te blijven zitten of in de conversatie zaal: zii houden van ontspanning en maken eaarne een gok je. Een Daar Ca sino's zouden in Nederland veel goed doen. En. zri worte« niet graag be^tg°- v nomen bil het wï««*len van hun reis- chèques. doch verlangen de officiële koers voor hun dollars. Wij doen alles om het verkeer te be vorderen, aldus de heer Pozzy, b.v. door afschaffing of vereenvoudiging van grensformaliteiten. Niet uit materiële overwegingen doch om culturele rede nen, en ter bevordering van de interna tionale vriendschap, waardoor de vrede wordt bevorderd. Uit de gedachtenwisseling bleek, dat de Nederlandse hotelliers niets liever wil len dan hun bedrijf moderniseren. Zii hebben echter niets aan een bedrijf voor een seizoen van enkele maanden, doch voor het hele jaar door. En zii wensen een renderend bedrijf. Daartegenover stelt de ECA. dat toch begonnen moet worden met een behoor lijke accomodatie Tussen de verfijnde luxe-hotels, waar om Europa vanouds beroemd is. en de verouderde minderwaardige onderko mens zonder bad e.d. is er te weinig logeergelegenheid. Het bouwen of moderniseren van ho tels komt zeer zeker in aanmerking voor alle soort hulp volgens het Marshall plan. aldus de heer Pozzy. Doch het mejest voor de hand liegend is. dat zulks geschiedt uit de z.e. tegenwaarde-reke ning. Bij deze stand van zaken is het niet duidelijk, waarom onze regering b v. toe liet. dat het Amsterdamse Carlton hotel als flatgebouw zal worden geëxploiteerd Want zulk een hotel, evenals het Rot terdamse Atlanta noemde de heer Pozzy het genrp waaraan bphoefte ^esteat vin- de Amerikaanse touristen en niet een butler-kamo al= mpn in Zandvoort gaat bouwen Maar misschien gelooft men in officiële kringen niet veel van een Ame rikaanse toeristenstroom? Eerste paal voor nieuwe centrale te Dordt VAN BELANG VOOR GEHEEL ZUID-HOLLAND. "Van belang voor geheel Zuid-Hol land noemde gistermiddag de Dordtsc wethouder van Financiën, Bedrijven en Onderwijs, de heer H. van Es, de bouw van de nieuwe electrische cen trale te Dordrecht, die een capaciteit zal krijgen van 100.000 kw. Met enig feestelijk vertoon is gisteren de eerste van de 1300 te helen palen ge slagen. De heer Bolsius. president-corn missaris van het Electrlciteitsbedrijf Zuid-Holland stelde de heimachine in werking. Ir H. F. A. Roodenburg, directeur van het Gemeentelijk Electriclteltsbedriif in Dordrecht merkte op. dat in 1947 werd voorgesteld tot uitbreiding van het ver mogen met 100.000 kw. waarvan 50.000 in Dordt en 50.000 in Rotterdam zou wor den opgewekt Hiermee bleek men ech ter niet te kunnen volstaan en daarom werden nieuwe aanvullend#» plannen ee- maakt. die behelsden uitbreiding met 180 000 kw. verdeeld over Leiden. Den Haag. Rotterdam en Dordt Voor de nieuwe centrale is een ter rein van 14 HA gevonden. Er zal een zg. insteekhaven worden gemaakt waar kleine zeeschepen uit Engeland en Po len kolen zullen moetpn lossen daar de Nederlandse miinen niet voldoende zul len kunnen leveren Ook wordt heb mo gelijk gemaakt kolen per trein aan te voeren. In 1952 hoont men de eerste machine van 50.000 kw ln gebruik te kunnen stellen. OOK VANDAAG GROENTEN-EXPORT Het bedrijfschap van Groente en Fruit deelde mede dat export van groenten naar Duitsland vandaag dw«ne '-in vinden, waarbij deze'fde maximum ex port percentages als eisteren golden. langer aarzelt om tot afbraak van het systeem van het nationale collectivis me over te gaan. Hierbij dient men, aldus spr., vooral niet uit het ooe te verliezen, dat het communisme od de loer liet om Drofiit te trekken uit een economische wanorde. Spreker eindigde met een citaat van eert Zwitsers philosoof uit de laren na Napoleon, toen de economische verwar ring in Europa ook zeer groot was en die toen verzuchtte: „Alle dwaasheden moeten worden begaan voordat men weer tot bezinning komt". LONDENSE HAVENSTAKING WEER UITGEBREID. Opnieuw hebben 700 Londense boot werkers het werk neergelegd. Het aan tal stakers bedraagt thans 15.341. Op 91 schepen wordt niet en op acht an dere gedeeltelijk gewerkt. De staking van de Londense bootwerkers heeft thans twintig dagen geduurd. In het kader van plannen, opgesteld door een vijf leden tellende commissie, welke door de regering is ingesteld, toen zii de staat van nood afkondigde, zjjn thans meer dan zes duizend sol daten bezig met het lossen van aan bederf onderhevige goederen. 60% van de bemanning van de Bea- verbrae een van de twee Canadese schepen, die bij het stakingsgeschil be trokken zijn verklaarde, dat 't schip niet langer „besmet" was. In een brief aan net Britse ministerie van Arbeid doen de zeelieden -een beroep op de Londense havenarbeiders „dit nutteloze en verkeerd voorgestelde geschil te be ëindigen." Havenarbeiders te Duinkerken heb ben besloten de Londense havenarbei ders en de Canadese zeeliedenunie te steunen door op schepen uit Londen of Canadese havens de „langzaam-aan" methodes toe te passen. Onderzoek naar de Franeker-ramp VERHOOR VAN VIJF UREN. De speciale commissie van de'rege ring van India, die een onderzoek in stelt naar de oorzaken van de ramp met de Franeker, heeft gisteren functiona rissen van het vliegveld Santa Cruz. te Bombay en piloten ondervraagd. Neder landse luchtvaartdeskundigen waren bU het verhoor, dat in het geheim werd gehouden, aanwezig. De verhoren namen v«f uur in beslag en zouden betrekking hebben op de vlucht van de Franeker boven het vliegveld Santa Cruz vlak voor de ramp. Uitkering van achterstallige pensioenen BIJ HET BEDRIJFSPENSIOENFONDS VOOR DE LANDBOUW. Toen enige laren geleden plannen werden gemaakt om te komen tot een pensioenregeling voor het landbouwbe drijf, lag het in de bedoeling de rege ling op 1 Mei 1947 te doen ingaan. Door verschillende omstandigheden moest de datum van de ln werking tredine naar een later tijdstip worden verschoven en het is ten slotte 1 Mei 1949 geworden vóór de zaak in kannen en kruiken was. Van de latere Ingangsdatum dreigden verschillende landarbeiders de duoe te worden. We denken hierbij bil voorbeeld aan de arbeiders, die na 1 Mei 1947 65 jaar werden en dus bij een vroegere ingang der regeling al lang pensioen zouden hebben eehad. Gelukkig wordt dit bezwaar door een bilzondere over gangsmaatregel opgeheven. Dank zij deze maatregel krijgt iedere landarbeider die pensioen zou hebben gehad als de rege ling al on 1 Mei 1947 was Ingegaan, dat pensioen nu achteraf toch. Hij krllgt bo vendien de termijnen uitbetaald, die ver streken ziin sedert de datum, waarop zijn pensioen had moeten ineaan. Dat is voor veleh dus een aardie sommetje. Om in het bezit van het pensioen te komen, moet thans een aanvrat inge diend worden bij de sociale verzekerlngs- commlssie Er zijn drie groepen van „pensioen gerechtigden": le. De landarbeiders, die na 1 Mei 1947 hun 65e jaar hebben be reikt; 2e. de landarbeiders, die na 1 Mei 1947 invalide zijn geworden (deze zullen Intussen al een Invaliditeltsrente inge volge de Invaliditeitswet hpbb«n gpkre- gen) en 3e. de weduwe en de wezen van de landarbeiders, die na 1 Mei 1947 zijn overleden. Wie meent tot één dezer groe pen te behoren, kan zich aanmelden, waarna wordt onderzocht of de aanvra ger inderdaad recht heeft. De pensioenen van het Bedrijfspen sioenfonds staan geheel lrv> van die in- eevolge de Invaliditeitswet en worden dan ook naast deze genoten. Er moet nog even de aandacht op worden gevestigd, dat alle aanvragen 'p*-dego moeten worden bekeken en dat het vaak nodle zal ziin epn onderzo°k in te stp'len naar de inipthp'd vin een oogave. Daarmede houde men rekening! NACHTWAKER DRONK WIJNVAT LEEG Tot grote verbazing van de chef portier van de Droogdok Mjj te Am sterdam meldde 's morgens de nacht waker zich met de mededeling: „fouil leer me maar". De man bleek zwaar beschonken en toen de chef-portier eens nader onderzoch* wat de man had uitgevoerd, bleek dat hij een vt wjjn afkomsiig van een Frans schip, bijna geheel had leeggedronken Op een rondgang was de verleiding te groot gebleken Dp man zit op het ogenblik afgevoa* aerd, am Vit bjj te komen....

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 1