70 km2 voorlopig aan Nederland loegevoegd Nanking in handen der communisten ER HANGT IETS IN DE LUCHT! Grenscorrecties vanmorgen zes uur van kracht Plaatselijke besturen berusten bij Landdrosten WEERBERICHT PÈ NAAR VHeerenberg EMMERIl^Si Hjjfenrath X JlfTARDH ///aA ^Hillersber >§chinyeld' Er hangt iets in de lucht! Men kan het voelen, men kan het ruiken, maar men kan niet definiëren, wat het nu precies is. Hardnekkig houden de geruchten aan, dat Moskou het roer om wil werpen en de blokkade van Berlijn opheffen om zodoende de weg te effenen voor nieuwe besprekingen met het Westen. En deze geruchten zfjn niet geheel op woestijn zand gebouwd, want dan zou van di verse zijden wel een volslagen ontken ning zijn gevolgd. En dat is geenszins het. geval Londen zowel als Parijs zijn zodanig negatief, dat men instinctmatig aan voelt, dat er tussen Moskou en Washing ton wat gaande is, al kan niet worden aangeduid, waaruit dit bestaat. Op zich zelf behoeft dit geen verba zing te wekken, want de positie der Sovjets is in menig opzicht precair ge worden. Een oorlog wil Moskou niet wagen, dat is geen nieuw gezichtspunt. Ware het anders, dan zou het immers thans de tijd daarvoor zijn, nu welis waar het Atlantisch pact is afgesloten, doch de uitwerking daarvan in de vorm van bewapening der deelnemers door Amerika nog niet heeft plaats gevon den. Heeft deze bewapening straks wel plaats gevonden, dan staat de Russi sche zaak er heel wat slechter voor Bovendien tracht Moskou door „vre descongressen" propaganda te maken, ook buiten de kring van direct com munisten, en 't mag verbazing wekken, dat nog zovele mensen van naam zich voor het communistische karretje laten spannen. Zelfs al wil men en dat is volkomen te begrijpen zich uitspre ken voor de vrede, dan dient men er toch zorgvuldig voor te waken, dat men niet gebruikt wordt voor propaganda van Moskou! En warempel, het spel letje der Stalinisten was toch te door zichtig in dit opzicht, om er in te vlie gen. Het congres te Parijs spreekt dan ook voor zich zelf. Het is niet dan commu nistische zienswijze, wat de klok daar slaat. Hoogstens kan men er nog van zeggen, dat trots dit feit toch wel de vredesdroom van duizenden daar tot uitdrukking wordt gebracht! Als gevolg van een en ander mag men echter gerust concluderen, dat het Moskou, als het werkelijk oorlog wilde, de forcering daarvan moeilijker in plaats van gemakkelijker wordt ge maakt De taktiek, door Moskou gevolgd, heeft averechts gewerkt. In alle landen van West-Europa is de vijfde colonne verzwakt. De strijd om Berlijn is op een fiasco uitgelopen. De luchtbrug heeft alle verwachtingen der commu nisten de bodem ingeslagen. Zelfs doet de tegenblokkade zich zo geducht voe len. dat de vraag gewettigd is, of niet lec'ntstreeks van een nederlaag moet worden gesproken. Oost-Duitsland verkeert economisch in een zeer ongunstige positie en de diverse satelliet-landen der Sovjets zijn in dezelfde ongunstige omstandigheden terecht gekomen. Slechts met moeite kunnen zij zich boven water houden. Daarnaast is alle actie der Kominform tegen maarschalk Tito op niets uitge lopen en al moge de heerser over Zuid- Slavlë zich dan officieel nog altijd com munist noemen en zowel tegen West als tegen Oost stelling nemen, toch heeft hij maar al te zeer naar voren gebracht, dat hij gaarne met het Westen in han delscontact wil treden Voeg daarbij ten slotte de niet te miskennen uitwerking van het Marshall plan en het bereiken van het Noord- Atlantisch pact, het laaste als direct gevolg van de dreiging van achter het IJzeren Gordijn. Moskou's taktiek heeft gefaald! En dus moet roer worden gewend en toenadering worden gezocht. En dat Moskou daarmede doende is, mag als zeker worden aangenomen, ook al is niet precies te zeggen, welke kanalen daarvoor worden gevolgd en hoe deze pogingen verlopen. Het kon zelfs wel eens zijn, dat Mos kou het te ver heeft laten komen om thans nog goedkoop tot zijn doel te ge raken. De ontwikkeling van zaken is immers voor Amerika wel zo gunstig, dat Washington de voet zeer strak zou kunnen houden. De wereld is vol geruchten en tal van gissingen worden gemaakt, zoals in de gegeven omstandigheden niet anders te verwachten is. Onnodig te zeggen, dat men verstandig doet, rustig af te wachten en zich niet te zeer te verdie pen in de veronderstellingen, die aller- wege de wereld in worden geslingerd. Iaat ons gelaten afwachten, wat zich ten slotte als „feit" zal aandienen en niet vooruit lopen op de komende ge beurtenissen. Ook al menen wij, dat er iets op til is, want: Er hangt iets in de lucht! VEEL SUIKERBIETEN DIT JAAR! Dg suikerbietenuitzaai in ons land heeft dit jaar een recordomvang be reikt. Tegen gemiddeld 50.000 HA. in de laatste jaren bedraagt het areaal thans mer dan 65.000 H.A. Bij normale weersomstandigheden kan zulks dit na jaar recordcampagnes in de suikerfa brieken ten gevolge hebben. 9 a 10.000 nieuwe inwoners (Van onze Parlementaire redacteur) Om 6 uur Ned. Tyd vanmorgen ging op elk der 20 punten, waar de Neder lands—Duitse grens een technische correctie ondergaat, een Nederlands waterstaatsambtenaar met 'n Engels deskundige van de bezettingsautoritei ten rond, om het aan Nederland voorlopig toe te voegen gebied proviso risch af te palen. r Om 12 uur vanmiddag trokken de Nederlandse gezagsdragers het afge paalde gebied binnen, waarmede de Nederlandse gezagsuitoefening: daar 'n aanvang nam. In het Nederlands en in het Duits was een proclamatie aangeplakt, die als volgt luidde: 1 Proclamatie Krachtens overeenkomst tussen de regeringen van de Ver. Staten van Amerika. Frankrijk, het Ver. Ko ninkrijk, België, Luxemburg en Ne derland is het gebied tot aan de nieuw uitgezette grens voorlopig toegevoegd aan Nederland. In en over dit gebied heeft de Duitse overheid geen bevoegdheid meer. Het gezag wordt door het Nederlandse bestuur uitgeoefend. In beginsel is 't Nederlandse recht van toepassing. Het plaatselijk be stuur berust bij de Landdrost. Bescherming van persoon en goe deren wordt volgens de Nederland se wet gewaarborgd. Het maatschappelijk verkeer vindt normaal voortgang. De Minister van Binnenlandse Zaken. Deze regeling was mogelijk geworden door het snelle werken der autoriteiten te Den Haag. Donderdag nam, gelijk gemeld, ook de Eerste Kamer 't mach- tiglngswetje aan, nadat nog diezelfde avond door HM. de Koningin werd getekend. Gisteren kwam het in het Staatsblad en trad daarmede in wer king. Heden verscheen het K.B., waar toe het wetje de regering machtigde. Bij dit K.B. worden de voorlopige voorzieningen getroffen in verband met de technische grenscorrecties, vastge steld bij het Protocol van Parijs d.d. 22 Maart JU Naar bekend, moet binnen zes maan den een wetje worden ingediend ter be krachtiging van deze voorzieningen. Te zijner tyd zal pas worden beslist, en eventueel bij de wet vastgelegd, of de betrokken stukjes grond inderdaad bij het Nederlandse grondgebied zul len worden ingelijfd. Momenteel gaat slechts de gezagsuit oefening op de Nederlandse autori teiten over. Het K.B. zegt dan ook, dat „de ge bieden, te rekenen van 23 April 1949, te zes uur voormiddag, worden geacht te behoren tot het grondgebied van het Rijk". De feitelijke souvereiniteit werd op dat moment overgedragen, en de be trokken gebieden administratief en le gislatief in het Nederlandse Rechtsbe stel ingepast. In beginsel gaat men uit van de toepasselijkheid van het Neder landse recht, waarop eventueel uitzon deringen worden toegelaten. Aan de volgende gemeenten wordt een stukje toegevoegd: Beerta, Belling- wolde, Vlagtwedde, Denekamp, Losser, Eibergen, Dinxperlo, Millingen, Ubber- gen, Ottersum, Bergen, Arcen, Velden, Ubach over Warms, Eijgelshoven, Kerk- rade en Vaals. Die stukjes „worden geacht" deel uit te maken van genoemde gemeenten, met dien verstande, dat de betrokken burgemeester er optreedt als Landdrost. Daarnevens zijn ingesteld het Drost ambt Elten (tussen Lobith en 's Heren berg) en het Drostambt Tüddern. bij Sittard. In Vlagtwedde en Kerkrade, waar men gemeentepolitie heeft, wordt deze politie belast met de handhaving van orde en veiliglieid. In de overige ge meenten berust deze bij de Rijkspoli tie. C0RRECTIE'S Qnpf°" NEDER Lr DUITSE GRENS V//,\ Nederlands gebied a Kleine correcli» f ■Min Meer omvangrijke correctie OIRECTIC VAM 01 WATERSTAAT_MAART j«49 DWaidfeucht In de beide Drostambten zorgt de marechaussee voor de orde. De Drosten, naar gemeld resp. de he ren Blaauwboer en Dassen, hebben elk een secretaris plaatsvervanger en zo no dig secretarie-ambtenaren tot hulp. Het onderwijs geschiedt voorlopig in het Duits. Alle voorlopig toegevoegde stukjes grensgebied beslaan in totaal een op pervlakte van 26 vierkante mijl. dat is nog geen 70 vierkante kilometer, met een bevolking van nog geen 10.000 zielen (Den Haag meet 66 vier kante kilometer en telt 540.000 zie len). Heden verschijnt een Staatsblad met de financiële bepalingen inzake de geldzuivering. bepalingen over de bevol kingsboekhouding en over de distribu tieregelingen. Dit alles is in beginsel precies als in Nederland, en de getrof fen maatregelen zijn zo geredigeerd, dat de doorvoering zo snel mogelijk en zonder overlast kan geschieden. De afpaling der grenzen, die heden ochtend plaats had, zal binnen onge veer 14 dagen worden gevolgd door een •demarcatie door een gemengde commis sie. Over de samenstelling dier Com missie liet men zich te bevoegder plaat se nog niet uit. Ook over het Paryse Protocol wilde men pas inlichtingen verschaffen, na dat dit aan de Staten-Generaal zou zijn bekend gemaakt. Tegen het binnenkomen van Duit sers in de toegevoegde gebieden, die daar niet thuis behoren, is gewaakt door het vaststellen van een datum, waarop men daar zijn domicilie gehad moet hebben, wil men als bewoner aan gemerkt worden. Ook het binnenkomen van Neder landse recht betreft, worden de verkre- kan slechts op tot nu toe geldige grens- papieren, en overigens in overeenstem ming met getroffen regelingen, te tref fen door de landdrosten (burgemees ters), geschieden. Wat de invoering van het Neder lands recht betreft, worden de verkre gen burgerlijke rechten ter plaatse na tuurlijk gehandhaafd. Dit geldt het personen-, familie- en zakenrecht. Adoptie bv. die wij niet kennen, zal in de toekomst daar niet meer mogelijk zijn. Maar wat op dit gebied reeds be stond. blijft gehandhaafd. Verkoop van onroerend goed zal voorshands (gedurende zo kort moge lijke tijd) verboden zijn, teneinde mis bruik van de abnormale omstandighe den te voorkomen. GRENSAFBAKENING GESCHIEDDE RUSTIG. Uit Zevenaar vernemen wij, dat vanmorgen om zes uur Nederlandse en Engelse autoriteiten in gezelschap van enkele Duitsers, bij Lobith be gonnen zijn met het afbakenen van de nieuwe grens. Hiervoor werden rocd-witte vlaggetjes gebruikt. Het afbakenen geschiedde rustig en zon der stoornissen. OVERWEGEND ZONNIG. Dï Bilt verwacht tot morgenavond: Vannacht weinig wind met tegen zonsopgang vorming van plaatselijke mistbanken. Morgen overdag droog en overwegend zonnig weer met matige wind tussen Zuidwest en Zuid. een iets hogere temperatuur dan vandaag. 6Opgemaakt te 10 uur). 24 APRIL. Zon op: 5.26 uur; onder: 19 52 uur. Maan op: 4.34 uur; onder: 15.45 uur (LK.). Hoogwater te Katwijk te 1.23 en 13.39 hur. (25 April te 2.06 en 14.15 uur). Dit nummer bestaat uit acht pagina's. De bij de grenscorrecties betrokken gebieden zijn: Van Noord naar Zuid: 1. Een onbewoonde gebiedstrook van 0.56 KM2 tussen Nieuwe Statcnzijl en Nieuweschans, waardoor verbetering van de Westerwoldsche Aa mogelijk wordt 2. Onbewoonde strookjes met een totaal oppervlak van 0.30 KM2 tussen Nieuweschans en Ter Apel, strekkende tot verbetering van de Moersloot en ke ring van het veldwater uit het Boer- tanger Moor. 3. Onbewoonde strookjes ter weers zijden van het kanaal Almelo—Nord- horn ter grootte van 0.03 KM2 waar door een waterstaatkundige verbetering van de Rammelbeek en een vergemak kelijking van het douanetoezicht op de grensweg mogelijk wordt. 4. Grensstrook ten Noord-Oosten van Losser ter grootte van 1.00 KM2 met een totaal bevolking van 10 personen, strekkende tot verbetering van de Din- keL 5. Grensweggetje bij Rekken ten Zui den van Haaksbergen. 6 Onbewoonde strook bij Rekken (Slemphuettej ter grootte van 0.09 KM2 strekkende tot verbetering van de stroomloop van de Ramsbcek. 7. De door ongeveer 350 personen be woonde Duitse bebouwing, aangrenzend aan Dinxperlo, ter grootte van 0.64 KM2. 8. D" Grensinham bij Elten ter grootte van 19.54 KM2 met een totaal aantal inwoners van ongeveer 3500, waardoor aanzienlijke waterstaatkundi gc, verkeers- en douanetechnische ver beteringen mogelijk worden. 9. Grensweggetje bij Millingen. 10. Een door ongeveer 40 personen bewoonde strook tussen Beek en VVyler- berg, waardoor het douanetoezicht wordt verbeterd 11. Grensweggetje bij Mook. 12. Onbewoond strookje bij Ottersum ter grootte van 0.05 KM2 van douane- technisch belang. 13. Grensweggetje bij Siebengcwald. 14. Twee strookjes ten Noorden en ten Zuiden van Arcen resp. groot 0.40 en 0.41 KM2 met een totaal van 60 in woners, strekkende tot verbetering van het douanetoezicht. 15. De hals van Sittard ter grootte van 41.34 KM2 bewoond door ongeveer 5000 personen, waardoor belangrijke ver beteringen van verkeerstechnisch belang mogelijk worden. 16. Grensweggetje bij Ubach. 17. Gebiedsstrook bij Rimburg en Kerkrade ter grootte van 0.88 KM2 be woond door 130 personen, waardoor wa terstaatkundige verbeteringen aan het riviertje de Worm en vergemakkelijking van het douanetoezicht mogelijk wor den. 18. Opheffing van enkele douane- technische anomalieën in Kerkrade. 19. Gebiedsstrook bij Vaals ter groot te van 0.11 KM bewoond door 110 per sonen tot verbetering van het douane toezicht Waar blijft Uw oplossing? Het aantal oplossingen van onze feuilleton-rebus, dat ons tot dus verre bereikte, heeft onze ver wachtingen reeds verre overtrof fen. Hedenmorgen waren het er al meer dan 603, hetgeen met het oog op de inspanning en het ge duld, welke de oplossing van deze puzzle van onze abonné's vergde, uitzonderlijk veel maf worden ge noemd. Maandagmiddag om 12 uur is het uiterste tijdstip, waarop inzendin gen worden ingewacht. Wij zijn benieuwd naar het uit eindelijke totaal! Paleis Soestdijk had gisterochtend een vreedzame inval van de politie te door staan. De dienaren van de H. Hermandad, die tijdens de inhuldigingsfeesten geen gelegenheid hadden hun hulde aan de nieuwe vorstin tp betuigen, kregen thans de kans hun aanhankelijkheid te uiten. De Nederlandse politiezangver- enigingen en -muziekcorpsen brachten H.M. een aubade, die ook door de oud ste drie prinsesjes op het bordes van het Dalels werd gevolgd. Namens de ge zamenlijke politiecorpsen bood de hoofd commissaris van de Amsterdamse politie de heer H. A. J. G. Kaasjager, de Koningin een bloemenmand aan. Bezoek van prins-regent Karei van België aan koning Leopold In de loop van de volgende week zal prins-regent Karei koning Leopold in Zwitserland ontmoeten, zo wordt in wel ingelichte kringen vernomen. Waar schijnlijk heeft het onderhoud plaats op de Belgische legatie te Bern. Tijdens de laatste kabinetsraad zou besloten zijn, dat de eerste minister en minister van justitie, tijdens het on derhoud in Bern aanwezig zullen zijn. TRUMAN PLEIT VOOR VERPLICHTE MEDISCHE VERZEKERING. President Truman heeft in een spe ciale boodschap aan het Coasres aange drongen op Invoering van verplichte me dische verzekering als opderdeel van een nieuw nationaal gezondheidsplan. Er zou een systeem moeten komen, waar bij de regering de rekeningen voor me dische hulp betaalt uit een fonds, dat wordt opgebracht door een speciale be lasting. Verder deed Truman aanbeve lingen tot verbetering op verschillend gebied van de gezondheidszorg in. het algemeen. Men verwacht een bittere striid in het Congres over Trumans voorstellen. Het Amerikaans medisch verbond is reeds een campagne tegen de plannen van Truman begonnen. Toch zal de strijd worden voortgezet De oommunistische troepen begonnen vanochtend vroeg Nanking binnen te trekken. Alle verantwoordelijke amb tenaren hebben thans de stad verla ten. De nationalistische verdediging aan de Jangtse-linie is ineen gestort. Het publiek zoekt in verlaten hui2en en winkels naar voedsel en andere waardevolle artikelen. Ramen en deuren worden ingetrapt. Naar verder verluidt, hebben de com munisten vanochtend de buitenwijken van Woesih bereikt, een belangrijke stad aan de spoorlijn, 120 km. ten Z.O. van Nanking. Door bezetting van de stad zouden de spoorwegverbindingen met Sjanghai worden afgesneden. De na tionalistische regering heeft een spe ciaal vliegtuig naar Peiping gezonden om de vredesdelegatie af te halen, die er niet in is geslaagd tot een vredes regeling met de communisten te komen. Nieuwe nationalistische hoofdkwar tieren zijn gevestigd te Tsjangsja, de hoofdstad van Hoestan, en teHangtsjou. Voor beide steden geldt de staat van beleg Nader wordt gemeld, dat de nationa listen de stad Woehoe, 100 km. ten Z.W. van Nanking, hebben ontruimd. Voor de bezetting van Nanking is een officiële verklaring uitgegeven, waar in wordt gezegd dat de Chinese natio nale regering de stryd tegen de com munisten tot het bittere einde zal voortzetten. Generaal Ho jing-tsjin is gelijktijdig tot minister van defensie en tot opper bevelhebber van alle strijdkrachten der Chinese regering te land, ter zee en In dp lucht benoemd Een kern-formatie van de staf van het Chinese ministerie van defensie is te Sjanghai aangekomen om aldaar een tijdelijk hoofdkwartier van het Chinese nationalistische leger te vestigen. De archieven van het ministerie van financiën en van de uitvoerende raad van de regering zijn eveneens naar Sjanghai overgebracht. In Noord-China zijn communistische troepen er in geslaagd door te dringen in de ommuurde stad Taijoean, de hoofdstad van de provincie Shansl, die zij reeds gedurende acht maanden had den belegerd. Gemeld wordt, dat generalissimus Tsjang kai-sjek vanuit de in het Noord- Westen van de provincie Tsjekiang ge legen haven Mingpo naar Hangtsjou is gevlogen, waar hij besprekingen zal voe ren met de waarnemende Chinese pre sident Li tsoeng jen en met andere nationalistische leiders, die, naar men verwacht, zullen beslissen of Tsjang kai-sjek wederom het presidentschap en de jeidjng over de regeringstroepen op zich zal nemen. Schuman over het Duitse probleem De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Robert Schuman, heeft op een persconferentie verklaard, dat de drie Westelijke geallieerden steeds bereid waren viermogend-hedenbesprekingen met de Sovjet-Unie te hervatten, mits de „Perlijnse blokkade" eerst werd op geheven. De door de drie Westelijke mogend heden in Juni JJ. te Londen genomen besluiten over Duitsland, evenals die van Washington, zouden ten uitvoer worden gebracht, ongeacht of er vier- mogendheden-besprekingen werden ge houden of niet. „Natuurlijk zouden sommige plannen gewijzigd kunnen worden, wanneer de Sovjets met nieuwe voorstellen zouden komen, die aanvaardbaar zijn voor de drie Westelijke geallieerden" aldus voegde Schuman er aan toe- Verder verklaarde hij „Duitsland zal niet herbewapend worden Alleen gewa pende mogendheden kunnen lid zijn van het Atlantisch pact". De V.N. en Hongarije en Bulgarije IN SEPTEMBER WEER AAN DE ORDE. De kleine politieke commissie van de V. N. heeft zich uitgesproken tegen het zenden van een commissie van on derzoek naar de processen tegen kar dinaal Mindszenty en de Bulgaarse pre dikanten. Het daartoe strekkend voor stel van Australië en Cuba werd ver worpen met 30 tegen 4 stemmen, bij 18 onthoudingen en 6 absenten. De com missie besloot, dat ter zake van de processen gehandeld moest worden vol gens de bepalingen van de vredesver dragen. De Sovjet-unie en andere Oost-Euro- pese landen verzetten zich tegen deze beslissing, die genomen werd met 34 tegen 6 stemmen, by 11 onthoudingen. In de aangenomen resolutie, oorspron kelijk door Bolivia voorgesteld, spreekt de commissie haar „diepe bezorgdheid" uit over „de zware beschuldigingen, welke tegen de regeringen van Bulga rije en Hongarije zfjn ingebracht over onderdrukking van mensenrechten en fundamentele vrijheden. „De resolutie vestigt de aandacht van Bulgarije en Hongarije op hun verplichtingen vol gens de vredesverdragen en verklaart, dat de kwestie op de agenda gehouden zal worden voor bespreking door de al gemene vergadering op haar bijeen komst in September. Bulgarije heeft de Britse en Ame rikaanse nota's, waarin er tegen gepro testeerd werd dat de regering te Sofia de clausules van het vredesverdrag be treffende de „vrijheden" had geschon den. van de hand gewezen. In het Bul gaarse antwoord worden de nota's „on vriendschappelijke propaganda tegen Bulgarije" genoemd en bestempeld als „inmenging in de binnenlandse aange legenheden van Bulgarije". Een Perzisch militair gerechtshof heeft twintig leiders van de Toedeh-partlJ veroordeeld tot vonnissen, variërend tus sen één en tien Jaar gevangenisstraf. De Toedeh-partlJ is een verbóden uiterst linkse groepering, waarvan een lid Ln Februari een aanslag op de Sjah pleegde. ONZE VERLIEZEN De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende ver. liezen in Indonesië zijn gerappor teerd: Kon. Marine: Serg. vliegtuig telegrafist D. H. Berkhout. Rotterdam. Mar. 1 z.m. A. A. Buys. Koewacht (Z.). Kon. Landmacht: Sold. H. J. Pape. Ouderkerk a. d. Amstel (gem. Nieuwer-Amstel). Sold. Ie kl. A. van Houten, Am sterdam. Sold. Ie kl. D. de Vries, gemeente Gorssel. Sold. Ie kl. J. den Das, Anna- Paulowna. Serg. C. A. Edens. Groningen. Sold H. van Hoogdalen, Schiedam. Korp. E. Winsink, Amersfoort. Ie luit. jhr C F. M I van Nispen tot Pannerden. Renkum. Majoor F. T. Venema. Westerlee (gem. Scheemda). Kon. Ned. Ind. Leger,: Man. sold. 2e kl. Inf. L. Hinonaung. Indonesië. Soend. sold 2e kl. inf. Amir Bin Dahari. idem. Soend. korp. Inf. Naiksan, idem. Soend. sold 2e kl. Raden Pandji Bin Raden Endlong, idem.. Nias sold. 2e kl. Inf. Boejoeng Hari idem. Landwacht sold. Adlpariro, idem. 88ste Jaargang ZATERDAG 23 APRIL 1949 No- 26674 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst «B J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f 4J5 per kwartaal; 32 cents per week Telefoon Dir en Adm.: 25041: Red 21507 Witte Singel 1, Lelden - Giro no.: 57055

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 1