ZELFS ABE KON NIET VERHINDEREN, DAT KAMPIOEN VAN NEDERLAND WERD SVV NJORD'S OUDE ACHT BREEKT BOSBAAN RECORD Goede wedstrijd van Nederlands hockey- elflal legen Denemarken Nimmer had de Derby zo'n spannend slot Verrassende nederlaag van Neumeyer Eén ster contra elf goecle spelers Friese verdediging liet voor rust kostbare steken vallen m 88ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Dinsdag 7 Juni 1949 Tweede Blad No. 25710 (Van een speciale verslaggever). SW is Zaterdagavond In het Fcyenoordstation vol als bij een inter landwedstrijd voetbalkampioen van Nederland geworden en geen sterveling van.hen, die er btf aanwezig waren, zal kunnen beweren, dat de 31 overwin ning der Schiedammers op Heerenveen onverdiend was. Sommigen zullen misschien zeggen, dat deze einduitslag iets geflatteerd was omdat in hun her innering dat prachtige schot van Abe Lenstra tegen de lat en die miraculeuze kopbal van dezelfde speler die net gekeerd werd, zyn blijven vasthaken. Maar dan vergeten zfj, dat het veldspel van SW zoveel beter was dan dat der Friezen, dat hier gerust van een klasse verschil gesproken mocht worden. SVV heeft intussen iets heel bijzonders volbracht: het is in écn ruk doorgestoomd van de tweede klas naar de hoogste nationale voetbaltop, de Landstitel. Uit de laatste jaren herinneren wij ons alleen De Volewyckers, die dit kunststuk evenaarden, ja overtroffen. Hun rush ging zonder onderbreking van 3de naar 1ste klas en na een seizoen verblijf daar werd het Landskampioenschap behaald. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll De strijd gestreden KAMPIOENSCOMPETITIE. EINDSTAND gsp. gw. g-1. vrl. p. doelp. Het is een goede wedstrijd geweest. Het tempo lag bijna doorlopend aan de hoge kant. er waren van Schiedamse zijde voortreffelijke combinaties, hecht ploegverband en uitstekende staaltjes techniek en tactiek te bewonderen en er was vastberaden, moedig voetbal der Heerenveners, die ln vele opzichten ver re de minderen waren: in techniek, in Jichaamsbeheersing (van veel belang op dit gladde veld) en in balbehande ling. Maar die met een enorme dosis energie, steeds weer ten strijde trokken om de geoliede SVV-machine te ontre gelen, daar soms door wanhopig kick and rushvoetbal nog in slaagden ook, maar voorts een man bezaten, die SVV hun benijd moet hebben: A. Lenstra. In het Nederlands Elftal moet nog al eens met critisch oog naar Abe ge keken worden, omdat zijn werkdrift en energie te wensen overlaten, om dat hij buien van lusteloosheid en apathie heeft. Maar hier was Len stra-de-clubman present, die vocht voor zün Heerenveen cn zijn Fries land en dat was een Lenstra, zoals men ln Rotterdam nog nimmer ge zien heeft. Telkens weer betrok hij zichzelf en anderen in het spel. telkens weer zette hij prachtige aanvallen op, telkens weer glipte hij vla weergaloos solospel langs zijn belagers. Dat hy geen doel punt scoorde is naast het bekwame ver dedigen van de reus Steenbergen, aan Vrouwe Fortuna te wyten, die Schie dam niet in de steek liet en een kogel van Abe tegen de lat deed belanden, een kopbal via Opschoors handen in een corner resulteerde en enkele malen het vizier van de Friese crack zodanig verzette, dat gevaarlijke schuivers pre cies naast gingen. Hoe goed Abe ook was, hij kon niet verhinderen, dat SW als ploeg verre de meerdere was boven de op dit gladde veld technisch veel te kort komende Friezen, van wie Jonkman en de half Eosscha plus de back v. d. Laan en keeper Veenstra schuld hadden aan de nederlaag. Het rammelde in de Heeren- veenverdediging en zo kon het gebeu ren. dat SW al na 10 min. de leiding nam doordat de nerveuze Veenstra een schot van Schrumpf zelf in doel sloeg. Tien minuten later werd het zelfs 2-0, doordat Jan Lenstra een slechte voorzet van Van Lith royaal miste en Köne- tnan tussen de benen van Veenstra door inschoot(20). De spanning zakte toen lehjk terug en slechts de briljante dingen, die Abe deed, hielden de hoop levendig aan Friese successen. Het enige resultaat kwam pas na rust, toen een voorzet van Molenaar door de snel-startende ATHLETIEK. Holland de meerdere van Pro Patria Holland en Pro Patria hebben, een traditie getrouw, de degen weer ge kruist en wederom zijn onze stadge noten, ongetwijfeld in het voordeel van een „thuis"-wedstrijd, er in geslaagd de overwinning te behalen. De Rotterdamse athleten boekten nog het meeste succes op de technische num mers en in de sprint. De langere afst. benevens de estafettes waren glansryk voor de oranjebroeken. Eindstand 110 94 punten. De uitslagen luidden: Kogelstoten: 1. J. v. ReewUk P.P. 11.78 M-, 2. L. Mulder H. 11.14 M., 3. N. v. Wijk PP. 10.66 M. Hoogspringen: 1. J. F. D. Tonkelaar H. 1.07 M., 2. P. Grauwmeyer P.P. 1.62 M„ 3. J. Noordenbos H. 1.62 M. Discuswerpen: 1. J. v. Reewyk PP. 33.85 M„ 2. L, Mulder H. 30.40 M., 3. D. v. Duivebode H. 28 M. Vèrspringen: 1. P. Sluyter H. 5.85 M., 2 J. T. den Tonkelaar H. 5.70, M. 3. A. Spek P.P. 5.41 M. Speerwerpen: N. v. Wijk P.P. 44,24 M., 2- G. Segaar H. 42.40 M.. 3. S. Meerburg H 37.22 M. 100 M.: 1. M. Aykens PP. 11.6 sec., 2. H. Redel H. 11.7 sec., 3. A. v. d. Houwen H. 12 sec. 400 M.: 1. P. Sluyter H. 56.- seé., 2. M. Aykens P.P. 57.- sec., 3. A. Spek PP. 58 - sec. 800 M.: 1. A. v. d. Linden H. 2.10.8. 2. J P. Pikart H. 1.11.7, 3. A. Bosman PP. 216-. 1500 M.: 1. J. F. den Tonkelaar H. 4.36 2 W. Bonte H. 4.38, 3. P. Boekwyt H. 4.44.8. Zweedse estafette: 1. Holland 2.14 (gedlskw.), 2. P.P. 2.15. 4 x 100 M.: 1. Holland 48.4, 2. P.P. 48.9. Vrije inschryving: 300 M. Jun. A: 1. T Marks H. 41.-. Vèrspringen: 1. T. Marks H. 5.12. 100 M. heren: 1. v. Haarlem 12.-. 800 M. heren: 1. Harteveld 2.19. 3000 M. heren: 1. v. d. Mey 10.33.2. NATIONALE WEDSTRIJDEN TE ZWOLLE. In het gemeenteiyk sportpark te Zwolle organiseerde PEC gisteren natio nale atletiekwedstrijden, waaraan o.m. Fanny Blankers—Koen en Wim Siyk- buis deelnamen. Fanny won de 100 me ter in 11.7 sec., haar snelste tyd van dit har en slechts 0 2 sec. boven het we reldrecord. De 5000 meter was voor Sllik- bois in de zeer matige tiid van 15 min. 344 sec. In het nummer 1500 meter ju nioren A verbeterde Rootsaert (de (Ga- teUe) het Nederlands record junioren fn bracht dit od 4 min 15.8 sec. Het oude tecord stond op naam van Mackay (Ce- *2bes) met 4 min. 18 sec. Brandsma onberispeiyk werd ingescho ten (21), Maar Van Schyndel, Steen bergen en De Bruyn de uitblinkers in de SW-ploeg hielden het hoofd koel, gaven Abe weinig kans en lieten zich niet in de verdediging dringen. Een goede voorzet van Schrumpf liet de Friese verdediging roerloos en werke loos staan en Köneman had geen moeite om er 3—1 van te maken. Ook Molenaar SW 10 BW 10 AGOW 10 Heerenveen 10 VSV 10 NOAD 10 15 13 11 11 8 2 20—13 159 14— 8 28—21 16—18 4—28 schoot nog eens tegen het houtwerk, maar dat kon de Schiedammers niet meer verontrusten. Aan een gelijk spel hadden zy eventueel ook nog voldoende gehad De 21 overwinning van BW op NOAD (Zaterdag) was van weinig belang meer. De Bosschenaren verdienden de zege volkomen en voor een groot gedeel te van de ontmoeting zyn zy, dank zij hun betere techniek, in de meerderheid geweest. De laatste wedstrijd voor de kampioenscompetitie, die gisteren te Apeldoorn tussen AGOW en NOAD werd gespeeld, eindigde met een 3—0 zege voor de thuisclub. Het was duideiyk te merken, dat er niets meer op het spel stond. AGOW speelde haar gewone snelle open spel. waarop NOAD zonder enig enthousiasme reageerde. Blykbaar hadden de Tllburgenaren zich bij voor baat met een nederlaag verzoend. Kampioen der Kampioenen. Het elftal van SW. dat dit seizoen de hoogste voetbaleer veroverde. WIELRENNEN. Vier Nederlandse renners aangewezen voor Ronde van Frankrijk Voor de Ronde van Frankrijk 1949, zijn thans vier van de zes renners aangewezen. Henk de Hoog, Jan Lam- brichs, Wim de Ruyter en Jacques Syen hebben het contract getekend. De twee renners, die het zestal zul- len completeren, worden voor 10 Juni j a.s. aangewezen. Besprekineen ziln nog gaande. MOTORSPORT. Engelse „kopstukken" hebben al ingeschreven voor Asser T.T. Dat Assen tot heden niets bekend maakte over de Inschrijvingen, wilde geenszins zeggen, dat er niet hard ge werkt werd. Thans kunnen daarvan de eerste resultaten bekend gemaakt worden en deze zyn verrassend goed. Van de Engelse „kopstukken" heb ben A.J.S. en Norton reeds met hun beste rijders officieel ingeschreven. A.J.S. komt in de 500 cc klasse met R. L. Graham en E. J. Frend en in de 350 cc-klasse R. L. Graham, W. Doran en R. Armstrong. Een bezetting als nooit te voren, waaruit geconcludeerd moet worden, dat A.J.S. iets van plan is. Norton zet daar in de 500 cc klasse J. Lockett en A. J. Bell en in de 350 cc H. L. Daniell en A. J. Bell tegen over. Zoals men ziet, ook een dubbele bezetting van haar besterijders. Het wachten is thans op Velocette. Welke rijders zal dit merk tegenover een zo sterke bezetting als die Norton en A.J.S. stellen? En wat doen de Italianen? Mocht het zyn, dat ook Guzzi en Gilera in Assen sterk uitkomen, dan zal Assen zich kunnen beroemen op de beste in ternationale bezetting. Deze races tel len trouwens zoals men weet mee voor het wereldkampioenschap. Drie doelpunten van Bouwman ^Vd^.man fe? De Nederlandse hockeyers hebben hield, doch niet ver genoeg wegwerkte Zaterdag ln Kopenhagen op het 1 waarop Bouwman hem van dichtby hockeyveld naast het grote stadion, i kansloos passeerde.^ .waar Zondag a.s. de voetbalwedstrijd T~ 1 DenemarkenNederland plaats zal vinden, een goede wedstrijd gespeeld. Het is bovenal een tactisch succes ge worden. De fout in de opstelling na de rust tegen de Ieren in Amsterdam gemaakt, is nu vermeden, de ploeg vormde een harmonisch geheel zon der zwakke plekken. Zo werd deze 25e wedstrijd van het Nederlands elftal na de oorlog een mooi succes. De Denen werden volko men verdiend met 40 geslagen, zy ga ven zich tot het uiterste, doch stuit ten op een voor hen ondoordringbare muur, waardoor doelman Dalmeyer in totaal slechts drie keer voor gemakke- ïyke gevallen assistentie behoefde te verlenen. De achterspelers waren stick- vast, vooral Dryver, maar ook Derckx liet nauweiyks een steekje vallen en in de middenlinie schitterden Jan van der Valk en de alom tegenwoordige isnvo°r-er m val vierde Van der Doll zyn come back met een uitstekend doelpunt, waarmee hy na zes minuten Nederland de lei ding gaf. De Nederlandse aanvallen bleven te rugkeren en vier minuten later liep Bouwman op een listige trough pass van Van der Doll, razend snel door, van drie spelers passerende en met een goed gericht schot tenslotte ook de doelman tO—2), De Nederlandse aanval bleef prach tig gevoed door de verdediging, de De nen voor onoplosbare problemen stel len. Enige malen ontsnapte het Deense doel ternauwernood aan het gevaar van doorboring en twintig minuten na het In de tweede helft was het overwicht der Nederlanders nog groter, doch het tempo zakte iets, behalve van rechts buiten Van Heel die weer subliem spel vertoonde. Ook hielden onze landgeno ten het spel te kort en zo bleef het elk ogenblik* verwachte volgende doel punt uit tot 7 minuten voor het einde Bouwman uit een der vele voorzetten van Van Heel nog eens zyn kans waar nam, zodoende de hattrick verrichtend. Zo won Nedérland met 40. een re sultaat dat nog hoger uitgevallen zou zyn, wanneer Kruize op schot geweest zou zyn. Met deze eervolle zege bsloten de hockeyers het seizoen. Foto moest beslissing brengen ter terrein tot by het ingaan van-het I laatste rechte einde. Maar toen kwam Voor de 169e keer is Zaterdae te Ptotseling de ..krokodil", bynaam van Eosom de Derbv eehouden en nog de Australische Jockey Johnstone, naar nimmer had deze klassieke ren zo'n I voren. Zodoende werd het een opwin- soannend slot j dende finish met drie paarden vlak YS°T „de j ^eede maal in de naast elkaar, want ook het verschil £T eeT,, vrouw j tussen numero twee Amour Drake" en die eigenaresse Is van een winnend qnwi]n,„ Ton» „„.....i,,,.. oaard. Mevr. Olenister. de gelukkige w bedroeg nauwelijks een bezitster van Nimbus" kon het. som- I hoofdlengte, metle van f.. 140.000 in haar zak ste ken. ziinde de eerste nriis van de Der bv. ook al een record. ..Nimbus" had na de van deze race over ander halve mill de leiding", maar od het laatste rechte eind moest, het oaard een zware aanval van de Franse deel nemer .Amour Drake" van Leon Vol- terra afslaan .heteeen eelukte. maar de mannen, die over de aankomst moesten beslissen, waren niet zo ze ker van hun zaak en rieoen de hulD in van de foto dip snoerii? ontwik keld was en duideliik het geringe ver schil aantoonde waarmede ..Nimbus" als eerste door de finish was gegaan met een hoofdlenete voor Amour Drake". Oorspronkelijk zag het er niet naar uit, dat „Amour Drake" een rol van betekenis zou spelen, want de Engelse paarden „Nimbus" en „Swallow Tall" van Lord Derby vochten om elke me- (Van onze sportredacteur). Er zjjn op het driedaagse roeifeest van de „Koninklijke", dat ondanks het bar Blechte weer op Vrijdag en Zater dag toch alleszins geslaagd mag worden genoemd, vele interessante en spannende races te zien geweest. Er was echter één wedstrijd, welke ver boven alle an dere uitstak en dat was de grote stryd tussen de Oude Achten. Drie tegenstanders van formaat hadden zich voor deze race aangemeld: de fameuze ploeg van de Delftse Sport, waarin vier man die in 1948 op de Olympische rociwedstrijden waren uitgekomen en met de geroutineerde Van Suylekom aan slag, het Delftse Laga en het Leidse Njord, dat dit jaar onder aanvoerderschap van haar praeses G. Dutry van Haeften een serieuze gooi naar de suprematie in de Nederlandse roeierswereld doet. Ongemeen boeiend en opwindend was de stryd, althans over de eerste 500 meter, toen de drie ploegen nog boord aan boord over de Bosbaan schoven. Na deze afstand veroverde Njord lang zaam maar zeker een lengte voorsprong. Maar noch Laga, noch DDS. wilden zich gewonnen geven en met verbeten tussenspurtjes trachtten zy het zelf vertrouwen van de Leidse ploeg te bre ken. Het mocht evenwel niet baten. Njord sloeg al die felle aanvallen reso luut af. Geen moment werd de balans van de Leidse ploeg verstoord en met krachtige vol in 't water pakkende halen en ln een zeer geiykmatig baan- tempo van ongeveer 33 slagen per mi nuut vervolgde zy haar weg naar de finish en de zege. En voor dit hoge tempo moesten Laga en D.D.S. de vlag wel strijken. Het was een tempo, dat voordien nog nimmer door een Neder landse Aoht over 2000 meter werd ge roeid. Want Njord won in de uitsteken de en op internationaal niveau staande tijd van 6 min. 6.8 sec. en brak daar mede het sinds 1939 op naam van Nereus staande Bosbaanrecord met liefst 6.2 sec. Laga volgde met 2 lengten achterstand op de tweede plaats. Njord heeft dit jaar een groot aantal Achten geformeerd en ze doen het lang niet slecht, want ook in het nummer Jonge Acht A behaalden de Leidenaren de zege. In deze finale startten vier ploegen: Aegir, Triton, Njord 2 (Njord 1 werd in de voorwedstrijd uitgeschakeld) en Het Spaarne, Njord 2 nam 500 meter voor de finish een lengte voorsprong, doch het heeft maar heel weinig ge scheeld of de Leidenaren hadden de overwinning nog uit hun handen laten glippen. Want Het Spaare en Triton vochten zo verbeten om de tweede plaats, dat hun achterstand op Njord zienderogen verminderde. Zij waren evenwel iets te laat aan him eindspurt begonnen. Ook hier waren de tyden uitstekend. In het nummer Jonge Acht B waren de twee Njord-Achten, die in de finale uitkwamen, kennelijk nog te ongerouti neerd om tegen het door de harde wind opgezwiepte water op te tornen. Wel namen zij de eerste 500 meter een hal ve lengte voorsprong de baan was toen nog beschut maar daarna bleek dat door te laag scheren de riemen te gen de golven sloegen, hetgeen meer malen een ongelyke inzet tot gevolg had. Triton won ten slotte na een har de strijd met Laga in de fraaie tyd van 6 min. 17 sec. Die Leythe nam by het nummer Oude Twee na de start met gering ver schil de leiding voor Willem 3, de Zweedse Falkenbergs Roddclubb, Njord en Het Spaarne. Op 1000 meter lagen de Nederlandse ploegen echter weer ge lijk en alleen de Zweden, die in een geleende boot roeiden, hadden moeten lossen. Njord (met W. Algie, boeg en G. Dutry van Haeften, slag) nam toen resoluut de leiding om die niet meer af te staan. De grote verrassing van deze wed strijden was wel de nederlaag, die Tom Neumeyer kreeg te slikken van de Rotterdammer Van Stolk in het nummer Oude Skif. De Maas-skiffeur heeft van het begin af de leiding gehad en eindigde als eerste in de goede tijd van 7 min. 26.2 sec. Neumeyer kon hem lange tijd blij ven volgen, maar op de laatste 750 me ter liep Van Stolk weg en Neumeyer, die geen kracht meer over had om een eindspurt in te zetten, moest hem wel laten gaan. Van der Meer, die ook in deze finale uitkwam, heeft in het geheel geen rol kunnen spelen en eindigde met een straatlengte achter Van Stolk. Nereus legde, met overwinningen ln de Oude Vier, Vier zonder stuurman en Twee zonder stuurman, beslag op de Jubileum-beker, de wisselbeker, die in 1937 door dr R. T. Th. Meurer wérd uitgeloofd voor de vereniging, die op de senior-nummers het grootste aan tal punten heeft behaald. Njord werd met overwinningen ln de Oude Acht en Oude Twee (voor de andere nummers had de Leidse club niet ingeschreven,) tweede in de rang schikking voor de beker. Het roeien van de Oude Acht van de Leidse Studenten Dames Roeiverenl-. ging „De Vliet" was ook op deze wed- stryden weer een lust voor het oog. Met haar forse halen en pittige inzet gingen de Leidse meisjes snel over de baan en zy bleven met een tyd van 3 min. 28.8 sec. slechts 0.4 sec. boven het bestaande record. Een sterk staaltje leverden de Vliet-dames in het nummer Jonge Dubbel Vier. Doordat de boeg haar bankje verloor, raakte de balans uit de' pïoeg en werd de aanvankeiyk verkregen voorsprong spoedig een flinke achterstand. De boeg herstelde zich echter fraai en met een extra spurtje veroverde de Vliet het verloren terrein en passeerde blykbaar zonder noemens waardige inspanning Nereus en De Hunze. Hier volgen de uitslagen: Overnaadse Vier: 1. Laga 7 m. 15 s., 2. Nereus, 3. Spaarne, 4. Viking, Over naadse Skif: 1. Willem III-II 8 m. 13 s., 2. Spaarne 8 m. 16 sM 3. Willem III-I. Jonge Acht B: 1. Triton 6 m. 17 s., 2. Laga 6 m. 20 s., 8. Njordx I. 4. Njord II. Oude Vier: 1. Nereus 7 m. 11 s., 2 Malm- stads Roddforning 7 m. 34 s. 3. Aegir (teruggetrokken). Snelroelen dames Oude Vier: 1. De Hoop 3 m. 53 4/5 s., 2. DDS, 3. Willem DE JAPANSE DERBY. Een Amerikaans zakenman, de heer George Baldwin, die de Ja panse Derby bezocht, riskeerde zeven shilling op het paard „Ta- chikaze" dat het nummer 14 droeg. Hy deed zulks omdat zyn verjaardag op de veertiende van de maand viel. Even later verliet de heer Baldwin de race-baan met drie pakken van bruin papier, die samen 2.750.000 yen bevatten. Het paard „Tachikaze" had hem 550 maal zyn inzet opgebracht of omgerekend in Nederlands geld f. 1.900,—. De favoriet „Royal Forest" met jockey Gordon Richards eindigde als vierde en de 24e poging van Richards om de Derby te winnen was weer mis lukt. De eigenaar van „Amour Drake", Leon Volterra, lag te Parijs op zyn ziekbed, Hy volgde het verloop van de race door de radio, met een geneesheer naast hem. Hy heeft een hartaanval gehad en het opwindende verhaal van de radioreporter, toen het paard van Volterra op het laatste rechte einde naar voren kwam maar toch nog ver loor, zal de Fransman wel geen goed hebben gedaan. Charlei Elliott, de Jockey van „Nim bus" heeft de bookmakers een slechte dag bezorgd. Elliott leidde het paard ook naar de overwinning in de 2.000 Guineas, een dubbele zege, welke niet vaak is voorgekomen. Het aantal bezoekers was niet by benadering aan te geven. De Koningin, prinses Elisabeth, de hertog van Edinburgh en andere le den van de Koninkiyke Familie woon den de race by. ÜS .X, Een overzicht van de stryd der Oude Achten. Njord ligt op dit moment al ver voor. ni, 4. Het Spaarne. Jonge Twee A: 1. Triton 7 m. 37 2/5 s., 2. De Laak. Snel roelen dames Jonge Dubbel Vier: 1. De Vliet 3 56 3/5 s. 2. De Hunze, 3. Nereus, 4. Willem m (buitenmededinging). Vier zonder stuurman: 1. Nereus 6 m. 46.5 s., 2. Laga 6 m. 51.5 s. Snelroelen dames Jonge Vier: 1. Nautilus, 2. Nereus. Veteranen Skif: 1. de Maas, 2. de Hoop 4 m. 10.5 s. Jonge Vier A: 1. Njord 7 m., 2. Triton 1 m. 23 s., 3. Nereus. Twee zonder Stuurman:: 1. Nereus 7 m. 47.2 s.. 2. Willem m. Jonge Skif A: 1. Nau tilus 7 m. 39 s., 2. Amstel 7 m. 48 s., 3. Viking. Oude Skif: 1. Stolk (Maas) 7 m, 26.4 s., 2. Neumeier, 3. Van der Meer. Oude Twee: 1. Njord 7 m. 56 s., 2. Het Spaarne 8 m. 0 5 s., 3. Willem III, 4. Die Leijthe, 5. Falkenberge Roddklubb. Jonge Vier B: 1. Aegir 7 m. 0.4 4/5 s., 2. De Hoop, 3. Njord, 4. Die Leythe, 5. Willem III. Stylroeien dames Oude Skif: 1. DDS, 2. Spaarne, 3. Laak. Stijlroeien dames Jonge Skif: 1. Die Ley the,2. Viking. Overnaadse Twee: 1. Het Spaarne. 8 m. 23 s., 2. Nereus 3 m. 48 s., 3. Triton, 4. Aegir. Snelroelen dames Oude Acht: 1. 4 m. 9 4/5 s., 2. Hunze. Snelroelen da mes Jonge Skif: 1. Maas 4 m. 7 s., 2. Amstel, 3. Hoop. Stylroeien dames be ginnelingen Skif: 1. Vliet, 2. Spaarne. 3. Laak. Oude Acht: 1. Njord 6 m. 5.8 s., 2. Laga 6 m. 17.2 s., 3- DDS. Jonge Twee B: 1. Triton 7 m. 54.8 s., 2. Laak. Jonge Acht A: 1. Njord 6 m. 16.8 s., 2. Spaar ne 6 m. 20.4 s„ 3. Triton 6 m. 20.5 s.. 4. Aegir. Dubbel Twee: 1. Willem III/ Poseidon 7 m. 13 s., 2. Nautilus, 3. Hoop. Lichte Vier: 1. Njord 7 m. 23.8 s., 2. Ar- go 7 m. 29.6 s., 3. Triton, 4. Laga, 5. Willem III. ROEIEN OM DE „TELEGRAAFBEKER". Drie ploegen waren ingeschreven voor de traditionele wedstrijd van De Hoop om de „Telegraafbeker". te weten Njord. Laga en Nereus, zodat een voonved- stryd nodig was, want er kunnen maar twee ploegen tegeiyk over de Amstel gaan. Nereus heeft zich echter terug ge- trokken en dus zullen Laga en Njord de Vliet 3 m. 28.8 s., 2. Nereus. Snel- Woensdagavond om halfacht direct in roeien dames Oude Skif: 1. Willem III I de finale uitkomen. Sportsplinters Het Franse voetbalelftal heeft Zaterdag te Parijs met 42 van Zwit serland "gewonnen. Het was de eerste zege, die de Fransen dit seizoen boek ten. Kees Kievit, Geert Jan van Rooy en waarschijnlyk nog een derde Ne derlandse zwemmer zullen 11 Juni deel nemen aan internationale wedstryden te Luik. Gisteren werd op het LDWS-terreln een wedstrijd gespeeld tussen een Jeugd- elftal, samengesteld uit spelers van de verenigingen Oranje Groen, Leidse Boys. VNA en LDWS, en een jeugdelftal van Roodenburg. De Roodenburg-Jeugd won de ontmoetine met 3—2. Het hoofdbestuur van de Kon. Ned. Korfbalbond heeft besloten, in tegenstel ling met een vroeger genomen besluit, de interlandwedstryd Nederland BEnge land op Zondag 31 Juli a.s. te organise ren, zo mogelijk te Rotterdam. Dp jaarlijkse algemene vergadering zal op Zondag 28 Augustus te Utrecht wor den gehouden. Te Leeuwarden won gisteren een Zwaluwen-ploeg met 61 van het Friese elftal, waarin Abe Lenstra meespeelde. Een tweede Zwaluwen-combinatie ver loor op dezelfde dag te Warffum met 41 van een Noordehjk elftal. Het tournool om de Vryheidskelk, dat met de Pinksterdagen ten bate van het voetballersfonds op het VUC-ter- rein gespeeld werd. is gewonnen door ADO, dat in de finale Velox met 4—0 sloeg. Jeugd-voetbal op het U.V.S.-terrein XERXES BENJAMINS HEER EN MEESTER! De jeugdige volgelingen van de „gro te" Wilkes, de adspiranten en junio ren van het Rotterdamse Xerxcs, heb ben zich tijdens het jeugdtoumoo! van UVS waardige clubgenoten van broer Faas getoond door zowel in de junioren- als in de adsplranten-afde- lingen do eerste prijs te behalen. In eerstgenoemde groep bood Vios ech ter dermate hevige tegenstand, dat een beslissingswedstrijd voor de eerste plaats nodig was. Deze ontmoeting werd door Xerxes met 10 gewonnen. De UVS Jeugd eindigde in beide af delingen op de eervolle derde plaats. Deze junioren- en adspirantendag van UVS kenmerkte zich door een vlotte or ganisatie, terwyi voorts het frisse en ongekunstelde spel der Jeugdige spelers een lust was om naar te kyken. Do uitslagen lulden: Junioren: Xerxes 46 p., Vios 46, UVS 44, Laakkwartier 44, Rooden burg 40. Adspiranten: Xerxes 47 p., VUC 46 UVS 4—5, Vios 4—2, Laakkwartier 4—0. L.V.B.-SIeutels-finale ASC II WON EERST IN DE TWEEDE VERLENGING VAN ORANJE GROEN. Na ccn spannende kamp van twee maal drie kwartier voetballen gevolgd door bijna twee maal een kwartier verlenging, slaagde uitelndeiyk de rood-zwarte midvoor De Groot er in met een hoog ver schot Keeper Ple zier voor de derde maal het nakijken te geven en daarmede was dan ten slotte het eind aangebroken van enige weken aantrekkelijke „Sleutels" voet bal. Oranje Groen heeft ln deze elndstryd de rood-zwarte reserves uitstekend par tij gegeven en met de 10 voorsprong met de rust waren wjj eerder geneigd aan een overwinning van de agressieve LVB-ploeg te denken. Een door Stol benutte strafschop echter scheen rechts buiten v. d. Spek dermate te Inspireren, dat het al spoedig 2—1 voor ASC werd. B. Jorderis volgde daarna het voorbeeld van z'n inmiddels uitgevallen broer, zo dat met een 2—2 stand verlenging nood zakelijk was. Het was toen ln dat twee de kwartier, dat de ASC-mldvoor De Groot min of meer onverwacht de bal na z'n harde hoge schot achter de Oran je Groen doelman zag verdwynen. Helmondia en Quick(N) in bekerfinale Helmondia, door een 1—1 gelijk spel tegen Feyënoord, en het Nymeegse Quick, door gen 43 overwinning op Emma. hebben zich geplaatst voor de eindstrijd van de K.N.V.B.-beker. Vandaag zal het Bondsbestuur een beslissing nemen waar en wanneer de finale gespeeld zal worden. De mogeiykheid, dat deze wedstrijd Zaterdag a.s. ln het Olympisch Sta dion te Amsterdam gehouden wordt, is uitgesloten, aangezien op die dag de aankomst van de Benelux-wegwed- stryd plaats vindt. Zowel aan de zyde van Quick als aan die van Helmondia voelt men er veel voor de finale ln het Oosten of het Zuiden uit te schryven. WATERPOLO. COMPETITIE KNZB. Voor deze week staan op het pro gramma Dinsdag 7 Juni: Gouwe ILZC I; De zyi II—DZV II; De zyi III—DWR III; Brandenburg II—LZC II. Woensdag 8 Juni: Vitesse I—AZC I Woensdag 8 Juni: Vitesse I—AZL I. Donderdag 9 Juni; L. Z.C. I— WZC I; VZC I—De Zyi 1; LZC III—De Zyi H; LZC II—Menvede III. Vrijdag 10 Juni: LZC IV—De Zyi IU. Zaterdag 11 Juni: HPSV 1—Sleutel stad L

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 5