Belangstelling voor centrale stierenkeuring is groeiende Waanzin dies tij dis ZATERDAG 14 MEI jpteidse Stieren" maakten in doorsnee een goede indruk D= centrale stierenkeuring voor die- jen van het blaarkop Gronings vee slag in Zuid-Holland is gisteren weer te Leiden gehouden op het terrein van de veemarkt, waarvan een gedeelte keu rig netjes voor keuringsbaan in ge reedheid was gebracht. Alle lof daar voor voor het gemeentebestuur en des- zelfs marktbestuurderen. De belangstelling voor deze keuring was goed; blijkbaar gaan steeds meer veehouders uit onze omgeving zich voor de doelbewuste teelt meer Interesseren. Daarnaast waren er verscheidene fok- fers uit Groningen. - de bakermat der blaarkopfokkerij. Vóór de keuring zijn de stieren naar hun afstamming beoordeeld: het inte rieur van de voorouders, alsmede de melkopbrengst en het vetgehalte der vrouwelijke voorouders wordt beoor deeld en naar gelang der bevindingen worden de dieren in verschillende klas sen ingedeeld, waarbij ze ook premies krijgen. De blaarkoppen zijn, wat de productie aangaat, reeds aanzienlijk in de goede richting gefokt. De beoorde ling gebeurt volgens dezelfde maatsta ven als bij het zwartbonte vee. En zo konden twee der in de catalogus ver melde stieren een 1ste premie verove ren: de 2-j. Matador van Alma ld. Martinus-Thomson) van H. Blijleven te Nieuwkoop, die o.a. een grootmoeder heeft met een beste staat van dienst: ze gaf in 11 opeenvolgende perioden, waarvan één een dubbele, ruim 63.000 kg melk met 3,70% vet; en de éénjarige Jonnie's Nell's Dirk (d. Dirk-Thomson) van W. v. Santen te Wassenaar. De laatste zagen we niet ter keuring; eerst genoemde kreeg ook een 1ste premie voor zijn eigen interieur. Een twaalftal stieren kreeg een 2de premie voor de afstammingswaardering. Wel een bewijs dus, dat op de produc- tie-afstamming gelet wordt. Belangrijker uiteraard is de vraag hoe de afstammelingen zijn. En om dat te weten te komen worden de oudere stie ren beoordeeld naar hun telgen. Maar dat komt later. Misschien, neen stellig-, was het ook goed om deze afstamme lingen-keuringen in het openbaar te doen houden, maar dat heeft nogal be waren. De stieren in Lelden maakten in door snee een goede indruk, speciaal de ouderen; de eenjarigen waren nu nog wat gewoner. De opkomst van de en terstieren was ook niet zo heel best: van de 19 ouderen was er slechts een vijf tal waarvan twee een 1ste prijs kregen: Adam (d. Dirk-Thomson) van J. D, v. d. Akker te Alphen a. d. Rijn, wel een goed typisch dier, dat nóg iets „uitleg gen" moet en Kees (d. Reinder v. d. Home- R. v. Alma) van A. Cats te Ter Aar, redelijk goed type met iets minder achterbenen. Adam kreeg een 2de pr. voor zijn afstamming, een 2de en twee derde premies. Behalve No. 5 alle in Groningen ge fokt. De jongere jaarlingen waren als ge heel wel zo goed. Ook hier twee eerste premies: Jan (d. Apollo) van Joh. B. van Mastwijk te Zwammerdam, goed soortige lobbige stier, voldoende breed en diep. doch niet oversterk en He racles (Dirk-Thomson) van J. Eikelen boom te Rfjnzaterwoude vooral van op zij gezien wel een goed type met vol doende benen. Drie tweede en vier derde premies. Behalve de beide laatsten alle Gro ningse fokproducten. Heracles kreeg een 2de pr. voor afstamming. De tweejarigen vormden een zeer goe de collectie, waarvan vier een 1ste pre mie kregen: Bovenaan kwam de diepe en goed brede, goed ontwikkelde en zeer foedsoortige Monarch (d. Overste) van C Duivenoorde te Rijpwetering. ge volgd door de mooi gelijnde solide en Ja zo harde Herion (d. Concurrent) f.-e. C. van Zwieten te Aphen a. d. Rijn, welke goedsoortige eerst bovenaan stond doch voor de meerdere diepte van Mo narch toch wijken moest, ook ondanks zyn betere benen. Eveneens een 1ste premie kreeg Matador van Alma van H Blijleven te Nieuwkoop, een mooie edele ^zsehijning, mooi gelijnd, kan mis schien nog eventjes zwellen Boven reeds genoemd als één der twee stieren die een le pr. kreeg voor zijn afstam ming. De rij der 1ste premies werd besloten met Carlos (d. Hans) van Gebr. v. d. Meer te Alphen a .d Rijn. een toch ook nog goed type. maar iets anders dan de drie vorigen. Vijf kregen een 2de premie. Van deze zou nummer één, Dienko van Chr. v. d. Zon te Barwoutswaarder ook haast een lste premie kunnen hebben. Vier derde premies. Behalve de genoemde tweede der le premies en nummer 4 der 3de premies waren alle te Groningen gefokt. De driejarigen vormden misschien nog de beste klasse van allemaal met wel een zeldzaam best kopnummer: Gustaaf 3441 S (d. Martinus-Thomson) van A. H. Rotteveel te Oude-Wetering: diep en evenredig, breed en vlak, met mooie kop en horens, goede onderda nen; het geheel een edele beste stier. Ook nog een 2de pr. voor zijn afstam- mings-antecedenten. Eveneens een le premie kreeg Imperator (d. Reinder v. Alma) van Gebr. Roest te Alphen a. d. Rijn. een heel goed type, diep en evenre dig. Deze beide stieren liepen er der mate uit. dat de toch ook verdere goe den een 2de premie kregen. Zeven kre gen zodoende een 2de pr. met in het hoofdeinde toch wel een paar heel goe de, zij het dan dat No. 1. Reinder v. d Home (d. R. v. Alma) van C. P. Roest te Zoeterwoude haast iets ruim aan de maat" is en nummer twee, Umberto (d. Richard) van H. P. J. Moo- rer te Leimuiden in zijn achterhand iets voornamer kon zijn. Drie derde pre mies. Alle geprimeerden in Groningen ge boren. De oudere stieren ten slotte, waarvan er vier verschenen, telden twee eersten: de 4-j. Johannes (d. Thomson) van M. Visser te Alphen a. d. Rijn, een mooie, vastgebouwde en goed diepe stier en de goed bewaarde 6-jarige Richard ld. Paul) van J. D. v. d. Akker te Alphen a. d. Rijn. die een goed gesloten voor hand vertoont; zijn achterhand is haast iets minder. De beide anderen kregen een 2de premie. UIT DE OMSTREKEN HAARLEMMERMEER Burgerlijke Stand Geboren: Geslna Alida, d. van C. Hofmans en M. A. van Veen; Pleter, z, van E. v. d. Kwast en A. v. Acker; Anthonla Catharlna. d. van J. de Groot en E. H. Winter; Lldwlna Wll- helmlna Maria, d. van H. J. PIJnaker en W. M Zaal; Johannes, z. van J. van Eg- mond en E. C. de Herder; Maartje, d. van S. v. Grootveld en M. Duister. Johanna Maria, d. van J. Vermel) en H. Grlekspoor; Hendrlcus Johannes Maria. z. van W- J. J. Koeckhoven en B. E M. v. Haaster; Pleter. z. van G. Klaassen en C. Witte; Catharlna Johanna, d. van T. Sneijer en J. C. Krulzlnga; Pleter. z. van P. G. Tlm- mers en M. Verhoeff; Martinus. z. van C. Hlnderks en T. G. Klaassen; Gerardlna, d. van D. Roest en A. Kluljt; Johannes, z. van L. Overbeek en E. A. Lanser; Gerrlt Cornells, z. van D. Thomas en H. C. van Arendonk Ondertrouwd: Koenraad Boer, 48 Jaar en Elisabeth Delzenne, 43 Jaar; Nlcolaas Com mandeur, 49 jaar en Maria Elisabeth Joanna Partasse, 58 Jaar; Antoon van der Steeg. 25 jaar en Martina Johanna van den Berg. 21 Jaar; Albert de Groot, 18 Jaar en Aartje Snapper, 20 jaar: Johannes Teunls van Beusekom. 29 Jaar en Dlna Adrlana van Dongen, 23 Jaar. Getrouwd: Johannes Romeljn, 29 Jaar en Johanna Klaslna Doeleman. 24 Jaar; Pleter Romljn, 28 Jaar en Christina van der Stelt, 25 Jaar; Leonard Bogaart. 35 Jaar en Johanna van der Tol. 28 Jaar; Johannes Bernardus Broxterman, 30 laar en Theodora van Beek, 27 Jaar; Nlcolaas Leonardus van der Geest, 33 Jaar en Hen- drlka Cornelia Mllatz. 28 Jaar; Jan Spier dijk. 26 Jaar en Jannetje Adrlana Greven- stuk, 21 Jaar; ReiJer van Beek. 25 Jaar en Maria Petersen, 26 Jaar; Cornells Jacob Rood. 27 Jaar en Anna Jacoba Huigen. 27 Jaar. Overleden: Jantje Vlsscher. 68 Jaar, echtg. van W. Driesen; Cornells Pleter de Man, 58 Jaar, wedn. van H. Klaassen; Lena van Schouwen, 88 Jaar, wed. van K. Klstemaker; Johan Nlcolaas Wortel, 82 Jaar, wedn. van S. H. Ernou. HILLEGOM 67 JUBILARISSEN BIJ „LEEUWENSTEIN". De Bloembollenkwekerij en -handel M. van Waveren en Zn. („Leeuwen- stein") te Hillegom. die in 1822 werd opgericht, zal Maandag met directie en personeel het feest vieren van 67 jubi larissen, die 25, 40, 50 of 60 jaar in het bedrijf werkzaam zijn geweest. Door het Jubileumfonds van genoem de firma is op die dag een autotocht naar Apeldoorn georganiseerd, waar in het restaurant de jubilarissen, leden der directie zowel als van kantoor, tuin en schuurpersoneel, zullen worden ge huldigd. Er zijn van die verbazingwek kende mededelingen, waar ik zo maar niets van begrijp. Soms heb ik het gevoel, dat de waanzin zioh van mij meester maakt, wanneer ik berichten lees, die buiten mijn beperkte gezichts kring vallen en dat het beter zou zijn, niets te weten, dan te moeten steunen op een begripsverwarrende vaagheid zonder fundamenten, zo dat er in zo'n geval geen enkele rots meer is, waarop mijn zwevende schreden kunnen gaan of mijn zwakke geest kan bouwen. Misschien heeft U na deze wan kele inleidingstirade het gevoel, dat de waanzin zich reeds van mij meester hééft gemaakt. Ge zijt er in dit geval niet erg naast! Mijn geest is bepaald gaan schud den, sinds ik ogen-uitwrijvend las over een fout in de tijdsaan duiding, ten bedrage van het een- en-veertlg-duizendste deel van een seconde, ten gevolge van het feit, dat de aarde langzamer zou gaan draaien. Nu heb ik: primo altijd het ge vóél, dat één seconde al verduiveld snel voorbij gaat en kan ik niet vatten, hoe lang het een-en-veer- tig-duizendste deel daarvan be draagt. Secundo begrijp ik niet, hoe een mens met normale hersens kan aanvoelen, dat het een-en-veertig- duizendste deel van een seconde of wel drie seconden per eeuw, de tijd langzamer doet gaan dan gewoon lijk en wiens gemoed er door ver ontrust wordt, zó zelfs dat deskun digen dit een „behoorlijk slechte" fout noemen. En tertio: waarom laten wij de aarde maar niet rustig om die zon lopen en die aarde bovendien om haar e'jen as: ze komen altijd toch wel weer op hetzelfde punt uit, zonder dat wij last zullen hebben van een secondetje eerder of later dan „precies-op-tijd!" Maar o hé! nu krijg ik de heren van de Leidse Sierrewacht en an dere wetenschapsmensen op mijn lijf. Want de zaak schijnt heus ern stig te zijn! Immers: het programma der schrikkeljaren loopt er vermoede lijk door in de war en zó bezien, begint het ook mij te interesseren Alleen: ik kan de oorzaak van dit probleem niet vatten. Het schijnt hoogst gewichtig te zijn; met man en macht is men tenminste bezig op een post van het vlootobservatorium van Flo- roda, de fout te redresseren tot het een-elfduizendste-deel van een se conde per dag of tot één seconde per eeuw. De tijd gaat zó snel, dat een eeuw een seconde lijkt, terwijl In sommige angstige gevallen, een seconde zélfs een eeuw kan lijken. Maar nu heeft de tijdswaanzin me in zijn klauwen. Wie helpt mij er uit, opdat een seconde weer heel gewoon een se conde wordt en ik als van ouds zonder hersencompllcaties opnieuw normaal in een normale t{jd kan leven? FANTASIO. 50 jaar getrouwd Het Leidsch Dagblad lag op de tafel bij de familie 't Hart aan de Parallel weg te Hillegom, toen we er binnen kwamen om bruidegom en bruid te feli citeren met het feest hunner 50-jarige echtvereniging. „Dat lees ik zéker al veertig jaar" verklaarde de 76-Jarige bruidegom, die zich nog fit genoeg voelt om een wandelingetje naar Haarlem te maken. Bruidegom en bruid komen uit het Westland en wonen nu reeds tientallen jaren te Hillegom, waar eerstgenoemde ploegbaas bij de Spoorwegen was en zijn zilveren jubileum als zodanig vierde. De bruid is nog „maar" 69al zou men haar dat niet aanzien. Het leed is hen niet gespaard, van de zes kinderen hebben ze er drie moeten verliezen. Met de drie overgeblevenen en 'n pleegdoch ter hopen ze echter opgewekt hun gouden feest te vieren. Wie ze zou willen felici teren, hoeft niet lang te zoeken, want een fraaie erepoort in de weionder hou den voortuin wijst de weg. Daar hebben de buren voor gezorgd, evenals voor de mooie hanglamp in de kamer. Een rustige levensavond zij hen van harte toegewenst na deze vreugdevolle feestdagen! J. VAN ROODE OVERLEDEN. Tijdens zijn werkzaamheden is in de leeftijd van 59 jaar plotseling aan hart verlamming overleden de heer J. van Roode, die bijna dertig jaren als con- cierge-gemeentebode werkzaam en als zodanig een in Hillegom algemeen be kende en geziene figuur was. Mej. A. Rietkerk slaagde te 's-Gra- venhage voor het diploma Kleuteron derwijs A. Zij is hoofd van de Geref. Kleuterschool te Hillegom. Mej. C. Visser alhier slaagde te Hilversum voor het diploma coupeuse. KATWIIK AAN DEN RljN Beroep Ds H. F. Kat alhier is be roepen door de Ned. Herv. Gem. te Laren. Voor het vakdiploma Slager slaag de te Amsterdam de heer Piet Rietveld alhier. LISSE De eremedaille in zilver, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau, is toegekend aan de heer G. v. d. Berg alhier, oud-penningmeester van de Ned. R.K. Landarbeidersbond St, Deus Dealt. Medische dienst De medische dienst wordt Zondag waargenomen door dr J. M. v. Dijk, Burgerlijke Stand Geboren: Helena Petronella, d. van J. J. Lamboo en H. E. Vink; Bernardus Germanus Maria, z. van Th. A. Weyers en C. D. v. d. Ploeg; Erlcus Petrus Jeroen, z. van J. v. Rooae en A. Seijsener; Marls Johanna, d. van A. C. Paardekoper en O. V. Gyurasko, Anna Maria, d, van J. R. Dofferhoff en P. J. Hogenes; Petronella Johanna Bernardlna Maria, d- van J. v. Dijk en A. J. Mense. Getrouwd G. J. v. Haaster en D v. Berkel; P. Pols en G. de Jong. De heren A. Cardol en M. J- Wasse naar zlln belden geslaagd voor het zle- kenfonasdlploma A. NOORDWIJKERHOUT Medische Dienst Deze wordt Zon dag verzorgd door dr K. A. van Praag. RIINSBURÜ Burgerlilke Stand Geboren: Wilhel- mlna Neeltje. d. van A. v. Vliet en H. A. v. Duyn: Alberdlna Martha, d. van G. v. d Meil en C. M. J Cigaax; Maria, d. van A v. Nieuwkoop en N. Noort; Anna Cor nelia. d van R. Blankert en J. Glasber gen: Nlesje, d. van P. v. Klaveren en C. de Mooy. Overleden: Hendrik v. d. Gusrten, 71 J.; Klazlna v. d. Gugten. 81 J. Getrouwd: Arle v. d. Oever, 26 J. en Geertje Marsje Henrlëtto Oosthoek. 22 J. Ondertrouwd: Dirk Llndhout, 26 j. en Neeltje v. d. Vijver, 26 J.; Bernardus Gerardus Antonlus Bulssink, 23 i. en Cornelia Dieuwertje Kromhout, 21 SASSENHE1M Zondagsdienst doktoren Deze wordt waargenomen door dokter Kwint. VOORSCHOTEN Burgerlijke Stand Geboren: Johan nes. z. van W. C. A. de Jong en J. M. v. d. Linden. Wouter, z. van F. Vrolijk en J. v. d. Lecq; Johanna Hendrika Maria, d. van H. J. Zonneveld en E. J. M van Haasteren; Elizabeth Adrlana Maria, d. van H. J. Zonneveld en E. J. M. van Haasteren; Wilhelmus Johannes Jozef I Tot nu toe was de vrouw van rijpere leeftijd het stiefkind van de mode. Het is echter een verheugend teken, dat on langs tijdens een televisie-show in En- eeland verscheidene modellen vooroude re dames door oudere dames werden ge toond. De japon links boven is van ge bloemde zijden Jersey. Het model is zeer eenvoudig: een strak lijfje met punthals en aangeknipte mouw. terwijl de nauwe rok onder de taille een weinig is gedra- neerd. - Gecomollceerder is de creatie van Lanvin rechts boven. Over de nau we rok vallen twee van links naar rechts oplooende schootjes. De knopen aan de rechter kant suggereren daar een slui ting. Het materiaal bestaat uit grijze zijde met ingewerkte nop. - De ontwer- oer van de donkerrode wollen huispva- ma links onder, heeft zijn model „Vo- lendam" genoemd, en niet ten onrechte. De manchetten en brede ceintuur zijn van angora wol. Met de klomp-muiltjes vormt de pyama een exotisch geheel. Hollands en töch niet Hallands. - Niet alleen het mannelijke Volendamse cos- tuum inspireerde de mode-ontwerper, ook het costuum van de vrouwelijke in woners van Volendam trok zijn aan dacht. Bij de donkerblauwe wollen cock tail jurk, met het zo populaire gewor den schouder-decolleté, behoort een kap je van hetzelfde kant waarmee ook de japon is afgezet. Maria; z. van P. N. van Wissen en A. M v. d. Klugt; Agnes Theresla Maria, d. van P. G. Niersman en C. E. Oremus. Overleden: Johannes Arcntsen, 16 Jaar. Ondertrouwd: Jacob Ket, 26 Jaar en Alida Alers, 25 Jaar. Getrouwd: Jacobus Mlchlel Heemskerk, 31 Jaar en Cornelia Wllhelmlna van der Meer. 26 Jaar; Hermanus Adrlanus van Dongen, 24 Jaar en Wllhelmlna Elisabeth van der Hoek. 22 Jaar. Medische Zondagsdienst Geduren de het weékeinde wordt de medische dienst waargenomen door dr H. Olthuis Leidseweg 179, telefoon 527. VOORHOUT Burgerlijke Stand Geboren: Johanna M. E., d. van A. B. Veenhof en E. M. Angevaare. Ondertrouwd: A. H. Wijnands, 21 Jaar en M. J. A. Kraakman. 20 Jaar. Getrouwd: Willem Fr. Lübbert, 28 Jaar en J v. d. Tang. 25 laar; C. A. Duiven voorde. 30 Jaar en J. W v. Steyn, 27 Jaar. Overleden: M. E. Zwaart, 89 Jaar, echt genote van A. Th. v. Erp. Rijkspostspaarbank Aan het kan toor der P.T.T. alhier is in de loop der maand op spaarboekjes ingelegd f. 6.158,14 en terugbetaald f. 5.865,70. 10 nieuwe boekjes werden uitgegeven. WASSENAAR Medische dienst De medische dienst wordt Zondag waargenomen door de doctoren Janse en Louwerse. uit de rijnstreek ALPHEN Mej. T. den Brave alhier slaagde ie HiLversum voor 't diploma coupeuse. Burgerlilke Stand Ondertrouwd: jo annes a. Vellekoop. 33 j. en Berdlna H. Tan der Linden. 28 J.: Pleter van Roon. £- j en Maria C. Versteeg. 17 J.; Frede- „d„e Jon«- 29 J- en Franc 1 na E uunnlk. 29 J. Getrouwd: Milndert van Ztjtveld. 27 J. w.fo, J- Verschuur. 24 J.; Adrlanus v. ui"'31 J- en Cornelia van Berkel, 26 j.; hannes Steehouwer. 24 j. en Johanna Wllk. 26 j.; Johannes A. J. Slm- gjerman. 28 J. en Clazina J. M. straat- raadsagenda. v,Deagenda voor de raadsvergadering riff Mel aiS bevat enkele punten be lenende voorstellen tot grondverkoop oa. aan de Bouwvereniging Volkshe il?, de fa. G. F. W. Herngreen en aan heer j. a. v. d. Lee. In verband met het heen gaan van aeer H. S. v. d. Putte zal een nieuwe 5? ^naar van de burserlijke stand be noemd moeten worden, waarvoor B, en w^nog een voordracht zullen toezenden, met minder dan negen leden voor erschillende commissie's van bijstand i gedelegeerden in Alphens Zwembad speeltuinvereniging Bloemhof zullen y'nrden benoemd. De agenda bevat ten slotte nog een aantal punten voorstellende even zovele *uzigmgen aan te brengen in de diver- -e begrotingen der gemeente. BOSKOOP ,"Flora" wordt overgedragen In de filer in „Neuf" gehouden algemene ,no^axfrin° van aandeelhouders van N.V.-gebouw „Flora", (thans In ^hruik als garage van de autobus- -*nst „Citosa", is besloten tot over- °r5°ht van het gebouw aan de ge machtigde van de Nederlandse Spoor den. n!^vChe dienst Zondag zal de pwisohe dienst verzorgd worden door C. H. Flim, telef. 38. bloemen show van ongekende schoonheid. ^^Saande van de Kon. Ned. Mij. oor Tuinbouw- en Plantkunde, afd. o-ssocp, werd in het verenigingsge bouw aan de Rozenlaan een tentoon- re.-g gehouden, waaraan tevens een ^rin2 van nieuwigheden was verbon- Bij het binnentreden in de zaal werd ons oog getroffen door een fraaie bloe menpracht. De gehele zaal was voor deze gelegenheid in een tuin herscha pen, met paden en grasranden waar binnen zich een pracht collectie en een schat van bloemen en heesters bevond, die een lust voor het oog waren. Ook op het toneel, dat geheel benut was, was een groep Azalea's van diverse soorten opgesteld, die door een vernuf tig aangebrachte ^verlichting op de ach tergrond een feerieke aanblik bood. Ook het middenperk, alsmede de zij perken, waren uitstekend verzorgd met tal van nieuwigheden, waarin de ro zen, als koning der bloemen niet ont braken. Het geheel is dan ook, vooral voor vakmensen, de moeite waard om doze expositie, dit tot hedenavond 10 uur geopend zal zijn, te bezoeken. KEURING VAN SIERGEWASSEN. Door de afdeling Boskoop van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuin bouw- en Plantkunde werd in «het Ver enigingsgebouw 'n bloemententoonstel ling gehouden. Hieraan was verbonden een plaatselijke keuring der siergewas sen, De uitslag van deze keuring was als volgt: Gouden medaille: Fa. Adr. van Nes te Boskoop, voor decoratie groep Aza lea mollis sinensis. Felix en Dijkhuis te Boskoop, voor groep Azalea's en Rhododendrons. G. de Ruiter te Ha- zerswoude voor groep Polyantha-rozen. Kleine gouden medaille: Fa. K. Edel man te Reeuwijk voor groep Cacteën. A. Vuijk van Nes te Boskoop voor groep Azalea's. Verguld zilveren medaille: Boskoopse Bindcursus voor groep bloemwerk. Zilveren medaille: K. Edel man te Reeuwijk voor schalen met Cacteën en Vetplanten. K. Verboom te Boskoop voor groep Azalea en Anchu- sa. L. Konijn te Reeuwyk voor groep Coniferen. Gebr. Verboom voor groep Rotsplanten. J. W. de Vink en Zoon voor groep Dwergrozen. Certificaat le klasse: G. de Ruiter te Hazerswoude voor nieuwe Polyantha-roos „De Rui ters Herald". Gebrs. Goudkade te Bos koop voor Ohamaecyparis Laros Gau- data. Felix en Dijkhuis te Boskoop voor nieuwe Rhododendron „Queen Mary". Getuigschrift voor Cultuur: „De Proef tuin" te Boskoop voor gewortelde stek ken van Heester en Coniferen. Burgerlijke Stand Geboren: Thérése Jacoba. d van W. G. Turkenburg en G. O Bremmer; Gerardus Cornells, z. van J. Geers en G. F. van Veen; Maria Marga- retha, d- van M. Splinter en D. C. van der Vis. Ondetrouwd; Klaas Kromhout, 22 jaar en Teuntje J. van Bemmel, 21 Jaar. Overleden: Pauline van der Harst-Koole. 70 Jaar: Wlllempje van Eljk-de Graaf, 88 Jaar; Martha Hoogland-Schlpperheln, 72 Jaar. BODEGRAVEN JAARVERGADERING BOERENLEENBANK. De Coöperatieve Boerenleenbank „Bodegraven" belegde ln Hotel van Haaften een jaarvergadering, om reke ning en verantwoording over 1948 af te leggen tegenover haar cliënten. Over dit boekjaar bleek een winst te zijn gemaakt van f. 9.293 52, die op de post „Reserve" werd geboekt Als lid van de Raad van Toezicht en van het be stuur werden de aftredende leden, resp. de heren J. J. Agteraf en J. G. Koot, herkozen. In de Financiële Commissie voor 1949 werd in plaats van dhr. Rijkaart (Aftr.) benoemd dhr. A. van Oosterom. Na behandeling van deze officiële punten werd vertoond de film „Het geld van de boer", die een overzicht gaf van het boerenbedrijf. Het ontstaan van Banken, coöperaties enz. Attie Burggraaf,, die kortgeleden naar Celebes is vertrokken, ontving achteraf nog bericht dat ze geslaagd was voor diploma A Spaanse Handels correspondentie van het Instituut Schoevers. Zondagsdienst doktoren Zondag 15 Mei dr C. G, A, van Beek en dr Schreu- der. Wijkverpleegster zr. Van den Ende, v. Tolstraat 3, HAZERSWOUDE Onze plaatsgenoot de heer J. D. van Veen Pzn. is heden te Rotterdam geslaagd voor het Diploma Vakgroep Schildersbedrijf. De Inzameling voor de Stichting 1940'45 heeft op 't Dorp opgebracht f. 639.27. Het echtpaar G. J. van der Poel en J. van der Poel—Westgeest hoopt 26 Mei a-s. de dag te herdenken hoe zij voor 50 jaar in de echt werden verbon den. De opbrengst der collectes in de Ned. Herv. Kerk hebben in de maand April opgebracht voor de diaconie f. 364.37. De opbrengst van de collecte voor Chr. belangen van j.l. Zondag be droeg f89.92. De opbrengst van het Kerkblad bedroeg in April f. 139.24. Gisteravond kwam de afd. „De Band NederlandIndië" in vergadering bijeen. Er was zeer weinig belangstel ling voor deze vergadering, alleen was het bestuur aanwezig. Enkele huishou delijke zaken werden besproken, waarna de vergadering op de gebruikelijke wijze werd gesloten. Burgerlilke Stand Geboren: Corne lia. d. van P. van Tol en E. van Zanten; Agnes, L. M. d. van P. M. Zuildwilk en A. E. J. Schoonderwoerd; Gerardus J.. z. van G. W, v. d. Zon en J. P. Olllerhoek; Adrlanus B. M. z. van A. B. v, d. Poel en A. M. v. d. Ven; Benulphus J. C. M.. z. van G. J. Fase en C. Heemskerk; Maria O. A.,d van J. M. A. Hermans en B. R. v. Telllingen; Adrlanus I., z. van B. A. Bol en A. Blemond; Cornelia A. M., d. van J. P. v. d. Zon en C. M. Moollman. Getrouwd: J. van Dorp en M. van Dorp. Overleden: Adrlana M. van Kampen, 49 J.; Gerarda D. van der Haas. 12 J.; Adrlana de Gelder, 73 J, weduwe van J. v. Ofwegen: Willem Frederlk den Hol lander. 42 J. KOUDEKERK De heer W. F. den Hollander ten grave gedragen Nadat ds Chr. v. d. Leede van Hazers woude een rouwdienst ten huize van de heer W. F. den Hollander leidde, werd gistermiddag het stoffelijk overschot van deze bekende figuur uit de omgeving, die Maandag jl. plotseling overleed, op de algemene begraafplaats ter aarde be steld. Velen waren bijeen gekomen om de heer Den Hollander de laatste eer te be wijzen. Achter de baar Hepen behalve de fa milie. het bestuur der Ohr. Middenst. Vereniging, bestuur en personeel der Herv. school en het bestuur der Oranje- Ver. „Rijndijk". Nadat de kist was neergelaten die met kransen was overdekt, nam de heer C. v. Dam, voorzitter van het bestuur der Ned. Herv. school het woord. De over ledene tvpeerde hij als iemand die alge mene waardering afdwong. Hij had een warm hart voor de school en gaf daar aan zijn krachten gedurende al de ja ren dat hii bestuurslid was. De heer B. den Brave sprak als voor zitter der Oranje vereniging .Rijndijk". Spr. memoreerde het schokkend bericht van het overlilden. Goot was de energie van de heer Den HoUander. die zich steeds gedroeg als een echt christen op allerlei gebied. De heer E. A. Bloem sprak namens het personeel der Ned. Herv. school en dankte voor alles wat de overledene deed voor de school. De heer T. Molema sprak als voorzit ter der Ohr. Middenst. vereniging. Voor het eerst staan we geschaard om het graf van één onzer leden, een bestuurs lid. Overledene had een eoede handels geest. maar gaf zich niet alleen daar voor. maar ook voor ziln naaste, en het verenigingsleven. Ds v. d. Leede sprak als laatste, en wees op de ernstige prediking die uit gaat van dit graf, stelde de vraag: „Waarom gij niet?". Hoort het heerlijke evangelie: .Bil Christus is uitkomst". „Zijne voetstap pen worden niet bekend"! Spr. eindigde met een woord van troost en bemoediging. Namens de familie dankte een broer der overledene voor de betoonde belang- stelüng. Burgerlijke Stand Overleden: K. van der Lee. 80 j. weduwn. van W. M. Visser, Geboren: Elisabeth. M. d. v. Th. J. Koot en W. M. de Groot. Ds Wolven in Sept. terug Ds Wol ven, momenteel legeroredikant ln Indo nesië, hoopt in September weer naar Koudekerk terug te keren. Sinds October 1945 was hij Geref. Pred. alhier. Hij kreeg 2 jaren verlof om onder de jongens overzee te werken. De collecte in de Ned. Herv. Kerk ten bate van de school bracht op f. 75,63. WADD1NXVEEN WEDEROM EEN SPORTWEEK. Het bestuur der Waddinxveense Sport week is voornemens ook dit Jaar een Sportweek te organiseren. Met de be sturen der aangesloten verenigingen is overeengekomen dat ln de week van 18 t.m. 25 Juni a.s. verscheidene wed strijden zullen worden gehouden, w.o. zwemmen, polospelen, wielrennen en motorrennen. Ook ligt het in het voor nemen wederom de 2 km zwemwed strijd te houden, als onderdeel 10 km wedstrijden cm het kampioenschap van Nederland, Eveneens zullen dit jaar voetbalwed strijden voor de schooljeugd worden gehouden, zodat ook deze groep een actief aandeel in de sportweek kan hebben. i EEX KRACHTIG huidgenezend en huldverbeterend middel is Purol. Hoort In huis I SCHEEPSBERICHTEN ABBEDIJK, New YorkBuenos Aires 14/5 te Montevideo; ALDABI. R'dam-Bue- nos Aires pass. 13/5 St. Vincent kv; AL- DEBARAN, BaltimoreR'dam 13/5 op 500 mijl Zd Oost van Cape Race; ALGORAB, Porto AlegreR'dam 13/5 van Santos; AL- PHACCA, Buenos AiresNew York 13/5 van Santos naar Bahla; AMSTELLAND, Buenos AiresA'dam 13/5 van Las Pal- mas; KAMERLINGH ONNES. 12/5 15.30 uur van Aalborg naar R'dam; KOTA IN- TEN. R'damBatavia 13/5 16 uur van Marseille; KOTA AGOENG, New York- Java 13/5 om 17.30 uur van Alexandrlë. 14/5 8 uur te Port Said verwacht; NIEUW AMSTERDAM, 13/5 van R'dam te New York verwacht; OVERIJSEL. R'damJava pass. 13/5 10 uur Malta; TJIPANAS, 13/5 van Kaapstad naar Durban; VAN DER WAALS, JavaA'dam 13/5 te Genua; ZEELAND, BataviaR'dam 13/5 12 uur van DJeddah; SIBAJAK, R'dam—Batavia 12/5 13 uur van Aden; ALAMAK. 13/5 van Narvik naar Antwerpen. MARKTBERICHTEN ROELOFARENDSVEEN, 13 Mei. Bloe menveiling. Tulpen 1239; Trolllum 6 18; Pyrethrum 3844; Pioenrozen 40 1.00; Lathyrus 1748; Anemonen 825; Irissen 1742; Papaver 1548; Margrieten 815; Fresia's 925; Calla's 40—60; Rho dodendron 1436. ROELOFARENDSVEEN, 13 Mei. Groente veiling. Aardbeien 4662; Idem pond 6079; Idem aïw. 42—64, Kropsla I 11.08 —25.00; Idem II 4.00—13.00; Rabarber 4.007.00; Spinazie 8.0021.00; Radijs 3.00—3.40; Prei 4.00—7.00; Sjalotten 7.00— 10.00; Peulen 245.00—290.00; Snijbonen 2.40—270.00 per 100 kilo. RIJNSBURG. 14 Mei. Groenteveiling. Aardappelen 46; Kroten 56; Rabarber 48; Prei 67; Waspeen I 1132; Idem II 612; Witlof 1555 per kilo. Selderie en Peterselie 37; Radijs 35 per bos. RIJNSBURG, 14 Mei. Bloemenveiling, Bartlgon 20—35; Golden Harvest 24—3o; Cordell Huil 3040; Argo 20—35; Yellow zü30; Duizendschoon 4050; Iris blauw 4050; Idem wit 801.00; Idem geel 55 60; Lelletjes 2030 per bos. Vuurbaak 12.00—13.00; Conflll wit 9.00—10.00; Bruidsanjers 1.201.50; Anjers rood 1.00 2.00; Red King 4.50—5.50; Lelies bruin 31.00—33.00; Regalle 12.00—13.00; Pioenen rood 8.0012.00; Papaver 8.0012.00; Witte Margriet 5090; Pyrethrum 5.50 6.00; Gladiolen 17.00—19.00; Anemonen 2.00—3.00; Dubb. Margriet 12.00—13.00. LEIDEN, 14 Mei. Coöp. Groenteveiling, Per 100 kg: Prei 68.7Ö; Rabarber 57; Kroten 22.80; Uien 1.804; Peen 24—29; Andijvie 22—50; Stoof sla 19—39; Aard beien 230390; Snijbonen 175265; Stok- bonen 290; Peulen 245; Lof 5269; Poste- teln 4247; Spinazie 1323; Tomaten 160200; Andijvie 2662. Per 100 stuks; Komkommers 2370; Bloemkool 37100; Sla 4.20—17.40; Perziken 4.4044. Per 100 bos: Rabarber 7—8; Peterselie 3.905.20; Radijs 3—4.70; Selderie 24.30; Peen 7.20 44; Raapstelen 1^1.10. BOSKOOP, 13 Mei. Rozen gr. bloemig per bos: Better Times 2.003.00; Butter fly 1.50—2.80; Pechthold 1.80—2.40; Queen Mary 80; Brlarcllff 50—80; Talisman 1.40 —2.20; Hadley 2.60—3.80; Rosalandla 1 20 2.00; Parel van Aalsmeer 1.30—2.60; Vlerlanden 3.403.80; Duisburg 1.902.20; Gemengde rozen 5080. Babyrozen per bos: Sweetheart 1.302.00; Ingar Olsson 1.80; Juweeltjes 55; Else Poulsen 1.20 2.10; Ellen Poulsen 951.40. Diversen per bos: Lathyrus 3761: Pyrethrum 4070; Campanula wit 1.00; Balrozen 22—31; Rhododendronblocmen 901.30; ld. Pink Pearl 1.302.00; Leeuwenbekjes 4055; Genista 3254; Margriet 14; Lelletjes van Dalen 35; Iris 3539; Anemonen 28—31; Violieren dubb. 1 60; Diversen per stuk: Clematis Prins Hendrik 3451; Lelies 2528; Seringen 15—49. KATWIJK a. d. RIJN, 13 Mei. Groente veiling. Waspeen I 10.2526 75, Idem a 5.7510; Witlof 2543; Aardappelen 3 80; Selderie 0.703.60; Rabarber 4 106 40; Radijs 34.80; Spinazie 10—16; Andnv.e 39.8040.10; Prei 66.20: Uien 3 90—5 30. Kervél 4J04.30; Peterselie 6.10—6.20.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 7