Buffalo's fe machtig voor rammelend Leids elftal Met een harde kopbal bezorgde Gosens S.V.V. de zege r Fanny nam deel aan nationale wedstrijden te Amsterdam Bondsploeg brengt Middlesex Wanderers eerste nederlaag toe Techniek overwon enthousiasme Sportidtwisseling Gent—Leiden Fraaie schermzege van A. v. Vliet Ifljtt Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Maandag 30 Mei 1949 Tweede Blad No. 26704 ARSENAL CONTRA ZUID-AME RIKAANS TEMPERAMENT. Tijdens de wedstrijd Flamengo Arsenal, welke als onderdeel van de Braziliaanse trip van de Lon- dense club te Rio de Janeiro werd gespeeld, kwam het tot een hand gemeen voor het doel van de Zuid-Amerikanen, zodat de poli tie zich genoodzaakt zag een zui veringsactie in het strafschopge bied uit te voeren, Tien minuten na rust, Flamengo leidde met 21, kwam Bryn Jo nes in botsing met de doelman. Deze viel op de grond en binnen enkele seconden was een comple te vechtpartij aan de gang. Jones werd hierbij hard in het gezicht geslagen en moest gerui me tijd het veld verlaten om zich te laten opknappen. Reeds eerder hadden Macaulay en Vallance zich moeten laten vervangen. Vijf minutsn later werd de wedstrijd voortgezet. Arsenal verloor met 3—1. Schiedammers aan het hoofd van de ranglijst Naar schatting hebben 55.000 toe schouwers Zaterdagmiddag in het Feijenoordstadion naar een spel van wisselende kansen en ongelijke spel typen zitten kijken en daarbij beur telings kunnen genieten van mathe matisch spel en geestdrift, met ieder op zijn beurt perioden van overwicht. De ruststand 11 gaf op dat ogen blik de verhouding vrij zuiver weer i in de tweede helft had het win nende doelpunt even goed aan Bos sche als aan Schiedamse zijde kun nen vallen. Het laatste is gebeurd, zonder dat darmee gezegd kan worden dat de evens-inning van SW overtuigend was, i\ kan men dan de techniek in het voetbal misschien iets hoger aanslaan can het enthousiasme, dat ten slotte wals de Bosschenaren dat vertoonden, ;.-oh ook niet geheel van technische kwaliteiten gespeend was. De Schiedammers begonnen zoals ge woonlijk him kalm en berekend lijkend ötakspelletje, waarbij vooral het uit stekend voeden van de voorhoede door ce midhalf Van Schyndel opviel. BW scheen in die eerste periode niet geheel op temperatuur geko- _.n te zijn. Weliswaar zette haar voor hoede verschillende aanvallen op, maar die werden in de kiem gesmoord door sw-verdediging. De Schiedammers bleven de toon aangeven, maar het duurde ruim twintig minuten eer de voorhoede succes had. Een algemene aanval werd toen besloten met een kopbal van rechtsbuiten Schrumpf, rvaarby de bal hard in het net vloog tl—0). De Schiedammers schenen er (boe langer hoe meer zin in te krijgen ooi de score te vergroten, maar toen versonillende aanvallen op niets waren uitgelopen dank zij vooral Saris, die sen zeer goed in het doel weerde bronnen de Bosschenaren warm te 'open en wel in die mate, dat SW Éch enigermate de wet moest laten voorschrijven. Toch duurde het nog tot drie minuten voor het einde van de eerste speelhelft eer de rechtsbuiten Van Beurden na een gced genomen hookschop van links, waaruit een scrl- mage volgde, de bal hocg kon inschie- |ien (1—1). Dit doelpunt was kennelijk oorzaak, dat BW de tweede helft met meer Rifvertrouwen inging. Het Schiedamse coei beleefde menig angstig moment en het leek tot tweemaal toe een won- Uit een heftig duel voor het B V.V.-doel scoort Gossens van S.V.V. met een zui vere kopbal het tweede en winnende doelpunt Zo hard was de kopbal, dat Gosens hierdoor een wonde boven een der ogen opliep, neerviel en moest uit- vallen. Het duel voor het doel. der, dat de stand bleef zoals hij was. Na een kwartier spelen kwam SVV echter weer los. Rechtsback Huybregts van BW veroorzaakte in die periode een vrije schop ter hoogte van de zij lijn en toen die genomen was en de bal voor de dcelmond zweefde, spron- I gen verschillende hoofden, maar alleen het koppen van de Schiedamse links binnen was raak en tevens hard en zuiver in de juiste richting, Saris had het nakijken (21). Zo raak was deze bal geweest, dat de maker van het doelpunt neerviel en bleef liggen. Even later verliet hij het veld met een won de boven een der ogen. Dit doelpunt was tevens voor BW aanleiding om alles op alles te zetten. Het elftal werd door elkaar gegooid en menige gcede aanval was er het ge volg van. Tct afwerking kwam het evenwel niet, dank z(j het voortreffa- lijk verdedigen van de beide Schiedam se achterspelers Steenbergen en Corve- leyn, daarbij niet minder goed geassis teerd door de kantihalfs Kan die vooral opviel door zijn kopwerk en Van Meerwijk. Tegen het einde wist SW zich van de nieuwe druk, die op haar doel werd uitgeoefend, vrij te maken, doch in de stand kwam geen verandering meer. De stand in de kampioenscompetitie luidt thans: S.V.V. 9 B.V.V. 9 Heer en veen 9 A.G.O.V.V. 9 V.S.V. 10 N.O-AJD. 8 1712 13— 9 27—18 11— 8 16—18 4—23 Zeventien spelers uitgenodigd voor Scandinavische trip Zoals bekend speelt het Nederlandse elftal op Zondac 12 Juni a.s. te Ko penhagen tegen Denemarken en op Donderdag 16 Juni tc Helsinki tegen Finland. Voor deze Scandinavische tournee zijn de volgende 17 spelers aangewe zen: Doel: De Munck (Sitt. Boys) en Saris (BW); achter: Van Bun (MV V), Schijvenaar (EDO) en Everse (Neptunus)midden Van Schjjndel (SVV), Terlouw (DCV). De Vroet (Feyenoord) en Stoffelen (Ajax) voor: Wilkes (Xerxes), Brandes (Feye noord), Timmermans (ADO), Clavan (ADO), Beun (Xerxes), Schaap ('t Gooi), v. d. Tuyn (Hermes DVS) en Abe Lenstra (Heerenveen). IJMUIDEN—QUICK BOYS 3—4. In het prachtige Velser-stadion, waar VSV haar wedstrijden om het lands kampioenschap speelt, heeft Quick Boys Zaterdag in een sportieve en goed-ge- speelde wedstrijd de bekerhouder IJmui- den van verdere deelneming uitgescha keld. De Katwijkers wonnen met 43. ALPHEN RES. SPELEN OPNIEUW GELIJK. De Alphen reserves, die voor .de pro motie-competitie in Gouda tegen Ona II speelden, konden het In een zeer spor tief gespeelde wedstrijd niet verder dan een 11 gelijk spel brengen. Het spel van belde ploegen stond op zeer laag peil. Noren wonnen internationale Drakenwedstrijd De Noorse Drakenzeilers van de Kon- gelig Norsk Seilforening hebben op ds derde en laatste dag van de interna tionale Drakenwedstrijden od het IJ?- selmeer hun suprematie over de zei lers van de KNZ en RV bewezen en hebben met ruime voorsprong voor de eerste maal beslag gelegd op ds KNS- Cup'. De Noren behaalden gisteren de eer ste. derde en vierde plaats en met hun voorsprong, die zij op de beide voor gaande dagen hadden veroverd, kwa men zij op een puntentotaal van 4096, waartegen de KNZ en RV 2773 punten behaalde. Behalve de KNS-Cup, die de Neren het volgende jaar in eigen land tegen een KNZ en RV-team zullen verdedi gen, wennen zij een 415 literfles gene zer, die zij als souvenir mee naar Noorwegen zullen nemen en zullen aanbieden aan Kroonprins Olav, de ere-voorzltter van de Kongelig Norsk Seilforening. De uitslag van gisteren is: 1. „Goedewind", stuurman Carl Sjer- sted Boedtker .(Noorwegen), 2. „Tijl Uilenspiegel", stuurman L. P, Volle- bregt (Nederland), 3. ,J)e Vliegende Hollander'*, stuurman Tor Thorvaldsen (Noorwegen), 4, „Van Brakel 2", stuur man Peter Lunde (Noorwegen). 5. „Thalatta", stuurman R. Blickman (Nederland). 6. „Sapitau", stuurman W. P. van Duyl (Nederland), Zaterdag was het resultaat: 1. „Goedewind", stuurman W. P. van Duyl (Nederland). 2-, „De Vliegende Hollander", stuurman L. P. Vollebregt (Nederland). 3. „Thalatta", stuurman Peter Lunde (Noorwegen). 4. „Tijl Ui lenspiegel". stuurman Ter Thorvaldsen (Noorwegen). Holland-man Van Rooyen won Engelse mijl 11 min. 57.1 sec. met als tweede Ribbens (AAC) in 1 min. 57.9 sec. I Od deze baan. die door de regen van I de laatste daaen doorweekt is. ziin dit Duizenden toeschouwers waren gister- i hpri behoorlük etlirien. middag naar de sinteibaan te Amst?r- Gabe Scholten (22.4 sec.) werd in de dam getogen waar de AV 1923 en Sa- finale van de 200 meter tweede achter eltta nationale wedstrijden organiseer- Lammers '22 3 sec.), die in de serie met den. De toeschouwers werden enerzijds te leurgesteld. want het geannonceerde starten van Wim Slijkhu's ring niet door zonder ooeave van redenen Daarentegen kwam Fanny Blankers- Koen. onvermoeid a's zii is. enige uren nadat zij weer od vaderlandse bodem was geland na haar Amerikaanse reis. in de baan on de 80 meter horden. Zij noteerdp op deze afstand 11-9 sec en bleef met deze tiid ver voor haar tegen standsters Nadat zii door een legertje oersfotografen voor de zoveelste maal vereeuwigd was. stormden enige honder den kinderen nlotselins het terrein op om een handtekening van onze beroem de landgenote te bemachtigen. Deze po ging werd echter veriideld denr de orde commissarissen en zo was een van de weinige momenten dat het nubliek zich vprniankte a1 spoedig voorbij. De wedstrijden waren slecht georgani seerd en herhaalde malen ontstond ru zie als de toeschouwers de plaatsen waarvoor zij betaald hadden niet konden innemen. Toch waren er enkele lichtpuntjes en wel het lopen van Groen (AV '23) en Harting (De Zeeuwen) op de 3000 meter, de 800 meter waarop vier lopers bene den de 2 min. grens bleven en de tijd van de Amsterdammer Griek die op het nummer juniores 100 meter een tiid van 11 6 sec. noteerde Groen en Harting le verden op de 3000 meter een felle strijd, waarin Groen door zijn rout:ne de over winning behaalde in de uitnemende tiid van 8 min 48,8 sec. voor Harting die er slechts 0.3 sec. langer over deed. De 800 meter was voor Kist <GAC) in SKS3B Fanny Blankers-Koen. gistermorgen per vlegtuie uit de Verenigde Staten terug gekeerd, nam dezelfde middag deel aan athletiek-wedstriiden op de Sintelbaan te Amsterdam. De 80 meter hordenloop won zii irt 11-9 sec. Van links naar rechts: méj. Schuil, Fanny Blanker—Koen en mej. Petter. BILJARTEN. VAN HASSEL WERELDKAMPIOEN LIBRE. Van de Pol eindigde als derde. Na de zesde ronde van het toumooi Ka het wereldkampioenschap libre ging te Belg Van Hassel aan het hoofd met «n totaal van tien punten. Op hem volgden Van de Pol en de Spanjaarden Domingo en Garcia, allen aet acht punten. De resultaten van Zaterdag waren: V(|fde ronde: Garcia, Spanje, wint Tan Galnüche, Frankrijk, 502145 in ttgen beurten. Van de Pol, Nederland, tint van Ferraz, Portugal, 50017 in ell beurten. Van Hassel, België, wint Tan Nuesberger, Zwitserland, 500189 to zes beurten. Domingo, Spanje, wint >an Reicher, Oostenrijk, 500323 in twintig beurten. Zesde ronde: Galmiche wint van Rei ger 500—149 in zeven beurten. Gar- ria wint van Ferraz 50030 in vijf teurten. Van de Pol wint van Nues- krger 500—104 in elf beurten. Domin- fo nlnt van Van Hassel 5005 in drie beurten. De beslissende partij tussen de Belg Van Hassel en onze landgenoot Van Pol werd na spannende strijd door Van Hassel gewonnen, waarmede de «dg het wereldkampioenschap libre fcnaalde. De uitslag luidde: Van Hassel 500 11 364 45.45 Van de Pol 481 11 159 43.72 Domingo bezette met vijf gewonnen Partijen de tweede plaats en Van de *ol werd derde. GOLF. ÜEJ. VELTMAN NED. KAMPIOENE. ^0p de links van de Twense golfclub berden dit week-eind de wedstrijden ge speeld om het nationaal dameskampi- ^nschap golf. In de eerste halve eind tijd sloeg mej. Veltman van de Hilver- J"nse Golfclub haar clubgenote mevr. Dudok van Heel, in de andere won mevr. Buma van Tienhoven van de Kennemer Jouclub van mevr. Staal (Utrechtse Golfclub), in deze laatste wedstrijd had 21 holes nodig. BÜ de zeer spannende finale, die over 9 holes ging, sloeg mej. Veltman haar to?enstandster, mevr Buma van Tien den. SCHAKEN. VAS KAMPIOEN VAN NEDERLAND. De Amsterdamse schaakvereniging .\AS is Zaterdag, dank zij een 55 ge- tos spel tegen de ASC, landskampioen gorden in de hoofdklasse van dc K (Van onze Sportredacteur) „Tien, tien", schreeuwden gistermiddag enkele La Gantoise-supporters, toen Etiehne Chaves de bal op verbluffend gemakkelijke w\jzc uit 'n corner voor de zevende maal achter doelman Goedhart deponeerde en daarmede het laatste restantje van het aureool, dat de Gentse bladen kunstmatig om de hoofden van de Leidse spelers haddengeschreven, definitief wegTukte. Zover is het gelukkig niet gekomen, daarvoor restte de Gentse club te weinig t(jd en nam zij haar taak te gemakkelijk op. Maar als de Buffalo's dat gewild en zij het spel gespeeld hadden, dat zij gewoon zijn in de competitie te vertonen, dan had het zeer waarschijnlijk geen 73, maar 143 geworden. Het was dan ook vooruit te bezien, dat onze stadgenoten lelijk in hun vcetbalhemdje zouden worden gezet. Wij hebben intertyd bij het bekend maken van het Leidse elftal critlek uitgeoefend op de vry zwakke samen stelling en op de meeste punten ,heeft de wedstrijd van gisteren bewezen, dat wij het bij het rechte eind hadden. Zo wel Rijsbergen als Neuteboom en v. d. Weyden stelden teleur, terwijl doelman Goedhart moedig optreden afwisselde met dure fouten die doelpunten kost ten. Wij willen deze spelers hiervan echter geenszins een verwijt maken. Zij hebben hard gewerkt en hun uiterste 'best gedaan, maar zij zijn nu eenmaal gewoon aan derde en vierde klassespel. Een kind kon dan ook wel vooruit zeg gen, dat zij het tegen deze Belgische ereklasse-spelers niet zouden kunnen bolwerken. Bovendien rukte hun op stellen tussen de UVS-ers het verband uit het blauw-witte team, waardoor ook de UVS-ers onzeker gingen spelen. Sleohts de Lugdunum-middenvoor Ver hoeven blies naar onze smaak een be hoorlijk partijtje mee. Hij scoorde twee uitstekende doelpunten en maakte het met zijn doorzetten de La Gantoise- defensie enkele malen moeilijk. Natuurlijk had ook UVS niet van de Gentenaren kunnen winnen, daarvoor was het klasseverschil te groot, maar wij zijn er van overtuigd indien de LVB de ploeg in haar geheel in het veld had gebracht, het resultaat veel eervoller zou zijn geweest. Een fout van Rijsbergen, die veel te langzaam was, stelde rechtsbinnen Van Looy reeds na tien minuten in staat met een strak, maar niet onhoudbaar schot La Gantoise de leiding te geven. Door goed werk van De Woif en Devi- lee en enkele moedige reddingen van Goedhart en slecht schieten van de Belgen bleven verdere doelpunten voor lopig uit. Zelfs wist Verhoeven moe dig doorzetten te bekronen met een uitstekend doelpunt. Deze 11 stand wisten onze hard werkende stadgenoten tot de rust te behouden, al moeten wij daarbij aan tekenen. dat La Gantoise zich niet al te bijzonder inspande. Wij hebben de Gentse club wel eens anders zien spe- lein de tweede helft bracht Freddy Ohaves na 12 minuten spelen de stand op 2—1, terwijl drie minuten later de gebroeders Chaves op hun gemak door de Leidse verdediging heenwandelden o- vtienne een doelpunt op zijn 11UülUft.noot -• senreef. La Gantoise ging hier- ^8. Tweede met een halve punt achter- i na weer op haar lauweren rustten, moor TYirvPst'. werd ASC. 'maar meest een kwartier later toch weer in actie komen toen Verhoeven, die steeds bleef proberen, met een on verwacht vliegend schot en Blom na goed werk op de vleugel de partijen weer op gelijke voet hadden gebracht. Toen vond de Gentse club het welletjes. Even lieten de Buffalo's zien hoe in de Belgisohe ereklasse voetbal gespeeld wordt en toen de rook optrok, had doelman Goedhart, die enkele malen niet vrij uit ging, zich viermaal moe ten bukken om de bal uit het net te halen. Met deze stand kwam het einde. In de Leidse ploeg vonden wij Tony Kan- tebeen, Fasel, Devilee. De Wolf en Ver hoeven de besten. Blom en Sloos ble ven ver beneden de maat. Eerstgenoem de, die last had van een enkelblessure, liet zich even voor het einde vervan gen door Rietbergen. KORFBAL. Voor de voetbalwedstrijd een aan vang nam, speelden de korfbalploegen van Leiden en Gent een wedstrijd, die op gemakkelijke wijze door onze stad genoten met 92 werd gewonnen. Het klasseverschil was in deze ontmoeting zeker zo groot als bij de voetballers, alleen waren het nu de Leidenaars, die de toon aangaven. De doelpunten werden gescoord door: Vinkestijn C3), mevr. v. d. Pluym (1), Labor dus (2), Henk v. d. Pluym (2) en mej. v. d. Pluym en J. v. d. Water elk een. SCHERMEN. De Leidse schermer A. v. Vliet heeft Zaterdag bij de persoonlijke sabelwed- strijden, die werden gehouden in de Royal Gymnastique Club, een presta tie geleverd die klonk als een klok. Ondanks een pijnlijke enkelblessure, waan-an hij veel hinder onden'ond, kwam hij de voorwedstrijden ongesla gen door en plaatste hij zich met de Leidenaars D J. Verzijden, P. öades en B. J. Hanevclu in de finale. En in deze eindstrijd werd liij met 6 over winningen en slechts 15 ontvangen treffers schitei'er.d eerste. Ook de drie andere' Leidse finalisten kwamen goed voor de dag, getuige de uitslagen. 1. A. van Vliet (Lelden) 6 overwin ningen 15 treffers; 2. Minnegeerts (Gent) 5 overw. 20 tr.; 3. Alexandre (Gent) 522; 4. P. Erades (Leiden) 5—28; 5. D. J. Verzijden 3—29; 6. B. C. Haneveld 2—31; 7. v. d. Bogaarde (Gent) 1—32. BILJARTEN. Onze biljartmatadoren hebben Za terdag hun op de eerste dag verkregen voorsprong weten te behouden. Leeu win en Boxe traden zegevierend uit 't strijdperk, terwijl Van Leeuwen en Kukler tegen de Gentenaren het on derspit dolven. Hierdoor wormen onze stadgenoten de. individuele wedstrijd met 10—8. Maar in de aflossingswed strijd waren de bordjes verhangen en beslisten de Belgen deze match met 180 in hun voordeel. Dit lijkt erger dan het in werkelijkheid is, want het was sleohts met een zeer gering aan tal caramboles waarmee verloren werd. Officieel won het het biljart-tournool met 2610. TURNEN. Onze turnploeg bracht het er tegen de sterke Gentse ploeg in de gezamen lijke oefeningen goed van af. Sleohts met 49.05 punten verschil moesten onze stadgenoten in de Gentenaren, die met enkele prominenten uit de provincie versterkt waren, hun meerderen erken nen. De uitslagen waren: Gezamenlijke oefening: Rek: 1 Lelden 51.35 pnt. 2 Gent 48.50. Brug: 1 Gent 55.95 pnt. 2 Leiden 50.60 pnt. Per^. wedstr.: Vrije oefeningen: 1 Gent 95.85 pnt, 2 Leiden 89.90 pnt. Paard: .1 Gent 98 pnt. 2 Leiden 88.85 pnt. Springen: 1 Gent 47.70 pnt. 2 Leiden 41.75 pnt. Rek: 1 Gent 47.70 pnt. 2 Leiden 89.50 pnt. Ringen: 1 Gent 96.30 pnt. 2. Leiden 86.50 pnt. Alg, totaal: 1 Gent 535.15 pnt. 2Lei den 486.10 pnt. Ind. klassement: 1 Marieu Gent 97.80 pnt. 2 Ponnet Gent 91.75 pnt. 3 Van der Skae Gent 90.15 pnt. 4 Bergman Leiden 37.10 pnt. 5. Porrrmer 85,05 pnt. 10 H. den Hertog 79.10 pnt. 12 Vinck 77.50 pnt. 13 v. d. Hoe-ven 73.90 pnt. 14 Mulder 72.55 pnt. 15 Labordus 71.60 pnt. 16 J. den Hartog 65.10 pnt. BRIDGE. De bridgers hebben 2 wedstrijden ge speeld. De eerste, een Duplicate wed strijd in drie afdelingen, werd gewonnen door de Gentenaren. Het eerste Leidse team, Van Tuyn. Kuyt, Visser, Van Eg- mond verloor met 3980 m.p,; het twee de team, Vogelenzang, Van Wingen Sr, Bonte, v. d. Star verloor met 6276 m.p. en het derde team, de heer en mevr. Verboog, Reekers, Smelt, speelde gelijk. De voornaamste wedstrijd, gespeeld volgens het Mitchell Duplicate systeem, waarvoor de wisselbeker uitgeloofd werd, eindigde evenwel in een overwinning voor onze stadgenoten. Van de zes ron den werd alleen de vijfde verloren. Het eindresultaat was: Leiden 215 m.p.; Gent: 154 m.p. Het beste resultaat werd geboekt door het team Reekers, Kuyt, Visser, Van Tuyn, dat een plus van 59 scoorde. Buiten de uitwisselingswedstrijden om werd nog een Howell-wedstrijd gespeeld. Hiervan luiden de resultaten: le groep: 1. LapinVermoerkerk (Gent) 66 pnt.; 2. VerstraateVan den Bossche (Gent) 63 pnt.; 3. v. d. Star—Visser 'Leiden) 60^ p.; Van Egmond—Kuyt en Reekers—Van Tuyn bezetten resp. de 5e en 6e plaats. Groep 2: 1. VogelenzangVan Wingen 69 p.; 2. de heer en mevr. Verboog 61 p.; 3. LangeKibbelinck (Gent) 59 p. 3e groep: FllpseFranse (Gent) 61 p.; 2. Van Hertenbergv. d. Wlngel 59 p.; 3. BonteSmelt 57^ p. Engelsen speelden echter povertjes In het Olympisch Stadion tc Amster dam heeft de Engelse amateurploeg Middlesex Wanderers, die verleden week in Nymegen op een zwak Bonds- elftal een 52 zege behaalde en op Hemelvaartsdag in Den Haag tegen een sterkere combinatie 33 speelde, Zaterdagavond een 32 nederlaag ge leden tegen een derde Bondsploeg, die op papier vrij sterk leek. maar er met uitzondering van de eerste 20 minuten weinig van terecht bracht. Toch zal niemand kunnen zeggen, dat de overwinning van onze landgenoten niet verdiend was, want daarvoor speel den ook de Engelse te povertjes. Als excuus voor het slechte spel mag zeker het spiegelgladde veld worden genoemd, dat door de regen volkomen doorweekt was. De Nederlanders pasten zich nog het beste bij deze moeilijke omstandig heden aan en met name Stoffelen en ook wel De Harder speelden een goede partij. De grote figuur van deze wed strijd was weer stopperspil Terlouw die niet alleen midvoor Stannard volkomen in bedwang hield, maar bovendien bijna iedere Engelse aanval tot staan bracht. De partijen hielden elkaar vrijwel voortdurend in evenwicht. Het eerste doelpunt kwam na 20 minuten toen Schaap een schot loste, dat keeppr Carr tegen de paal werkte, de bal stuitte te rug in het veld en Van der Tuyn was er als de kippen bij. (10). De gelijk maker kwam een kwartier later, toen Kelleher de bal volgens velen in buiten spel positie ontving en met een hard diagonaal schot De Munek passeerde. (11). Vlak voor de rust schampte een schot van rechtsbuiten Beun de lat, waardoor de bal bi.i De Harder beland de. Diens voorzet werd tussen twee En gelsen in door de zich vooroverwerpen- de Beun in de uiterste hoek gekopt. (2—1). Na de rust waren de Engelsen iets sterker dan gedurende de eerste drie kwartier. Na 15 minuten was De Harder juist iets eerder bij een naar links ver dwaalde bal dan rechtsback Vallis. De Hagenaar spurtte op het doel af met de Engelsen op zijn hielen en trok schuin voor het doel de bal plotseling naar het midden, waar de toestormende Meyer geheel vrij voor Carr kwam te staan. Zijn lage schot was onhoudbaar voor de Engelse doelman. (31). Bijna Had De Harder de voorsprong nog ver groot, maar Carr stompte zijn harde van korte afstand geloste schot schit terend tot hoekschop. Enkele minuten voor het einde veroorzaakte Terlouw op de rand van het strafschopgebied een vrije trap. De Nederlandse spelers stel den zich als een muurtje voor het doel op maar de Engelse spil Stoker trok zich daar weinig van aan en met een haarfijn schot, juist langs de muur, de poneerde hij de bal buiten het bereik van Van Raalte. die in de tweede helft De Munck verving, in de uiterste rech terhoek van het doel. (3—2). 22.7 sec 0.3 sec. achter Scholten was ee- bleven. Od dit nummer ontbrak de Ha genaar Kleyn. De ultsla°- luiden: 400 meter horden heren: 1. Bakels (AAC) 57.1 sec 2. Woldendorp (Nur- mi) 57 7 sec 3. Schaay (AV '23) 58 sec. 400 meter finale: 1. De Kroon (AAC) 50.2 sec.: 2 Nusse <AAC) 50.7 sec; 3. Mahieu (V en L) 51 sec. 200 meter A: 1. Lammers (AV'45) 22 3 sec: 2. Scholten (AV'23) 22.4 sec; 3. Heldenls <KDO) 23 2 sec. Engelse mijl (1609 meter): 1. Van Rooven (Holland) 4 min. 24 7 sec: 2. Roffel (Nurmi) 4 min. 29.2 sec: 3. Geu- zenbroek (Haarlem) 4 min 37.5 sec. 100 meter dames A: 1. Nel Witzlers- Timmer (Zeeburg) 13 sec; 2. Gre de Jongh (Zaanland) 13 sec; 3. mej. v. d. Mevien (SHOT) 13 2 sec. 3000 meter A1. Groen (AV'23) 8 min. 48 8 sec; 2. Harting (De Zeeuwen) 8 min 49 1 sec; 3. Verhoeks (Voorwaarts) 9 min. 10 sec. 80 meter horden dames: 1. Fanny Blankers-Koen (Sagitta) 11.9 sec; 2. mej. Schuil (Vlugheid en Kracht) 13 sec- 3. mei. Hendriks (GAC) 13 sec. 800 meter: 1. Kist (GAC) 1 min. 57.1 sec: 2. Ribbens (AAC) 1 min 57.9 sec; 3 Meyborgh (Siomo) 1 min. 59 sec. 4 x 100 met»- estafette heren: 1 AAC 44 9 sec: 2. AV 1923 45.3 sec. 4 x 100 meter estafette dames: 1. Zaanland 52.5 sec; 2. Sagitta 53.4 sec; 3. SHOT 53.5 sec. SpeerwerDen heren: 1. Van der Poll tV en L) 55.59 meter; 2. Dammers (AV '23.) 55.07 meter: 3. Versteeg (AAV'36) 53.89 meter. Discuswerpen dames: 1. Ans Panhorst- Niessink (Sagitta) 37.78 meter: 2. mej. Aafjes (Lycurgus) 33.56 meter; 3. mej. De Jonsh (Zaan'and) 31.65 meter. Vèrsprineen heren: 1. Naoktgeboren (DFC) 6 88 meter: 2 Wessels (AV23) 6.66 meter; 3. Fikkert Sisu) 6.34 meter (C-klasse). Speerwerpen dames: 1. mej. Ooster- loo (ADA) 34 23 meter: 2. mej. Rjjshou- wer (GAC) 3143 meter; 3. mej. Lind- rons (Minerva) 29.47 meter. VersDrineen dames: 1. mei. v. d. Mey- den (SHOT) 5.29 meter: 2. mevr. Nel WItziers-Timmer (Zeeburg) 5.20 meter; 3. mej. Lust (Zaanland) 5.13 meter. De Ned. Athletiek-ploeg voor Londen De Nederlandse ploeg, welke op 6 Juni (tweeed Pinksterdag) in het White City Stadion te Londen aan internationale wedstrijden deelneemt en waarvoor ploegen van Nederland, Verenigde Sta ten. Frankrijk. België, Zweden en Groot- Brittannië zfln uitgenodigd, is als volgt samengesteld: 100 yards: Jan Klein (Vlug en Lenig). 220 yards: Jan Lammers (A.V. 1945 Drachten). 440 yards: H de Kroon (AAC). 880 yards: A. Kist (Gooise Athletiek Club). 1 Engelse mijl: Wlm Slijkhuis (Trek vogels). 2 Engelse mijl: H. Harting (De Zeeu wen). 120 yards horden: G. van der Hoeven (Lycurgus). 440 yards horden: Bakels (AAC). Vèrspringen: N. Naaktgeboren (DFC) Hoogspringen: G. van der Hoeven (Lycurgus). De estafetteploeg zal ter plaatse wor den samengesteld. Bij de samenstelling van deze ploeg dient in aanmerking te worden geno men, dat de winnaar van de 3000 meter der wedstrijden van A.V. 1923, Groen van A.V. 1923. niet gekozen kon worden, omdat hij examen moet doen. De lei ding van de toer berust bij de heer Moer man. secretaris van de nationale tech nische commissie van de K.N.A.U. De gehele ploeg zal verder deelnemen aan de internationale wedstrijden, wel ke op 8 of 9 Juni te Dublin worden ge houden en 10 Juni te Belfast. ROEIEN De wedstrijden van de Koninklijke Op 4 en 5 Juni as. worden te Am sterdam de Jaarlijkse wedstrijden van de Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roeivereniging gehouden, waarvoor, wat de seniomummers betreft, de vol gende inschrijvingen zijn binnengeko men: Oude Vier: Malmstads Roddforning, Nereus en Aegir. Vier zonder stuurman: Nereus en Laga. Twee zonder stuurman: Willem III en Nereus. Oude Skiff: Goeteborgs Roddklubb, Willem IH 1 en Willem III 2. Het Spaarne, de Maas en de Zaanlandsche Z.V. Oude Twee: Falkenbergs Roddklubb, Willem III, Aegir, het Spaarne, NJord en Die Leythe. Oude Acht: Laga, Delftse Sport en Njord. Dubbel Twee: De Hoop 1, De Hoop 2, Willem III en Nautilus, De belangstelling voor de Jonge Acht A en B is buitengewoon groot. Voor de Jonge Acht A schreven in Nereus, Laga, Delftse Sport, Aegir, Spaarne, Njord 1, Njord 2, Phoeas, Triton en Argo, voor het B-nummer Nereus, Laga, Njord 1, Njord 2, Triton en Argo. NEUMEIER NEEMT DEEL AAN WEDSTRIJDEN TE HENLEY. Het ligt in de bedoeling van de Wil lem 3 sklffeur Neumeler om dit seizoen deel te nemen aan de wedstrijden te Henley, welke op 29 en 30 Juni en 1 en 2 Juli worden gehouden. Hjj zal trachten de Diamond Sculls, de prijs voor het skifnummer, voor Ne derland te veroveren. KELLY NAAR DE BOSBAAN? De Amerikaanse skifkamploen Kelly zal dit seizoen deelnemen aan de Hen- leywedstrijden. Het ligt in zijn voorne men ook in te schrijven voor de Euro pese kampioenschappen, welke eind Augustus op de Bosbaan te Amstelveen worden georganiseerd. De bepalingen zijn zodanig, dat ook niet-Europese ploe gen aan deze kampioenschappen kun nen deelnemen.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 5