ORANJEPLOEG HAD NIET VEEL MOEITE MET FINNEN HET HUIS AAN DE BAAI Van Roessel debuteert met 2 doelpunten Groot overwicht in tweede helft DE KERMIS Radio-programma 88ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag 17 Juni 1949 Tweede Blad No. 26719 HELSINKI, Donderdagavond. In de rust, toen het Nederlands elftal met 10 voor stond en het ver toonde spel duidelijk liet zien, dat de Oranjemannen deze ontmoeting be slist moesten winnen, keken de leden van het kleine groepje Nederlandse supporters elkaar een tikje sip aan. En daar was reden voor. Zou 't weer een benauwde, 'n in cijfers uitgedrukt kleine overwinning worden? Zouden wij nu niet eens met stevige cijfers kunnen zegevieren, zodat de voetbal wereld zou kunnen constateren: daar zit nog steeds kracht in de Oranje- ploeg, het Nederlandse voetbal mag er zijn? De betere techniek van onze vertegenwoordigers kwam na de rust, op het zware terrein, dat overigens uitstekend bespeelbaar was, volledig tot uit drukking. Het werd een grote veld meerderheid voor Oranje, die zijn be kroning vond in drie doelpunten, van uitstekend gehalte. Een tweede oorzaak van deze grote overwinning moet worden gezocht in 't verrassend grote uithoudingsvermogen van de Oranjehemden. En ten slotte noemen wij nog een derde factor, welke een groot gewicht in de schaal heeft gelegd. Na een aarzelend begin paste Van Roessel, de debuterende midvoor, zich goed aan. Hij ontwikkelde zich als een doortastende veldspeler, die boven alen over een onverwacht schot be schikte, dat enige malen raak was ook. En verder wist Schaap zich, dank zij zijn voortreffelijke techniek, behoorlijK aan te passen. Van der Tuyn speelde bovendien een klasse beter dan in Ko penhagen en Wilkes was weer de grote man in de voorhoede, alheeft hij zelf geen doelpunten gemaakt. De middenlinie van het Nederlands elftal was het beste deel van de ploeg. Terlouw als altijd een rets in de ura-i- ding, maar ditmaal niet feilloos, omdat hij. als een der „zwaargewichten" van het elftal, het te kwaad had met het vettige terrein, waardoor herstel bij passeren minder vlot ging. De Vroet en Van Sehijndel waren de stuwers van de voorhoede en waren ook in de defensie steeds te vinden. In de achterhoede speelde Schijvenaar te nonchalant, het geen bij de EDO-er gauw gebeurt als hü weet, dat hij zijn tegenstanders ge makkelijk aan kan. Everse was zeker niet zijn mindere en doelman Saris heeft geen fout in doel gemaakt. Een zeer sterke indruk maakten de Finse voetballers niet en het meest heeft ons verwonderd de uitspraak van iele Pinnen, als zou het Nederlands elftal tenminste zo sterk moeten wor den geacht als het Engelse B-team, dat enige tijd geleden met 40 van de blauwwitten won. Er valt slechts één tonclusie te trekken: in Finland speel den de Engelsén. „vacantievoetbal", in Amsterdam het beste wat zij in hun mars hadden met de wil om te winnen. Zwaar terrein Reeds onmiddellijk bleek hoe zwaar het veld /te bespelen was. De spelers hadden de grootste moeite om zich op die glibberige, vettige terrein staande te houden. Het was aanvankelijk een ver kennen aan weerszijden, waarbij na 4 minuten Van der Tuyn een hoekschop kon nemen, welke keurig door stopper- spil Pylkkoenen werd weggekopt. Trou wens, de Finnen bleken meestem in het kopwerk te zijn, een groot voordeel onder deze moeilijke omstandigheden'. De eerste grote aanval van de Ne derlandse voorhoede kwam pas na twaalf minuten, toen door fraai spel langs de grond de bal bij Van der Tuyn belandde, die hoog voorzette. Van Roes sel stond in vrije positie maar deze eerste kans van de debuterende mid voor werd hoog over doel geschoten. Er volgde een kleine veldmeerderheid van Oranje, maar het schieten op dit zware veld leverde zulke grote proble men op, dat de meeste schoten van onze aanval naast of over doel gingen. Nu zaten ook de Finnen niet bepaald stil en de blauwhemden wisten zich enige kansen te scheppen, met het re sultaat, dat Saris nog al wat schoten te verwerken kreeg; geen harde scho ten misschien, maar toch niet gemak kelijk te stoppen en weg te werken we gens de glibberigheid van de bal en de modder in het doel. Geen wonder dat het peil niet tot grote hoogte steeg en zo verliep het eerste half uur. Na 34 minuten wist Wilkes na een soloren door de Finse verdediging te komen, maar zy'n schot werd op het laatste ogenblik nog door een Fins been fiteren. doelverdediger prachtig tot corner ver werkt. Uit deze hoekschop, de eerste na de rust en de zevende in totaal, werd de bal door Van der Tuyn uitstekend voor het doel geplaatst. Een van de achterspelers van Fin land kopte het leder het veld in, Schaap kreeg de bal precies voor de voeten en zijn schot ging langs vele benen heen onhoudbaar in het doel (0-2). Het Nederlandse overwicht bleef ook na dit tweede doelpunt. Schoten van Wilkes, Schaap en ook van Van Sehijn del vlogen over de lat en de meerder heid van het Oranje-elftal, dat kenne lijk het veld was ingekomen met de bedoeling de doelcijfers zo hoog moge lijk op te voeren, werd zo groot, dat Schijvenaar, Terlouw en Everse tot op de middenlijn kwamen. Toch bracht dit gevaren voor onze achterhoede mêe, want bij een uitval van de Finse voor hoede kon Saris slechts redden door ver uit zijn heiligdom te lopen. Voor de tweede maal werd het verre opdringen van onze achterhoede de ploeg bijna noodlottig en de handige linksbuiten Lehtovirta was er onmiddel lijk bij om van de gelegenheid te pro- mw&sÈ De Finse doelman Sarnola heeft vergeefs gegrepen. Van Roessel (op de knieën) scoort met een kopbal het eerste doelpunt. Achter de keeper op de rug gezien Faas Wilkes. Eindstrijd L.V.B.-Juniorenbeker UVS (A)ROUWKOOP (A). Zaterdagmiddag vindt op het UVS- terrein de eindstrijd plaats van het tournooi om de L.V.B.-Juniorenbeker tussen UVS (A) en Rouwkoop (A). Het elftal van UVS is als volgt samenge steld: doel: W. Weenink; achter: H. J. Mulder en J. Wondergen; midden: S. Maaskant, K. Flaman en J v. d. Broek: voor: J. Strien, P. Azier, C. Linschooten, W. Klop en D. Zirkzee. De wedstrijd vangt aan om 19.00 uur. K.N.V.B. rehabiliteert Katwijk. De v.v. „Katwijk" heeft indertijd bij de K.N.VJ3. geprotesteerd tegen het opleggen van een boete en het in min dering brengen van twee winstpunten wegens het 17 minuten voor tijd sta ken in verband met een hevige re genval van de competitiewedstrijd Katwijk's-Gravenzande S.V. De K.N.V.B. heeft dit protest toege wezen en de opgelegde straffen onge daan gemaakt, terwijl de wedstrijd als niet gespeeld zal worden beschouwd. Daar de ontmoeting van geen be lang meer is voor de bepaling van de eindstand, zal zij echter niet cpnieuw worden vastgesteld. BOKSEN Cerdan is zijn wereldtitel kwijt. DOOR TECHNISCHE K.O. IN GEVECHT TEGEN LA MOTTA. Het gisteravond te Detroit (V S.) ge houden titelgevecht tussen Marcel Cer dan en Jake la Motta, in bokskringen bekend als de „Stier van de Bronx", is gewonnen door laatstgenoemde, door dat Cerdan, wegens een blessure, de strijd na de negende ronde niet her vatte. Het resultaat was voor een ieder een grote verrassing, omdat Cerdan alge meen als de grote favoriet werd be schouwd en La Motta volgens sommige Amerikaanse sportjournalisten zelfs niet het recht had om zich met de we reldkampioen in één ring te bevinden. WATERPOLO DZV 2—LZC 3 In deze wedstrijd, waarin onze stadgenoten nu eens volle die uitkwamen, werd een gemakkelijke overwinning behaald. Zowel voor als na de rust was LZC veel sterker en het einde kwam dan ook met een verdiende 6—0 zege. DZV 1LZC 1 Doordat de aange wezen scheidsrechter niet verscheen en de thuisclub ook niet onder neutrale leiding wenste te spelen, maakten onze stadgenoten een vergeefse reis. tot hoekschop verwerkt. Trouwens, de Oranje-voorhoede kreeg verscheidene corners te nenjen, maar slechts een maal werd in de nog resterende tijd voor de rust van een kans gebruik gemaakt. VAN ROESSEL'S EERSTE. Uit een hoge voorzet van rechts kop te Van Roessel onhoudbaar voor de Finse doelverdediger de bal in het net (0—1). De Oranjehemden begonnen de twee de helft met een offensief dat tien mi nuten duurde, met snel open spel werd de Finse verdediging zwaar op de proef gesteld, maar het slechte schie ten van de voorhoede bleef, men kon de goede maat niet vinden en zeker niet de juiste hoogte. Ten slotte wist Van Roessel zich vrij te spelen, zijn schot, vlak onder de lat, werd door de Maar zijn schot, keurig in de rechter hoek, werd door Saris klemvast gestojjt. Na 25 minuten viel er van een prach tig spelmoment te genieten. Van der Tuyn zette de bal schuin voor doel, juist op het hoofd van Van Roessel, die in volle vaart en vallend langs de uitgelopen Finse doelwachter kopte, he laas, enkele centimeters naast. Deze kans werd direct gevolgd door een tweede, maar het schot- van Van der Tuyn belandde juist in de handen van Sarnola, die wonderen in zijn doel ver richtte. Faas Wilkes kreeg ook zijn kansen, één keer faalde zijn schot, voor open doel, en vlak daarna kopte hij in de zelfde positie precies naast. Er zat ech ter een doelpunt In de lucht. Toen Van, Roessel, na ruim een half uur spelen, het leder kreeg toegespeeld, was hij met een handige beweging de back Martin snel voorbij en van zeker 30 meter afstand loste hij een scherp schot, dat via de binnenkant van de paal doel trof. (03). Zo ging men het laatste kwartier in, met een veilige voorsprong en met nog steeds de onzen in de meerderheid. Een vierde doelpunt liet niet lang op zich wachten. Nadat keeper Sarnola enkele prachtige schoten van het bin- nentrio keurig had gestopt, trof een kopbal van Van Sehijndel doel (04). Drie minuten voor het einde maak ten de Finnen uit een zware doelwor- steling een tegenpunt, door de rechts buiten Rytkoenen. Het was een doel punt, dat de Nederlandse achterhoede min of meer cadeau gaf, maar dat door de Finse toeschouwers hartelijk werd toegejuicht (14). I, middel, d.t MUGGEN A.T VLIEGEN „d.c. uitro.it W MTIP* I in de pradische, voordelige stuifzak 65 cent FEUILLETON door ANDRIES MACKENZIE, vertaald uit het Engels. 58) Hand in hand liepen we de lange gang af, aan het eind waarvan we sporen in ruwe aarde vonden, die naar andere, niet-aangelegde. gewelven leidden. Het enige geluid dat we hoorden, was dat van water, dat omlaag droop. Dit bracht me mijn dorst in herinnering }n mijn opwinding over Judith had ik hieraan even niet gedacht en in mijn handen ving ik nu wat water, dat langs de stenen liep, op. Het was nec tar voor mij! Ik voelde me opknappen en ik begeleidde Judith door een laby rinth van gewelven, totdat we ver ge noeg verwijderd waren van het ver hek. waar ik gevangen had gezeten. Ik wist, dat onze voetstappen onze vervol ger de weg zouden wijzen, maar in ceze doodse stilte zou de nadering van een levend wezen van grote afstand te horen zijn. Ik spreidde mijn jasje uit op de grond. Judith ging naast me zitten en ik sloeg een arm om haar heen. terwijl haar hoofd tegen het mijne rustte. Je geeft een heel klein beetje om me, hè? fluisterde ze. Ik heb altijd ge hoopt, dat dat zo zou zijn. Ik zuchtte diep en duwde haar iets van me af. Het heeft geen zin, Judith, zei ik bitter. Als je uiting wilt geven aan je gevoel van dankbaarhid ten opzichte van mij, doe dat dan op andere wijze. Jk ben niet degene, om wie je geeft, dat weet ik. In het licht van de lantaarn kon ik haar bruine ogen vuur zien schieten. Om wie zou ik dan wèl geven? vroeg ze boos. Om Arthur Carfrew natuurlijk. Hij vertelde me, dat hij met je wilde houwen. Opeens schaterde Judith en haar lach weerklonk in de gewelven. En heb je Arthur werkelijk ge loofd? zei ze. Jij arme dwaas! Arthur vraagt toch ieder meisje, dat er aardig uitziet ten huwelijk. Hij zou niet we ten wat te beginnen, als iemand ja zei. Hst zou hem van zijn grootste hobby 1 teroven. Maar heeft hij jou ten huwelijk gevraagd? drong ik aan. Ja, maar ik heb hem gezegd, dat ik er niet voor voelde. Ik heb hem ge- tegel, dat er iemand anders was.... Bedoel je....? Ja, joü bedoel ik, m'n lieve dwaas! Je had er alleen zo'n vreselijk lange tijd voor nodig om het me te vertellen. Opeens waren haar lippen op de mijne en in deze eerste omhelzing scheen het leven nieuwe zin voor mij te krijgen. En zelfs als we nooit levend uit deze gewelven zouden komen en die kans was geenszins uitgesloten voelde ik, dat ik de vervulling, die het leven kan geven, gevonden had. Liefste, weet je dat ik helemaal geen goede echtgenoot voor je zal zijn, als ik straks de kans krijg je naar het altaar te geleiden, zei ik tenslotte. Hoe zo? Ten eerste ben ik veel ouder. En verder ben ik zó lang alleen geweest, dat ik er aan gewend ben geraakt om alleen maar aan mezelf te denken. Mannen van mijn leeftijd zijn meestal erg egoïstisch. Judith lachte. Dat verschil in jaren doet niets ter zake, Bob is het niet wonderlijk, dat dit de eerste keer is, dat ik je bij je voornaam noem? en wat dat vry- gezellen-egoïsme betreft, kan ik je zeg gen, dat ik dat er wel bjj je uit zal krijgen. Maar is al dat gepraat daar over eigenlijk nog niet wat voorbarig? Deze laatste vraag van Judith bracht me tot de werkelijkheid van onze situ atie terug. Daar zaten we, ergens onder de aardoppervlakte, zonder voedsel, met een lantaarn, die misschien nog een paar uur licht zou geven, waarna de duisternis om ons heen volkomen zou zijn. En wanneer we geen licht meer hadden, zou ook de kans om een uit weg uit dit labyrint van gewelven te vinden, pra-ctisch nihil zijn. Onze enige hoop is de man met de maskerkap te overmeesteren en hem te dwingen ons de weg hieruit te wijzen, zei ik tenslotte, Of we zouden hem kunnen vol gen om te zien, welke weg hij neemt, opperde Judith. Dit idee was nog niet bij me opge komen. Als we in een donkere hoek van de gang bleven wachten, zou de myste rieuze figuur vroeger cf later wel langs ons komen. Ik stelde Judith voor, dat zij daar zou blijven, terwijl ik terug ging naar de gang, maar dit weigerde, zij pertinent. Nee, Bob, jij zult de lantaarn no dig hebben en alleen hier in de duis ternis te zitten overleef ik niet, zei ze. Ik laat je van nu af aan niet meer alleen. Judith hield mijn arm angstig vast. Wie denk jij dat het is, Bob? vroeg ze. Is het Fellowes of geloof je dat het die dominee is? Het kan iedereen zijn, antwoordde ik. Ik kan me diverse mensen voor stellen, die deze rol kunnen spelen. Maar al zou het mijn laatste daad op aarde zijn, ik moet en zk\ die duivel ontmaskeren. Hand in hand liepen we door de ge welven. Onze voetsporen maakten het ons gemakkelijk de weg terug te vin den. Ik koos een betrekkelijk comfor tabele schuilplaats uit, achter een uit springende rots, dicht in de buurt van de toegang tot het vertrek, waar ik gevangen was gehouden. Ik draalde de lantaarn neer. zodat er alleen nog een heel klein lichtpuntje over was, en daarna wachtten we wat er zou gebeu ren. (Wordt vervolgd) 17). Panda was zó verbaasd en ver schrikt toen hij Joris uit zijn kapotte kinderwagen zag komen, dat hij niet wist wat hij zeggen moest. Maar Joris wist het best! Die was natuurlijk met vooropgezette bedoelingen in de wagen geslopen, toen Panda zijn limonade dronk en hier, in het eenzame park, durfde hij nu wel weer te voorschijn komen. Hij stapte uit de wagen en met dezelfde beweging griste hij Panda het beursje uit de hand, waarin deze zijn vele, zelf-verdiende geld bewaarde. i „Is dit uw geldbuideltje, vrind?" vroeg hij. „Héél goed! Laat ons dan eens even rekenen. Gij hebt al dit geld verdiend met deze fraaie kinderwagen, die gij gewonnen hebt met het loterij-briefje dat ik u gaf, nietwaar? Dan is dus dit geld voor mij, dat is heel logisch, dat zult ge zelf inzien en beamen. Juist. Het zal u opluchten dat ge nu uw schulden hebt voldaan, waar braaf ventje? Maar dan wil ik de kwaadste niet zijn. Hier hebt ge dus die rijksdaalder terug, die ik van u leende. En de lekkere taart, dat leuke ritje in de achtbaan en deze sierlijke kinderwagen schénk Ik u. Zijt gij goed uit? Maar ge behoeft me niet te danken. Daar houd ik niet van. Vaarwel manneke!" En met die woorden stapte hij weg, Panda volkomen versuft achterlatend. „Het gekke isdacht Panda ver ward, „dat het net klinkt alsof hij ge lijk heeft. Het klinkt heel eerlijk, maar toch Loting Wimbledon- kampioenschappen. De loting voor de Wimbledon-kampi- oenschappen welke Maandag 20 Juni be ginnen. heeft voor de Nederlandse deel nemers de volgende resultaten opgele verd: Heren enkelspel: F. Beernink—Ing- land (Gr Br.); Van SwolWalton (Gr. Br.)Van MeegerenWorthington (Austr.). Dames enkelspel: Nel Hermsen—mej. E. Lombard (Ierl.). Heren dubbelspel: Van Swol en Har per (Austr)E. en H. David (Gr. Br Van Meegeren en Ampon (Philipp spelen in de eerste rondp tegen een Zuid-Engels dubbel, waarvan de namen no? niet bekend zijn. Dames dubbelspel: Nel Hermsen en mej. M. Brennan (Gr Br.)— mevr. J. Boutin en mevr. A. Seghers (Frankr.). Gemengd dubbelspel: Nel Hermsen en Mitic (Z. Slav.)mevr. King en Andrews (Gr. Br.); mevr. W. Halford (Gr. Br.) en Van Swolmevr. R. Stone (Gr. Br.) en Levy (Z. Afr.). Nationale Studenten kampioenschappen. Gisteren werden de nationale studen ten kampioenschappen op de banen van de Noordwijkse Sportvereniging voortge zet. De uitslagen lulden heren enkelspel, tweede ronde: Fontein (R) sl. Verkerk (D) 64 6—4. Derde ronde: Lir.ck (R) sl. Chrlstern (Al 61, G1; H. Llm (L) sl. P. van Doorn (L) 86. 62; Karamoy (L) sl. Lubbers (D) 26. 61. 6—3; Keuls (D) sl. Roorda (L) 62. 16. 9—7; Koers (D) sl. A. Llm (L) 16. 63. 62; Van Swaay (A) sl. Fontein (R) 62, 8—6; Akkcrsdijk (U) sl. Schllp (L) 86. 6—2 Kwart finale: Akkersdljk (U) sl. Van Swaay (A) 6—2. 62. Dames enkelspel kwart finale: J, Eg- gersman (A) sl. Y. Raymakers (L) 61. 64; R. T. Bljlsma (L) sl. A. M. de Jong (L) 36. 62, 60; W. van Gcldorp (L) sl. M. Huese (L) 7—5, 46, 62; E, Wynne (A) sl. J. Saarberg (A) 46. 63, 61. Dames dubbelspel kwart finale: J. Saar berg (A) en E. Wljnne (A )sl. S. Tim merman (L) en S. Choest (L) 7—5, 63; M. Schraagen (L) en W. van Geldorp (L) sl. R. P. Bijlsma (L) en E. Coster (L) 62. 64. Halve finale: M. Schragen (L) en W. van Gcldorp (L) sl. N. Huese (L) en Y. Raymakers (L) 810. 75. 63. Heren dubbelspel le ronde Vogelenzang (Gr) en Meilink (L) sl. Budding (A) en Neteldijk (A) 64, 11—9. Tweede ronde: DJelantlk (L) en Gerun gan (L) sl. Vogelenzang (Gr) en Meilink (L) 61. 61; Llnck (R) en S. Meyer (R) sl Hoofland (D) en Schilip (L) 63. 9—7; Struwe (L) en P van Doorn (L) sl. Fontein (R) en Hazelhof R) 62. 60; Akkersdijk (U) en Van Swaay (A) s). A. Llm (L) en H. Llm (L) 6t, 64; S P. Keyzer (Gr) en H J. Keyzer (D) sl. Koers (D) en Chrlstern (A) 64, 64; Karamoy (L) en Bonte (L) sl. Roorda (L) en Zandvliet (D) 46, 62. 62. Kwart finale: Llnck (R) en Meyer (R) sl. Struwe (L) en J. van Doorn (L) C3. 63, Gemencd dubbelspel twcecle rende' J van de Walle (L) en Llnck (R) sl. E.' Wljnne (A) c.n Budding (A) (V-1, 6—0; N. Huese (L) en Dllkstra (L) sl. Y. Ray makers (L) en Hofland (D) 75 63; M. Lampe (L) en Bonte (L) sl. L, Cleton (L) en DJelantlk (L) 63. 64; E. Cos- ter (L) en Struwe (L) sl. J Saarberg (A) en Van Strien IL) P4. 64: I. Eggers- man (A) en Schilo (L) sl. A. M. de Jong (L) en A. Llm (L) 6—3. 6—t; M. Solle- wl,)n Gelpke (Li en Falkenburg (L) sl S. Timmerman (L) en Roorda (L) 4—6„ 6.—-2' 6—1: M. Schaagen L) en Akkersdijk (r! 6—0 6—2 dC J°ng (R) en Geerkens Kwart finale: M. Lampe (L) en Bonte 1 '«Sl-.E- Costcr (L) en Strwe (L) 63 6—2: J van de Walle (Li en Llnck (R) sl. M Huese (L) en Dllkstra (L) 75, 6—3: I Eeersman (A) en Schlln (L) sl (L) 6—2W6^-2GelPke (L) Cn Falkenbure KORFBAL. C.K.B.-competitie, afd. Zuid-Holland Noord. MOEILIJKE WEDSTRIJDEN VOOR PERNIX EN EXCELSIOR. Zowel Pernix als Excelsior hebben morgen een vrij zware wedstrijd voor de boeg. Wel zal een overwinning van beide ploegen normaal zijn, maar de tegenstanders zyn in staat tot verras singen. Excelsior heeft er echter veel belang oy cm te winnen, want dan zal ook de ontmoeting Excelsior—Pernix geen noemenswaardig belang meer heb ben, want de Leidenaren hebben thans 4 verliespunten meer dan de Delftena ren. Pernix blijft echter rekening hou den met een mogelijke nederlaag van Excelsior en zal dus ook op winst spe len. Pernix gaat op bezoek bij V.E.S.. ter wijl Excelsior te gast Is bij Fiks. ODI— Ijsvogels is alleen voor de bezoekers van belang, daar deze nog niet veilig staan. Veel gevaar dreigt er echter niet, want D.E.S. zal wel weer verliezen, nu van K.V-S. In 2a verwachten we overwinningen van V.E.S. 2 op Tonego 2 en Excelsior 2 op Mevo 1. De wedstrijd Oranje Nassau 1Excelsior zal hier de beslissing wel moeten brengen voor 't kampioenschap. Mevo 1 staat vrijwel vast op de onder ste plaats. In 2a ontvangt PernLx 2 Ons Eiland 1. Eerstgenoemde is reeds zeker van de tweede plaats, maar om de derde plaats gaat het nog tussen Ons Eiland en PeroLx 3, dat de beste kansen heeft. Ons Eiland 1 zal van Pernix 2 wel niet winnen, terwijl een overwinning van Pernix 3 op T.O.P. 1 ln de lijn der ver wachting ligt. Fel is de strijd hier om het ontlopen van de onderste plaats tussen T.OP. 1, Fluks 2 en V.E.O. 2 Vandaar ook, dat de wedstrijd Fluks 1 -VH.O. 2 van groot belang is. Het programma voor de le en 2e kL luidt: le kl. V.E.S.Pernix (IJsvogels-terr.) Fiks—Excelsior; D.E.S.—K.V.S.; ODI— Ijsvogels. 2e kl. b Pernix 2Ons Eiland 1 (2.30 uur); TOP—Pernix 3; Fluks 1—VEO 2. 2e kl. a VES 2Tonego 2; Mevo 1 Excelsior 2. KORFBAL De strijd om landskampioenschap in beslissend stadium. In Amsterdam komen morgenavond Blauw Wit en Het Zuiden tegen elkaar uit. in welke wedstrijd de beslissing voor het landskampioenschap zal moe ten vallen. Blauw Wit leidt momenteel met één punt voorsprong Bovendien hebben de Amsterdammers het voordeel van eigen terrein zodat zij sterk favoriet zijn. Al leen indien Het Zuiden de volle buit zou veroveren, zou de titel in Rotterdam terecht komen. Wij houden het echter op Blauw Wit. Sportspl inters - In de beslissende partii van de Da- vis Cud wedstrijd Zuid-Slavlë—Zweden heeft M tic (Z S met 63. 108. 64 van Bergetin gewonnen, waarmee de eindstand 3—2 voor Zuid Slavië werd. Dit land komt nu in de halve eindstrijd tegen Italië uit De andere halve finale gaat tuisen Hon?ari1e en Frankrijk Tom Whlttaker. de manager van Arsenal, heeft een aanbieding gekregen uit Turjin om de Tor'no FC. die haar hele eerste elftal enkele maanden gele den bil een vliegtuigramp verloor te re organiseren en tevens als manager op te treden. Whlttaker zei. dat hil nog ?een tüd had eehad om er ernstig over te denken. r Het paard „Alycidon" van Lord Derby heeft gisteren de Ascot Gold Cup gewonnen, een ren over 2'.i mijl. met 5 lengten voorsprong op Black Tarquin. De prijs bedroeg f 110.000 - Hedenavond om 7 uur vindt in .Poelmeer" 'n vriendschappelijke zwem- ■•ntmoeting plaats tussen de Le'dse da mes- en herenstudenten en de L.Z.C. De baten komen ten goede aan het Prins Bernhardfonds. Op het Boskoop-terrein vond een ontmoeting plaats tussen het eerste elf tal van „Boskoop" en een Engels mili tair elftal „Garlson" uit Hoek van Hol land. De Britten wonnen met 1—0. Last van zenuwen? Mijohardc's Zenuwtabletten helpen U er overheen. (Adv.) BELANGRIJKE WEDSTRIJD VOOR ZUIDERKWARTIER. Zuiderkwartier, de kampioen van de L.K.B.. zal morgenavond tegen Span gen III uitkomen, waarbij promotie voor de winnaar naar de 3e klasse K.N.K.B. als inzet geldt. Over de kracht van Spangen III is ons weinig bekend. Wel zullen onze stadgenoten oo groter tegenstand dan ln de L.K.B.-competitle moeten rekenen. Wii wensen hen veel succes en zien met belangstelling de uitslag tegemoet. De wedstrijd wordb gespeeld op het terrein Da Costastraat. Aanvang 19.30 uur. SERIEWEDSTRIJDEN ZUIDERKWARTIER. Op het terrein aan de Da Costastraat organiseert Zuiderkwartier Zondag a.s. seriewedstrilden. Er wordt in 3 afdelin gen gespeeld volgens het halve compe titiesysteem. In de le afdeling komen uit: Fluks II. Rood-Wit (Den Haag). Olymplaan II (Den Haag) en Zuiderkwartier I. In de 2e afdeling spelen: Rood-Wit II. De Danaïden, Zuiderkwartier II en III; terwijl de 3e afdeling wordt gevormd door: Olymplaan III Algemene IV, Zui derkwartier IV en de Danaïden II. De wedstrijden beginnen om 10 uur. DUIVENSPORT De Rhijnmonders (Katwijk aan Zee) Wedvlucht vanaf Noyon (308 km). Uitslag: Aanhanen 1, 2; Schalkers 3; N. Verkaik 4, 6, 7; Van Schle 5. BILJARTEN B. v. d. VOORT WINT DRIEKAMP. In het clublokaal van de Biljartver eniging „Flora" te Noordwijk werd ter \2legenheid van de installatie van een nieuw biljart een driekamp gehouden tussen C. Faas (VTOS), Ant. v. d. Berg (Noordwijkerhout) en H. van der Voort (Flora Noordjjk). Op fraaie wijze wist de Flora-speler deze kamp te winnen: in alle partijen werd met een hoog moyenne gespeeld. De uitslagen waren: B v d Voort—Ant. v. d. Berg 300— 259 (30 beurten); C. Faas Ant. v. d. Berg 300—161 (21 beurten); H. van der Voort—C Faas 300—291 (21 beurten). VOOR ZATERDAG 18 JUNI. Hilversum I (3U1 m.). VARA. 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: soc. strijdlied; 7.33: walsen-programma; 8.00: nieuws; 8.15: Ray Ventura en zyn orkest: 9.05: symphonie „the Airborne"; VPRO. 10.00: „tydelljk uitgeschakeld"; 10.05: morgenwijding door Ds Jhr J. C. Meyer; VARA 10.20: radlofeullleton; 10.35: voor de aibelders. 11.35: muziek van Schumann; 12.00: accordeola; 12.30. me dedelingen; 12.33: orgelspel; 1.00 voor de strijdkrachten; 1.30: het omroeporkest; 2.00: als een bonte vogelvlucht; '2.20 het omroeporkest; 3.00: streekultzendlng; 3.25; het omroepkamerorkest; 4.10: komt u binnen; 4.25; kamerkoor; 4.45: sport- praatje; 5.00: dank zy Columbus..!; 5.30: om en naby de twintig; 6.00: nieuws; 6.15; plano-soll; 6.30: voor de strydkrach- ten; 7.00: artistieke staalkaart; VPRO. 7.30: lezen ln de bijbel; 7.45: voor de Ne derlanders ln Duitsland; VARA. 8.00: nieuws; 8.05: dingen van de dag; 8 12: VARA-varla; 8.15: toespraak; 8.20: Am sterdamse polltlekapei; 8.45: geen vuiltje aan de lucht; 9.45: soc. commentaar; 10.00: stradiva-sextet; 10.25: mensen, die we wel eens ontmoeten; 10.40 kwartet Jan Corduwener; 11.00: nieuws; 11.15: Marcel Thlelemans nodigt U uit; 11.25: Jlmmy Leach; 12.00 sluiting Hilversum II (415 m.). KRO. 7.00: siel nieuws; 8.15: „pluk de dag"; 9.00 voor nieuws; 7.15: muziek van Debussy; 7.30: „Maria ter ere"; 7.45: morgengebed; 8.00: dag"; 9.0f de vrouw; 9.05: het Residentie orkest; 9.30: waterstanden; 9.35: Johnny Om- bach; 10.00: klein, klein kleutertje....; 10.15: Sidney Torch speelt op het bio scooporgel; 11.00: de zonnebloem; 11.45: schoolradio; 12.15: muzikale melange; 12.30: mededelingen: 12.33: amusements orkest; 12.55: zonnewyzer; 1.00: nieuws; 1.20: amusementsorkest; 1.50: film en toneel; 2.10: sonate van Grleg; 2.40: boe kennieuws; 2.50 lichte pianomuziek; 3.10: naar het wonderland der muziek; 3.30: de „Leender choralen"; 4.00: kleine bllnden- werkplaatsen en de thuiswerkende blin den; 4.10: het hit parade orkest; 4.30: de schoonheid van het Gregoriaans; 5.00: de wigwam; 6.00: amusements orkest; 6.30: Journalistiek weekoverzicht; 6.45: amusements orkest; 7.00 nieuws; 7.15: ac_ tualltelten; 7.25: planoduo: 7.50: katho liek thuisfront overal!; 8.00: nieuws; 8.05: de gewone man; 8.12- gedeelten uit Aïda; 8.20: lichtbaken; 8.45: wie weet hoe deze plaat heet?; 9.00: „zomersproeten": 9.45: krulsklankpuzzle; 10.00: promenade ork.; 10.30: wij luiden de Zondag ln!; 11.00: nieuws; 11.15: avondconcert; 12.00: slui ting. AGENDA VRIJDAG. Hooglandse Kerk: Zento 912. 25 en 7 1/210 uur. Stad67.aal (foyer)VVD. Sprekers mr M. B. Vos, A. O. Frohweln P. W. A. v. Dam en mevr. GoudswaardKnlpscheer. 8 uur nam. Kaasmarkt: 8 uur nam. Kaasmarkt: 6 uur nam. Tentsamenkomst Jerufl ZATERDAG: Ttntsamenkomst

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 5