HEI HUIS AAN DE BAAI UIT DE OMSTREKEN UIT DE RIJNSTREEK Radio-programma Panda ©e de MAANDAG 2 MEI HILLEGOM 4 MEI-HERDENKING. Ging vorig jaar te Hlllegom de 4 Mel- Èerdenklng onopgemerkt voorbij, dit Jaar jal een herdenkingsdienst worden gehou- -n in de Ned. Herv. Kerk. waar ds mr G. Alma. Ned. Herv. predikant te Llsse en A. K. Krabbe. Geref. predikant te llegom, zullen spreken. Een zangkoor rleent medewerking, n de belde R.K. kerken zal des mor- s 8 uur een plechtige H. Mis worden edragen tot Intentie van de gevalle- Het Gemeentebestuur van Hlllegom .ft voor die dag de sluiting van alle blleke gelegenheden na 6 uur des ddags gelast. G. H. HERMANS OVERLEDEN. In de ouderdom van 65 Jaar is te Hll- om overledén de heer G. H. Hermans. bekende figuur in de kringen van het .^nbollenvak. De overledene was ere- stuurslld der Coöp. Raiffelsenbank te Ulegom en eertijds penningmeester van e inmiddels opgeheven Hlllegomse Vel ing. terwijl hij ook in het R.K. kerkelijk erenlglngsleven enige lunctles bekleedde. Vier jubilarissen onderscheiden. De vier gebroeders Langeveld te Hllle gom vierden Indertijd te zamen hun gou den jubileum in dienst van de N.V. Kon. Ned. Bloembollenkwekerij en Exporthan- del Gebrs. Van Zanten te Hlllegom. Aan al deze jubilarissen is uitgereikt de zil veren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De burgemeester van Hlllegom reikte de onderscheiding aan de vier gebroeders uit, terwijl een der directeuren, de heer G E. Veidhuyzen van Zanten, hen ln hartelilke bewoordingen dankte voor de door hen betoonde trouw en plichts betrachting. Van 9 tot 15 Mei zal te Hlllegom een huls aan huls-collecte worden gehouden ten bate van Slmavl. LISSE Burgerlijke Stand Geboren: Hille- gonda Maria, d. van Th. v. Eeuwljk en A. D. Koppenaal; Johanna Gerarda Maria, d. van H. W. M. Vreeburg en H. G. Beelen; Wllhelmina Ellze, d. van J. Slager en J. J. A. Bil; Johanna Maria, d. van G. J. M. Vreeburg en M. J. Lefeber. Ondertrouwd- H. W. G. Vreeburg en J. C. M. Lefeber; C. J. van Haaster en D. P. v Berkel; P. Pols en G. de Jong; G. A. Sterrenburg en H. Kamerman. Getrouwd: R. Melnen en L. Bauwer. OEGSTGEEST EEN GOED GESLAAGDE UITVOERING. Voor verpleegden van Endegeest en Voorgeest heeft de toneelveren. ..Ons Genoegen" in de ontspanningszaal een u'tvoering gegeven waarvoor grote be langstelling was.. In het eerste deel van deze avond werd opgevoerd het vrolijke stuk in 2 bedrijven Drie dolle dwazen". Na de pauze werd de één-acter „Kan dat?" opgevoerd. Voor de uitstekende vertolking van beide jtukken van uiterst- vrolijke strekking en waarom hartelijk is gelachen is een daverend applaus ge bracht. De geneesheer-directeur dr C J. Sto- tiin. die met zijn echtgenote de gehele uitvoering bijwoonde, heeft het gezel schap in welgekozen woorden dank be tuigd voor deze vrolijke avond. JAARVERGADERING ALG. COÖP. BOERENLEENBANK. Onder voorzitterschap van de heer C. Bakker Jr is in ..Het Witte Huis" de alsem, vergadering gehouden van bo vengenoemde bank. De rekening 1948 gaf aan in ontvang sten en uitgaven een bedrag van f 2 231 029.83 waaruit blijkt dat dit jaar ruim 2 millioen gulden was omgezet. Da balans 1948 sluit aan bezittingen en schulden met f. 524.103.48. Als bestuurslid werd herkozen de heer P Oudshoorn en de heer M. Verhaar als lid van de Raad van Toezicht. In deze raad was ook een vacature, ontstaan door het bedanken van de heer B. J. v. d. Meene (wegens ziekte), die vanaf de opriohtine hiervan voorzitter is geweest. In deze vacature werd voorzien door de benoeming van de heer mr J. H. Va ler) tsoed. De heer v. d. Meene werd tot ere-lid benoemd. Als plaatsvervangende leden van het bestuur werden benoemd de heren mr J H. Valentgoed en H. L. Oudshoorn, terwijl de heer M v. Eemond Kzn werd benoemd tot plaatsverv. lid van de Raad van Toezicht. Raadscandidaten K.V.P. De candidatenlijst van de K.VP. voor de raad is thans als volgt vastgesteld: 1. dr W. J J. Dysselbloem, 2. Th. J. <J. van Beek, 3. H. A. M. v. Kerklioff, 4. ir J. Th. v. Vught, 5. C. G. de Rooij, 6. mr J, G. Bergmeyer, 7. A. H. J. Paar- dekooper, 8. C. M. den Hollander, 9. M. Kerkhoff, 10. P. v. d. Hulst. RljNSBURG De opbrengst van de collecte van de Geref. Gemeente voor Oss heeft f. 725.15 opgebracht. SASSENHEIM JUBILARISSEN GEHULDIGD. Philippo Vrijdag wederom een bijzon- Philippo gisteren wederom een bijzon dere dag. Men herdacht ni. het feit dat F. H. Durieux 45 jaar in dienst der fir ma was en D. van Waardenburg 50 jaar. In de zaal van het café „De Oude Post" was het personeel, hier ter plaatse, aan wezig om getuige te zijn van de huldi ging der jubilarissen. De heer P. Phi lippo herinnerde aan de huldiging van het groot aantal jubilarissen in het vo rige jaar en zeide dat wederom twee bij zondere feiten ons thans bijeen brengen. Spr. ging terug tot de oprichting der zaak en herinnerde aan reeds overleden oud-directeuren en ook aan hen, die vo rig jaar bijde vliegramp omkwamen. Mede namens zijn mede-directeur, de heer W. Philippo, die in Engeland ver toeft en J. Philippo die in Frankrijk is, feliciteerde hij de jubilarissen hartelijk. Durieux is als „koffiejongen" bij de zaak gekomen en is opgeklommen tot mees terknecht, welke functie hij reeds 27 jaar vervult. Slechts enkele dagen heeft hij wegens ziekte verzuimd. Hij is een man van weinig woorden, maar een man van de daad. Als stoffelijk bewijs van hulde over handigde hij een enveloppe met inhoud De heer Waardenburg heeft bij zijn 40-jarig jubileum een Koninklijke On derscheiding ontvangen. Hem wordt dank gebracht voor zijn vele adviezen. Ook hij ontving een enveloppe met in houd. De burgemeester bracht eveneens zijn felicitaties en las het Kon. Besluit voor waarbij aan Durieux de ereme daille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau wordt verleend. Hij speldde het ere-teken op de borst van de jubilaris. Hierna sprak nog de heer Douwes. zwager van een der oud-directeuren, die ook een persoonlijk blijk van hulde overhandigde. Nadat alle aanwezigen de jubilaris sen hadden gecomplimenteerd, bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. Zeldzaam jubileum Vrijdag her dacht mej. J. Bosma de dag dat zij 30 jaar in dienst is bij mevr. J. Vreeken Huisman, Teylingerlaan. RAADSVERKIEZINGEN. De raadsverkiezingen zullen in onze gemeente op 15 Juni plaats hebben. De Emmabloem collecte heeft al hier f.175 opgebracht. VOORSCHOTEN POPPENTENTOONSTELLING. Vrijdagavond zeven uur werd door een lid van het uitvoerend Dames-Co mité, mevr. H. A. S. RomijnOostveen, de poppententoonstelling in het Am bachtshuis, geopend. De inzending van H.M. Koningin Juliana trok de belangstelling. O.a. waren aanwezig de burgemeester, Baron Schimmelpenninek van der Oye, wethouder Van Vliet en verschillende raadsleden. De jury bestaande uit de dames Van der Stoel, Cia Boort en Van Amsterdam, hadden een moeilijke en zware taak ge had om tot een juiste beoordeling te komen. Na ampele overweging werden de prijzen aan de volgende personen toegekend: le groep: le pr. Truus Kraay, 2e pr. Mimi van Gastel, 3e pr. Floortje Frij- link, 4e pr. Leni Zwetsloot, 5e pr. Annl van Geest. 2e groep: le pr. Gonni Verboom, 2e pr. Mleke Oosterlaan, 3e pr. Elly van Rhijn, 4e pr. Janny Schip aan boord. 3e groep: le pr. Mevr. De Wit, 2e pr. RK. Vrouwenbond. 4e groep: le pr. Mevr. Zuiderbaan. 5e groep: le pr. Mevr. Hamersma, 2e pr. Mevr. Simons, 3e pr. Mej. M.Bouw, 4e pr. Mevr. Versluis, 5e pr. Ronnie Haanstra. 6e groep: le pr. Mevr. Gerdes—Vos- terbeek, 2e pr. Mevr. v. d. WerfHols, 3e pr. Mevr. Boomv. d. Werf. 7e groep: le pr. Jongens Kutterink, 2e pr. Mevr. De VriesDe Water, 3e pr. Mej. v. d. Lek, 4e pr. Mevr. Nederlof. 8e grep: le pr. Claire Ottevanger, 2e pr. Lindy Smith. WEDSTRIJDEN E.H.B.O. Het was voor de afdeling Voorschoten van de Ned Ver. „EJIB.O." wel zeer teleurstellend, dat zo weinigen aan een oproen gehoor hebben gegeven, om de weds "rijden te volgen. Hierdoor ging ook het propagandistisch karakter van deze avond verloren. De prestaties van de verschillende deelnemende groepen waren er niet minder om. Na een inleidend woord van de voor zitter de heer W. C. Derks, overhandig de burgemeester C. J. v. d. Hoeven aan de afdeling Voorschoten de wisselbeker, die nu reeds voor de vijfde maal ln het bezit van deze afdeling kwam. De uitslag van de wedstrijden was: Damesploeg Voorschoten le prijs met 139 pnt: Ploeg Lisse 2e prijs met 102 pnt. Ploeg Oegstgeest behaalde 100 pnt. Persoonlijke prijzen kreeg mevr. Stik- voort uit Voorschoten (le prijs) en de heer Hooijmans uit Oegstgeest (2e prijs) A.R. CANDIDATEN GEMEENTERAAD In een vergadering van de A.R. kies vereniging zijn de navolgende candida- ten voor de a.s. gemeenteraadsverkie zingen aangewezen: 1. P. Buwalda; 2. J. van Dodeweerd; 3. C D van Oosten; 4. G. Los; 5. C. Eggink Jzn.; 6 C. v. d. Werf; 7. S. van Es; 8. L J. Los; 9. J. B. de Groot en 10. C van Osnabrug- ge. Besloten werd tot samenwerking met de CH. Unie Hieruit blijkt dat de heer D. Limburg niet meer in de a.s. ge meenteraad zal terugkeren. VOORHOUT PROPAGANDA-AVOND A.N.W.B. In café „Boerhaave" werd een propa. ganda-avond gehouden door de A.N.W.B. Jammer was het, dat zo weinig belang- stellenden aanwezig waren; echter vond dit wel hoofdzakelijk zijn oorzaak in de onvoldoende bekendmaking. Burgemeester De Graaff heette de verzorgers van deze avond welkom. Ten toongesteld waren alle modellen ver- keertekens en alle mogelijke periodieken, waaruit de werkzaamheden van de A.N.W.B. duidelijk en aanschouwelijk werden voorgesteld. Vervolgens werden enige films ver toond op het gebied van het toerisme. Na deze vertoning werd de inmiddels gearriveerde consul der A.N.WJB., jhr Boelens van Sandberg, burgemeester der gemeente Sassenheim verwelkomd door burgemeester De Graaff. De in de Ned. Hen'. Gemeente ge houden Paascollecte bracht f. 120 op. VALKENBURG DODENHERDENKING. Woensdagavond a.s. zal alhier een so bere herdenkingsplechtigheid gehouden worden, waarbij herdacht zullen worden de Nederlandse militairen, de zeelieden, de verzetsstrijders, de geallieerde mili tairen en hen, die in Indonesië gevallen zijn voor de bevrijding van Nederland en Indonesië. Van af 6 uur nam. zullen van de openbare gebouwen de vlaggen half stok gehangen worden, terwijl de inwo ners ook verzocht worden zulks te doen. Van 7.45 uur tot 8 uur zal de klok lulden, waarna om 8 uur 2 min. stilte in acht genomen zal worden. 30 sec. van te voren wordt dit tijdstip aange geven door het geloei van de sirene. Op het militaire kerkhof kan men hulde brengen in de vorm van bloemen. Er zullen geen toespraken gehouden worden. ALRHEN Burgerlijke Stand Geboren: Gerardus Johannes Maria, z. van A. C. van Holsteln en M. C. Koek; GJjsbert Pieter, z. van G. A. Walraven en G. A. Boer; Robert Peter, z. van P. Sekeris en L. van der Laan. Ondertrouwd: Petrus J. van der Zwet. 26 Jaar en Maria A. de Rijk, 24 Jaar. Getrouwd: Jan Benders. 24 Jaar en Allda J. van der Schee. 28 laar; Machiel van Winkel.- 29 jaar en Wllhelmina van Beusekom, 28 jaar; Frans Marinus Dom burg, 27 Jaar en Johanna R. Graafland. 46 jaar. Gouden Jubileum. Voor de heer C. Slmmerman, wonende ln de Hedastraat. belooft het 4 Mei a.s. een zeer belangrijke dag te worden. Im mers dan hoopt hij het feit te gedenken, dat hij voor 50 jaar geleden ln diens trad bij de fa F. P. Bos. fabriek voor beton- materlalen aan het Woubrugse pad alhier. Geen gecombineerde lijst van C.H. en A.R. bil de a.s. Raadsverkiezingen. Naar wij vernemen staat het thans vast, dat voor de a.s. raadsverkiezingen de par tijen van de C.H. en de A.R. elk afzon derlijk met een candidatenlijst zullen uit komen. Hiermede is dus aan de samen werking op het terrein der verkiezingen tussen deze belde partijen weer een eind gekomen. De besturen der beide partijen zijn het niet eens kunnen worden over de verdeling van de eventuele elfde zetel, die waarschijnlijk aan de Prot. Chr par tijen zal komen. ROSKOOR A.R., C.H. en S.G.- Raadscandidaten De plaatselijke kiesverenigingen van de Antl-Revolutionnalre Party, de Christelijk Historische Unie en de Staatkundig Ge reformeerde Partij hebben besloten om bij do komende gemeenteraadsverkiezing sa men te werken en met één candidaten lijst uit te komen. De gemeenschappelijk opgestelde can didatenlijst luidt als volgt: 1. M. Splinter; 2 mr dr J. F. Taat; 3. J. Koolj Gzn.; 4. Jac. van Wengerden; 5. M. Jongejan: 6. J. van Eyk Czn.; 7. J. Smit: 8. P J. van der Haven; 9. C. Bos; 10 P. J. Koolj A.H.zn.; 11. R. U. Jongen burger; 12. W. Konijn; 13. Jb. van Kla veren Wz.; 14. J. van der Heijden; 15. Joh. Meijer; 16. C. P. van der Loo; 17. D. van Bodegraven; 18. M. Ramp Gzn. JUBILEUM POLDERBESTUURDER. Zoals reeds vermeld was het op 28 April 30 Jaar geleden, dat de heer G. W. van Gelderen zitting kreeg in het bestuur van „De Vereenigde Polder aan de Oost zijde van de Gouwe". In de laatst gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van deze pol der Is dit feit niet onopgemerkt voorbij gegaan. Door de Heemraad, de heer Th. Brans, werd de heer Van Gelderen toege sproken, waarbij spr. memoreerde het vele, dat gedurende deze 30-jarlge periode (waarvan 28 Jaren als voorzitter) in de polder tot stand kwam. Namens het bestuur en de Ingelanden bood de heer Brans aan een olieverf schilderij. Hierna dankte de heer Van Gelderen voor het aangeboden geschenk en de waarderende woorden, tot hem gericht. In de vacature van de heer M. van Buren. Is tot groepscommandant der Rijkspolitie alhier, benoemd, de heer B. J. Hulskus, opperwachtmeester der Rijks politie te Maasland. BODEGRAVEN Bekroonde stieren. Donderdag behaalden de heren L. Boer uit Bodegraven en J. Boer uit Nieuwer- brug a. d. Rijn op de Centrale Stieren keuring te Rotterdam, met hun zwart- verband met haar zestigjarige werk zaamheid als boerenkaasbereidster. De burgemeester kenschetste haar in zijn toespraak als een stoere boerin, die op zo hoge leeftijd nog dagelijks tweemaal aan de kaaskuip staat. Spr. deelde me de. dat het H.M. de Koningin had be haagd de jubilaresse te onderscheiden met de gouden medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, die hij haar met hartelijke felicitaties opspeld de. Hierna spraken nog de Rljkszuivel- consulsnt in Zuid-Holland, een verte genwoordiger van de kaasproducenten kring Gouda en wethouder C. A. van Dam als voorzitter van de kaascontróle kring Leiden. Vele familieleden woon den de huldiging bij. Het gezelschap bezichtigde vervolgens de kaasmakerij. De heer J. Voets dankte voor de be langstelling bij dit jubileum. Vrijdagmiddag was het voor de schooljeugd feest. De eerste verjaardag van H M. Koningin Juliana als Koningin. Dit feest vond plaats op Iedere school af zonderlijk. In de lokalen werden de kin deren aangenaam beziggehouden met het doen van wedstrijden en spelletjes. De tractatle was zeer goed verzorgd. Verdiende hulde. Bij gelegenheid van het 50-jarig hu welijksfeest is het echtpaar N. v. d. BoschQuartel, wonende in het Riet veld alhier door hun leveranciers op hartelijke en buitengewone wijze gefe liciteerd. Een dezer dagen togen negen midden standers beladen met de nodige tractaties in twee roeibootjes met de Nederlandse driekleur hoog in top. naar het huis om deze als blijk van waarde ring te overhandigen. Het was een blijk van dankbaarheid, voor de hartelijkheid, dat dit bruids paar aan de Rietveldse winkeliers in al die vijftig jaren heeft betoond. Gouden huwelijk. 4 Mei a.s. herdenken de heer en mevr. HeestermanBuitenhuis de dag waarop zy voor 50 jaar in het huwelijk meldde o.a. de volgende cijfers: Ontvangen spaargelden f. 877.442.62, terugbetaald f. 1 008.437 64. Terugbet. voorschotten f. 4.143.20. verleende voorschotten f.78 000. Ontvangsten rekeninghouders f5.630.630.57 en uitbetaald f 5.940.524.89. Ontvangsten Centrale Bank f. 2.775.946.68 en uitgaven f 2.341.172.58. Totaal ontvangen "rente f. 54.973.44 en uitgegeven f. 34.805.20. Het totale omzetcijfer der rekening 1948 be liep f. 9.896.540.73. De balans sloot met een winst van f. 4810.53. Besloten werd om deze aan de reserve toe te voegen. De kassier, de heer Seb. Bakker, bracht een uitgebreid Jaarverslag uit: 157 nieuwe spaarders waren toegetreden. De secr. van de Raad van Toezicht, de heer J. L. Bak ker. bracht een waarderend verslag uit. Bij enkele candldaatstelling werd de heer bonte vierjarige stier Adema 14 van de Woudhouve een tweede prils en met de éénjarige zwartbonte stier Donar van Blok land een derde prijs A. NIEUWE DIRECTEUR. Wegens familie-omstandigheden heeft de heer W. J. Hornsveld bedankt als directeur van ..De Rhiinse Sangers" en het Chr. Meisjeskoor. Beide koren heb ben vele jarem onder zijn leiding ge staan. Door beide koren is thans als direc teur benoemd, onze plaatsgenoot de heer C. H. van Velzen. VEILIG VERKEER, Deze winter zijn aan alle leerlingen van de hoogste klasse van de lagere scholen regelmatig lessen gegeven in het onderwijs van alle verkeersaange- legenheden. Dinsdag a.s. zal van deze leerlingen een theoretisch examen afgenomen worden, waarna in Juni een practisch examen volgt. „Obadja" en „Timotheus". Vrijdagavond hielden de knapenver- enlging „Obadja" en de Jongelingsver- eniging „Thimotheus" een gecombineer de jaarvergadering in het Beursge bouw. Om 19.30 u. opende de heer Oppe dit jaarfeest met gezamelijk zangen van Ps. 118 1. Het programma bestond uit 25 pun ten welke alle verzorgd werden door de leden van beide verenigingen, die hun beste krachten gaven in opstel, declamatie en voordrachten. Verder werd het programma afgewisseld door zang van een kinder- en meisjeskoor. Ds Roelofsen sloot deze avond. HAZERSWOUDE 60 jaar kaasbereidster. Vrijdagavond is in haar woning de wed. A. QualmVan Dam gehuldigd in zijn getreden. De heer Heesterman heeft verschil lende functies bekleed, waarvan wij noemen dat hü talrijke jaren Gemeen te-ontvanger is geweest. Hij heeft ook de functie van secretaris-penningmees ter van de Hazerswoudse Droogmakerij bekleedt. NIEUWKOOP Burgerlijke Stand Geboren: Christina Hendrica Maria, d. van A. V. v. Koert en M. C. v. d. Haak; Theodora, d. van A. Kuijf en E. M. T. v. d. Burg; Johannes Cornells, z. van J. H. Ahles en M. C. Voorsluis: Gerrlt, z. van K. BUJleven en G. de Hoog; Cornells Martlnus, z. van J. v. Koert en E. J. v. Dam. Overleden: H. W. Merts. 42 Jaar; P. de Hey. 85 Jaar; M. Kwakkenbos, 48 Jaar. ROELOFARENDSVEEN OPENING ST. PANCRATIUSZAAL. Ruim een half jaar is dit voor Roelof- arendsveen zo belangrijke verenigings gebouw geheel gesloten geweest. Een noodzakelijke restauratie en gedeelte lijke nieuwbouw moest worden uitge voerd. Zondagmiddag 12 uur vond de officiële opening plaats. Hierbij waren veie genodigden aanwezig. De voorz. van de commissie van beheer, J. L. Bakker, sprak het openingswoord. Pastoor J. G. Owel zeide als eerste spr. o.m.: Het jeugdwerk bestaat reeds meer dan 60 jaar, en heeft hier steeds op goed peil gestaan. Daarom zal deze nieuwe zaal aan het gestelde doel be antwoorden. De pastoor der toekomsti ge nieuwe parochie S. Ligthart sprak zijn gelukwensen uit. De heer W. A. van Harteveld, sprak de wens uit dat de jeugd zich nu niet buiten maar in deze zaal zal begeven en zy zich hier thuis zal gevoelen. De voorz. der com missie bracht dank voor deze woorden en wensen, waarna hij de aanwezigen uitnodigde tot bezichtiging over te gaan. Des avonds had de officiële in gebruikneming plaats met de opvoering van een revue getiteld „De Rel van Roel en Arend". Dit met eigen krach ten gespeelde, door eigen inwoners ver vaardigde stuk, over het plaatselijke gebeuren in vroeger jaren, viel in de smaak. Jaarvergadering Boerenleenbank. In een localltelt van de veiling, werd Vrijdagavond door de voorzitter van de Raad van Toezicht, de heer N. Turk, met een kort woord van welkom, de Jaarver gadering van de Boerenleenbank geopend. Als gebruikelijk werd de heer Seb. Bakker tot secretaris benoemd, die hierna de no tulen las. De rekening en balans 1948 ver- J. P Hogenboom ln het bestuur en de heer B. v. d. Meer Jr ln de Raad van Toezicht herkozen. WADDINXVEEN BqrgerlUke Stand Geboren: Johan Terms- - - - --- - 1 Edel. RAADSCANDIDATEN CHR. ARB. PARTIJ. Dc Chr Arbeidersparty kwam in ver gadering byeen. De voorz.. de heer J. v. Dyk opende. By besiuuraverk^zm;, werd de voorzitter herkozen, terwyl voor de heer D. v. Duyn. welke be dankte als secretaris, de heer P. Visser, gekozen werd Hierna ging men over tot candldaatstelling voor de raad. Weth. Zwaan wénste in verband met zyn druk ke werkzaamheden niet meer in aan merking te komen voor candidal uur. terwyl ook de heer v. Duyn niet mcr ln aanmerking wenste te komen. Hierna werd de lyst samengesteld a^s volgt: P. Visser J. v. Diik. Adr. de Rco- de. J. Kalisvaart. S. Slootweg, W. de Kruif en G. Hogewoning. Ds H. J. Kat, predikant by de vliegbasis Valkenburg, heeft toezegein? van beroep ontvangen van de Ned Herv. Gem. te Ballum—Hollum (Ame land) en van de gemeente Terhome. RAADSCANDIDATEN GEMEENTE BELANG. De vereniging Gemeentebelangen hield een druk bezochte ledenvergadering. De heer D. de Vries wenste geen Candida - tuur voor de raad te aanvaarden, du- deze komt in de as. zittingperiode nie- meer ln de gemeenteraad: terug. Me algemene stemmen werden de volgend' raadscandidaten gekozen: 1. S. M. PooL 2. P. C. v. Eden. 3. G. v. Leeuwen, 4 J. Imthorn: 5. J. Zandbergen; 6. J Oosterlee. 7. R. Oudshoorn; 8. C. Gra- vekamp: 9. A. v. d- Nagel. Na de pauze kwam de bestuurs verkiezing ter tafel. Gekozen we~- den de heren: M. U. v S'.yn, voor- P. C. v Ede. G. v. Leeuwen, S. M. Poo en D. Rosmolen. WASSENAAR MIJ VAN LANDBOUW. Voor de afd. Wassenaar van de Hol landse Maatschappij van Landbouw tra»- ln Nieuw Rljksdorp als spreker op Ir CIp- verlnga. Rykslandbouwconsulent te Zutphen over het onderwerp: de gezond heidstoestand van de bouwgrond en tl- betekenis hiervan voor plant, dier er> mens. Spr. <raf te kennen, dat een over- matle eebrulk van kunstmest zonder b°- hoorllike bemesting met compost de levende grond volkomen uitout en een bedrijf ln drie jaren vernietigt. Ondertrouwd: G. J. Looren de Jong en M. Verblaauw; J. Heeren en D. van der Weide; D. Oskam en J. E. Brouwer; J. van der Laak en A. van der Sloot. Getrouwd: C. Asscbeman en J. Bakker: J. Nederbere en K. Arends: M. Verbeek en M. Vis: J. W. Tukker en M. Breedljk: B. J. van der Hoeven en J. H. van den Dool. Overleden: Cornells Uithol. 71 laar: Mattheus Arle Moons. 56 laar: Franclscus Johannes Petrus van der Eerden. 64 Jaar; Albertus VerstoeD. 84 Jaar; Cornells van Leeuwen, 61 Jaar. GROSLIJST K.V.P. Op de groslijst der K.V.P. voor de a.s. candldaatstelling voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad komen o.a. voor 1. S. C. J. van Tol, 2. C. E. G. Okkerse, 3. H. M. Doeleman. AUTO IN DE GOUWE. De heer B., meubelverkoper te Gouda, werd by het afryden van de Ryksweg in de nacht van Donderdag op Vrijdag verblind door een tegenligger, waardoor hy de weg kwyt raakte en in de Gouwe reed. De wagen sloeg om en nog slechts de wielen kwamen boven water. Hoewel de echtgenote van de heer B„ die de zwemkunst niet machtig is, zich mede in de auto bevond, is dit ongeluk, dank zy een grote mate van zelfbeheersing, zonder persooniyke ongelukken afgelo pen. De heer B. wachtte totdat de auto was volgelopen, waarna hy zyn echtge note op de omgeslagen auto hielp. Zelf zwom hij naar de kant om hulp te ha len, die hy vond in de oarrosseriefabriek Verheul. Daarna werd ook mevr. B. og het droge gebracht. De auto werd Vry- dagmorgen op de wal getakeld. FEUILLETON door ANDREW MACKENZIE, vertaald uit het Engels. 22) Degene, die dit gedaan had, was slordig geweest, want drie druppels rede verf zaten op de witte achterste ken. En het houtwerk aan de kant van de aanlegplaats had een deuk, alsof er een botsing was geweest. Opeens hoorde ik voetstappen; ik hield me onbewegelijk. Ik was zó dicht bij de boot. dat iemand, die op de boot toeliep, heel gemakkelyk over my heen zou kunnen lopen. Het enige wat ik kon doen, was me doodstil houden. Geluk kig was de maan nog verduisterd door een dikke wolk. De voetstappen kwamen dichterby. De man die kwam aanlopen, sprak in zichzelf. De bootsman ging aan boord en startte de motor. In het plotselinge lawaai hiervan ging ieder ander geluid verleren. Opeens hoorde ik een hagende stem zeggen: Help me even aan boord. Ja, meneer Fellowes, hier hen ik. Het was dus de mysterieuze chef van het Personeelsbureau van kolonel Simpkins, die op deze wyze het Huis aan de Baai had bezocht! Lang nadat het geluid van de motorboot verdwe nen was, peinsde ik na over de reden van dit bezoek. Brannigan zou hiervan zo spoedig mogeiyk op de hoogte ge steld moeten worden. Teen ik me weer by Burton aansloot, bleek de oude inbreker daar ook te machten. Hy liet zich niet uitvoerig uit o«er ae mogelijkheden om in het huis I ln te breken. Het zal wel lukken, was alles wat bij zei, en daarmede moesten we tevre- ^Maarn'nacLat we afgesproken hadden, *aar we de volgende avond op hem zsuaen wachten, voegde hy er, alvorens alscheid te nemen, nog iets aan toe, cat ons te denken gaf. Er is iets, dat me bezig houdt, meneer, zei de oude man. Ik ben die lange vent achterna gegaan, maar ik verloor hem uit het oog. Ik bekeek de ramen en de deuren van het huis en ging toen terug tussen de bomen. Er kon niemand uit het huis zyn geko men, zonder dat ik hem zag, maar op eens hoor ik voetstappen in het bos en daar gaat die lange man, in zioh zelf pratend, voor me uit, terug naar de boot. Hoe kunt u dat nou verkla ren? En met een schouderophalen verliet Johnny ons. na dit raadsel aan de vele andere raadsels toegevoegd te hebben. HOOFDSTUK IX. De volgende dag leek eindeloos te duren. Nadat ik Burton goede nacht had gezegd, sliep ik slecht. In myn dromen lag ik wederom in het hoge gras, terwyl voetstappen nader en na der kwamen. De hoge bomen van het bes sloten me in en schenen me te verstikken. Johnny, de inbreker, zwierf door het bos, maar hy was geen men- selyk wezen, doch een geestverschyning geworden. Juffrouw Clitherwood keek me arg wanend aan, toen ze me myn morgen thee bracht. Het wordt tyd, dat u eens ver standig wordt en vroeg naar bed gaat, berispte ze me. Een mooie rustkuur is dit! Hier heb ik een aangetekende'brief voor u. Aan alle kanten verzegeld. Ziet er indrukwekkend uit. Myn huishoudster liep de kamer door en hield zich onledig met het arrange ren van allerlei kleinigheden. Ik be dankte voor een tweede kop thee. Toen ze er uiteindeiyk van overtuigd was geraakt, dat ik de gezegelde enveloppe niét in haar bysyn open zcu maken, verliet ze de kamer. De brief was van Brannigan. We hadden afgesproken elkaar per aange tekende brief te schrijven. De brief be stond uit vier dichtopeen getikte pagi na's en ik wreef de slaap uit myn ogen, voordat ik me er toe zette de in houd van deze brief te verwerken. Terwyl ik aan het lezen was. kon ik niet nalaten een verbaasd fluit-geluid voort te brengen. Brannigan had een lijst samengesteld van vyftien vooraan staande personen, die zioh in de laat ste vyf jaren van het leven hadden beroofd. En in al die gevallen was er 'huishoudelyk personeel, van Simpkins 51). Joris Goedbloed was een handig persoon. In een zeer korte tijd had hij de tulband weer op het hoofd van de kamerheer geknoopt, terwyl hij intus sen duizend verontschuldigingen uit sprak. Toen hy klaar was, bezat de tul band niet meer dat fyne model, dat hy eerst had gehad, maar de kamerheer liep ten minste niet meer met een bloot hoofd en de goede man ging dan ook getroost heen. Panda had ongeduldig gewacht op het moment, waarop hy zou vertrekken en nu viel hy tegen Joris uit: „Wat een toestanden! Wat een moeliykheden! Hier zitten we nu in dit paleisen als je niet binnen een paar dagen een nieuwe kaart hebt en die kaart is goed, dan gaan we op het schavot! Ik wil myn leven rüet op het schavot eindigen. Ik wil iets worden in de maatschappy! En ik was piccolo en ik heb hier eigeniyk niet eens iets mee te maken en „Tut, tut, baasje", sprak Joris verma nend. „Laat u niet door uw gevoelens meeslepen! Ook ik heb dit alles over dacht en ben tot het besluit gekomen, om dit gastvrij palels ongemerkt door het venster te verlaten en dan vredig samen huiswaarts te keren". „Maar we zitten aan de andere kant van de wereld!" riep Panda. „Wie moet onze reis naar huis betalen?" „Ik, myn vriendje", antwoordde Joris rustig. „Ruime middelen staan ons ter beschikking! Zie slechts hier!" En met die woorden toonde hy Panda een hand vol schitterende diamantenPanda begreep natuurlijk onmiddellyk waar hij die vandaan had gehaald; die had hy uit de tulband van de kamerheer ge plukt. De gemenerd! bureau betrekken, in het huis aanwezig geweest. In drie gevallen was het mo- gelyk de zelfmoord toe te schryven aan een oorzaak, die niets met chan tage te maken had. Twee gevallen wa ren verder twyfelachtig. Maar in de overblyvende tien gevallen was het de erfgenamen niet gelukt om grote som men gelds die per chéque door de over ledene zelf waren opgenomen, te plaat sen. Het ging over bedragen van 500 tot 5000 pond. En het totaal-bedrag, dat op die wyze verdwenen was, be droeg 500.000 pond. „Als wat we vermoeden waar is. heb ben de afperser en zyn kameraden het dubbele van dit bedrag ongestreken, schreef Brannigan. „Er zy'n blykbaar nog diverse kleinere gevallen, waarin deze bende mensen tot zelfmoord heeft gebracht, maar waar de betrokken personen niet in het ooglopend genoeg zyn om door ons ontdekt te worden. Al het geld zou betaald zyn in klein bankpapiei Mogelyk dat nu reeds al les omgezet is in kostbare stenen en beleggingen. Aangezien men niet kan aannemen, dat een dergeiyk hoog be drag in een kantoor in de stad be waard wordt, zyn de voorzorgsmaatre gelen by het Huis aan de Baai te ver klaren. Bezoek het Huis zo dikwyls als je kunt onder het een of ander voor wendsel en houd me op de hoogte." Terwijl ik me schoor, peinsde ik over Brannigan's brief. Zyn verklaring voor de wachten rondom het Huis aan de Baai zou in overeenstemming met de feiten kunnen zyn, ook al was er die legende van een man met een maskex - kap, die daar zou rondspoken. Ik was van plan cm Brannigan's brief onmiddellyk na het ontbyt te be antwoorden om hem op de hcog te te stellen van wat we ontdekt hadden be treffende de mysterieuze Fellowes, maar dit bracht mee, dat ik in de auto naar het naburige dorp zou moeten ryden. We waren het er namelyk over eens geweest, dat het onvoorzichtig zou zijn brieven aan zyn adres via het dorps postkantoor te verzenden. Maar nu wilde ik liever niet ver weg gaan, aan gezien de mogelykheid bestond, dat de oude Johnny al iets te rapporteren zou hebben. (Wordt vervolgd) VOOR DINSDAG 3 MEI. Hilversum I (301 M.) AVRO 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek: 7.30: gram.muzlek; 7.50: dagopening door dr J. C. A. Fetter; 8.00: nieuws. 8.15: ochtend- varla: 8.55: van vrouw tot vrouw: 9.00: herhaling hersengymnastiek; 9.30: aubade; 10.00: morgenwijding door ds D. W. Veld kamp; 10.15: arbeidsvitaminen; 10.50: kleutertje luister; 11.00: soft and sweet; 11.30: de wekker; 12.00: Promenade or kest; 12.30: mededelingen; 12.33: voor ons platteland; 12.40: Pierre Palla, piano; 13.00: nieuws; 13.15: mededelingen; 13.20: Skymasters; 13.50: Weense operette- melodieën; 14.00: met naald en schaar; 14.30: radio matinee; 16.25: honderd be roemde componisten; 16.40: de schoolbel; 17.00: kinderkoor; 17.30: Victor Silvester's strings for dancing: 17.45: causerie; 18.00: nieuws; 18.15: Tom Erich, plano: 18.30: Ned. strijdkrachten; 19.00: radiostrip; 19.10- „Paris vou8 parle"; 19.15: achter het voetlicht: 19.30: verzoekprogramma; 19.45: voor de scheepvaart; 19.50: wederopbouw; 20.00: nieuws in het kort; 20.05: ln het radio zoeklicht; 20.15: Muslcorda; 20.45: het leven en sterven van Willem van Oranje; 21.30: Concertgebouw Orkest; 22.25: buitenlands overzicht; 22.40: Annie Fischer, plano; 23.00: nieuws; 23.1524.00: gram.muzlek. Hilversum II (415 M.) KRO 7 00: nieuws; 7.15: gram.muzlek; 7.45: morgen gebed en liturgische kalender: 8.00: nieuws; 8.15: pluk de dag; 9.05: gram. muzlek; 9.30: waterstanden; 9 35: Sym phonic Espagnole; 10.00: wie komt er ln myn hokje; 10.15: gram.muzlek: 10.40: schoolradio: 11.00: muziek houdt fit; 11.30: als de ziele luistert; 11.40: kwartet; 12.00: angelus; 12.03: Frans Ondracck. viool; 12.30: mededelingen: 12.33: Orkest zonder naam; 12.55: zonnewyzer; 13.00: nieuws; 13.20: Orkest zonder naam; 13.45: zangrccltal. 14.10: Divertissement; 14.30: onder ons; 15.00: schoolradio; 15.30: Dolf van der Linden en zijn Metropole Orkest; 16.00: de zonnebloem; 16.30: het koor van de Sint Nlcolaaskerk te Baarn; 17.00: na schooltlld; 17.15: Lang zullen ze leven; 17.45: Hengelose kerkkoren: 18.00: Willy Francois, orgel; 18.10: sportpraatje; 18.20: de zevenklapper: 18.50; actualiteiten; 19.00: nieuws; 19.15: Meilof; 20 00: nieuws; 20.05: de gewone man; 20.12: Radio Phllh. Orkest: 21.30: de luchtbrug: 21.45: orgel muziek van J. S. Bach: 22.00: het blaas instrument ln de kamermuziek; 22.45: avondgebed en liturgische kalender: 23.00: nieuws: 23.1524.00: op de vleugelen van de nacht. AGENDA MAANDAG: SchouwburgAbon nemen tsvoorstelllng „Mary, lk hou van Je", 8 uur nam. Stadszaal: Melfeestvlertng P. v. d. A. 9i uur voorm. 2 uur nam. en 8 1/4 uur nam. Oegstgeest (Witte Huls) Ledenverg. Wijkverpleging voor alle gezindten. 8 uur nam. Stadszaal: Lelds Academisch Kunstcen» trum. Studentenorkest m. m. v. Simon Goldberg en '-^ngeveld, 8 uur n.m. Rapenburg 50: Anthroposophlsche Ver. Lezing Joh. Waeger over het Faustpro- bleem, 8.15 uur nam.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 7