Sturgess versloeg wisselvallige Gonzales Internationale tenniskampioenschappen Noordwijk 1949 Weinig Leidse successen bij A.L.O.-serie wedstri j den HET HUIS AAN DE BAAI Nederland kreeg een kans in gemengd dubbelspel li ondom de Kerf PANDA' OP DE KERMIS Radio-programma DINSDAG 7 JUNI (Van onze tennismedewerker). Ook tijdens de Pinksterdagen werd het Noordwijkse tennistournooi door ideaal weer begunstied met het gevolg dat beide dagen voor oen uitverkocht huis werd gespeeld. Bij de heren was er een suprematie van het Zuid-Afri kaanse tennis, bij de dames van het Engelse. Want Sturgess zorgde er voor, dat er drie titels naar Zuid-Afrika gingen, zij het dat hii deze in het gemengd dubbelspel moest delen met de F» ansespeelster, mej. Marccllin. terwiil bij de dames mej. Tuckey op twee titels beslag legde, in het dames-dubbelspel in com binatie met haar landgenote mej. Curry. Over Gonzales schreven we in de af gelopen week reeds enige malen. De ver wachting dat hij in de laatste dagen beter voor de dag zou gaan komen werd niet bewaarheid. Men versta ons goed, hij speelt tennis zoals we het hier niet zien. doch hij heeft toch niet aan de verwachtingen, die men van Amerika's no. 1 kan en mag stellen, voldaan. Er waren games: waarin hii spel liet zien van suoerklasse om dan ineens weer be neden het middelmatig* te vervallen en een vrii gemakkelijk verkregen voor sprong weer even gemakkelijk te verlie zen. Zo was het ook in de eindstrijd tegen Sturgess. D* Amerikaan won de eerste set snel en goed. Hij liet toen een sluitend spelletje zien. waartegen de nog naar zijn vorm zoekende Sturgess niet op kon. Doch in de tweede veranderde het. beeld reeds. De vastheid van de Zuid-Afrikaan begon zich toen te doen gelden en met succes. Sturgess kwam met 65 voor. Toen weer zo'n typisch voorbeeld van het spel van Gonzales. Hjj kwam op zijn service met 400 voor om de eame toch nog te verliezen 75 dus voor Sturgess. Was de derde set nog volkomen open Sturgess won deze met 64, in de vierde en laatste was het pleit gauw beslecht. Sturgess won met 6—2 en daarmee de partij. Hoewel in de eindstrijd dames-enkel spel het spel van de Amerikaanse mevr. Rihbany gevarieerder was. won de gro tere vastheid van mej. Tuckey het op den duur toch, hoewel, toen mevr. Rih bany in de derde set met- 30 voorkwam en mej. Tuckey last van kramp kreeg, een Amerikaanse zege niet te voorko men leek. Gonzales en Am pon, een gelegen heidscombinatie. in het geheel niet op elkaar ingespeeld, hebben het niet kun nen bolwerken tegen de Zuid-Afrikaanse dubbel Sturgess-Fannin Ampon, die zich sterk in de sympathie van het pu bliek mocht verheugen, heeft gedaan wat hij kon, hoewel aan ziln spel het tekort kleeft dat er geen „killing" in zijn slagen zit. Doch wat Ampon goed maak te, deed Gonzales dikwijls weer teniet en zo won de Zuid-Afrikaanse combina tie vlot in drie sets, zonder dat deze L.T.C. „DE MUNNIK". Handicap-wedstrfjden 'n groot succes. Het eerste team van „De Munnik" ging op de goede weg voort door 'n 41 overwinning op Vredenburch 2. Zeer waarschijnlijk, de uitslag van de wedstrijd De Metselaars 2Te Werve 1 is nog niet bekend, zal de beslissing Zaterdag as. moeten vallen, dan komt de moeilijke uitwedstrijd tegen De Met selaars 2. Het tweede sloeg Thor-Roodwit met 4—1. Het derde verloor met 4—1 van Petrolea. Begunstigd door ideaal tennisweer werden op Pinkster-Maandag de uit gestelde handicap wedstrijden ge speeld. Deze wedstrijden kenmerkten zich door 'n zeer prettige sfeer en wa ren dan ook van grote propagandisti sche waarde voor de tennissport. De winnaars werden de junioreslsden Li- lyan Iteys en Paul Donders, als tweede eindigde het dubbel de heer en mevr. Braakman en als derde de heer en mevr. Eggermont. overwinning ook maar een ogenblik in eevaar kwam. Als eeheel was het overi gens een vrii vlakke partij met maar zeer weinig hoogtepunten Alleen kan men bewondering hebben voor het ont- zettend snelle reactievermogen van de kleine Phillppiin. Ook het dames-dub belspel werd een Engelse overwinning, de tweede voor mej. Tuckey nu in com binatie met haar landgenote, mej. Curry. De vastheid van deze combinatie kon door de Amerikaanse dubbel, mevr. Rihbany-mej. Boyer. niet overwonnen worden en in twee long sets ging de titel naar Engeland Neder'and heeft de kans °-ehad op een titel. Het waren mevr. Koopmans en onze Daviscup-speler Rinkel, die er heel dichtbij eeweest zijn. Via een zege op de combinatie mevr Blaisse-Remy kwam eerstgenoemde dubbel in de eind striid tegen mej. Marcellin-Strugess. De eerste set was voor de laatste combina tie. doch de tweede wonnen mevr. Koop- mans-Rmkel met 75 en toen ze in de derde set met 30 voorkwamen leek een Nederlandse zege zeker. Een fatale in zinking volgde evenwel bil de Neder landse combinatie. Het Frans-Zuid-Afri kaanse dubbel liet de tegenpartij geen game meer. won er 6 achter elkaar en daarmede de partij. JACK KRAMER WERELDKAMPIOEN DER PROFESSIONALS. Jack Kramer (V.S.) sloeg te Londen in de eindstrijd van het tournooi cm het wereldkampioenschap der profes sionals op overdekte banen zijn land genoot Bobby Rdggs met 26, 64, 6-3, 64. Kramer „verdiende" met deze over winning een eerste prijs, groot f. 5.000, Riggs kreeg de helft van dit bedrag. VOETBAL Quick Boys is uitgebekerd Quick B. is Zaterdag door W.H.C. uit Wezep voor de finale van de strijd om de Z.M.-beker uitgeschakeld. De wed strijd eindigde in een 22 gelijk spel, maar de gastheren bleken bij het nemen van strafschoppen betere schutters. Quick Boys trok direct ten aanval, al was het niet meespelen van v. Bee- len en Vis goed waarneembaar Na enige vergeefse aanvallen was het Ver does, die na 7 minuten met een goed schot zijn club de leiding gaf. Ondanks een groot veldoverwicht bleef de stand tot rust ongewijzigd. Na de hervatting, nu met de sterke wind tegen, was het weer Quick Boys dat ten aanval trok en toen na tien minuten Schaap uit een goede voorzet de stand op 20 bracht, schenen de kampioenen zich veilig te voelen en maakten de fout om het aanvallen te wisselen voor verdedigen. Dankbaar werd hiervan door W.H.C. gebruik ge maakt en Bauw kreeg ruimschoots ge legenheid zijn talenten te tonen. 20 mi nuten voor het einde moest hij evenwel zwichten. Inplaats de bakens te verzet ten bleef Q. B. verdedigen en toen 7 minuten voor het einde een der ach terspelers de bal voor de voeten van de vrijstaande midvoor kopte, wist deze met een hard en goed gericht schot Bauw voor de tweede maal te passeren, waarmede tevens de eindstand werd be reikt. Strafschoppen moesten ten slotte de winnaar aanwijzen. W.H.C. wist zich hierdoor in de finale te plaatsen. ATHLETIEK. Vijfde plaats voor Nederland bij zes-landenwedstrijd KLEIN DERDE OP 1C0 YARDS. Op de zes-landenweistrijd .dl* giste ren ten aanschouwe van 40.000 toe schouwers in het White City stadion te Londen werd gehouden, hebben de Nederlandse vertegenwoordigers geen machtige prestaties geleverd. Onze stad genoot Van Rooyen (Holland), die Slijk huis verving op de Engelse Mijl, bezette op dit nummer de vijfde plaats in de tijd van 4.15.2. hetgeen vergeleken bij de tlid van de winnaar. Marcel Hansenne (4.09.8) nog niet eens zo gek is. Klein veroverde op de 100 yards een derde en Lammers op de 220 yards een vierde plaats. Van de andere Nederlanders valt niet veel bijzonders te vermelden en dus volstaan wij met de uitslagen: 100 Yards: 1, Dwyer (VS) 10 sec.; 2. Linssen (België) 10.2 sec.; 3. Klein (Ned.) 10.3 sec.: 4. Gregory (Engeland); 5. Litauden (Frankrijk); 6 Hansen (Noorwegen). 220 Yards: 1. Dwyer VS) 21.9 sec.; 2 Lewish (Engeland) 22.3 sec.; 3. Linssen (België) 22.3 séfc.; 4. Lammers (Nederl.) 5. Litauden (Frankrijk)6. Hansen (Noorwegen) 440 Yards- 1 Wint (Gr. Brit.) 47.2 sec,; 2. Bolen (VS) 47 3 sec.; 3. Soete- wey (België) 49.7 sec; 4. De Kroon (Ned.) 50.6 sec 5. Gay (Frankr.) 50.8 sec.; 6. Svendsen (Noorw.) 51.9 sec. 880 Yards: 1. Fox (VS) 1.53; 2. Clare (Frankrijk) 1.54; 3. Parlett (Eng.) 1.55.2; 4. Brijs (België) 1.56.4; 5. Bijoyens (Noorwegen) 1.56.5; 6. Kist (Ned.) 1.58.8. 1 Mijl: 1. Marcel Hansenne (Frankr.) 4.09 8; 2. F. Wilt (VS) 4.10.7; 3. G. Nan- keville (Eng.) 4.13.2; 4. Everaert (Belg 4.14 8; 5. Van Royen (Ned,) 4.15,2; 6. Eckhoff (Noorw.) 4.25.2. 2 Mijl: 1. Wilson (Eng.) 9.15.6; 2. Stone (VS) 9.15-7; 3. Vernier (Frank.) 9.17 0; 4. Hernan (België) 9.28; 5. Harting (Ne derland) 9.29 4; 6 Haglund (Noorw.) geen tild. 440 Yards horden: 1. Ault (VS) 53.7 sec.; 2. Whittle (Eng) zelfde tyd; 3. Cros (Frankrijk) 55.3 sec.; 4. Klem (Noorw.) 59.2 sec.; 5. Van Eden (België) 6. Bakels (Nederland). 120 Yards horden: 1. Dillard (VS) 14 4 sec.; 2. Marie (Frankr.) 14.6 sec.; 3. Finlay (Eng.); 4. Van der Hoeven (Ned.) Hoogspringen: 1. Philips (VS) 1.98 m; 2. Pavitt (Gr. Britt.) 1.87 m; 3. Paulson (Noorw.) 1.85 m; 4. Heinrich (Frankr.) 1.80 m; 5. Van der Hoeven (Nedj 1.72 m: 6. Herssens (België) 1.67 m, Vèrspringen: 1. Douglas (VS) 7.44 m; 2. Askew (Eng.) 6.99 m; 3 Bobin (Frankrijk) 6.92 m; 4. Naaktgeboren (Nederland) 6.71 m; 5. Wauters (Belg.) 6.38 m: 6 Roksdund (Noorw) 6 10 m. 1 Mijl estafette: 1 Ver. Staten 3.25.4; 2. Engeland; 3. Nederland; 4, België; 5, Frankrijk; 6. Noorwegen. Eindstand: 1, Verenigde Staten 63 punten; 2. Engeland 52 punten; 3. Frankrijk 39 punten; 4. België 32 pun ten; 5. Nederland 28 punten; 6. Noorwe gen 17 punten. WIELRENNEN. FK UITMARKTCRITERIUM. Het Swift-lid D. Nieuwenburg werd bij de junioren derde en A. Vermeulen bezette in deze categorie de achtste plaats. G. Vreeswijk eindigde 6de bij de nieuwelingen. ALPHEN II VERPLETTERT UVS III. De Alphenreserve's hebben met het leidende UVS m geen pardon gébruikt en dit technisch goed spelend elftal een stevige 50 nederlaag toegebracht. De doelpunten werden gescoord door Bal- tes (3). M. Tuinenburg en Van Klave ren. JAC. DE GROOT VIERDE IN RONDE VAN MIDDEN NEDERLAND. De uitslag van de Ronde van Midden Nederland, waaraan op 2de Pinksterdag door ruim 200 renners werd deelgeno men, luidt: 1. Wouters (België) 5 uur 26 5/10 sec.; 2. Marica (Belgie); 3. La Grouw (Am sterdam): 4. De Groot (Leiden); 5. Van Roon (Haarlem); 6. Remkes Am sterdam) 7. Koeman (Krommenie); 8. Alblas (Overschie); 9. Dufjf (Delft»; 10. Verstraten (Breda). PAARDENSPORT Geersen won op Duindigt driemaal De uitslagen van de Zaterdag gehou den draverijen en rennen te Duindigt luiden: DraverijenCameliaprfjs, afstand 1940 meter: 1. Nancy Lee (H. de Vries) tijd 3.10.2 km tijd 1.40.1. 2. Midwayman CJ. N. Brouwer), 3. Luccie Rohda (J. van Leeuwen Jr.). Totalisator: winnend: 10,60, plaats 4 80. 3.30, 2.60. Cherubinprijs, afstand 2040 m: 1. Maarten Spencer (W. H. Geersen) tijd 3.03.2 km tijd 1.28.9. 2. Louise de la Maire B (Th. Ponsen). 3. Mientje De- ter (R. W. Laarman). Totalisator: winnend 3,plaats: 1,60, 1,70, 3,—, gekoppeld 10.80. Casioprijs. afstand 2100 m: 1. Mada me B (W. H. Geersen) tijd 3.10.8 km tijd 1.30.9. 2. Mary Axkit (E. G. in 't Veen). 3. Lucky Fanfare (Th. Knynen- burg) tijd 3.14.7 km tijd 1.32.8. Totalisator: winnend: 1.20, plaats: 1.30. 1.90, gekoppeld 4.10. Consuelaprijs, afstand 2060 m: 1. Ju- noschka (W. H. Geersen) tijd 3.01.4 km tijd 1.28.1. 2 Intrepid (S. J. v. Leeu wen). 3. Happy Saint (W. Leeuwen kamp). Totalisator: winnend; 2.30, plaats 1.30, 1.10, gekoppeld 3. Rennen Claire Fontalneprijs, afstand 1600 m: 1. All Ablaze (A. W. van Dijk) tijd 1.48.6. 2. Majesto (J. M. A Dekkers). 3. Sombreffe (G. J. Riem). Totalisator: winnend: 29.60, plaats 9.90, 1.80, gekoppeld 41.40. Caligulaprijs, afstand 950 m: 1. Bon- heur Perdu (J. Claes) tijd 1.01.9. 2. Mon Amour (J. C. Pex). 3. Taribi (J. van Yperen). Totalisator: winnen'd 3.50 (stal met Mon Amour), plaats 2.40, 2.20, 2.50, gekoppeld 39.70. ZEILEN. De Goudse Zeilweek De nationale zeilwedstrijden op 4, 5 en 6 Juni, uitgeschreven door de roei en zeilvereniging „Gouda" en Goudse watersportvereniging „Elfhbeven" zijn een groot succes geworden. Niet minder dan 140 deelnemers zijn gestart. Door de enorme windkracht op Zaterdag middag werd de start van 2 uur tot 6 uur uitgesteld, doch de overige dagen is het ideaal zeilweer geweest. In de klasse A 12 M2 behaalde G. Kraan met „Mustang" van de vereni ging Braassemermeer de hoofdprijs. In de klasse B Valkjachten behaalde S. M. van de Meer van de ARZV met „Trewes" de hoofdprijs door 4 maal als eerste te eindigen. In de C-klasse 16 M. 2 legde Jac. W. Swart van de vereniging Zwet eh Mer ken met „Argus 2" beslag op de hoofd prijs. In de klasse D Olympia-jollem klasse A was het J. H. H. J. de Jong, de be kende Olympische zeiler van Aeglr, die met „Zomerweelde" door viermaal' als eerste de finish te passeren, de hoofd prijs in ontvangst kon nemen. In de klasse 12 voets-jollen A werd de hoofdprijs behaald door H. J. de Ruy- ter met „Moby Dick". CRICKET QUICKLCC. L.C.C. wint met 31 runs. Op het goede bowlen van A. van Es 630, Hopp 341 en F. van Es 56, bracht Quick het tot 84 runs. Alleen Otto (49) maakte een goeds score. LCC scoorde daarna 115 runs, waar van A. Kantebeen een keurig gespeelde 55, F. van Es 24 not out, Metsch eh J. Hopp elk 10. FEUILLETON door ANDRIES MACKENZIE, vertaald uit het Engels. 49) Zag u het gezicht van die man? vroeg ik. Nee. maar ik had de indruk dat het een klein mannetje was met slor dige kleren. Ik ging naar mijn kamer terug, trok snel wat warms aan, nam zelf ook een zaklantaarn mee, en liep zo gauw ik kon de trappen af. Waarom riep u uw oom niet of één van de bedienden? Ik moest mijn tante's kamer door om in zijn kamer te komen. Als ik de bedienden had geroepen, had ik nog een étage hoger moeten gaan, en in tussen zou de man ontsnapt zijn. Ik handelde volkomen instinctief. U was héél moedig, mompelde ik. Niet moedig, maar dwaas! Had ik maar iemand anders er bij gehaald. De achterdeur bleek niet gesloten te zyn. Ik verwachtte Bartholomeus of Job daar buiten te vinden, maar het was een pikzwarte nacht en het regende. Ik wist, dat de man in.de beschutting van het bos verdwenen zou zijn. Ik had er geen idee van, of hij langs de hoofd weg zou gaan of door de velden. Een aftocht door de velden leek me waar schijnlijker, omdat hij daar minder kans zou hebben iemand tegen het lijf te lopen. In de hyper-moderne Londense bar leek het verhaal van het meisje uiter mate onwerkéUjk: en onmogelijk. Als ik zelf niet deel gehad had aan de avon turen van die nacht, zou ik niet in staat zijn geweest me dit allerliefst meisje voor te stellen in het donker van lugubere bossen, op het punt een onbekende man, die tct alles in staat was, te achtervolgen. Dat haar verhaal waar was, betwijfelde ik geen ogenblik. Als hij werkelijk besloten had door de velden te lopen, dan moest hij op een gegeven ogenblik toch op de weg uitkomen, dat wist ik, vervolgde het meisje. Ik liep langs een eigen wegge tje de velden over. Ik had geen regen jas aan en de grond was modderig, zo dat ik, vechtend tegen de regen en de moddei, niet erg opschoot. Zag u niemand anders in 't veld? vroeg ik. Niemand. De nacht was aardeduis- ter. Maar toen ik aan de weg kwam, waren de wolken wat uiteen gedreven •h scheen de maan er doorheen. Ik be sloot in de schaduw van de heg te blij ven staan om te zien, of iemand langs zou komen. Ik wist, dat de inbreker, als hij de weg nam, die ik verwachtte dat hij zou nemen, daar langs mfj heen moest komen. Judith hield even op. Ik voelde, dat ze nu aan het hoogtepunt van haar verhaal was gekomen en dat ze alles wat voorgevallen was weer duidelijk op nieuw beleefde. Wat daarna gebeurde, leek een nachtmerrie. Ik hoorde voetstappen de weg afkomen. Ik had, geloof ik, een minuut of vijf staan wachten. Een klein viezig mannetje kwam langs Iepen met een vry behoorlijke pas er in. Op dat moment werd ik me er van bewust dat ik geen stok of wat voor instru ment ook bij me had om me te verde digen. Maar ik dacht, dat ik, wanneer ik hem achtervolgde, in het dorp wel iemand tegen het lijf zou lopen, die me zou kunnen helpen. Ik was nog maar net 'uit mijn schuilplaats te voorschijn gekomen, toen ik het geluid van een hevige klap hoorde en een gil, die me nog in de oren klinkt. Aan het tafeltje naast ons zat een vrouw te schaterlachen over een grap je, dat haar metgezel haar vertelde. Het was een onbeduidend schepseltje in gezelschap van een dom-uitziende jongeman in een opvallend sportjasje. Judith huiverde even en dronk haar glas leeg. Mijn eerste impuls was, weg te rennen. Maar ik voelde, dat ik te we ten moest komen, wat er gebeurd was. Ik sloep langs de heg. Toen zag ik daar opeens 't kleine mannetje op de grond uitgestrekt liggen en de figuur met de maskerkap over hem heenge'oogen staan. Ik wilde gillen het leek een scène uit een afschuwelijke nachtmer rie maar ik kon geen geluid uitbren gen. Wat daarna precies gebeurde, kan ik niet zeggen. De maan verdween weer achter een wolk. Tóen de wolk voorbij gedreven was, was de mysterieuze ver schijning verdwenen. Dat wil zeggen, als ik geen hallucinatie had gehad. Soms denk ik namelijk dat ik me alles maar verbeeld heb. Ik ben er van overtuigd, dat dat niét het geval is, zei ik zacht. Hebt u er enig idee van, wat die figuur uit voerde? Nee. Of tochJa! De grlezèl figuur hield een arm van de dode man ik wist toen al zeker dat hij dood moest zijn omhoog en* voelde aan diens hand. Dat bewijst, dat uw verhaal niet verbeeld is. zei ik. Daar is een defini tieve bevestiging voor. Gelukkig dan maar, riep het meis je uit. Veel meer Is er niet te vertellen. Ik liep terug naar het hek en stakeen sigaret op om mijn zenuwen wat te kalmeren. Ik gaf die griezelfiguur ge legenheid om er vandoor te gaan en daarna keerde ik terug naar het huis langs dezelfde weg als ik gekomen was. Ik ging naar binnen zonder iemand wakker te maken. En niemand zou iets van mijn nachtelijk avontuur geweten hebben, als u niet dat sigaretteneindje gevonden had met het spoor van lip penstift er aan. Ik ben erg Wij. dat ik het vond, aangezien ik niet wilde geloven, dat u bij een moord betrokken kon zijn, zei k. Judith glimlachte opeens. (Wordt vervolgd) (Van onze Korfbalmedewerker). De jaarlijkse A.L.O.-seriewedstrijden in Den Haag, waarbij dit jaar niet minder dan 264 wedstrijden gespeeld moesten worden, hebben de Leidse twaalftallen niet veel successen opge leverd. Zuiderkwartier I, De Danaï den I, De Algemene III en een Vicus Oriëntis 4/5 combinatie, behaalden in hun afdelingen elk de vierde prijs; de overige twaalftallen keerden met lege handen naar Leiden terug. Vicus Oriëntis, dat verleden jaar het zilveren A-L.O.-veld gewonnen had, werd al direct in de voorronde uitge schakeld. Tegen OSCR brachten onze stadgenoten het niet verder dan een gelijk spel (11), terwijl daarna ver loren werd van Aurora met 32 en van Ons Eibernest, waardoor Vicus Oriëntis uitgespeeld was. De Algemene I deed het iets beter. Tegen GKV verloor het eervol met 1-0, terwijl met 21 van Ijsvogels gewon nen werd. Hierna werd in de tussen- ronde tegen HKV gelijk gespeeld (1-1), doch in het nemen van strafworpen waren de Hagenaars beter, zodat ook deze Leidse ploeg de koffers kon pak ken. Zuiderkwartier I werd eerste in haar groep via eén gelijk spel tegen Rood wit (1—1) en overwinningen op SKV (30), Succes (2—1) en Die Haghe (21), doch verloor vervolgens van Ons 8)O - o, wat beviel het Panda slecht in die achtbaan. Kijk eens hier, acht banen zyn van die apparaten, waarin wagentjes razend-snel steile hellingen op en af schieten, waarbij ze dan nog bovendien een hele massa bochten ma ken; en dat is nu misschien wel leuk als je er erg op gesteld bent om prettig- i misselijk te worden en grappig-duize- lig, maar wanneer je net beroofd bent van je enige rijksdaalder en dan nog I een maag vol slagroomtaart hebt en 1 juist boos achter een gemene dief aan wilt gaan, dan bevalt zo'n achtbaan toch niet zo. Maar gelukkig komt aan alles 'n einde en zo kwam het dan, dat Panda ten slotte in zijn karretje weer j bij het begin-punt belandde, waar de I achtbaan-beheerder schertsend opmerk te: „Leuk, hè? Het spij t me ventje, maar vaker mag je heus niet voor je kwartje!" j „Grrrr!" antwoordde Panda: hij was te misselijk en te kwaad om méér te zeg- I gen. Toen stapte hij uit en daarna liep I hij bleek en duizelig het kermis-terrein f op, vastbesloten om Joris Goedbloed te zoeken. En als hij die vindén zou... nou, dan zou hij het niet gemakkelijk heb- I ben! En, waar was Joris Goedbloed inmid- dels9 Wel, deze schalk had nu al Pan- da's geld opgemaakt, op een dubbeltje na; en met dat dubbeltje stond hij bij het „Rad van Avontuur", waar men lo ten verkocht waarop enkele fraaie prij zen te winnen waren. „Ach", zo dacht hij, „laat me dat dubbeltje er aan wa gen, want wat kan mU gebeuren?" NED. CRICKETBOND. Uitslagen der Pinksterdagen. lste Klasse: HCC II-^HCC I: gew. door HCC II met 16 runs (HCC II 114, HCC I 98»; ACC—HCC II: gew. door ACC met 5 wickets (HCC 144, ACC 148 voor 5); HCC I—HBS: gew. door HCC met 27 runs (6 wickets in handen) HBS 141, HCC 168 voer 4. w.v. Gallois 101 niet uit); Hermes DVS—Excelsiorgew. door Hermes DVS met innings en 20 runs (HDVS 146, Excelsior 35 en 91); Kampong—VRA: gew. door Kampong met 1 run (2 wickets in handen) (VRA 156, Kampong 157 voor 8); Quick (N)— Sparta: gew. door Sparta met 101 runs (Sparta 132, Quick 31 en 25 voor 4, tijd); Rocd en Wit—Haarlem: draw (RW 161, Haarlem 140 voor 9, tijd); VVV—VOC: gew. door VOC met 26 runs (VOC 137, VW 111). 2de Klasse A: Quick (H)—LCC: gew. door LCC met 31 runs (Quick 84, LCC 115); Haarlem II—ACC II: gew. door ACC II met 31 runs (Haarlem 12o, ACC 156). 3de klasse B: HBS IIIAjax (L.) Gew. door HBS met 19 runs (HBS 53 en 56 voor 0 (opgegeven door Ajax), Ajax 34). HBS III—AJAX. Ook ln de tweede wedstrijd in de 3de klasse heeft Ajax het niet tot een over winning kunnen brengen. Dank zij het goede bowlen van H. Vreeken (7 voor 20) en K. Sloos (3 voor 30) zat HBS voor 53 runs aan de kant. Aan de wickets faalden onze stadgenoten hopeloos: voor 34 runs haddén allen een beuri ge had. Ajax waagde nog een poging op de tweede innings, doch toen de Hagenaars 56 runs zonder wicketverlies hadden gescoord, gaf Janssen terecht de strijd op. Aldus verloor Ajax met 19 runs. WATERSPORT. Twintig jarig bestaan „Unie van Watervrienden" Vele watertouristen zijn van Zater dag tot en met gisteren bijeengekomen op de Braassemer- en Kagermeren, ter viering van het 20-jarig bestaan der „Unie van Watervrienden". Zaterdagavond werd reeds goed de stemming er in gebracht door fanfare muziek. aangeboden door de burge meester van Roelof arendsveen, en een gezellige avond in ae Unietent. Zondag om 10 uur 30 was het ver zamelen ln kielformatie voeren de ruim tweehonderd boten van de Braassem naar de Kaag; ontegenzeggelijk een Indrukwekkend gezicht. Midden op de Kaag werd de Prins Van Oranje'mét zijn gevolg ingehaald. De burgemeester van Roelofarends- veen ontving alle deelnemers en sprak hen hartelijk toe. Ruim 700 gasten namen deel aan de eenvoudige „schippersmaaltijd". Al mei al kunnen de honderden, die aan het festijn hebben deelgenomen, terugzien op een zeer geslaagd en ge zellig weekend. TURNEN. Bondskeurwedstrijden voor Adspiranten Zaterdagmiddag werden in Hazers- woude de Bondskeunvedstrfjden adspi ranten van het Koninklijk Nederlands Gymnastiekverbond georganiseerd door de gymnastiekver. „Hou-Vast". Het klassikaal brug meisjes werd ge wonnen door Animo te Rijswijk; leider de heer v. Beveren (61,25 punten). Der den werden U.D.I. te Naaldwijk, leider de heer Nieuwkerk (53,75 punten), Con dordia te Leiden, leider de heer Nie- vaart (49 punten) en Kwiek uit Leimui- den, leider de heer v. d. Laan (48,50 punten). Voor klassikaal brug jongens was slechts één vereniging vertegenwoor digd en wel W.I.K. uit Den Haag, lei der de heer Bot. Zij kreeg een tweede prijs (57 punten). Bij de vrije oefeningen meisjes kwa men twee verenigingen in het strijd perk: Animo uit Rijswijk (een derde prijs met 54,50 punten) en Hou-Vast uit Hazerswoude eveneens een derde prijs (48 punten). Vrije Oef. m.w.o. jongens werd door 1 vereniging vertegenwoordigd: W.I.K. Den Haag; zij won een eerste prijs (63;25 punten). Bi) knotsoefeningen meisjes behaalde Aspasia uit Rotterdam, leidster mej. Langeman, een eerste prijs (65,25 pun ten). Bij paardspringen meisjes kreeg DOC te Amsterdam, leider de heer Timmer, een derde prijs (55,25 punten) en Donar, Den Haag. leider Bouwmeester, een le prüs (64.50 punten). Namens de jury sprak de heer Metz een kort woord en reikte de medailles uit. Burgemeester De Hollander over handigde namens het Gemeentebestuur van Hazerswoude aan de Vereniging, die het hoogste aantal punten behaalde, nl. Aspasia uit Rotterdam, leidster mej. Langeman, een beker. Het geheel stond onder leiding van de heer Brandt, wedstrijdleider van het I K.N.G.V. Eibernest III met 20 en DKC m met 41, waardoor de 4e prijs haar deel werd. De Algemene III behaalde eveneens een 4e prijs door gelijke spelen tegen De Spartaan II en GKV 5 en een 2—0 overwinning op Unilever I, waarna 2ij na een 1—1 gelijk spel tegen Algeméne III door 't beter nemen van straf wor pen bovengenoemd resultaat bereikte. Ook De Danaïden veroverden een 4e prijs. In de voorronde versloegen zij Het Zuiden 6 met 30 en speelden twee keer met 11 gelijk tegen resp. Zwa luwen en DSV H. Vervolgens wonnen zij met 20 van Unicum II en tenslot te met dezelfde cijfers van DKC II. De vierde Leidse ploeg, welke eên vierde prijs bemachtigde, was een Vic. Oriëntis 4/5 combinatie; in de voor ronde won dit twaalftal driemaal, n.l. van Eureka II (30), Raven II (2—1) en Ons Eibernest 6 (30), doch hierna werd tweemaal achtereen verloren. De overige Leidse twaalftallen werden öf in de voorronde óf in de tussenron- den uitgeschakeld, evenals N.S.A. uit Alphen a. d. Rijn. SCHOOLWEDSTRIJDEN UITGESTELD. Tengevolge van het zeer slechte weer van jongstl. Zaterdag zijn de sehool- wedstrijden uitgesteld. De Middelbare Scholen zullen nu van daag aantreden; de Lagere Scholen Zaterdagmiddag aj. KORFBAL. Ned. twaalftal samengesteld Het Nederlands korfbal 12-tal, dat Zondag a.s. te Antwerpen tegen onze Zuiderburen uitkomt, is als volgt sa mengesteld: Aanval: heren: Stoeltie (Wester kwartier) en Koper (Westerkwartier); dames: A. Koper van Es (Westerkwar tier) en M, Tit (Westerkwartier); midden: heren: Seits, aanvoerder (Deetos), Berings (Ons Eibernest); da mes: C. Helder-Vlietman (Blauw Wit), M. Vonk (Ons Eibernest) verdediging: heren: Helder (Blauw Wit), Karsen (Rohda); dames: T. Hees- pelink (Westerkwartier) en R. Snitte- naar (Olympia). C.K.B.-Competitie afd. Zuid-Holland Noord PERNIX VRIJWEL KANSLOOS DOOR NEDERLAAG TEGEN FIKS. Door totale schotloosheid verloor Per- nix Zaterdag van Fiks. De hele wed- strild waren de Oranjekragen duidelijk ln de meerderheid en de sterke wind in aanmerking genomen, speelden ze een goede wedstrijd en wist na rust een klein kansje te benutten en dat bleek voldoende. Door deze nederlaag komt Excelsior vermoedelijk goedkoop aan de titel. De Delftenaren stonden met de rust tegen DES reeds met 4—0 voor en hoewel de einduitslag ons ditmaal niet bekend is werd deze wedstrild na tuurlijk vlot gewonnen. VES won vol gens verwachting van KVS met 41 en komif waarschijnlijk wel op de derde plaats. In 2 B deed Tonego weer eens haar rechten op het kampioenschap gelden. Ons Eiland keerde met een 102 neder laag huiswaarts en we zien in Tonego een serieuze candidaat voor de le kl. Pernix II zal de tweede plaats niet meer afstaan. Ook hier een forse over winning. TOP I werd met 7—0 aan de zegekar gebonden- De uitslagen in de le en 2e kl. luiden: le kl FiksPernix 10; VESKVS 41; DESExcelsior niet bekend. 2e kl. B Pernix II—TOP I 7—0; Tonego IOns Eiland I 102. AMSTELLANDBEKER VOOR PERNIX-COMBINATIE. Hoewel de finale niet gemakkelijk be reikt werd heeft Pernix op de Amstel- landdag de toeschouwers op een prima partijtje korfbal vergast. De Leidenaren speelden in de eindstrijd tegen Oranje Nassau I uit Amsterdam, dat weer een goede ploeg heeft en in haar afdeling de Utrechtse kampioen DVS uitschakelde. Pernix nam in de finale binnen enkele minuten de leiding met 20, via 2—1 werd het 31 en het peil van deze wed strijden was bijzonder hoog te noemen. Pernix III won in de 2e klasse eveneens de eerste prijs. Op het DES-tournooi nam Excelsior de eerste prijs voor haar rekening. Van de 3 Pernixcombinaties won een twaalf tal de le prijs in de 3e klasse. De junio ren wonnen de 2e prijs. WOENSDAG 8 JUNI: Hilversum I (301 M). VARA. 7.00 Nieuws: 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Socialistisch strijdlied; 7.33 Victor Silves ter en zijn orkest; 8 00 Nieuws: 8.13 Soc strijdlied; 8.15 Orgelspel; 8 50 Voor de hulsvrouw; 9.00 Kamermuziek: VPRO 10.00 „Moeder en Kind"; 10.05 Morgenwijding olv. Ds D. Richards, VARA 10.20 Onze Keuken; 10.35 Als de stofzuiger zwijgt: ipulalr Nonstop-programma; 12.00 Accordeola; 12.30 Mededelingen; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Edmundo Ross en zijn orkest; 1.00 Nieuws; 1.15 Kalen der; 1.20 Malando en z(jn orkest; 150 Negro-Spiritual Medley; 2.00 Gesproken portretten; .2.15 Kamermuzlekprogtamma; 3.00 De Regenboog; 3.30 De Roodborstjes; 3.50 Waar zwerven wij; 4.00 Het orkest van de week; 4.15 Voor de kleuters; 4 30 Vragen staat vrij; 4.55 Zo de ouden zon- Een piepen de jongen; 5.15 Dolf van der inden en zijn Metropole-orkest; 6.00 Nieuws; 6.15 VARA-Varla; 6.20 Thomas „Fats" Waler. piano; 6.30 Voor de strijd krachten; 7.00 „En ze dronken een glas7 15 Silvestrl-kwartet: 7 30 Voor de Jeugd. VARA 8 00 Nieuws; 8.05 dingen van de dag; 8.15. socialistisch nieuws; 8.20: concert; 9.20: een vage bond, 10.00: aansluiting met het gebouw van de volksopera te Wenen; 10.45: van boek tot boek. 11.00: nieuws; 11.15: Promenade Orkest; 11.4012.00: Benny Goodman kwartet. Hilversum II (415 M.) NCRV 7.00: nieuws; 715: Te Dcum Laudamus; 7.45: een woord voor de dag; 8.00: nieuws; 8.15: muziek bh het werk; 9.00: zieken bezoek; 9.30: waterstanden; 9.35mor genconcert; 10.30: morgendienst door ds J. Enter Jr.; 11.00: sollstenconcert; 11.30: gisteren en vandaag; 12.00: NCRV- koor; 12.30: mededelingen; 12.33: ensemble Lachman; 1.00: nieuws; 1.15: Mandoll- nata; 1.45: Vlrgll Fox, orgel; 2.00: bonds dag; 3 00: Billy Mayerl, plano; 3.15: vijf I uitzendingen door Alma Musica; 4.00: voor 'onze Jeugdige postzegelverzamelaars; 4.15: voor meisjes en Jongens; 5.30: pianoduo; 5.45: exotische klanken; 6 00: Nederlandse koren en korpsen; 6.30: (RVU), spraak- e& stemstoornissen; 7.00: nieuws; 7.15: nieuws uit Indonesië: 7.30: sociale ver houdingen ln Indonesië; 7,45' graramu* ziek; 8.00: nieuws; 8 05: proloog; 8.18i kerk op weg, 9 30: Radio Philharmonlscfl Orkest; 10.45: avondoverdenking; 11.00' nieuws; 11.1512 00: avondconcert.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 6