Nederland accoord mei terugkeer Rep. Regering naar Djokja VOLVET «op! UIT DE OMSTREKEN UIT DE RIJNSTREEK Beurs van Amsterdam DONDERDAG, 21 APRIL Mits bindende verklaring beide I andere punten ter conferentie te Batavia In de bijeenkomst, die de Nederland se en Republikeinse delegaties heden onder auspiciën van de UNCI heeft gehouden, heeft dr van Royen ver klaard: .De Nederlandse Regering is bereid in te stemmen met de terug- I keer van de Republikeinse Regering I naar Djokja .mits een bindende ver klaring verkregen wordt over beide andere onderwerpen, namelijk, dat de Republikeinse Regering de gewapende aanhangers zal bevelen de guerilla te I staken en samen te werken bij het I herstel van de vrede en de handhaving I van orde en rust en ten tweede, dat I overeenstemming bereikt wordt be- I treffende de tijd en de voorwaarden I voor de ronde tafel-conferentie te Den Haag". I Hij zeide. dat de Nederlandse delega- I tie krachtige pogingen heeft gedaan om I in details te antwoorden op de punten. I die Zaterdag naar voren zijn gebracht I door de Republikeinse delegatie. Hoewel I het Nederlandse antwoord nog niet vol- I ledb was. zo zeide hij. was het toch I vollediger dan hi1 verwacht had dat op I dit ogenblik mogelijk zou zijn. I Moh Rum zeide de indruk te hebben I gekregen, dat de informele besprekingen I tussen de partijen in een gunstige sfeer waren gehouden, die het beide mogehik I maakte opheldering te verkrilgen over de twee standpunten. Hij zeide. dat zyn delegatie de Nederlandse gezichtspunten, die in de zitting van heden door de Ne derlandse delegatie waren ingediend, in beschouwing zou nemen en in de vol gende bijeenkomst zou antwoorden. De woordvoerder van de UNCI meen de dat de volgende zitting niet voor de volgende week zou worden gehouden. Ds D. J. Vossers bedankt voor beroep Naar wij vernemen heeft ds D. J. Vossers. Ned. Herv. predikant te dezer stede, bedankt voor het beroep van de Ned. Herv. Gemeente te Utrecht. Ned. Herv. Diaconie koopt „Huize Vreewijk" aan WORDT INGERICHT ALS TEHUIS VOOR OUÖEN VAN DAGEN. Naar wij vernemen heeft de Ned. Herv. Diaconie te dezer stede „Hui ze Vreewijk" in de Vreewijkstr. 8 aangekocht, eertijds bewoond door prof dr H. M. van Nes. Het ligt in de bedoeling, dat dit pand zal worden ingericht als te huis voor ouden van dagen. Daar toe zal het echter eerst een be langrijke restauratie moeten on dergaan, waarna er plaats zal zijn voor pl.m. 20 ouden van dagen. Zoals bekend beheert de N.H. Dia conie reeds vele jaren het Geref. Minnehuis aan de Kaarsenmakers- straat. N. J. SWIERSTRA 70 JAAR. Hedenmorgen vond in het Prenten kabinet in de intieme kring van stu denten in de kunstgeschiedenis een hul diging plaats van de heer N. J. Swler- i stra, die heden zijn 70ste verjaardag mocht vieren. Prof. dr H. van de Waal, directeur van het Prentenkabinet, wees er in zijn toespraak op, dat men wel zeer ver in de geschiedenis van de Leidse Acade mie moet teruggaan om een student te vinden, die nog op zijn 70ste Jaar zich met zo veel enthousiasme aan de studie in de kunstgeschiedenis wijdt. Voorts herinnerde spreker aan de vriendschap pelijke omgang van de heer Swierstra met zijn „jongerejaars", die hun mede studiegenoot beneden om zijn kennis van oud-Leiden. Een hartelijk woord van gelukwens sprak vervolgens de jongste student uit het gezelschap de heer C. Visser, die zjjn felicitaties met het aanbieden van een geschenk der studenten deed ge paard gaan. Met een kort woord dankte de heer Swierstra voor deze door hem op hoge prijs gestelde huldiging. Personenauto met 6 inzittenden omver gereden ALS DOOR EEN WONDER LIEP NIEMAND LETSEL OP. Hedenochtend vond op het kruispunt De Laat de Kanterstraat/Thorbecke- straat een ernstige aanrijding plaats, waarbij het een wonder mag heten, dat zich hierbij geen persoonlijke on gelukken hebben voorgedaan. De heer Heijdeman, leraar aan de Ambachtsschool, die met zijn collega, de heer Van Meurs en hun dames juist van de Van de Brandelerkade was gestart voor een reis naar Meppel, kwam op dit punt in botsing met een uit de richting Zoeterwcudse Singel komende nieuwe Vauxhall. bestuurd door de heer De Best van de Witte Singel en waarin mede 3 volwassen personen en twee kinderen waren ge zeten. De aanrijding was zo hevig, dat de auto van de heer De Best werd geschept, omsloeg en in tegenoverge stelde richting kwam te staan. Dank zij het feit, dat door de botsing het noodluik van de auto opensloeg, kon den de inzittenden, die uiteraard he vig waren geschrokken, zich door het dak in veiligheid stellen, waardoor de schade beperkt bleef tot een zwaar ge havende wagen. De auto van de heer Heijdeman, welke aan de voorzijde werd beschadigd, kon nog op eigen kracht wegkomen, doch van 'n tochtje naar Meppel moest worden afgezien. Ook de heer De Best, die met zijn familie naar Eindhoven moest, zag zijn reisplan voortijdig geëindigd. KYXOLOGENCLUB „RIJNLAND". Bovengenoemde club hield gister avond een ledenbijeenkomst in de bo venzaal van café-restaurant ,.In den Vergulden Turk". Na een korte inlei ding door de voorzitter, dr ir P. C. Lindenbergh. was het woord aan prof. dr D. s. Donath. hoofdredacteur van -De Hondenwereld", oud-lid van de Raad van Beheer en een bekende fok ker van windhonden, die op onderhou- oende en leerzame wijze vertelde van de omstandigheden waaronder wind honden in Indonesië leven, de voe dingsproblemen ed. Een film verdui delijkte het gesproken woord. Tot be sluit van de met grote aandacht ge volgde causerie. v> _.d nog een filmpje vertoond over Bah. De 'heer Linden- t^rgh vertolkte aller dank en waarde ring, Bollenvelden komend weekeinde het mooist De narcissen zijn thans uitgebloeid. De hyacinthen staan in volle bloei, evenals de vroege tulpen. Rondom Noordwijkerhout staan zelfs al veldjes late tulpen in bloei. Men kan wel zeg gen. dat de velden as. weekeinde het mooiste zullen zijn. Mozaïeken worden dit weekeinde gelégd in Hillegom, Llsse, Noordwijkerhout, Sassenheim, Voorhout en Warmond. Het grote bloemencorso a.s. Zaterdag belooft schitterend te worden. Wij brengen in herinnering dat het corso vanaf 11.30 uur in het Sport park te Lisse wordt opgesteld, vanwaar het te 13.30 uur vertrekt via de Rijks weg naar de grens Hillegom/Benne- broek, waar het corso keert, via Hille gom, Lisse, door Sassenheim trekt, waar gekeerd wordt bij café de Uiver, om dan te 17 uur weer in het Sportpark te Lisse te worden terugverwacht, alwaar de prijsuitreiking zal plaats vinden. Stoptreinen op de dag van het Corso Zaterdag a-s. zullen de spoorwegen in verband met het grote bloemencorso in de bollenstreek stoptreinen laten rijden tussen Haarlem en Leiden, die resp. in Amsterdam en Den Haag vertrekken en aankomen. De vertrektijden uit Den Haag zijn: 13.00, 13.56. 14.51, 15.51 en 16.51 uur. De vertrektijden uit Amster dam zijn: 12.39, 14.39, 15.39 en 17.39, waarbij nog twee stoptreinen om 13.56 en 16.56 uit Haarlem vertrekken. KATWIJK AAN ZEE Chr. Middenstandsvereniging De Chr. Middenstandsvereniging kwam gisteravond in Casa Cara in ledenver gadering bijeen. De voorzitter de heer C. van Tongeren opende en deelde mede, dat de heer A. Brouwer voorzitter van de K.M.C. wegens ziekte niet aanwezig kon zijn om de plannen voor de even tueel te houden tentoonstelling toe te lichten. Het gemeentebestuur was ver tegenwoordigd door wethouder H. P. Bloot. De voorzitter deelde het een en an der mede over de te houden vlaggetjes winkelweek. De vissers vertrekken 16 Mei reeds naar IJmuiden. De autobussen ver trekken op 17 Mei des nachts om 4 uur met belangsteUenden voor de uit vaart der haringvloot en gaan om 10 uur des morgens terug. De vloot vaart des morgens om 6 uur uit. Spr. zei, dat als de eerste nieuwe ha ring in Katwijk komt deze officieel in ontvangst zal worden genomen. De heer B. G. Lammens bracht naar voren welk een groot belang de midden standers zoude» hebben, als wij hier de zeehaven hadden. Nu wordt er elders voor duizenden guldens aan levensmid delen en andere zaken besteed. Ook deel de de heer Lammens mede. dat de NC RV op 12 Mei een spraakwaterval zal houden met 4 schippers van loggers uit Katwijk aan Zee, IJmuiden, Schevenin- gen en Vlaardingen. Het onderwerp van dat gesprek staat in verband met de visserij. De heer Van Tongeren deed nu me dedelingen over het plan om hier een middenstandstentoonstelling te houden. De K.M.C.die in haar kort bestaan al veel dingen heeft* verricht, kwam met het plan om deze tentoonstelling te or ganiseren. In verscheidene plaatsen, zo als Zaltbommel, Alphen en Llsse is reeds met succes een tentoonstelling gehou den. Wat daar kan, zal hier ook kun nen. De K.M.C. heeft reeds plannen ge maakt, maar spr. legde de nadruk er op, dat nog niets definitief besloten is. Men had zich dan voorgesteld om de tentoonstelling te houden van 413 Augustus. Des Zondags zal zij gesloten zijn en er zullen geen kermisvermaken aan verbonden zijn. De oppervlakte van de stands zou bedragen 1500 M2 en de gehele oppervlakte van de drie tenten 2500 M2. De heer H. P. Bloot deelde mede, dat het gemeentebestuur zijn volle mede werking zal verlenen. De vergadering bleek met een en ander accoord te gaan. De heer W. van Beelen sloot met dankgebed. Programma bevrijdingsherdenking en verjaardag Koningin De Oranjevereniging heeft het pro gramma samengesteld van de feeste lijkheden en plechtigheden ter gelegen heid van de verjaardag van Koningin Juliana, bij de herdenking van de ge vallenen en bij die van de bevrijding. Dit programma vermeldt: Zaterdag 30 April: 2 uur Ringrijden op versierde fietsen voor meisjes boven 14 jaar op de Ka- rel Doormanlaan. 2 uur wedstrijd in het langzaam rijden op de fiets op de Karei Doormanlaan. 3 uur veteranen- voetbal tussen Quick Boys en Katwijk op Q B -terrein. 3 40 uur handbahved- strijd tussen dames Katwijk 1 en S.R. uit Den Haag. 4.30 uur voetbalwed- j strijd tussen Q.B. 1 en een later te noemen elftal. 7.45 uur muziekuitvoe ring van U.N.I. op Ulo-schoolplein Voorstraat. 10 uur vreugdevuur cp 't strand voor de Varkevisserstraat. Woensdag 4 Mei Dodenherdenking. Nam. 6 uur vlaggen halfstok. 7.30 u. stille tocht naar het monument bij hat Raadhuis. 8 uur twee minuten stilte. 3.30 uur interkerkelijke bijeenkomst in de Nieuwe Kerk ter herdenking der ge vallenen. Donderdag 5 Mei. 7.30 uur muziek van U.N.I. van de torentrans. 9.30 uur sprookjesdptocht van de schoolkinderen. Opstelling op het Ulo-schoolplein. De burgemeester heeft een prijs uitgedoofd voor de mooiste wagen. 11 uur wielerwedstrijd op gewone fietsen. Hetzelfde parcours als verleden jaar. 11 uur ringrijden op het losse paard op de .Boulevard- 11 u. stoelendans voor meisjes op de Boule vard, 2 uur vrije optocht. Opstelling Karei Doormanlaan. 4 uur ringrijden voor paren met versierde sjezen op de Boulevard. 4.30 uur mastklimmen cp de Boulevard. 4.30 uur touwtrekken op de Boulevard. 8 uur lichtstoet en lam- picnoptocht. Opstelling Karei Door manlaan. 9.45 uur muziekuitvoering van U.N.I. in de muziektent. 10.30 uur vuurwerk cp de Boulevard ten Zuiden van de Voorstraat. De collecte ten bate van het opvoe dingsgesticht Valkenheide bracht in Katwijk aan Zee f. 288.93 op. KATWIJK AAN DEN RIJN Een speldjesdag. gehouden ten bate van het Christelijk Opvoedingsgesticht „Valkenheide" braoht in onze plaats PP f. 60.92. NOORDWIJKERHOUT Buitengewone ledenvergadering der K.V.P. Gisteravond kwam de K.V.P. in bui tengewone ledenvergadering bij Brama bijeen. De voorz., de heer v. d. Klauw open de. Spreker zeide. dat deze avond het reglement nog eens onder de loupe moest worden genomen, omdat dit door het kringbestuur was afgekeurd. Ook haddensommige leden geprotesteerd tegen de redactie van art 12. dat al dus luidt: .,De candidatenlijst moet zodanig zijn samengesteld, dat 3 candi- daten moet voortkomen uit de land en tuinbouwende, 3 uit de werkne- mende en 2 uit de midden- of overige standen." Bij de bespreking bleek, dat werd In gelast een artikel, dat bepaalt dat sa menwerking dient gezocht te worden met andere in de gemeente bestaande afd.'der K.VJP. Hier wordt De Zilk mee bedoeld. Dit laatste lokte enige discus sies uit. Hierna kwam behandeling van art, 12 aan de orde. Het kringbestuur had gaarne, dat er een commissie zou wor den benoemd. Deze commissie moet voor de groslijststemming een advies uitbrengen. Deze commissie zou be halve uit het bestuur moeten bestaan uit 8 door de vergadering te kiezen leden. Deze 8 zouden dan over de ver schillende bevolkingsgroepen in de ver houding 3. 3, 2 verdeeld moeten zijn. Het kringbestuurslid, de heer Deren- berg, zet dan nog alles nader uiteen. Standenvertegenwoordiging is niet ge wenst, Wel moeten de candldaten een afspiegeling zijn van de bevolkings groepen in Noordwijkerhout. Er mag geen gekrakeel in de partij komen. Het advies, dat de commissie geeft, zal een advies blijven en geen bindend voor schrift. Bij overgrote meerderheid werd be sloten tot instelling van een advies commissie. Tot Donderdagavond 21 April zal gelegenheid zijn tot indiening van raadscandidaten. Als candidaat zijn reeds ingediend de heren J. v. d. Voet. H. Hachmang. J. Duivenvoorde, P. Wessels, P. A. Duivenvoorde, H.Jans sen G. v. d. Rotten, J. v. d. Burg, H van Denzen. C. Th. Willemse. J. de Klerk, J. R. Zonneveld J. P. v. d. Ploeg N. Hogervorst, A. J v'. Ruiten en G* Keyzer. Tot leden van de adviescommissie werden benoemd de heren: A. Meyer, C. J. van Pinksteren C. Meyland, H. Zuiderduin, A. Duivenvoorden c. Braun, A. Blaauw en Jac. v. Dièroen. Na de rondvraag wees het kringbe stuurslid op de taak van de commissie. 10 uur: Kleutertractatië, bij P. van Egmond in de Dubb. Buurt. 11 uur: Kleuterspelen onder leiding van mevr. DriebergenColijn, aan de Vliet Z.Z. van Kerkstraat tot Smid straat. 2 uur: Kinderspelen aan de Vliet Z.Z. 5 uur: Uitreiking prijzen der kinder spelen nabij de Muziektent. 6.30 uur: Voetbalwedstrijd. 8.30 uur: Opstelling Lampionoptocht voor alle deelnemers van 080 jaar aan de Vliet Z.Z. richting Smidstraat. 10 uur: Sluiting met muziek. Kinderen welke op de scholen gaan buiten het dorp en ook zij die dp" 1 April de school verlaten hebben, kun nen zich opgeven voor tractatie en deelname Kinderspelen bij een van de hoofden der scholen tot en met 26 April BUURTVER. „DE EENDRACHT". Gisteravond hield de Buurtver. „De Eendracht" haar jaarvergadering in de zaal Vliethof. De voorz. de heer D. van Biezen opende en betreurde, dat er zo weinig leden aanwezig waren en er zo weinig medewerking was van de leden. Verder bracht spreker naar voren dat de verlichting dit jaar eigendom der vereniging is geworden. Na zijn ope ningswoord gaf hij de secretaris de heer C. v. d. Meij gelegenheid tct het lezen der notulen en jaarverslag, waarna de penningmeester de heer A. Driebergen verslag uitbracht van de financiën. De kas sloot met een batig1 saldo van f. 79,87 Hierna werd overgegaan tot bestuurs verkiezing. Aftredend waren de héren A. Driebergen, T. de Kluiver en L. van Egmond, welke laatste twee mét grote meerderheid werden herkozen, terwijl de heer Driebergen zich niet herkies baar stelde. Tevens hadden de heren P. Lindhout en Freek v. Delft Az als bestuurslid bedankt. In deze drie vaca tures werden de heren Jac. v. Egmond, G. Postma en D. de Koning gekozen. VALKENBORG Groep Gemeente Belangen De groep gemeente-belangen hield in zaal De Vries een propaganda-avond, om tot oprichting te komen van een ver eniging, welke in de gemeenteraad haar afgevaardigde zal hebbén. Het voorlopig bestuur bestaat uit de heren M. H, v. Stijn, voorz.; T. v. Eden, G. v. Leeuwen en D. Rosmalen. De voorzitter opende de vergadering en betreurde de geringe opkomst. Werd bij de vorige gemeente raadsverkiezing uitgekomen met een z.g. wilde lijst, met resultaat dat men twee zetels in de raad kreeg, thans acht te spr. het de tijd om over te gaan tot oprichting van een vereniging, welke zuiver plaatselijk zal zijn en uitsluitend de gemeente-belangen zal behartigen, in de meest ruime zin van het woord. De eerstkomende periode zal voor Val kenburg van groot belang zijn, gezien het dreigende verlies van land en tuin- bouwgronden ten bate van het vliegveld en ook omdat burgemeester De Wilde in deze raadsperiode, over 3 jaar, de pensioengerechtigde leeftijd zal berel- ken. De heer v. Leeuwen, lid van de com missie tot behoud van land en tuin- bouwgronden, deelt hierop mede, deze week van betrokken instanties bericht te hebben gekregen, waarbij hem over plaatsing van zijn bedrijf werd aange boden. Deze overplaatsing zou plaats vinden naar Nieuwkoop en Berkel-Ro- denrijs. Aangezien dit verlies van grond Uyoor Valkenburg funest zal zijn werd 9.30 uur: Optocht der kinderen door besloten om by de betrokken instan- het dorp. I ties te protesteren. RIJNSBURG DE KOMENDE KINDERFEESTEN. Het programma van de kinderfeesten ter gelegenheid van de verjaardag van HM. Koningin Juliana welke zoals reeds eerder vermeld op Zaterdag 30 April gehouden worden luidt als volgt: 8.30 uur: Aantreden der schoolkinde ren op het plein der Wilhelmina school. (Voor meegevoerde versieringen worden prijzen beschikbaar gesteld, welke per versiering zullen worden toegekend). 9 uur: Zanghulde der kinderen aan H.M. Koningin Juliana begeleid door de -Harmoniekapel „Wilhelmina". ALPHEN Het jubileum van de v.v. „Alphen" Het 40-jarig jubileum der Alphense Voetbalvereniging „Alphen", welk feit op 1 Maart Jl. heeft plaats gehad, zal in de komende week op luisterrijke wij ze worden herdacht. Maandag zal er des avonds van 6.308 uui een receptie worden gehouden in Hotel Centraal, waarna een reünie voor oud-leden, ge volgd door een diner. Dinsdagavond zal er in het Nutsge- bouw een feestavond worden gegeven voor de spelende leden der vereniging en genodigden. Woensdagavond wordt dezelfde feestavond weer gehouden voor de niet-spelende leden en donateurs, terwijl de Donderdagavond bestemd is voor de donateurs met de junioren en adspiranten der vereniging. BOSKOOP De heer Adr. van Leeuwen overleden ERE*VOORZITTER VAN DE BOSKOOPSE VEILING. Wijlen de heer Adr. van Leeuwen. Woensdagmorgen, voor de aanvang van de veiling, deed de heer J. de Jong, voorzitter van de Boskoopse veiling mededeling, dat Dinsdagavond plotseling was overleden in de leeftijd ran 74 jaar de ere-voorzitter der veiling. Deze mededeling werd staan de aangehoord, terwyl een minuut stilte in acht werd genomen. Toen zich de droevige mare door Boskoop verspreidde, dat de ere-voor zitter der Boskoopse veiling, de heer Adrfanus van Leeuwen plotseling uit de kring zijner familieleden en van zijn talloze vrienden door de dood was weg genomen, gingen onze gedachten on-, willekeurig terug naar de tijd dat h^ een der oprichters was van de Boskoop se veiling thans 35 jaren geleden, waar na hij als voorzitter gedurende circa 30 jaar getoond heeft te weten wat hem te doen stond als hij geroepen werd de belangen der velling te behartigen Allen, die hem van nabij gekend heb ben, weten, dat hy zich nooit op de voorgrond plaatste, doch af ging op het doel dat hij zich voor ogen had gesteld. Zijn adviezen waren altijd goed over wogen en werden op hoge prijs gesteld, ook tijdens de tijd dat hij ere-voorzitter was (hij mankeerde op geen enkele vei ling) heeft men menigmaal een beroep gedaan op zijn grote kennis in veiling zaken. Het zou ons te ver voeren, de ver schillende bijzonderheden naar voren te brengen, die ziph in dit werkzaam leven hebben voorgedaan. Vermeldde wij slechts dat de over ledene mede zitting had in het be stuur Kring bloemenveilingen, in welk bestuur hij ook een vooraanstaande plaats innam en voorts dat hij bij het 30-jarig bestaan der veiling begiftigd werd met de ere-medaille in goud, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau. De begrafenis zal plaats hebben as. Vrijdag tussen 2 en 3 uur op de alge mene begraafplaats. Ouderavond Openfo. School. Onder leiding van de heer K. Vermeij, had in „Neuf" de jaarlijkse ouderavond plaats. Na voorlezing en goedkeuring notu len, alsmede, het verslag van de pen- ningm. volgde bestuursverkiezing. In de vacature van de heer J. van Lomwei, die bedankt had wegens ver trek uit de gemeente werd gekozen de heer H. Hooftman Jr. Na de pauze .hield de heer B. Swa- nenburg uit Gouda een causerie over het onderwerp: „Onderwijsvernieuwing" waarnaar met grote aandacht werd ge luisterd. Onze plaatsgenoot de heer J. A. Bontekoe, slaagde te Utrecht voor het diploma handelskennis vakbekwaamheid als slager. NIEUWKOOP LEDENVERGADERING „GEMEENTEBELANG". Gisteravond vond in Paviljoen Pias- zicht een ledenvergadering plaats van de plaatselijke vereniging gemeentebe lang. De voorzitter de heer N. Bodegraven opende. Medegedeeld werd dat het bestuur in contact geweest is met het bestuur van de afdeling Nieuwkoop van de P. y. d. A., dat zicij, ln principe voor samenwer king bij de a.s. gemeenteraadsverkiezing heeft uitgesproken Hierna werd tot candidaatsstelllng overgegaan waarvan het resultaat als volgt was: 1. Stoppelenburg, 2. N. de Pater, 3. P. Augustinus, 4, D. Kranen burg, 5 P. Preesman, 6. N. Bodegraven, 7. T. Klapwijk, 8. E. Verzaal. Thans zal worden afgewacht wat de vergadering van de P. v. d. A. zal be sluiten. TER AAR Bedankt voor beroep Ds ÏTaxj. van Drenth te Waverveen bedankte voor "het op hem uitgebrachte beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Langer- en Kor- jer^ar. Verklaring van dr Arnold na zijn Haags bezoek De „Deutsche Presse Dienst" meldt: ,J3e minister-president van Noord- Ryn—Westfalen. Arnold, heeft onmid dellijk na zijn terugkeer uit Nederland gisteravond te Düsseldorp verklaard, dat hij bij zijn tweedaags bezoek veel goede wil en goede gezindheid ontmeet heeft. Arnold zeide tevens, dat hij na zyn onderhoud van 20 minuten met de Ne derlandse minister van Buitenlandse Zaken. Stikker, gelegénheid had gehad om uitvoerig met de Nederlandse com missaris voor Duitse aangelegenheden, dr Hlrsohfeld, over actuele grenspro blemen te spreken. „Dr Hirschfeld had hem meegedeeld, dat de Nederlandse regering zich niet in staat acht om zich van de ten uitvoer legging van de te Parijs besloten grenswijziging te distanciëren. Niette min stelt de Nederlandse regering er belang in weder met Duitsland tot een vriendschappelijke verhouding te ko men". De heer Boot, lijstaanvoerder G.B., gaf een kórtoverzicht over de werk zaamheden van zijn fractie. WARMOND De toekomstige ontwikkeling van Warmond Maandag a.s. zal in hotel De Zon al hier een gemeente-avond worden gehou den waarbij drie sprekers hun zienswijze uiteen zullen zetten omtrent de toekom stige ontwikkeling dezer gemeente. Als spiekers zullen .optreden mr dr P. G. ICnlbbe.secretaris "~n de Kamer van Kóóphandel en Fabrieken te Leiden. P. 'C. Balkenende hoofdassistent van de Rijks, tuinbouwconsulent te Lisse en W. F. Sohut. directeur van het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland te Rotterdam. GEMEENTERAADSVERKIEZING. De stemming voor leden van de ge meenteraad zal voor deze gemeente plaats yinden op 22 Juni as. pak vol' 'jv VISSERIJ-BERICHTEN IJMUIDEN, 21 April 1 stoomtrawler IJM 95 Maria f.7460; kustvlssers: IJM 226 f.250; IJM 213 f.225, IJM 241 f.110. Aan voer .25 kisten tarbot en tong; 15 kisten heilbot; 10 kisten schartong on tongschar; 40 kisten schol; 220 kisten schar; 50 kisten bot; 35 kisten schelvis; 10 kisten poon; 5 kisten wijting; 40 kisten kabeljauw; 15 kisten koolvis; 35 kisten wolf; 10 kisten diversen. Prijzen: per kg; heilbot 2.55 1.85: tarbot I 2.40; grote tong 1.951.85; groot middeltong 2.001.95; klein middel tong 2.051 95; tongen I 1.901.85; Idem II 1.35. Per 50 kg: klelno griet 64; tong schar 5651; grote sohol 5348; middel schol 5335; kleine schol 2512; schar 244.40; bot 2012; grote schelvis 41 33: middel schelvis 4740; kleine schel vis 4241; wijting 4237; poontjes 17 15; wolf 32.50; middel kabeljauw 4336: kleintjes 2520. Per 125 kg: grote wolf 7468; grote kabeljauw 216—100; kool- vis 3531. SCHEVENINGEN, 21 April. Besommin gen: SCH 119 f.65; SCH 62 f.330; OD 19 f. 50; OD 12 f. 150; OD 7 f. 140; OD 2 f. 210; OD 20 f. 160; OD 15 f. 150; OD 17 f. 190; OD 1 f. 170; SL 8 f. 120; SL 16 f.200; SL 49 f.200; SL 6 f.300; SL 12 f.190; SL 36 f 520; YE 93 f.210; EH 4 f. 380; OD 5 f. 120; ARN 5 f. 70; 25 gar- nalenboten f. 470. VLAARDINGEN. 21 April. Zoute vis 8694 per kantje. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 21 April. Coöp. Groenteveiling. Per 100 kg: Prei 6.10—8.10; Rabarber 8—20; Gek. kroten 610; Uien 14.80; Peen 10—19; Andijvie 741; Stoofsla 10—16; Lof 10—26; Spinazie 9—13; An dijvie 4778; per 100 stuks: komkommers 4776; bloemkool 7GO; sla 410.80: per 100 bos: peterselie 2.607, radijs 6.50 —11; selderie 34.50; raapstelen 3.70 4.10. GOUDA, 21 April. Aangevoerd 73 par tijen: le kwaliteit met rUksmerk 1.74 1.77; 2e kwaliteit met rljksmerk 1.70 1.73, Inclusief opzet. KATWIJK a. d. RIJN. 20 April. Groente- velling Waspeen I 1019; idem II 2.50 7, Prei 6.10—7; Rabarber 310; Spinazie 818; Sla 612; Andijvie 23; Peterselie 5.906.30; Witlof I 22; idem II 10—12; Selderie 6.106.20; Radijs 1112. ROELOFARENDSVEEN, 20 April. Bloe menveiling. Golden Harvest 2241; E. Eddy 1827; Weber 1024; Couleur Car dinal 15—25; Piccadilly 12—17; Bartlgon 1431; Rheinland 816; Narcissen 316; Fresia's 2545; Anemonen 622, Irissen 4050; Lathyrus 2648; Ixla's 3843. ROELOFARENDSVEEN. 20 April. Groen teveiling. Aardbeien 1.201.55; idem afw. 1045 per doosje; Kropsla I 6.8013.00; Idem II 4 006.90; Stoofsla 10.0013.00; Rabarber 8.00^-10.00; Sjalotten 8.009.00. Regeringsberaad over grenscorrecties Alvorens in de Eerste Kamervergade ring van heden te antwoorden op de gisteren door de leden gemaakte op merkingen over het machtigingsont- werp betreffende de grenscorrecties hebben de bü deze aangelegenheid betrokken ministers vanochtend om half 12 over dit antwoord overleg gepleegd. DUITS VERZOEK TOT UITSTEL GRENSCORRECTIE. De vereniging van slachtoffers van het Nazisme in Noord Rijnland-West- falen heeft het Nederlandse volk, de oud-Illegalen en mln.-presldent Drees verzocht om het aanvaarden van de grenscorreoties uit te stellen. POSITIE DER KLM-VLIEGTUIGEN. Gisteren is te Batavia aangekomen de PH-TDK met gezagvoerder Brug man. Op Schiphol landde de PH-TDI met gezagvoerder Rlsseeuw. Gisteren is uit Batavia vertrokken de PH-TDB (Batavia) met gezagvoer der Reljers. „PAROOL" EN „TROUW" WEER ONDERDAK BIJ „DE TELEGRAAF". Van heden af worden de dagbladen „Parool" en „Trouw" wederom in het gebouw van „De Telegraaf" gezet en gedrukt. LINTJESREGEN OP KONINGINNEDAG. (Van onze Haagse redacteur). Naar wij vernemen, zullen ook dit Jaar op Koninginnedag wederom de gebruikelijke onderscheidingen door H.M. de Koningin worden verleend. Comm nistische troepen over de Jangtse Tc Nanking ls officieel medegedeeld, dat de communisten hedennacht bU Tiakang, 130 km. ten Zuid-Westen van Nanking, de Jangtse zyn over gestoken. Verwacht werd, dat de communisten vandaag op uitgebreide schaal de Jangtse zullen proberen over te steken. Het artillerieduel over de rivier tussen de communistisohe troepen en de rege ringslegers, dat vanmorgen vroeg te Nanking werd gehoord, werd later in de ochtend gestaakt. Volgens betrouwbare militaire kringen te Nanking zijn nog drie bruggehoofden aan. de Noordelijke oever van de Jangtse gisteravond in handen van de commu nistische troepen gevallen. De communisten namen de Zuidelijke oever tegenover Toenglinghsien onder vuur met 100 stuks zwaar geschut, dat zij aanvoerden. Zij slaagden er ln een klein bruggehoofu aan de overzijde te vestigen. Uit Nanking wordt gemeld, dat de Britse kruiser „London" op de Jangtse hevig beschoten werd. Er werden verliezen geleden. Het schip heeft geen contact kunnen tot stand brengen met de andere schepen en is gedwongen terug te keren. De voorzitter van de Chinese commu nistische partij, Mao tse toeng, en de opperbevelhebber van het. door de com munisten aangevoerde volksbevrijdings leger, Tsjoe ten, hebben alle bevelheb bers van de troepen aan het Jangtse- front bevel gegeven „moedig voor waarts" te gaan. In Chinese regeringskringen heeft men officieel bevestigd, dat de commu nisten de tegenvoorstellen der regering verworpen hebben. Volgens de regering stond de door de communisten voorgestelde vredes overeenkomst gelijk met een „beschik king van de overwinnaar over de over wonnene". Volgens de communistische radio had de Kwomintang de vredesvoorstellen „kennelijk verworpen op aandrang van het Amerikaanse imperialisme en Chi na's grootste bandiet, Tsjang kai sjek". BEURSOVERZICHT Amsterdam. 20 April Na de ongeanimeerde markt van gis teren was vandaag de ondertoon wat beter. Grote verschillen kwamen niet voor. de omzetten bleven echter uiterst beperkt. Tabaksaandelen trokken aan vankelijk enige belangstelling naar aan leiding van mededelingen gedaan in de hedenmorgen gehouden vergadering der Dell Batavia maatschaDPlI. Deze maat schappij heeft met de Dell maatschap pij f, 1.300.000 ontvangen uit verkoop van 450 pakken tabak naar Engeland tegen f. 19.50 per pond. Deze zeer bevre- dleende prils was oorzaak van een koers- verbeterine voor aandelen Dell, die van 142% op 145 monteerden. Ook de rub ber- en suikerwaarden lagen niet on gunstig in de dunne markt, die zoals gisteren gebleken is. zeer gevoelig is voor zelfs kleine verkopen. Kon. Olies waren eerder iets gedrukt. In overeen stemming hiermede waren de industri ëlen. die eveneens amper prilshoudend ln kleine posten werden omgezet. De staatsfondsenmarkt bood eenzelfde onveranderde aanblik. Grootboek 1946, waarin nog het meeste gehandeld werd, bewoog zich tussen 97 en 971/4. de 3% 1947 en investeringscertificaten van 9615/16 tot 97. Scheepvaartwaarden met geringe verschillen vrijwel verwaar loosd. Locale en Indische banken even eens zonder enige affaire van betekenis. Donderdag 21 April ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige O. K. koers v. heden Ned. '48 3% 99% Ned. '47 3% 3 967/R Dollar-Ing '47 3 100^ Investerlngscert. 3 97 Ned. p. 1962/4 m.b. 3 98At Indlë '37 A 3 94% Grootboek '46 3 97% ACTIEVE AANDELEN Kolon. Bank 82% 83 N. Ind. H.bank 110% 111% Ned. HandelmjJ. 156% A.KU 163% 163% Lever Br239% 241»% Philips 225 Vb 225% Wilton Feyenoord 167 Kon. Olie 290% 292% Amst. Rubber ../v. 142% 143% Dell-Bat. Rubber 94 Holl. Amer Uln 160% Kon. N Stoomboot 147 Ned. Scheepv. Unie 159 159% H.V.A154% 156 Java Cult79 Dell Bat Mij131 134% Deli Mij145 147% Senemb&h 138 136% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gcm. Leningen A'dam 1947 (3%) 3 983% Den Haag 1937 1 3 100% R'dam '37 I, n 3% 100% Industr. Obligaties Lever's Zeep MU 3% 103 Kon. Petr. Mi) 3% 1025% N1ET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstcllingen Amsterd. Bank 154% Rotterd. Bank 160% Twentsche Bank 158 Industriële Ondernemingen Ned. G. en Splr. fabr. 295 Rott. Droogd. MU. 312 Zwanenb. Organon 179 Handelsondernemingen Born. Sum. H. MU. 141% Internatio 182 Spoorwegen Dell Spoorw MU. 60% Voorl. genoteerde aandelen Albert Heyn 184 -• Ned. MU Walv.vrt. 114 Amerik. fondsen Anaconda 30% Shell Union37%

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 3