Mg. Vergadering V.N. plaatst Indonesische kwestie op agenda De staking der Londense havenarbeiders Besluit genomen met 41-3 stemmen Verwijzing naar politieke Commissie WEERBERICHT Noordatlantisch pact bij de Amerikaanse Senaat ingediend -.tv Geallieerden dringen in West-Duitsland op spoed aan 58ste Jaargang WOENSDAG 13 APRIL 1949 00 No. 26667 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J W Henny Hoofdredactie: B W Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4,15 per kwartaal: 32 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041: Red 21507 Wltto Singel 1, belden Oiro oo.: S7U55 De Algemene Vergadering van de V.N. heeft gistermiddag in plenaire ritting besloten de Indonesische kwestie op haar agenda te plaatsen. Dit besluit werd genomen met 41 tegen 3 stemmen, bij 12 onthoudingen. Tegen stemden Ne derland. België en Zuid-Afrika. De landen, die rich van stemming onthielden, waren: Frankrijk, Groot-Brittannië, Griekenland, Luxemburg, Noorwegen, Peru, Zweden. Turkije, Veneruela, Argentinië, Denemarken en de Domini- caanse Republiek. Tevoren was een voorstel van Noorwegen, om het besluit op te schorten in verband met de komende onderhandelingen, te Batavia, verworpen met 40 tegen 10 stemmen, by 6 onthoudingen. De Algemene Vergadering aanvaardde eenstemmig de aanbeveling van de agendacommissie om de Indonesische kwestie te verwyzen naar de politieke commissie nummer een, tenzy deze commissie wegens tydgebrek de kwestie aan de commissie-ad-hoc zou moeten overdragen. De agendacommissie had reeds, zoals bekend, op voorstel van India en Austra lië. aanbevolen, dat de kwestie op de agenda van de Algemene Vergadering zou worden geplaatst. De Nederlandse, vertegenwoordiger, jhr Snouck Hurgronje, verklaarde, dat zijn regering van mening was, dat bespreking van de kwestie tydens de huidige zitting van de Algemene Ver gadering schadcUjk zou zü'n voor de V.N. Hy stelde de vraag, wat het wer kelijke doel was van een dcrgelyk de bat. „Is het om een oplossing te be vorderen, of om verwarring te stich ten?", aldus zeide hy, „Is het om de partyen tot elkaar te brengen of om ze tegen elkander op te zetten? Het antwoord hierop moet gegeven wor den door de Algemene Vergadering. Dit is een kwestie, die de grondslagen raakt van de Ver. Naties zelf". De Noorse afgevaardigde. Arne Sunde, zeide, dat het de Veiligheidsraad en niet de Algemene Vergadering was, die de bevoegdheid had in deze kwestie op te treden. De vraag kon gesteld worden, of een bespreking door de Assemblée niet schadelijk zou kimnen zijn voor de onderhandelingen, die spoedig tussen Nederland en de Republiek te Batavia zullen beginnen. „Het zou beter zijn, aldus Sunde, op het ogenblik geen stap pen te doen. Wanneer het op een later tijdstip tijdens deze zitting van de Assemblée wenselijk zou blijken de kwestie in behandeling te nemen, zou er niets op tegen zijn dat de Assemblée de kwestie alsnog op haar agenda plaatste. De afgevaardigde van India, Setalvad, voerde hiertegen aan, dat de Indonesi sche kwestie van groot belang was voor Z.O.-Azie en de wereld in het algemeen. Hij wees er op, dat enige tijd geleden 19 leden van dé V.N. te New Delhi bijeen waren gekomen om deze kwestie te be spreken en om „de Veiligheidsraad steun te geven voor het vinden van een op lossing". In dit verband zou bespreking van de kwestie door het voornaamste orgaan van de V.N. zeer goed zijn, al dus Setalvad. Hij betoogde verder, dat de Veiligheidsraad de argumenten van Nederlandse zijde, dat de kwestie buiten de competentie van de V.N. viel, terzijde had geschoven en van tijd tot tijd aan bevelingen over deze kwestie had ge daan, en zelfs verder was gegaan door de „Commissie van Goede Diensten" in te stellen. Verder zeide Setalvad, dat de Indonesische Republiek als zodanig door verscheidene landen was erkend en in feite ook door Nederland zelf. blijkens door Nederland met de Republiek aan gegane internationale overeenkomsten. Op het naar voren gebrachte bezwaar, dat de kwestie niet door de Assemblée Laatste proces te Neurenberg. Het Amerikaanse tribunaal voor oor logsmisdaden te Neurenberg heeft 14 van de 19 voornaamste diplomaten van Hitier schuldig bevonden aan misdaden tegen de menselijkheid. De overige vijf werden vrijgesproken. Onder de 14 schuldig bevondenen zijn o.m. Ernst von Weissacker, voormalig staatssecretaris bij het ministerie van Buitenlandse Zaken en ambassadeur bij het Vaticaan. Hans Lammers, rijksminister en chef van de rijkskanselarij. Richard Darre, voormalig minister van voedsel en land bouw. Otto Dietrich, staatssecretaris aan het ministerie van propaganda en Lutz Schwering von Krosigk, voormalig minister van financiën. Emil Puhl, vice- president van de rijksbank. Meissner is vrijgelaten. WEINIG VERANDERING De Bilt verwacht tot morgenavond: Vannacht op enkele plaatsen in het Zuiden van het land vorming van ne vel of mist. Overigens veel bewolking met plaatselijk enige regen of motre gen. in Limburg en Oostelijk Noord- Brabant echter overwegend droog weer. Matige, later vrij krachtige Zuid-Westelijke wind. Weinig verande ring van temperatuur. «.Opgemaakt te 10 uur). 14 APRIL Zon op: 5.47 uur; onder: 19.35 uur. Maan cp: 21.59 uur; onder: 6.11 uur. V.M.) Hoog water te Katwijk te 3.53 en 16.08 uur. (Springtij). Dit nummer bestaat uit zes pagina's. behandeld zou kunnen worden omdat de Veiligheidsraad haar reeds in be handeling heeft, zeide Setalvad, dat de positie van de Veiligheidsraad door een bespreking van de kwestie in de Assem blée versterkt zou worden. De vrees, dat de op handen zijnde onderhandelingen door bespreking van de kwestie in de Assemblée beïnvloed zouden worden oordeelde Setalvad on gegrond. „Onze bedoeling is niet die onderhandelingen te schaden, doch ze te bevorderen", aldus zeide hij. „Wij willen geen enkele onbetamelijke pressie op welke partij ook uitoefenen bij deze onderhandelingen. Daarom verzoek ik plaatsing van deze kwestie op de agen da". Zafroellah Khan van Pakistan ver klaarde, dat de Indonesische kwestie „een van de grootste bedreigingen van de vrede" was. De Pakistanse delega tie, zo zeide hy, steunde de aanbeve ling van de Algemene Commissie, dat de kwestie op de agenda van de al gemene vergadering zou worden ge plaatst. Sedert de kwestie voor de Veiligheidsraad had gediend, zo be toogde hy, was de situatie in Indone sië uit het oogpunt van het verkrygen der onafhankelijkheid voor het volk van Indonesië voortdurend slechter geworden. Thans was zijn onafhankelijkheid in groter gevaar dan toen de kwestie voor het eerst voor de Veiligheidsraad kwam. Nederland had zelf beweerd, zo vervolg de hij, dat het er niet in geslaagd was de Veiligheidsraad tot een juiste waar dering van zijn standpunt t.a.v. Indo nesië te brengen en dat de oprechte po gingen, die het aanwendde om een on afhankelijk Indonesië tot stand te bren gen niet op haar juiste waarde waren geschat. Indien dat zo was, zouden de Nederlanders zich niet moeten verzet ten, maar iedere poging moeten toe juichen om de zaak voor de algemene vergadering te brengen. Waarom hiel den zij zich hiervan afzijdig, zo vroeg de afgevaardigde van Pakistan. Omdat zij de overtuiging hadden, dat zij geen goede zaak dienden. Nederland behoefde de motleven van hen, die de kwestie voor de algemene vergadering wilden brengen, niet in twijfel te trekken. Hoe langer de eindoplossing vertraagd werd, zo waarschuwde hij, hoe groter het gevaar voor de vrede in Indonesië en derhalve voor de wereldvrede. Boodschap van Truman. President Truman heeft het Noord - atlantische pact ter ratificatie aan de Senaat toegezonden. In de begeleidende boodschap zeide Truman: „De landen van het Noord- atlantische pact hebben gezien, dat plechtige overeenkomsten, die bedoeld waren om de vrede en de rechten der kleine landen te verzekeren, een voor een werden gebroken en dat de volken van deze landen door terreur en onder drukking van hun vrijheid werden be roofd. Zij zijn vastbesloten, dat hun landen niet, een voor een, hetzelfde lot zullen ondergaan.' Ofschoon het Atlantische pact „slechts een stap hoewel een grote op weg naar vrede is", zeide Truman, dat geen alleenstaande daad, hoe belangrijk ook, tot de vrede zal leiden. „Wij moeten ge duldig en zorgvuldig blijven werken en voortgaan met practische en realisti sche stappen naar gelang van de om standigheden en gebeurtenissen, die zich dan zullen voordoen, om het bouw werk van de vrede hecht en innerlijk gezond te maken." „Ik geloof, dat het Noordatlantische pact zulk een stap is, gebaseerd op de „automatische verplichting" tot deel neming aan oorlog. „De verplichting, die op iedere partij rust, is, zelf eerlijk te beoordelen welke stappen genomen die nen te worden om de veiligheid van het Noordatlantisch gebied te herstellen en te handhaven en dienovereenkomstig tot de stappen over te gaan. die zij- noodzakelijk acht. Een dergelijke actie zou het gebruik van gewapende macht kunnen insluiten of niet, al naar gelang van de omstandigheden en de omvang van de aanval." De Grote Drie hebben overeenstemming bereikt over een bezettingsstatuut voor Duitsland, dat de weg effent voor de tot standkoming van een Westduitse Republiek onder geallieerd-burgerlijk toezicht. Deze -overeenstemming werd bereikt tijdens een bespreking op het ministerie van Buitenlandse Zaken te Washington. V.ln.r.: Dean Acheson (V.S.), Emest Bevin (Engeland) en Ro bert Schuman (Frankrijk) Zaak Mindszenty en Bulgaarse predikanten op agenda V. N. De algemene vergadering der V.N. heeft besloten de bespreking van de jongste processen tegen de Hongaarse primaat kardinaal Mindszenty tegen de 15 Bulgaarse predikanten op haar agenda te plaatsen. De stemver houding was 30 voor, 7 tegen 20 ont houding. Voor het debat protesteerden Honga rije en Bulgarije telegrafisch tegen het voorstel tot bespreking. Denemarken, Noorwegen. IJsland en Zweden maak ten bekend, dat zij niet voor bespreking waren. Volgens Rasmussen, de Deense minister van Buitenlandse Zaken, die namens deze vier landen sprak, valt deze kwestie onder de vredesverdragen. Co- hen (V.S.) gaf als zijn oordeel te ken nen, dat deze aangelegenheid wel onder het Handvest der VN thuis hoorde. Vol gens Panyoesjkin, de Sovjetrussische ambassadeur in de V.S., trachten de voorstanders van een. bespreking Hon gaarse en Bulgaarse misdadigers, die verkozen hebben hun landen te verra den. in hun beschenning te nemen. De afgevaardigden van Wit-Rusland, Polen. Tsjecho-Slowakije en Joego-Sla- vië verzetten zioh eveneens tegen een discussie over deze processen. Duitsers blijven het oneens. Van geallieerde zijde is aan de par lementaire raad te Bonn een bood schap gezonden, waarin er bij de ver gadering, die Maandag het werk aan het grondwetsontwerp stopzette nadat de sociaaldemocratische partij het ont- mux «u ao, uv. werp voor onbruikbaar had verklaard, werkelijkheid van de toestand, waarin op aan wordt gedrongen een agenda wij ons thans bevinden en gevat bin nen de termen van het handvest der Verenigde Naties en de grondwet van de Verenigde Staten." „In de overtuiging, dat het Noord atlantische pact een grote vooruitgang betekent bij het in vervulling doen gaan van de onbedwingbare wens van het Amerikaanse volk, dat een rechtvaar dige en duurzame vrede worde bereikt, verzoek ik het advies en de toestemming van de Senaat tot de ratificatie ervan Dean Acheson, de Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken, wijst er nog op. dat het Noordatlantisch pact de verplichting tot gebruikmaking van ge wapende macht „slechts in het duide lijke geval van een grote gewapende aanval" op een of ander lid van het pact inhoudt. Het verdrag bevatte geen op te stellen voor de bespreking, welke morgen met de drie militaire gouver neurs gehouden zou worden. Naar aanleiding van deze geallieerde boodschap zijn onder de Duitse leiders speculaties ontstaan over de vraag, of -de Westel. geallieerden misschien ze kerheid bezitten omtrent Sovjetrussi sche voorbereidingen voor de opheffing van de blokkade van Berlijn, waardoor de Westelijken gedwongen zouden wor den nieuwe viermogendhedenbespre- kingen over de Duitse kwestie als ge heel te beginnen. Men meent, dat de Westelijken het nuttig zouden oorde len dat een Westduitse staat een feit werd alvorens dergelijke viermogend- hedenbesprekingen zouden beginnen. De Amerikaanse verbindingsofficier, die als woordvoerder van de Westelijke De voorlopige Federale regering maakte op Hr. Ms. torpedoboot.jager „Evertsen" een tooht in de baai van Batavia. Vice-admiraal Pinke onderhoudt zich met zijn earien Geheel links Raden Achmad Koesono Negora. walinegara van OostT Java, daarnaast op de rue gezien de heer Hllman Djajadinincrat. gouverneur van Batavia en Ommelanden; verder naar rechts admiraal Pinke. professor Husein Diajadiningrat procureur-generaal mr. H. W. Felderhof. de heer A. Pangeran Kartane^ara. en de directeur van het kabinet van de Hoge Vertegen woordiger van de Kroon, dr P. J. Koets. geallieerden optrad by het overhandi gen van de boodschap, stelde de leiders van de parlementaire vergadering voor hun besprekingen niet te beperken tot het bezettingsstatuut, doch er ock de hangende grondwetskwesties by te be trekken Schumacher, de leider van de soci- aal-demccratsn, bbjft ondertussen een c-nverzettelyke houding aannemen. Hy weigert tegemoet te komen aan de suggesties van de geallieerden betref' fende de financiële regelingen in de grondwet. De vrije democraten (liberalen) heb ben Inmiddels een compromis-voorstel gedaan om de wetgevende bevoegdhe den, die volgens het grondwetsontwerp aan een federale raad worden voorbe houden, in plaats daarvan te geven aan een .senaat", die gekozen meet worden door de parlementen van de staten. Men gelooft niet, dat de soci aal-democraten of de Beierse federa listen op dit compromis-voorstel zul len ingaan. De communisten hebben een motie ingediend, waarin wordt aangedrongen op verwerping van het door de geal lieerden voorgestelde bezettingsstatuut, dat een ipbreuk op de overeenkomst van Potsdam wordt genoemd. De christen-democraten deden op nieuw een beroep op de andere fracties voor een snelle voltooiing van 't werk aan de grondwet en legden de blaam voor de vertraging op de schouders van de sociaal-democraten; zy weiger den echter een nieuw, verkort ontwerp van de sociaai-aemocraten in behan deling te nemen. De elf Westduitse premiers juichten in een communique het bezettingssta tuut, waarover Flansen, Amerikanen en Engelsen het eens zyn, toe als „een aanzienlyke voortgang van het Duitse volk op de weg naar herstel van de souvereiniteit". Zy betreuren echter, dat „belangrijke Duitse wensen onver vuld zyn gebleven". De waarde van het statuut zou afhangen van de geest, waarin het werd uitgevoerd. Verlenging van de Marshall-hulp. Het Huis van Afgevaardigden te Wash ington heeft met 254 tegen 48 stemmen het wetsvoorstel tot verlenging van de Marshall-hulp met een jaar goedgekeurd en een bedrag van 5.380.000 000 dollar gevoteerd. Een drietal voorstellen tot verlaging van dit bedrag werden ver worpen. In het wetsontwerp wordt het particuliere bedrüfsleven uitgenodigd een bedrag van 272 millioen dollars te investeren in herstslprojecten in Euro- i. Thans moet de tekst van het goedge keurde wetsontwerp neg in overeenstem ming worden gebracht met die van de Senaat. Deze heeft een bedrag van 5.580.000.000 gevoteerd. Begroting van Cripps aangenomen. Het Britse Lagerhuis heeft met 302 tegen 3 stemmen de begroting van sir Stafford Crips. waarbij de kosten van levensonderhoud hoger worden, goedge keurd. Gewoonlijk wordt er in dit sta dium van de behandeling der begroting rüet gestemd, dooh de twee communisti sche leden, Gallacher en Piratin. ston den er op. Sir Stafford verklaarde o.m. dat „het vrij duidelijk was gemaakt, dat wij het niet waren, die gebruik maakten van de begroting om voordeel te behalen bij de verkiezingen". Het waren „degenen, die het volk trachtten te misleiden wat be treft de mogelijkheden van de finan ciële situatie". De conservatieve oppositie onthield zioh van stemming. Eerste Kamer behandelt justitie-begroting. „DE GEBLINDDOEKTE GERECHTIGHEID". (Van onze parlementaire redacteur) Gisteren vergaderde de Eerste Kamer ter behandeling van de Justitie-begro ting. 's Middags werden de beraadsla gingen onderbroken voor een vergade ring van de afdelingen omtrent de grenscorrecties. Naar ons werd verze kerd. komt dit machtigingswetie eerst na Pasen in openbare behandeling. 's Avonds was het weer Justitie-begro ting en vandaag kan nog niet begon nen worden met het antwoord van de minister. Want de leden hebben heel wat op hnn hart over het optreden der ge blinddoekte gerechtigheid: het Be heersinstituut en de zuivering, de bij zondere rechtspleging en de kamrrn, de voorwaardelijke invrijheidsstelling en het recht van gratie, vreemdelin genwet en ontviianding, dat alles ont moette veel critiek. Voeg daarbil het optreden tegen ex tremistische. c.q. communistische, ele menten. het vaststellen van ambtelyke richtlijnen voor bezettingstijd, het poli- tievraagstuk. de regeling van het admi nistratief recht, het notariaat, het kin derrecht en de jeugdbescherming, toe zicht op lectuur: over al welke zaken vaak uitvoerig werd gesproken, dan is het begrijpelijk dat er redevoeringen van een uur en langer werden gehouden. Over het algemeen sprak men zijn vertrouwen in de bewindsman uit. Maar minister Wyers zal heel wat moeten doen. om dat vertrouwen niet U- beschamen, als men de lange lijst van geuite klachten en wensen over ziet. BOM DOODDE TWEE PAARDEN. Te Vierden (gem. Deurne) is een splinterbom ontploft, waardoor 2 paar den gedood werden. Kort na de bevrij ding werden op de grond van de land bouwer Tielemans verscheidene splin terbommen aangetroffen en opgeruimd. Nadien eohter heeft T. ditzelfde stuk land reeds viermaal omgeploegd. Thans trapte een der paarden tijdens het ploe gen oo een bom, die vermoedelijk Juist was vrijgekomen. T. zelf, die achter de ploeg liep. kw3.ni met de schrik vrij. Het ziet er lelijk uit. Onze Londense correspondent meldt: Het is weer zover. Met de regelmaat van een kioK. piegen ae grote stakingen in Lonaen eikaar eik jaar op te volgen. De nouamg van de havenaroeiaers Diykt ook nu weer net zwakke punt te zyn by de nananaving aer industriële vreae. Vorig jaar juni legden ïy.uou man net werk lieer. Er moesten troepen aan te pas komen, die de aan beueri onder- nevige goeaeren moesten lossen. De re gering kondigde de noodtoestand af. riet is nog te vroeg om te zeggen, of 't thans dezelfde kant uitgaat, maar'het ziet er leiyk uit. Op het ogenblik zyn er reeds 12.000 man in staking. Meer dan dertig schepen kunnen laden noch lossen. Hierby is het 2996 ton metende Nederlandse s.s. „Beverwyk", dat met een lading superiosfaat voor de wal ligt. De staking is veroorzaakt door het ontslag van 32 man, die wegens ver zuim, arbeidsongescniktheid en ziekte, niet langer voor hun taak berekend wa ren. Dit ontslag was reeds lang in de pen. Een beroep op het bemiddelings orgaan werd algewezen. Vorige stakin gen waren on-offlcieel. Deze staking is half officieel, half on-officieel. Het con flict is nameiyk door de stuwadoorsbond geforceerd. Het grootste deel van de sta kers behoort echter tot de transport- arbeidersbond, Bevins oude bond. welke zich tegen de staking heeft uitgespro ken. Havenarbeidersstakingen vormen een klasse apart. Men kan ze niet me ten met de maatstaven, die bij de meeste andere conflictengelden. Extre mistische elementen hebben ook dit maal een rol gespeeld, maar het byzon- dere sentiment der bootwerkers is ook nu weer verantwoordeiyk voor de reus achtige omvang der staking. Het is het onberedeneerde solidariteitsgevoel, dat by deze groep de doorslag geeft. Het pa rool is „één er uit, allemaal er uit". De meesten verdiepen zich dan ook niet in de aard van het conflict. Er wordt instinctmatig gehandeld. Daarom moet worden gevreesd, dat het ook dit keer weer een langdurige geschiedenis wordt. Een appèl aan de rede zal voorlopig wel geen succes hebben. Na een zeker psy chologisch proces verlopen deze stakin gen weer. Tegen de aanvankeiyk om zich heen grijpende epidemie staan re gering en vakbonden meestal machte loos. In dit geval is het iets moeilijker, EVATT OVER VERDEDIGING VAN STILLE-OCEAANGEBIED. In een rede voor de Amerikaans- Australische vereniging heeft dr Her- bert Evatt vice-premier van Australië en voorzitter van de algemene vergade ring der Verenigde Naties, verklaard, dat de Verenigde Staten en Australië streven naar de ontwikkeling van een regionale samenwerking binnen het ka der der V. N voor de verdediging van Zuidoost-Azië en de Stille Oceaan. Evatt voorspelde, dat 't nationalisme en de strijd van de bevolking dezer ge bieden voor betere levensomstandighe den in de geschiedenis belangrijker zal blyken te zyn dan meer spectaculaire gebeurtenissen elders. Verbetering van de levensstandaard is volgens dr Fvatt het enige doeltref fende antwoord aan de pxtremistische bewegingen in deze gebieden. omdat een der vakbonden, zy het een kleine, achter de steking staat. Men zal goed doen aan deze staking niet te veel politieke betekenis te hech ten, al komt zy enkele dagen na Cripps budget. De grote masse is in Engeland niet zo politiek als men soms geneigd is aan te nemen. Het doel van acties als deze gaat meestal niet uit boven de beperkte aanleiding, al zyn degenen, die het vuurtje aanstoken, er natuuriyk als de kippen by. Voor de voedselvoorziening en de ex port is de staking natuuriyk een zware slag. Het land kan zich zo iets nauweiyks permitteren. Elke dag is.... dollars waard. Nog geen opheffing textieldistributie. De Ned. Bond van detailhandelaren in textiel en modeartikelen „Demotex" deelt mede, dat de minister, in antwoord op het door de bond aan hem gezonden telegram mededeelt, dat hij geen ter men aanwezig acht voor afschaffing van de textieldistributie. Deviezen voor Zwitserland. De ANWB deelt mede. dat in de toekomst bij de toewijzing van reisde- viezen voor toeristische doeleinden diegenen de voorkeur zullen kriigen, die sedert de bevrijding nog geen reis- deviezen voor vacantieverblijf in het buitenland ontvingen. De Nederlandse Bank. die tot dus verre met het feit, dat een aanvrager in een vorig laar reeds deviezen voor dit doel had ontvangen bij de loting geen rekening hield, zal thans binnen de grenzen van het beschikbare bedrag aan de bovenbedoelde categorie prioriteit verlenen. In verband hlemede kan voor een toewijzing van deviezen voor Zwit serland voor de neriode Juli. Augustus en September 1949. waarvoor de aan vragen voor 31 Mei moet geschieden, reeds prioriteit worden aangevraagd. ONZE VERLIEZEN De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende ver liezen in Indonesië zijn gerappor teerd: Kon. Marine: Mar. II Z.M., W. G. Govers. Haar lem. Kon. Landmacht: Sold. W. J. Bink, Gilze-Ryen. Sold. H. G. Schansert, Almelo. Huzaar C. Slabbekoorn, Heiencord (Z-H). Korp. J. H. M. Wulms, Odiliënberg (L.) Huzaar le kl. J. G. Bloemsma. Hil versum. Sold, le kl. P. N. Peulen. Belfeld (L). Sold, le kl. J Seekles. Breskens. Majoor Tï. J. Balfoort. Haarlem. Sold. P. Dijkhui7en. 's-Gravenhage. Sold, le kl. H. Hulst. Staphorst. So'd. L. A. van den Oord. Kerk- rfripl (vem. Driel). Sold G. B Srhurlnk. Losser (O). cold A. v»n der Zeeuw. Leiden. Sold le kl. J. D. Posthuma. Roer mond. Korp. J. van Po'anen Petel. Drie- bTeen-Riisenburg.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 1