Warmond bezint zich op de toekomst Voorbereiding woningbouw te Voorhout opgeschort Politie moest Van Well beschermen tegen handtekening-jagers WOENSDAG 27 APRIL Drie deskundigen bespreken ontwikkelingsrichtingen Drie deskundigen hebben tijdens een belangwekkende voordrachtsavond in Hotel De Zon te Warmond hun oordeel uiteengezet over de toekomstige ont wikkeling van deze gemeente. Burge meester Von Fisenne, die deze avond leidde, verwelkomde de talrijke aanwe zigen, in het bijzonder de drie sprekers, de heren mr dr P. G. Knibbe, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden, P. G Balkenende, hoofdassistent van de Rijkstuinbouw- consulent te Lisse, en ir W F Schut, directeur van het Instituut Stad en Landschap van Zuid Holland te Rot terdam. Mr Knibbe veerde als eerste spreker het woord over eventuele industrialisa tie. Spreker wilde onder deze industrie niet de 40 bedrtfven begrijpen, die di rect met de beoefening van de water sport in verband staan. De terugslag na het watersportseizoen op de mid- denstandsbedrijven is over 't algemeen zwaar tengevolge van het feit. dat de gemeente zelf slechts 3500 Inwoners telt. Deze geringe bevolking noopt er eohter tevens tce, wijze gematigdheid te betrachten bij de industrialisatie, waardoor tevens het eigen karakter van Warmond behouden kan blijven. Ten aanzien van industrialisatie kan twee erlei standpunt worden ingenomen. In verband met bezwaren tegen een ver dere toeneming van de grote bevol kingsconcentraties in het Westen des lands zou men de nadruk moeten leg gen op industrialisatie van gebieden, buiten dit dichtbevolkte Westen. Daar tegenover staat echter de opvatting dat in het algemeen de oplossing van de streekmoeilijkheden ten aanzien van een wanverhouding tussen bevolkings dichtheid en bestaansbronnen gezocht moet worden in industrialisatie. Spre ker was van mening, dat deze laatste overweging op een reëlere gedachten- gang rust. In Warmond en naaste omgeving be staan drie belangrijke industriële be drijven, namelijk Padox-Panagro, Sik- kens en Rhenania. Beide laatstgenoem de Sassenheimse industrieën vangen reeds een belangrijk deel van de be langhebbenden in Warmond op. Pa dox-Panagro werkt echter grotendeels met personeel van de plaats, waar de werken worden uitgevoerd. De bevolkingstoename is van diep. aard, dat zeker op den duur méér werkgelegenheid meet worden gevon den. Spr. zag mogelijkheden in de ves tiging van kleinere industrieën of uit gegroeide ambachtsbedrijven, die niet speciaal op een apart industrieterrein behuisd behoeven te worden. Voor de bevolking van Warmond zal het over het algemeen van belang zijn veel ge schoolde arbeiders af te kunnen leve ren, Bevordering van bestaande indus trieën moet eveneens zeer belangrijk worden geacht. Dit immers vraagt aan zienlijk minder kapitaalsinvestering. De heer Balkenende wees vervolgens op de merkwaardige geografische sa- UIT DE OMSTREKEN HILLEGOM Kroon-mozaïek In het .onderschrift van de foto van het kroon-mozaïëk, welke wij publiceerden bij ons verslag van het bollencorso, vermeldden wij, dat dit mozaïek in Lisse was aangelegd. Dit moest evenwel zijn Hillegom. KATWIJK AAN ZEE NED. CHR. LAND ARBEIDERSBOND. Deze bond vergaderde onder leiding van de voorzitter de heer C. v. d. Plas in Casa Cara. Het voornaamste punt van de agenda was een uiteenzetting van het lid van het hoofdbestuur de heer Stokman over „Het bedrijfspen sioenfonds van de landbouw". Spr. be handelde dit voor de landarbeider zo belangrijke fonds zeer uitvoerig waar na uitgebreide besprekingen volgden. LEDENVERGADERING PARTIJ VAN DE ARBEID. Deze vergadering werd gisteravond in de zaal Haasnoot ifi de Dwarsstraat ge houden Nadat eerst besprekingen wer den gehouden over het te vieren Mei feest, werd de definitieve candidaten- Üjst voor de a.s. gemeenteraadsverkie zingen samengesteld. Deze luidt aldus: 1. W. Scheerens, 2. Hulb Haasnoot, 3. D. Nasveld, 4. W. v. d. Bent, 5. J. P. M. Korving, 6. W. Vermeer, 7. C. v. d. Bent, 8. J. de Jong. KATWIJK AAN DEN RIJN De heer P. Schoneveld alhier is be noemd tot organist der Geref. Kerk te Rijnsburg. Als opvolgers van de heer Schoneveld zijn tot organisten in de Geref. Kerk benoemd de heren A. Anes en A. van Veen. KATWIJK Beroep Geref. Gem. Naar de Ger. Gem. alhier is beroepen ds M. v. d. Ket terij te Vlaardingen. menstelling van de gemeente Warmond en verdiepte zich in de vraag of de thans aanwezige tuingrond door inten sievere bewerking en teelt nog produc tiever kan worden gemaakt. De cultu res in Warmond hebben zich tamelijk wel aangepast aarr de bodemgesteld heid. Aan de bollenkweker moet over het algemeen meer vakbekwaamheid en vakkennis worden bijgebracht. Hierme de in verband betreurde spreker, dat in deze gemeente geen tuinbouwonder- wijs werd gegeven, eventueel in samen werking met andere gemeenten. Ernstig meet overwogen worden, of hier geen toekomst ligt in het kweken van klein fruit als aardbeien etc., waarvoor de grond zich uitstekend leent. Voorts is het Rijk bereid subsidie te verlenen voor omgooien van de grond tot een diepte van anderhalve meter, hetgeen de productie ten goede zou komen. Op deze wijze kan de tuinbouwproductie worden opgevoerd, nu er geen gelegen heid bestaat, de tuingrond uit te brei den. De heer Schut voelde in zijn toespraak evenmin voor het standpunt, dat in dustrialisatie slechts buiten het dicht bevolkte Westen mag werden bevor derd. De industrialisatie moet echter steeds er rekening mee houden, dat Warmond een recreatieoord is, waar van het natuurschoon niet mag wor den aangetast. Een groot belang voor de ontwikke ling van Warmond zag spreker in de opheffing van de tol, de verbetering van de samenhang der wegen, het ver krijgen van stoptreinen en de bevorde ring van het verkeer te water, voorts de aanleg van een rijwielpad van Noordwijk naar Warmond, hetgeen het vreemdelingenverkeer zeker zal stimu leren. Een uitvoerig debat besloet deze be langwekkende bijeenkomst. RIJNSBURG COÖP. BOERENLEENBANK. Gisteren had de algemene vergadering van de Coop. Boerenleenbank plaats. De voorzitter, de heer T. Kralt, heette al len hartelijk welkom en besprak in het kort de financiële positie van Rijnsburg als volgt: De balans van de bank ziet er op het oog goed uit, maar we zien toch dagelijks dat de hoofdin komsten op het terrein van bloemen en groenten slecht zijn. Bij de bank is dit goed te merken door b.v. een grote vraag naar crediet. In het jaarverslag van de secretaris werden 4 overleden leden herdacht. Bij de behandeling van de rekening en balans bleek dat de omzet over 1948 ruim 25 millioen gulden bedroeg. Bij de Coöp. Centrale Raiffeisen Bank was een bedrag van 2% millioen gedepo neerd. 458 Rekening-Couranthouders hadden een tegoed van 1.458.924.80 en 1998 spaarders f. 1.397.115.12. De winst over 1948 bedroeg f. 9.314.82, welke op voorstel van het bestuur bij de reserve wordt geboekt. Bij de verkiezing van het bestuur werden de aftredende heren T. Kralt en P. Kort herkozen. JAARVERG. NED. HERV. KERKKOOR Gisteravond hield het Ned. Herv. Kerkkoor haar 3e jaarverg. in de kerk- zaal aan de Brouwerstraat. Ds M. J. J. Bonting opende met het latsn zin gen van Ps. Ill 1 en 2. Na het lezen van Ps. 69 ging hij voor in gebed en sprak hij nog een kort openingswoord. De secretaresse, mej. A. Collee, kreeg gelegenheid tot het lezen van haar jaarverslag, waaruit wij opmerkten dat het ledental dit jaar een achteruitgang boekte, zodat dit op het ogenblik 60 bedraagt. Mej. M. Kralt heeft wegens omstandigheden moeten bedanken als alg. adjunct. De aftredende bestuursle den mevr. A. van Egmond-v. d. Plas (2e penningm.), mej. A. Collee (secr.) en de heer W. Paauw (2e voonz.) wer den herkozen. De penningm., de heer H. Glasbergen, bracht verslag uit over de financiën. De kas sloot met een batig saldo van f. 67,61. Hierna werd overgegaan tot het meer feestelijke ge deelte van deze avond. Allereerst werd door enige leden begeleid door de di recteur, de heer J. J. Ponse, het stukje getiteld „Spreekwoorden" gezongen. Aan het einde hiervan werd aan de heer Ponse een fruitmand aangebeden. De heer N. v. d. Eykel droeg enkele stukjes proza voor, evenalsde heer W. Paauw. Door enkele leden werden lie deren gezongen, terwijl na afloop aan de directeur een schotel levensmiddelen werd aangeboden. Door enkele dames leden werd „Linterispel" opgevoerd, waarvan aan het einde door de aan wezigen werd meegezongen. De clou van deze avond was wel de gymnastiek voor boven 80 jaar en het zahgnummer „De geleende Koekepan", wélke ge ducht de lachspieren losmaakten. Er werd in een der pauzen verloting ge houden, die ten doel had de kas te versterken, welke de som van f. 172,95 opbracht. Aan het einde sprak de voor zitter, de heer D. de Koning, nog en kele woorden. Het is, aldus spreker, gewoonte de directeur een bloemstuk aan te bieden, maar om bijzondere re denen hebben wij toch gedacht iets te moeten doen als dank voor het vele werk wat de heer Ponse dit jaar weer gedaan heeft. Daarna werd namens het koor een taart aangeboden. Hierna sloot ds Bonting met een dankwoord aan allen die medegewerkt hadden om deze avond te deen slagen. Na dankgebed en het zingen van en kele verzen uit Gez, 282, werd deze mooie en zeer geslaagde avond geslo ten. Het zoontje van de heer Jac. Mon ster stak gistermorgen plotseling inde Brouwerstraat de weg over, toen juist een auto passeerde, bestuurd door de heer S. uit Amersfoort. Het jongetje liep tegen de auto op, waardoor hij een diepe hoofdwonde bekwam. Dr E. E. v. d. Laan verleende de eerste hulp. VOORHOUT ZANGHULDE AAN H.M. DE KONINGIN. Naar wij vernemen zal op Koningin nedag des middags door de kinderen van alle scholen een aubade worden ge bracht ter ere van H.M. de Koningin. Een door de heer Th. P. v. d. Hulst al hier geschilderd portret van Koningin Juliana zal geplaatst worden voor het gemeentehuis midden in een daarvoor passend bloemenmozaïek, waarvoor de kinderen zullen zingen. Tevens zal hen de traditionele tractatie worden uitge reikt. Dit alles geschied onder auspiciën der Oranje Vereniging. VRIJE KATH. ARBEIDERSLIJST RAADSVERKIEZINGEN. Uit het feit, dat vanavond in de grote zaal van het Parochiehuis de arbeiders groep der KVP vergadert om te komen tot de samenstelling van een candida- tenlijst voor de raadsverkiezingen blijkt, dat het indertijd ontstane conflict in de KVP niet is bijgelegd, en dat der halve twee Kath. candidatenlijsten voor de raad zullen worden ingediend. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN ALPHENFEEST WORDT VOORTGEZET. Na de Maandagavond in hotel Cen traal gehouden receptie en reünie voor oud-leden der jubilerende voetbalver eniging „Alphen", werd het feest Dins dagavond voortgezet in de grote en prachtig versierde zaal van het Nuts- gebouw, waar de eerste der drie feest avonden is gehouden. De heer v. Zwieten sprak een kort welkomstwoord tot alle genodigden, waaronder zich de burgemeester' mr Schokking en diens echtgenote bevon- U.V.S. verloor met 2-1 van Oxford-City (Van onze speciale verslaggever). OXFORD. Door een cordon van po litiemannen verliet keeper Van Well van U.V.S. gisteravond het terrein van Oxford-City Die politiemannen waren nodig om de Blauw-witte doelman te gen de enthousiaste Britse voetballief hebbers te beschermen, die hem onder de voet dreigden te lopen om hem te complimenteren en zijn handtekening te verkrijgen. Want aan zijn schitte rend doelv^rdedigen was het te dan ken, dat het sterke Oxford-City slechts een 21 overwinning op U.V.S, wist ts behalen. De Oxfordploeg is in deze wedstrijd, die door duizenden toeschou wers werd bijgewoond, vrijwel steeds in de aanval geweest, doch kon voor rust de U.V.S.-defensie niet passeren. In de tweede helft kwamen de doelpunten. Het eerste kregen de Engelsen cadeau, want Koolhaas was door het vrij harde spel geblesseerd geraakt en trachtte liggend de bal terug te spelen op kee per Van Well. Evenwel te zaoht en het den. Met een minuut stilte herdacht de voorzitter de gevallenleden van de ver eniging in de afgelopen oorlog. De lei ding van de avond was verder in han den van de Jubileumcommissie o.l.v. de heer Weijers. Het gezelschap van Kees Manders zorgde, met medewerking van de Cori- ta's er voor, dat er spoedig de goede stemming in was, welke werd verhoogd door de pittige muziek van de band van de heer G. van Mild. Met een uiterst gezellig bal werd deze eerste feestavond besloten. GROSLIJST V.V.D. De candidatenlijst van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie voor de a.s. Raadsverkiezingen ziet er als volgt uit: 1. W. S. v. d Meent. 2. N. Bruynje, 3. J. W. den Hertog Azn., 4. C. J. Krom hout—Nagtegaal, 5. A. Vuijk, 6. C. P. Mulder, 7. C. E. Herbig—Hofstee, 8. W. Braber, 9. L. D. Schouten. NUTSVERGADERING BRACHT NOG GEEN OPLOSSING. De nu al weer een week geleden ge houden buitengewone ledenvergadering van het Nut van 't Algemeen departe ment Alphen in verband met het gere zen geschil tussen het Nutsbestuur, de secx\ van genoemd bestuur de heer v. d. Linden, waarbij de exploitatiecom missie gerekend kan worden en de zaal- Zeer onvolledige raad nam geen beslissing Met afwezigheid van de leden v. d, Nouland, Nijssen en Koomen, opende burgemeester De Graaff de raadsver gadering van Voorhout. Bij de ingeko men stukken was een aanvraag van de woningbouwvereniging om een subsidie van f. 750.als voorschot voor te ma ken kosten. De heer Spierenburg meent te moe een concluderen, dat B. en W. meer sympathiseerden met een woning stichting dan met een vereniging. De voorzitter beaamt dit, daar hunsinziens dan minder verantwoordelijkheid zou bestaan voor de gemeente en memo reert het debacle der indertijd bestaan de veren. „Boerhave". De heer v. d, Lans vraagt waar deze buitengewone voorzichtigheid van B. en W. vandaan komt. Hij meende ook een paar uitla tingen van de voorzitter te moeten be strijden en bewijst met voorbeelden uit de gemeente Lisse dat een woningbouw vereniging wel dégelijk goede resultaten afwerpt. Uiteindelijk werd het voorstel aangenomen met- algemene stemmen. Dé heer v. d. Geer, die Juist arriveerde, stemde blanco. Volgde zh.st. goedkeuring van het voorstel om aan de V.E3.0. f. 10.te verstrekken. Gekozen werden hierna in de com missie voor schoolverzuim de heren H. A. Allard, E. F. Knoppert. P v. d. Geer, F. A. Stikkelbroek en H. N. M. Roozen. Hierna vertrok de heer Spierenburg. Volgde voorstel tot Intrekking en her nieuwde vaststelling van besluiten, tot het bouwryp maken van gronden en Bouw van 34 nieuwe woningen. De heer v. d. Ploeg stelt voor om, in ver band met het klein aantal raadsleden en gezien het belang van dit punt, dit te verdagen. Met 5 voor en de beide weth. tegen werd tot uitstel besloten. In verband met de verbreding van de Herenstraat, vraagt de heer v. d. Ploeg inlichtingen. De heer C. L. M. Prins wil ook dit punt maar verdagen, temeer daar geen prea -adviezen zijn toegezonden. De voorz. gevoelt hier niet veel voor en maakt nu bekend dat de kosten zo ongeveer f. 5800.— zullen be dragen. Een verbreding en afrandlng met trottoir etc. zal dan plaats vinden. Meerdere leden zouden liever hun stem geven aan een kleiner bedrag. De voorz. somde nu de noodzakelijkste punten op, hetwelk op een bedrag kwam van f. 2450.—. Hiermede ging de raad ac- coord. In principe besloot de raad nu tot wijziging van het uitbreidingsplan in verband met stratenaanleg, vanaf He- renstr. langs perceel Dijsselbloem tot eind speelweide en ook een begin vanaf de Dinsdagselaan richting Boekhorst laan. Mede in verband hiermee zal er rekening mee worden gehouden dat meerdere bedrijfsultbreidingen zullen kunnen plaats vinden. Vervolgens gaf de raad toestemming tot aanschaffing van het noodzakelijk ste meubilair ten gemeentehuize. De voorzitter memoreert hieromtrent dat de laatste jaren heel sober geleefd was. Ook het schilderen van diverse gemeen te-eigendommen werd goedgekeurd, hoewel wel meerdere inlichtingen wer den gevraagd. De bespreking tot herziening van de straatverlichting bracht geheel nieuwe gezichtspunten. B. en W. wilden aanleg van lantaarns langs de nieuwe wegen en Jac. v. d.B.-weg tot Soldaatje. De heer Prins meende dat de Engelselaan zeker eerder aan de beurt was. Ook de heer Spierenburg welke ongeveer tegen middernacht wederom binnenkwam on derstreepte dit. Een breedvoerige dis cussie bracht aan het licht dat alle le den eenparig het er over eens waren dat een verbetering moest aangebracht worden over de gehele gemeente. B. en W. zullen met voorstellen komen. Beèloten werd ook aan de RJK. Jon gensschool 6 nieuwe schoolbanken te bezorgen. Op verzoek van de Oranjevereniging werd ook nog toegestaan, op voorstel van B. en W. om f. 0.50 beschikbaar te stellen voor een kindertractatie ter ge legenheid van Koninginnedag. was 10. Het tweede Engelse doelpunt was van uitstekende kwaliteit. De Wolf redde 5 minuten voor tijd de Leidse eer. Bij U.V.S. speelden buiten Van Well ook Tonny Kantebeen en Fasel een uitstekende wedstrijd. TENNIS. ZUID-AFRIKAANSE DAVISCLP-TEAM AANGEKOMEN. Eric Sturgess, Eustice Fannin, Syd Levie en Nigel Cockbum. achtereen volgens de kampioen en de nummers 2, 3 en 4 van Zuid-Afrika, zijn gister avond met een KLM-vliegtuig uit Jo hannesburg op Schiphol aangekomen. Deze vier spelers zijn door de Zuid- Afrikaanse Tennisbond aangewezen voor de Daviscupploeg, die Zaterdag, Zondag en Maandag as. in Schevenin- gen de strijd tegen het Nederlandse team zal aanbinden. ATHLETIEK. FRANKRIJK WINT INTERNATION. MILITAIRE CROSS. Op de renbaan Duindigt werd gister middag het intergeallieerd militair kam pioenschap cross country betwist. Van de deelnemende landen, België. Denemarken, Frankrijk, Luxemburg en Nederland startten 6 deelnemers over een parcours van 8 K.M. Frankrijk, dat met 6 kleurlingen uit Marokko en Tunis verscheen, boekte een mooi succes. Van de start af na men 5 van hen de leiding en behielden dsze tot het eind toe Roffel (Nederland) was de eerste Ne derlander en eindigde op de 9de plaats. houder van het Nutsgebouw, de heer F. Zaal, heeft naar wij vernemen geen oplossing kunnen brengen. Tijdens de toen gehouden verkiezing werd de heer v. d. Linden met algemene stemmen tot secretaris van de afd. Alphen aan- den Rij herkozen en werd een dringend be roep op hem gedaan deze func tie opnieuw te aanvaarden. Naar wij thans vernemen staat het wel vast, dat de heer v. d. Linden met deze oplossing geen genoegen neemt en zal dus het Nutsbestuur zich opnieuw moeten bera den welke oplossing voor deze kwestie gevonden zal moeten worden. HAZERSWOUDE PROPAGANDA-AVOND A.N.W.B. Dinsdagavond belegde de A.N.W.B, een Bondsavond in café „Sport". Na opening door een vertegenwoordiger van de A.N.W.B., die er zijn teleurstelling over uitsprak, dat er niet meerdere le den aan de oproep gehoor gaven, sprak hij een kort propaganda-woord en haal de o.a. naar voren wat de A.N.W.B. op verschillend terrein doet, inzonder heid voor de automobilist. Daarna werd nog 'n mooie propaganda-film vertoond over het werk van de A.N.W3. WADDINXVEEN Opnieuw schoolstrijd? INZAKE NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR MEISJES. Bij het Gemeentebestuur ls een twee tal aanvragen binnen gekomen om me dewerking bij de stichting van een nij verheidsschool voor meisjes. De eerste aanvraag gaat uit van de Chr. Boeren- en Tuindersbond en be oogt de stichting van een Chr. land- bouwhuishoudschool. De tweede aan vraag. afkomstig van Bond van Plat telandsvrouwen. de RJC. Vrouwenbond en de Vrouwenbond van de P. v. d. A., stïekt tot oprichting van een algemene huishoudschool voor meisjes. Naast algemeen vormend onderwijs, huishoudelijke vakken en naaldvakken kan op deze scholen het onderwijs wor den aangepast naar de behoeften van de omgeving. Het bestuur van een nij verheidsschool is daarin geheel vrij. A.s. Vrijdag zal de gemeenteraad zich hebben uit. te spreken of de oprichting van een dergelijke school in Waddinx- veen nodig wordt geoordeeld, waarna de Kroon de oprichting eventueel goed keurt. B. en W. zijn van mening, dat inder daad behoefte aan een nijverheids school voor meisjes bestaat Zij achten dit niet alleen een plaatselijk, maar te vens een streekbelang Tevens spreekt dit college zich voor een Chr. school, daar reeds te Gouda en Alphen een openbare of algemene huishoudschool gevestigd is. Van de zijde der voorstan ders van een algemene school wijst men er op dat een Chr school slechts vol doet aan de behoeften van een beperkte groep der burgerij. Bovendien zou men voornemens zijn om aan de Alg. Nijver heidsschool godsdienstonderwijs te ge ven in alle verlangde richtingen en het bestuur samen te stellen uit alle bevol kingsgroepen van deze gemeente. Dat de raad zich zal uitspreken voor de oprichting van een Nijverheidsschool is aan geen twijfel onderhevig. De soort van het onderwijs zal evenwel een prin cipe-aangelegenheid worden. OLYMPISCHE SPELEN 1956, In de zitting van a.s. Vrijdag zal bij geheime stemming worden beslist, waai de Spelen in 1956 gehouden zullen wor den. Daags tevoren zullen de afgevaar digden van Melbourne hun zaak beplei ten en daarbij wijzen op de faciliteiten, welke Melbourne bieden kan. Dan komt ook de delegatie van Detroit aan het woord, dat in de afgelopen tien jaar herhaaldelijk zijn candidatuur gestelc heeft en kant en klaar is om de Spelen in 1956 te organiseren. Andere candi- daten zijn San Francisco, Los Angelos Philadelphia. Minneapolis, Buenos Aires en Mexico City. BRIDGE. BRIDGECLUB „DE SLEUTELS" De uitslagen van de clubviertallen competitie luiden als volgt: Team Bonte wint van team Goddijn met 72 mp., team v. Egmond wint van team Leeuwin met 46 mp., team Koel wint van team v. Wingen met 42 mp. team Beijer wint van team Jacobs me' 20 mp.. team Thoolen speelt gelijk met team St:kkelmari (4 mp. voor Thoo len). 2e klasse: team De Haan wint van team Warnecke met 41 mp.. team mevr Sier wint van team Kreft met 19 mp. team mevr. Klarenbosch wint van team Den Dekker met 9 mp. BILJARTEN. DISTRICT LEIDEN NED. BILJARTB. Persoonlek kampioenschap 4e klasse. De eindstrijd om bovengenoemd kam pioenschap heeft het volgend resultaat gehad alg. gew. gem. h.s. 1. Brons (O.S.L.) 6 2.48 21 2. Collé (WU.OJB.) 6 2 28 18 3. Kukler (05L.) 5 2.69 19 4. v. Hoven (O.SU.) 4 2.17 19 5. Segaar (W.D.O.B.) 3 1.92 13 6. Hakkaart (D.O.S.) 3 1.89 18 Na afloop reikte de voorzitter van het District Leiden, de heer L. Teegelaar de prijzen uit. PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP 2e KLASSE. De voorwedstrijdep hadden het vol gend resultaat: 1. Ouwerkerk (OSL), 2. Boexe (Kroon A), 3. v. Roon (Kroon A) 4. Austin (Royal), 5. Verstraaten (DOS) 6. Vrijburg (DOS), 7. Schlagwein (DOS), 8. Hendriks (DOS). De eindstrijd wordt gespeeld in het clublokaal van DOS op Dinsdag 3 Mei, Vrijdag 6 Mei, Dinsdag 10 Mei, Donder dag 12 Mei, Dinsdag 17 Mei en. Don derdag 19 Mei. MASSAKAMP BOLLENSTREEK—LEIDEN. De eerste wedstrijden van de massa- kamp tussen de Bollenstreek eiTde Leid se Biljart Bond hebben plaats gehad. In Lisse scoorden de bollenstreek-be woners de meeste caramboles, zodat de eerste resultaten hen een voorsprong bezorgden. In het clublokaal van „Concordia" waren de uitslagen: Bollenstreek 9de viertal 500 carb. Lei den 9de viertal 335 carb. In het clublokaal van „DKV" te Lis se: Bollenstreek 5de viertal 530 carb. Leiden 5de viertal 513 carb. In het clublokaal van „LUTO": Bol lenstreek 4de viertal 577 carb. Lelden 4de viertal 430 carb. In deze 3 ontmoetingen heeft de Bol lenstreek een voorsprong van 329 ca ramboles behaald. AUTOMOBILISME DE TULPENRALLYE Negentien deelnemers aan de Tul- penrallye zijn gisteren met tussenpozen van enkele minuten vertrokken van de Esplanade in het centrum van Monte Carlo. Onder hen bevond zich ook een Leidse équipe, bestaande uit de heren J. Th, Wurzer, H. Zwart en P. Eiker bout (met Ford), die gisteravond om half zeven zonder fouten Toulouse pas seerde. Een tweede (gedeeltelijk) Leidse équi pe, bestaande uit de heren H. Bodde- Bouman, mr J. Bosman en C. Bosman op Studebaker, welke te Den Haag is gestart, is in de Belgische plaats Ber gen uitgevallen met een gebroken klep- stoter. Uit Rome verneemt het A.N.P. nog dat alle ingeschreven ploegen, t.w. 19 Nederlandse, 1 Belgische en 1 Franse, de tocht hebben aanvaard. SCHAKEN. CASA-CARA TOURNOOI. Gisteravond werd in Casa Cara te Katwijk de 4de ronde gespeeld. De uit slagen zijn: Hoofdgroep: L. W. TurkTh. Admi raal 10. C. KuilmanP. Bedyn 0—1. E. H. van GalenJerry Bey 01, D. v. Gelder—W. F. Schüsz V=—'4. Groep A: A. GeijerA. Vermeer 10, P. J. PreenenG. Guijt afgebr.; D- HoekD. Baalbergen 10, W. Duijver- manG. C. van 't Hof 01. Groep B: J. HarteveldB. J. Statius afgebr., J. TurkP. M. Martijn 1—0, D, A. HazenbroekF. Haas 0—1, P RousC. Varkevisser 01. GEVRAAGD Gevraagd hulp in de huis houding. bil twee bejaarde mensen, voor dag en nacht. Kind geen bezwaar 2 a 3 Jaar Br. Bur. v. d. Blad No. 4988 k Gevraagd een zelfstandig dienstmeisje. Haarlemmer straat 109. Alle voorkomende schrijf machine werkz.heden voor thuiswerk gevraagd. Brieven Bur. v. d. Blad No. 4997 k. Naaimachines te koop gevr. Defeot geen bezwaar. J. Dub- belaar. Seringenstraat 17 a. Lelden. Gevraagd net dagmeisje. Aanmelden 's avonds na 7 u. Const. Huygenslaan 9. Lelden 19 J. Jongeman met MULO- dipl., zoekt voor plm. 3 mnd. werk. onverschillig wat. Br. Bur. v. d. Blad No 5011 k Gevraagd, voor direct een flnke hulshoudster, in gezin ran 5 personen, zelfst. werk kring hulsel, verk. Werkster aanwezig. Aanmelden bil: Mevr. v. d. Horst Storm van 's-Grav-^andeweg 51. Wasse naar. B Breister vraagt werk. aan huls, met verschillend brei werk op de hoogte, 3 Octoberstraat 3 A. 2 x bell. M Gevraagd kosthuis, geen be roeps. voor jongen van 20 j Brieven Oude -^'"gel 116, Lel den. Telef. 20037. Zit- en/of slaapkamer ge vraagd. gem. of gestoff. of ongem. door Jongedame, b. h. b. h. Brieven Bur. ran dit Blad onder No. 5005 k. Gevraagd een prima naai ster beschikkende over een goede coupe. Voor nieuw werk Br. Bur. v. d. Blad No. 5021 k Heer, ongetrouwd, zoekt zlt-slaapkamer, per 1 Mei. Br. Bur. v. d. Blad No 5041 k Gevraagd dienstbode, voor dag en nacht. In gezin met kinderen, v. g. g. v. Aanmel den: Mevrouw Melnesz. Nar- clslaan 24. Wassenaar. Guitaars. cithers, accor deons. mooie platen enz. te koop gevraagd! Aangeboden prima koffergramofoon f. 20. pracht eultaar f. 40. mando line f. 15. Veren Inzetten vak kundig! W. Grönloh. Burg- steeg 9. Lelden. Net meisje gevraagd, voor de morgenuren. Aanmelden na 7 uur. Mevr. v. Eyken. Haar lemmerstraat 87, AANGEBODEN B Golfplaten. Nieuwe en ge bruikte golfplaten in diverse maten. Voorts melkvereed- schap. bascules gewichten asphalt stalart., eiken spek en waskulpen Vanouds voor deligst adres: A. J Fartwllk Landbouwadres. Nieuwe Bees tenmarkt 79. Telcf 26627 24013 H Tuinmeubelen. Te koop een nieuw tuinameublement, handwerk, bestaande uit: 1 tuinbank, 2 crapauds en «ta fel. Te zien dagelijks van 101 en 36 uur. Pieterskerkhof 18. B Heren! Uw gedragen hoed als nieuw I Stómen, nieuw lint en nieuw leer. binnen 8 10 dg. en.... vakwerk 1 Van Velsen. Donkersteeg 3. Tel. 21406. V Dames! Uw gedragen hoed vervormen wil naar de nieuw ste modellen Vlug en.2. pri ma I Ook strohoeden verven en vervormen I Van Velsen Donkerstee* 3 Tel 21400. Laat ons uw meubelen eens nakilken. Wil overtrekken uw meubelen met prjena vooroor logse stof kleur naar keuze. Ook uw adres voor lUmen. beitsen enz^ Stoffeerderil en Meubelmakerll) I: v. d. Blom. "-..-cQtroat 29. Lelden. Een flinke wandeling zal U weer met plezier kunnen maken, wanneer Uw. schoenen vakkundig gerepareerd zijn, door schoenmakerij P. Pauw. Middelweg 19 A. Leiden. Tel. 24759. Onder Rljkstoezlcht ge- dlplom. schoenhersteller. (V Perz. kleedjes. Enige fraaie Perz. kleedjes als nieuw en Deventer kleed afm. 2 x 3 M. Buitenruststraat 8 a. Tel. 23708. Perz. kleden en andere, laat ze tij drie en vakkundig repareren. Reinigen en mot- werend maken (nieuwste vin ding).. Atelier ..Marokko" Bultenruststr. 8 a. Tel. 23708. M Glansverf. Knap nu de boel op! Prima vooroorlogse glansverf Per bus 1/2 kg, 1.35 1 kz. 2.60. Het Emalllehuls Haarlstr. 160—165 B. Vloerbedekking, Chln. mat ten. vooroorl,. 20 meter. 135 br.. tussen 67 u. RUnzJcht- weg 19. Oegstgeest. Te koop zeilboot, kleine B.M. met nieuwe zeilen f400 Te bevragen: J. Imandt. Joh. de Wittstraat 8, Leiden. Tel. 22905. Te koop eiken piano, merk Neumeyer. Voorsohoten. Leid- seweg237, Tel. K. 1717 No. 535 Ouders, geeft Uw kinderen een prettige vaoantle Laat ze vóór de zomer guitaar. accor deon of een ander Instrument leren spelen. Instrumenten ln bruikleen, gratis testen voor elk gewenst Instrument. Muziekschool Zwaag Kore- vaarstraat 5. Tel. 24358. Damesrilwlel z. g. a. n. met remnaaf. geheel compleet. Te zien: Voorstraat No. 42. Lei den. (bil Spanjaardsbrug). Motorboot te koop. stalen sloep. 8 m. lang. 2 50 m. br. A Ford motor en kajuit. v. d. Werffstraat 25 d. Te koop damesfiets eompl.. In pr. st m. n. band. f. 40. Bevr.: Gerecht 4. Na 7 uur. Knopaccordeon te koop. wegens overcompleet. Paolo Soprani 34 korlg met kof fer. tegen spotprlls, tussen 58 uur. Pelikaanstraat 16. Koninginnedag. Grote sor tering Oranje-artikelen, mut sen vlaggen, fluiten, oranje- crêpepaDler. grote ronde lam pions 30 ct. Wederverkopers en Verenigingen extra korting Vanouds bekend en goed koopst. G. v. Brussel. Haarlem merstraat 267. li Jongedame, van goede hui ze, zag zich gaarne geplaatst als hulp ln de huishouding, waar werkster aanwezig ls. Br. mej. M. Luca Anna v. Buren- laan 13. Oegstgeest. Zo'n dotje, ze ls het pre cies! Ja. die kinderfoto s van Studdo Koopman. Hooigracht 96. dat- ls toch altijd Jè dè.t. Drie verschillende briefkaart foto's voor f. 3.25. Iedere foto iets bijzonders. Meubelen. Te koop aange boden dressoir, theekast. ult- schulftafel én 4 stoelen, te gen blllllke prijs. Adres: Haagweg 164. Fan tast Lsch vlilmscherp wor den Uw gereedschappen en In strumenten door onze machln. afwetmethode. Enig adres In Lelden „Slijperij Vlljm!'. Lan- ee Dlefsteeg 10. Tel. 21844. Grasmachines slijpen en geheel bedrijfsklaar maken. ..Vlijm", L. Dlefsteeg 10. Tel. 21844. Tafelmessen sllipen en po lijsten. „Vlijm". L. Diefsteeg 10, Tel 21844. Tandem. Een ln zeer goedé staat verkerende tandem aan geboden. met lamp. Haa-gweg 54. Lelden. Auto te koop, van part., Willi's 1938, met natlonall- teltsbewljs. In zeer goede staat. Te bevr. Hols Automo bielbedrijf. Hoge Rijndijk 25. Zoeterwoude. ■I Biedt zich aan net meisje. in het bezit van MULO-dlpl. Bereid- om alle voorkomende werkzaamheden te verrichten, 's Middags of 's avonds be schikbaar. Brieven Bur. van dit Blad No. 5058 k. H Motor voor rilwiel aange boden. op elk rilwiel te mon teren en ook voor andere doeleinden aan te wanden. Prima in ordp Prijs f. 70. Morsstraat 60 a. Te koop volgbootje, lengte 2 1/2 m.. br. 1 m.. Amerik. blank grenenhout, 1 D.K.W.- motor 98 cc. 1939. Te bevr.: Haarl.straat 44 a, Tel. 23163. Vooroorl. vloerkleden van af f.55.waarbij Perzisch. Smyrna. Deventer. Wilton, Axmlnster. Holtap etc. Prin ses Mariannelaan 209. Voor burg, Tel. 778850. Biedt zich aan flinke half was bakkersknecht. Agent C. v. d. Beek. Hoofdweg 1647. Abbenes. Te koop aangeb.. 2 klnder- ledlkantjes. gr. maat, Merelstraat 24. 1 houtdraaibank c.h., 20 cm. c.w. 100 cm. Draaibank ook gen. te rullen voor partij hout. Te bevr.: Haarl^tr. 44 a. Tel. 23163. Te koop lichte wollen zo mermantel. z. p. f. 30. Herensingel 5 a. Lelden. Vogelliefhebbers. Prachtige sierdulven, keuze uit 15 ras sen, ook Jonge tropische vo gels. koerduiven. zaden kooien enz. Kalk. levertraan, kam men. borstels, liinen en ket tingen. R. Karei. Steenstraat 21 Telef. 20629. Rashondjes. Raszuivere dwergkeesjes oranje en zwart van kleur. Zeldzaam mooie ruwharige Terriers. Alles met at+est van Dierenarts. R Karei, Steenstraat 21. Telef 20629. M Dierenliefhebbers. Heeft U last van rondvliegende ha ren van Uw hond? Laat het dier dan scheren of trimmen. Het ls een weldaad voor Uw hond. R. Karei, Steenstr. 21. Telef. 20629. „Dernee" verhuurt weer hand- en trapmachlnes voor korte of lange tijd. Dit is te vens Uw aangewezen adres voor onderdelen als naalden, olie. spoel klosjes enz. Haven 7 Tel 25365. B Rllwlelen. 2e hands dames heren- en Jongensrijwlelen te koop met garantie, rijwiel ge moffeld als nieuw f. 22.50, spatborden per stel f. 2, vel gen per stuk f. 2.10. ketting- kasten prima f.2.75. H. Geenjaar, Hogewoerd 71. DIVERSEN Democratisch Socialisten, demonstreert 2 Mei voor een verenigd Europa en wereld vrede ln de optocht, 7 uur Kaasmarkt. Neemt vrll op 2 Mei. Bezoekt de bijeenkom sten. 1 Mel-comm. L.B.B.- P.v, d. A. Wacht niet langer met kaarten kopen voor de bijeen komsten 2 Mei Stadsgehoor zaal. Neemt deel aan de op tocht Maandagavond 7 uur. Kaasmarkt. 1 Mei-Comm. L.B.B. en P. v. d. A. B Van Noorden spreekt op de Avondvergadering. Maandag 2 Mei Stadsgehoorzaal. Opvoe ring spel ..60 laar Mei" met muziek en zang. Demonstreert met ons! Neemt 2 Mei vrij! L.B.B.-P v. d. A. Een alleraardigst spel wnrdt op het Kinderfeest Maandag ochtend Stadsgehoorzaal op gevoerd. Leden moderne bon den en P. v d. A., laat uw kinderm genieten. Neemt 2 Mei vrij! L.BB.-P. v. d. A. Aangeboren, niet aange leerd. ls de dieren het rennen, die meelopen tijdens de wlnd- hondenrennen op 30 April (Koninginnedag). U.V.S-ter rein, half drie. Gaat het zien! Met menscUlk verstand Iil- ken de honden de bochten te nemen tijdens de Windhon- denrennen op 30 April (Ko ninginnedag) U.V.S.-terrein, halfdrie. Gaat er heen! B Weet U nog, leden van de P v. d. A. en vakbonden, hoe gezellig die familie-bijeen komst vorig Jaar was? 2 Mei 2 uur allen naar de Stadszaal, Spel Zang. Dans. L.B.B.P. v. d. A. Wonlngrull Den HaagLel den. Aangeb. vrije portiekéta ge .5 k. en keuken h.pr f.34 p. m„ gezocht kleine vrlle wo ning. Voorschoten. Leldseweg 237. Tel. K. 1717 No. 535. SLEUTELTJES worden dagelijks opgenomen, wanneer voldoende ruimte beschikbaar ls. Ze mogen hoogstens 30 woorden groot zijn (een woord maximum 12 letters) De prjjs bedraagt f 1-50 bij vooruil betaling Een bewysnummer (10 cent) li niet in de prijs inbegrepen. Porto voor toezending nura- m«r brieven 20 cent extra llllllillUUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIÜIII

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 6