Abe miste strafschop en Heerenveen verloor Wilskracht en concentratie brachten Piet v. d. Pol de wereldtitel Lugdunum maakt weer een uitstekende kans! ROUW IN HET HOGE NOORDEN NOAD's anti-SS-systeem mislukte Terlouw en De Munck voorkwamen grote Zwaluwen-nederlaag S.J.C. in eigen huis met 2-0 verslagen Eerste nederlaag van RKAVV Genie van Gabriëls in laatste, beslissende partij overwonnen 88ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Maartdag 4 April 1949 Tweede Blad No. 26659 Er heerst rouw in het hoge Noorden. Alle hoop en aangename verwachtin gen, die in de Friese voetbalharten door de fraaie start van Heerenveen in de strijd om de gouden plak was ontstaan, zijn gisteren door BW in één klap weggevaagd. Het begin van de strijd was anders hoopvol genoeg ge weest. Reeds na twee minuten waren de 20.000 Friezen in een indianengehuil losgebarst, toen Abe Lenstra een pass van Jonkman feilloos benutte. Maar die zelfde grote Abe bezorgde zijn ploeg zes minuten later een morele deuk, 'die zij niet meer te boven zou komen. Hij miste, wij durven het bijna niet neer te schrijven, een penalty! En dat was ongetwijfeld het keerpunt in deze wedstrijd. BW werd sterker, nam het spel in handen en scoorde door rechts buiten Vos in de 14e minuut de gelijkmaker. Ook in de tweede helft was BW aanvankelijk heer en meester en in die periode bracht Van Dungen de stand op 12. Eerst tegen het einde kwam de thuisclub nog even verwoed opzetten, doch de sterke Bossche verdediging, met spil Krijgh aan het hoofd, gaf gee~» krimp. Het was en bleef een alleszins verdiende nederlaag voor de zeer matig spelende Heerenveenploeg. VSV keerde in Tilburg op het goede pad terug. Tot groot verdriet van de NOAD-supporters ongetwijfeld. Toch hebben de Zuidelijke kampioenen hun nèderlaag voor een groot deel aan zich zelve te wijten. De Tilburgers hadden namelijk een spiksplinternieuw systeem tegen SS-verdedigingen uitgedacht, waarvan men wonderveel verwachtte. Vermoedelijk zal NOAD op dat systeem wel geen patent aanvragen, want het werd een grandiose mislukking. De voorhoede werd gereduceert tot twee man in de eerste linie, te weten de beide binnenspelers. Achter hen opereerde een uit vijf man bestaande middenlijn van wie de zwervende midvoor en bui tenspelers eventueel de aanval moesten versterken, en de achterhoede telde be halve de beide backs in de regel nog een kanthalf of de spil, dus drie spelers. Hierbij springt dadelijk in het oog dat het accent zeer sterk op de verdediging werd gelegd, een principiële fout. Een wedstrijd elke wedstrijd is een strijd om de zege, en niet allereerst een streven om de tegenpartij het zegevieren te beletten, waarbij dan nog komt dat overal en te allen tijde, de aanval de beste verdediging is. Men zou kunnen aanvoeren dat een sterke en hechte middenlinie toch een uitstekende, voedingsbodem voor ge vaarlijke offensieven kan zijn. Misschien is dit in theorie zo. maar in de praktijk is hier deze middag niets van gebleken Men zag de gastheren vrijwel bij elke aanval nummeriek in de minderheid. Bovendien bleek het defensieve systeem niets tegen de Velsenaren uit te halen. VSV won dan ook met 20, waarmede zij wel iets meer kreeg dan haar toe kwam. Maar de Tilburgers hadden niet behoeven te verliezen, en zouden niet verloren hebben indien het fameuze systeem hun geen parten had gespeeld. De stand luidt: BW 2 1 0 3 2—1 SW 1 i 0 0 2 1—0 Heerenveen 2 0 1 2 5—3 VSV 2 0 1 2 3—4 NOAD 1 0 1 1 1 0—2 AGOVV 1 0 0 1 0 0—1 PROMOTIESTRÏJD. Stormvogels, zonder Kraak en Schoorl, is de promotie-competitie niet erg hoopvol begonnen. DWV bracht de IJmuidenaren op eigen terrein een 32 nederlaag toe. Ook de andere eerste klasser, Sparta, kon het niet tot een overwinning brengen. In het Kasteel werden de punten met ZFC gedeeld. DWV 1 1 0 0 2 3—2 Sparta 10 10 1 1—1 ZFC 10 10 1 1—1 Stormvogels 1 0 0 1 0 2—3 Voor RCH ziet de toekomst er zeer W ol verhampton-W anderes in Cup-finale DOOR 1—0 ZEGE OP MANCHESTER UNITED. De halve Cup-finale Wolverhampton WanderersManchester United, wel ke vorige week na verlenging in een 11 geiyk spel eindigde, werd Zater dag te Liverpool overgespeeld. Wol verhampton won de strüd, d^ie bijge- - woond werd door 72.500 toeschouwers, met 10. Het enige doelpunt kwam pas vier minuten voor het einde toen de Man chester-doelman een zeer hard inge schoten bal niet onder controle kon krijgen en de toestormende Smith het pleit met een kopbal beslechtte. Door deze zege hebben de Wolves zich in de eindstrijd geplaatst. De finale te gen de tweede divisieclub Leicester City zal Zaterdag 30 April in het Wembley Stadion worden gespeeld. Het is nu welhaast zeker, dat de strijd om het league-kampioenschap zal gaan tussen Portsmouth en New Castle. Na de zware Cup-nederlaag van verleden Zaterdag bleek Portsmouth zich goed te hebben hersteld, hoewel de overwin ning op Liverpool maar op het nipper tje werd behaald. New Castle speelde 'tegen Blackpool een uitstekende wed strijd en won met 31. Het verschil tussen de beide koplo pers bedraagt drie punten, terwijl de overige clubs uit de kopgroep een ach terstand van minstens vijf punten heb ben. Hier volgen de uitslagen: Birmingham CityArsenal 11; Burn leyAston Villa 11. Charlton Athletic Everton 31, ChelseaHuddersfield Town 50, Manchester CityBolton Wanderers 10, MiddlesbroughDerby County 10, Naf?castle UnitedBlack pool 3—1, Portsmouth—Liverpool 32, Preston North EndSheffield United 4—1, Stoke City—Sunderland 00. Schoolwedstrijden van A.S.C. OM DE LEIDSCH DAGBLAD- WISSELBEKER. Zoals elk jaar organiseert de vereni ging ASC in de Paasvacantie wederom schoolwedstrijden. De voorwedstrijden van dit tournooi zullen worden gehou den op Dinsdag 19 en Woensdag 20 April op het terrein van Pomona, ter wijl de finale zal worden gespeeld op Vrijdag 22 April op het terrein aan de De Kempenaerstraat te Oegstgeest. Inschrijvingsformulieren kunnen van heden af worden afgehaald bij de heer C. Boom, Kraaierstraat 1 te Leiden en dienen uiterlijk Vrijdag 8 April d.a.v. des avonds vóór 6 uur weer ingeleverd te worden aan dit adres Tevens moet dan gelijktijdig het inschrijvingsgeld voor de wedstrijden worden voldaan, dat f. 1,10 per opgegeven elftal bedraagt. Zoals bekend, is de inzet van deze i wedstrijden de „Leir' Dagblad"-wis- aelbsker. bemoedigend uit. Ook de tweede wed- stiijd eindigde voor de Racingclub met een zege. Ditmaal tegen DFC. HVV leed in eigen huis een gevoelige nederlaag tegen DHC, dat blijkbaar haar huid zo duur mogeiyk gaat verkopen. RCH DHC DFC HVV 4—0 3—3 0—1 0—3 VOETBALUITSLAGEN Kampioenschap van Nederland: NOADVSV0—2 HeerenveenBW 12 District 5, 1ste klasse: SneekBe Quick 3—2 GVAV—Velocitas 1—2 EmmenHSC 12 Promotiewedstrijden 2de kl.: District 1: StormvogelsDWV 23 Sparta—ZFC 1—1 District 2: HVV—DHC 03 RCH—DFC 1—0 In de vierde klasse zorgde ASC voor een geweldige verrassing door het tot nu toe ongeslagen RKAVV een 10 ne derlaag toe t-e brengen. De kansen van Lugdunum stegen hierdoor aanzienlijk, want de groen witten, die zelf in Noord- wijk geen fout maakten, zijn hierdoor in puntenaantal gelijk gekomen met de Leidschendammers. RKAW Lugdunum SJC ASC 8—1 6—5 3—5 1—7 Het winnende doelpunt van B.V.V do el verdediger Veenstra van Heerenveen maakt een geweldige sprongmaar kon ei* niet bij. Franse profs een klasse beter De wedstrijd tussen de Ligue du Nord en de Zwaluwen, welke door het Fran.se elftal met 10 werd gewonnen, was daarom zo belangrijk, aangezien de ontmoeting evntueel aanwijzingen zou kunnen geven voor de grote wed strijd, welke 23 April in het Feye- noordstadion te Rotterdam wordt ge speeld. En de Nederlandse officials zul len wellicht enerzijds tevreden zijn met de uitslag, aan de andere kant geloven wij te moeten aannemen, dat het Nederlands elftal over enkele we ken een zware dobber zal krijgen tegen de officiële Franse ploeg, waar van er te Rijsscl maar een paar spe lers in het veld stonden. De techniek van de Fransen was voor treffelijk en beter dan die van de Bel gen in de wedstrijd tegen de oranjelieden. Over het algemeen was de Ligue du Nord sterker in het veld en er waren eigenlijk maar twee spelers aan Neder landse zijde, die er voor gezorgd hebben, dat het resultaat zo mager voor de gast heren bleef, namelijk stopperspll Ter louw en doelman De Munck. Vooral Ter louw, die door de Franse voetbaldeskun digen werd geprezen, heeft bergen werk verzet. In de eerste helft speelden de Zwalu wen met de wind mee. Het spel dat ont wikkeld werd was aardig om te zien, maar het succes kwam juist aan de an dere kant. toen doelman Darui een aan val van het Zwaluwenelftal had ge weerd en de bal bij Lechantre belandde. Deze gaf een fraaie pass aan Van Doo- ren, de laatste zag Baratte in goede po sitie staan en het schot van de Frans man was onhoudbaar voor De Munck. Dit doelpunt werd in de 12e minuut ge maakt. En van dat. ogenblik af was het Franse elftal sterk in de meerderheid. Maar de Franse voorhoede wilde het te mooi doen. De aanvallen van de Zwaluwen wer den te onsamenhangend opgezet om tegen de Franse verdediging succes te hebben, aangezien de afwerking veel te wensen over liet en er altijd wel een Frans been of hoofd tussen kon komen om precaire situaties te voorkomen. In de tweede helft waren de Zwalu wen beter op dreef. Brandes kreeg een goede kans maar Darui wierp zich voor zijn voeten. In het laatste gedeelte van de tweede helft zagen de Fransen zich nog twee hoekschoppen toegewezen, maar ook deze werden niet benut De overwinning van de Ligue du Nord mocht zeker verdiend worden genoemd. In de eerste helft moest de kracht van het Zwaluwelftal in de achterhoede wor den gezocht. De Munck had veel druk ker werk dan zijn overbuurman Darui. In het Zwaluwenelftal blonk Terlouw uit, terwijl Steenbergen. De Munck en linkshalf Schwencke op een goede wed strijd kunnen terugzien. Stoffelen wis selde goede momenten met zeer zwakke af. De Nederlandse officials besloten over enkele dagen het Zwaluwenteam samen te stellen, dat op 13 April tegen de Rode Duivels zal spelen, hetgeen als laatste oefening voor de ontmoeting tegen Frankrijk kan worden beschouwd. Training Zaterdagelftal De Commissie voor het KNVB-Zater- aagvoetbal heeft een kerngroep uitge nodigd, om in de periode, die het Za terdag voetbal nog scheidt van de lan- denwedstryd tegen het Belgische Zater dagvoetbal 7 Mei te Utrecht deel te nemen aan een centrale training. Er zal tweemaal in de Domstad worden ge oefend en eenmaal, op 23 April, in Rot terdam. De uitverkoren spelers zullen dan tevens in de gelegenheid worden gesteld, de interlandwedstrijd Neder landFrankrijk bij te wonen. GEEN OEFENWEDSTRIJD VÓÓR FRANKRIJK—NEDERLAND. De volgende landenwedstrild van het Ned°rlands elftal zal Zaterdag 23 April te Parijs worden gespeeld. Een oefen wedstrijd wordt, voor wat het Neder lands team betreft, niet meer gespeeld aangezien de overwinning van de oran jehemden op het Belgisch elftal zo dui delijk is geweest, dat men de krachten van onze spelers wel meent te kennen. BILJARTEN. WERELDKAMPIOEN V. D. POL SPEELT WOENSDAG IN LEIDEN. Ten bate van de Niwin speelt de nieuwe wereldkampioen Piet v. d. Pol Woensdagavond in de „Poort van Cleef" een party over 600 caramboles, cadre zonder middenvak tegen onze stadgenoot Bert Teegelaar. Draf- en Renseizoen geopend DE TOTO „DRAAIDE". Duindigt opende gistermiddag haar poorten voor het nieuwe seizoen met als belangrijke byzonderheid het we der in gebruik nemen van de „totali- sator" kortweg „toto", die voor het eerst sinds 38 jaar weer in ons land mocht draaien, een korte VA jarige periode tydens de Duitse bezetting, buiten beschouwing gelaten. De belangstelling was niet byzonder groot, circa 5000 personen waren bij het begin der courses aanwezig, maar toen het zonnetje doorbrak groeide het aan tal bezoekers. Van officiële zyde waren minister S. L. Mansholt en oud-minister mr dr L. N. Deckers, benevens tal van le en 2e Kamerleden aanwezig. De totalisa-tor functionneerde naar genoegen, niet in het minst van de zyde der organisatoren, die zich voor de eerste weken verzekerd hebben van des kundige leiding, t.w, de aanwezigheid van een groot -deel der staf van de Belgische renbaan „Stokkel" bij Brussel. Er werd in ruime mate door het pu bliek een „gokje" gewaagd en tegen het einde der courses was een totaalomzet van f. 59.211 bereikt, hetgeen, gezien de betrekkelijk lage bedragen, waarvoor gewed kan worden, nog een vry aan zienlijke som mag worden genoemd. De uitslagen luiden: Axkitpry's (draverij, 1540 m.)1. Luck Heny (1560 m., v. d. Berg); 2. Mountai neer (1540 m Geersen)3. Kap. Axkit (1560 m., v. d. Broek); 4. Midwayman (1500 m. Brouwer). Tijd 2.23.4 (km 1.31.9) Toto: f. 4 40, 1.10, 1.10, 3.60. Openingsprijs (ren, 1800 m.)1. Marlot- ta (53 kg, H.Pye)2. Metropole Pa lace (534 kg. v. Kraaten); 3. Karina (60.5 kg, Reedijk). Tyd 2.0.4. Gewonnen met twee lengten. Toto: f. 7.40, 3.20, 1.70, 3.60. Hotel-Rest. Ccntraalprys (draverij, 1540 m.)1. Marianne A (1500 m. Geer sen); 2. Lucdle Scott (1500 m., T. v. d. Veen); 3. Louise e la Maire (1580 m., Ponsen); 4. Miss A (1580 m., Wagenaar). Tijd 2.24 (1.36). Toto: f. 6.70, 2.60, 2.30, 5 30. Expl. Zeebad Schev. prijs (dravery, 2000 m.)1. Mary Axkit (2000 m, In 't Doelpunten kwamen in laatste 10 minuten Temidden der ontluikende Noord- wijkse bollenvelden heeft een ener giek Lugdunum-clftal kans gezien een uiterst lastige klip te omzeilende uitwedstrijd tegen SJC werd in een overwinning omgezet» En zonder daar- by ook maar in het minst het enthou siaste Noordwykse spel te willen klei neren, stelden wy in dezo ontmoeting onomstoteiyk vast, dat do technisch meest vaardige ploeg aan het langste eind trok» Hoewel de Leidse kansen na deze over winning èn de nederlaag van RKAVV ongetwijfeld zéér goed genoteerd staan ls het vanzelsprekend zaak nog geen „hei!" te roepen voor het schaap over de brug is. Desalniettemin moet het ons van het hart, dat wij goede perspectieven zien in dit huidige Lugdunum-elftal, dat on der leiding van trainer Bekkering :s gegroeid tot een ernstige pretendent voor de derde klasse. Veen)2. Kentucky's Queen B (2000 m, v. d. Bergi; 3. Lazur <2000 m. Wage naar); 4. Madame B <2020 m, Geersen). Toto: f. 5.—, 190, 1.80, 1.90. Tijd 3.01.7 (1.30.9>. Totalisatorprijs (ren, 2200 m.)1. Ra- pide (58 kg, Delbrassine): 2. Col des Araves (60 kg, H. Pye); 3. Sombreffe (584 kg, v. d. Kraats), 3 lengten, tijd 2.27.7. Toto: f. 2.50. 1.20, 130, 1.50. Allegheny pry s (draverij, 2000 m.): 1. Luxor (2000 m., Geersen»; 2. Joe Axkit (2020 m, Bosveld); 3. Jopie the Saint (2040 m, A. v. d. Veen); 4. Lady Zora (2000 m, Wagenaar). Tijd 3.00.2 (1.301.). Toto: f. 1.60, 1.50, 1.90. Seinpostprijs (draverij, 2040 m.)1. Henry's Gold (2040—20 m., Smit)2. Kitty Zora (2040 m.. Wagenaar); 3. Exc. Brewer (2080 m., H. ten Hagen): 4. Junoschka (2040 m.. Vergay). Tyd 3.03.6 61.30). Toto: f. 5.80, 1.70, 1.40, 2.90. A.S.C. won verdiend met 1-0 Het is slechts een schijnbare tegen- strydigheid, wanneer wij stellen, dat de 10 overwinning, welke A.S.C. op het Leidschendamse R.K.A V.V. behaalde, ae bevestiging vormde van onze eerder geuite bewering, dat roodzwart niet op gewassen is tegen de psychische span ning en de sfeer der promotiewedstrij den. Onze stadgenoten verloren hun drie voorgaande wedstrijden, de tegenpartij van gisteren won ze alle. zodat het stui vertje al heel zonderling zou moeten rollen, wil A.S.C. de achterstand van 6 punten nog inhalen, nog afgezien van de voorsprong der overige pretendenten. De roodzwarte promotiekansen mogen theo retisch bes-taan, practisch zijn ze al zeer gering en bevryd van deze spanning en druk, speelde A.S.C. gistermiddag voor wat het waard is. De ploeg was haar onbegrijpelijke loomheid van de vorige weken kwijt; het zelfvertrouwen was te ruggekeerd en toen na een half uur Mooten met een welgericht schot de thuisclub de leiding bezorgde, stimu leerde dit het gehele elftal met een pret tig aandoend enthousiasme, dat ons zélfs verzoend zou hebben met een nederlaag. Maar die kwam niet. A.S.C. maakte zelfs door rechtsbuiten Van der Spek nog een tweede doelpunt, dat evenwel (naar het ons wilde voorkomen terecht) op ad vies van een grensrechter werd gean nuleerd en zo kwam het einde der eer ste helft met een alleszins verdiende Leidse voorsprong. Na de rust waren de gasten over het algemeen in de meer derheid, doch desondanks schiep A.S.C. zich meer scoringskansen dan A.V.V. voor de thee had gedaan. Brard zocht het doel enige malen te hoog, maar gaandeweg werd de thuisclub meer en meer in de verdediging gedrongen. De druk werd nog groter, toen Mooten we gens een blessure moest worden vervan gen door A. Karim en Hiya als gevolg van krampaanvallen slechts op halve kracht kon spelen. De roodzwarte ach terhoede, gesteund door een hard zwoe gende middenlinie, waarin vooral Van Nierop een voortreffelijke partij speelde, hield echter stand. Eenmaal meenden de bezoekers reden tot juichen te hebben, doch ook dit doelpunt werd op advies van een grensrechter ongeldig verklaard en toen Koch nogmaals werd gepasseerd, bleek de scheidsrechter even te voren voor een overtreding te hebben gefloten. Onder grote spanning kwam het einde met een benauwde, dooh verdiende over winning der 4de klas kampioenen. Sportsplinters Voor de West Europa-beker be haalde HHIJC te Den Haag een 3—1 overwinning op de Antwerpse ijshockey- ploeg. Het Oostelijk elftal verloor giste ren met 34 te Nijmegen van 'n Noord- Frans amateur elftal. De Ronde van Algiers is gewonnen door de Belg Couvreur. Onze landge noot Lambrichts eindigde in het eind klassement op de negende plaats. Marcel Kint bleek gisteren de sterk ste in de klassieke wegwedstrijd Gent Wevelghem. Hy legde de 250 km. af in 7 uur 15 min. De dames-hookeylandenwedstriJd tussen Frankrijk en België eindigde in een 2—2 gelijk spel. De internationale ontmoeting hockey dames tussen Engeland en Ier land werd door de Britse dames met 30 gewonnen. De ontmoeting tussen Turpin en Luc van Dam is thans definitief vast gesteld op Maandag 23 Mei te Coventry. Dertig duizend toeschouwers woon den te Lausanne de landenwedstrijd voetbal tussen Zwitserland- en Oosten rijk bij, welke in een 21 overwinning voor de bezoekers eindigde. Na een spannende barrage met zijn stadgenoten Abrahams en Lamet heeft cte Hagenaar Eddy Kuypers be slag kunnen leggen op de Nederlandse kampioenstitel op floret. Overdijk won te Rotterdam de na tionale trainingswedstrijd over 20 k.m. voor A. A. Moons van PSV. Zijn tijd was 1 uur 12 min. 6.6 sec. Door een overwinning in 6 beurten op de tot de laatste party toe eveneens nog ongeslagen Belg Gabriëls is Piet van de Pol gisteravond in Krasnapolsky te Amsterdam zonder een party te hebben verloren winnaar geworden van het tournooi om het wereldkampioenschap groot biljart, ancre cadre 47/2, zodat zUn naam als eerste wereldkampioen geboekt zal worden in de annalen Van dit nog jonge onderdeel der biljartsport. Van de Pol, die zich tijdens vorige tournoolen enkele malen onverwacht de titel zag ontgaan door een tegenstander met een veel lager algemeen gemiddel de, heeft thans zyn revanche genomen: hy won de wereldtitel met een tournooi- moyenne van 32.18, terwijl niet alleen Gabriëls met 43.23, maar ook diens landgenoot Van Hassel het tournooi met het hogere algemeen gemiddelde van 35.40 beëindigden. Het is een systeem van hem geweest. Van het begin af heeft de Rotterdam mer alleen op winst gespeeld en alle bijzondere inspanning om tegen zwak kere tegenstanders toch met een hoog gemiddelde te spelen vermeden. Lr vorige kampioenschappen, zo verklaarde hij, was zijn ervaring, dat hy dikwijls door de grote inspanning van de eerste drie dagen tijdens de finale werd ge klopt wegens psychische uitputting, die onvoldoende vermogen tot concentratie tot gevolg had. Van deze nieuwe methode heeft Van de Pol dan ook de vruchten wel geplukt, want zonder grote wilskracht en con centratie zou de Nederlander het niet hebben klaar gespeeld het genie van Gabriels de baas te blijven, temeer daar de Belg in de tweede beurt, dank zy c-en serie van 188, een voorsprong nam van 193 tegen Van de Pol 19. Het antwoord van de wereldkampioen was groots: de hoogste serie, die hy in het tournooi scoorde 203, en zijn geschokte vertrouwen in de zege was daarmee hersteld. De serie werd afgebroken, doordat de ballen dedans bleven liggen. Na de vyfde beurt was de stand 226— 248 in het voordeel van de Belg, die door eigen schuld zyn laatste serletje van 5 had zien afbreken bij een losse bandstoot. Kenneiyk twyfelde Gabriëls of hij de stoot kon maken. Toch lukte het hem, maar hy had zo hard gestoten teneinde bij een misser de ballen in ongunstige positie voor zijn tegenstan der te laten liggen, dat er, nu hy wel slaagde, niets voor hem zelf bleef lig gen om op voort te bouwen. Onder grote spanning nam Van de Pol de keu weer op met de bedoeling de party met een serie van 174 uit te maken. Hij slaagde daarin prachtig, al had hy verscheidene malen niet over geluk te klagen. Een daverende ovatie brak by de 400ste carambole los, maar nóg was de Rotterdammer geen wereld kampioen. want Gabriëls had de na- stoot. Die laatste serie van de Belg, die te klein bleef om de partij remise te maken, zal lang in het geheugen van de toeschouwers gegrift blijven. Het op de helft. Maar die 76 stoten waren, gemeten naar de morele druk, waaron der de Belg ze uitvoerde, van het aller hoogste kaliber, temeer waar het geluk hem in de steek liet. De ballen liepen uit positie bij de 65 en telkens opnieuw ontbrak het Gabriëls aan dat kleine beetje veine, wanneer hy ze byna weer by elkaar had. 9 maal slaagde hij er nog in de moeiiykheden te overwinnen, toen miste hy een naar verhouding simpele trekstoot en was Van de Pol wereldkampioen. De laatste uitslagen waren: car brt hs. gem. De Ruiter 400 16 115 25.00 Chassereau 224 16 65 14.00 v. Hassel 400 6 186 66.66 Dufetelle 27 6 11 4.50 Gabriëls 400 9 207 44.44 Metz 255 9 97 28.33 Van de Pol 400 10 97 40.00 Galmiche 40 10 9 4.00 De Ruyter 400 24 74 16.66 Dufetelle 304 24 44 12.66 Metz 400 15 80 26.66 Chassereau 335 15 153 22.33 Van de Pol 400 8 98 50.00 v. Hassel 355 8 103 44.37 Gabriëls 400 9 162 33.33 Galmidhe 185 9 69 20.91 Metz 400 11 157 36.36 Dufetelle 195 11 52 17.72 De Ruyter 400 15 180 26.66 Galmiche 229 15 59 15.26 v. Hassel 400 20 98 20.00 Chassereau 397 20 76 19.85 v. d. Pol 400 6 203 66.66 Gabriëls 324 6 188 54.00 De eindstand' pnt h-s. a.gm. Van de Pol, Ned. 14 203 32 18 Gabriëls, België 12 264 43.23 Van Hassel, België 10 257 35.40 Metz, Nederland 8 157 29.30 De Ruyter, Nederland 6 180 15.39 Galmiche, Frankrijk 4 119 18.36 Chassereau. Frankryk 2 153 16.28 Dufetelle, Frankryk 0 60 11.11 Het Noordwykse spel by vlagen enthousiast met afwisselende perioden van een zekere matheid heeft ons deze middag niet zo byster kunnen be koren. al telt de ploeg een aantel bp- hoorlyke voetballers. Werkelyk uitste kend heeft T. Groenewoud tel van ma len op resolute wyze „hands" gemaakt daarvoor was hy ten slotte ook de keeper. En verder loopt dan als een „groene draad door dit SJC-elftal de naam Groenewoud via de robuste en solide spil Jac., de midvoor Jan en links binnen Wim, vier gebroeders van for maat. De beste voorhoedespeler was aan Noordwijkse kant ongetwyfeld linksbul- ten P. Vink, die tal van malen keeper Oudshoom de handen vol werk gaf met z'n goede voorzetten en schoten. Dat was echter deze zelfverzekerde doel wachter wel toevertrouwd en op uitste kende wyze heeft hy dan ook 2 x drie kwartier kans gezien z'n doel volledig schoon te h «.den. By Lugdunum was vooral spil v. Es heer en meester op het middenterrein en in de achterhoede, speciaal voor de rust toen SJC met de wind schuin in de rug nog al eens voor de groenwitte veste opereerde. Dat het in deze ontmoeting aan span ning niet ontbroken heeft, laat zich bc- grypen, want tot 10 minuten voor het einde was de stand nog dubbel blank. Op dat moment zag Verhoeven vanaf de rechtsbuitenplaats kans een scherpe voorzet te gevenKeeper Groenewoud liet de bal vallen en linksbuiten Quist was er als de kippen by om te scoren. Twee minuten voor het einde een vrije schop vlak by het strafschopgebied en met een welgericht schot verdween nummer twee achter Groenewoud de naam van de schutter was Verhoe ven. OM DE KNVB-BEKER. U.V.S. en Alphen deelden de punten OVERWINNINGEN VAN ROODENBURG, DOCOS, IIILLEMEN EN HILLEGOM. De belangrijkste gebeurtenis in de derde ronde van de voorcompctitics om de KNVB-beker is ongetwyfeld het geiyke spel tussen UVS en Alphen. En het was de verdienste van de Alphenaren. dat zy het presteerden te gen de technisch veel beter spelende Leldenaren het grootste gedeelte van de ontmoeting de leiding te behouden. Lens opende voor Alphen de score, waarna Kantebeen er 1—1 van maakte. Een strafschop, tegen Erades, gaf W. de Graaf de kans zyn club wederom de leiding te geven, waarna Baltus nog voor de rust de stand op 13 bracht. In de tweed^ helft scoorde De Wolf weer voor UVS, waarna wéér W. de Graaf door een strafschop, nu tegen Devilee, doelpuntte (24). Ten slotte wisten Kantebeen en De Wolf ieder nog eenmaal het net te vinden. Jammer was het, dat de houding van een deel van het publiek niet direct 100% te noemen was. Roodenburg slaagde er in een 41 zege te boeken over Gouderak in een onaantrekkelyke ontmoeting. De rust ging in met een 1—0 voorsprong voor de Goudse bezoekers, doch in de tweede helft kwam de Leidse doelpuntenma- chine op toeren. Chouffour en J. v. d. Weyden scoorden elk twee maal. Ook in de tweede bekerwedstrijd moest VVSB een nederlaag in ont vangst nemen. Ditmaal van DOCOS. Deze Leidse zege was echter op het nippertje, want het winnende doelpunt werd eerst in de allerlaatste minuut ter wereld gebracht. De overwinning kwam DOCOS echter wel tos. Hlllinen boekte in de bekerwedstryd haar derde zege. Met liefst 7—0 werd het bezoekende Animo gekraakt. De Hillegomsé doelpunten kwamen van de schoenen van v. d. Steen (2 x), C. Freeke (2 jc), v. d. Meer en Van Vliet. Hillegom nam in de uitwedstrijd te gen het Hoofddorpse ELO een 30 voorsprong, doch meende daarna wel op haar lauweren te kunnen gaan rusten. In de tweede helft kon de thuisclub haar achterstand hierdoor tot 32 ver kleinen, zodat de Hillegommers nog moesten oppassen om niet met een nederlaag de thuisreis te aanvaarden. Zij werden echter tydig wakker en in de stand kwam dan ook geen verande ring meer. MOTERSPORT. De Leij vloog uit de bocht Zaterdagmiddag, tydens de training voor de wedstrijden op 8 Mei a.s. ls de Haagse motorcoureur De Ley met groto snelheid uit een bocht van het circuit te Zandvoort gevlogen en ern stig gewond. Zoals regelmatig gebeurt, trainden deze middag een aantal motorcoureurs, onder wie De Ley, op het circuit. De Ley bereed een Velocette 500 cc. Op een gegeven ogenblik, terwyi hy met hoge snelheid reed. kon hy in een bocht de zware machine niet langer onder con- tróle houden. Hy schoot buiten de baan en botste tegen een drietal bomen op, welke afknapten, zodat hy tussen de dennen terecht kwam. Vrijwel onmid- dellyk waren Rodekruls helpers en dr C. A. Fraassen ter plaatse. De genees heer constateerde, dat de motorryder belde benen en de rechterbovenarm ge broken had. Per ziekenauto is hy naar het Diaconessenhuis te Haarlem over gebracht. Zijn toestand is op het ogen blik redeiyk. Van het zware motorrij- wiel bleef niets anders dan een hoop verbogen staal over. ATHLETIEK. Zuid-Hollandse Veldloopkampioenschappen Op Duinrell te Wassenaar werden Zaterdagmiddag de veldloopkampioen schappen van Zuid-Holland gelopen. De uitslagen luidden: Senioren over 5.000 M. A-klasse: 1. Van Rooyen, Holland (Lelden) 14 min. 10.8 sec.; 2. Kraan, Bataven (Leiden) 14 min. 34.9 sec.; 3. Van der Hoorn, AAC '36 (Alphen) 14 min.' 37.1 sec. (te vens eerste in de B-klasse). Clubkampioenschap senioren: 1. Hol land 10 pnt; 2. WIK, Wassenaar, IS pn'; 3. Trekvogels, Den Haag. 19 pnt. Junioren over 1500 M 1. Van Kreu ningen, AAC '36 4 min. 34.8 sec.; 2. Mackaay, Celebes (Den Haag) 4 min. 35 2 sec.; 3. Schlkhof. ALO (Rotterdam) 4 min. 36.0 sec. Clubkampioenschap Junioren: 1 AAC '36 11 pnt; 2. Holland, Leiden, 16 pnt; 3. ALO 19 pnt.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 5