I Prof. Mr C. P. M. ROMME Tijdschrijver Administratieve krachten Enorme Prijsverlaging Fa. P. STOEKE 20% KORTING Bouwkundig Tekenaar STENO-TYPISTE BEKENDMAKING DONZEN BEDDEN BEKENDMAKING België besteedt veel aandacht aan de Congo Belangrijke maatregelen op sociaal en Iconomiscli terrein Als de trekschuit naar Londen terugkeert UIT DE OMSTREKEN I dragen en overeenkomsten te maken, spreekt Maandag 20 Juni, in de Graanbenrszaal van „De Burcht" Onderwerp: Bloeiend Leideneist een sterke K.V.P.-fractie MUZIEK - ZANG AANVANG 8 UUR N.V. ZILVERFABRIEK „VOORSCHOTEN" Loopjongen OP ALLE VERFGOEDEREN 40 PASTELTINTEN DAGBLAD-RECLAME IS NIET TE VERVANGEN ZATERDAG 18 JUNI Merkwaardige reactie op filmvertoningen. (Van onze Brusselse correspondent). De evangelisatie en de verhoging van de koopkracht der Congolese bevolking Sijn twee problemen, welke het gouver nement-generaal Van Leopoldstad spe ciaal bezig houden. Voornamelijk het tweede is van groot belang in verband met de niet aflatende campagne van de niet-kolonlaie landen en eX-koloniale landen in de UNO tegen de „kolonisa tie". Als reactie op het ongunstig rapport Van een koloniale UNO-commissie over het Belgisch beleid in Ruanda-Urandi werd de koning van dit land ,de „Mwa- mi" Charles Rudahigwa, naar België geïnviteerd, nadat deze negervorst de Unorapporten als overdreven en ver valst had bestempeld, Het bezoek van deze negerkoning, de eerste, die ooit naar België kwam. verliep in een bui tengewoon hartelijke sfeer. Er is inmiddels een aanvang gemaakt met een groots opgezet plan voor de sociale en morele verheffing van de 10 millioen 914 duizend inlanders (dit is 610.000 mensen meer dah in 1938). Een gevolg daarvan is o.m. de toestemming aan de christelijke en socialistische vakbewegingen om in de Congo syndica ten voor zwarts arbeiders en bedienden in hét leven te roepen, Over enkele weken wordt bovendien hét „tienjarenplan" vah het ministerie van koloniën bekend gemaakt. Bet om vat grote openbare werken, o.m. het aanleggen Van spoorwegen en waterlei dingen, het veredelen van de veestapel der inlanders, het toewezen van land bouwwerktuigen, het vestigen van kleine industrie op het platteland, het bevor deren der landbouwcoöperatie, de me chanisatie der cacaobewerking, het aan leggen van grote visvijvers etc. Het kredietsysteem, dat in 1943 bé- gonnen werd, namelijk renteloos over- heidscrediet oVer een termijn van 7 jaar onder de voorwaarde dat de inlander een huis van duurzame materialen bouwt, zal worden uitgebreid. Hierbij zij aangestipt, dat de staat in menig op zicht het privê-initiatief achterna hinkt. De grote maatschappijen, o.a. de „Union miniere du haut Katanga", die de koper* en uraniummijnen exploi teert, gaven met hun modelorganisatie op sociaal en voornamelijk op medisoh gebied reeds lang het voorbeeld. Elke neger wordt er dagelijks gecon- troiperc en krijgt voeding en verzorging welke nergens anders in Afrika be staat. Het gouvernement-generaal heeft een prijscontrole ingesteld op de verkoop vah goederen aan Inlanders. De zwarte arbeidt!4 wordt verplicht een Werkkaart te bezitten en zowat overal fungeren thans reeds commissies voor beroepsbe kwaamheid, die brevetten uitreiken De blanke werkgevers zijn verplicht op bezitters daarvan de loonschalen toe te passen. Alleen reeds In Ruanda-Urandl werd, in 1948 niet minder dan 45 millioen francs aan sociale lasten uitgegeven. In Iturl, op de gezonde hoogvlakte van Oost-Congo, zijn tientallen sportvereni gingen en ctiltuurgroepen actief. Ze or ganiseren voordracht- en toneelavon den. pvenals cursussen in de Franse taal. Wat de film betreft moet men voorzichtig te werk gaan, De reacties van het inlands publiek zijn totaal ver schillend van de onze. Een film, die de kruisiging van Christus Voorstelde, werd uitbundig toegejuicht, en een teken filmpje van Walt Disney waarin de dieren spraken, wekte bij de negers groot ongenoegen. Ze dachten dat men hem voor de gek wilde houden en be kogelden het witte doek met zware kelen.... De katholieke en protestante missles staan dus niet meer alleen in de eigen lijke beschavingstaak. Het gouverne ment heeft thans beide Christelijke ge meenschappen gelijk gesteld inzake de subsidies, Tot grote tevredenheid van de pro testante missies, die meestal uit de U S.A, of Engeland afkomstig zijn, wordt hen op initiatief van de minister van koloniën nu regeringshulp ver_ leend. Het zijn de protestanten, die bijzonder waakzaam zijr in verband met cc communistisch? infiltratie De grenzen met Rhodesië zijn moeilijk te bewaken en het gebeurt, dat speciaal in de U.S.A. getrainde communistische negers via Zuid-Afrika dè Congo bin nen dringen en er zich als „profeten" voordoen. Af en toe moeten dan kleine opstanden onderdrukt worden. De Bel gische „territoriale" administrateurs zijn echter zeer goed onderlegde en soepele kerels. De inlandse negerpolitie is een werkelijk elitecorps en de „forces publiques" vochten in de oorlog zeer dapper in Abessynië tegen de troepen van de hertog van Aosta. De neger is sindsdien een uitgesproken Belgophiel. Hij verleende talrijke concessies aan Belgen, zijn militaire en economische raadgevers zijn rechtstreeks in Brussel aangeworven en hij gaf gaarne zijn exclusieve toestemming tot het inrich ten van een luchtlijn BrusselAddis AbebaStanleystad. SCHEEPSBERICHTEN ALCOR, R'damPorto Alegre, 18/6 te Santos; ALNATI, Buenos AiresR'dam 17/6 van Las Palmas; ALDABI, Bue nos AiresR'dam, 17/6 van Rio de Janeiro; ALHENA, R'dam—Buenos Aires, 18/6 te Rio de Janeiro; ADINDA (T) werd 16/6 van Pladjoe te Bangkok verw.ARENDSKERK, SydneyR'dam, pass. 17/6 Gibraltar; ANTONIA (T) werd 15/6 van Poro te Pladjoe verw.j BANTAM, 18/6 van Karachi te Bom bay; LIMBURG, 15/6 van Tanga te Rosario; NEDERLAND (T) 15/6 van Colombo naar Bahrein; PHRONTIS, New YorkJava, 16/6 van Pertang, RIOUW 14/6 van New Westminster te San Francisco; SAPAROEA, 14/6 van Portland Or naar San Francisco; De dreigende langzaam-aan-actie bij de spoorwegen (Van onze Londense correspondent). De Löndenaars en de ontelbare toe risten zullen hun plezier op kuntieh, wannéér de vijftigduizend spoorman- nen van de Metropolis hun dreigement volvoeren, om op 4 Juli een vertra gingstactiek te beginnen, indien op di: „Eén van de kerken in het mandaatgebied. Ruanda, de ex-Duitse kolonie. Deze kerk staat in Kabgayt." datum niet voldaan is aan hun eis tot loonsverhoging. De kans is zeer groot, dat ook de overige spoorwegarbeiders in het land zich bij deze actie aanslui ten. Er hoeft dan nog maar weinig te gebeuren, of een algemene spoorweg staking is een feit. De Londense spoorlijnen boven en onder de grond verwerken dagelijks drie millioen passagiers, Bussen en trams deze gaan volgend jaar cp de oud roest hoop elf millioen. In de spitsuren worden alleen al op de ondergrondse 600.000 mensen ver voerd. Met tussenpezen van slechts 90 secenden schuiven op sommige trajec ten de ratelende tubes langs de smalle, stampvolle perrons. Bijna iedereen die lu Londen werkt is forens en zelfs de genen, die in de stad wonen, zijn prac- tisch altijd op reis vanwege de enorme afstanden. Op de voornaamste spoorwegstations arriveren en vertrekken dagelijks vijf duizend treinen. Ik ben eens met enige spoorlieden gaan praten en ait is het beeld, dat zij mij gaven van een eventueel verlang zaamd optreden. Het zal zijn als in een vertraagde film. Alles zal op z'n elf en dertlgst gebeuren. Men zal zich zoveel mogelijk precies houden aan de letter van het reglement. Wanneer dat ge beurt, betekent het, dat men vasthoudt aan het uiterste minimum, want in de practljk plegen de dingen sneller te gaan dan in theorie. Dit is met name het geval bi) de omslachtige voorschrif ten voor het rangeren, die nooit alle werden toegepast. Er zal geen seconde langer worden gewerkt dan de regle mentaire 44 uur per week. overuren, die nodig zijn om alles te doen kloppen, zullen met meer gemaakt worden. Aan bederf onderhevige artikelen zullen blijven liggen. Treinen zullen langer steppen dan gewoonlijk. In vele geval len zal de treinenloop tot op de helft worden verminderd. Honderdduizenden zullen te laat op hun werk komen. De productie zal inkrimpen. Exportgoede ren en post zullen worden opgehouden. De schade, die dit alles zal meebren gen, is niet te overzien. Sinds de algemene staking van 1926 hebben de spoorwegen beroering van deze omvang niet gekend. Uitzicht op een spoedige oplossing van de moeilijkheden is er niet. Het HAARLEMMERMEER BUrgfeflijke Stand, Geboren: Cornells TeunLs, z. v. A. Boelen en B. Smit; Wllli- brordus Jacobus Maria, z. van J. Jak eti G. J, M. Faas; Catharlna Llenft, d. van T. Bosma en J. J. v, d. Meché; Thomas Johannes, k. van T. G. Hulbers en E. W. Gladpootjes; Seraphina Henderika. d. v. P. Koolbergen en C. A, Bouwman; Maria, d. van H. J. Jansen en H. M. Bruneel; LambertUS Gerafdus, Z. van L. v. Dlemen en B. v. d. Klauw; Gertrudls Lucia, d. v. J. Weel en J. C. Blom; Christina Gerdina Geertrulda, d, van A. Mantel oh G. van Krimpen; Cornelia Theodora Marlti, d. v. P. A. Sogers en P Avontuur; J<Tiannes JftcobUS, z. Van J. J. v. Rljesel en M, G. de Kookerj Rudolf Cornells, z. van C. W. Stroet en J. Boelé; Lena Elisabeth, d. van J, F. Bax en L. E. Stleva: Cornelia Bernardlna ,d. van B. J. Dreijer en E. Maarsen; Cornells Hendrlkus David Jo hannes Maria, z. van G. A. V. DUln eü A, A. A, Meijef; Hendrik, z. Van C. J. v. d, Maarl en H. C. v. d. Dusseiv; levenloos kind van A. Blom en A. H. Bakkér. Ondertrouwd; M. van Gaaien, 24 Jaar en B. Avis, 23 Jaar; G. J. de Breuk, 30 jaar en S. Kempenaar, 24 Jaar; B. W. Bank, 25 jaar en C. de die le Clercq, 27 Jaar; A. Melnster, 25 Jaar en A. J, Huur man, 21 Jaar; A. van der Voort, 22 Jaar en J. G. M. Roosen, 20 Jaar; F. B. W. van Nes, 31 Jaar en B. Steensma, 27 Jaar. Getrouwd: I. van der Woude, 30 Jaar en C. Joren, 25 jaar; J. Grlekspoor, 31 Jaar en M. Bakker, 21 laar. Overleden: J. L. Brummer ,25 Jaar echtgen. van M, Nétten. KATWIJK AAN ZEE Middenstandsexpositie eerst volgend jaar Naar wij vernemen is om diverse re denen besloten dit jaar geen gehoor te geVen aan de voornemens, een grote middenstandsexpositie te organiseren in Augustus. Besloten Is. vroesrtiidig te star ten met voorbereidingen van zulk een tentoonstelling in het badseizoen 1960. Bij de té 's-Gravenhage gehouden stuurlieden examens is geslaagd Voor het aanvullings-examen van stuurman voor de verre visserij onze plaatsgenoot Frans de Vreugd, stuurman van de „Arend" K.W. 7 (in aanbouw). LISSE STAATKUNDIG GEREF. PARTIJ. In de Ned. Herv. Kleuterschool werd gisteravond door de St. Geref. Partij een openbare vergadering gehouden. Ds K. de Gier sprak over; ..Om het aloude beginsel". Spr. ving zijn rede aan met de vraag, of meil aan politiek mag doen. „Ja", doch dan alleen wan neer deze gericht is naar het aloude beginsel, waarbij het alleen om Gods souvereiniteit en wil gaat. Ook thans dooh zoals van ouds ontwijkt de mens God en wenst Zélf koning te zijn, het welk tot nu steeds tot catastrophale oorlogen heeft geleld. Men kan de staatkunde niet losmaken van de be- I lijdenis. Het gaat niet om de mens of om de politiek, doch om God. Ten slotte wekte spreker op de oude schrijvers ts lézen. Nadat door de Voorzitter, de heer H. v. Waveren, een kort propagandistisch woord was gesproken, werd deze goed bezochte vergadering met dankgebed gesloten. Medische dienst De medische dienst wordt Zondag waargenomen door dr Hootsmans. Burgerlijke Stand Geboren: Joso- phlna FrOnclsca MAtia, d. Van P. J. Schoone en M. C. Engel; Lubbert, z. van J. Eezinga en J. K. de Vries; Elaine,d, van O. C. Boogérd eb J. E. v. d. Linden; Maria Appolónla, d. van W. L. Buts en A. E. v. Dijk. Ondertrouwd: w. C. Lagerwey en J. J. Wesselius. Getrouwd: O. v, d. Voort en W. M. v. d. Lans; H. de Kooker en 6. Faas. Jaarvergadering vereniging „De Hyacinth" Gistermiddag hield de Vereniging „De Hyacinth" onder voorzitterschap Van de heer W. M. Driehuizen haar jaarverga dering in café-rest. „De Nachtegaal". Ih zijn openingswoord deelde hij mede, dat Prof. Dr E. van Blogteren wegens ziekte verhinderd was. Spr. wierp een terugblik op het afge lopen selzoért, Waarbij hij memoreerde, dat het gewas van de Hyacinthen goed was te noemen. Er was zelfs nog een overschot, daar voor een bedrag van f. 351.600 dOór heb Surplusfonds is uit gekeerd. Spr. Vermoedde, dat het aspect van de handel voor dit seizoen wel anders Zal zijn dan ln de afgelopen jaren, daar de Hyacinthénteelt vrij is gegeven; de surpluskorting bedroeg 15%. Besloten werd om, evenals verleden Jaar, 2 Mand van de 100 R.R. Hyacin then krasbodems in te leveren, deze moeten boven 10 ctm. zijn. Uit het jaarverslag van de secretaris H. J. Voors ontlenen wü o.a. het vol gende: De beplante oppervlakte 1947/48 was 345 H. A. plus 16.7 H.A. gehold en gesne den. Het teeltrecht over dat plantjaar 382.06 H.A. Er was dus 23 H.A. onge bruikt teeltrecht. Een meting van de thans te veld staande hyacinthen heeft uitgewezen, dat er -398 HA. te veld staat, waaron der 20 H.A. gehold en gesneden, dus 37 H.A. meer, hetgeen een ultplant zou zijn van 10%. Daar het teeltrecht, inclusief het ongebruikte, 382 H.A. was, blijkt daaruit, dat het „keurslijf der sanering" is Verbroken met 16 H.A. 1948 was voor de hyacinthenkweker wel een gunstig Jaar, doch heb ls een te leurstelling te noemen, dat voor een aanzienlijk deel van hetgeen aan lever baar méér geraapt werd dan aanvanke lijk werd verwacht, geen kopers waren te vinden. Een zeker surplus acht men in het algemeen geen bezwaar, maar als er 10% onverkocht blijft, ls er toch een aanwijzing, dat ook het begrip nor maal surplus" grenzen heeft. De 22^ meer aan geholden en ge- snedenen, die dit Jaar werd gemeten en van betekenis ls voor dé toekomst, ver bergt ongetwijfeld ook een „normaal surplus" in zich. Wanneer dit aanbod zal komen, moet men er rekening mede houden, dab er vermoedelijk geen prijs garantie meer bestaat en dus geen fonds om al te grote schokken op te vangen. Het toekomstige surplus zal men dus in een geheel ander licht moeten zien. Hierna bracht de heer F," Limburg, directeur van de Keuringsdienst, het keurlngsverslag uit over 1948, waarin werd medegedeeld, dat de bestrijding van het grijs gestadig voort gaat. In tegenstelling met de twee vooraf gaande jaren, werden dit jaar door de Keuringsdienst weer een groot aantal hyacinthen gekeurd ter overname voor het Bloembollensürplusfortds. Hoewel de hyacinthenkwekers over het algemeen nogal volgzaam zijn in het nakomen van hun reglementaire Verplichtingen bi] de ziektebestrijding, moesten in 1948 toch een 4-tal overtre dingen bij de commissie tot berechting van geschillen aanhangig worden ge maakt. Ook dit jaar werd op advies van het bestuur door de Bedrijfschap een verplichte inlevering voorgeschreven van een hoeveelheid krasbodems en minderwaardig goed. De begroting voor 1949 werd geraamd op f. 24.550. Na enige bespreking werd goedgekeurd het reglement op de commissie van scheidslieden voor de Keuringsdiensten. Bij de bestuursverkiezing Waren aftre dend B. J. C. v. d. Nab en N. Roozcn Jaczn., in welke vacatures R. C. Segers en J. H. Veldhuyzen van Zanten geko zen werden. NOORDWIIKERHOUT De medische dienst zal morgen Worden waargenomen door dr Wösten. RIJNSBURÜ 21 Juni hoopt „Pro R«ge" een huis aan huis collecte te houden voor de bouw en verzorging van Ohr. Mil. Te huizen in Nederland en Oost- en West- Indië. OEGSTOEEST 25-JARIG JUBILEUM. De heer A. van Duyvenvoorde. wonen de te Katwijk a. Zee, mooht het heug lijk feit herdenken dat hil 25 Jaar onaf gebroken bij de N.V. H. Homan en Co. alhier werkzaam ls geweest. Des morgens werd de Jubilaris thuis door directie, boekhouder en bedrijfs leider gefeliciteerd, waarbll hem door de directeur, de heer B, Homan. een en veloppe met Inhoud en een prachtig bloemstuk werd aangeboden. Heb gebouw der firma was ln de avond in een ware feestzaal herschapen. D_e Jubilaris Werd hartelllk toegesproken door de heer O, van Eymönd, die de prettige onderlinge samenwerking me moreerde. Spr. bood de jubilaris een Drachtige lamp aan als geschenk van heb gezamenlijk personeel, Heb feeste lijk samenzijn werd opgeluisterd door heb optreden van de heer Joh. Kelly en twee cylophonisten, Omstreeks midder nacht dankte de jubilaris directie en personeel voor deze voor hem en zijn gezin onvergetelijke dag. SASSENHEIM AFSCHEID DS HOEKSTRA. Ds Hoekstra, Geref. pred. alhier, die geruime tijd geleden een beroep naar Den Haag aannam, zal op 10 Juli in de avonddienst afscheid van zijh gemeen te nemen. Zondagsdienst doktoren Deze wordt waargenomen door dokter Hueber. VOORSCHOTEN VEILIG VERKEER. De actie Veilig Verkeer verloopt naar wens. Helaas bleef echter het aantal deelnemers voor de examens tot heden beneden de verwachtingen. Daarom was het Vöor het comité extra verheugend een aanmoediging voor de examens te ontvangen van de N.V. I.K.I., welke een extra Vacantledag uitlooft voor het spoorwegpersoneel ls ln de oorlog te recht geprezen om zijn heldhaftige prestaties. De verwachte beloning is, naar het meent, uitgebleven. De arbei ders hebben de nationalisering een kans willen geven, maar verklaren nu, dat hun geduld op is. Zij behoren nog steeds tot een zeer lage loonklasse. Een Londense afdeling van de vakbond ver zocht Attlee om een nieuwe spoorweg- leiding te benoemen, omdat de huidige incompetent zou zijn. Dat de strijd zo'n felheid heeft ge kregen, is vooral toe te schrijven aan de onstuimige figuur van Jim Figgins, I de secretaris van de nationale unie van spoorwegarbeiders, door de pers „de I best geklede man uit de vakbeweging" I genoemd. Zolang de agitatie voort duurt, schijnen normale onderhande lingen onmogelijk te zijn. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN Plannen tot uitbreiding van het Nutsgebouw Naar wij vernemen wordt door het bestuur Van het Nutódepartement ern stig in overweging genomen door in- j grijpende verbouwingen niet onbelang- rijke Uitbreiding te geven wat de plaatsruimte betreft aan de grote zaal l van het Nutsgebouw. Vast staat, dat dit jaar de grote zaal van een nieuwe vloer zal worden voorzien. Tevens wor den plannen uitgewerkt ln de zaal een I balcon aan te brengen voor ongeveer honderd zitplaatsen. Hiervoor zal het nodig zijn. dat het plafond verhoogd wordt. Tevens bestaan er plannen de vloer van de zaal schuin oplopend te maken, waardoor de zaal dus uitslui tend als bioscoop en theaterzaal ge bruikt zal kunnen worden en uitvoerin gen met bal nu niet meer ln het Nuts gebouw gehouden zullen kunnen wor den. Het interieur zal dan geheel ver nieuwd worden. Ongetwijfeld zullen deze belangrijke verbeteringen veel geld vragen. In een gemeente als de onze met ruim 21000 zielen moet er ook een behoorlijke, aan een 500 personen plaats biedende, zaal Zijn. OUDEN VAN DAGEN UIT VAREN. Dank zij de activiteit van het comité en vele andere medewerkenden, is het mogelijk geweest de ouden van dagen Donderdag een goede Uitgaansdag te bezorgen. Met salonboot „Beatrix" gin gen de ruim 400 oudjes via Gouda en de Hollandsohe IJssel naar Rotterdam, waar de havens bezichtigd werden. De burgemeester en diens echtgenoot maakten de heenreis geheel mede en het deed velen goed op te merken hoe ongedwongen de burgervader zich met de oudste inwoners onzer gemeente wist te onderhouden. Tot ouderlingen van de Geref. Kerk aan de HooftBtraat zijn gekozen de heren J. J. Kroon en P. Pasma; tot diakenen de heren J. v. d. Laan en A. Wille. BurgorUlkc Stand Geboren: Magda- lena Maria Johanna, d. van J. G. S. Bahlmann en M. P. Koot; Marijke, d. van C. Domburg en G, A. Trubendorïfer; Arle Hendrik, z. van H. A. Grocneveld on A. van de Meent. Ondertrouwd: Arle van der Panne, 28 jaar en Küte Marta Anna Llese Kerber, 25 jaar. Getrouwd: Ploter van Roon, 22 Jaar en Maria Cornelia Versteeg, 18 Jaar; Hendrl kus van der Sluis, 26 Jaar en Willemljntje Vermuim, 22 Jaar; Cornells J, Schuur man, 25 Jaar en Cornelia Blesheuvel, 24 Je ar; Willem J. de Ridder. 33 Jaar en Jo hanna Bok, 28 jaar; Wilhelmus P. Pont, 25 Jaar en Jannetje M. den Blanken, 25 jaar. Overleden: Pieter Dissel, 79 Jaar. pers akt. examen maakt. Voor het examen op a.s. Maandagavond kan men zich bij de startplaats achter de Herv. Kerk nog opgeven. Ook de N.V. Zllverfabriek verraste het comité door een 6-dellge cassette beschikbaar te stellen als ge- zins-prijs. Deze prijs zal worden toe gekend aan het gezin, dat de beste grestaties in de verschillende acties eeft geleverd. Medische Zondagsdienst Geduren de dit weekeinde wordt de medische dienst waargenomen door dr M. v. d. Stoel, Veurseweg 20, telefoon 356. WASSENAAR Medische dienst De medische dienst wordt Zondag waargenomen door de doktoren Boer en De Haan. BO DEORAVEN DS H. JONKER BEROEPEN. Ds H. Jonker, Ned. Herv. predikant alhier, ontving een beroep van de Ned. Herv. Kerk te Putten. Zondagsdienst Doktoren Deze zal waargenomen worden door dr S. Beije. Wijkverpleegster is zuister v. d. Ende, v. Tolstraat 3. LEDENVERGADERING VISSERIJS ANK. Donderdag werd ln hotel „Het Vlie gende Paard" de jaarlijkse ledenverga dering van de Coöp. Spaar en Voor schotbank voor de Visserij gehou den. In zijn openingswoord deelde de voorzitter de heer P. Augustlnus. mede, dat de resultaten van de Bank over '48 zeer gunstig konden worden genoemd. De winst bedroeg f. 1.791,80; aan vrije spaargelden werd ongeveer f. 50.000 meer ingelegd dan terugbetaald ln totaal was er per 31 December 1948 bijna f. 500.000 ingelegd. De heer Augustlnus werd met grote meerderheid van stemmen herkozen als voorzitter van het bestuur, In de plaats van dhr. Lelieveld, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd tot lid van de Commissie van Toezicht verkozen de heer J. Th. Beuk. Bij de palingverloting, een jaarlijks terugkerende attractie, waren de heren H de Jong. D, Kranenburg en A. van Klaren de gelukkigen. Het rentepercentage voor de leden werd bepaald op 2 1/4%. BOSKOOP Medische dienst Zondag zal de medische dienst verzorgd worden door dr T. de Jong, telef. 40. Gevraagd: een aesthetisch en practisch onderlegd met ervaring arohitectenbureaux. Uitvoerige sollicitaties te richten aan: D. L. LANDMAN, Architect B.N.A. 37 Lorentzkade, Leiden. zoekt een voor de afdeling werkvoorbereiding. Grote nauwgezetheid, goede tekenvaardigheid en vlotte omgang met personeel is vereist. Leeftijd 20—23 jaar. MULO-opleiding of kennis der zilverindustrie strekt tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties te richten aan dè afdeling Personeelszaken. Gevraagd: bekwaam Brieven Bur. van dit Blad onder no. 112. In verband met herstel werkzaamheden aan de Val brug te Aarlandervecn, lig gende op de grens van de Dorpsstraat en het Zuidelnde, s al het verkeer voor rij- en voertuigen op meer dan twee wielen gestremd zijn op de navolgende tijden: Woensdag 22 Juni van 23 24 uur: Donderdag 23 Juni van 07 uur en van 23—24 uur; Vrijdag 24 Juni van 0—7 uur en van 2324 uur; Zaterdag 25 Juni van 07 u. Alphen a.d. Rijn, 18 Juni 1949 De Directeur van Gemeentewerken, IT. J. SNIJDER, Ten kantore der Bloembollenveiling „COÖP. VEILINGSVER- H.B.G." te LISSE, kunnen enige worden geplaatst. Leeftijd ca. 23 jaar. MULO dipl. vereist. Enige kennis van het product strekt tot aanbeveling. Eigenhandig geschr. sollicitatie* te richten aan het Bestuur. Te koop één 2 pers. donzen dekbed, twee 1 pers donzen dekbedden. Verder enige me dische Instrumenten. Te be vragen tussen 19 en 21 uur elke avond: Steenstraat 22. Gevraagd nette ZANDVLIET's Boekhandel, Haarlemmerstraat 117. Burg. en Weth. van Katwijk brengen ter algemene kennis dat wegens onvoorziene om standigheden reparatiewerk zaamheden aan de z.g. Ros- kambrug over de Rijn te Kat wijk a. d. Rijn onverwijld moeten worden uitgevoerd, waardoor het scheepvaartver keer door dit vaarwater tot nader aankondiging gestremd zal zijn. Gedurende de week van 20 tot en met 25 Juni 1949 ALLÉÉN (Aflevering binnen 1 week) (OOK NAAR STAAL) SINDS 1827 LET OP: ALLEEN HAARLEMMERSTRAAT 4. Telefoon 26212—26224

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 7