Aquaria- en ferraria-lenloonffelüng geoper Een interessante expositie UIT DE RIJNSTREEK Officiële publicatie Laatste berichten STADSNIEUWS Beurs van Amsterdam (Foto Leidsch Dagblad/Van Vliti Vol belangstelling nemen de heer en mevrouw Van Kinschot van een der aquaria kennis. V.l.n.r. burgemeester Van Kinschot, de gewestelijk Inspecteur L.O., de heer H. A. Vriend, mevr. Vriend, mevr. Van Kinschot en de voor zitter van de tentoonstellingscommissie, de heer Anton de Groot. a ALPHEN Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeutisch examen voor bouwkundig ingenieur de heer P. A. van Berkum alhier. Gistermorgen vond in het Raadhuis de openbare aanbesteding plaats van het verbeteren en splitsen van het pand Lindenhovestraat 2. Er waren 9 inschrij vers, allen uit deze gemeente. W. van Beljeren f. 14.660; W. van Egdom f. 14.850; C. de Kleer f. 14.980; S. Tromp f. 14.990; F. Donker f 15.453; H Oudenes f. 15.500; J. Westmaast 1.15.850; W. v. d. Helm f. 15.650 en W. v. d. Leek f 15 900 De opbrengst van de Anjerdagcollecte bedraagt t. 210. Het verkeersexamen voor de schooljeugd. Gisteren werd aan 121 Jongens en mel6jes het diploma ter hand gesteld, behaald bil het verkeersexamen, op het bordes van het Raadhuis. De burgemeester wees allen nog eens nadrukkeliik op het be lang steeds een veilig verkeer te bevor deren. Eveneens voerde het woord mr J. J. H. van der Brug. voorzitter van de Ver. Veilig Verkeer. Van Maandag af vlaggen. In verband met de Laura-tooht verzoekt het organiserend comité om te beginnen met Maandag 4 Juli voor 4 dagen do vlag uit te seekén. GEMEENTELIJKE AANBESTEDING. In ons bericht van gisteren over de aanbesteding voor werkzaamheden ter verbetering van de Ziende- en Kromme- weg, zijn enkele woorden weggevallen. Als laagste inschrijver werd niet geno teerd de fa Rlenstra en Holker uit Rot terdam. doch de fa M. Gortcmulder uit Dlemen met f. 42.000. De eerstgenoemde firma was de hoogste Inschrijver met- f. 58.000. Inspectietocht Provinciale Staten. Wie gisteren per schip onze gemeente door de Oude Rijn passeerde, moest zioh ■wel in een feeststad gewaand hebben, zulks in verband met de honderden vlag gen die door de bewoners langs, de Rijn uitgestoken waren in verband met het bezoek van de leden van de Provlnoiale Staten van Zuid-Holland aan onze ge meente. Om precies kwart over een paseeerde de salonboot ..Maria Cristine" van de fa. Neuteboom uit Lelden de pas p.eheel ge schilderde 's-Molenaarsbrug. Aan boord bevonden zlah naast een zestigtal leden van de Staten de Commissaris van de Koningin in Zuld-Holland, mr L, A. Kespers. die aan de Ouddhoornseweg vLa de begeleidende politiéboot aan wal werd gezet om per gereed staande auto de terugreis te aanvaarden Het gezelschap, dat vanuit Leiden de reis was begonnen en vla de Kagerplas- scn. de Braassemerraeer en de Helmans wetering onze gemeente was binnen ge komen. vervolgde de reis naar Gouda over Boskoop en Waddlnxveen. Overal werden de leden van de Staten met ge juich ontvangen. Teneinde het gezel schap een Indruk te geven hoe hard nodig het toch wel is. dat de oude Alpheuse brug met de meeste spoed vervangen wordt, werd namens het gemeentebestuur dóór de rivierpolitie een prachtige taart aangeboden ter grotte van 75 cm. bil 50 cm. Wii willen slechts hopen, dat de crude brug bil na net zo spoedig verdwe nen zal als deze fraaie taart. BODEGRAVEN Burgerlijke Stand Getrouwd: Teunls Krieger, 26 Jaar en Aaltje Voorbergen, 23 Jaar. BOSKOOP HET 50-JARIG JUBILEUM VAN „EXCELSIOR". Voor tal van genodigden vond giste ren in de raadszaal van het gemeente huis de opening plaats van het con- coure ter gelegenheid van het 50-jarlg jub*um van Excelsior.- - Na de inleiding van de voorzitter der muziekvereniging, de heer W. Schouten, nam de burgemeester mr dx E. P. Ver kerk, het woord. Hij heette als voorzit ter van het ere-comité allen hartelijk welkom. Dat deze opening in het gemeente huis plaats vindt, aldus spr., betekent, dat het gemeentehuls geen museum is en het jubileum van Excelsior een beT langrijke gebeurtenis is. De burgemees ter stelde het op prijs uit eigen erva ring te kunnen getuigen, dat Boskoop actiever deelneemt aan het cultuurle ven dan menige zwaar gesubsideerde stad. „Het is ook geen chauvinisme als ik zeg, dat de betekenis van Excelsior die van een plaatselijke muziekvereni ging overtreft". Een woord van hulde, aldus spr., voor het bestuur en de directeur der vereni ging op deze officiële plaats is zeker verdiend. Toch is er nog iets meer nodig dan een uitstekende dirigent, een actief be stuur en trouwe leden, dat is de spon tane medewerking der burgerij. De burgemeester erkende dankbaar dat die medewerking er was. Spr. be sloot met mede te delen, dat enige le den van het muziektent-comité contact met de directeur van gemeentewerken hebben opgenomen. „Ik vertrouw dat uit deze samenwerking met de heer Van Riemsdijk iets behoorlijks zal te voorschijn komen. Als ieder naar zijn kunnen medewerkt, wordt ook dit pro bleem opgelost. Ik verklaar deze plech tigheid geopend met de wens, dat „Excelsior" nog lang mag blazen in een vrij Nederland". Na deze redevoering had de opmars plaats naar het concoursterrein. Na de opening van het concourster rein door de burgemeester, werd onder leiding van haar directeur de heer W. P. Steyn, door het „Zaanlandse Kapel" uit Zaandijk een concert gegeven, waar grote belangstelling voor bestond. HULDIGING J. ZWARTENDIJK. Naar wy uit goede bron vernemen, zal in de tweede helft van de maand, de heer J. Zwartendijk, hoofd der Plantcn- zlektenkundlge dienst alhier, in verband met het aanvaarden van een functie bij de RMkslandbouwschool te Wagenlngen. gehuldigd worden, voor heL vele door nem verrichte werk in het belang van de tuinbouw. Voor deze huldiging heeft zich een comité gevormd. De burgemeester maakt bekend, dat een dezer dagen een geldinzameling ge- HUISBRANDOLIE VOOR PARTICULIEREN EN GROTE GEBOUWEN. Voor het stookseizoen 1 October 1949/ 30 April 1950 zal voor particuliere ver bruikers 4000 L huisbrandolie per Instal latie beschikbaar worden gesteld, met dien verstande, dat bepaalde categorlën van verbruikers, zoals medici, advocaten en notarissen met praktijk aan huis, voor een toeslag in aanmerking kunnen komen. Deze toeslag zal voor elk geval afzonderlijk worden vastgesteld. Ook voor panden, waarin verscheidene gezinnen wonen, kan een toeslag worden verleend. Hoofdbewoners van percelen, die voor toewijzing van hulsbrandolie in aanmer king menen te komen, dienen daartoe vóór 15 Juli as. een schriftelijk verzoek te richten tot het Rilksbureau voor Aard olieproducten, Bezuidenhoutseweg 187 189, 's-Gravenhage, met vermelding van de olieleverancier. Beheerders van grote gebouwen en in stellingen dienen zich voor een toewijzing van hulsbrandolie of iere s';j -kolle eveneens schriftelijk voor 15 Juli a tot bovengenoemd Rijksbureau te wenden. houden zal worden, voor het geschenk dat door het Nederlandse volk aange boden zal worden aan H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins der Nederlanden ter ge legenheid van hun koperen bruiloft. Tot onderwijzer aan de Mulo-school, Rozenlaan alhier, is benoemd de heer M. J. Kaashoek te Vlaardlngen. HAZERSWOUDE Onze plaatsgenoot, de heer S. de Kort is van. hulpbesteller tot vaste besteller bij de P.T.T. benoemd. LEIDERDORP DE GEMEENTERAADSVERGADERING. De Raad kwam ln openbare vergade ring bijeen; voorzitter burgemeester K. van Diepeningen. Onder de Ingekomen stukken bevond zich een schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van de gemeentebegroting 1949 Mevr. Th. ReeserYkema vroeg ont heffing van haar functie als lid van de adviescommissie bedoeld in art. 8 der Woonruimtewet. Het voorstel van B. en Wdit verzoek ln te willigen onder dank betuiging voor de vele diensten ln deze functie aan de gemeente bewezen, werd aangenomen. Een verzoek van de heer Schreuder, de pachter van het Dorpshuls, om vergunning voor de verkoop van sterke drank, werd ln handen gesteld van B. en W. voor prae-advles. evenals een verzoek van de sigarenfabrikanten, de heren Van Llerop en Senders, om meer fabrleksrulmte. Punt 4 der agenda betrof een verzoek van de Leiderdorpse Voetbalclub om in trekking van het op 29 October 1948 ge nomen raadsbesluit. Dit besluit voorzag ln het tor beschikking stellen aan R.C.L. van twee voetbalterrelnen. R.C.L. kan thans op goedkopere wijze een 2de ter- Teln- ln gebruik krijgen, n.l. een weide van de heer Samsom, die voor de junio resleden geschikt gemaakt kan worden. Dit punt gaf aanleiding tot uitvoerige besprekingen en waaraan deelnamen de heren v. Winkel, Vermeulen, v. d. Stoel en Van Stralen. De voorzitter antwordde uitvoerig. Het voorstel werd zonder stemming aangenomen. Een verzoek van de Vereniging voor Kleuteronderwijs, tot stichting van een kleuterschool op het speelterrein aan de Sportlaan werd aoor de raad Ingewilligd. Een voorstel van B. en W. om hen een blanco-credlet te verlenen voor het tref fen 'van voorzieningen aan de zeer bouw vallige boerderij, bewoond door de heer Samson, zal ln studie genomen worden door het dagelijks bestuur en een des kundige. Tot lid van de commissie art. 8 der wcmrnlmtewet 'n de ««♦•!-<»- mevr Reeser benoemd dé heer J. J. Boon, lid van de Raad. Aan de Oranje-Ver, werd een verho ging van de reeds verleende subsidie toegezegd ln verband met de mede door haar georganiseerde autotocht v. ouden van dagen. Aan het gemeentepersoneel zal een vacantletoeslag worden verleend overeenkomstig de Rijksregeling. Bil de behandeling van de comptablllteltsbe- slulten werd nog stelling genomen tegen het besluit van de Minister inzake de samenstelling van de begroting. Ver schillende leden hadden er bezwaar te gen. dat een saldo van een andere dienst in de toekomst niet meer mag worden benut voor een nieuwe begro ting, daar dit saldo thans gereserveerd moet blijven en er alleen met goedkeu ring van Ged Staten over beschikt mag worden. Men achtte dit weer een be knotting van de gemeentelijke zelfstan digheid. BIJ de rondvraag deelde de voorzitter noe mede. zulks in verband met een des tijds gedane vraag, dat binnenkort de Kom v. Aalweg herbestraat zal worden. De heer Van Stralen vroeg wanneer nu eindelijk de laatste gemeentewoningen gereed zouden komen. De voorzitter ant woordde hierop, dat dit volgens de aan nemer binnen 2 h 3 maanden zou zijn. Hierna sluiting. Vandaag herdenkt de heer W. Kra nenburg de dag, waarop hij 50 Jaar ge leden in dienst trad bij het aannemers- en bouwbedrijf van de heer M van der Velden, voorheen M. Splinter,- alhier. De krasse Jubilaris, geboren en getogen Leiderdorper, die thans reeds ruim 70 Jaren telt, verricht nog dagelijks zijn werk als metselaar, bijgestaan door twee zoons, terwijl een derde zoon hetzelfde beroep uitoefent ln dienst van de heer Meerburg. TER AAR Ds H. Jongebreur beroepen. Ds H. Jongebreur, Ned. Herv. predi kant te Mastenbroek is beroepen door de Ned. Herv. Gemeente alhier. Het volgende gedicht was gespoten op de taart, welke door het gemeentebestuur van Alphen a/d Rün de leden van de Provnciale Staten werd aangeboden: Wees een heer in 't verkeer. Hoort men heden meer en meer. Bii Alphens Brug, Werd het slagwoord vlug: „Wees een slang in 't gedrang." Bedreigd wordt uw levensgang. Een nieuwe brug is d* enige ans Provinciale hulp verwacht men thans." MARKTBERICHTEN LEIDEN, 1 Juli. Veemarkt. Aangevoerd 8 fokstieren; 15 slachtdieren; 84 kalf- en melkkoeien 450850, mat; 9 varekoelen e.a. 350550, tam; 350 vette koelen; 7 pinken; 6 vette kalveren; 182 nuchtere slachtkajveren; 250 vette schapen; 95 weldeschapen 6080, matig; 111 vette lammeren 3445, matig; 444 lammeren 2232. matig; 19 zeugen; 195 mestvarkens 5065. matig; 462 biggen 3550. matig: 7 paarden; 31 bokken en geiten 1540. matig. LEIDEN, 1 Juli Kaasmarkt. Aangevoerd 93 partijen 83 partijen Goudse kaas zware 182; le soort 170174; 2e soort 165169. 10 partijen Lcidse kaas le soort 160165 per 100 kg. Handel matig. KATWIJK a. d. RIJN. 30 Juni. Groente- velling. Aardappelen bonken 88.10; idem groten 89.20; idem drielingen 5.80 6.60; Idem kriel 34.50; Bospeen 916: Waspéén 1217: Kroten 88.25; Uien 1719 50; Sla 1.806.60; Tuinbonen 19 21; Aardbeien 0.550.65. ROELOFARENDSVEEN. 30 Juni Groen teveiling. Aardbeien 1724; Framboos 2739 per pond; Bospeen 7.008.00; Breekpeen 7.009.00; Bloemkool 6-00 29.00: Kropsla 1 502.10; Tomaten 40.00 50.00 per 100; kassnljbonen 9.5012.00; idem stek 5.007.00; Prinsebonen 11.50 12.50: Peulen 1 205.60, Doperwten 2.80 3.20; Capucyners 3.103.60; Tuinbonen 1.401.60 per 10 kg. VRIJDAG WET BEDRIJFSORGANISATIE VERMOEDELIJK NIET VOOR ZOMERRECES. De Tweede Kamer ls gisteren ver daagd tot a.s. Dinsdag. Op de agenda staan dan o.a. de stemming over de motie-Droesen en die over het Land bouw egalisatiefonds. Wanneer men in aanmerking neemt, dat de regering na de terugkeer van minister Van Maarseveen uit Indonesië vermoedelijk een verklaring zal afleg gen over.de situatie aldaar, waarop een gedachtenwisseling in de Kamer is te verwachten, is volgens parlementaire kringen de kans uiterst gering, dat het ontwerp wet op de bedrijfsorgani satie nog behandeld zal worden vóór het zomerreces (22 Juli). COWBOY FILMHELD DIX WENST RUST De Amerikaanse filmheld Richard Dix heeift zijn cowboy-spullen aan de kapstok gehangen, zijn kittige paarden op stal en zijn „zilverbuks" in de hoek gezet.' Hij -geniet nu van een vacantie- trip in Europa. Thans verblijft hij met zijn vrouw en twee zoons in Den Haag. Richard Dix, die ip vele cowboy-films optrad, heeft onlangs een aantal weken in een ziekenhuis moeten doorbrengen. Daarom gaf hij thans de wens te ken nen „met rust gelaten te worden". MEVR. VAN KLEFFENS EN MEVR. VAN ROYEN NAAR ONS LAND. De „Nieuw Amsterdam" is vanmiddag uit New York naar ons land vertrok ken. Onder de passagiers bevindt zich o.m. mevr. Van Kleffens, die ln ons land haar zomervacantie zal doorbren gen. Verwacht wordt dat mr Van Klef fens zelf later naar ons land zal gaan. Ook mevr. Van Roy en en haar vier ■kinderen reizen met de .Nieuw Am sterdam" naar Nederland. Het is hun bedoeling, dr Van Royen te ontmoeten wanneer deze uit Indonesië in ons l{ind komt. Het Commissariaat-Generaal voor de Nederlandse economische belangen ln Duitsland is per heden in liquidatie getreden. Volgens een officiële raming be droeg het aantal inwoners der VB. op 1 Mei 148.711.000 een record-cijfer! In de eerste vier maanden van 1940 steeg het bevolkingscijfer met 675.000. WOUBRUGGE AFSCHEID VAN WACHTMEESTER TERHORST. Wachtmeester H. C. A. Terhorst, die vandaag de dienst met pensioen verlaat, heeft gistermiddag in de Raadzaal af scheid genomen. Aanwezig waren burgemeester J. C. van Wagenlngen, de secretaris H. J Hoo- genboom en de gemeente-ontvanger, de heer J. van Reenen. Het korps waartoe de heer Terhorst behoorde, was evenals het gemeenteper soneel bijna voltallig aanwezig. De schel dende politieman werd hartelijk toege sproken door de burgemeester Spr. prees hem als een politieman, die steeds nauwgezet zijn plicht vervulde, Tevens werd gewezen op de goede ver standhouding, die er steeds heerste. Hij wenste hem en zijn echtgenote nog goede Jaren toe, waarna hij hem namens het gemeente-personeel een portefeuille aan bood. Vervolgens sprak Majoor Warmolts. Spr. legde de nadruk op Terhorst's stand vastigheid. Steeds bleek hij de Juiste man op de Juiste plaats te zijn. De groepscommandant van Leiderdorp, de heer Kronenburg, wilde gaarne nog enkele woorden aan het gesprokene toe voegen. Hij hoopte, dat de heer Terhorst nog lang door God gespaard mocht bleven. Hi) bood hem namens het korps een ba rometer aan, een bijzonder model, gevat ln een stuurrad, dat hij in zijn motor boot steeds als aandenken gebruiken kan. Zichtbaar bewogen dankte de heer Terhorst voor de woorden die tot hem gericht waren en de mooie geschenken. Allen werden te zijne huize uitgenodigd. Foto eidsch Dagblad/„Lux" BRANDWEERLIEDEN GINGEN UIT. Evenals vorige Jaren, maakte de ge combineerde brandweerverenigingen van Woubrugge en Hoogmade, „Altijd Paraat", gisteren een tochtje naar Noord-Holland. Men bezocht Schiphol, Monnikendam. Marken en Hilversum, alwaar een studio werd bezichtigd. In Valkenveen vonden de motorbootjes natuurlijk gretig aftrek. Tegen halfelf was men ln Woubrugge terug. HET KONINGINNEFEEST. Na veel besprekingen is besloten de viering van het Konlnglnnefeest dit Jaar te laten samenvallen met de, viering van het 12j-Jarig huwelijksfeest van het Koninklijk gezin. Het feit, dat de toestand in Indonesië nog velen onzer om persoonlijke rede nen dikwijls zorgen baart, is aanlei ding geweest de viering zo 60ber mogelijk te nouden. Donderdag. 7 Juli zullen om 2 uur op het terrein van de heer J. Buitenhuls kinderspelen worden gehouden, waarbij de kinderen zullen worden getracteerd. Om 7 uur zullen de dames en heren van Woubrugge de krachten méten ln een wedstrijd op de flets en ten slotte zal om 8 uur een feestavond in „Het Oude Raedthuys" aanvangen. Het fanfarecorps „Harmonie" zal zijn onontbeerlijke medewerking verlenen, door het geven van een openlucht-con cert. Jongetje verdronken. Woensdagavond is de 7-jarige Alain M. P. G. Paquet uit Brussel, die met zijn moeder voor vacantia bil een oom logeer de. m een onbewaakt ogenblik in de Helmansweterlns: geraakt en jammerlijk verdronken. Burgerlijke Stand Geboren- Anna Cornelia, d. van Hl Stougle en C. Bregman. Ondertrouwd Hendrlkus Theodorus Blokker.- 23 Jaar en Henörika Anna Hille- naar. 28 Jaar. Overleden; Alain M. P. G. Paquet, 7 J. C.N.V. voorzitter Ruppert over de positie van de arbeider OVERLEG EN SAMENWERKING NOODZAKELIJK. Op de buitengewone algemene verga dering van het C.N.V. te Utrecht, hield de voorzitter, de heer M. Ruppert een rede, waarin hij het 40-jarig bestaan van het C.N.V. herdacht. Spr. zei o.a., dat, wie de eerste geschriften van de Christelijke Vakbeweging raadpleegt, daarin telkens één gedachte zal terug vinden. n.l.: „Gij, arbeiders, zfjt niet „maar" ar beider. Gij zyt niet een minderwaar dig wezen. Gij zijt geschapen door God. HU schlep u naar zijn eigen beeld." Dit is heteerste.dat de Ohr Vakbewe ging tegen de arbeiders en de patroons heeft gezegd: de arbeider is geroepen om zijn vrouw en zijn kinderen met God en ;met ere te onderhouden. Eerste voorwaarde daartoe is: over leg en medezeggenschap over het loon en de verdere arbeidsvoorwaarden. Want de arbeider is een volwaardig lid van de gemeenschap van onderneming en bedrijf. Van een loonvaststelling door de wet van vraag en aanbod kan geen sprake zijn. Wie de eerste geschriften der Chr. Vakbeweging leest, zal telkens ook te rugvinden de motieven: „ovejrleg en samenwerking". „Het verbond aanvaardt dé Chris telijke beginselen en verwerpt mits dien de klassenstrijd", aldus spr. Zo luidde de grondslag van het CNV. en die grondslag is vlees en bloed ge worden van de mannen der Chr. Vak beweging. Nog een derde levensbeschouwing heeft de Chr. Vakbeweging cp haar weg ontmoet, nl. die van de totale staat, waartegen zij steeds gewaar schuwd heeft. Het moeilijkste front is echter de striid tegen geestverwanten „Een duivel od Dantoffeitjes". Zo is de Christelijke Vakbeweging genoemd. En nog zijn er dcminé's, die van toeten noch blazen weten, en de Chr. Vakbe weging beschouwen hetzij als een se paratistisch gedoe, hetzij als een stre ven. dat de arbeidende stand naar de afgrond voert. Het zij zo. THANS RUIM 150.000 LEDEN. Niet het minst vraagt de Christelijk- sociale voorlichting onze aandacht. 150.075 zijn thans Christelijk georga niseerd. Maar nog duizenden zijn on georganiseerd en eveneens duizenden zijn verkeerd georganiseerd. Het blUft onze onafwijsbare roeping al deze mannen en vrouwen er van te overtuigen, dat Gods gebod geldt niet alleen voor ons persoonlijk leven, maar ook voor het organisatieleven. Spr. zelde tenslotte dat de Chr. Vak beweging het sociale vraagstuk niet zal oplossen. Maar het Rijk. waarin geen sociale, disharmonie zal zün, is komen de, alzó besloot de heer Ruppert. Gouden jubileum Staats vissers-havenbedrijf DRUKBEZOCHTE RECEPTIE. Gistermiddag heeft het Staatsvissers- havenbedrljg in IJmuiden officieel zijn gouden jubileum gevierd met een recep tie, waarop vele vooraanstaande figuren uit de wereld van vishandel, rederijen,* Rijkswaterstaat en burgerlijk bestuur vertegenwoordigd waren Daar tevens de heer C. Oud als directeur van het be- drilf afscheid nam. hebben honderden de gelegenheid aangegrepen om zowel wegens het 50-jarig bestaan van zün be drijf als ter gelegenheid van zün heen gaan hem de hand te drukken. De nieu we directeur zal zijn mr J, R. van Eerde. Tijdens de receptie werden drie ko-*- ninklijke onderscheidingen uitgereikt en wel aan de boekhouder H. Koster, de dokmeester P. H. Neeven en de chef- pakman J- C. Visman. die allen met een medaille van de Orde van Oranje Nas sau werden gedecoreerd. De rechtspraak in Tsjecho-Slowakije RECHTER IN 2 JAAR! Bij Tsjechoslowaakse gerechtshoven- worden bhans arbeiders, die een jaar speciale opleiding hebben genoten, aan gesteld als openbaar aanklager. Vol gens een officiële verkaring zouden vele van deze functionarissen beter zijn dan universitair gegradueerden! In Praag begint men met tweejarige cursussen voor arbeiders, die rechter willen worden. (Het bo\enstaande bewijst opnieuw hoe weinig waarde men in communis- tlsch-georiénteerde landen aan het Recht toekent. Red.) Volgens de Lloyds agent te Tam- pico (Mexico) zouden 7 personen om het leven zün gekomen toen een Mexi caans schip met olievaten in de haven van Tampico in de lucht vloog. EEN JUBILEUM BIJ DE V.V.S.L. Het feit, dat mej. G. W. Kantebeen gisteren 12% jaar werkzaam was op de huishoudafdeling van de V.V.SX., was voor bestuur en leden van deze vereni ging aanleiding om de jubllaresse har telijk te huldigen en haar te zeggen welk een uitnemende kracht zi) ls in het grote V.V-S.L.-gezin. Per motor bootje afgehaald van het V.V.S.L.-ge- bóuw aan het Rapenburg, koerste men naar Allemansgeest te Voorschoten, waar een vergadering van deze vereni ging werd gehouden. Nadat de leden van de toneelclub een vrolijk spel had den opgevoerd, sprak de presidente mej. H. G. Blom de jubilaresse hartelijk toe en bood haar namens de vereniging een blijvend aandenken aan. Verschillende sub-verenigingen en commissies zeiden het met bloemen. Een maaltijd in het clubgebouw en een uitstapje naar Den Haag, waar een voorstelling ln het Scala-theater werd bijgewoond, besloot deze voor mej. Kan- tebecn zo prettig verlopen dag. J. W. STOFFERS t In de ouderdom van 71 jaar is gister- middag overleden de heer J. W. Stof fers, oprichter en oud-directeur van de N.V. Intern. Handel Mij Imenexco en president-commissaris van de N.V. v/h R. M. Beuth en Zn. De teraardebestelling van het stoffe lijk overschot zal a.s. Maandagmiddag om 2 uur plaats vinden op de begraaf plaats aan de Groenesteeg. V.O.M.O. Het bestuur van de afd. Leiden van de V.O.M.O. (Voor Onze Militairen Overzee is ajs volgt samengesteld: J. L. F. v, d. Mëyden, Voorzitter; Mevr. I. HoogeveenDe Vries, Secretaresse (Ko- ninginnelaan 58); Mej. Z. Groeneveld, Penningmeesteresse; J. Deroge, Vice- Voorzitter; Mevr. C. Sieval, 2e Secreta resse; Mevr. Planjer, 2e Peningmees- teresse; M. L. Spruit; Mevr. D. H. Tel- Jeur en E. BeU. IN TEIL KOKEND WATER GEVALLEN. Gistermorgen is het 3 %-jarig meisje. Andrea van W. wonende aan de Schel penkade, in een teil met kokend water gevallen. Met ernstige brandwonden aan de onderste lichaamsdelen is het kind per E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Aanvankelijk vreesde men voor het leven van de kleine, doch hedenmorgen was de toe stand bevredigend. De 17-Jarige P K. uit de Dozy- straat werd gisteravond ln het Lldo- theater onwel. Het bleek, dat hU de ge hele dag in de zon had gelegen. De E.H.D. vervoerde hem met een vermoe delijke zonnesteek naar het Academisch ziekenhuis. - Hedenmorgen is de 00-Jarige brug wachter P. van W. bekneld geraakt tus sen de balans van de Kraaierstraatbrug en een z.g.n. Hamei-stelling. De E.H.D. heeft het slachtoffer met inwendige kneuzingen en een bekkenfractuur over gebracht naar het Acad. Ziekenhuis. Onze stadgenote mevrouw J. E. van Lohuizen-De Leeuw promoveerde heden te Utrecht tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op een proefschrift getiteld: ..The scythian period, an approach to the history art, epigraphy and palaeo graphy of North-India from the first century B.C. to the third century A D." De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen heeft aan 'mej. Magdalena A. Beek wegens 20-jarige trouwe dienst bii de familie prof. dr H. W. Siemens alhier een medaille en oorkonde uitge reikt: Vrüdag 1 Juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Vorige O. K. koers v. heden Ned. '48 3% 100 Ned. '47 3% 3 97fé Dollar-Ing. '47 3 107^ Investerlngscert. 3 97% Ned p. L962/4 m.b. 3 98% Indlë *37 A 3 953/a Grootboek '46 3 97^ ACTIEVE AANDELEN Kolon. Bank 80% N. Ind. H.bank 109 Ned. HandelmU 151% 164% 163% 263% 260 Philips 230 231% Wilton Feyenoord 150% 299% 300% 130 134% Deli-Bat. Rubber 97 noil Amer lun 143% Kon N Stoomboot 119 120 Ned Scheepv Unie 157% 158% H V A 154% Java Cu!t 80 Dell Bat MU 133% 134% 148% 149% 137 Chr. Mat. Vakverbond herdenkt 40-jarig jubileum JUISTE ANTWOORD AAN COMMUNISME NOODZAKELIJK. De jubileumherdenking van het Chr Nat. Vakverbond, dat vandaag 40 jaa bestaat, ls gisteren ingeluid met eei begroetingssamenkomst in het gebouu van K en W. te Utrecht. 's Avonds vond onder overgrote be langstelling een dankstond plaats, bij gewoond door de Minister van Oorlog, mr F. W. Schokking, in Utrecht's groot ste kerkgebouw de Buurkerk. Ds H. J. F. Wesseldtjk en prof. dr G. B. BriJlenburg Wurth spraken daar over het C.N.V. in het verleden en ln de toekomst. De eerste sprak een woord van be zinning op het geloof en zeide, dat men dankbaar mag zijn voor wat het CN.V heeft weten te bereiken. Prof. BrUJenburg Wurth zelde, da het C.N.V. In de toekomst minder dai ooit kan worden gemist. Het staa voor de precaire roeping het juist antwoord aan het communisme t< geven. Wü moeten strUden voor eei meer rechtvaardige en humanere sa menleving en voor de waarachtige broederschap onder de mensen. Met deze gedachte moet het C.NV zijn werk verrichten en daarme'/; bou wen aan een ware maatschappelijke orde, aldus eindigde prof. Brillenburg. BEURSOVERZICHT Dividendaankondigingen en maat- schappijberiohten ten spijt had de Am sterdamse beurs vandaag aanvankelu? weer van apathie te lijden. Eerst na midden beurstijd trad er van publieke zijde een kleine belangstelling op, waar door de koersen incidenteel iets aan trokken. Vanmorgen is de jaarvergadering van de Koninklijke gehouden. Het bestuur beschouwt de ontwikkeling van de olie prijzen niet ongunstig, de ontwikkeling van de maatschappij bevindt zich in n stijgende lijn en ae liquidatie positie is goed. Van enige invloed hiervan op het koersverloop van ons hoofdfonds was geen sprake. De notering bewoog zich rond de prijs van gisteren; tegen slot kon nog net de 300 gehaald worden. Scheepvaart Unie heeft over 1948 een dividend bekend gemaakt van 10,3%. waarvan 4,34% in aandelen. Stockdivi denden zijn geen stumulans tot hogere koersen. Scheepvaart Unie reageerde dan ook met een daling van ruim 1 nro- cent op dit toch niet ongunstige divi dend. De overige scheepvaartwaarder> lagen wat zwaar. Aandelen Paketvaart liepen van 146 tot 144 terug. Evenals verleden Jaar is het dividend Aku 7%. Het fonds reageerde van 167 3/4 tot 164%. Philips avanceerde tot 230%. Unilevers vrüwel onveranderd. De Indonesische markt hield zioh be trekkelijk goed; tegen slot behaalden enkele grotere waarden zelfs een be hoorlijke koerswinst. Amsterdam Rub bers verbeterden evenals Dell ruim 3 punten. HVA's bewogen zich rond 154. Opmerkelijk is het koersverloop van aandelen Indische Escompto Mij., die vóór de dividendaankondiging op 94 stonden, daarna stegen tot 103 en ge durende de laatste dagen weer gelei- delük aan op 94 terugvielen, hetgeen moet worden toegeschreven aan de ge- deeltelüke betaling van het dividend in aandelen. De stemming op de Staatsfondsen- markt was aan de ongeanimeerde kant. De 3% Nederland 1947 en de investe ringscertificaten verloren 1/4 punt, Grootboek 46 was op 97 1/4 flauw. De 3% Ned. dollarlening was op 107 1/16 1/8 punt hoger. De Philips dollarlening op 114 onveranderd. NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. Leningen A'dam 1947 (3%) 3 Den Haag 1947 I 3 R'dam *37 I, n 3% Industr. Obligaties Lever's Zeep MU 3% Kon. Petr. Mi) 3% NIF.T-ACTIEVE AANDELEN Bank- en CredletinsteUIngen Amsterö. Bank 158% Rotterd. Bank 167% Twentsche Bank 163% Industriële Ondernemingen Ned. G. en Splr.fabr. 323 Rott. Droogd MU ..346 Zwanenb. Organon 178 Handelsondernemingen Born. Sum. R. MU 141% Internatlo 186 Spoorwegen DelJ Spoorw Mi) ..60 Voorl. genoteerde aandelen Albert Heyo 177 Ned. MU Walv.Vrt. 112 Amerlk. fondsen Anaconda 25% Shell Union34% 100% 103% 101 102% 103%

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 3