Zwarte Adelaar" doet boekje open over Republiek r r Nederland mag niet werkeloos toezien: Zijn hart bloedde bij wat liij zag... V WEERBERICHT Algemene Vergadering der Y. N. geopend Het bejaarde Londen geeft de wereld weer een knipoog r .i II g WOENSDAG 6 APRIL 1949 00 No. 26661 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J W Henny Hoofdredactie: B w Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 14,35 per kwartaal: 32 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041: Red 21507 Witte Singel 1. Leiden Olro oo,: 67055 c Nederlandse propaganda In gebreke gesteld „Ik weet niet. wat er met uw rege ring: aan de hand is, maar zii schijnt weinie belang te hechten aan het tor pederen van de communistisch-repu blikeinse propaganda ,die in Amerika over Indonesië wordt gemaakt", zo zeide de 52-jarige kolonel Hubert F. Julian, de bekendste Amerikaanse ne ger-piloot, die in de loop van zijn avontuurlijke carrière de bijnaam ver kreeg van „The black eagle", de Zwarte Adelaar. Deze kolonel geboren in Trinidad, leerde in 1916 vliegen, werd later com mandant van de uit 18 toestellen be staande luchtmacht, van Haile Selassies in Abessinié in de oorlog tegen de Ita lianen streed als vrijwillig piloot mede aan de zijde der Finnen in 1939 tegen de Russen en daagde, verontwaardigd over de beledigingen van Hitler aan het adres van de negers, in 1940 Goering uit voor een persoonlijk duel in de lucht boven het Kanaal. m LANG, MAAR INTERESSANT VERHAAL. Gisteren kwam hij voor een vacantie- Verblijf in Amsterdam aan. „Ik heb een lang verhaal te vertellen". 00 zei hij. In Juli 1943 was hij en passant en kele dagen in ons land geweest en bij die gelegenheid had het Nederlandse volk ziin hart gewonnen. Geen spoor van rassendiscriminatie. Elk hotel, elk restaurant, iedere schouwburg stond hier in tegenstelling tot Amerika voor hem open. Dit maakte zoveel indruk op hem, dat hii geen geloof meer kon hech ten aan de Republikeinse propaganda in Amerika, dat de Nederlanders het Indo nesische volk onderdrukken. Door Re publikeins-Indonesische kringen in Ame rika werden na ziin terugkomst pogin gen in het werk gesteld hem voor hun propaganda te winnen. Maar ik verbelde hun, dat ik een re putatie van objectief onomkoopbaar ko lonel had op te houden, „die steeds ge vochten heeft aan de kant der onder drukten". Hij wenste voor zich zelf in Indonesië te zien hoe de zaken stonden en reisde naar Den Haag met de op dracht voor het maandblad der Ameri kaanse negerbevolking „Our world" een serie artikelen te schrijven over Indo nesië na de tweede politionele actie. Hij sprak met de toenmalige minister Sas sen. nadat hii bil lagere ambtenaren op tegenstand was gestuit. COMMUNISTISCHE VOOR LICHTING. „Als u iets te verbergen hebt in In donesië. geeft mij dan geen visum," zo had hii gezegd, „als u niets te verber gen hebt. geef het. mii dan wel." Julian kreeg het visum en landde 18 Januari jl. op het vliegveld Kamajoran. Reeds de volgende ochtend was hij in Djokja en 21 dagen achtereen heeft hij mensen gesproken en toestanden in ogenschouw genomen in het gehele uit gestrekte eilandenrijk, zichzelf niet spa rend en ziin tolk evenmin. Hij sprak met vele Rpublikeinse leiders, zakenlie den en met „men in the street." „Wat ik zag deed mijn hart bloe den. Te denken, dat wij in Amerika ons een rad voor de ogen laten draai en door de communistische voorlich ting en dikke tranen huilen over het gedrag van die schandelijke Neder landers, terwijl ik met mijn eigen ogen zag. dat de Republikeinse rege ring niet in staat en niet van zins was iets te doen aan de jammerlijke om standigheden. waaronder de bevolking in de Republikeinse gebieden leefde." Hij had ojn, een gesprek met de Re publikeinse minister van Gezondheid, dr Lemeina. dat als volgt verliep: Kol. Julian: „Kunt u mij zeggen, wie verantwoordelijk is voor de ondervoede, ziekelijke creaturen, die u op deze foto ziet en die genomen is in onder uw ju risdictie vallend gebied?" Minister Lemeina: „De Republikeinse revering". Kol. Julian: „Kunt u mij ook zeggen, waarom deze mensen er zo beroerd aan boe zijn?" Min. Lemeina: „Wij hebben niet vol doende medicamenten en voedsel." Kol. Julian: „Wilt u dan vertellen, waarom u het aanbod van het Ned. Rode Kruis u deze goederen te sturen, van de hand hebt gewezen?" Min. Lemeina: „Dat geschiedde in opdracht van de Republikeinse regering. Die opdracht heb ik uitgevoerd. Wij wilden, vermijden propaganda te maken voor onze vijand door onze eigen men sen met Nederlandse goceien te hel pen." Kol. Julian: „En u wilt mij vertellen, dat uw regering in staat is de millloe- nen bevolking van Indonesië een mens waardig bestaan te verschaffen!" EEN EERLIJK OORDEEL. „Ik heb met honderden mensen in het Republikeinse gebied gesproken. Ik heb allen de vraag gesteld: „Wilt u de Republiek terug?" Elkeen antwoordde ontkennend", zo vervolgde Julian. Hij toonde eèn foto van een Indonesisch meisje een pakstertje in een sigaren fabriek dat hem had verteld, hoe zij onder het Republikeinse regiem voor haar werk betaald werd met één cent per dag. Nu, na de tweede politionele actie, verdiende zij een rijksdaalder per dag en zij had hem gezegd: „Liever pleeg ik zelfmoord, dan dat ik de Re publiek terug zou willen hebben". „Ik kan u duizenden van soortgelijke voorbeelden geven, maar het lijkt me niet noodzakelijk. Ik wijs er met nadruk In de grote zaal va.n het departement van Buitenlandse Zaken aan de Consti tution Avenue in Washington is Maandagavond door de vertegenwoordigers van 12 landen de plechtige ondertekening van het Atlantisch Pact verricht. Het ogenblik, dat de Engelse minister van Buitenlandse Zaken. Ernest Bevin, geflankeerd door de Engelse ambassadeur in de V.S. Oliver Franks (links) en de adviseur voor de verdragen van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken. John W. Foley, zijn handtekening plaatst onder het do cument. TIJDELIJK IETS KOUDER. De Bilt venvacht tot morgenavond: Over het algemeen veel bewolking met nu en dan enige regen. Meest matige wind. hoofdzakelijk tussen Zuid-West en West. Iets lagere temperaturen. (Op gemaakt te 10 uur). 7 APRIL Zon op: 6 03 uur: onder- 19.23 uur. Maan op: 11.16 uur; onder: 4.06 uur (EK) Hoogwater te Katwijk te 9.08 en 22.00 uur (Doodtij). Dit nummer bestaat uit zes pagina's. SOVJET RUSSISCHE CONSULAIRE BUREAUX IN ITALIË WORDEN GESLOTEN. De SovjetrussisChe consulaire bureaux in geheel Italië zullen van 15 April as. af worden gesloten, zo wordt door het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken bekend gemaakt. Hieraan wordt toegevoegd, dat het Hongaarse consu laire bureau te Milaan van 10 April as. af gesloten zal zijn. Dit is het gevolg van de Sovjetrus- sische weigering van een Italiaans ver zoek om Italiaanse consulaten in de Sovjet-Unie te openen. SOVJETRUSSISCH-IRAANS GRENSINCIDENT. Het officieuse Iraanse blad „Etalaat" meldde, dat Sovjetrusssche grenswach ten op Iraanse soldaten hebben ge schoten. als gevolg waarvan verschei dene hunner werden gewond. op, dat ik door niemand ben beïnvloed, dat ik door geen enkele instantie wordt betaald, niet in dienst ben van enige regering, dat ik uitsluitend naar Indo nesië ben gegaan om me een persoon lijk, eerlijk oordeel te vormen, Mijn ar tikel in .Our World" maakte zo'n in druk dat toen ik met de Queen Elisa beth te New York arriveerde, niet min der dan 37 verslaggevers en fotograven, radioreporters en televisie-operateurs mij opwachten en interviewden. Overi gens kreeg ik een zelfde anti-demon stratie te verduren als Bevin en Chur chill bij hun aankomst enkele dagen geleden". GERAFFINEERDE FOX- PROPAGANDA. En nu Amerika. Waarom heeft in de Ver. Staten zo'n aanzienlijk deel van het publiek de zijde gekozen van de Republikeinen tegen de Nederlanders? „Omdat", aldus Julian, „De Neder landse regering practisch niets ge steld heeft tegenover de geraffineerde propaganda van de Republikeinen, die geschoeid is op commnnistische leest en die financieel steunt op het enor me kapitaal van de Fox maatschappij en een rubberfirma. Die twee firma's hebben belang bij een Republikeinse heerschappij in Indonesië, omdat ze zakelijke contracten met de Republi keinse regering hebben afgesloten. Tegenover de stortvloed van kostbaar propagandamateriaal, die deze firma's over Amerika uitgieten, stelt de Ne derlandse regering harerzijds niets dan een minimum aan voorlichting". NIET TERUG IN DE MODDER. Met grote heftigheid vervolgde Julian: „Zegt u het Nederlandse volk, dat Indonesische leiders mij als neger dikwijls eerst als een der hunnen be schouwden, dat ik me feitelijk als een der hunnen gevoel, maar dat ik tot de overtuiging ben gekomen, dat de Republikeinse leiders niets anders hebben gedaan en nog doen, dan hun eigen volk uitbuiten en beroven. Het Nederlandse publiek moet achter haar regering staan in de kwestie Indone sië en niet langer werkeloos toezien hoe de Republikeinse leiders het In donesische volk, dat door Nederland zelf is opgevoed tot een beschaafd volk, thans terugwerpen in de mod der". PLEBISCIET ENIGE OPLOSSING Ten slotte zei Julian: „De Veiligheidsraad of de Ver. Naties hebben niet het recht enige vorm van regering aan enig land op te dringen. Waarom bemoeien ze zich wel met In donesië en durven ze niet tegen Rus land optreden voor de infiltraties op de Balkan? De Veiligheidsraad bezit niet voldoende autoriteit. Voor Indonesië is de enig juiste oplossing een plebisciet. En dat is juist, wat de Indonesiërs zelf willen". Nog slechts voorspel De Australische minister van Bui tenlandse Zaken, dr Herbert Evatt, heeft gisteren de zitting van de alge mene vergadering der Verenigde Naties te Flushing Meadows geopend. In zijn openingsrede vrklaardc dr Evatt: „Het verlenen van waarachti ge steun aan de Verenigde Naties en haar idealen moet het wachtwoord zijn van alle staten, die leden z|jn der organisatie." Hjj voegde hieraan toe: „Een ieder, die zijn land in de Verenigde Naties vertegenwoordigt, heeft zich plechtig bereid verklaard, te erkennen, dat de Verenigde Naties het internationale lichaam vormen, waaraan het opper ste gezag is toegekend. In het Hand vest is bepaald, dat alle andere ver plichtingen, welke de op zich zelf staande staten aangaan, ondergeschikt moeten zijn aan en in overeenstem ming met de verbintenissen, welke de leden der Verenigde Naties door het lidmaatschap dezer organisatie hebben aangegaan." Dr Evatt vervolgde: „In de laatste jaren zijn moeilijkheden ontstaan, terwijl vaak wantrouwen aan de dag is getreden en gebrek aan samen werking viel te constateren. Bijna al deze moeilijkheden zijn veroorzaakt door onenigheid tussen de grote mo gendheden, die zich afspeelde buiten de organisatie der Verenigde Naties en daar onafhankelijk van was. De regeringen in de gehele wereld moeten het geloof in haar volken be waren en de volkeren der wereld zul len zeer zeker de leiders steunen, die er naar streven de Verenigde Naties te helpen en de grote doeleinden van deze organisatie het bewaren van de in ternationale vrede, het doen heersen Tumult in Britse Lagerhuis OVER DE VLEESKWESTIE. In het Britse Lagerhuis is het gis teravond bijna tot een handgemeen ge komen na een heftig debat over de opterende vleesvoorraden. Het debat ging over een motie van de oppositie overeenkomend met het aan de orde stellen van de kwestie van vertrouwen inzake de voedselvoorzieningspolitiek van de regering ter vermindering van het salaris van de minister van Voedselvoorziening, John Strachey. De plaatsvervangende leider van de oppositie, Anthony Eden, had de rege ring „volledige steun" aangeboden in zake de huidige critieke onderhandelin gen over vleesleveringen met Argenti nië, doch sommige conservatieve spre kers beschuldigden de regering er van al te zeer op een goed handeltje uit te zijn. Verschillende Labourleden namen een dreigende houding aan tegenover leden van de oppositie en enkele conserva tieven hielden een Labourlid tegen, dat poogde naar de „backbenches" van de oppositie te gaan. Strachey beschuldigde de oppositie leden. die critiek geleverd hadden, er van, hun „politieke vooroordelen" zwaarder te laten wegen dan hun va derlandsliefde. Hierop klonken van beide zijden van het Huis boze uitroe pen en de conservatief Martin Lindsay stelde de vraag, of het „een voormalig lid van de fascistische partij wel past, onze vaderlandsliefde verdacht te ma ken?" (Strachey %as lid van de „nieuwe partij", die ln het begin van de derti ger jaren door dissidenten van deLa- bourpa^ty werd gesticht onder leiding van sir Oswald Mosley. Toen Mosley openlijk tot een pro-fascistische poli tiek overging, verliet Strachey de par ty). Lindsay trek zijn ygezegde in, toen Strachey had gezegd, dat die woorden „niet" op feiten oerustten", doch de rest van de reae van de minister ging te loor in het tumult. De motie van ae oppositie werd ver worpen met 247 tegen 185 stemmen. Na de bekendmaking van deze uitslag werd door leden van de oppositie ge roepen: „aftreden". van internationale gerechtigheid en 't bevorderen van de internationale wel vaart ten uitvoer te doen leggen." De Belgische vertegenwoordiger, Fer- r.and van Langenhove, werd zonder te genkanting tot voorzitter van de be langrijke politieke commissie der As semblee gekozen, in welke functie hij de Belgische minister-president Spaak opvolgt. Vervolgens werd de zitting verdaagd. In Nederlandse kringen te Flushing Meadows wordt veel betekenis gehecht aan de verkiezing van Van Langenho ve, in verband met het feit, dat de po litieke commissie deIndonesische kwestie zal moeten behandelen, indien de bestuurscommissie aan het verzoek van India en Australië voldoet om het onderwerp op de agenda te plaatsen. De bestuurscommissie heeft nog geen beslissing hieromtrent genomen. De bestuurscommissie van de alge mene vergadering der Verenigde Na ties heeft besloten dat een door de Deense, Noorse en Zweedse delegaties ingediend gedetailleerd voorstel, strek kende tot het bespoedigen van de werkzaamheden der Assemblee, door de politieke commissie ad hoc in beschou wing zal worden genomen. Een der Scandinavische voorstellen is een methode van stemmen in te voeren, waarbij van een electrische In stallatie gebruik wordt gemaakt. De bestuurscommissie heeft ook be sloten voorstellen te bestuderen, welke beogen Chinees en Russisch als „werk talen" te doen aanvaarden. Goedkeu ring van dit voorstel zou de onkosten van de Verenigde Naties met een be drag van drie millioen dollar doen stij gen. BINNEN TWEE JAAR KLEUR- TELEVISIE IN ENGELAND. Tele-journaals in de bioscopen. (Van onze Londense correspondent). Het gaat hard mst de televisie in Engeland, dat op het ogenblik reeds een half millioen „radiokijkers" telt. Volgend jaar zal het grootste tele visiecentrum ter wereld in Londen in werking zijn. Daarmede heeft men Amerika geklopt. Deskundigen ver wachten dat Engeland binnen 2 jaar over televisie in de natuurlijke kleuren zal beschikken. Een ander experiment, dat dezer da gen zal beginnen, is dat der tele-bios copen, waarvan Londen er voorlopig zes zal krijgen. Films zullen op één plaats worden geprojecteerd en per te levisie naar de diverse cinema's wor den overgebracht. Bovendien zullen te levisieopnamen van actuele gebeurte nissen, welke de BBC op het ogenblik, dat de gebeurtenissen zich afspelen, uitzendt, tegelijkertijd in een aantal bioscopen op het doek worden gewor pen, zodat men dus het nieuws heet van de naald te zien krijgt. GEALLIEERDE NOTA AAN DUITSE PARLEMENTAIRE VERGADERING. De Britse, Franse en Amerikaanse ministers van Buitenlandse Zaken, die thans te Washington verblijven, hebben een nota aan de West-Duitse parlemen taire vergadering te Bonn gezonden, waarin zij de hoop uitspreken, dat de vergadering „de aanbevelingen van de Londense conferentie, waaronder zij is ingesteld, „wel in overweging zal ne men". De drie ministers verklaarden te wen sen, dat de vergadering de samenwer king tussen een toekomstige Duitse re gering en de bezettende mogendheden zal vergemakkelijken. Het seniorenconvent van de parle mentaire vergadering is met spoed bij eengeroepen. De sociaaldemocraten die zich ver zetten tegen de aandrang van geallieer de zijde op het aanbrengen van wijzi gingen In de constitutie en in het bij zonder om de administratie van de voornaamste directe belastingen over te laten aan de individuele staten zou den, n^ar gemeld werd, verzoeken om aanvaarding van een compromis waar over de drie grote partijen het enkele weken geleden eens zijn geworden. Een luchtfoto van het gebied ton Oosten van de stad Atchison in de Amerikaan se staat Kansas, die door de zwaarste overstroming in zijn geschiedenis werd geteisterd. Over een afstand van luun 6 km ls de grote verkeersweg 59 met water overdekt, waarin een aantal auto's is blijven steken. In het midden, ree its van de hoofdverkeersweg, ziet men de hangar van het vliegveld nog even be ven het water uitsteken. VREDESONDERHANDELINGEN IN CHINA BEGONNEN. Volgens te Nanking binnengekomen berichten zijn te Pelplng de vredeson derhandelingen tussen de Chinese com munisten en een regeringsdelegatie be gonnen. Uit berichten uit Tsjingkiang blijkt, oat de communistische legers langs de Noordelijke oever van de Jangtse be gonnen zijn terug te trekken. Een te Nanking verschijnend blad schrijft, dat binnen enkele dagen of- ficeel het bevel .staakt het vuren" zal worden gegeven. De vredesonderhandelingen zullen verlopen op basis van de acht vredes voorwaarden, die door de communis tenleider Mao tse toeng zijn opgesteld. Alleen op die voorwaarden zijn de communisten bereid te onderhandelen. Stad van ongebroken vitaliteit (Van onze Londense correspondent). Wij hebben het afgelopen weekeinde de reprise beleefd van Victory Day. Voor het eerst in tien jaar zetten de lichtreclames Londen en de rest van het land weer in kleurrijke gloed. Het was werkelijk een historische gebeurte nis, want het aangaan van de lichten is veel belangrijker dan welk optimis tisch geluid van een staatsman of wel ke rozige statistiek ook. Hier, immers, kon men met eigen ogen iets zien van het zich langzaam maar zeker verwer kelijkend herstel. Dit symbool sprak tot aller harten. Met schrik herinner den zich velen weer, hoe op die bange Vrijdagavond in September 1939 aarde donker Londen zijn lot afwachtte, in eengedoken als de duif voor de python. Uitgelaten blij waren dan ook de dui zenden die getuige waren van de inlos sing van de dierbaarste belofte, dat eens de lichten weer zouden branden. Was het niet hiervoor dat men al het leed had doorstaan? Vier jaar geleden schenen de lan taarns weer, maar de oude glorie was nog lang niet hersteld. De atmosfeer van het schimmenspel bleef bestaan. Twee winters geleden, toen de steen kool op was, leek het of de kans voor goed verkeken was, dat de oude dagen zouden terugkeren. Als een haring in een ton stond de massa rond het Erosbeeld van Picca dilly Circus om het wonder te aan schouwen. Urenlang staarden de men sen naar het spel van gloeilamp, neon- buis en schijnwerper. Een vuurwerk kon niet mooier zijn. Telkens wanneer er kleuren verscho ten, klonk er gejuich. De ouderen ston den daar met een brok in de keel. Het verleden was er weer, of beter: de af glans er van. De ogen der kinderen straalden. Voor hen was het een hele maal nieuw sprookje. Londen is nu weer een beetje wereld stad. al zijn er nog lang niet zoveel lampjes als voor de oorlog. Ook het aantal verlichte winkelramen is nog maar gering. Maar geleidelijk wordt dat beter. De in de avonduren geïllumineerde reusachtige melkwitte wijzerplaat on der de beroemde Big Ben, die als een soort permanente maan boven West minster zweeft, heeft nu wat gezelschap gekregen. De reflecterende rivier straalt in het duister weer een veroverende charme uit. Reeds lang ondergaat Lon den een schoonheidsbehandeling, die de zelfbewustheid van deze immense, doch altijd ingetogen stad, niet onaan zienlijk verhoogt. Vele oude, rimpelige gevels zijn gladgestreken en verjongd. De zandspuit en de verfkwast proberen Londen, de nooit aflatende roetwalm ten spijt, een nieuw masker te geven. Nieuwe geruisloze motoren, die thans hun intrede doen, dempen het onop houdelijk amechtige geratel der hoge rode bussen. Er komen bij de haltes nu zowaar bordjes, waarop men de route lezen kan, een hele vooruitgang ln deze informatie-loze stad. Vrolijk jagen de nieuwe fonteinen van Trafal gar Square hun sprenkelende stralen omhoog tegen het strakke, grijze décor van de langwerpige National Gallery, het Londense rijksmuseum. De duiven, die zolang het monopplie bezaten zich in de aandacht te mogen verheugen dergenen, die het robot-verkeer een ogenblik willen ontvluchten klagen thans over ernstige concurrentie Een ander brandpunt van belangstel ling, de Horse Guards op hun gitzwarte paarden aan de ingangpoort der admi raliteitsgebouwen. hebben hun battle- dress afgelegd en omhullen, zich thans in dure scharlaken mantels, die menig generaal jaloers maken. Ze zorgen voor de kleur, waar Londen zo om schreeuwt Dat doen ook de hardgele hyacinthen ln de bloembakken voor de vensters der regeringsgebouwen van Whitehall Men beseft nu. dat er toch iets mense lijks moet schuilen in de bureaucratie Ja. de vitaliteit van deze stokoud" stad. die in de vuurlinie zo onn^m®]'^ veel heeft moeten lilden, is nnepbi-okpn De a3n- en uitfio=r>ende lichten ^tui gen er van. Zal de wereld de bpt-k=nis verstaan van deze welsprekende knip oog Geen verkiezingen in Frankrijk GAULLISTISCHE MOTIE VERWORPEN. De Franse Nationale Vergadering heeft met 358 tegen 46 stemmen een Gaullistische motie verworpen, waarin ontbinding van de vergadering werd verzocht en uitschrijving van nieuwe algemene parlementsverkiezingen. De communisten onthielden zich van stemming. De Gaullisten voerden aan, dat de departementale verkiezingen de vroe gere verkiezingssuccessen van de partij van De Gaulle hadden bevestigd en dat de huidige Assemblee daarom niét langer de wil van het volk vertegen woordigde. AMERIKAANSE PROTEST-REVOLUTIE. Inzake Godsdienstvervolging. De Amerikaanse Senaatscommissie van buitenlandse betrekkingen heeft aan de Senaat een resolutie toegezon den, waarin wordt geprotesteerd tegen „de vervolging van kardinaal Minds- zenty, mgr Steplnac van Joego-Slavië en van de onlangs veroordeelde Bul gaarse predikanten". De resolutie was mtt algemene stemmen door de com missie aangenomen, doch de voorzitter, senator Tom Connally, zelde. dat zij een „verwaterde versie" was van wat oorspronkelijk was voorgenomen. ONZE VERLIEZEN De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indonesië zijn gerap porteerd Kon. Landmacht: Sold. L. Stoel, Ellemeet (Z.). Sold. W. Bankersen, Oudkarspel (gem. Langedijk, N.H.). Kon. Marine: Mar. P. J. B. Garthoff, A'dam. Kon. Ned. Ind. Leger: Vrijw. dienstpl. sold. Abdoe, In donesië. Man. sold. 2e kl. Inf. J. Blntang, Idem. Man. sold. 2e kl. inf. L. Kaawoan, idem. Man. sold. 2e kl. inf K. Moningka Idem. Amb. sold. 2e kl. Inf. P. Hiariej, idem. Amb. sold. 2e kl. inf. A. Noija, idem. Amb. sold. 2e kl. Inf. E. Seipatti- ratu, Idem. Amb. sold. 2e kl, inf. S. Usmanij, Idem. Sund. sold. Ie kl. inf. Joesoef, idem. Tim. sold. 2e kl. Inf. H. Newaoe- ma, idem Man korp Inf. C. Pangemanan, idem. Jav. sold. 2e kl. inf. Samat, id. Jav. sold. 2e kl. Inf. Seman, ld. Amb sold. 2e kl Inf. A. M Surl- pattij idem Amb. sold. 2e kl. Inf. J. J. Wenno, idem Amb serg. inf. D Muskita, ld. Sund. korp. inf Saata. idem Sund. sold. 2e kl Inf. Mamat. id

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 1