Diploma uitreiking Alpliense Nutsambachtsschool UIT DE RIJNSTREEK Officiële publicatie UIT DE OMSTREKEN Kerkelijk Leven Beurs van Amsterdam MAANDAG 4 APRIL Belangrijke wijzigingen in bestuur en leerkrachten In een der lokalen van de Alphense Nutskleuterschool heeft Zaterdagavond de uitreiking van de einddiploma's aan de geslaagden dezer school plaats ge had. Tevens werden de bevorderingen aan de leerlingen bekend gemaakt en was er na afloop gelegenheid om de wekstukken der leerlingen te bezichti gen. Doordat tijdens dit cursusjaar de voorzitter van de school de heer G. W. Vis is overleden fungeerde de heer C. Zoetemeijer als voorzitter, waarbij hij allen een hartelijk welkom toeroep, in het bijzonder de afgevaardigde van het gemeentebestuur, de heer v. d. Pijl. Spr. herdacht het verschelden van de voorz. de heer G. W. Vis en memo reerde het feit, dat de heer W. B. Kroon wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de school als leraar gaat verlaten. Ook de heer A. Touw zal na 46 jaar lang les gege ven te hebben de volgende cursus niet meer als leraar fungeren. De heer Kroon heeft 23 jaar zijn beste krach ten aan de school gegeven. Tevens deelde de voorzitter mee dat in de plaats van de heer Vis de heer ir Kotter in het schoolbestuur is geko zen. Ook voor de heer v. d. Vegte zal in het nieuwe cursusjaar een nieuwe leraar benoemd moeten worden we gens vertrek naar Nieuw Guïnea. Uit het jaarverslag van de directeur de heer W. van Diest merken wij op, dat de lessen over het algemeen naar behoren zijn verlopen. Na afloop van de diploma-uitreiking kwamen bestuur en leraren in het kan toor van de school bijeen om offficieel afscheid te" nemen van de heer W. B. Kroon en de heer A. Touw, lil hartelij ke woorden werden de goede kwalitei ten dezer beide sympathieke leraren gememoreerd en werden door het be stuur en dir. woorden van dank ge bracht aan de scheidende leerkrachten. BEVORDERINGEN. Van 1ste naar tweede klas: J. Baer- valk, W. Blijleven, W. M. Baere, N. Bode, F. J. Balder, A. Boekhout, P Bergman, W. C. de Bruijn, P. N. Brit- semraer, C. I. Buijs, W. Chr. Costerus, Th. M. Dongelmans, H. Dijs, J. v. Eg- mond, J. Fransen, A. B. Gans, P. Gie- len, T. Godhelp, W. Goedhart, A. van Gils, A. Groenendijk, A. v. d. Haven, W. A. Holsteijn, D. Stoop, C. M. de Jong, R-laarsdam, A. J. Schoonderwllle, Joh. G. Karten, L. Kestins, G. M. Kleijn, W. Schippers, J. Schreuders, H. Spelt, J. v. d. Stouwe, E. Tromp, W. Verboom, U. Verschuur, W. v. d. Laan, G. de Leeuw, L. Krijgsman,, C. Krumpelman, G Rensenbrink, C. v. Donk, W. Verweij, A. Aarnoldussen, K. de Jong, H. Min- derman, C. Minderman, P. C. Ooms, J. Ockam, Th. Redegeld, C. Rietveld, T. Russenberg, K. W. de Vogel, A. v. 't Wout, J. Zondag, W. Zwaan, L. A. van Zeijl. 9 Leerlingen werden afgewezen. Van de 2de naar de 3e klasse: J. Boogaard, J. W. Bon, W. v. d. Boom, C. Birtsemmer, Joh. Costerus, G. P. Dissel, C. Doornekamp, J. v. Egmond, G. Ent hoven, J Heemskerk, A. Wessellng, W. E de Hollander, C. J. v. d. Hoorn, T. de Harder, J.. Kersbergen, J. Meur, G. Nagtegaal, J. v. Oosterom, C. v. Ooster- om, P. Oudshoorn, L. Oudshoorn, J. W. Pietersen. A. C. Redegeld, W. v. d. Stouwe, M. Verboom, R. W. Verkade, J. Vis, A. Voogd, G. J. Fuik, W. C. Wort- man, C. Wijsman, W. Zirkzee, H. v. d. Zwaan, J. v. d. Zwan, G. de Lange, J. de Lange, J. v. d. Lee, D, P. C. v. Leeu wen, J. v. d, Kwaak. 6 Leerlingen wer den a'fgewezen. „Waterman" en „Kota Inten,: thuisvarende met militairen RESP. 13 EN 19 APRIL IN ROTTERDAM. De volledige passagierslijsten van de troepenschepen „Waterman" en „Kota Inten", die resp. 17 en 21 Maart uit Priok vertrokken en ver moedelijk resp. 13 en 19 April in Rotterdam arriveren, liggen ter in zage op onze bureaux Witte Singel 1 te Leiden en Kon. Wilhelmina- straat 15 te Katwijk aan Zee. Op de „Waterman" keren o.a. naar ons land terug: L. J. Harting uit Leiden, H. H. G. Belgraver uit Oegstgeest en A. E. Heuschen uit Wassenaar. Op de „Kota Inten" zijn o.a. thuis varende: W. Groenhuyzen, M. H. J. de Rijk en T. v. d. Veer uit Lei den, M. Louwerse uit Alphen, J.A. Bakker uit Bodegraven, G.^Ramp uit Boskoop, K. Boomhouwer uit Haarlemmermeer, W. C. v. Osna- brugge uit Leiderdorp, J. Rooden- burg uit Leimuiden, H. A. Bakker uit Nieuw Vennep, P. v. d. Heuvel en L. A. Punt uit Noordwyk, D. Hoft uit Rijnsburg en W. R. Broe- se uit Wassenaar. Van de 3de naar de 4de klasse: M. P. Akerboom, J. M. Akerboom, C. M. Akermboom, A. M. Bartelmeijer, J.Bek- ker, J. A. Boer, A. Drost, A. C. v. Em merik, J. W. Goedhart, A. C. v. Gog, T. Griffioen. C. Kinkel, J. L. de Koning, J. Loedeman. E. Molenaar. T. Obdeijn, J. v. d. Lee, G. Mokkestorm, J. Ram, P. Rem, B. C. Rietveld. D. Slingerland. D. P. van Teijlingen, F. v. Tol, G. Ver kade, T. H. B. Vis, C. J. Vriesekoop, W. Zandstra, Th. A. Zevenhoven, J. A. Ze- venhovèn, P. C. Zevenhoven, A. J. v. Zwieten, A. de Lange, A. Kranenburg, J. Spijker, M. Koppe, W. Verweij, C.H. v. Koert, G. Blijleven, R. Kits, J. Zwart. P. v. Veen. 4 leerlingen niet bevorderd. Van de 4de naar de 5de klasse: G. v. d. Boom, P. H. Dijs, A. Geertman, C. M. v. Hemessen, G. J. Hoogenboom, M. Kalkman. J. L. Koopman, J. J. Mens, J. L. Obdeijn. H. H. Otto, P. Overbeek. W. G. Tukker, J. Zuidam, J. v. d. La ken, G. v. Leeuwen, D. v. Klaveren, J. T. v.Welle. 1 leerling niet bevorderd. Eerste vervolgklasse bevorderd: A.Vis en A. v: d. Laken. EINDDIPLOMA'S. Einddiploma's werden uitgereikt voor vaktekenen Timmerlieden aan: A. v. Wageningen, H. Hesseling, J. Ter Bork, C. v. Beusekom, W. v. d. Schee, P. de Vos, E. Wiggemanz en A. J. v. Zeijl al len uit Alphen en J. G. Speet uit Nieuw- veen. Vaktekenen Carrosseriebouw: S. de graaf uit Leimuiden. Vaktekenen Meubelmakers: A. J. Plu- gers, W. de Jong en W. Th. Redegeld uit Alphen. Metselaars: W. Nieuwland en L. Ho- genes uit Alphen en C. v. Berkel uit Leimuiden. Automonteurs: J. J de Groot, W. J. v. Egmond, J. C. de Bruijn uit Alphen. ElecrtlctensL. v, d. Hoorn, E. J. Ide- lenburg, J. Kaspers en P. Rijlaarsdam uit Alphen, L. Breedljk uit Zwammer- dam. Scheepsbouw (IJzer)W. Barth, J. L. W. Zaad uit Alphen, (Hout)J Koop man, B. G. Haverkamp uit Alphen. Bankwerkers: M. J. v. d. Horst uit Woubrugge. Aan 4 leerlingen kon geen diploma worden uitgereikt, omdat zij hun Wiskunde niet voldoende hadden gevolgd. ALPHEN Bekroningen voor Alpbense honden. Op de tweedaagse hondententoonstelllne ln het RAl-gebouw te Amsterdam, heeft Alphen enige opmerkelijke successen ge boekt. De heer A. Penders zag Zaterdag ziln Barsols „Ethos van de Pelsjagers" tot kampioen en winner 1949 gekozen uit 1050 honden In de ere-afdeling werd deze hond Zaterdag vierde. De heer G. v. Muyen behaalde met zijn Cumhal ..Hurdle Ford's" een tweede prijs in de pupple- klasse met de qualiflcatlc „zeer goed". Deze hond stamt uit een nest van zes stuks, die twee eerste, twee tweede en twee derde prezen behaalden. 40-jarig arbeldsjublleum. Vrijdag herdacht de heer M. J. de HelJ, hulpmonteur, de dag waarop hy vóór 40 Jaar bij Oosthoek en Zoon N.V, ln dienst tfrad. De Jubilaris werd des morgens ontvan gen ten huize van de directeur, de heer A. Oosthoek, waar hem door de burge meester. mr F. M. A. Schokking. met een toepasselijke speech, de erepenning ln brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau werd ulteerelkt. Vervolgens werd de Jub'larls toegesproken door de direc teur, de heer A. Oosthoek, die hem dank bracht voois de 40 Jarige trouwe dienst. De Jubilaris ontving een gouden horloge met inscriDtle. alsmede een oorkonde met medaille (voorzien van lauwerkrans) van de Vereniging van Handelaren ln bouw materialen. Aan de dochter van de Jubi laris werd een bloemenmand overhandigd. Behalve de onder-directeur Ir F. H. Kot ter. voerde nog de heer D. Faikcna het woord, die ln het bijzonder memoreerde de Drettlee omgangsvorm van de Jubilaris. De verder* dag werd ln huiselijke kring doorgebracht, Des avonds bracht de fa- brlekskern. bestaande uit de heren H. de Jong, P. Reumerman een bezoek en werd de jubilaris namens het voltallig perso neel van de dakoannenfabrlek een kapstok met kleed aangeboden. Het kantoor-per soneel werd vertegenwoordigd door de heer J. Stelin. Openstelling P.T.T.-statlon 's-Molenaars. Enkele maanden geleden hebben wij bericht, dat het hulnoostkantoor te Ouds- De School begon deze cursus met 332 deeld: 74 timmerlieden. 24 schilders, 31 leerlingen welke als volgt waren ver smeden en bankwerkers, 1 carrosserie bouwer, 32 automonteurs, 23 electri- ciens, 5 metselaars, 2 loodgieters, 5 meu belmakers en 35 scheepsbouwers. Van de leerlingen der school woonden er 153 in Alphen, 25 ln Ter Aar, 17 in Leimuiden, 18 in Woubrugge, 6 in Nieuw- veen, 2 in Zwiunmerdam, 1 in Aalsmeer, 2 in Rijnsaterwoude, 2 in Koudekerk, 2 ln Hazerswoude, 4 in Nieuwkoop. hoorn over de 's-Molenaarsbrug veranderd zou worden ln een Poststation. Thans is deze wijziging een feit geworden. De uren van openstelling lulden als volgt van Maandag t/m Vrijdag v.m. 911 uur en n.m. 1415 uur. Zaterdag v.m. 911 uur. Voor de telegraafdienst zal het station elke dag geopend zjjn van 912 uur. van 1415 uur en van 1819 uur uitgezon derd des Zondags. Nieuwe Boomaanplanting langs Goudse Rjjpad. Hebben wij in October van het vorig jaar kunnen berichten, dat het wegdek van het Goudse Rijpad van de Steek- terweg tot aan het Reine veld geasfal teerd is en nu in een prima conditie verkeert .thans is deze bij uitstek lan delijke weg opnieuw voorzien van een. dubbele rij jonge bomen. De vorige prachtige zware bomen, zijn ln de hon gerwinter van 19441945 ten offer ge vallen aan de talrijke „wonderkachel- tjes" der bewoners van dat gedeelte van Alphen. De nieuwe boomaanplanting is een grote verbetering, daar de kale weg reeds velen een doorn in het oog was. De gehele omgeving is als bij toverslag veranderd en indien het hout wat op gegroeid is belooft het Goudse Rijpad weer een der fraaiste wandelwegen van Alphen te worden. Benoeming Wijkverpleegster. In de vacature van wijkverpleegster ontstaan door de benoeming van Zuster Broekhuizen als Leidster-Docente in het onlangs opgerichte Kr aam-Cen trum. is benoemd zuster J. A. Weeberm thans als zodanig werkzaam te Wijhe. BurgerlUke Stand Geboren: Marianne Eleonore. d. van J van Gemeren en P. Bakhuizen: Antonius Jozef Qulrlnus, z. van A. van Egmond en J. M. Janmaat; Jacob, z van J. Wouters en M, Pols; Maria, d. van J. Wouters en M. Pols: Elisabeth, d. van C. van Zwieten en E. Verduijn. Ondertrouwd: Hendrik A. van Engelen. 30 Jaar en Maria G. van der Werff. 27 Jaar. Ondertrouwd: Johannes J. Goedhart. 27 Jaar en Johanna Janna Bossemeljer. 26 Jaar: Arle Wlngelaar. 28 Jaar en Maagje de Kruyf, 26 Jaar; Cornells van 't Riet, 26 Jaar en Jannetje van Vliet, 23 Jaar. Overleden: Cornells de Jeu. 84 Jaar: Jobina Helena van Wely, 38 Jaar, ongeh. ALKEMADE Zilveren jubileum H. J. H. Verbokct. Het zilveren jubileum van de heer H. J. H. Verboket als bode ter gemeente secretarie is op bescheiden wijze ge vierd, en heeft de jubilaris een gezel lige feestdag in huiselijke kring be zorgd. Des avonds werd hem echter een welgemeende serenade gebracht door de DISTRIBUTIEDIENST LEIDEN. N A-UITREIK ING WERKKLED1NG- BONNEN. Dieeenen, die verzuimd hebben in de periode van 13 tot en met 26 Februari 1949 werkkleding aan te vragen, worden hiertoe nog ln ae gelegenheid gesteld tot en met 16 April a.s. Het aanvragen dient als volgt te ge schieden: A. Bedrijven met 5 of meer werkkledlng- dragende personen. Bedrijven, die ln de hierboven genoemde periode reeds een aanvraag Indienden, maar niet voor alle werknemers werk- kledlngbonnen ontvingen, omdat geen stamkaarten werden overgelegd, kunnen uitsluitend voor deze werknemers nog een aanvraag indienen. Dc formulieren kunnen worden afge haald te Lelden dagelijks, ln de Agent schappen op de bekende zittingsdagen ln de week van 4 t/m 9 April a s. De formulieren moeten weer worden ingelevrd op de datum welke op de for mulieren wordt gestempeld. Hierbij moe ten de stamkaarten worden overgelegd. B. Werknemers ln bedrijven met minder dan 6 werkkledlngdragende personen. Deze dienen Individueel aan te vragen. Formulieren kunnen worden afgehaald ln de week van 4 tot en met 9 April as. (te Lelden dagelijks, ln de Agentschappen op de bekende zittingsdagen). De formulieren moeten weer worden ingeleverd op de datum welke op de for- formulleren wordt gestempeld. Hierbij moet de stamkaart worden overgelegd. C Werknemers, werkzaam ln bedrijven waar do werkkleding eigendom ls van het bedrijf. Werknemers, die ten tilde van het aan vragen van werkkleding in een hierboven genoemd bedrijf werkzaam waren en sindsdien van werkgever zyn veranderd, kunnen een aanvraag Indienen, Indien zy een verklaring van de vorige werkgever overlegen, dat de door hen gebruikte werk kleding eigendom was van het bedrijf. KATWIJK Hedenavond herstemming inzake Noorderbad Hedenavond te half zes zal de raad in het openbaar vergaderen, nodig door het staken der stemmen in de vergadering van 1.1. Donderdagavond. Behalve de be ëdiging van de hoofdcommies ter secre tarie J. L. Veldhuizen van Zanten tot tweede plaatsvervangend secretaris, zal in behandeling komen: herstemming over het voorstel met betrekking tot de plaats van stichting van het Noorder bad. KATWIJK AAN DEN RIIN LIJK VAN EEN MAN GEVONDEN. In een vijver op 'het terrein van de Leidse Duinwater Mij is een lijk gevon den van een manspersoon van middel bare leeftijdhet liik vertoonde een wonde aan het hoofd. De identiteit kon nog niet worden vastgesteld. Het geval is in onderzoek bil de politie. Tuinbouwoverzicht En zo zaten we vorige week nog vril onverwacht in de eohte Lente en zouden buitenstaanders toch minstens verwacht hebben dat én burgers, én boeren én tuinders het allen wel heel erg naar de zin zullen hebben gehad. En toch is dat niet zo. Er ls n.l. een groep van de gemengde bedrijven, tumders-bloementrekkers, die het op dat heel erge-ïnooie weer heus niet voor zien hebben. Dat zonnige weer n.l. kost de bloemkwekers als regel geld. Vervol gens zaten tuinders en boeren te snakken naar wat regen, wat in tussen in beperkte mate gevallen is; nog zelden is de grond in het vóór laar zo droog geweest als thans. Oroog najaar droge winter, drooe voorjaar! Sommigen vreesden zelfs dat het uitgezaaide peen- en slazaad niet tot ontwikkeling zou ko men. dat ze dus de kans beliepn het uit gezaaide te moeten overzaaien. Mogelijk dat de regen van Zondagmorgen dit voorkomen zal. Neen. *t is in de land en tuinbouw niet zo mooi als soms ver ondersteld wordt. Zo wordt b.v. ook nu reeds, en o.i. terecht, gevreesd dat over ruim 2 maanden hier de handel over voerd zal worden met de bekende Kat- wijkse peen. De tild zal leren of deze vrees gewettigd is. De prijzen waren de afgelopen week vrijwel gelijk aan die van de vorige. Waspeen in de beste kwa liteit was zeer goed gevraagd en liep tot f.25.- per 100 kg. Spruiten en boe renkool waarvan de kwaliteit aan het aftakelen is. ging heel wat lager. Voor het overige lage prijzen en stugge han del. NOORDWIJKERHOVT De St. Jozefparochie krijgt een klok. Naar wij van welingelichte zijde ver nemen, zullen ook de parochianen van St. Jozef binnenkort weer door klokge lui ter kerke worden geroepen. Pastoor v. cL Waarden heeft n.l. van een Am sterdamse parochie een klok kunnen overnemen. Er is een kans, dat deze klok nog vóór Pasen in de toren wordt-gehan- gen. Hij is reeds gewijd. Dit zou natuur lijk prachtig zijn. vooral omdiat op le Paasdag pater Florentinus van lersel OP.M., die laatstleden Zondag de pries terwijding ontving, zijn eerste plechtigs H. Mis zal opdragen. De mozaïekwedstrijd. Het staat thans vest dat de mozaïek- wedstrijd voor particulieren zal worden gehouden op Zaterdag 23 en Zondag 24 April. Op deze dagen zullen in de hele bollenstreek weer de mozaïeken een bij zondere attractie vormen voor vreemde lingen en eigen inwoners. Het bestuur van de V.V.V. rekent er op. dat de inwoners in grote getale aan de mozaïekwedstrijd zullen meedoen, zo dat ons dorp wordt herschapen in een ware bloementuin. LISSE JUBILEUM MEJ. A. KINGMA. Vrijdagavond heeft de officiële huldi ging plaats gehad van mej. A. Kingma, die haar 25-jarig Jubileum mocht her denken als onderwijzeres aan de Open bare Lagere School ln de Lisserbroek. Nadat het Hoofd der School, de heer Visser deze feestavond had geopend, werd het woord gevoerd door de wet houder van onderwijs, de heer Oud- heusden, die woorden van grote waar dering richtte tot mej. Kingma. In de lange rij van sprekers traden verschil lende oud-schoolhoofden op, die vroeger, met de jubilaresse hadden samenge werkt. Namens de ouders en leerlingen werd door de oudercommissie een rij wiel aangeboden. Mej. Kingma dankte •met weigekozen woorden. Zaterdagmiddag werd dit jubileum voortgezet met een kinderfeestje, dat gevolgd werd door een druk bezochte receptie, terwijl de avond werd doorge bracht in feestelijke stemming met de oud-leerlingen. Burgerlijke Stand Geboren: Augus- tinus Johannes Petrus, z. van P. J. v. d. Veek en M. C. Trompert; Jozef Theodorus z. van P. Krom en A. C. v. d. Berg; Petrus Antonius Maria, z. van Th. E. A. v. Werkhoven en C. Romljn: Margaret Constance, d. van P. C. Storm en J. M. v. /Dalen. Ondertrouwd: W. Smits en J. M. v. Rooijen: E. G. de Groot en J M. Vermey. Getrouwd: D. v. Zullen en S. de Jong. Overleden: Arle Nells Janssen. 39 Jaar, echtgenoot van Cornelia v. d. Horst. NOORDWIJKERHOUT BLOEMEN-BRIDGEDRIVE. Onder de naam „Bloemendrive" orga niseert de plaatseiyke bridgeclub „Het Juiste Bod" een nationale bridge-drive in onze gemeente. De drive wordt ge houden op 2e Paasdag en vangt aan om 2 uur n m. in de grote zaal van café „De Zwaan". De organisatoren gaan uit van de ver onderstelling, dat er onder de talryke personen, die op 2e Paasdag stellig de bloemenvelden zullen bezoeken, ook een groot aantal bridge-liefhebbers zal zijn. Deze mensen kunnen nu hun bezoek aan de bollenvelden combineren met een gezellig partijtje bridge met een kans op één van de vele mooie prijzen, welke ter beschikking worden gesteld. Iedere deel nemer (ster) krygt een bouquetje mee naar huis. Het geheel staat onder leiding van de bekende wedstrydlelder de heer Vrij en- hoek uit Leiden. Er wordt gespeeld in 3 klassen n.l. A, B en C., volgens Howell- systeem. Iedere groep bestaat uit 8 pa ren en per groep zijn er 4 prijzen (voor 2 paren). De V.V.V. heeft een lauwertak beschikbaar gesteld voor de club, waar van het grootste aantal leden aan de drive deelneemt. De Noordwykerhoutse bridge-club hoopt, dat er zoveel belangstelling zal zijn voor de drive, dat het een jaarlijks terugkerend evenement kan worden. OEGSTGEEST COMITÉ OUDEN VAN DAGEN JUBILEERT. Naar wij vernemen, zal het Comité „Rondrit Ouden van Dagen" dit jaar het 15-jarig bestaan herdenken. In ver band hiermede hoopt het comité dat ditmaal op wat ruimer schaal onze Ouden van Dagen een feest-uitgang kan worden aangeboden. Verwacht wordt dan ook dat de voor dit mooie doel op 9 April as. te houden collecte een waardige jubileum uitslag moge opleveren, zodat de (voorlopige) plannen kunnen worden uitgewerkt. RAADSAGENDA. De gemeenteraad zal in openbare ver gadering bijeen komen op Woensdag 6 April a.s., des avonds te 7 uur. De agenda bevat de volgende punten: Voorstel van B. en W. tot wijziging der legesverordening, idem tot de bouw van 9 arbeiderswoningen op een terrein na- by de Rynsburgerweg en 4 midden standswoningen aan de Laan van Arensiein ten behoeve van personeel van de Marine-Radiodienst en ln ver band hiermede tot: Aankoop, van een perceel grond aan de Rynsburgerweg van P, Kort, en herziening van het uitbreidingsplan, RIJNSBURG Rijkspostspaarbank. Op het rijkapostkantoor alhier, ls door 140 personen f. 8857.06 Ingelegd en aan 24 personen f. 6340.76 terugbetaald. In de plaats van de heer J Blnnen- dyk die wegens ziekte bedankt heeft als gemeentebode ia aangesteld de heer A. Hogewonlng die tevens controleur van de överbruggingsultkeringen ls. SASSENHEIM Rijkspostspaarbank Aan het post kantoor werd gedurende de maand Maart ingelegd f. 34.588,96 en terugbe taald f28.707,15. z VALKENEURG IJSCLUB VALKENBURG. In de feestelijk versierde zaal De Vries herdacht de „IJsclub Valkenburg" haar 55-jarig bestaan. De heer P. Postmus opende deze vergadering met een woord van welkom. Gezien de tijdsomstandig heden het destijds niet mogeiyk maakte om het 50-jarig bestaan te herdenken, heeft het bestuur der IJsclub gemeend haar leden deze avond te moeten aan bieden. Het programma werd uitgevoerd door het duo Hermans en Steenvoorden uit Noordwijk. Met een pittige mars open den zij deze avond, gevolgd door een praatje en een liedje, afgewisseld door een paar schetsen en de goochelaar Dixie. Een luid applaus na elk der num mers dankte de artisten voor het gebo- dene. Aan het eind van dit. gezellig samenzijn sprak de heer Postmus een kort slotwoord. VOORHOUT Moeilijkheden bij samenstelling K.V.P. groslijst ACTIE INZAKE WILDE LIJST GELAAKT. Voorzitter H. A. Allard opende en na voorlezing der notulen werd mede gedeeld. dat getracht zal worden voor de verkiezing der nieuwe gemeenteraad nog een spreker uit te nodigen over het onderwerp „Gemeentepolitiek" en dat het bestuur, na rijp overleg, heeft be sloten. noodgedwongen van het systeem 2 maal stemmen voor de groslijst, eerst voor negens zetels en daarna voor de resedves, af te moeten stappen. Aange zien nu maar 10 candidaten zich be schikbaar stelden voor de Kathollewe fractie, ziet het bestuur geen andere uitweg om tot een goede volgorde der cand.lijst te komen, dan eenmaal stem men. Meerdere aanwezigen zien hierin een groot gevaar en zijn van mening, dat vele biljetten ongeldig zullen wor den, doordat kiezers niet tevreden zijn met de candidaten. Na nog enige dis cussie gaat het bestuur in beraad. Een vraag van de heer W. Borst, of het be stuur bekend is dat een gedeelte van de leden zal uitkomen met een z.g. wilde lijst, beantwoordt de voorzitter bevesti gend. Hierna verkreeg men nogmaals gele genheid om het voorstel van het be stuur te bespreken De voorzitter bracht dit naderhand in stemming. Uitslag: 49 vóór. 27 tegen. 2 blanco. De 10de April a.s zal er stemming zijn voor de gros lijst. De rondvraag bracht een vraag van de heer P. v. d. Nouland. om hem gele genheid te geven zij nmisnoegen er over uit te spreken, dat een gedeelte der le den van plan is. vermoedelijk met een wilde lijst uit te komen. Het verwon dert hem. dat de grootste leiders der K.A.B.. welke steeds eensgezindheid nre- diken. nu een geheel andere houding aannemen. Hij stelt de vraag of die n*r- sonen kunnen bewilzen. dat de KV.P. of raad ooit de arbeidersklasse onrecht is aangedaan. Raadsleden, gekozen od deze wilde liist. zullen buiten de K.V.P. worden gestoten. Ook de voorzitter betreurt deze gang van zaken en hoopt alsnog op 'n goede oplossing." Hierna werden nog enkele vragen ge steld omtrent het gemeentebeleid, welk* grotendeels door het raadslid P. v. d. Nouland en burg. De Graaff beantwoord werden. VOORSCHOTEN Distributie. De na-ultrelklng van bonkaarten zal plaats hebben Vrijdag 8 April a s. van 915 uur ln het distributiekantoor. Vllet- straat te Voorburg. Rijkspostspaarbank. Gedurende de maand Maart werd by de rijkspostspaarbank od het postkantoor alhier Jneelegd f. 14.921.87 en terugbetaald f. 31.470 27. Een stap ln de goede richting. In de eerstvolgende raadszitting komt een voorstel ter tafel van B. en W. om de opcenten op de hoofdsom der personele belasting te verlagen. Sedert 1 Januari 1944 bedragen het aantal ODcenten 175. ln tegenstelling met vele andere gemeenten waar veelal bet aantal opcenten 150 bedraagt. Van de zijde der politie, alhier, ver zocht men ons te willen bekend maken, dat ln de nieuwe t«Woonglds voor Lel den en omstreken staat vermeld als num mer van het politiebureau ln deze ge meente: 633. terwyi dit moet .zijn: 663. De heer J. van Weeren. adj. cemmjes ter gemeente-secretarie, alhier, ls met ingang van 1 April J.l. benoemd tot adj.- commies aan het Ministerie van Blnn. muziekver. „Door Gunst Verkregen" uit Nieuwe Wetering, waarbij de voorz. de heer M. Spring in 't Veld een kort woord van gelukwens tot de jubilaris richtte. Burgerlijke Stand r— Geboren: Rober- tus Cornells Martha, z. van Th. J. van der Voort en C. w. Verby; Johannes Adrianus, z. van J. G. Olljerhoek en M. Roos; Maria Anna Wllhclmlna, d. van P. N. J. v. d. Geest en W. J. v. d. Poel; Cornelia Sonhla Maria, d. van A. J. van Velzen en D. M. van Wingerden; Agatha Johanna Maria. d. van E. J. v. Haastrecht en C. A. Verhaar, Ondertrouwd: Herman Relnhard Josep Knelange en Johanna Wilhelmlna Koek; Chrlstlanus Theodorus uyttewaal en Adrlana Cornelia Verdel. Getrouwd: Gcrardus Arnoldus van Tiem en Wllhelmlna Penning de Vries. Overleden: Wilhelmus Theodorus van der Geest, 21 Jaar. BOSKOOP Serenade voor gouden echtpaar. Ter gelegenheid van het 50-Jarlg huwe- ïyksfeesi van het echtpaar E. Schouten, brach; de harmonie „Excelsior" de oudjes een serenade. Zoals begrypeiyk, waren de oudjes daar ten zeerste mee verrast. Burgeriyke Stand Geboren: Johanna Cathnrlna Maria, d. van J. Th. de Ryk en A. J. C. van den Hoek; Margreta Cor nelia Maria. d. van F. C. M. Verbakei en G. C. Rozestraten; Centlnus Cornells Jacob, z. van J. Verwoerdt en P Verboom; Jacob Damlaan. z. van J. P. Hage en D. de Stlgter. Ondertrouwd: J. W van der Plaat, 31 Jaar en N. A. Verwaait, 27 Jaar. Overleden: Neeltje Hoogendoorn. wed. van D. van der Pol. 76 Jaar; Johannes Stephanus Pannebakker. 38 Jaar; Marlnus Jozef van Hevellngen, 6 dagen; Antonia Hendrlka Barbara Faay, eebtg. van H. G. Mathot. 61 Jaar. Op de te Utrecht gehouden inter nationale tentoonstelling voor het sla gersvakonderwijs behaalde onze plaats genoot. de heer H. Kei), voor ingezon den werk, een le prijs, alsmede een eervolle vermelding. De Schoolarts in de Schoolartsen dienst kring „Boskoop", de heer dr A. C. van den Bijllaerd alhier, staat als enige op de voordracht voor de benoe ming in een soortgelijke functie bij de Schoo'.artsendlenst Gouda. BENTHUIZEN Distributie. De na-ultrelklng van bonkaarten zal plaats hebben Vrijdag 8 April a.s. van 915 uur ln het Distributie-kantoor, VUetstraat te Voorburg. KOUDEKERK DE ONVOORZICHTIGE JEUGD. Vrijdagmiddag passeerde een motor rijder met duorijdster de Rijndijk. Vlak bii de Zonneveldstraat stak een kind van de fam. Elswijk onverwacht de rij weg over. Een aanrijding kon niet uit- blilven. Het kind liep een hersenschud ding op en enkele schaafwonden. De duorlldster werd van de motor geslin gerd en kwam in de sloot terecht, maar liep geen verwondingen op. Burgerlijke Stand Geboren: Arie Cornells, z. van Arie Cornelis van Wens- veen en Hendrlka de Graaf. Ondertrouwd: Hendrik H. de Ruiter 35 j. en Arina Maria Kok. 28 J. NIEUWKOOP GECOMBINEERDE LIJST P. v. d. A. GEM.BELANG? Met het oog op de a.s. gemeente raadsverkiezing heeft de vereniging „Gemeentebelang" Vrijdagavond een ledenvergadering gehouden in het Pa viljoen „Plaszlcht", De voorzitter, de heer N. Bodegraven, opende de verga ring met een welkomstwoord. De pen- penningmeester gaf ee nfinancieel over zicht, hetwelk nog eert klein batig saldo aangaf. Bij de ingekomen stukken is een brief van de heer ekveld, die als bestuurslid wenst te bedanken. Hierna volgt bestuursverkiezing. De heer Bodegraven wordt by eerste stem ming herkozen, terwyi na dien nog 3 maal stemming nodig is om de heren N. de Pater en E. Verzaal aan de be stuurstafel te krijgen. Hierna volgt een algemene bespreking over de a.s. verkiezing. Gemeentebelang zal met een lijst uitkomen en er zal contact worden gezocht met de plaat selijke afdeling van de Party v. d. Ar beid om de ïysten te combineren, daar anders weer de kans wordt gelopen, dat vele stemmen verloren gaan. ROELOF ARENDSVEEN DR NIEMER SPRAK OVER ZIJN MEDISCHE ARBEID OP FLORES. In café v. d. Geest sprak Vrijdagavond dr Niemer voor een zeer goede belang stelling over zyn medische arbeid als missie-arts op Flores. Hierin Het spr. vooral het grote nut van het lekenapos- tolaat tot uiting komen. Met lichtbeel den gaf spr. een duidelyk Inzicht op dit omvangryke werk. Met vreugde maakte hij gewag van zyn samenwerking met Broeder Franciscus (Piet Bakker) uit Roelofarendsveen die reeds 24 kerken op Flores heeft gebouwd. Voor de nieuw te bouwen pastorie van Broeder Francis- ous bracht de collecte het mooie steentje van f. 126.20 op. Aan het slot van deze avond bracht dr Niemer dank aan alle aanwezigen, maar ln het byzonder aan burgemees ter Van Alkemade, die met zyn echtge note ook aanwezig was en deze avond op zo korte termyn zo succesvol had weten te organiseren. Nieuwe nummering van motorvoertuigen (Speciale berichtgeving) Naar \vy vernemen zal ,in verband met de nieuwe wegenverkeerswet welke zoals men verwacht nog dit jaar in werking zal treden, de nummering van burger- en militaire voertuigen gewy- zlgd worden. Het ligt nameiyk in de bedoeling, dat burgerauto's een bord ximaal vier cyfers. De blauwe kleur krygen met daarop twee letters en ma- va nhet bord en de wette kleur der let ters en cyfers wordt gehandhaafd. Hoe de provinciale indeling aan het nieuwe systeem zal worden aangepast is nog niet bekend, doch wel staat vast, dat door het gewyzigde systeem de numme ring veel overzichtelyker zal zyn Ook de nummering van de militaire motorvoertuigen zal onder de nieuwe regeling vallen. Voorlopig is men al be gonnen met de nieuwe legeraanschaf, welke enige honderden personenauto's omvat, te voorzien van een oranje num merbord met twee.letters en vier cyfers. in zwarte kleur. De letters „KP" zyn bestemd voor wagens van de Konlnk- ïyke landmacht. Morgen „Staakt het vuren" in China De Chinese communisten hebben be sloten morgen een order .staakt het vuren" uit te vaardigen, aldus wordt uit gezaghebbende bron van het bu reau van dc Chinese president aan Reuter meegedeeld. Kravchenko wint proces Victor Kravchenko heeft 50.000 francs schadevergoeding toegewezen gekregen voor de hem aangedane laster van het Franse communistische blad „Les Let tres Franpaises". Claude Morgan, directeur van het blad. en dogeen, die onder het pseudo niem Sim Thomas het artikel geschre ven had. zijn bovendien elk tot het be talen van 5 000 francs boete veroordeeld. Deze uitpsraken betreffen het eerste deel van de aanklacht. Op grond van zijn tweede aanklacht, die tegen Morgan en Wurmser, heeft hij eveneens 50.000 francs schadevergoe ding ontvangen. Ook voor de derde aanklacht tegen Morgan is hem 50.000 francs schadever goeding toegekend. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Gics- sen-Oudekerk (toez.) J. Pronk, cand. te Schevenlrtgen; te Nleuwleusen W. v. Hoo- geveet te Warns; te wyk bij Duurstede (toez.) C. W. Corts te Kage; te H. I. Am bacht P. G. Verwey8 te Zevenbergen. Aangenomen naar Eindhoven G. J. K. Baas te Leens, die bedankte voor Rolde. Bedankt voor Sllcdrecht H. A. Labrle tc Ermelo; voor Rotterdam (vac. A. C. G. den Hertog) J. Godthelp te Zwyndrecht. Gcref. Kerken Beroepen te Garrels- wcer J. Scholtens te Blerum. Geref. Kerken art. 31 K.O. Bedankt voor Veendam J. v. Dyk te Schlldwolde. Geref. Gemeenten Bedankt voor Zaandam M. Blok te Zeist. Oud-Gercf. Gemeenten Bedankt voor Grafhorst D. v. Leeuwen te Loenen a. d. Vecht. EEN PINKSTERZENDINGSWEEK. In navolging van de binnenlandse ac* tie van het Zendingsbureau Oegstgeest, heeft het ZendJngscentrum te Baarn het lrvltlatlef genomen tot het organiseren van een Pinksterzendlnceweek, De bedoe ling ven deze zendlngsweek voor Pink steren ls, de aandacht van de leden der kerken een week lang te richten od het naderende Pinksterfeest, dat het zen- dlngsfeest bij uitnemendheid pleegt te zijn. VISSERIJBERICHTEN BELGISCHE VISEXPORT NAAR DUITSLAND. Vorige week kwam van de vissery on der IJsland te 09tende aan de hiarkt de Belgische trawler 0 247 welke na een reis van drie weken 134 ton vis aan voerde en 821.000 franken besomde. Van genoemde vangst gingen 1700 manden vis k 50 kilo voor de export naar Duits land. Een tweede vaartuig deed een reis van 17 dagen en ving onder IJsland 192 ton vis. De besomming bedroeg 1.190.000 franken. Hiervan werden 1800 manden vis geëxporteerd naar Duitsland. Een derde trawler ving in 15 dagen 168 ton vis, waarvoor 976.000 franken werden be- somd. Ook hiervan waren 2100 manden of 105.000 kilogram voor het buitenland bestemd. IJMUIDEN, 4 April Besommingen: 2 stoomtrawler f. 29500; IJm. 6 (gevist bil IJsland) f.32400; IJm. 78 f.5450; IJm. 15 f.8860: VL 83 f.2450; IJm. 204 f.2270; IJm. 53 f. 1420; IJm. 276 f. 1520; IJm. 277 f. 1940: BU 33 f. 1600; KW 138 f. 1660; K W124 f.6180: KW 129 f.5760; KW 15 f. KW 41 f.6090: KW 91 f.1670; KW 89 f.2400; KW 84 f.2340; KW 107 f. 2520; KW 17 f. I960; KW 24 f. 5730; KW 51 f. 1400; KW 59 f 1550; KW 108 f 2020; KW 53 f. 1270; KW 210 f. 1630; KW 77 f. 1400; KW 125 f. 2030; KW 64 f. 1760; KW 162 f. 2420. Aanvoer en pril- zen nog niet bekend. SCHEVENINGEN, 4 April. Besommin gen: SCH 11 f.1400; SCH 65 f.1200; SCH 12 f.880; SCH 67 f.680; SCH 68 f.770; EH 4 f. 190; UK 45 f. 300; KW 21 f. 1270; SCH 119 f.60. Maandag 4 April ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Ned. '48 3X Ned. '47 3\'2 3 Dollar-Ing. '47 3 Investeringscert. 3 Ned. p. 1962/4 m.b. 3 Indië '37 A 3 Grootboek '46 3 ACTIEVE Kolon. Bank N. Ind. H.bank Ned. jHandelmy. A.K.U Lever Br Philips Wilton Feyenoord Kon. Olie Amst. Rubber Deli-Bat. Rubber Holl. Amer. iyn Kon N. Stoomboot Ned. Scheepv. Unie H.V.A Java Cult Deli Bat. My. Deli My Senembah Vorige O. K. koers v. heden 99 96^ 97% 96 - 97 ,V 94% 96 AANDELEN 83% 85 111% 112% 155% 164 163% 238 X 241 227 226 163 X 292 293 148 X 148 X 94 160% 148 160% 160 157 X 160 X 83 X -129 143% 145% 137% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. Leningen A'dam 1947 (3&) 3 98 yK Den Haag 1937 1 3 101% R'dam '37 I, II 3»/2 100% Industr. Obligaties Lever's Zeep My 3 V2 103 Kon. Petr. My 3'/2 102 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletinstellingcn Amsterd. Bank 149% Rotterd. Bank 153$ Twentsche Bank 162 Industriële Ondernemingen Ned. G. en Splr. fabr. 294 Rott. Droogd. My. 304 Zwanenb. Organon 171 Handelsondernemingen Born. Sum. H. My. 140 Internatte 176 Spoorwegen DeM Spoorw. My. 62 Voorl, genoteerde aandelen Albert Heyn 180 Ned. My. Walv.vrt. 116^ Amerik. fondsen Anaconda 32% - Shell Union 36%

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 3