Europese raad wordt in Londen te water gelaten I Spoedig beslissing over Berlijnse blokkade te verwachten WEERBERICHT 68ste Jaargang DINSDAG 3 MEI 1949 00 No. 26682 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4,15 per kwartaal; 32 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Witte Singel 1, Leiden - Giro no.: 57055 Stemming blijft gunstig Van gewoonlijk welingelichte zijde verd te Parijs vernomen, dat Jes- sud en Malik bezig zijn een communi qué op te stellen over de door hen ge voerde besprekingen over een opheffen de blokkade van Berlijn en over het houden van een, vier-mogendheden-bij eenkomst. De tekst van het communiqué moet echter eerst ter kennis worden gebracht _.i de Britse en Franse regeringen, al vorens tot publicatie zal kunnen worden overgegaan. Jessup had een onderhoud met de vertegenwoordigers van de Britse en Franse regeringen dat 1^ uur heeft ge duurd. Na afloop werd in een officiële verklarine medegedeeld, dat het verloop besprekingen ..bevredigend" was. Een woordvoerder van de Amerikaan- e delesatie verklaarde, dat de Westerse mozendheden zloh ..od het daarvoor ee- eieende tijdstip" met Malik in verbin- dlnz zullen stellen, in verband met het beoalen van een datum voor een nieuwe bijeenkomst met de vertegenwoordiger der Sovjet-Unie. Van betrouwbare ziide te Lake Suc cess werd vernomen, dat de drie Wes terse mogendheden de Sovjet-Unie hebben voorgesteld de blokkade van Berlijn op tien Mei as. op te heffen en op omstreeks 23 Mei een bücen- komst van de raad der ministers van buitenlandse zaken te houden. 14 Mei eindigt zitting der V.N. indonesische kwestie naar tweede politieke commissie. Het bureau van de algemene verga dering der V.N. heeft met 14 tegen 2 stemmen en 1 onthouding zfjn goedkeu ring gehecht aan een voorstel van dr Evatt, voorzitter der algemene verga dering, 14 Mei als uiterste datum vast te stellen voor beëindiging van de alge mene vergadering. Een Sovjetrussisch voorstel, de klacht van India tegen Zuid-Afrika van de agenda der politieke commissie over te 'brengen naar die van de kleine poli tieke commissie, werd met 6 tegen 4 stemmen en 3 onthoudingen verworpen. De kwestie van de toelating van Is rael tot de V.N. werd naar de tweede politieke commissie verwezen. Dit ge schiedde met 42 tegen 12 stemmen, bij drie onthoudingen. Met 29 tegen 18 stemmen bij vijf onthoudingen besloot de algemene ver gadering de Indonesische kwestie even eens naar de tweede politieke commis sie te verwijzen. CHINESE luchtmacht in actie. De Chinese luchtmacht heeft zes van de acht oorlogsschepen, die door de communistische legers na de val van (Nanking op de Jangtse werden ver overd, tot zinken gebracht, zo deelt het officiële centrale nieuwsbureau mede. Twee schepen werden zodanig bescha- dat zij niet meer gebruikt kunnen worden. Van de 12 vaartuigen, die oor spronkelijk tot taak hadden de verde diging van Nanking te steunen en de benedenloop van de Jangtse te bescher men, zijn er slechts 4 naar zee ontko men. Die genoemde 8 konden zich niet door het artillerievuur heenslaan. Volgens betrouwbare bron wordt ver nomen, dat de hoofdmacht van de le geringsluchtmacht te Sjanghai gecon- «ntreerd is, vanwaar zij aanvallen op de communistische legers doet. Meer dan 10.000 manschappen cn 500 riviervaartuigen zouden hierdoor voor de communisten verloren gegaan zijn. De directeur van het noodbureau voor voedselvoorziening te Sjanghai heeft verklaard dat de stad in de eerste drie maanden geen voedselgebrek zal heb ben Zijn bureau had van de centrale bank deviezen toegewezen gekregen voor de aankoop in het buitenland van meer dan 20.000 ton rijst. De E.C.A.-missie had er in toege stemd rijst rechtstreeks naar Sjanghai te verschepen. gewijzigde houding tegen spanje. Kentering in de V. St. Volgens kringen te Madrid, die in «auw contact staan met diplomatieke en jimanciële kringen, heeft het Ameri kaanse departement van Buitenlandse £aken thans geen politieke bezwaren meer tegen het verstrekken van lenin- j|en door de export-import-bank aan Spanje. Dit betekent niet, zo voegt men hier aan toe, dat Spanje onmiddellijk een lening van deze bank zal verkrijgen, Qoch wel, dat thans de weg is geopend voor het verkrijgen van een lening, mits Spanje aan de voorwaarden van de bank kan voldoen. In financiële kringen te Madrid is men van oordeel, dat in deze wijziging van de politiek van het Amerikaanse bepariement van Buitenlandse Zaken voor het eerst de groeiende pro-Spaanse Remming in de Ver. Staten tot uiting ZONNIÓ weer. De Bilt verwacht tot morgenavond: tot matige wind uit Oostelijke dpnv aanvankelijk lanes de Wad- kprn üft noc enkele overdrijvende wol- ipfl *ater overal zonnig weer met 5 "W-ere temperaturen (Opgemaakt te 10 uur). 4 mei. Zon op- 5.06 uur; onder: 20.09 uur. «aan op: 9.02 uur: onder: 2.06 uur <5 5 EK ^Hoogwater te Katwijk te 6.54 en 19.27 Oil nummer bestaat uit zes pagina's. Naar men verwacht, zullen de Wester se mogendheden od deze geprojecteerde conferentie een sterk aaneengesloten front vormen en zullen de Sovjetrussen een „dramatisch Dlan" naar voren bren gen voor het onmiddellijk herstel van de Duitse eenheid en voor het terugtrekken van alle bezettingstroepen De Westerse mogendheden zouden als voorwaarde voor een verenigd Duitsland onder meer eisen: het houdén van vriie verkiezin gen. de instelling van een vriie pers en de afwezigheid van een geheime Dolitie in Oost-Duitsland. Zou ae Soviet- Unie niet op deze voorstellen ingaan, dan zouden de Westelijke geallieerden be reid ziin een „brug" tussen Oost en West te vormen door middel van een verbii - dings-commissie in Berliln. waarin slechts Duitsers zitting zouden hebben. De belangrijkste taak van een dergelijke het voormalige concentratie kamp mauthausen nationaal museum. De Oostenrijkse minister van bin nenlandse zaken, Oskar Helmer, heeft het vroegere concentratiekamp Maut- haüsen, bij Linz, dat in een nationaal museum ter nagedachtenis van de dui zenden, die daar hun leven verloren, is omgeschapen, voor het publiek openge steld. De Oostenrijkse regering had 790.000 schilling voor dit doel bestemd. Het „strafhuis" werd in zijn vorige staat hersteld, met gaskamer, crematorium en executie- en gevangeniscellen. Het washuis werd in een kapel veranderd. Vijf van de 24 barakken van het kamp, waarvan er één bekend was als de „hongerbarak", werden in haar oor spronkelijke toestand gehandhaafd. De terreinen om de andere barakken zijn met gras en bloemen beplant om het geheel een parkaanzien te geven De kampmuren, waarlangs eens talloze dra den onder stroom liepen, zijn hersteld. Een stenen gedenkteken is opgericht op de plaats, waar duizenden werden te rechtgesteld. De onderkomens van het Kamppersoneel zullen ingericht worden commissie zou de coördinatie zijn van I als verblijf voor de velen, die naar men de behandeling der economisohe pro- verwacht een bezoek zullen brengen aan blemen. I dit tragisch oord. De secretaris-generaal bil de Veiligheidsraad, Trygve Lie. (rechts) begroet in tegenwoordigheid van de directeur-generaal van de Veiligheidsraad, dr Dra- goslav m. Protitch (midden), de pas benoemde assistent-secretaris-generaal Konstantin E. Zinohenko (Rusland). Op het ogenblik bekleedt Zinchenko de functie van leider van de Sovjet-delegatie bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. Begin van accoord te wachten COCHRAN SPRAK MET DR VAN ROYEN EN RUM. De voorzitter der Nederlandse dele gatie, dr Van Royen, heeft verklaard dat, na hetgeen hem ter kennis was gekomen over de resultaten van het bezoek van de leider van de Republi keinse delegatie, Moh Rum, en an dere Republikeinen aan Banka, de situatie nog steeds hoopvol is en dat in de komende dagen het begin van het accoord zal worden gevonden in het kader van het doel der voorbe reidende conferentie. Rum had gisteravond na zijn terug keer van Banka een onderhoud met Cochran, dat twee uur duurde en van ochtend een bespreking met dr Van Royen. Hij zou waarschijnlijk in de loop van de dag Rum wederom ont moeten. Een Republikeinse woordvoerder ver klaarde. dat Rum met bepaalde richt lijnen van Banjca is teruggekeerd en dat het Republikeinse standpunt als volgt kan worden geformuleerd: als eerste stap voor de uitvoering van de resolutie van 28 Januari acht men noodzakelijk terugkeer naar Djokja, vrijlating van de politieke gevangenen en erkenning van de gebieden, die op het ogenblik van de ondertekening van de Renville-overeenkomst onder Repu blikeins gezag stonden, als Republi keins gebied. De woordvoerder gaf te verstaan, dat men van Republikeinse zijde het stand punt, dat een bindende verklaring dient te worden verkregen over het staken van het vuren en de Ronde Tafelcon ferentie. „wel strak" achtte. De Sultan van Djokja lunchte van middag met dr Van Royen. Waar schijnlijk zal hij Donderdag naar Djokja terugkeren. Prins Bernhard bij herdenkingsdienst voor gesneuvelden De vereniging „Ereschuld en Dank baarheid" organiseerde gisteravpnd in de Sint Bavo aan de Grote Markt te Haar lem een herdenkingsdienst voor de ge sneuvelde militairen sinds 1940. welke werd bijgewoond door ZKH Prins Bern hard. Ds J. Bronsgeest. Ned. Herv pre dikant te Haarlem, opende de plechtig heid met gebed, waarna door ds J. C. Koningsberger, Ned. Herv. predikant te Amsterdam, opwekte tot blijvend ge dachtenis van het offer, dat zovelen in dienst van het vaderland brachten. Hoofdaalmoezenier H. J. J. M van Stra ten voerde eveneens het woord. De Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" zong gewijde liederen onder begeleiding van orgelmuziek door Feike Asma. De slui ting geschiedde door ds G. W. Harren - 1 stein, Ger. predikant te Weesp. Weer individuele groenten- export naar Duitsland vaststelling van maximum- en minimumprijzen. De regeling yvoor de export van Ne derlandse groenten naar Duitsland via de individuele handel heeft in de af gelopen week haar beslag gekregen. Met ingang van heden kunnen de eerste partijen groenten onder het nieuwe systeem worden uitgevoerd. Hiermede is een eind gekomen aan de Centrale verkopen naar Duitsland, waartoe men na de oorlog moest over gaan. o.a. omdat de centralisering van de aankopen voor Duitsland bij de ge allieerde ex- en importinstantie, de J.EI.A., zulks noodzakelijk maakte. De laatste partij van het in het handels verdrag met de West-Duitse zones van Juli 1948 opgenomen contingent van 200.000 ton verse groenten werd medio April nog onder het oude systeem uit gevoerd. Het in Januari j.l. opgenomen additionele contingent- van 3 000.000 dollar zal via de individuele export wor den gerealiseerd. Bü de nieuwe regeling zal ons land telkens voor een bepaalde periode maximum- en minimumprijzen moe ten vaststellen, teneinde marktbederf enerzijds en te hoge consumentenprij zen anderzijds in Duitsland te voor komen. Men verwacht in bedrijfskringen, dat het herstel van de persoonlijke betrek kingen tussen de Nederlandse expor bied opnieuw een stimulans zal vormen tot verbetering van de kwaliteit van het Nederlandse product, een streven, dat bij de Centrale verkopen onvoldoende tot zijn recht kwam. Voorts zal onder het nieuwe systeem beter kunnen worden tegemoet geko men aan de wensen van de Duitse con sumenten. Een factor, welke de overgang op het nieuwe stelsel compliceert, is dat van de Duitse invoerrechten op groenten, welke bij de Centrale inkopen in Duitsland na de oorlog waren opge schort, doch thans bü de individuele export automatisch weer in werking dreigen te treden. FOUT IN DE TIJD. Door langzamer draaien van de aarde. Het vlootobservatorium van de Ver enigde Staten zal een nieuwe post in Florida vestigen om een fout in de tijds aanduiding te corrieeren. Deze fout be draagt het een en veertigduizendste deel van een seconde per dag. Geleer den hebben deze fout. die drie secon den per eeuw bedraagt. behoorlijk slecht" genoemd Men verwacht, dat met het mooie weer in Florida, het mogelijk zal ziin. de fout te verminderen tot een elfduizendste van een seconde Der dag of tot een seconde in de driehonderd iaar. De oorzaak van de fout ligt in het feit dat de aarde langzamer gaat draal- Bijeenkomst van tien ministers CVan onze Londense correspondent). In de z.g. Queen Anne-zaa.1 van het kleine, pittoreske, uit de twaalfde eeuw daterende St. James' Palace zullen he den de tien ministers van Buitenlandse Zaken bijeenkomen Van de landen van het Brussels verdrag. Scandinavië, Eire en Italië, welke conferentie ten deel heeft de grondslag te leggen voor de Europese raad, welke deze zomer voor het eerst in Straatsburg zal vergade ren. De ministers zullen een ontwerp- constitutie bestuderen, opgesteld door hun Londense ambassadeurs, die in grote trekken overeenstemming hebben bereikt, hoewel nog verschillende kwes ties zijn opengelaten. Verwa-cht wordt, dat de ministers de laatste moeilijkhe den uit de weg zullen ruimen. Zodra dit gebeurd is, zullen zij een commissie benoemen ter voorbereiding van de eer ste bijeenkomst van de twee onderdelen van de Europese raad, n.l. het comité van ministers en de consultatieve as semblee. Om misverstand te voorkomen moet er aan worden herinnerd, dat het co mité van ministers geen werkelijk Eu ropees kabinet zal zijn, evenmin als de raadgevende vergadering een Europees parlement is. Het ontwerp-statuut be schermt dan ook uitdrukkelijk de na tionale souvereiniteit van de deelne mende landen. Vandaar dat het comité van ministers, hoewel het met uitzon dering van de nationale defensie, elk o„ij i- ueillls V all UC llclLiUIiaiC UU1CUWC, tin. ÜüïïMüi.ïSS 2.Ï (onderwerp mag behandelen, gebonden wegens de bezwaren van Engeland oin leden van de oppositie naar Straats burg te zenden. Het valt te betwijfelen of hierover in de boezem van het Brit se kabinet het laatste woord is gezegd. Was het de bedoeling om Winston Churchill dwars te zitten of om in Straatsburg de communisten buiten de deur te houden? Het is best moge lijk, dat de Engelse regering toch nog besluit conservatieve afgevaardigden in de nationale delegatie op te nemen, juist omdat er in dit land een officiële oppositie bestaat, welke een onver vreemdbaar onderdeel van de Britse regeermethode is. Onopgelost is o.a. nog de kwestie of het comité van ministers het recht zal bezitten om aan de de batten deel te nemen. De regeringen, welke hiertegen gekant zijn, voeren aan, dat het tot verwarring kan leiden, in dien ministers, die in het comité in de minderheid zijn, in de raad tegen hun collega's zoouden kunnen in actie ko men. De assemblee zal voor het grootste deel bestaan uit personen, die in hun eigen land geen officiële verantwoor delijkheid dragen. Er wordt op aange stuurd, dat de debatten en aanbeve lingen van de raad binnen de grenzen van het practisc-he zullen blijven. De raad zal elke kwestie kunnen behan delen, waarover hij door het comité van ministers wordt geraadpleegd, maar 't comité is niet verplicht elk vraagstuk aan de raad voor te leggen. De assem blee kan buiten militaire problemen elk initiatief nemen, maar kan niets be handelen zonder toestemming van de De Mwami van Ruanda verlaat in na tionale klederdracht ziin moderne auto voor het ministerie van Koloniën in Brussel, waar hij officieel zal worden ontvangen. T eraardebestejling der vliegtuigslachtoffers ZEER GROTE BELANGSTELLING. Gistermorgen is onder grote belang stelling op de Alg. Begraafplaats Croos- wük te Rotterdam het stoffelijk over schot ter aarde besteld van de veronge lukte J. G. Klumpes, radio-telegrafist bij de Rijksluchtvaartschool. Nadat o.a. de commandant van de R.L.S., de heer K. A. J. Meester en de chef van de radiodienst van de R.L.S., de heer J. B. v. d. Braak het woord hadden gevoerd, sprak ds Honders uit Wassenaar naar aanleiding van enige verzen van Ps. 62. Onder de klanken van Ps. 27 werd de baar de kapel uitgedragen. Te Den Haag zfjn gisteren de stoffe lijke resten van de vlieg-instructeur A. H. Bender en de drie leerlingen-ver keersvliegers N. Draaisma, A. A. Ridder en p, H. Westerhof, op de begraafplaats Oud Eik en Duinen onder grote belang stelling ter aarde besteld. De kisten in de vier rouwauto's waren overdekt met kransen en bloemstukken. Op de begraafplaats stond een erewacht van leerlingen van de R.L.S. opgesteld. Verschillende sprekers voerden daar het woord. Zü dankten de omgekomen Engelsman Bender voor zijn werk in het belang van de Ned. Luchtvaart cn namen afscheid van hun drie jonge vrienden, die tijdens de vervulling van hun ideaal het leven lieten. Terwijl het orgel'het „Wilt heden nu treden" speelde, werden de kisten naar de graven gedragen, ministers. Dit is gedaan om onvrucht bare debatten over kwesties, waarover een grote tegenstelling tussen ministe rieel comité en de raad bestaat, te voorkomen. De Ver, Naties dienden hier als leerzaam voorbeeld. De assém- blee is niet bevoegd om advies uit to brengen over zaken, welke tot de com petentie van andere Europese interna tionale organisaties behoren, waarmee waarschijnlijk o.m, de organisatie voor Europese economische samenwerking is bedoeld. Als regel zullen de debatten van de assemblee openbaar zijn. De zittingen zullen echter niet langer duren dan 'n maand. Ook hier waren ongewenste •praktijken der' Ver. Naties een voor beeld. Op aanbeveling van de ministers zal de assemblee een secretaris-gene raal benoemen. Het comité van minis ters zal de volle verantwoordelijkheid voor het budget dragen. Hoe de kosten zullen worden geregeld, Is nog niet be slist. Voorgesteld is, dat de assemblee uit 87 afgevaardigden zal bestaan, acht tien uit Engeland, Frankrijk en Italië, zes uit België, Nederland en Zweden, vier uit Denemarken, Ierland en Noor wegen, en drie uit Luxemburg. Griekenland en Turkije hebben ech ter om toelating gevraagd, waarover thans te Londen zal worden beslist. Brusselse Jaarbeurs ging belangrijk vooruit 270 FIRMA'S uit ONS LAND. (Van onze Brusselse correspondent). De Nederlandse deelneming aan de Brusselse Jaarbeurs is dit jaar talrijker dan in 1948. Zij zal bekroond worden docr het gemelde bezoek van Z K H. Prins Bernhard. De collectieve Nederlandse inzending is een merkwaardige prestatie. Ze telt 60 firma's tegen 38 vorig jaar en be slaat de gehele eerste verdieping van een der grote expositiegebouwen De heer Schaafsma, directeur van de ze inzending, verklaarde ons dat 40 man, sedert 10 April, aan de stands dezer-collectieve inzending gewerkt heb ben. Zij ziet er dan ook prachtig uit, vooral de textiel. Met een herenpanta lon-fabrikant uit Haarlem bleven we een half uurtje praten. De man bracht het beste wat hij had. n.l. kamgaren pantalons met drie plooien en elastiek in de band. Deze pantalon kan hij, we gens de hoog gestandaardiseerde pro ductie-methodes, tegen 400 francs aan bieden, terwijl de Engelse concurrent 775 frs. moet rekenen. Uit Lelden zün een wolspinner en een fabrikant van breiwol (de z.g. spoel tjeswol), Zaalbërzdekcns. een fabri kant van plastisch publiciteitsmate riaal en een textielfabrikant aanwe zig. Met 4.061 exposanten, die 11 lokalitei ten vullen over een oppervlakte van 90.000 M2 is de Brusselse beurs er sedert 1948 nog in belangrijke mate op voor uit gegaan. Er zijn 300 exposanten meer en de bouw van een nieuwe grote ex positieruimte wordt overwogen. Met 270 deelnemende firma's is Ne derland o.i. echter nog niet sterk ver tegenwoordigd. 5 Mei: om 1 uur vrij! Het College van Rüksbemiddclaars heeft een richtlün vastgesteld met betrekking tot de arbeidstüd in het particuliere bcdryfsleven op de Na tionale Feestdag. Hierin wordt ver gunning verleend om op deze dag om één uur des namiddags vryaf te ge ven, zonder dat deze vrüe middag in mindering zou komen op de jaarlykse vacantie of snipperdagen. VADER EN BABY VIELEN VAN TWEEDE VERDIEPING. Zondagmiddag is de 30-jarige L. Lin- ders uit Helmond met ziin 2 maanden oude baby uit het raam van de tweede verdiep ins gevallen. L. werd met een zware sohedelbasisfractuur in het zie kenhuis opgenomen, waar hij gisteren aan de verwondingen is bezweken. Ds baby kreeg bü de val geen letsel. SPOORWEGEN OP NATIONALE HERDENKINGSDAG. Staan twee minuten stil. Ter herdenking van de in de verzets strijd tegen de Duitsers gevallenen zal door de Nederlandse spoorwegen op 4 Mei twee minuten stilte in acht wor den genomen. Op deze dag zullen alle treinen en rangeerdelen op het gehele net der Nederlandse spoorwegen van 20.0020.02 uur stilstaan. DE ZWERVENDE SCHAAPHERDER HEEFT BEKIJKS! De bijna 80-jarige schaapherder Van Dijk. die met ziin kudde verleden herfst van de Veluwe naar het vliegveld Twen te is vertrokken, is hij vond de be langstelling die de Twentenaren voor hem en zijn dieren betoonden wel een beetje al te erg op terugtocht naar de Veluwe. Met zijn kudde, die aanmerke lijk is gegroeid er ziin ongeveer 50 zwarte en witte lammeren bil trekt •hij nu via Lochem, Ruurlo, Zelhem en Laag Keppel naar Doesburg, waar hij de Usel rustig hoopt te kunnen overste ken. Daarna zal hij proberen de zomer door te brengen op vliegveld Deelen. ten Noorden van Arnliem. Ook op zijn tocht door de Achterhoek heeft de scheper met ziin kudde van 150 schapen veel bekijks. F. 200.000 AAN H.M. DE KONINGIN OVERHANDIGD. Opbrengst van „Wie wint de pot". Gistermiddag heeft mevr. Am. J. d'Ailly, erepresidente van het Dames comité „Behartiging van de loterij voor het zwakke kind", vergezeld door de heer Carel Brlels en de overige leden van het comité in het paleis Soestdijk de opbrengst van de loterij in de vorm van een chèque groot f. 200.000 aan H.M. de Koningin overhandigd. J2JNSEUQGEJ2WEG ONTWSÜP SPOORWEGPLAN^ 7.2c?7 gO. lillÉllllllii'li'l zal zijn eenstemmig beslissingen te ne-, men. De raadgevende vergadering ech ter kan besluiten nemen met een twee derde meerderheid. De functie van de assemblee is echter beperkt tot het uit brengen van advies aan het comité van ministers en zij bezit geen wetgevende bevoegdheid. Het is daarom aan twij fel onderhevig of de vergadering een economische en sociale raad in 't leven zou kunnen roepen, zoals op de confe rentie van Westminster de vorige week werd verlangd. Het comité van ministers zal bestaan uit een minister van elk der tien lan den. Evenals de assemblee kunnen in het comité beslissingen over de proce dure bij eenvoudige meerderheid wor den genomen. Een tweederde meerder heid is vereist bü een aantal met name genoemde kwesties, b.v. of een onder werp naar de assemblee moet worden verwezen. Het comité van ministers zal eenmaal voor elke zitting van de as semblee bijeenkomen, alsmede op an dere tijdstippen, indien 't comité zulks nodig acht. De assemblee zal eenmaal per jaar in gewone zitting büeenkomen. De vergaderingen van de ministers zijn vanzelfsprekend niet openbaar, doch de assemblee zal zo volledig mogelijk wor den ingelicht over hun beraadslagingen. De raadgevende vergadering zal wor den samengesteld uit vertegenwoordi gers van alle deelnemende landen, die aangewezen zullen worden volgens de methode, welke elke regeriag het ge- - fzm- i S000™eesn ,met twee ««combineerde kokeirs too^ het trïmVe"nlutov"ëriEêw7'dMröivd7r'hït "ron V°ANWB. de^ik Sntald worten DesthS 'is be- 0?va'tcnde Wee tunnels voor het snelverkeer gescheiden door een afzonderlijke koker voor het tramverkeer. Ook de sloUn WrW^I&trvSi' ANWB 'etS IOyaler 0DgeZ" en daard°°r ln meerdere mata aan de bahoeftan va» voantriL a.n.^.b. a.oo 3MLLVEBKEEB kiiwiiiitifii' 3NELYE73KZEB Gisteren gaven wij op deze plaats een uitvoerige besohriivine van het voorstel, dat de ANWB, met betrekking tot de oDlossme van het overwesvraaestuk aan de Riinsburgerweg bii het Leidse Gemeentebestuur heeft ineedlend. Terwnie van een juist inzicht geven wij hierbij de situatie nogmaals in tekening weer. Boven: het ontwerp der Ned.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 1