Parijse conferentie in voorbereiding Dr Beel's aftreden zal goede gezindheid jegens ons verzwakken Ontslagaanvraag bewijs van omvang der Nederlandse concessies WEERBERICHT Debat over Indonesische kwestie uitgesteld Pakistan 's -afgevaardigde prees Nederlandss trotse geschiedenis 88ste Jaargang WOENSDAG 11 MEI 19*9 00 No. 26689 LEIDSCH Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4,15 per kwartaal; 32 cents per week Telefoon Dlr en Adm.: 25041; Red 21507 Witte Singel 1, Lelden - Giro no.: 57U55 Hedennacht om 1 minuut over Moskou heel wat handelbaarder twaalf opheffing! Het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken heeft de samen stelling van de Amerikaanse delegatie naar de raad van ministers van Buiten landse Zaken, die 23 Mei te Parijs zal beginnen, bekend gemaakt. Behalve minister Acheson zal als zijn p plaatsvervanger dr Jessup komen en voorts: Robert Murphy, waarnemend hoofd voor Duitse en Oostenrijkse za ken van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, deskundige van de republikeinse partij voor buitenlandse politieke aan gelegenheden en Charles Bohlen, raads heer en deskundige voor Russische za ken van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken. Een aantal adviseurs, twee assisten ten, een perschef en drie secretarissen zullen ook deel uitmaken van de dele gatie Bohlen en Jessup zullen met enkele assistenten morgen per vliegtuig naar Parijs vertrekken voor preliminaire be sprekingen met Franse en Britse ver tegenwoordigers. Ér is nog geen datum vastgesteld voor het vertrek van Acheson en de rest van de delegatie, doch men verwacht, dat zü tegen het eind van de volgende week naar Parijs zullen vliegen. ROND BERLIJN. Dr Suhr, de voorzitter van de West- Berlijnse gemeenteraad, heeft op een persconferentie verklaard, dat de West- Berlijnse autoriteiten over geen enkel onderwerp met de Oost-Berlijnse ma gistratuur zullen onderhandelen, daar dit erkenning van „een onwettig li chaam" sou betekenen. Berlijn kon alleen herenigd worden, indien de „stadssovjet" zoals Suhr de Oostelijke gemeenteraad noemde, on voorwaardelijk aftreedt. Het persbureau A.DJsf. (Sovjetzone) heeft medegedeeld, dat de „met Weste lijke vergunning verschijnende bladen vrijelijk in de Sovjet-zone zullen mogen circuleren, indien het verbod voor de met Sovjet licentie verschijnende bla- I den wordt opgeheven". De vorige week heeft de Britse mili- I taire gouverneur, generaal Robertson op I een persconferentie hetzelfde verklaard. I „De volksraad is nog steeds bereid F een afvaardiging te zenden naar Bruns- I wjjk of naar welke andere door de West- Duitse partijen aangewezen stad ook, I voor inleidende besprekingen over het I Duitse probleem", aldus een telegram, I dat door de Duitse volksraad (Sovjet- zone) tot de politieke partijen en orga- I nisaties van West-Duitsland is gericht. ZWAAI DER SOVJETS. Op de bijeenkomst van de economi- I sche commissie voor Europa van de I Verenigde Naties hebben de Russen I gisteren beloofd, dat de Oost-Europese landen alles zullen doen, wat zij kun- I Den, om de handel met het Westen te I vergroten. Zij zeiden tevens, dat de discriminatie der Verenigde Staten het enige beletsel daartoe was. Een commentator van radio-Moskou heeft in een uitzending in het Engels verklaard, dat samenwerking tussen de I economische systemen van de Sovjet- 1 Unie enerzijds en van Engeland en Amerika anderzijds, niet slechts moge- ijk, doch ook wenselijk was in het be lang van de vrede. De tegen Hitier gerichte coalitie tus- de drie grote mogendheden (de Sovjet-Unie, Amerika en Engeland) had tijdens de tweede wereldoorlog een ■.prachtig voorbeeld gegeven van een dergelijke vruchtbare samenwerking". En, zo vervolgde de commentator, in dien twee verschillende systemen tij dens een oorlog samen konden werken, konden zij dit des te beter in vredestijd doen. Hij haalde citaten aan uit de bespre- kingen, welke de vroegere gouverneur I van Minnesota Harold Stassen met Stalin in 1947 had gevoerd. Het verschil tussen economische systemen, zo had Stalin gezegd, was niet van belang, waar het de samen werking betrof. De economische stelsels ri Amerika en Duitsland waren gelijk geweest en toch was er oorlog tussen de twee landen uitgebroken. Indien de wens tot samenwerking er Wet was. aldus radio-Moskou was het hogelijk, dat volken met hetzelfde stel sel elkaar bestreden. .Aan de krankzinnige bewapenings wedloop van Amerika gezien worden als een uiting van de wens om op vrede lievende grondslag samen te werken?" De commentator stelde de vraag of het aanleggen van bases voor leger, vloot en luchtmacht „in de nabijheid van de grenzen der Sovjet-Unie" voort kwam uit de wens tot samenwerking en of een diplomatieke daad als het tot stand brengen van het Atlantische pact gezien moest worden als een bewijs van de wil tot samenwerken. Amerika had het voorstel van Stalin om onderhandelingen te voeren over een vredespact tussen de twee landen van de hand gewezen. De Amerikaanse heersende kringen stelden het spreken over samenwerking in de plaats van de wens tot samenwerking. Hoewel de Sovjets dus haar stand punt niet geheel verloochenen, is de toon toch al heel wat anders geworden! Roden in China blijven vorderen De nationalistische troepen beweren een „beslissende overwinning" te hebben behaald te Lioeho, 30 k.m. ten N.W. van Sjanghai, maar op de pndere fronten winnen de communisten terrein. Naar gemeld wordt, zijn de commu nistische troepen de provincie Foekien binnengerukt bij hun opmars naar het Zuiden. Buitenlanders te Foetsjou, tegenover Formosa, en te Hankou, de belangrijk ste stad in Centraal-China, zijn begon nen te evacueren. Communistische strijdkrachten ter sterkte van ongeveer 10.000 man hebben een nieuwe aanval ingezet op de haven stad Tsingtao, waar de Amerikanen een marinebasis gevestigd hebben, In Noord-Kiangsi naderen de com munisten Nantsjang en Kioekiang. De provinciale regering van Kiangsi is van Nantsjang naar Kansjien, meer naar het Zuiden, uitgeweken. SOVJET-VOORSTEL INZAKE TRIEST VERWORPEN. De Veiligheidsraad heeft met twee stemmen tegen (Sovjet-unie en Oekrai- ne) en 9 onthoudingen, het Sovjetrus- sische voorstel, kol. Hermann Fluecki- ger tot gouverneur van Triest te benoe men, verworpen. Een dergelijk voorstel kan alleen worden aangenomen, wan neer het 7 stemmen krijgt. Malik beschuldigde Engeland en Ame rika er van, dat zij volharden in hun pogingen, Triest als militaire basis te gebruiken, en drong aan op volledige! uitvoering van het Italiaans vredes verdrag. (van onze Haagse redacteur) Het weigeren van commentaar door de officiële instanties te Den Haag on de Bataviase berichten over een ontslagaanvrage vandeH.V. de K., dr Beel. kan als we afzien van de mogelijkheid ener mystificatie twee redenen hebben: öf de regering heeft zelve nog geen definitief bericht terzake ontvangen, öf zü hoopt nog de heer Beel tot aanblijven te kunnen overhalen. Uit de beste bron vernamen wij. dat de regering gisteren nog geen officiële mededellne over een definitieve ontslagaan vraag van dr Beel had ontvangen. Nochtans zijn de persberichten uit Batavia zo positief, dat aan hun juistheid niet valt te twijfelen. In politieke kringen hebben die berich ten zeer vele en zeer uiteenlopende reacties gewekt: vrij algemeen oefent men scherpe critiek op de handelwüze van de H.VJt. Ook onder hen, die zijn houding kunnen begrijpen of zelfs toejuichen, hoort men afkeu ring over tijdstip en wijze van de ontslagaanvraag. Zü leggen de nadruk od de vreugde TELEURSTELLING TE BATAVIA, in de Ver. Staten van Amerika over het te Batavia bereikte voorlopig accoord en op de omstandigheid, dat het iuist India en Australië waren, die uitstel van de behandeling der Indonesische kwes tie te Lake Success voorstelden, om te bewlizen dat'het voorlopig accoord zeer te onze nadele is. MINDER KOUD. Bilt verwacht tot morgenavond: Veel bewolking maar overwegend droog e^r met vannacht plaatselijk mist en nioreen overdag enkele opklaringen, 'einie wind. Iets hogere temperaturen Qan vandaag. 12 MEI Zon cp: 4.52 uur; onder: 20.22 uur. «aan op: 20.55 uur; onder: 4.31 uur. (V.M.). Ho°5 water te KatwUi te 2.44 en 15.03 uur. Bit nummer bestaat uit zes pagina's. Ook meent men voldoende reden voor een ontslagaanvrage van dr Beel te zien in het feit, dat de regering haar goedkeuring aan dat accoord zou hebben gegeven, zonder het door haar zelf terzake gevraagde advies van dr Beel af te wachten. Maar anderzijds menen zij, dat een aftreden van de H.V.K. juist nu. veel afbreuk zal doen aan de goede ge zindheid jegens ons, in internationaal milieu door het voorlopig accoord ge wekt. Het is de vraag als de ontslagaan vrage niet meer ongedaan kan worden gemaakt of het definitieve bericht daaromtrent en de ontslagmotieven hier zo tijdig bekend zullen zijn, dat daarmede rekening kan worden gehou den bij de morgen af te leggen rege ringsverklaring. M.a.w. het afleggen der regeringsverklaring en de eventuele de batten daarover ziin door de Bataviase berichten op losse schroeven komen te staan. Hoewel men zich terughoudend be toont in het geven van commentaar op de ontslagaanvraag van dr Beel, gaf men in Nederlandse kringen te Batavia algemeen te verstaan, het te betreuren, dat dr Beel zioh genoodzaakt heeft ge zien, deze consequentie te trekken, al dus meldt de politieke correspondent van Aneta. Ook in gezaghebbende Fede rale kringen onthield men zich van commentaar: de voorzitter der BJF.O., Sultan Hamid, vertrok vanmorgen in verband met het 2-jarig bestaan van West-Borneo, naar Pontianak en de eerste plaatsvervangende voorzitter, Anak Agung, heeft zioh naar Makassar begeven, waar in het parlement het ontwerp voor de grondwet wordt behan deld. In de tot de delegatie behorende Re publikeinse kringen verklaarde men, dat de ontslag-aanvraag, in het licht van de geruchten der laatste dagen, niet geheel onverwacht is gekomen. In an dere Republikeinse, alsmede in neutrale kringen gaf men als zijn persoonlijke mening weer, dat in het buitenland de ontslagaanvraag zal worden uitgelegd als een bewijs van de omvang der con cessies, van Nederlandse zijde gedaan. Men zeLde uit dezelfde bron er van over tuigd te zijn dat, indien thans de Indo nesische kwestie in de Assemblée zou worden behandeld, er daar slechts vriendelijke woorden zouden worden ge uit aan het 'adres van Nederland. Engeland zwaait naar rechts GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. De zwaai naar rechts, welke aan de dag is getreden tijdens de verkiezingen voor de graafschapsraden in Groot-Brit- tannië, welke in de afgelopen maand zijn gehouden, werd bevestigd door de gisteren binnengekomen resultaten van de verkiezingen voor de stedelijke dis trictsraden. Door het verkiezingshoofdkwartier van de conservatieve partij wordt ge meld, dat de conservatieven tot dusverre 92 zetels hebben gewonnen; 45 hiervan werden op de socialisten veroverd. Zes conservatieve zetels gingen verloren. De socialistlsohe partij won 32 zetels, •tegen een verlies van 84. De liberale partij, won vier zetels en verloor er ne gen. De communisten wonnen niets en verloren twee zetels. Onafhankelijke oandidaten, die van conservatieve zijde werden gesteund, wonnen 23 zetels en verloren er 13. Onafhankelijke candidaten, die niet door de conservatieven werden gesteund, wonnen 20 zetels en verloren er 57. Het lot der Italiaanse koloniën ENGELS PLAN VOORLOPIG AANVAARD. De uit 16 leden bestaande subcom missie der V. N., die morgen concrete voorstellen aan de politieke commissie over de toekomst der voormalige Ita liaanse koloniën moet doen, heeft het Irakese voorstel, Libye onmiddellijk on afhankelijkheid te verlenen, met 10 tegen 5 stemmen en 1 onthouding ver worpen. Met 11 tegen 2 stemmen en 3 ont houdingen verklaarde de subcommissie zich eveneens tegen direct trustschap voor Libye onder de V. N. Met 8 tegen 5 stemmen en 3 onthou-' dingen is een overeenkomst van Bevin en Sforza over de toekomst van Libye goedgekeurd. De subcommissie hechtte haar goedkeuring aan de volgende door Engeland voorgestelde richtlijnen: 1. Onafhankelijkheid voor Libye na 10 jaar. 2. Voorlopig bestuur van de drie ge bieden van Libye op de volgende wijze: Engels trustschap voor Cyrenaica en tot 1951 voor Tripolibanië, waarna Italië het fcrustsohap zou overnemen; Frans trustschap voor Fezzan. 3. Tijdens het voorlopig bestuur van Trlpolitanië zal een adviesraad van ver tegenwoordigers van de V.S., Frankrijk, Italië, Egypte en de plaatselijke bevol king Engeland bijstaan. 4. De landen, die een trustschap ont vangen, moeten hun besturen coördine ren ten einde een eventuele eenheid voor Libye te verzekeren. De subcommissie hechtte eveneens met 9 tegen 6 stemmen en 1 onthouding haar goedkeuring aan een ander Engels voorstel, Italië trustschap te verlenen over Italiaans Somallland. PAUS PIUS Xn ONTVANGT PRINSES MARGARET. Paus Pius XII heeft gistermiddag de Engelse prinses Margaret in een offi cieuze audiëntie ontvangen. Op wens van de prinses werden tij dens haar bezoek geen journalisten tot het Vaticaan toegelaten. De audiëntie, die gehouden werd In de particuliere bibliotheek van de Paus, duurde 20 minuten. De prinses werd ontvangen met het ceremonieel, dat aan koninklijke bezoekers wordt betoond. Zo waren In de 11 ruime vertrekken, die de prinses doorliep, alvorens de bibliotheek te bereiken, detachementen van de Zwitserse en Palatijnse garde opgesteld, die haar groetten. Na de audiëntie werd de prinses door mgr Callari di Vignale, die als Pause lijk kamerheer optrad, rondgeleid door de Sixtijnse kapel. RAPPORT OVER VIETNAM. Een delegatie van het Franse parle ment, pas van Indo-China teruggekeerd, heeft aangedrongen op spoediger ver sterking en krachtiger militaire aotie om ex-keizer Baodal te steunen. Het rapport, dat naar uit goede bron wordt vernomen, met algemene stem men is opgesteld, is aan de minister president Queuille aangeboden. Tevens zou hierin zijn aangedrongen op een verhoging van de lopende begroting van 150 milliard francs met 60 milliard frs. MIJNWERKERSSTAKING IN ENGELAND THANS VOLLEDIG. De mijnwerkers van de laatste nog werkende njjjn In Lancashire zijn in staking gegaan. Alle 65 mijnen in dit steenkoolgebled liggen nu stil en in het hele land staken 50.000 mijnwerkers. Het arbeidsgeschil, dat is ontstaan uit een eis van de mijnwerkers tot uitke ring van een bonus ln natura, heeft het land reeds 72.260 ton steenkool gekost. SPANJE EN DE VER. STATEN. De democratische Amer. senator Tom Connally. voorzitter van de commissie voor buitenlandse betrekkingen, heeft in de Senaat verklaard, dat hii geen re den ziet. waarom de V.S. geen ambassa deur naar Spanje zouden zenden. Hij achtte het inconsequent diplomatieke betrekkineen met de Sovjet-Unie te handhaven en te weigeren die met Span je te onderhouden. GRUBER NAAR PARIJS. De Oostenrijkse minister van buiten landse zaken, dr Karl Gruber, is naar Parijs vertrokken om aldaar materiaal voor te bereiden voor de conferentie van de raad van ministers van buitenlandse zaken der Grote Vier. In een officieel communiqué werd verklaard, dat „met vertrouwen ver wacht kan worden", dat ook de Oosten rijkse kwestie op de Parijse bijeenkomst zal worden besproken. Veldmaarschalk Lord Montgomery van El Alamein, die korte tijd ln Neder land verblilf houdt, bracht gistermorgen een bezoek aan de Britse ambassa de in Den Haag. De ooDulaire veldmaarschalk en de Britse ambassadeur ln Ne derland. Sir Philip Nichols, in een geanimeerd gesprek, dat klaarblijkelijk de hond van de ambassadeur betreft. Vele malen daags worden de Chinezen, die zich op de openbare weg bii Sjang hai bevinden, door sold? ten aangehouden en verplicht zich te identificeren. Een boer. die van ziin rijstveld, waar hii hout heeft gesprokkeld, naar huis terugkeert, houdt voor het gemak zijn identiteitskaart in de hand. Het voorstel van Australië en India om het debat over de Indonesische kwestie uit te stellen tot de volgende zitting van de Algemene Vergadering werd aangenomen met 42 sterómen voor, 6 stemmen tegen cn 4 onthou dingen. De tegenstemmers behoorden tot het Sovjet-Russische blok. Alle westclüke mogendheden en de Aziatische landen stemden voor. Guatemala, Haïti, Cuba en Llberië onthielden zich van stem ming. De voorzitter van de politieke com missie ad hoe. herhaalde in het debat, dat de stemming voorafging, zijn inter pretatie dat de resolutie een formele motie tot verdaging was en dus onmid dellijk in stemming gebracht kon wor den. De Poolse afgevaardigde Drohojowski wenste verduidelüking van het voorstel. Malik, de Sovjet-afgevaardigde, stelde voor de vertegenwoordiger van de Re publiek uit te nodigen om zijn zaak voor de commissie uiteen te zetten. Dit voorstel werd gesteund door de Oekrain- se gedelegeerde. De voorzitter wilde dit voorstel ech ter niet in overweging nemen en zeide een „persoonlijke verklaring" van de heer Palar ontvangen te hebben, dat deze „er geen prijs op sfelt thans een verklaring over de zaak af te leggen". De Canadese gedelegeerde, Mc Naugh- ton, steunde de beslissing van de voor zitter en zeide, dat „alle mensen van goede wil" uiting dienen te geven aan hun tevredenheid over de aanzienlijke vooruitgang der onderhandelingen. Malik bleef echter aandringen en be gon toen de Indonesische kwestie in haar geheel te bespreken, doch Romulo belette het hem, daar het volgens de regels van procedure niet mogelijk was. Sir Zafroellah Khan, (Pakistan), die de resolutie steunde, verwees naar Nederlands „trotse" geschiedenis wat betreft de verdediging van de indi viduele en collectieve rechten, waar voor hij als voorbeelden noemde: de 80 jarige oorlog, de bijdragen van Erasmus en Hugo de Groot tot 't in ternationale recht en 't Nederlandse verzet tegen de nazi-inval. Naar zün mening hield de te Batavia bereikte overeenkomst de belofte in van een duurzame regeling, die „eerzaam en bevredigend" was voor beide partüen. Ten slotte begon de Oekrainse afge vaardigde, Galagan, met een overzicht van het Indonesische conflict. Hij be toogde, dat er bewijzen voorhanden wa ren. dat de Ver. Staten en Engeland van April 1948 tot Maart 1949 Nederland in zjjn „koloniale" politiek ten opzichte van Indonesië hadden gesteund met 432 800.000 dollar boven het bedrag, dat Nederland als Marshall-hulp heeft ont vangen. Voorzitter Romulo onderbrak Galagan echter, waarop de Australisch- Indiase resolutie in stemming werd ge bracht, met bovengenoemde uitslag. DANKWOORD VAN ABDULKADIR. Aan het eind van het debat gaf Ab- dulkadir Widjojoatmodjo uitdrukking aan „de grote voldoening van Zijn dele gatie, dat op de voorbereidende confe rentie te Batavia onder auspiciën van de Unci overeenstemming was bereikt. De V. N. zowel als de betrokken par tijen zijn veel dankbaarheid verschul digd aan allen, die hebben bijgedragen tot het bereiken van dit resultaat in het bijzonder aan de leden van de Unci, die door hun onverflauwde pogingen bij droegen tot dit resultaat. Hij dankte uit naam van de regering de vertegenwoor diger van Pakistan voor zijn gelukwen sen, woorden van waardering en goede wensen. Ten slotte zeide Abdulkadlr dat het besluit een bewijs is van zelfbeper king en staatsmanschap. TWEE WEGEN STAAN OPEN. Hoewel het besluit algemeen werd verwacht, verbaasde het toch menigeen, dat er een zo overweldigende meerder heid aanwezig bleek. Thans staan er voor de voorzitter der commissie, Carlos Romulo. twee wegen open. Hij kan de motie als zodanig ter bekrachtiging voorleggen aan de ple naire vergadering van de assemblee, of haar opnemen in het algemene rapport van werkzaamheden der commissie. In beide gevallen zal de plenaire vergade ring over de kwestie moeten stemmen en het is niet uitgesloten, dat het bij die gelegenheid opnieuw tot een debat zal komen. Naar de diplomatieke correspon dent van Aneta verneemt, heeft Palar reeds het verzoek gedaan, dan het woord te mogen voeren, hetgeen een merkwaardig precedent zou zijn, daar tot dusver geen enkel niet-lid der V. N. ooit ln de Assemblée heeft ge sproken. In Republikeinse kringen hoopt men echter op voldoende steun van sympathiserende delegaties om dit precedent teweeg kunnen brengen. VOORLOPIGE STAAT VAN OOST-INDONESIË GEKOZEN. Het parlement van Oost-Indonesië heeft de ontwerp-grondwet thans ln behandeling genomen. Voorts is een voorlopige senaat van Oost-Indoneslë gekozen. Alle daerahs hebben Ingevolge een desbetreffende wet een vertegen woordiger naar dit, derhalve 13 leden tellende, lichaam afgevaardigd. OUD-KAMERLID HENRI HERMANS OVERLEDEN. Te Den Haag is overleden het oud-lid der Tweede Kamer, de heer Henri Her mans. In 1918 werd hij bij tussentijdse verkie zing in de plaats van wijlen Ihr Ruys gekozen tot lid van de Tweede Kamer. Vooral voor de sociale en Limburgse be langen. o.m. die der mijnen en der mijn werkers stond hii steeds on de bres. De heer Hermans was Ridder in de Orde van de Ned. Leeuw, in de Orde van Oranje Nassau en in die van de H. Gre- gorius de Grote. VERKIEZINGSUITSLAG OP SARDINIË. De voorlopige door het Italiaanse departement van binnenlandse zaken meegedeelde, uitslagen van de verkie zing voor de regionale assemblee van Sardinië tonen een grote winst voor monarchisten en communisten ten koste van de christen-democraten. De voorlopige cijfers zijn: christen democraten 193.553 stemmen (311 282 bij de verkiezingen in 1948), de communis ten 110.244 (met de Nenni-sociallsten in 1948: 122.314) en dé monarchisten 66.048 46.160). In de regionale assemblee, die 60 ze tels telt, zullen de christen-democraten er 24 bezetten en de communisten en Nenni-socialisten tezamen waarschijn lijk 16. ONZE VERLIEZEN De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende ver liezen in Indonesië zijn gerappor teerd: Kon. Marine: Mar 1 Z.M. H. F. van der Horst, Nijmegen. Ie lt. der mar. G. H. W. Wouters, Hilversum. Kon. Ned.-Ind. Leger: Jav. sold. 2e kl. inf. Soedjono, Indonesië. Soend. sold. 2e kl. inf. Paat, id. Jav. sold. Ie kl. inf. Disan, ld. Jav. sold. Ie kl. lnf. Partopawlro, ld. Jav. sold. Ie kl. inf. Kawan, id. Jav. sold. 2e kl. inf. Goetoel, id. Jav. sold. 2e kl. inf. Kadar. id. Jav. sold. 2e kl. inf. Legiman, ld. Jav. sold. 2e kl. Inf. Maslman, id. Jav. sold. 2e kl. inf. NaklnT. ld. Jav. sold. 2e kl. inf. Soetomo, id. Jav.' sold. 2e kl. inf. Soenoes. ld. Jav. sold. 2e kl. lnf. Sldjas, ld. Bat. korp. inf. Soetagaloeng. ld. Bat. sold. 2e kl. lnf. Sitanggan, ld. Amb. sold. Ie kl. inf. Leatemia, ld. Jav. sold. Ie kl. AmaUnrdl id. Chin. mil. sold. Tan TJiaw Ong, id. Tim. sold. 2e kl. Inf. Wimple. Id. Amb. sold. 2e kl. inf. L. Lalurumele id! Soend. sold. 2e kl. Inf. Emen, id.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 1