STEP-IN LASÏEX BROEKJES WARNECKE UIT DE OMSTREKEN RECHTZAKEN Kerkelijk Leven POOT-AARDAPPELENBERICHT DINSDAG 5 APRIL KATWI/K AAN ZEE Propaganda-avond Chr. Metaalbewerkersbond. AFSCHEID VAN DE HOOFD BESTUURDER H. H. HORDIJK. In de Oranjezaal van het Jeugdhuis werd Maandagavond een propaganda- samenkomst van de Ned. Chr. Metaal bewerkersbond gehouden. De voorzitter van de afdeling Kat wijk, de heer M. Marijnes, heette in 't bijzonder welkom de heer H. H. Hordijk, lid van het hoofdbestuur uit Rotterdam, die weldra met pensioen zal gaan en de heer C. Jaarsma, dis trictsbestuurder uit Amsterdam, die hem zal opvolgen. Vooraf werden 'n paar kleine filmpjes vertoond. De heer Hordijk nam nu het woord en zette uiteen, dat op het ter rein van de sociale beweging in de loop der jaren veel is tot stand ge bracht. Het is werk geweest van jaren strijd. Nog is niet bereikt, wat op ons pro gramma staat. Wij moeten bewaren wat wij bereikt hebben. Et zullen tij den komen van lage conjunctuur en van crisis. Van slaaf zijn wij vrije arbeiders geworden. Wij hebben 5 jaar van nat.-socialisme meegemaakt, nu hebben wij de strijd aan te binden te gen een andere dictatuur: het commu nisme. Wy kunnen vr\j spreken en handelen, wij leven in een vrij Neder land. Tot de ongeorganiseerden sprak spr. nog een opwekkend woord. Hierna nam de heer Hordijk afscheid van de afd. Katwijk. Spr. zette uiteen, dat hij ruim 36 jaar in de christelijke vakbeweging een plaats heeft ingeno men. Vooral in het begin waren de moeilijkheden groot. Als men zich or ganiseerde. stonden werkloosheid, en verguizing voor de deur. Er is volge houden en de vrucht en de zegen is ,er van te zien. Het is Gods werk geweest. Spr. eindigde met de wens uit te spre ken. dat het de afd. Katwijk verder zeer goed mocht gaan. De heer Jaarsma wees er vervolgens op. dat op dit moment afscheid moet worden genomen van de heer Hordijk als hoofdbestuurder. Als Jongere ge neratie danken wij de heer Hordijk voor de strijd, die hij gestreden heeft voor ons jonge mensen. De tijd is voor bij. dat men moest gaan naar armen zorg en daconie. Spr. herdacht wat in dertijd ds Talma verricht heeft. Hij overzag de ttfd van het Marxisitlsche socialisme en van het nat.-socialisme. Tot slot sprak spr. een opwekkend woord tct de jongeren. De heer Marijnes sprak namens de afdeling hartelijke woorden van dank tot de heer Hordijk. Hij verwelkomde ook de nieuwe bestuurder, de heer Jaarsma. Na deze toespraken werd de prachtige kleurenfilm over de Engelse pottenbakkersindustrie „Kleurige klei" gedraaid. Bedankt voor beroep Ds F. v. d. BUI alhier bedankte voor het op hem uitgebrachte beroep naar de Chr. Geref. Kerk te Urk. 18 JAAR VOOR VOORTVLUCHTIGE VERMAAS UIT VOORSCHOTEN. De Dordtse Kamer van het Haagse Bijz. Gerechtshof behandelde de zaak tegen de v.m. PTT-ambtenaar D. Ver maas uit Voorschoten, die tussen Mei en September van 1944 als waarne mend Landwaohtcommandant leiding had gegeven bij patrouillediensten, per- soonsbewijzencontrble en razzia's op personen. Daar V. uit het kaanp. waar hJj geïnterneerd was. had weten te ontvluchten, was hij uiteraard niet ter zitting verschenen. Verschillende ge tuigen legden bezwarende verklaringen af. Verdachte was soms op weerzin wekkende wijze opgetreden. Zelfs in 't interneringskamp had V. niet kunnen nalaten nationaa 1-socialistische theo rieën te verkondigen. De Procureur- Fiscaal, mr J. E. Visser, eiste tegen deze verdachte 20 jaar gevangenisstraf met ontzetting uit de rechten. De uit spraak luidde 18 jaar. HAAGSE RECHTBANK. Bankbediende pleegde verduistering Een kantoorbediende te Leiden, die werkzaam was op een bijkantoor van een bank, had kans gezien een bedrag van plm. f. 16.000 te verduisteren, voor welk feit de Officier tegen hem een jaar gevangenisstraf m.a. eiste. De rechtbank heeft verdachte thans conform deze eis veroordeeld, waardoor hij in vrijheid kon worden gesteld. Voordelig zaakje De koopman B. de Winter uit Leiden, Jiad op de veiling te Rijnsburg brutaalweg 300 veiling- kisten weggehaald, en die op andere veilingen ingeleverd, waardoor hij in het bezit kwam van het statiegeld. Te gen hem werd 1 jaar gevangenisstraf geëist m.a. De rechtbank heeft verdachte con form die eis veroordeeld. KATWI/K AAN DEN Rl/N TWEE VRACHTAUTO's UITGEBRAND Hedennacht om twee uur brak brand uit in een autogarage van de heer v. W. in de v Egmondstraat De nachtpo- litie ontdekte de brand. In de garage stonden twee vrachtauto's die voor een groot deel uitbrandden; dank zij het feit dat de brandweer spoedig ter plaat se was kon de brand hiertoe beperkt blijven. De garage en de auto's waren erzekerd tesen brandschade. De oor zaak is nog onbekend. Tot 12 uur was men aan een auto aan het werk ge weest. In het duister verdronken De 72- jarige D. van Egmond, inwonend bij z'n dochter te Wassenaar kwam van fami liebezoek uit Rijnsburg en is onderweg tussen Katwijk en Wassenaar, door de duisternis misleid, van de hoge helling in de poel terecht gekomen en ver dronken. KATWI/K B. en W. wonnen het pleit inzake het Noorderbad. Gisteravond kwam de raad in open bare vergadering bijeen, voornamelijk voor het punt „Noorderbad". Allereerst had de beëdiging plaats van de hoofd commies ter secretarie, de heer J. L. Veldhuyzen van Zanten tot 2de plaats vervangend secretaris. Ook was er nog een voorstel tot wijziging van de begro ting 1948 van het Grondbedrijf. Daarna volgde de herstemming over het voorstel met betrekking tot de plaats van stichting van het Noorder bad. De heer Nic. v. Duyvenbode vraagt aan de voorzitter nog iets in het mid den te mogen brengen. Spr. heeft de zaak nader bekeken en is tot de con clusie gekomen dat de Noorderlijke zijde bij „Christina" toch gunstiger geacht moet worden, doch dan zo dicht moge lijk bij de afrit. Uit technisch oogpunt verkiest de heer v. Duivenbode dan de Noordzijde. Mr Van der Plas vraagt of het college inmiddels al een exploitant heeft aangewezen? In het praeadvies was immers de gedachte neergelegd dat deze benoeming zou komen na het ge voelen van de Raad gehoord te hebben. De voorzitter antwoordt, dat zulks niet geschied is. De heer Scheerens merkt op, dat het niet ging om het bad zo dicht mogelijk of niet zo dicht mogelijk bij de afrit te hebben zoals de heer v. Duyvenbode opmerkte. Het ging er om of de plaats gekozen zou worden die Wederopbouw had aangewezen. Het voorstel van B. en W. om het bad Noordelijk van de afrit bij „Christina" te plaatsen, werd in stemming gebracht en aangenomen met 97 stemmen. Voor waren de wethouders v. Leeuwen, Kleen en Bloot, en de leden Mr Van der Plas, L. v. d. Zwan, A. Wassenaar, D van der Marei, Nic. J van Duyvenbode en J. van Rijn. (Zoals bekend staakten vorige week Donderdag de stemmen). Bij de rondvraag vraagt de heer N. van Duyvenbode hoe het staat met het kampeerterrein. Is er al aan begonnen, zo niet wanneer dan wel? De voorzitter antwoordt dal de plannen gereed zijn. Een dezer dagen zal wel worden begon nen met de werkzaamheden. De heer C, van Beelen vraagt hoe het staat met de bestrating van de RijnstraatZuid ce Katwijk a. d. Rijn, De voorzitter ant woordt, dat het wachten ls op de riole ringbuizen. Dan sluiting- met, gebed. Burgerlijke Stand Geboren' Jacob Plorls, z. van J. Guijt en A. Varkevlsser; Leentje. d. van P. Krijgsman en D. Haas noot; Maartje Jacoba, d. van J. Kromhout en T. Zwanenburg: Gerrit. z. van W. Rem- melzwaal en C. de Jager; Jacob, z. van A. Kulk en J. Snljer; Cornells Hendrik, z. van H. W. B. Koelewljn en L. Imthorn; Cornells Pleter, z. van J. MeiJvogel en C. v. Duijvenbode; Willem Bastlaan. z van W. Vooys en M. Vis: Cornells, z. van P. v. d. Bent en M. v. d. Plas; Arie, z. van A. Ouwehand en G. C. Vooijs; Leuntje, d. van J. de Mol en J. JCoekebakker; Adrla- na Elzellene. d vaniJ. van Duijn en A. Kruljt; Johannes, z. van M. Imthorn en J. Haasnoot. Ondertrouwd: F. J. Buis en J. Hou- waard; T. KuiJt en J. C. Dekker; J. van Rijn en E. van Duijn; N. C. den Duik en H. E. Lammens. Getrouwd: P. v. d. Oever en A. Guljt, M. J. Helders en A. Souverijn; C. van Egmond en M. van den Bosch. LISSE Alg. Ver. Bloembollen cultuur. DE JAARVERGADERING. In de „Witte Zwaan" hield Maandag-, avond de afd. Llsse van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur haar jaarver gadering, De voorzitter, de heer M. Veld huizen van Zanten, gaf in zijn openings woord te kennen, dat het vak er mo menteel niet rooskleurig voor staat. Medegedeeld werd, dat men besloten had om financiële redenen niet aan het bloemencorso deel te nemen. Vervol gens memoreerde de voorzitter het prachtige resultaat van de bloemenshow op de laatste tentoonstelling. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek, dat er een nadelig saldo van f. 128,90 was, terwijl het ledental met 15 terug liep. De hyacinthencultuur werd met 31 H.A. uitgebreid, de tulpen werden benoemd de heren Z. v. d. Burg cissen met 70 H.A. Tot afgevaardigden naar de alg. verg. werdent benoemd de heren Z. v. d. Burg en P. van Leeuwen. Bij de behandeling van de beschrij vingsbrief werd het voorstel „Wijziging stemtabel" aangenomen, alsmede de wij ziging van het handelsreglement t.a v. de omzetbelasting en de wijziging ten opzichte van de gladiolen. De rondvraag leverde geen nieuwe gezichtspunten op. JAARVERGADERING E.HB.O. Maandagavond hield de afd. Lisse van de Ned. Ver. E.H.B.O. haar jaarverga dering onder presidium van de heer Bronkhorst. Uit de verslagen ontlenen we, dat 15 nieuwe diploma's werden uit gereikt. terwijl het diploma van 26 leden is verlengd. Over het afgelopen jaar is er een batig saldo van f. 456,96. Het jaarverslag van de secretaris gaf een actief leven der afd. te zien. De aftredende be stuursleden, de heren J. Polle en J. Ver mei werden herkozen. A.R. raadscandidaten. Gisteravond vergaderde de A.R. Kies vereniging ter vaststelling van de can- didatenliist voor de a.s. gemeenteraads verkiezing. Deze vergadering werd op gebruikelijke wijze geopend door de voorzitter de heer De Jager Hierna werd door het raadslid de heer Steen winkel uitvoerig geantwoord op enkele vragen over sociale zorg welk onder werp door hem on de jaarvergadering was behandeld. Vervolgens werd de candidatenlijst vastgesteld met het vol gende resultaat: No. 1. C. H. Steenwin kel. 2. E. Scholte. 3. J. de Jager. 4. G. Rietkerk. 5. M. Vermeer. 6. P. Helmus, 7. J. J. Bos en 8. Jac. Nieuwenhuis NOORDWI/K ERHOUT Ledenvergadering Ned. Herv. School. FINANCIËLE ZORGEN. Gisteravond hield de Ned. Herv. School in de Gemeentewoning haar ledenvergadering. Ds Spaling heette alle aanwezigen hartelijk welkom, hield een korte inleiding naar aanleiding van Marcus 14 22—31 en ging voer ln gebed. Het verslag van de penningmeester was somber gesteld. Er was maar een klein batig saldo. Het had veel groter kunnen zijn omdat er in het afgelopen jaar een bazar voor de school is ge weest, die f. 1425 heeft opgebracht. De vergoeding per leerling is echter veel te laag geweest. Ondanks zuinig beheer heeft het bestuur ongeveer f. 1000 meer uitgegeven dan het aan vergoeding van de gemeente heeft te rugontvangen. Een sohadepost van f 1000 over één jaar! Onwillekeurig vraagt het bestuur zich af hoe dat in de toekomst moet gaan. Bij de daarna gehouden verkiezing werden de aftredenden G. Musegaas en G. J. v. Rheenen als bestuurslid herkozen. Bij de rondvraag werd 't naaionder- richt aan de orde gesteld en werd er cp aangedrongen, de cursus ook open te stellen voor meisjes, die de school reeds hebben verlaten, tegen betaling. De verjaarbus ten bate van het Restauratiefonds der kerkvoogdij heeft ln Maart f. 64,36 opgebracht. OEGSTGEEST Door motorongeval om het leven gekomen. De 25-jarige J. M. J. Zandvliet te Warmond, die in dienst was bij de fir ma A. J. Kranenburg te Ogstgeest, is gistermiddag omstreeks zes uur in de omgeving van het Groene Kerkje met zijn motorrijwiel over de kop geslagen en ten gevolge van de opgelopen ver wondingen om het leven gekomen. OEGSTGEEST Jaarvergadering Oranjevereniging. Onder voorzitterschap van de heer N. v. Weizen is gisteravond in „Het Witte Huis" de algem. ledenvergadering ge houden van de Oranje-Vereniging. In zijn openingswoord sprak de voorzitter zijn teleurstelling uit dat de opkomst niet zo groot was als werd verwacht, daar, in verband met de a.s. verkie zingstijd ook elders werd vergaderd. Spr. deelde mede dat van de Oranjefeesten in onze gemeente een film is vervaar digd welke deze avond voor 't eerst zou worden vertoond. Hij gaf na enkele me dedelingen het woord aan de heer J. Grefe uit Leiden die zou optreden als declamator. Treffend en bijzonder gevoelvol droeg de heer Grefe het „Wilhelmus van Nas- sauwe" voor waarmede hij al direct een warme Oranjesfeer bracht en daarvoor met een daverend applaus werd be loond. Na mededeling van ingekomen stuk ken las de secretaris de heer J. J. Vos de notulen van de vorige jaarvergade ring die onveranderd werden vastge steld. In zijn hierop volgend keurig ver zorgd jaarverslag werd herinnerd aan d>2 verschillende feestelijkheden en de plechtige herdenkingsbijeenkomsten. Hierbij werd een bijzonder woord van dank en hulde gebracht voor de zo gro te medewerking van het Gemeentebe stuur en de politie. De heer A. Gaykema verstrekte een uitvoerig financieel overzicht waarvan wij vermelden dat het afgelopen jaar werd aangevangen met een saldo van f. 265.17. De ontvangsten waren f. 14953.10, de uitgaven f 15896.38, zodat het boekjaar sloot met een nadelig saldo van f.678.17 Bij de bestuursverkiezing werd de heer Joh. Uittenbogaard bij acclamatie herkozen. In de kascommissie 1949 wer den benoemd de heren A. Veens tra en Voor de a.s. feestvlerng en de herden- Voor de a.s. feestviering en de her- kingsdag had het bestuur een schema samengesteld. Da bedoeling is om als datum van een en ander te bestemmen 30 April, 4, 5 en 8 Mei waarop o.a. de kinderspelen, een filmavond, auto-hinderniswedstrij den en herdenkingsbijeenkomsten plaats vinden, waarvoor reeds van diverse verenigingen medewerking is toegezegd. Zo mogelijk zal een feestavond worden georganiseerd en dan nog de gebruike lijke herdenkingssamenkomst in de Groene Kerk. Bij de rondvraag kwam o.m. nog het herdenkingsmonument ter sprake, over welke daarvoor bestemde plaats de me ningen in de gemeente nogal uiteen lopen. Het officiële deel der vergade ring was hiermede beëindigd en de aan wezigen kregen gelegenheid om de door da heer H Bol vervaardigde film van de gehouden feesten te bezien. Met grote belangstelling is deze film geT volgd, waarin tal van vrolijke momen ten w.o. de verschillende optochten, de ringlijder" de kinderwedstrijden, trac- taties en het openluchtspel „Marijke van Poelgeest" op zeer duidelijke wijzè op het doek werden gebracht. Zelfs het schitterende Oranjefeest in Endegeest ontbrak niet. Tot slot van deze zo uit stekend geslaagde avond gaf de lieer Grefe nog enige prozawerken ten beste waarvoor hij met een dankbaar applaus en een woord van dank door de voorzit ter werd beloond. RI/NSBURU Diploma-uitreiking Tuinbouwavondschool. Gisteravond werden in de cantine van veiling „Flora" de diploma's uitge reikt aan de cursisten van de tuinbouw- avondsohool klasse 2A. Het hoofd van de school de 'heer R. van der Hoek, opende en heette in 't bijzonder burgemeester Höweler welkom, evenals de heer F. W. Krüger namens Rijkstoezicht. Hierna werden door de leraren van verschil lende vakken enkele vragen aan de cur sisten gesteld, waarvan vele goed be antwoord werden. De heer Krüger reikte de volgende diploma's uit-: Groente- en bloementeelt, met vrucht: Gerrit Jan Varkevisser (Valkenburg)Cornells van der Plas (Katwijk). Willem Star (Oegstgeest) Jelle de Mooii (Rijnsburg)Piet v. d Vijver (Rijnsburg): met veel vrucht: Tennis van Dijk (Rijnsburg); Cornelis Jonker (Katwijk); Jac. v. d. Vijver (Oegstgeest); Hendrik v. d. Meij (Rijns burg). Met zeer veel vrucht: Jan Pauw Abrz., Jan Zandbergen Wz, Bastlaan Wismeyer, alle n te Rijnsburg. Groente- en bollenteelt (met vrucht) Gerardus Theodorus de Hollander Oegst geest; Cornelis Petrus Lubbe, Oegst geest;; Jac. de Jong. Leonardus Johan- nus Lamboo. Nicolaas Guyt, Cornelis Koelewijn, allen te Katwiik: (met veel vrucht)Pleter van Vliet Wz, Rijnsburg; Cornelis Johannus v. Rijn, Oegstgeest; Jan Hakker, Oegstgeest; Johannes En- gel'bertus v. Leeuwen. Katwijk; Gijsbert Vos. Katwijk De heer Hakker ontving tevens nog een mooi boek van de tuinbouwleer. daar hij als cursist de hoogste cijfers behaagde Na de uitreiking sprak burgem, Hö weler nog een kort woord tot de cur sisten. waarin hij hen gelukwenste met- de behaalde resultaten. Tevens sprak hJJ nog een woord van waardering tot de heer H. de Haan. terwijl hii ook nog het woord richtte tot de scheidende leraar de heer Exel. Eveneens werd het woord gevoerd door de heer D. v. Egmond als voor2. van de groenteveiling. De heer v. d. Meij sprak namens de oud-leerlin gen. Een van de cursisten bracht namens de curstssten de hartelijke dank uit jegens de leraren voor de goede verstandhou ding en voor het genoten onderwijs, waarop hij aan iedere leraar een prach tige taart overhandigde, waarop de em blemen van het vak waren aangebracht. De heer De Haan sprak nog enkele woorden, terwijl door de heer Krüger nog hartelijke woorden tot de solieiden- de leraar, de heer Exel. gericht werden De heer Exel zegde allen hartelijk dank voor de plezierige samenwerking. Aan het einde sloot de heer. v. d. Hoek met dankgebed. JONG HERVORMDEN. Gisteravond kwamen de Jong Her vormden ln maandelijkse vergadering bijeen. Ds K. J. H. Burgy opende. Hier na gaf hij het woord aan de spreker van deze avond: ds Goverts van Kat wijk. die als onderwerp had: ..Helpt bidden?" Bidden aldus spr.. behoort geen vraag te zijn. Bidden is oP gaan tot ge loven. Bidden is komen tot geloof en terugkeren tot geloof, 't Voornaamste stuk is de dankbaarheid Na de pauze was er gelegenhe'd tot vragen stellen. Aan het einde van deze leerzame avond sloot ds Goverts met dankgebed. Ds Brandsma op tweetal Ds N Brandsma alhier staat op een tweetal der Chr. Geref. Kerk te IJmuiden. SASSENHEIM De eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau ls toe gekend aan de heer J. v. Nieuwkoop, meesterknecht bij de N.V. Warnaar en Co. alhier. VOORHOUT „HOLLANDS GLORY" In het Parochiehuls werd Maandag avond voor diverse organisaties, in het bijzonder voor leden van de K.A.B., de interessante bloembollenfilm „Hollands Glory" vertoond. De belangstelling was groot. De heer P. v. d. Nouland gaf enkele aanwijzin gen. De voorzitter der afd. Bloembol lencultuur dankte de directie van ae ..Hobaho" voor deze vertoning. DE STORM OVER DE BLOEMBOLLENSTREEK. Dat er gisteren aan have en goed der bloembollenkwekers veel schade aan- gèricht is aan de te velde staande ge wassen, kunnen we eerstens constate ren aan de rietschelven waar er vele, welke zo keurig waren opgebouwd, een wanordelijk gezicht geven. Zo zelfs werd een grote schelf van de Fr. L. en P. alhier geheel in de Zandsloot gewor pen, zodat het vaartverkeer geheel werd gestremd. Vele akkers z.g. gedolven en leeg land zijn oorzaak geweest dat de daarnaast liggende be teelde velden hyacinthen, narcissen of tulpen ernstig beschadigd werden door onderstuiving van zand. Deze storm, bracht veel moei zame arbeid en ook veel geldelijke scha de aan de gewassen. WASSENAAR Opening leeszaal en bibliotheek. Zaterdagmiddag had in Huize Nieuw Rijksdorp in tegenwoordigheid van ve len de officiële opening plaats van de openbare leeszaal en bibliotheek der Wassenaarse Federatie. De voorzitter der Christelijke afdeling, de heer v. d. Berg, begroette in het bijzonder de ver tegenwoordigers van het gemeentebe stuur, de wethouders Huibergtse en Ha zenberg, de vertegenwoordiger der cen trale vereniging dr De Greve. dr Hon- ders en ds Ferenga, waarna hij de wordingsgeschiedenis der federatie na ging, welke tot aller spijt geen driebond werd door het terugtreden der katholie ken. Met grote dankbaarheid memo reerde spr. de medewerking van het ge meentebestuur, waardoor een bescheiden begin kon worden gemaakt. Hij besloot met het uitspreken van de hoop. dat leeszaal en bibliotheek zullen werken tot geestelijk welzijn van Wassenaar. Voor de officiële opening was vervol gens hét woord aan de heer Huibregtse, wethouder voor onderwijs en plaatsver vanger van de wegens ziekte verhinder de burgemeester. Spr. juichte de samenwerking van mensen met verschillende levensovertui ging toe, waardoor bereikt kan worden wat afzonderlijk onmogelijk is. Er wordt krachtig gewerkt om ons land materieel op te bouwen, waarbij het gevaar be staat, dat het geestelijk en cultureel le ven in de verdrukking kan komen, De stichting zal meewerken om het even wicht tussen beiden te bewaren. Nodig achtte spr. het bestaan van deze biblio theek, ondanks de aanwezigheid van 'n zeer goede Nutsbibliotheek, omdat reke ning wordt gehouden met levensbe schouwingen en bovendien is er de lees zaal, waarvan 's avonds gebruik kan worden gemaakt en welke door het ver band met alle leeszalen ln Nederland een volledige bron van informatie is voor het maatschappelijk leven. Met de beste wensen verklaarde spr. de leeszaal en bibliotheek geopend. De heer De Greve wees op het voor deel van een federatie in verband met de financiële mogelijkheden. De heer v. Gorcum, voorzitter der neu trale afdeling, constateerde, dat Wasse naar ook in cultureel opzicht groeit en zelfstandigheid krijgt, van welk feit het goed Is zich rekenschap te geven. -Na een- pauze werd overgegaan tot het in groepen bezichtigen .van de in de na bijheid gelegen leeszaal en bibliotheek, welke nog niet. groot is behuisd, maar keurig is ingericht. Strandpaviljoen herrijst Het hou ten strandpaviljoen aan de Wassenaar- se slag,, dat destijds door de Duitsers is afgebroken, wordt thans in steen her bouwd, zodat Wassenaar in het komen de seizoen zijn badgasten weer waardig zal ontvangen. Bij KB. is de eremedaille, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau, in goud, toegekend aan P. M. van der Krogt, gewezen adjudant van gemeen tepolitie alhier. WARMOND Pastoor Oudejans overleden. Pastoor A. J. Oudejans, die als zoda nig vanaf 1920 in deze gemeente werk zaam was is plotseling overleden. Hoe wel hij de laatste jaren aan een kwaal leed die steeds erger werd, kwam dit overlijden toch zeer onverwacht. Zijn verscheiden heeft op de bevolking een diepe indruk gemaakt. Pastoor Oude jans was zowel bij Katholieken als niet Katholieken zeer bemind Voor zijn be noeming ts Warmond, was hij als leraar werkzaam aan het Seminarie Hageveld. Voorlopige raadscandidaten K.V.P. De Katholieke Volkspartij afdeling Warmond hield in Hotel de Stad Rome een druk bezochte vergadering. Velen waren gekomen om te luisteren naar de rede van de heer S. Menken, wet houder vin Leiden, die als onderwerp had „Gemeente-politiek". In deze zier interessante lezing behandelde spreker het onderwijs, de industrialisatie, de maatschappelijke zorg etc. Hij gaf een duidelijk beeld van de vele werkzaam heden, d'je hier voor de gemeenteraads leden zijn weggelegd en de mooie doch ook grote verantwoordelijkheid die zij hier te dragen hebben. Van de gelegen heid tot het stellen van vragen werd een dankbaar gebruik gemaakt. Mede gedeeld werd vervolgens dat de volgen de voorlopige candidaten voor de a.s. te houden raadsverkiezing waren ge steld: L. J. Beugelsdijk, G. G. v. El- burg, J. N. v. d. Geest, J. M. J. de Greef, P. J. van Rijn, J. Schakenbos, S. van Scie, E. M. Slingerland, P. F. Vergeer, P. J. Verwoerd, J. G. v. Vliet, F. H. Walraven. W C. Welsink en Th. Weijers. Van de thans zittende raads leden is niet candidaat gesteld de heer C. J. de Vromen, aangezien deze geen nieuwe candidatuur wenst te aanvaar den. Deze had van de voorzitter een woord van dank in ontvangst te ne men voor het werk dat hij in het be lang der gemeente had gedaan. De gros- lijst-stemmine zal plaats vinden op 24 April a.s. Na de gebruikelijke rond vraag werd de bijeenkomst gesloten. 22 Juni raadsverkiezing. Als datum van stemming voor de verkiezing van leden van de gemeente raad is door Burgemeester en Wethou ders vastgesteld 22 Juni. Bouw Zwemgelegenheid De bouw van een zwemgelegenheid is door de be treffende stichting gegund aan de heer Th. Leenen alhier, als laagste inschrij ver. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Sneek (toez.) (als hulppred.) A. van Santen te Akersloot. Bedankt voor oud-Schoonebeek (toez.) A. M. Lindenburg te Nhbroek; voor Nleu- werkerk a. d. IJssel A. J. Timmer te Pols broek: voor Zwljndrecht W. Slrag te Al- blasserdam. Aangenomen de benoeming tot hulp pred. te Hoogmade J. de Jong. em. pred. en hulppred. te Haarlem-N. Geref. Kerken Tweetal te Glaner- brug W. G. Berkhof, legerpredlkant te Amersfoort en J. Hoekstra te Pleterburen. Geref. Kerken art. 31 K.O. Aangeno men naar Zeist H. Veltman te 's-Hertogen- bosch. Chr. Geref. Kerken Tweetal te IJmui den N. Brandsma te Rijnsburg en D. Henstra te Broek op Langendljk; te Vlls- slngen W. Ruiter te Sneek en D. v. Wllsum te Kornhorn. Beroepen te Wormerveer W. Ruiter te Sneek. die bedankte voor Thesinge. Bedankt voor Baarn H, van Leeuwen te Tholen; voor Rotterdam-Z. J. P. Geels te 's-Granvenhage-O. Evang. Luth. Kerk Aangenomen naar Arnhem J. Gronloh te Deventer. Een „zaaiweek". 12.000 PERSONEN GAAN OP HUISBEZOEK. In de week van 1017 April zal te Rotterdam een „Zaalweek" worden ge houden, uitgaande van de samenwerkende Gereformeerde Kerken van Rotterdam. Het doel van deze actie ls aan de bevol king van de stad de Inhoud en de be tekenis van het evangelie duidelijk te maken en haar te wijzen op de juiste verhoudingen ten opzichte van God op elk levensgebied. De gedachte van de „zaalweek" stamt uit China, waar de Chinese christenen gedurende een week van het Jaar twee aan twee op pad gaan om hun mede mensen ln kennis te brengen met de blijde boodschap. 12.000 leden van de betrokken kerken zullen ln deze week paarsgewijze op huis bezoek gaan Ongeveer 10.000 gezinnen hoopt men te bezoeken. Daarnaast zal, vergezeld van een persoonlijk woord, lec tuur worden verspreid, waarvoor 2000 per sonen zijn Ingeschakeld. In een zestal tenten in de stad, leder plaats biedende aan 800 personen, zullen ln totaal 54 bijeenkomsten voor volwassenen en kin deren worden gehouden. Verder zal men op vyftlg plaatsen openluchtbijeenkom sten en twee massavergaderingen ln de Rlvièrahal houden- Voorts worden voor Intellectuelen en zakenlieden tien avon den voorbereid. Op Paaszondag zullen ln alle vroegte een 300 a 400 kerkeleden door de stad trekken om op 80 plaatsen Paasllederen te zingen. Heden nog leverbaar pr. gekeurde POOT-AARDAPPELEN A- klasse, tegen concurrerende prijzen; Eigenheimers, Bevelan ders en Koopmans Blauwen. Heden nog leverbaar prima consumptie-aardappelen. Zëeuwse Eigenheimers f 2,10 Blanken (Muisjes) f 2,70 Blauwen (grote) f 2.70 Ronde Blauwen (prima) f 4.35 Bevelanders f 2,60 Brielse Eigenheimers f 3, Zeeuwse Blauwen f 3,40 Alles per 35 kilo franco thuis IW A. ZANDVLIET Jr. Haven 26. Tel. 24501—22700 3 pnt. f6.90 6 pnt. f4.75 3 pnt. f6.30 6 pnt. 14.10 A V 'M In WALA-Bustehouders en Corsetten steeds ruim gesorteerd. WALA CORSETTEN MAGAZIJN QhSt f>aS8&ï .dan STATIONSWEG 6B GEVRAAGD Naaimachines te koop ge vraagd. defect geen bezwaar. Wil betalen goede prijzen. Re paraties aan alle merken naai machines vlug, goedkoop en met garantie. P. J. van Steyn. Haven 46. Telef. 24809. Meubilaire goederen, ka chels. fornuizen, brandkasten. Inventarissen, bascules. ge wichten enz. koopt steeds k contant A. J. Hartwllk, Goe derenbeurs. Burchtsteeg 4, Nieuwe Beestenmarkt 79 (Veemarkt). Telefoon 24013 26627. Ook galvaniseren, ver tinnen herstellen. Net meisje gevraagd, we gens huwelllk der tegenwoor dige. zelfst. k. werken. Mevr. Sohoenmakers. W. de Zwij gerlaan 21. Voorschoten Telef. 450. Gevraagd vergevorderd leerling kapster, voor direct. In- of extern. P. de Boef. Schoolstraat. Voorschoten. Sportlef wandelaar zoekt Heer of Dame. leeftild 1823 J.. uit Ledden of omgeving, om samen georganiseerde tochten te maken. Brieven aan: G. M. Vromans. Hoge Rilndilk 123. Post Leiderdorp. Sturtpnte zoekt gem. zlt- slaapkamer, zonder pension, met kookgelegenheid Mej. N. Fornborstel, p/a. T. G Kauw. Emmalaan 4. Oegstgeest. H Huishoudster. Jongeman. 28 Jaar. rijksbetrekking, geschei- den (eiser), zoekt Jonge huls- houdster. 1 kind geen be- i zwaar. Huwelllk niet ultgeslo- I ten. Brieven met foto. erew. I ret. Bur. v. d. Blad No. 3426 k 1 In klein gezin, flink zelf standig meisje gevraagd, van halfnegen tot vilf uur. Niet beneden 18 Jaar. Morsweg 20. Aangeb. gem. zlt-slaap- en slaapk met of zond. pension, stookgel., vaste wastafel, tel., voor 2 heren. f. 95 p. p. Br. Bur, v. d. Blad No. 2139 k en Telef. 23330. Gevraagd net meisje, van 83 uur. Leeft. pl.m. 1517 J. Mevr. Runla, Hofbroucker- laan 18. Oegstgeest. Net meisje gevr., beslist zelfstandig kunn. werken. Tild en loon nader overeen te ko men. Mevrouw de Wekker. Herengracht 100. Voor direct gevraagd, net mel6je, van 8.30 u. tot 12 u., leeft. 14—15 J. Hoge Rilndilk 14. Zoeterwoude. grens Lel den. Rust. ouderej. stud, zoekt -'t-slaapk.. liefst omp. Vol kenk. Museum. Brieven Bur. van dit Blad No. 3482 k. AANGEBODEN „Ruslne" geeft de hoogste prils voor goud zilver en Ju welen. Grote keuze ln verlo vingsringen gouden zilveren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle reparatiën en uurwerken Steenstraat 16 Telefoon 26854 Aangeboden 4 stoelen, 2 crapauds. ouderwets. N. Mare 7. Westlander te koop, groot 9 k 10 ton met motor. Het ge heel ln goede staat. Te be zichtigen bil Fa. Gebr. de Mol Veereinde 19. Katwiik a. d. R. i Geldbelegging. Te koop aangeboden 3 goed onderhou den woonhuizen, gelegen te J Oegstgeest. Adres: Hartgerlnk Waldeok Pyrmontlaan 31 3. Apeldoorn. I I Zw. en turkolse mantel pakje voor kl, pens. mt. 42 I (f.40 en f.45) z. p en gr. led. I tas f45. Niet 's avonds. Maarsmanssteeg 8. Ylleland's Zaadhandel. Het adres voor Graszaad en Kunstmest. N. Riln 50. TèleL 20824. Alle soorten Groente- zaden. Bloemzaden en Voor- Jaarsbloembollen. Kabouters voor gazons. bloembakken voor balkon of serre, Slaplan ten. Bloemkool- en Ulenplan- ten. Te koop aangeb. metsjes- rilwlel, laag model, tegen elk aannemelijk bod. I. Boekkooi. JuLlanastraat 59. Ook voor crêpe schoenen ziln wü speciaal ingericht. Dus laat ze repareren bil een vakman. Schoenmakerij: P. Pauw. Middelweg 19 A. Lelden, Telef. 24759 Onder Rilkstoezlcht gedlpl. schoen hersteller. Paas-vulflguren. Paaslopers Paasser veten, Paaskaarten. Paaskuikens. zilverpapier, crè- pepapler. lint cellophaanband goudkoord. katoenkoord elas tiekjes. gebakdozen, taartran- den. schaaltjes, calsses. scho- telranden. drinkbekers, drlnk- rietjes, gekleurd carton. Papierhandel N. Paddenburg. Nieuwe Riln 11. Koopt vroegtlldlg Uw Paas- verslerlngen en Paas-vulflgu ren. Dit voorkomt teleurstel ling. Het meest gesorteerde en voordeligste adres voor Paasart-ikelen is: Papierhan del: N. Paddenburg. Nieuwe Riln 11, Telef. 21430. Nolets Drogisterij. Morsweg 5 levert U verschillende soor ten drop en pepermunt, zo als: staven Laurierdrop. Wy- b?rttabletten. rollen zoute- drop. eucalyptus bonbons. Pu- romint tabletten, hoestmelan- ge. salmiak pastilles Faam en Kiene pepermunt. Wegens plaatsgebrek aan geboden, eerste klas origi neel Engelse eetkamer: dressoir, ovale tafel met 3 lnlegbladen. 2 armstoelen, 4 stoelen, theemeubel. Telefoon 24415. Ter overname een prima stofzuiger f, 60, alleen parti culier. geen opkopers. Riln- zichtweg 39. Tel. 21338. Mooie meisjesmantel, voor leeftild 1314 J., en enige zomerjurken voor idem. Konlnglnnelaan 82. 2 x bel len. TuLnstadwilk. Dames nog vóór Pasen Uw gedragen hoed als nieuw te rug. Keuze uit de allerlaatste modellen. Voor vakwerk v. Velsen. Donkersteeg 3. Telef. 21406. Uedenhoedcn, stomen, nieuw lint en nieuw leer. Nu brengen, voor Pasen terug. Voor vakwerk Van Velsen. Donkersteeg 3 Tel. 21406. Ervaren naaister heeft nog tijd voor Japónnen maken en veranderen, ook mantels ke ren enz. Brieven Bur. van dit Blad onder No 3394 k. Antiek) Aangeboden origi nele 17e eeuwse Utr. poor- kast. 152 cm. hoog. 146 cm. breed, 48 cm. diep. Brieven Bur. van dit Blad No. 3402 k. Te huur aangeboden op eer ste stand, twee ineen lopen de kamers, kl. kamer, vriie keu ken voor echtpaar zonder kin deren of twee dames. Brieven Bur. van dit Blad No. 3404 k Biedt zich aan nette Jonge I vrouw 24 Jaar. voor seizoen werk. serveren of lets deree- j lllks. Als zodanig werkzaam geweest. Brieven Bur. v. d Blad onder No. 3409 k, Voor-oorlogse kinderwagen. met regenzeiltje en bedje f. 12.50. stevig hobbelpaard I f. 7.50. belde ln goede staat. Hoge Morsweg 52. I Wringers f. 27.50. Nieuwe wringers, 2 J. garantie f 27.50. bil aankoop wringer wrincer- box extra zwaar slechts f. 9.90 WrineeiTollen vernieuwen met witte rubber, twee Jaar garan tie. Langezaal, Stille Riln 7. Telef. 26545. Foto Bouwens. Foto Bou wens. Meer en meer valt Uw aandacht op dde naam. Van zelfsprekend. zijn fotowerk ls levend, suggestief en natuur lijk. Geen dode plaatjes. Mo derne fotoserie. 6 opnamen f. 3.50. Foto Bouwens. Bree- straat 3. Juffrouw 40 Jaar, zag zich gaarne geplaatst ln de huis houding. P.G.. kan goed met kinderen omgaan, en zelf standig werken. Brieven Bur. v, d. Blad No. 3428 k. Te koop een wieg met bedje f. 10 en wagen f. 7.50 en box f. 7.50. Pr Wllhelmlnastraat 6. Biedt zich aan beschaafde hulp ln de huishouding, voor halve dagen. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 3479 k. Philips radio (Zonnetje) te koop. Coornhertstraat 37. Lelden. M Electr. motor aangeboden. 3 PK.. 220/380 V.. alsmedo trouwjapon, maat 42. licht blauw. t. e. a. b. Brieven Bur, van dit Blad No. 3449 k. B Witte trouwjapon (model), mt. 4244 met onderjurk en handschoenen f. 65 z. p. v. 't Hoffstraat 42. m Zo'n lief ventje. Laat een mooie foto van hem maken, terwijl hii noc zo'n echte lie ve deugniet ls. De Speciaal zaak: Studio Koopman. Hooi gracht 96 maakt drie verschil lende briefkaartfoto's voor f 3.25. D.K.W. motor RT 1938 te koop aangeboden, in prima staat. Vermeulen. ~i i| liliieE 6 a, Lelden. Te koop aangeb. twee-pers. eiken ledikant 1. e. st. met Auplng en nieuwe 3-dellge ka pokmatras. Brieven letter L.. Boekh. v. d. Veen, Geversstr. 59. Oegstgeest. Schoonmaak, witkalk, wit kwasten; wit borstels, kastpa pier, punaises, dweilen, stof doeken, bezems, luiwagens, stofbllkken. stoffers, emmers, gieters, tuinslang, gasslang. Inmaakpotten, weckrlngen, broodtrommel. koektrommel, slervazen. handdoekrek mouw plank. broodplank afdruiprek, lampeglazen, easkousen. Deko. Mare 86. Te koop open en gesloten bakfietsen, vloerkleden 2 x 3.15 m. .zeegroen bankstel 3 z.bank. gaskolenfornuls. kabi net, legkasten, stoelen, tafels enz. P. J. Hooymans. Noord- wi|k. Hjnbaanweg 1, Tel. 2012 Werkster biedt zich aan voor Dinsdag en Donderdag. Br. Bur. v. d. Blad No. 3483 k M Aangeboden z. g. a. n. man telpakje. beige, maat 4042, zonder punten. N. v. d. Mey, Leidseweg 519. Voorschoten. (Telef. 22336 Lelden). DIVERSEN Splrltlseh Genootschap Lel den, Psychometrische Seance op Woensdag 6 April, kwart voor acht ln het Federatie- huis. Gerecht 10. Medium: MevrStevens. Kaarten k f. 1 vanaf 7 uur aan de zaal. SLEUTELTJES worden dagelijks opgenomen, wanneer voldoende ruimte beschikbaar is. Ze mogen hoogstens 30 woorden groot zijn (een woord maximum 12 letters) De prijs bedraagt f 1.50 bij vooruitbetaling. Een bewijsnummer (10 centi is ■iet in de prijs inbegrepen.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 6