HALT! KENNISGEVING NET MEISJE Grote afslag van 50 ds per K.G. De gezamenlijke Leidie Opticiens ZANDVOORT Prononce CONFECTIEFABRIEK GAZAN Hugo v. Rooyen DU DE OMSTREKEN sort geleden nog maar 90 donateur" na KATWIJK AAN ZEE Meisje onder vrachtauto Officiële publicatie RALLYE KARAVAAN op vaderlandse bodem Beurs van Amsterdam Koopt bij P K. KOORPTEEO 21 Machinesfikslers Aankomende Machinesfiksters Handwerksfers en Leerlingen voor onze verschillende afdelingen 5000.-a 6000.-1 Hulp in de huishouding DONDERDAG 26 APRIL gedood WAS ONDER STILSTAANDE AUTO GEKROPEN. Woensdagmorgen heeft om 11 uur in de Tijmstraat een ernstig ongeval met dodelijke afloop plaats gehad. Twee dochtertjes van de heer Dom peling waren daar onder de laadklep van de vrachtauto van Van Schie uit Katwijk aan den Rijn gekropen Bij het achteruitrijden van de auto wist heb ene meisje uit'te wijken, het andere 210 jarig meisje .geraakte onder het ach terwiel. De eerste medische hulp werd verleend door dr J. C. A. Cleveringa, waarna het kind per ziekenauto naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden werd vervoerd. Bü aankomst aldaar bleek het meisje reeds overleden te zijn. A.R. Raadscandidaten Onder grote belangstelling vergader de gisteravond de A.R. Kiesvereniging ter "vaststelling van de candidatenlijst voor de raadsverkiezingen. De voorzit ter. de heer G. Poot, opende met het laten zingen van Ps. 119 17 en 83, lezing van Ooi. 3 1—17 en gebed, waarna hij mededeelde, dat met de kiesvereniging van Katwijk aan den Rijn overeenstemming is bereikt ten aan zien van de te volgen gedragslijn. In totaal zullen vijftien candidaten wor den gesteld, waarvan 5 uit Katwijk aan den Rijn. de rest uit Katwijk aan Zee. Na vele stemmingen werd de lijst samengesteld, waarvan de eerste acht plaatsen als volgt worden bezet: 1. D. C van Leeuwen (Zee), 2. mr J. v. d. Plas (Zee), 3. A. Wassenaar (Rijn), 4. N. Parlevliet (Zee), 5. N. Anes (Rijn), 6 C. v. d. Plas Azn. (Zee), 7. W. G. Lammens (Zee) en 8. G. Varkevisser 1 (RiJn)' Na de rondvraag werd de vergade ring door de voprzitter gesloten met dankgebed. Jaarvergadering Katwijkse Reddingsbrigade Deze vergadering werd gisteravond in caié-reiwxuiano ,JDe zwaan geaou- den. De voorzitter, de heer D. C. O. Boekhoven zei in zijn openingswoord, dat er in de afgelopen winter niet stil gezeten is. Er werden zwemlessen gege ten en ae E.ri.B.u.-euri>us nad veel succes. Spr. was verblijd over het ver trouwen, dat in het bestuur gesteld was. De financiële basis moet hechter wor den en het ledental groter. Wij hebben een mooie taak te vervullen. Aan 13 geslaagden van de E.H.B.O.- cursus werd door de docent, dr W. E. Hueting het diploma uitgereikt. Namens de cursisten bood mej. Van Duijn hem een boekwerk aan. Daar de heer L v. d. Oever bedankt had als voorzitter van de materialen-commis sie, werd in zijn plaats benoemd de heer L. van Rijn. Men kan zich bij de heer B. Parlevliet opgeven als donor voor de bloedtransfusiedienst. De secretaris, de heer W. Proost, bracht zijn jaarverslag uit. Er zijn 305 leden. Dat de posten op het strand noodzakelijk zijn, bleek wel daaruit, dat in het seizoen 1948 260 verdwaalde kin. deren werden opgenomen. Er kwamen 258 verwondingen voor en er werden 24 reddingen in zee verricht. Er werd op aangedrongen deel te ne men aan de cursus voor reddend zwem men. Er zijn plannen voor telefonische aansluiting der posten. De penning meester, de heer B. Parlevliet, gaf zijn financieel verslag. Er was een batig saldo van f. 67,32. Dan is er nog een extra schuld van ongeveer f. 3000 al gevolg van opgelopen oorlogsschade. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredenden J. Plulmgraaff, H. Lugt- hart en N. Schuitemaker herkozen. Aan de orde kwamen nu besprekingen over he- zomerseizoen 1949, n.l. over het be trekken der posten, over hqt houden van een prestatietocht, over het patrouille ren op het strand. Ook werd gesproken over de gewijzigde toestand in verband met de door de gemeenteraad genomen beslissingen, wat betreft het baden in zee. Nadat nog enkele zaken besproken waren, volgde een gezellig samenzijn. C.J.M.V. Donateursavond Deze bijeenkomst werd gisteravond in de Kapel gehouden, die geheel en al be zet was. De voorzitter, de heer KI Jonker, ifet zingen Ps. 138:1 en ging voor ln gebed. Hij heette allen hartelijk welkom en sprak zijn dank uit, dat het werk der DISTRIBUTIEDIEXST LEIDEN. Sluiting kantoren op Zaterdag 30 April a.s. Zaterdag 30 April a.s. zullen alle kan toren van de Dlstrlbutledlenst Lelden gesloten zijn. Producenten en handelaren welke op Zaterdag Inleveren kunnen dit doen Vrijdag 29 April tijdens de gewone kantooruren. de actie voor het tambours, en pijpers corps is het aantal donateurs gestegen tot 660. We zijn daar dankbaar voor, maar we kunnBn nog meer steun heb ben, want het gaat over het werk onder de jeugd. Bij ons jeugdwerk zijn 500 jongens betrokken. Wij willen de jeugd van de straat houden. Wij willen, als Jezus, de jeugd grijpen. Wij hebben graag de jongens bü ons voor het geesteiyk werk. Wü doen het werk met liefde en belangeloos maar in deze dure tyd moet het werk ge steund worden. De heer Nic. Klok declameerde nu „Op een klein soldatenkerkhof" en de heer Jac. Klok ..Beltsazar'. De heer A. Varkevisser. die de leiding h^eft over he' C.J.MV 'ambours- en PÜperscorps „Rijnmonders". stelde dit voor het eerst aan het publiek voor, Hoewel dit corps pas een halfjaar studeerde, gaf het al een aardige uit voering. Vervolgens trad op de C.J.M.V mandolineclub „De Zeekanters", die on der leiding van de heer Gouw enige nummers ten gehore brachten. In de pauze werd een verloting ge houden met diverse mooie prfyzen. Daarna werd de samenspraak gehou den „Van liefde en overwinning". De algem. secretaris R. Varkevisser, sprak een slotwoord met propagandisti sche strekking, gevolgd door sluiting met dankgebed. Donderdagavond volgt nog zo'n bü- eenkomst met hetzelfde programma LISSE 40 jarig Jubileum Dinsdag was het 40 jaar 'geleden, dat de heer A. Th. v d. Berg. thans voor man bü de gasfabriek in dienst der gem. Lisse trad. In het feestelijk versierde kantoor werd de jubilaris met ziln ge zin. door het personeel van het. gas- en waterbedrijf en de leden van de gas- commissie ontvangen. Wethouder Tibboel, voorz. der gas- commissie. schetste de jubilaris als een plichtsgetrouw man, die altiid op zijn Dost was. Burg Lambooij verzekerde de jubila ris dat het gemeentebestuur het werk van hem zeer hocg waardeert en over handigde de heer v. d Berg een enve loppe met inhoud. De directeur van het. bedrilf de heer J. Zonneveld waardeerde in de jubilaris de grote liefde welke deze voor ziin werk toonde, en overhandigde hem namens het personeel een enveloppe met inhoud. Namens de ontspanningskas sprak de heer M. Th v. d. Eerden, directeur openbare werken: vervolgens voerden nog het woord, namens kantoorperso neel de heer v. Berkel en namens het andere personeel de heer P. J. Menze. De jubilaris dankte met enkele wel gekozen woorden voor de felicitaties en cadeaux. Hierna bleef men nog gezel lig enige tild bijeen. Tien duplex woningen Wij vernemen, dat het, bestuur van de woningbouw vereniging „Volksbe lang" in overleg met het gemeentebe stuur besloten heeft van de thans in aanbouw zijnde woningen een 10-tal voor dubbel-bewoning geschikt te ma ken. COÖP. BOERENLEENBANK. In de Veillngzaal van de HBG hield de Coöperatieve Boerenleenbank haar 42ste algemeen vergadering onder voor zitterschap van de heer J. W. A. Lefeber. die in zijn openingswoord mededeelde dat de bank ondanks lage provisie een grotere winst heeft gemaakt door de grotere omzet. De omzet heeft het afge lopen jaar. meer dan 30 millioen guldein bedragen. Aan het verslag van de kassier ont lenen we dat. het bestuur, gezien het gunstig resultaat van het afgelopen laar. besloten heeft de rente tot f. 10.000 te brengen op 2% De omzet van de bank bedroeg in totaal f. 30 833.249,35. Het aantal leden bedraagt, thans 470, terwiil het aantal spaarders het afgelo pen jaar is gestegen tot 3027. De reke ning en balans, welke sloot met een nett-o winst van f. 22.000.- werden door de vergadering goedgekeurd. Van dit be drag wordt f. 10.000 bestemd voor ver bouwing van het kantoor. De aftreden de bestuursleden de heren G. C. Tromp en Z. v. d. Burg, werden beide herbe noemd. LISSE Staatkundig Geref. Partij. Gisteravond vergaderde de S.G.P. in de zaal, van A. Faas aan de Lisserdük. Na gebruikelijke opening door de voorz. van Hoofddorp de heer Maas werd het woord gegeven aan ds P. Zandt, lid van de Tweede Kamer die sprak over het onderwerp „Waarom Staatkundig Gereformeerd?" Ds Zandt wees in zijn rede op het feit dat de SaG.P. een geheel zelfstandige en enige positie inneemt in de kamer, daar zü de enige is die Art. 36 der Ned. Geloofbelijdenis handhaaft. Spr. stelde de volgende eisen: stillegging van alle vervoer op Zondag, sluiting van alle bioscopen en openbare leeszalen. Spr. betreurde dat de S.G.P. in al die eisen alleen staat en besloot- zijn rede met te Wijzen op de vaderen welke goed en bloed geofferd hebben voor de Vrijhrid en de Godsdienst. De gisteren gehouden collecte voor het Hooge Land heeft f. 225 op gebracht. NOORDWIJK PROT. CHR. RAADSCANDIDATEN. De candidatenlijst van de AR en de CH voor de raadsverkiezingen, waarvan de oneven plaatsen door AR- en de even plaatsen door OH-candidaten worden bezet, ziet er als volgt uit: 1. L G. Vo gelaar; 2. E. L. de Witt 3. D. v .d. Niet Jnz: 4. J de Monye; 5. Jac. Passchier Kzn; 6. J. Wils; 7. J. P. Passchier; 8. L. van Beelen Dzn; 9. W Baalbergen; 10. P. H Lindhout Czn; 11. C. Benschop; 12. D. Berkhey13. C. Hordük; 14. H. Hoek Sf; 15. H. Assies; 16. A. van der Loo. RIJNSBURG Ringavond C.J.V.F. Gisteravond werd door het Meisjes- verbond C J.V.F. een ringavond gehou den in de Kerkzaal aan de Brouwer straat. Mevr. Bontinig opende en heette allen hartelijk welkom in 't büzonder de dames Klooster en Bresters. In haar openingswoord liet spreekster uitkomen dat het lang geleden was dat men bijeen gekomen was. Zü sprak haar leedwezen uit dat er zo weinig leidsters de be stuursvergadering bijwoonden. Verder sprak zij nog een woord van dank tot mej. Klooster, die het initiatief gen- men had om deze avond bü elkaar ie komen. Na haar openingswoord gaf zü mej. Klooster gelegenheid tot het uit reiken. van lidmaatschapkaarten aan de leidsters. Voor het uitreiken gaf deze een duideiyke uiteenzetting over de voordelen en de verantwoordelükheid met het verkrijgen van deze lidmaat- schapkaart. Hierna sprak mej. M. Bresters over Duitsland. ZÜ vertelde haar indrukken toen zü in 1947 op een jeugdbüeenkomst in Duitsland geweest is. Het is goed aldus spreekster als men een contact heeft en de vensters eens openzet om te zien wat er in andere landen door christenen gedaan wordt. Spreekster zette uiteen hoe de jonge mensen in Duitsland in de oorlogsjaren opgegroeid zijn, hoe zü allen ln de Hlt- lerjeugd moesten en hierdoor geheel be ïnvloed werden en toen zij aan het ein de zagen dat hun idealen in het water vielen, velen de verkeerde weg opgingen, maar anderen het in het christendom zochten en zich met hart en ziel daar aan gegeven hebben. Aan het einde van haar rede dankte mevr. Bontlng de spreekster. Verder werd de avond gevuld met samenzang en samenspraken. BLOEDTRANSFUSIEDIENST. Gisteravond heeft de Rijnsburgse EH. B.O. met het Rode Kruis afd. Rünland een bloedtransfusie gehouden voor de jongens in Indonesië Een flink aantal personen had zich hiervoor beschikbaar gesteld. Medewerking verleenden de dr v. d. Laan, dr Hueting. dr Bartels en 2 docters van het Rode Kruis. HET OORLOGSMONUMENT Geruime tijd geleden is de muur bü •de Herv. Be-graaf plaats geheel ge restaureerd voor het plaatsen van het Monument voor Oorlogsslachtoffers. Dit monument ln eenvoudige steen is vervaardigd door de beeldhouwer Brinkgreve uit Amsterdam Op Woens-j 1 wederom toestemming zouden verkrij- dag.4 Mei a-s. vindt de onthullin: overdracht' aan het Gemeentebestuur plaats, des avonds te halfacht. Deze plechtigheid zal een sober karakter dragen. Er zal gelegenheid zijn voor krans- legging en défilé. PAASCANTATE. Gisteravond zong in de Geref. Kerk aan het Rapenburg het Geref. Kerk koor de Paascantate „De Opstanding". Ds v. d Linde opende op de gebruike lijke w{jze, waarna hü voorlas 1 CorJnte 15. Mevr. Eikerbout zong „Het is Vol bracht" en „Jezus ls ons licht en leven" van Joh. Seb. Bach. Hierna zong het koor „De Opstanding". Jammer was het dat de kerk niet gevuld was. want koor en solisten hebben zeer goed en met animo gezongen. De solisten van deze avond waren Gre Eikerbout sopr., Joop Eikerbout, tenor, Jan Koster, bas en de heer D. Schoneveld, piano, welke op uitnemende wüze begeleidde. Het geheel stond onder leiding van de heer F. v. Elk. die toone uit het koor te kun nen halen wat er in zat. Al met al was het een goede avond, die zeker meer belangstelling had verdiend. De voorz., de heer W, Timmers sloot met een kort dankwoord, waarna hü liet zingen gez. 28 1 en voorging In dankgebed. WARMOND PROT. CHR. RAADSCANDIDATEN. Door het Protestants Christelijk Co mité zijn voor de aanstaande gemeente raadsverkiezing de navolgende candida ten gesteld: 1. J. Dekker; 2. Jac. v. d. Voet, 3 W. K. Heül Jr: 4. C. v d. Heü- den; 5 D. Breedük; 6. D. Verkaik; 7. J. Werkhoven. •Sovjets sluiten Berlijnse sluizen Heden ls voor de tweede maal bin nen 24 uur door ingrijpen van Sovjet- russische rijde het verkeer op de West-Berljjnse waterwegen gestag neerd. Gisteren werden vier binnenschepen, geladen met via de luchtbrug aange voerde goederen te Ploetzensee in de Franse sector aangehouden door Sovjet russische officieren. Na een protest van Britse züde werd toen de verzekering verkregen, dat de belemmering opge heven zou worden. Hedenmorgen echter arriveerde een groep Sovjetrussische manschappen, met tommyguns gewapend, bü de sluis van Charlottenburg in de Britse sector en hield daar vier binnenschepen aan, die op weg waren naar het vliegveld Gatow om luchtbruggosderen te laden. Drie van de hedenmorgen aangehou den schepen behoren aan een Neder landse firma, die zich bezig houdt met het transporteren van steenkool van het vliegveld naar de opslagplaatsen in de westelüke sectoren van Berlijn. Het vierde schip staat onder Britse zeggen schap. Aan Britse functionarissen, die ter plaatse kwamen, werd van Sovjetrussi sche züde medegedeeld, dat geen sche pen zouden worden doorgelaten zonder vertoon van een speciale, door de Sov jets uitgegeven groene pas. Ondertussen werd door het Duitse hoofdbureau van politie ln de Weste lüke sector van Berlün medegedeeld, dat ook de sluis bü Ploetzensee in de Franse sector gesloten was en dat al daar nog drie schepen werden vastge houden. „Er staan speciale poll tie-af delingen op post bij alle sluizen", aldus werd door de polite aan Reuter medegedeeld, „doch zij kunnen niet veel meer doen dan toeküken". De waterwegen In West-Berliln ma ken technisch deel uit van het kana- lenstelsel in de Sovjetrussische zone en staan onder toezicht van het Sovjetrus sische militair bestuur. Evenwel", aldus verklaarde een Brit se woordvoerder, „kennen wü de Sov jets geen recht toe om zich te bemoeien met schepen, die luohtbruggoederen van Gatow naar de Westelüke sectoren bren gen". Nader wordt gemeld, dat de Weste lijke commandanten besloten hebben Britse militaire politie te zenden om tlo controle over de drie groto sluizen in de Westelijke sectoren van de Sov jets over to nemen. Ingevolge de door de Westelijke com mandanten genomen beslissing arriveer den kort na 13.30 uur plaatselüke tüd bü de sluis van Charlottenburg zowel als l?ü die van Ploetzensee en Spandau groepen Britse militaire politie, die vcorzien Waren vom panfserwagens. De Sovjetrusslschp offlcier-van-dienst te Charlottenburg ring, na met de com mandant van de Britse compagnie sa luut te hebben uitgewisseld en even met hem te hebben gesproken, zün hoofd kwartier opbellen om instructies te vragen. Rond het sluiswachtershuis had zich ihmiddels veel publiek verzameld. Tegen veertien uur plaatselijke tüd bracht de Sovjetrussische officier te Charlottenburg aan de commandant van de Britse compagnie, majoor Hughes, de verzekering over, dat on der Britse controle staande schepen gen do sluis te passeren. Men kwam overeen, dat de Sovjetrus sische soldaten de sluis zouden blüven controleren mits aan de onder Britse contröle staande schenen vrije doorvaart werd verleend. De Britse militaire po litie zou uit de omgeving van de sluis worden teruggetrokken zodra zou blij ken, dat het scheepsverkeer in feite we derom normaal verliep, aldus verklaar de een Britse functionaris ter plaatse. VISSERIJBERICHTEN Haringvloot niet 17 maar 24 Mei in zee OOK VLAGGETJES WEEK EN ANDERE KATWIJKSE FESTIVITEI TEN EEN WEEK LATER. De Redersvereniging voor de Neder landse haringvisserij heeft gister avond in een buitengewone vergade ring te Den Haag met overgrote meerderheid van stemmen besloten het eerste gedeelte van de haring vloot niet op 17 maar op 24 Mei a.s. zee te doen kiezen. Het tweede ge deelte zal op 31 Mei, en het derde gedeelte op 7 Juni a.s. uitvaren. Deze wijziging is aangebracht op grond van de overtuiging, dat bij een vroeger dan 24 Mei naar zee gaan onrijpe maatjesharing zou worden aangevoerd, hetgeen de naam van de „Hollandse Nieuwe" afbreuk zou doen. In verband met deze wijziging wor den ook de festiviteiten te Katwijk aan Zee, verband houdende met het uitvaren van de haringvloot, zoals de vlaggetjesweek en de winkelweek, uit gesteld. Zü zullen thans plaats vin den van 16 tot 23 Mei. Veertien ploegen kwamen niet „dóór" te Breda Slaperig stonden vanmorgen tal van Bredanaars op het S.atlonsplein om de deelnemers aan de Rallye te verwelko men. Zü waren er al heel vroeg, doch niet te vroeg want even over vieren kwamen de eerste au o's aan. en wel de Deense ploeg Skarrlng-Schnakenburg met Mercedes Benz. in Glasgow gestart, en de uit Monte Carlo ver.rokken Tsje chische Hudson van Feiner-Darocsy- Feiner Sluimer. „Goed gegaan, buiten gewoon zelfs", zo vatten zij hun erva ringen samen. Over de organisatie aan de grens te Werphout en de ontvangst te Breda waren- zü best te spreken. Een typische aanblik bood het Sta tionsplein met al die wagens van diver se nationaliteiten, versierd met kleurige slingers tulpen die men in Wernhout had gekregen en die tintelden ln de schün van de vroege zon. Tegen 7 uur werd dat evenwel anders want toen betrok de lucht, ofschoon de automobilisten daar weinig oog voor hadden.. Immers ecri stond ln hun banier „haast" geschre- ven. Te grote haast is evenwel ook niet goed. Dat hebben de Ford van de Ame rikaanse ploeg Marx-Roosen-De Haas en de Volkswagen van Kost-Valken burg. beide in Den Haag gestart, onder vonden toen zü bü Wernhout tegen el kaar botsten met het gevolg: uitvallen. Tot de uitvallers behoorde ook dé ploeg Eras—v. d. Brink die zich tot gro- Yan fabriek naar verbruiker Mooi duur! Filiaal: Lelden, Haarlemmerstraat 18 (Adv.) Vreenule vangst van de KW 14G. De motorlogger KW 146 heeft tijdens z^n laatste reis op de Noordzee een net geheel kapot gescheurd aan het wrak van een Amerikaans vliegtuig De bemanning heeft de motor van het vliegtuig aan boord weten te krijgen, waardoor ae vis sers ln de toekomst geen schade meer zullen kunnen ondervinden van het wrak. Scliioefmankejuent van de KW 37. De IJM. 58 „Amsterdam" kwam gis teren met de trawllogger KW 37 op sleep touw ln IJmulden binnen. Door een man kement aan de schroefas was de schroef losgeraakt, waardoor het schip hulpeloos had rondgedreven. De KW 37 ls ln IJmul den ln dok gegaan. VLAARDINGEN, 27 April. 3 kustvissers met f.1500 besomming aan verse vis, VLAARDINGEN. 28 April. 4 kustvissers met f. 4960 besomming aan verse vis. Partü zoute vis f. 9194.30; kleine zoute vis f 84.40; zoute schelvis f. 14.7024.90; schelvis plat f. 34.90: alles per kantje. SCHEVENINGEN. 28 April. Besommin gen; SCH 200 f.3160; SCH 262 f.3400; SCH 177 f.1040; SCH 67 f.900; OD 20 f. 70; OD 9 f. 120; OD 8 f. 80; OD 5 f. 30; OD 1 f.80; OD 3 f.80; OD 7 f.110: OD 21 f.50; OD 19 f.80; OD 17 f.280; SL 16 f.80; SL 8 f.60; SL 49 f.120; SL 6 f.110; 8L 12 f.380, SL 36 f.720- UK 105 f.470: TH 47 f 370; TH 15 f. 420: YE 93 f. 460; KW 61 f.280: KW 215 f.80; BH 4 f.830; en 40 garnalenvlssers met f. 400. IJMUIDEN, 28 April. Besommingen: IJM 85 f. 12 600. KW 151 f. 2720; KW 86 f. 3820; IJM 277 f. 1250; IJM 241 f. 200; IJM 213 f. 100; BR 41 f. 120. Aanvoer 1600 kisten waarvan 75 verse haring. te hilariteit van de andere Nederlandse deelnemers „Koos Kras en Kleppertje" had gedoopt. Bü Bordeaux kreeg haar Oldsm'obile stukken. In de buurt van diezelfde stad raakté een Franse Simca- deelnemer in een botsing waardoor ook hij moest opgeven, zyn naam is nog niet bekend. „U VLIEGT TE LAAG MIJNHEER". Het aantal pechvogels viel overigens nogal mee. En de totaal-indruk van de gelukkigen?..., „Wel, niet anders als puik. Geen pech en alles naar wens", verklaarden zy. Nogal in tegenstelling daarmee wa ren de uitlatingen van het Nederlandse Packard-duo Smith-Manschot dat in Rome van start was gegaan; in Rome prima verzorging, In Monte Carlo zo mogelijk nog beter, en in ParÜs aller beroerdst. Tussen Rome en Monte Car lo een botsing, In Monte Carlo büna een proces-verbaal voor te hard rüden. „U vliegt te laag. münheer", zei de po litieagent. In Nancy ten slotte kreeg ,men hooglopende ruzie met een andere „gardien de la paix" omdat de brave man dacht met een gestolen auto te doen te hebben. Bü de Bredase contröle trok vooral de aandacht de ln Bern gestarte ploeg Hoogenboom-Vermeul-Danckaerts die, in Zeeuws costuum gestoken, een le vende reclame vormde voor haar pro vincie. Om halfelf, bü de sluiting der con tröle, waren 14 ploegen niet doorgeko men. BEURSOVERZICHT AMSTERDAM, 27 April. Het jaarverslag van de Ned. Bank heeft over het algemeen ter beurze geen slechte indruk gemaakt. In de in ternationale politiek staat enerzüds de hoop op een betere verhouding ln West Europa als gevolg van het Russische aanbod tot opheffing van de Berlü'nse blokkade en andereüds het toenemend overwicht der communistische legers in China, waardoor het lot van Sjang hai thans op het spel staat. Daarbü kwam vandaag het bericht omtrent de correctie die is toegepast op de koers van de Franse franc, die thans neg minder dan 1 Hollandse cent is waard geworden. De effectenbeurs bleef onder al deze berichten echter vrüwel onbewogen en liet zich in ieder geval niet door de valuatie overwegingen meeslepen. Inte gendeel, onder leiding van Kon, Olie, die door de arbitrage was aangeboden, kon de vastere tendens, die vanmor gen en by opening van de beurs merk baar was, niet gehandhaafd blijven. Het hoofdfonds opende op 287, doch brokkelde geleidelijk tot circa 283 af. Vele lpdystriële ondernemingen komen met bevredigende cüiers over 1948 voor de dag en weten veelal hogere dividen den te declareren. Hetzelfde is het ge val voor de scheepvaartondernemin gen, waarvan vandaag vooral Rotter- danische Lloyd en MU. „Nederland" beter gedisponeerd waren. De Cultuur fondsen kalm, woarby de koersen nauwelijks van de vorige noteringen afweken. Alleen ln de tabakshoek wist Dell-My. 1%% aan te trekken/Voorts trok enige aandacht het bericht om trent een nieuwe overeenkomst tussen de theeproducerende landen incl. Indo nesië omtrent de contröle op de thee productie. Ned. Staatsfondsen goed op prijs. Indonesisahp credietinstellingen lichtelü'k verdeeld en kalm. Donderdag 28 April ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige O. K. koers v. heden Ned. *48 3% 100 Ned. '47 3% 3 97% Dollar-Ing. '47 3 101 Investeringscert. 3 97 Ned. p 1962/4 m b 3 98^ Indië '37 A 3 94 Grootboek '46 3 96% ACTIEVE AANDELEN Kolon. Bank 82% N. Ind. H.bank 109109% Ned. Handelmü. 152% A.K.D 162% 161% Lever Br 238 236% Philips 220% 216% Wilton Feyenoord 166 Kon Olie 283% 280% Amst Rubber 137% 136% Deli-Bat. Rubber 89 Holl. Amer iyn 160 Kon N Stoomboot 147 148% Ned Scheepv. Unie 158% 158 H.V.A 154 152% Java Cult77 Dell Bat. Mü130 Dell Mü146% 143% Senembah 137 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. Leningen A'dam 1947 (3%) 3 98% Den Haag 1937 1 3 100% R'dam '37 I. n 3% 101 lndustr. Obligaties Lever's Zeep*MU 3% 102% Kon. Petr. Mü 3% 102% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd Bank Rotterd. Bank Twentsche Bank 150 159 156 Industriële Ondernemingen Ned. G. en Splr.Tabr. 296% Rott. Dropgd. MU. 312 Zwanenb. Organon 178 Handelsondernemingen Born. Sum. H. MU. 143% Internatio 183 Spoorwegen DelJ Spoorw. MÜ. 61 Voorl. genoteerde aandelen Albert Heyn 180 Ned. MU. Walv.vrt. 110 Amerik. fondsen Anaconda - 30% Shell Union 35% In verband met het Koninginnefeest op 30 April a.s. geven de gezameniyke SPECIAALZAKEN in OPTIEK langs deze weg kennis aan hun geachte Clientèle, dat hun resp. zaken Zaterdagmiddag na 1 uur gesloten zullen zün. voor rauwe en gekookte ROOKWORST. Het is DUBBEL Uw VOORDEEL. GOEDKOPER EN BETER. WACHT U NIET LANGER, MEVROUW! Voor Uw 45 nieuwe punten wilt U natuur - hjk mede Uw garderobe in ondergoed aanvullen. Het is een mooie gele genheid onze lingeries te proberen. Wü hebben onze aan dacht in het büzonder aan de kwaliteit en aan de pasvorm besteed, In elke prijsklasse kunt U terecht. k VERDUYN B»E[S1R'« IEL 11600 ISlliEN GEVERSSTR 41 IEL 23411 0FGETGEES1 GEVRAAGD. voor dag en, nacht, zelfstandig kunnende werken en koken. Mevr. BERGERS, Haarlemmerstraat 2!l6, Leiden. biedt weer gelegenheid tot plaatsing van Aanmelden dagelüks aan ons gebouw Waldorp straat 438 en op Dinsdag en Donderdagavond tus sen 6 en 8 uur bü de Heer J. H Duüns, Van Zeg- gelenlaan 97, Den Haag. ter leen gevraagd. Zekerheid: 2e hypotheek op drie hui zen'' en onderpand voorraad -ff. 25.000.Aflossing f.100 per week of nader overeen j te komen. "Brieven Bureau van dit Blad onder No 7736. 1 10 verse Kipeieren no. 4 1.16 10 verse Kipeieren no. 3 1.26 Grote sortering Oude Leidse en Vette Kaas. Fijne Vleeswaren. HAARLEMMERSTRAAT 142 Hoek Janvossensteeg. Gevraagd wegens huwelUk der tegenwoordige Inwonend. Meerdere hulp aanwezig. Huis centraal ver warmd. GertefelUke slaapka mer disponibel. Mevr. HELMIG, Rynsbur-j gerweg 118, Leiden. Eén maal per jaar ls iedere vrouw weer bruid, 'n Dag van bloemen, lieve woorden en herinnerin genDe luxe PONDSDOOS echte Paré Bruidsuikers is dan 'n charmante (en füne!) attentie. jé k ieadUU van j&ceti!%j

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 3