of sm hoort sala ta RIJNSBURG Uit de Leidse Raad rMET DE CAMERA IN: RECHTZAKEN -\ Ook vooruitgang brengt vaak moeilijk afscheid HEI HUIS AAN DE BAAI Panda meester ontdekking: V~' Radio-programma öÖste Jaargang LE1DSCH DAGBLAD Dinsdag 12 April 1949 Tweede Blad No. 26666 ©E MENS EN ZIJN ARBEID. By het voorstel inzake steun aan de Tentoonstelling „De mens en zijn Ar beid" vraagt de heer Riedel (P. v. d. A)Is deze opzet verantwoord, waar de kosten f. 53.500 zijn. Het doel is sym pathiek, maar bereikt men dit door een tentoonstelling als deze? Bereikt men de betrokken jonge mensen en de ouders, mede gelet op de entreegelden? Is het niet beter deze categorieën kos teloos toe te laten? B.v. in schoolver band. Dit bedrag van f 53.500 in tijdeh van soberheid lijkt hem hoog. Wethouder v. Schaik wijst er op, hoe hetzelfde elders- ook naar voren ge bracht is, doch de practijk heeft uitge wezen, dat het doel wordt bereikt. De commissie is geheel er op bedacht de jonge mensen aan te trekken inschool- i verband en zeker zal dan dit entree geld niet worden geheven. De heer Knetsch (Chr. Pr.) is ook voor klassikaal bezoek, doch het lijkt hem moeilijk, waar het in de vacantie i valt. De heer Wilmer (K.V-P.) steunt vol ledig de heer Riedel. Is het houden der tentoonstelling buiten de vacantie-tijd niet mogelijk? De heer Schüller (P. v. d. A.) oor deelt een entree van f. 1 voor de ouders te hoog. Kan deze niet lager worden ge steld? De heer Woudstra (Chr. Pr.) oordeelt, dat de raad toch niet ingrijpen kan in de financiële opzet der commissie. Het tijdsidee steunt hij gaarne. De wethouder wijst er nog op, dat de aanvankelijke bedoeling was ook nog in September de tentoonstelling te houden, doch dit bleek niet mogelijk met het oog op de ruimte in de school. Maar ook de vastgestelde tijd sluit klassikaal be zoek niet uit, waar ook spr. warm voor is. Wat de entree-prijs betreft, men dient ook rekening te houden met de exploitatie-mogelijkheden. Conform wordt dan besloten. EEN ONDERWIJS-KWESTIE. Bij het voorstel inzake het treffen van voorzieningen aan de centrale ver warmingsinstallaties in enige schoolge bouwen en het politiebureau oefent de heer Wilmer -(K.V.P.) enige critiek op het financierings-systeem. Met name wat betreft betaling uit de kapitaal- dienst. Spr. wil liever uit de lopende dienst betalen, althans gedeeltelijk, ge let op de gevolgen voor het Bijz. onder wijs. De heer Woudstra (Chr. Pr.") onder streept dit mede. waar het L.O. scholen betreft, M.O. en het politiebureau, dus niet te vergelijken objecten. Zal ook het Bijz. Onderwijs zo te werk kunnen gaan? De heer A. van Dijk (K.V.P.) klaagt over te weinig gegevens, terwijl het een post van l'i ton betreft. Wordt het werk uitbesteed en kunnen de installa teurs niet beter worden ingeschakeld? Wethouder Jongeleen wijst er op, dat toch volledig inzicht is gegeven van alle rapporten. Tegen inschakeling der in stallateurs maakt spr. bezwaar, die dan allicht naar aanwezigheid van mate riaal in eigen voorraad zouden gaan handelen. Beter is dit technisch advies, in welks kosten tekening van bestek en toezicht op uitvoering is begrepen. Het werk zal wordenn uitbesteed. In dit projeot zit vernieuwing, uit breiding en reparatie, hetgeen zorgvul- dig zal worden nagegaan. Uitvoerig zet spr. de regeling voor het bijz. onderwijs uiteen, dat z.i. geen nadeel zal ondervinden, hetgeen wet houder v. Schaik nog eens nader on derstreept. De weg van de heren Wil mer en Woudstra zal worden bewan deld. Conform wordt dan besloten. GEHEIME ZITTING. Dan volgt een geheime zitting van rium IVi uur, naar aanleiding van het voorstel tot herstel van nadeel voor in 194045 gedupeerde ambtenaren, dat na heropening z.h.st, wordt aanvaard. De heer Frohwein (V.V.D.) drong nog aan, waar het zeer bezwarend is voor betrokkenen als in één keer aan hen wordt uitgekeerd met het oog op de belasting, op uitsmering of verstaan met de belastingen. Wethouder Menken zegt, dat overleg met de belasting wordt gepleegd. TEGEN AFBETALING. Bij het voorstel inzake steun aan de op te richten stichting Financierings instituut Detailhandel Rijnland, ziet de heer v. Oyen (K.V.P.) niet veel veran dering intreden. Dit instituut zou z.l. bovendien het afbetalingssysteem geen afbreuk doen, dit blijft altijd mogelijk daarnaast, Spr. zal echter niet tegen- I stemmen, mits er maar voldoende con trole is, en nauwkeurig wordt toege zien. dat er geen misbruik van wordt gemaakt, en alleen voor allernoodzake lijkste uitgaven crediet wordt gegeven. De heer Ligtvoet «P. v. d. A) oordeelt een overgangsperiode gewenst. De heer v. Weizen (CP.N.) ziet hierin een.element dat z.i. moeilijk te onder vangen is: bij de Volkscredietbank moet er toch 'n borg zijn behoudens in enkele gevallen, en daarom vreest hij, dat dit voorstel niet aan zijn doel zal beant woorden. Alleen ruimer crediet kan z.i. baat geven. De heer Frohwein (V.V.D.) wijst er op, dat de instelling nog ln haar kinder schoenen staat, doch hij hoopt op suc ces, gezien de ervaring elders in En schedé en Haarlem Het doel is twee ledig: bevordering der belangen der consumenten en van de belangen der middenstand. Borgen zijn hier niet no dig. Hij hoopt, dat alle afbetalings magazijnen zich zullen aansluiten, doch de warenhuizen zullèn worden geweerd. De heer Hendriks 'Chr. Pr.) vindt de grootste aantrekkelijkheid in het voor stel, dat een centraal instituut alles zal controleren, zodat uitwassen in het af- betalings-systeem kunnen worden ver meden. De heer Knetsch (Chr. Prot.) oordeelt dat alleen wanneer verboden zal wor den een afbetalings-systeem bulten dit Instituut om, dit plan succes zal kun nen hebben. Wethouder v. d. Kwaak zegt aanvan kelijk niet optimistisch te zijn geweest, doch hij is bekeerd na nader onderzoek. Naast materiële belangen der betrok kenen zijn er toch ook andere factoren, die voor de gemeente meetellen, zoals het komen van een centraal punt en het is voordeliger voor de aanvragers. Aan de beunhazen wordt grotendeels de wind uit de zeilen genomen. Voor borgen heeft men niet meer te zorgen, dat is het instituut zelf, dat de mid denstand omvat. De heer Rlemens (P. v. d. A.) vraagt of de middenstandscentrales zijn ge kend. Wethouder v. d. Kwaak: die zijn in 't bestuur vertegenwoordigd. Conform wordt dan besloten. TWEEDE GEHEIME ZITTING. Weer volgt dan een geheime zitting, nu naar aanleiding van een voorstel een rechtsvordering in te stellen. Deze duurt ruim 10 minuten, waarna beide voorstellen worden aanvaard evenals een voorstel tot aankoop van de percelen Pieter Huibertshof 8 en Waardgracht 81 voor resp. f. 3150 en f. 2150. De voorstellen inzake wapen en vlag voor Leiden worden z.hat, aangenomen na een opmerking van de heer Schüller inzake de vlag. Waar B en W. de motie v. Oyen in zake sluiting der vermakelijkheden op le Kerstdag, le Paasdag en le Pinkster dag naast zich neer willen leggen, zegt de heer Van Oyen, daarop terug te wil len komen, zo er na de komende ver kiezing verschuiving in de raad zou ont staan. Op voorstel van de heer D. J. v. Dijk (P. v. d. Awordt het voorstel inzake wijziging der Vermakelijkheidsbelasting aangehouden en volgt sluiting even na zes uur. Streng verraadde onderduikers te Voorschoten 14 JAAR GEVANGENISSTRAF GEfclST. Voor het Haagse Bijz. Hof stond gis termiddag tereoht de 46-jarige journa list W. H. Streng te Wassenaar. Hem was o.a. ten laste gelegd, dat hij van 1941 tot 1944 werkzaam is geweest bij het Dep. van Volksvoorlichting en Kunsten, afd. Perswezen en artike len heeft geschreven over het Vrijwil lige rs'.egioen. .Verder werd hij er van beschuldigd van 1941 tot 1942 gewerkt te hebben voor de S.D. In Augustus 1943 zou hij onderduikers hebben verraden. Verdachte erkende, dat hii personen had verraden die in hotel „De Gouden Leeuw" te Voorscheten waren onderge doken. De vrouw van een dezer onder duikers verbleef bij een vriendin van hem en deze laatste had hem gesproken over haar angst voor moeilijkheden. Zij zou he mom hulp hebben gevraagd. Deze vrouw, als getuige gehoord, verklaarde, dat het niet in haar bedoeling had ge legen, dat Streng de onderduikers bii de S.D zou verraden. Zij had nooit kun nen denken, dat het verraad van de on derduikers het. gevolg zou zijn van haar gesprek met S. De Proc.-Fiscaal. mr Sibmacher van Nooten. noemde deze verraadzaak een van de miserabelste. die hii had mee gemaakt. Verdachte heeft talloze ..sme rige" artikelen geschreven en propagan da gemaakt voor de Duitsers. De eis klidde 14 jaar gevangenisstraf. Uitspraak 25 April a.s. H. PANDER VOOR 7 JAAR UITGESLOTEN. By uitspraak van de Zuiveringsraad voor Handel en Ambacht dd 5 Maart 1948. bekrachtigd door de Centrale Zui veringsraad voor het Bedrijfsleven dd 22 Maart 1949. is Hendrik Pander, thans gedetineerd in de cellenbarakken te 's-Gravenhage. directeur van de N.V. Pander en Zn. ontzet van het reoht een leidende functie te bekleden in enige onderneming, in welke tak van bedrijf ook voor de tijd van zeven jaren, in gaande 22 Maart 1949. 12 jaar geëist tegen ex-joumalist v. Megchelen Voor het Bijz. Gerechtshof te Den Haag. gepresideerd door mr Ikman van Burck, stond gisteren terecht de 59-iarige ex-journalist P. J. van Meg chelen te Den Haag. wiens tenlaste legging wij reeds publiceerden. „Wie in de bezettingstijd de functie van hoofdredacteur van het A.N.P. ambieerde, is een motor geweest in de propagandadienst voor de Duit sers", aldus verklaarde de Proc.-Fis caal, mr Sibmacher van Nooten. Heeft verdachte, zo zei hij, als hoofd redacteur van het A.N.P. het Neder landse volk willen beïnvloeden, als voorzitter van het Verbond van Ned. Journalisten heeft hU pressie uitge oefend op de goede journalisten. Verdachte heeft de vijand jarenlang terzijde gestaan in een tweetal sleu telposities. De eis luidde tenslotte een gevangenisstraf van 12 jaar met aftrek, ontzetting uit de beide kies rechten en uit het recht om ambten te bekleden. Na het pleidooi van de raadsman, mr Hungering gaf verdachte tenslotte nog een verklaring van zijn gedragin gen. Uitspraak 25 April a.s. (Foto L.D./Van Vliet) Rijnsburg heeft wel eens en niet steeds ten on rechte de naam van het meest conservatieve, stijve en ongenaakbare dorp ln Zuid-Holland. In sommige opzichten is dit geen com pliment, maar er zijn ele menten in de menselijke samenleving, ten opzichte waarvan behoudzucht een verdienste is. en het is niet in de laatste plaats ten aanzien van deze kanten der maatschappij, dat Rijns burg zich met de erekrans van het conservatisme tooit. Laat ons eens even nagaan, waaraan Rijnsburg de faam van stijfheid ontleent: de onwrikbare godsdienstige grondslag, waarop zijn sa menleving is gebouwd, de slechts moeizaam doorbro ken gedaohten-sfeer. dat wat voor het voorgeslacht goed was ook het huidig geslacht tot zegen zal strek ken, de uit beide overwe gingen en gevoelsargumen ten voortspruitende vast houdendheid ook aan het uiterlijk van dit zowel mo reel als materieel dogma tisch opgebouwde dorp. Daarin schuilen verdien sten. die zelfs de van pro gressiviteit geladen Neder lander met eerbied vervul len. Ook de Rijnsburger weet. dat het jaar 1949 niet tot de middeleeuwen gere kend kan worden, ook de Rijnsburger weet dat ■hoewel tot zijn droefenis de kerk niet meer die plaats in het maatschap pelijk bestel bekleedt als een paar honderd jaar ge leden. Maar hll weet de overtuiging, waarin zijn voorouders de meestal har de striid om een gerecht vaardigde plaats in een rechtvaardige wereld heb ben gestreden, tot een eigen overtuiging te maken. Het is daardoor, dat hij zich het aureool van con servatisme laat „aanleu nen". en zdoh laat benijden door de velen, die nieuwe vormen zoeken, maar niet de ondergrond voor hun denkbeelden hebben gevon den. die de op het verle den bouwende Rijnsburger (heeft ontleend aan zijn voorgeslacht. Was het niet mede ten gevolge van deze instelling tegenover het leven en de menselijke plaats in het wereldbestel, dat het zolang duurde, alvorens het reeds l'n.-' onvermiMellikfi besluit genomen werd. rigoreus ln te grijpen in het historisoh gegroeide dorpsbeeld, door demping van de Lange Vaart? Is het niet door deze oorzaken, dat die demping ook nu nadat het besluit gevallen is. zolang op ver wezenlijking wacht? En wanneer wij langs die ten dode opgeschreven kwallik riekende gracht dwalen, waaraan wij noch iets schoons, noch iets waarde vols in welke zin ook kun nen ontdekken, staat in eens voor ons oog een hoek je water, water waaraan ons land zlln bestaan dankt, gedecoreerd door een eenvoudige maar langza merhand zeldzaam worden de ophaalbrug, geaccentu eerd door een witgekalkte woning met diepneerhan- gend roodpannen dak, waar. van de schoonheid wordt verhoogd door de af zichtelijke stij Doosheid van een paar „zakelijke" wo ningen daarnaast. En dan begrijpen wij. dat het Rijns burg moeite kost. van deze rustieke schoonheid afstand te doen. En dan waarderen wli, dat het „behoudzuch tige" Rljnsburg zo vooruit strevend is. zelfs dat op te offeren, wat elders in den lande met zorg zou worden gespaard: de tiid eist het, en er is. dank zij die ..be houdzucht". in Rljnsburg nog genoeg schoonheid naar de geest en naar de stof, om dit verlies te kunnen dra gen. Wat wij hier zagen in Rijnsburg. verdwijnt niet met de demping van de Lange Vaart. Het blijft in de geest, en elders in an dere vorm ook in de stof, behouden, omdat het een beeld uit Rljnsburg is Alteen Duyvis maakt Salata FEUILLETON door ANDREW MACKENZIE, vertaald uit het Engels. Maar de man verdween even rustig als hij gekomen was. Een vaag rook- pluimpje boven de bomen duidde op de aanwezigheid van het huis in de nabij heid. Ik nam aan, dat de man in die richting was verdwenen. Ik wachtte nog tien minuten, voordat ik het veilig genoeg oordeelde om me weer te bewe gen. Toen sloop ik in de beschuttende duisternis van de dennebomen naar de opening in het bos, en vanuit deze be trekkelijk veilige plaats kreeg ik het huis in het oog. „Het Huis aan de Baai" was 'n mas sief gebouw van grijze steen. Het zou, naar ik schatte, ongeveer 200 jaar oud zijn. Ik had het gezicht op de achter kant. De man, die ik in het bos gezien had, stond zijn schop af te spoelen -onder een kraan. Een vrouw riep iets met een scherpe stem uit het huis en de man verdween. Ik had zelden een huis gezien, dat er somberder en luguberder uitzag dan dit. De dennebomen groeiden tot vlak oij de muren en namen alle zon weg, zodat het onmogelijk was een tuin aan te leggen. Tussen de stenen van het achterplein groeide gras. De stilte, die altijd in aennebossen heerst, scheen 't huis in een soort doodse betovering te houden. Ik probeerde niet óók nog een blik op de voorkant van het huis te werpen, aangezien de bomen daar veel minder dicht op elkaar stonden, waar door ik zeker in de gaten zou lopen. Daar ik binnenkort een officieel be zoek in het huis zou gaan afiteken, "Wilde ik nu niet betrapt worden op een dergelijke verkenningstocht op eigen houtje. c Juist toen ik terug wilde keren, zag ik een klein bruin verbrand mannetje niet slobkousen aan en een geweer on der zijn ami om het huis komen lopen. Naar zijn uiterlijk te oordelen, was hy eon jachtopziener. Hij floot een schril fluitsignaal en de man, die ik 't eerst gezien had. verscheen in de achterdeur. Er werden enige woorden gewisseld en daarna verdween de kleine man in het bos. waarbij hij mij op een meter of t.wintlg afstand passeerde. Ik zag hem verdwijnen in de richting, van waar ik gekomen was. Dit maakte myn terugtocht niet een- loudigei. Het was duidelijk dat er in de bossen min of meer gepatrouilleerd werd. en ik moet toegeven, dat dit mij eerder plezier deed dan dat het my van m'n stuk bracht. Want er scheen in het Huis aan de Baai dus toch wel iets te gebeuren, dat het nodig maakte nieuwsgierige vreemdelingen af te we ren. Ik gaf de jachtopziener ruimschoots gelegenheid een eind weg te komen, voordat ik me bewoog. De zon was nu volkomen verdwenen en de schemering maakte, dat het nog luguberder was tussen de donkere dennen. Ik bewoog me in de richting van de baai. Toen ik uit het bos weer te voorschijn kwam, was er geen spoor van de jachtopzie ner te bekennen. Lang voordat ik in het dorp terug kwam, begon ik vermoeidheid te voe len. Een gure wind uit de richting van de zee, maakte het noodzakelijk voor me cm stevig docr te wandelen om het niet al te koud te krijgen. Ik had me eigenlijk voordien niet gereali seerd, hoe weinig fit ik geworden was. Met een zucht van verlichting begroet te ik dan ook de lichten van Rose Cot tage, die ln het duister naar buiten straalden. Toen ik de zitkamer binnen stapte, vond ik daar juffrouw CDther- wood bezig een kop thee in te schen ken voor een grote minzame dominee. Zijn handdruk voelde wonderDjk slap en week aan. Excuseert u mij,, dat ik hier zo maar binnengedrongen ben, zei hij op onderdanige toon, maar ik wilde als goede buurman eens komen kijken, of u alles hebt wat nodig ls. Ik ben Jo- siah Barlow en ik ben de dominee van het dorp. iDe ogen van de dominee straalden van vriendelijkheid achter zijn brille nglazen. Ik nam een kop thee aan van juf frouw Clitherwood, die zich uitsloofde en ons met een glimlachje aankeek. Ze had zich kennelijk buitengewoon gced geamuseerd tijdens myn afwezigheid. Ik ben hier gekomen om geduren de een maand of twee een rustkuur te doen, legde ik uit. Londen is saai én onbetaalbaar. Als u meet rusten is er geen betere plaats dan deze, sjemde de dominee toe. Maar als ik niet onbescheiden ben, mag ik u dan vragen, hoé u er toe ge komen bent juist dit gehucht uit te zoeken? Ik vond deze vraag vrij onbetamelijk en ik meende ook een blik van grote nieuwsgierigheid in de ogen van de deminee te ontdekken. Ik heb deze plaats eenvoudig op de kaart uitgekozen, antwoordde ik Ik kan hier bij de moerassen tevens mijn hobby om vogels te bestuderen, uitle ven. Na de militaire dienst vind ik het leven in de vrije natuur een verade ming.. De dominee knikte. Dat is zeker waar. Ik ga ook dik wijls de natuur in om afleiding te vin den. Hebt u prettig gewandeld van middag? Ik zag u in de richting van Het Huis aan de Baai gaan. Ik moet bekennen, dat ik me even gealarmeerd voelde. Toen ik mijn wan deling begon, was ik er zeker van ge weest, dat niemand mij gadesloeg. Ook herinnerde ik me, dat het onmogelijk 36). „Welnu, luister, o, geëerde aard- wurml" sprak Ben Piep-seh. „Ziehier mijn redelijk voorstel. Ik zal mijn aan klacht tegen u intrekken en gij zult weer een vry man zijnmaar op één voorwaarde. Gij moet mij nauw keurig vertellen, wat caponiet eigenlijk voor iets is, hoe men het vinden kan en waar men het verkopen moet. Mijn op- pergrootmachtigste Heer de Bey wenst dat ta weten; en zo ge ons het geheim slechts mededeelt zult ge vry zyn!" „Beilo! Accoord!" riep Joris verheugd. „Ik zal u zeggen maar op dat mo ment sprong Panda naar voren. Hij be greep, dat Joris weer een van zyn vele leugens zou gaan vertellen en Panda vond, dat van leugens alleen maar el lende en narigheid kan komen (waar hij gelijk aan had). „Luister niet naar hem!1' riep Panda. Hijz-z-zen meer zei Panda niet. want Joris pakte hem handig met bei*e handen om zijn gezicht, zodat hij niet meer praten kon. „Ik zal u alles zeggen!" sprak Joris In tussen haastig „maar niet hier! Laat ons naar een plaats gaan, waar men gemakkelijk zitten en aangenaam spre ken kan!" „Gelyk gij wenst!" stemde Ben Piep- seh toe. En Ben Piep-seh trok zijn aan klacht in en even later stapten Joris en Panda de cel uit. „Houd verder uw mond, klein ventje J" siste Jorö. „Of wilt ge in het kot blijven? Kom zwij gend meel" Nee in de gevangenis blijven wilde Panda niet en dus ging hij maar zwijgend achter Joris aan, terwijl deze de bewakers vriendelijk ten af scheid toewuifde was, dat iemand meer dan een paar honderd meter in de heiige lucht van deze kuststreek kon zien. Ik heb begrepen, dat er hier in de 'buurt een huis van die naam is, zei ik zal nonchalant mogelijk. Ik zag een dik dennebos, maar kon geen huis ont dekken. Is het bewoond? Kolonel Simpkins en zijn zuster wonen daar. De arme juffrouw Edith is gedeeltelijk invaüde, maar ze ls zo'n goed Hef mens en draagt haar kruis met grote moed. De kolonel zit ln za ken in Londen, maar komt dikwijls hier. Hij is er op het ogenblik ook. Waarom gaat u morgen niet met me mee er een bezoek brengen? De kolo nel zal het bijzonder prettig vinden met u, een oud-militair, kennis te maken. Hier was het geluk aan mijn zijde! Maar ik moest mijn bezoeker niet la ten merken, dat dit precies datgene was, wat ik wilde. Weet u zeker, dat ze het niet als opdringerig zullen beschouwen, wan neer ik mee kom, vroeg ik. Komen er veel mensen bij hen? O ja, maar slechts weinige blij ven er voor langere tijd- Ik geloof, dat het meestal zakenrelaties van de ko lonel zijn en niet het soort mensen, die hij in eigen kring anders zou ontmoe ten. Daarom ben ik er van overtuigd, dat hij zeer aangenaam verrast zal zijn u te leren kennen. Hoe laat denkt u te gaan? Kunt u om drie uur morgenmid dag op de pastorie zijn? Uitstekend. Toen de dominee vertrekken was, ging ik lui ln een diepe stoel bij het vuur zitten met een whisky-soda en mijn pijp. Iedere twijfel, die ik gehad had over de juistheid van Brannigan's gevolgtrekkingen, was verdwenen. Waarom werd er rondom het Huis aan de Baai gepatrouilleerd? Wie wa ren die zakenrelaties van de kolonel, die nooit lang bleven? Wie was die ex- bokser? In welk verband stond Simp kins' zuster met dit alles? Ik onder brak myn gedachten even. Was Simp kins tenslotte wel schuldig? Mogelijk was het Personeelsbureau volkomen echt en gebruikte iemand in dat be drijf het voor zijn eigen doeleinden. Daar was die chef de bureau Fellowes b.v. HU had toegang tot aUe vertrou- wensstukken en kon heel gemakkelijk in contact staan met het aan te stel len personeel, zonder dat zijn chef daar iets van wist, (Wordt vervolgd) DOODSTRAF VOOR EX-„STURMSCHARFt}HRER" HOFFMANN. De Rotterdamse Kamer van het Haagse Bijz. Gerechtshof heeft de 44- Jarlge v.m. „Sturmsoharfüher". in dienst van de SD Ausfeenstelle Rotterdam. J. W. Hoffmann, veroordeeld tot de dood straf. HU was er o.a. van beschuldigd in de periode 1940'45 tal van arres tanten mishandeld te hebben, om in lichtingen en bekentenissen los te krij gen. voort op 4 Jan. 1944 te Oegstgeest de Leidse huisarts dr H. Flu zonder vorm van proces en zx. op de vlucht te heb ben neerfiesohoten. VOOR WOENSDAG 13 APRIL. Hilversum I (301 M.) VARA 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: orgel- en pianoplaatjes; 8,00: nieuws; 8.15: strydiled; 8.18: gram.muzlek, 8.50: voor de hulsvrouw; 9.00: Berin ns Opera- Orkest; VPRO 10.00: „kinderen"; 10.05: morgenwijding door ds D. Richards; VARA 10.20: onze keuken; 10.30: als de stofzuiger zwygt; 11.00: populair non-stop; 12.00: Accordeola; 12.30: mededelingen; 12.33: voor het platteland; 12.38: Cor Stcyn, orgel; 13.00: nieuws; 13.15: kalender; 13.20: Omroep-orkest; 14.00: gesproken portretten; 14.15: Jeugdconcert; 15.00: voor de kleuters; 15.15: mensen, dieren en dingen; 15.30: de regenboog; 16.00. de Roodborstjes; 16.15: het stond ln de krant; 16*5: vragen staat vrl); 17.15: Me tropolo orkest: 17.40: het feest der bevrij ding; 18.00: nieuws; 18.15: varia; 18.20: gram.muzlek; 18.30: Ned. strijdkrachten; 19.00: een nieuwe tUd; 19.15: Leo Oost- dam, fluit; VPRO 19.30: voor de Jeugd; 19.40: Jeugdkronlek; 19.45: van alle dag: VARA 20.00: nieuws; 20.05: dingen van de dag; 20.15: socialistisch nieuws; 20.20: Malando en zbn tango-rumba orkest; 20.50: de triomf van het recht, hoorspel; 22.05 kwartet Jan Corduwener; 22.25: volksliederen, 22.45: van boek tot boek; 23.00: nieuws; 23.15: de hit-kit; 23.45 24.00: het orkest van de Duitse opera. Hilversum II (415 M.) NCRV 7.001 nieuws; 7.15: Te Deum Laudamus; 7.45: een woord voor de dag; 8.00: nieuws; 8 15: muziek bij het werk; 9.00: ziekenbezoek; 9.30: waterstanden; 9.35: commentaar op de famlllecompetltie; 9,45: symphonlsch morgenconcert: 10.30: morgendienst door ds G. Meynen: 11.00: kamerorkest; 11.15: Uyt minne bevolen, luisterspel; 12.00: muziek van Brahms; 12.30: mededelingen; 12.33: orgelconcert; 13.00: nieuws; 13.15: Promenade orkest; 14.00: planoduo; 14.20: Franse chansons; 14.40: even onder ons; 15.00: nieuwe serie Jeugdconcerten; 16.00: voor onze postzegelverzamelaars;; 16.15: voor onze meisjes en Jongens; 17.30: met bana en plaat. 17.45: exotische klanken; 18.00: Nederlandse koren en korpsen; 18.30: celle en plano; 19.00: nieuws; 19.15: nieuws uit Indonesië: 19.30: actueel ge luld; 19.45: Engelse les voor gevorderden: 20.00: nieuws; 20.05: proloog; 20.15: Jo hannes Passion; 23.00: nieuws; 23.15: Plet NIJland. viool; 23.4524.00: gram. muzlek. AGENDA WOENSDAG: Gerecht 10: Spirltlsch Genootschap 8 uur nam. DONDERDAG: Casino: „De avonturen op de zeebode*» 7 en 9.15 uur nam. ®re.e®5rtat 19ledenvergadering Ver. tot bev. v d. bouw van werkmans woningen, 4.30 uur niun.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 5