REBUSPRIJSVRAAG D Uur Hollands lente bloeit op langs De bollenstreek ook dit jaar weer in feeststemming Met een enkel woord (5) 7Ëjö§> 100 cm ^"n 29Febr "R m=d (0 DONDERDAG 7 APRIL Wie vermoordde Fransisca Ariër? IWEE VERDACHTEN ONDER ARREST. Waar aanleiding van de moord op Fransisca Arler te Amsterdam, verne men wij nog. dat zij zeer gunstig be kend stond. Nadat het huwelijk ont bonden was bleef de man, die als een bruut bekend staat, zijn gewezen echt genote herhaaloelijik lastig vallen. Hij was nog in het bezit van een sleutel van de woning aan de Kometensingel en kwam daar ook nog herhaalde ma len onder het mem zijn kind te be zoeken, zoals de omwonenden mede deelden. Dit kind was trouwens een voortdurende bron van twist tussen de man en de vrouw. Inmiddels was even wel een vriendschappelijke verhouding ontstaan tussen de vrouw en een ar beider van de Ned, Dok- en Scheeps bouw Maatschappij, die eveneens gun stig bekend staat. De vorige echtge noot, P. J. van de Broeke, was reeds herhaalde malen met de politie in aanraking geweest, o.a. wegens huis vredebreuk. De politie heeft hem verhoord en ook de vriend van de vermoorde vrouw, de bankwerker Verboom, aangehouden. In de woning werd een grote ravage aangetroffen, waaruit de conclusie ge trokken kan worden, dat de vrouw zich ernstig verzet heeft. Naast het lijk lag een hamer. Het lijk vertoonde zowel sporen van messteken als van slagen met de hamer toegebracht. Haar stoffelijk overschot is overge bracht naar het Wilhelmina-gasthuis. Het drie-jarig zoontje van het slacht offer is bij grootouders ondergebracht. Het verhoor van P. Verboom heeft aan het licht gebracht, dat hij eergis teren nog een bezoek aan de vrouw gebracht heeft. Hij was evenwel om acht uur 's avonds weer thuis, daar hij onder behandeling is van een magne tiseur, die hem op die tijd thuis heeft behandeld. Hij is sindsdien thuis ge bleven en gisteren in verband met zijn ziekte niet naar zijn werk gegaan. De moeder van de vroegere echtge noot van het slachtoffer heeft ver klaard, dat haar zoon eergisteravond omstreeks 11 uur is thuisgekomen en gistermorgen omstreeks 7 uur naar zijn werk is gegaan. De moord is waar schijnlijk gisternacht omstreeks 2 uur gebeurd. Er zijn geen aanwijzingen dat eventueel een derde verdachte in deze affaire zal worden aangehouden. Beide verdachten blijven onder arrest. VERGADERING VAN BIBLIOTHECARISSEN. De Ned. Ver. van Bibliothecarissen, sectie speciale bibliotheken op het ge bied van handel en industrie, verga derde in hotel Pomona te 's-Graven- hage. De heer Bodewes gaf een overzicht van de werkzaamheden der opleidings commissie, die tot taak heeft de vor ming van de bedrijfsbibliothecaris. Dr L. J. van der Wolk, die sinds de oprichting van de sectie in 1941 het voorzitterschap heeft bekleed, legde zijn functie neer om deze over te dra den aan dr C. Groeneveld, bibliotheca ris der Kon. Shell-laboratoria te Am sterdam en tot dusverre onder-voor zitter der sectie. Hierop hield dr ir J. j. Verschuur, wnd. directeur van het Technisch Documentencentrum te Am sterdam, een referaat over: „Het rap port als nieuw document voor de bi bliotheek". EXPOSITIE 50 BEST VERZORGDE BOEKEN. (Speciale berichtgeving) Eind April zal in Amsterdam voor het eerst na de oorlog de voordien traditioneel geworden tentoonstelling van de 50 best verzorgde boeken die in het voorafgaande jaar zijn versche nen gehouden worden. Tijdens deze expositie zal de uitslag bekend worden gemaakt van de wedstrijd, verbonden aan de Bcekenweekactie. BUNCHE GAAT MET VERLOF. Dr Ralph Bunohe heeft aan de voor avond van ziln vertrek uit het midden oosten in een speciaal interview ver klaard. dat hij thans .geheel en al klaar" was met de Palestijnse kwestie. HU zou onder seen omstandigheden naar Pales tina willen terugkeren, nooh met de ver zoeningscommissie waaraan hij zijn taak als waarnemend bemiddelaar thans overdraagt noch in een andere kwa liteit. Bunche zal heden uit Beiroet ver trekken om ziln hoofdkwartier op Rlio- dos te liquideren en dan naar Europa te gaan en vandaar naar de Verenigde Sta ten. Bunche zeide, dat hij een „lang verlof" ging nemen. „Ik ben moe. erg moe. en ik wil van alles af zijn" voegde hij er aan toe. De gesloten wapenstij- standsovereenkomsten beloofden volgens Bunche veel goeds voor een uiteindelijke vrede, sedert „beide partilen klaarblij kelijk hebben ingezien dat het beter is de zaak uit te praten dan uit te schie ten". Minister Stikker naar ons land vertrokken Mr D. U. Stikker is gistermiddag per vliegtuig naar ons land vertrokken. Ontwerp Eilanden-regeling voor Ned. Antillen In de toelichting op de interimrege- ling voor Suriname en de Ned. Antillen heeft de regering te kennen gegeven er naar te streven, dat de Staten van de Ned. Antillen bij de behandeling van het ontwerp kennis zouden kunnen ne men van een voor-ontwerp-algemene maatregel van bestuur betreffende de toekenning van zekere zelfstandigheid aan de eilanden Aruba en Curasao. De regering is er in geslaagd aan de ge dane toezegging te voldoen en heeft be doeld voorontwerp aan de Staten ter kennisneming toegezonden. Het ontwerp opent de mogelijkheid een deel van de overheidstaak van de centrale Antillaanse organen over te dragen op Eilands-organen. Het hoge gezag, dat de status en de bevoegdheid van het eiland vaststelt en het toezicht uitoefent, is niet de landsregering, doch een Koninkrijksorgaan. Hierdoor wordt aan de voornamelijk van de zUde van Aruba tot' uiting gebrachte wensen in bevredigende zin tegemoet gekomen. 1200 VLIEGENDE KLM-ERS. Voor het bemannen van een lucht vloot van 90 vliegtuigen is 'n hele staf personeel nodig. Op 31 December 1948 had de KLM hiervoor totaal 1200 man in dienst, waarvan 393 vliegers. Een gedeelte hiervan is in Oost- en West- Indlë gestatlonneerd. Onder deze vliegers bevinden zich veel buitenlanders; zo waren er op 31 December j.l. in dienst 72 Engelsen, 47 Canadezen, 19 Amerikanen, 22 Aus traliërs. 8 Zuid-Afrikaners en 8 Zwe den. en 207 Nederlanders. Het overige vliegend personeel bestaat vrijwel ge heel uit Nederlanders. „JE GAAT ER AAN V' Een 38-Jarige vertegenwoordiger, be woner van een perceel in de Frederik Hendrikstraat t-e Amsterdam, kreeg be zoek van een hem onbekende man, die hem onmiddellijk nadat hU de deur had geopend met een groot mes in de borst stak. Gejukkig was de wond niet erg diep, dus ongevaarlijk. Na de steek toe gebracht te hebben riep de aanvaller: „Je gaat er aan. Als ik het niet doe, doet een ander het wel", en verdween daarop spoorloos. De politie vermoedt ,dat een liefdes drama de achtergrond van dLt myste rie is. Vorming nieuwe onderdelen Nationale Reserve Er wordt overwogen om naast de te vormen infanterie-onderdelen van de Nationale Reserve in de naaste toekomst over te gaan tot het formeren van ver schillende andere onderdelen. Met name heeft men het oog op luchtdoelartillerie, motor dienst, parachutisten, pontonniers, pioniers, verbindingsdienst, vaartuig- dienst, spoorwegdienst, luchtwachtdienst veldpost, pantserdoelartillerle, wielrij ders en cavalerie. EEN DODE BIJ MIJNONTPLOFFING. Gistermorgen waren arbeiders bezig met werkzaamheden op het voormalige vliegveld te Schijndel (N.Br.) en stieten daarbij op een mijn. Blijkbaar in de mening, dat het projectiel geen kwaad meer kon doen hebben zij tegen de kop van de mijn geschopt of daar op gesla gen. De 34-jarige ongehuwde Brok uit Schijndel werd op slag gedood. De 31-ja- rige eveneens ongehuwde H. Bolwerk uit het naburige dorp Wijbosch werd gewond. COCKTAIL-PARTIJ OP KASTEEL OUD-WASSENAAR. Prins Bernhard onder de aanwezigen. Ter gelegenheid van „American Army Day" werd gisteravond op Kasteel Oud Wassenaar een „cocktail party" gegeven. Tegenwoordig waren o.a. Prins Bernhard met zijn adjudant luit. ter zee le klasse F. Steinmetz, de ambassadeurs van de Ver. Staten van Noord-Amerika, Engeland en China, de gezanten van Oostenrijk, Italië, Finland en Denemar ken, de minister van oorlog en marine a.i. mr W. F. Schokking, luit.-generaal mr H. J, Kruis, chef van de Geinerale Staf en gener aal-majoor C. Giebel, chef van de Luchtmachtstaf. Ongeveer vierhonderd personen be zochten deze „cocktail-party". EMIGRATIE NAAR NIEUW-ZEELAND Voor Nieuw-Zeeland is thans een immigratie-regeling in overweging waar bij de passage-kosten naar dit land op soepeler wijze geregeld kunnen worden. Wanneer een uitstekende candidaat- emigrant niet ten volle over de midde len beschikt, en overigens zeker in aan merking zou komen voor plaatsing in Nieuw-Zeeland, overweegt men facilitei ten. Hoewel in het algemeen alleen vrij gezellen kunnen worden toegelaten, is er op het ogenblik ook de mogelijkheid voor enkele kleine gezinnen (tot vijf personen) om aan werk en woning ge holpen te worden. Voorlopig zijn de emigratie-afvaarten naar Canada als volgt vastgesteld: Tabinta: 29 April, 23 Mei, 21 Juni en 22 Juli. Volendam: 17 Juni en 19 Juli. De dollartoewijzing voor Canada ls Iets ruimer geworden. VERBREDING NOORDZEEKANAAL BEGONNEN. Ter hoogte van de Velserspoorbrug ls een poliepgrijper begonnen de basalt blokken uit de beschoeiing van het Noordzeekanaal te trekken. Deze werk zaamheden zullen drie weken duren, waarna begonnen wordt met de verbre ding. Tegelijkertijd zal ter hoogte van de Velserpont een baggermolen een sleuf door de bodem graven waardoor de hoogspanningskabels van de verbinding VelsenLeiden zullen worden geleid. BRANDWEER-SYMPOSIUM TE UTRECHT. In het Gebouw voor K. en W. te Utrecht is een twee-daagse bespreking begonnen gewijd aan de veiligheid tegen ba-and, op initiatief van de Nederlandse technische unie en de riiksbrandweerin spectie. De bijeenkomst stond onder leiding van de voorzitter van de Technische Unie dr ir M. H. Damme. De vertegen woordiger van de minister van Binnen landse Zaken mr F. R. Mijnlieff dankte voor het genomen initiatief, waarna hij de aandacht vestigde op het onrustba rend cilferbeeld van de jaarlijkse brand schade. waardoor de oplossing van het woningvraagstuk ongeveer een jaar ach teruit wordt versohoven. De hoofdinspecteur voor het brand weerwezen P. L. van Boven, hield een inleiding over de algemene beginselen van de veiligheid. Nadat ir G. A. de Boer, hoofd preven tie bij de brandweer in Amsterdam, de toepassing van bepaalde bouwconstruc ties en de heer D. J. B. Legro, hoofd preventie bureau brandweer Ministerie van Binnenlandse Zaken het beperken van de uitbreiding van het vuur bespro ken hadden, volgden de discussies. GEHEIM TESTAMENT VAN GEDEPORTEERDE. Kortgeleden maakte een vriend van een in Duitsland overleden politieke gevangene ten overstaan van familie leden gewag van de gewoonte van som mige gedeporteerden, boodschappen te griffen in de binnenkant van de meta len dozen, waarin hun levensmiddelen werden toegezonden en die daarna aan de familie werden terugbezorgd. De moeder van de overledene haastte zich om de persoonlijke voorwerpen van haar zoon. die haar door de Duitsers waren opgezonden, na te kijken. Zij ont dekte inderdaad in de binnenzijde van een deksel 'n behoorlijk opgesteld testa ment, dat de oplossing bracht voor een sedert enkele jaren betwiste zaak. De rechtbank heeft de geldigheid van het testament erkend. RAPPORT OVER HET „TELEGRAAF'-CONCERN. De heer M. A. Relnalda, voorzitter van de Persraad, die door de regering werd uitgenodigd, een regeling voor te berei den in de kwestie van het gebruik der outillage van het „Telegraaf'-concern, heeft dezer dagen een rapport aan de regering uitgebracht. Rijk gevarieerde programma's Vorig jaar heeft, in de prille lente, de Hollandse bollenstreek zich in de schoonst denkbare eewaden gestoken, om a's een zo lieftallig mogelijke gast vrouw op te treden voor de vele hon derdduizenden, die hun opwachting kwamen maken bij haar. die de men sen verkondigde, dat lente en zomer, kleur en fleur weer hun intrede de den in de natuur. Die honderdduizen den herinneren zich ongetwijfeld de charme, die uitging van deze gast vrouw. gekleed in het gewaad van kleurige bloementapijten, van weelde rige bloemmozaïeken, van rijk opge taste wagens van het corso, dat zich een weg baande door onafzienbare mensendrommen. Andermaal maakt thans de bollenstreek zich op, om haar gasten een welkom toe te roepen, dat een steeds hernieuwd bezoék in ko mende Jaren verzekeren zal. De bollenstreek heeft ook dit seizoen veel te bieden, en dank zij een vrien delijke en verdienstelijke voorlichting van de zijde van Vreemdelingenverkeer en burgervaders der bollengemeenten, die ons gisteren vertelden over de festi viteiten die voor de deur staan, en ons een klikje boden in de keuken, waar dit alles wordt toebereid, kunnen wij u in het. kort een overzicht geven van de I rijkdom aan gebeurtenissen, die in de komende weken andermaal een belang- BINNENLAND. Het nieuwe spoorboekje van de Ned. Spoorwegen, dat omstreeks half Mei ver schijnt zal ongeveer het vooroorlogse mo del krijgen. Het boekje zal bovendien be langrijk uitgebreid worden en niet min der dan 192 bladzijden tellen. In verband hiermede zal ook de prijs hoger zijn dan tot nu toe. Te Enschedé zijn plannen ontwor pen om aan de openbare leeszaal en bi bliotheek aldaar een lndustrieblbllotheek te verbinden. De textielindustrie heeft voor dit doel een bedrag van f. 16 022 ge schonken, terwijl het Prins Bernhard- fonds een bijdrage verleende van f 3000. Bjj beschikking van de minister van Sociale Zaken ls Ingesteld een com missie, welke tot taak heeft de mogelijk heid te onderzoeken van het leveren van een bijdrage van Nederland aan de ver betering van de geneeskundige verzorging van de Indonesische bevolking on hem daaromtrent van advies te dienen. Voor zitter ls dr P. Muntendam, directeur-ge neraal van de Volksgezondheid. Prln6 Bernhard heeft gisteren de demonstraties ln de Academie voor Licha melijke Opvoeding te Amsterdam bijge woond. Deze les duurde tweemaal 50 mi nuten. De Staatscourant bevat een beschik king van de minister van Econ. Zaken, waarbij het Rijksbureau voor metalen en het Rijksbureau voor keramische produc ten worden samengevoegd tot het Rijks bureau voor metalen en bouwstoffen. Het concours Hendrik Jacobsz (de Internationale manifestatie over heden daagse vioolbouw) wordt Zaterdag 4 Juni om 10 uur officieel geopend ln de aula van het Haagse gemeentemuseum. Vandaag viert de oud-commlssarls der Koningin ln de provincie Utrecht Jhr. mr dr L. H. N. Bosch Ridder van Rosen thal zijn 65ste verjaardag. Het nieuwe voor de Kon. Rotterd. Lloyd ln Amerika gebouwde s.s. .Dren te". een zusterschip van de ..Friesland", wordt Woensdag a.s. onder gezagvoerder M. Hoogendljk uit Batavia voor het eer6t te Rotterdam verwacht. De Ver. van ambtenaren voor de i Reclassering en voor de Kinderwetten i hield ln 's-Gravenhage 'n vergadering ter herdenking van haar 25-Jarlg bestaan. Mr dr J. WIJnveldt, advocaat-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden hield een rede, over: „Reclassering en kinderbe scherming gedurende 25 Jaar". Naar de voorbereidende conferentie te Batavia zal dr Van Royen vergezeld worden door mr Blom. raadsadviseur van Bultenl. Zaken, mr 's Jacob, secretaris generaal van financiën en de heer Van Schellen van de Buitenlandse Dienst. Het gouvernement van Suriname heeft besloten 30 Wlt-Russen toe te la ten uit de groep ontheemden, die uit China naar de Phlllppijnen vluchtten. De toegelatenen zijn allen technici. Vannacht ls op 41-Jarlge leeftijd ln de Boerhaave-kllnlek te Amsterdam aan de gevolgen van een galblaas-ope ratie overleden de heer H. Fuchs, onder directeur General Operations van de KLM. Op het Europees Maccabl-congres dat ln Amsterdam werd gehouden, ls een Raad van Europese leden van het Wereldver- bond benoemd In deze raad hebben zit ting do heren P Glldesgame, L. Schalit, W Melsl, V. v. Rosenfeld (allen uit Lon don). dr S. Simon (Parijs) en A. Blun (Bazel). Het volgende Europees congres zal ln 1950 ln Parijs worden gehouden. BUITENLAND. Melk, boter en kaas zullen van 16 April af zdhder bon worden verkocht ln Frankrijk. Voor deze producten zullen vastgestelde prijzen gelden. De auditeur van het militair ge rechtshof te Antwerpen heeft zes Jaar gevangenisstraf geëist tegen Hendrik Dlels, die tijdens de Duitse bezetting directeur van de Koninklijke Vlaamse Opera ls ge weest. De krijgsraad had Dlels tot 12 Jaar .veroordeeld. Overleden Is sir Seymour Hlcks. Hij bereikte de leeftijd van 78 Jaar. Hij was een leidende figuur ln de Engelse theater wereld: schreef 64 toneelstukken en deed belangrijk werk voor film en radio. Te Washington zijn gisteren geen kranten verschenen als gevolg van een onverwachte drukkersstaking. die echter heden reeds weer ls opgeheven. Door radio Boedapest is gemeld, dat het Hongaarse onafhankelijkheldsfront de regeringscoalitie! heeft besloten de President der republiek voor te stellen 't hans zitting hebbende parlement te ont binden en nieuwe verkiezingen uit te schrijven. Nieuwe verkiezingen zullen mo gelijk op 15 Mei a.s. worden gehouden. De geallieerde bestuurscommissie voor West-Berlljn heeft een vérgaande amnestie bevolen voor Jeugdige bedaag de en Invalide personen, alsmede voor bepaalde andere categorieën van perso nen ln de stad, die vroeger betrekkingen met de Nazl-partlJ hebben onderhouden. De hoogste Franse medische onder scheiding, de „Prlx de Monaco", ls voor de eerste maal aan en vrouw toegekend. ZIJ kwam ln handen van de 76-Jarlge dr Marcelle Laplcque voor haar arbeid ln de laboratoria der Parljse universiteit, waar zij zich bezig houdt met de elec- trische behandeling van spierweefsels, die de slachtoffers van verlamming weer tot werken ln staat stollen. stelling van honderdduizenden recht vaardigen. De hoogtepunten van dit seizoen, be loven. zoals bekend, ongetwijfeld de Paasdagen, het bloemencorso op 23 April en de feesten in Noordwijk in de laat ste dagen van deze maand te worden Veel hebben wii daarover reeds in de loop der laatste weken geschreven. WAT ER PLAATSELIJK TE DOEN IS. De plannen van de afzonderlijke ge meenten zouden wij als volgt willen ver melden. In Sassenheim wordt door een bijzondere versiering de aandacht nog maals eetrokken naar een probleem, dat lange tild de bollenstreek heeft bezig gehouden, en welks oplossing tijdens dit eerste bollenseizoen nadien zal moeten worden bekrachtigd: tram of bus. De tramdraden die nog steeds stad en land ontsieren omdat zij niet mogen worden verwijderd zolang de bus niet heeft bewezen onder alle omstandighe den te voldoen, zullen gehuld in een bloemenkleed getuigen van dit beslis send stadium van een lange en harde striid. Voorheen was een dergelijke ver siering niet mogelijk, nu de tram ls af geschaft is zij mogelitk geworden voor één jaar. want indien dit seizoen de bus blijkt te voldoen, zullen die dra den er volgend jaar niet meer zijn Het is uiteraard niet het enige, wat Sassenheim presteert. Er zijn voorts mo zaïeken. en op de dag van het bloemen corso opent de ODenlucht-middenstands- show, die tot 7 Mei te bezichtigen valt. Ook Llsse heeft een plaatselijke mo zaïek wedstriid. ter wii 1 hier ook het cen trum ligt van de befaamde ..trekschuit- toohten" door de bloelende velden. Hillegom brengt dit jaar voor het eerst de mogelijkheid, om meer van bollen te weten te komen, dan dat zi1 mooi bloei en in het veM: de demonstratietuin op Treslong biedt ook eelegenheid. de bloei ende bollen van nabij te bewonderen, ham toepassingsmogelijkheden ln tuin en oark te leren kennen en zelfs teoh- nisohe bijzonderheden aan de weet te komen. Het Centraal Bloembollen-Co mité heeft daarvoor zorg gedragen. Ook Hiilegom biedt voorts geleeenheid tot rondvaarten. Uiteraard zal ook deze ge meente worden verfraaid door moza ïeken waaraan het juist hier vorig jaar nogal ontbrak! terwijl er wan deltochten zün (Tweede Paasdag), con certen door Franse en Belgische orkes ten (resp. 23 en 30 April), en kermis vermakelijkheden. Gelijk gezegd vormen verschillende festiviteiten te Noordwijk de laatste hoogtepunten uit het bollenseizoen. Ter ere va-n de tulpenralley. waarover wij reeds herhaa'de malen schreven, wordt deze gemeente feestelijk versierd. Op 27 April wordt, die versiering voltooid door de definitieve aanleg van moza ïeken. De dag daarop wordt ln het raad huis het bloemenfeest geopend, en des middags vindt daarop de intocht der deelnemers aan de ralley plaats. Op 29 April worden de prijzen uitgereikt in Casino, en op de daarop volgende ver jaardag van de Koningin ziin er volks feesten. Inmiddels heeft Noordwtfkerhout op 23 en 24 April de hoogtijdagen der mo zaïeken beleefd, terwijl in Voorhout van Eerste openbare vergadering der B.F.O. BESPREKING OVER STATUS BIJ KOMENDE ONDERHANDELINGEN. Op de eerste openbare vergadering van de B.F.O. is uitvoerig beraadslaagd over de status der BFO en over het punt van de erkenning van de BFO als party in 't Indonesische vraagstuk. Uit het verslag van de besprekingen met de H.V.K. van 27 Maart las de secretaris o.a. voor dat de H.V.K.te rugkomende op de door de voorzitter naar voren gebrachte wens van de B.F.O., om formeel te worden erkend als partij, had gezegd, dat reeds ge ruime tijd geleden bij hem de vraag gerezen is op welke wijze het mogelijk zou zijn, aan de B.F.O. meer relief en een publiekrechtelijke status te geven. Er doen zich hoe langer hoe meer rechtstreeks of zijdelings met de sou- vereiniteitsoverdracht verband houden de problemen voor, waarover men overleg zou willen plegen. Het verzoek van de BF.O,, om als partij te worden erkend, was door de H.V.K. doorgege ven aan de Nederlandse regering. De secretaris deed voorlezing van een brief van de H.V.K. tLd. 4 April, waarin wordt gezegd dat de Neder landse regering heeft medegedeeld dat zij het zeer op prijs zou stellen, indien een delegatie uit de B.F.O. aan de conferentie zou deelnemen en dat de H.V.K. zich voorstelt, direct na aankomst van dr Van Royen te Batavia, terzake met de B.F.O. na der overleg te plegen. De minister-president van Oost-In- donesië, Anak Agitng, en die van Pa- sundan, DJumhana, verklaren vervol gens, dat z(j er bezwaar tegen zouden hebben, als de BF.O. een creatie zou worden van de Federale regering. De vergadering heeft ten slotte be sloten, Midden-Java (het gebied waar kort geleden de Midden-Java-Raad werd gevormd) als lid te erkennen. VOORTDURENDE TERRORISTEN- ACTIVITEIT. Terroristen hebben de spoorbrug over de Kali Batang bij Tempel vernield. In de afgelopen week zijn aan de stadsrand van Surakarta 's nachts her haaldelijk schoolgebouwen ln kampongs in brand gestoken. Ook werd een poging gedaan om de Oostelijke poort van de kraton in brand te steken. In Zuld-Bandung heeft een gewapen de bende van 25 man in twee woningen gerampokt. In het district Ampel is een wedono en zijn personeel ontvoerd, waarbij tevens een grote partij textiel, die juist ter uitdeling onder de bevol king was ontvangen, werd meegenomen. 10 April af tijdens de weekeinden in een bloemenhulsje in de trant van het be kende huisle van Hans en Grietje, door de jeugd pannekoeken zijn verkocht. Ook hier ontbreken uiteraard de moza ïeken niet. Warmond ten slotte, dat niet zozeer in de route ligt doch eveneens ten volle tot de bollenstreek eerekend kan wor den zal eveneens opgefleurd worden door mozaïeken. Bussen met toeristen-gezel schappen kunnen, als speciale service van de gemeente, indien tiidig een en ander is bespreken met VW. vrilstelling van tolrecht krijgen. Waren toch alle reizigers toeristen, het hele laar door, dan kon wellicht deze sta-in-de-weg voor deze gemeente wat goedkoper wor den opgeruimd EXTRA TREINEN, BUSSEN VOOR DE VUURPROEF. Een enkel woord nog over de vervoers mogelijkheden. De spoorwegen hebben evenals vorig jaar ook dit Jaar weer stoptreinen ingevoerd gedurende de bol- lentijd. De NZHVM zal. naar wil ver moeden. wel alles in het werk stellen om de meest critische geesten schaak mat te zetten. De bussen zullen alles in het werk stellen, om deze vuurproef van de nieuwe dienst door de bollenstreek met vlag en wimpel te doorstaan. Na- tuurlilk, er zal wel eens gewacht moe ten worden, maar wil herinneren ons ook nog zeer levendig de honderden meters lange rijen bij de tramhaltes, die óók berusting leerden, naar gelang de trams als sardineblikjes voortgingen, on geacht de honderden waohtendenl NZH en VW hebben voorts met spe ciale bordjes de beste wandelingen uit gestippeld. die de schoonheid van de bollenstreek tonen buiten de lang niet steeds indrukwekkende normale hoofd verkeerswegen. Zo gaat de bollenstreek weer een nieuw lentefeest tegemoet. Een feest, dat honderdduizenden beleven kunnen, en dat duizenden uit de bollenstreek zelve een korte wille hun zorgen doet vergeten. ♦Wordt vervolgd)

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 2