Nederlandse Jeugdploeg leed gevoelige nederlaag Het Zuiden bijna over de eindstreep Leiden start degradatie-competitie slecht Quick Boys voor de tweede maal in dit seizoen kampioen! I HOOGSPANNING MAANDAG 14 MAART De Zaterdag middag competitie Lisser Boys promoveerde! WEINIG LICHTPUNTEN IN DE SELECTIE-WEDSTRIJD TE HUIZEN. Quick Boys voor de tweede maal in 1949 kampioen.het moge wat zon derling klinken, de waarheid is het in ieder geval. Nadat de vorige week het noe benodigde puntje tegen Oranje Wit in de wacht was gesleept en de feeste lijkheden rondom het 13e kampioenschap weer tot het verleden behoorden, ont ving het bestuur jl. Zaterdagochtend een schrijven van de K.N.V.B. waarin me- dedeline werd gedaan van twee winst punten in mindering vanwege een des tijds onder zéér slechte weersomstandig heden te Vlaardingen op verzoek van de Katwijkers kort voor tild gestaakte wed strijd. Nu moge de K.N.V.B. in deze het recht aan haar zijde hebben, zonderling doet het aan. dat een verenigingsbestuur van zulk een belangrijke beslissing eerst te elfder ure bericht ontvangt en het was voorts maar gelukkig, dat keeper Bauw toevallig door werkzaamheden niet tijdig in Huizen had kunnen arri veren voor de selectie-wedstrijd, zodat hij in de belangrijke strijd tegen S.S.S. K. tenminste onder de lat stond. Hoe het. ook zfj. de uitslag werd 11 endaar- mede was het echte kampioenschap een feit. DAN PROMOVEERDE LISSER B. NAAR DE DERDE KLASSE! Onze felicitaties, heren! Een gemak kelijke promotie was deze zware wed strijd tegen 's-Gravenzande op het Roo- denburg-terrein te Leiden echter niet. Het was vooral de stoere Lisser-verdedi ging. die met keeper Den Elzen en links back Montagne aan het hoofd, de perio den van Westland's overwicht wist te trotseren. Grote vreugde en bloemen van de 's-Gravenzande aanvoerder na afloop. De selectie-wedstrijd tussen een A- en B-ploeg te Huizen eindigde in een 3—2 overwinning voor de B-mensen Van Noordwiik stonden Noteboom als rechtsback en N. v. d. Wiel als linksbin nen opgesteld, beide spelers voldeden goed, vooral eerstgenoemde vestigde een uitstekende indruk, v.d. Wiel en Wape naar (IJmuiden) scoorden voor de A- ploeg, Bakker (SSVU), v. Sloten (Zuid- i vogels) en Noteboom (in eigen doel) be- 1 zorgden de B-ploeg de 3 doelpunten. Een wedstrijd met weinig lichtpunten. QUICK B.SSSK 1—1. Door het plotselinge bericht dat Quick Boys twee punten in mindering zonden worden gebracht, stonden de Boys Za terdag opnieuw voor de taak om te vechten voor de titel. Een gelijkspel was voldoende. Ze hebben zich van deze taak gekweten, hoewel op het nippertje, gezien de krachtsverhoudingen, in zeker opzicht een cadeautje Vooral in de eer ste helft was het initiatief in handen van de gasten, die het veld opgekomen waren met de wi^ de overwinning te be halen. Voortdurend waren ze in de aanval. Dank zy het uitstekend werk van Bauw en zijn beide adjudanten werden geen successen behaald. Wel wist Quick B. tot scherpe uitvallen te komen. Het laat ste kwartier voor de rust kregen de Boys wat meer de overhand. Na de hervatting eenzelfde beeld. Na een kwartier volgde een SSSK-aanval, de bal goed doorgespeeld, belandde voor de voeten van de doorgebroken invaller- midvoor J. Vollard en op korte afstand scoorde deze onhoudbaar 01. Het was het sein voor Q.B. het tempo, dat voort durend hoog lag, nog wat op te voeren. Er werd fors gespeeld, soms wel eens hard, maar niet onsportief. Reeds kwam het einde in zicht en iedere QJB.-man zae het kampioenschap reeds wegglip pen. Toen één of twee minuten voor het einde een corner tegen SSSK. Dat was de kans. Geheel Q.B. stelde zich op voor het SSSK-doel. Zuyderduyn nam de hoekschop en de bal kwam in de klu wen van spelers terecht. Aanvankelijk werd gered, maar toen de bal bil de eni ge vrijstaande Q.B.-speler, A. de Lange kwam, aarzelde deze niet het leer in de touwen te schieten 11. Waarmee het einde kwam. Lisser Boys's-Gravenzande Zoals gewoonlijk was ook deze wedstrijd geen uitzondering op de regel, dat promotie- en degradatiewedstrijden doorgaans het minst aantrekkelijke voetbalspel te zien geven. De nervositeit speelden de heren aanvankelijk nogal parten en met de wind in de rug waren de aanvallen van 's Gravenzande talrijker dan die der te genpartij. Dat echter de ruststand 00 was, kwam voornamelijk door het te primitieve voorhoedespel der Westlan ders èn door het r.oliede verdedigen der Lisser achterhoede, waarbij vooral kee per Den Elzen en linksback Montagne een extra pluim verdienen. Aanvankelijk was de verhouding in de tweede helft nog gelijk, doch al spoedig bleek het nu in het voordeel van Lisse blazende windje een niet te onderschatten bondgenoot, vooral toen ook de vermoeidheid een woordje mee ging spreken. Talrijker werden de Lis ser aanvallen, totdat uit een hoekschop van linksbuiten Vos de bal over de kee per in het doel waaide. Geen doelpunt echter, want de correct leidende scheids rechter Swanenburg had juist voor een overtreding in het doelgebied gefloten. Dit onechte doelpunt echter was de voorloper van een volkomen legale tref fer van Montagne uit een voorzet van Vos. (10). En na dit doelpunt wierp het gehele Lisse-elftal zich voor het laatste kwartier vol élan in de strijd en stelde met hard werken haar derde klasserschap veilig. Een hartelijk woord met een bloe metje, na afloop aangeboden door de 's Gravenzande aanvoerder, deed pret tig aan. SCHAATSENRIJDEN BROEKMAN ZESDE TE ROEROS. Te Roeros bij Drontheim zijn de in ternationale cracks dit week-eind we derom tegen elkaar in het krijt getre den op de 500, de 1500, de 3000 en de 5000 meter. Kees Broekman, de enige Nederlander die deelnam, won de 5000 meter in 8 min. 29,1 sec. en maakte op de 3000 meter met 4 min. 59.4 dezeltde tijd als Hjalmar Andersen met wie hij de eer ste plaats deelde. In 't eindklassement werd hij zesde achter Lundberg, Pajor, Liakiev, Ken Henry en Andersen. ZWEMMEN NIEUWE *ONTDEKKING VAN JAN STENDER. Tijdens jeugdwedstrijden, die gister middag te Hilversum gehouden werden, heeft ae 14-jarige Geertje Wielema de aandacht van heel zwemmend Neder land tot zich getrokken. Dit meisje, dat nu anderhalf jaar onder leiding van Jan Stender traint, zwem de 100 meter rugcrawl in de uit stekende tijd van 1 min. 15.4 sec., waar mee zij zich in één klap tot de besten der wereld heeft geschaard. BRIDGE. PARENKAMPIOENSCHAP MEESTERKLASSE. Zaterdagmiddag en -avond werden in „Esplanade" te Utrecht de laatste wed strijden gespeeld om het parenkam pioenschap meesterklasse van de Ned. Bridgebond. Dit kampioenschap werd behaald door mr F. Pels Rijcken en de heer W. Lolcama uit Breda. 2 en 3 werden de paren Denker—Vos en Fi- larskl—Cats, beiden te Amsterdam. Nederlandse studenten schoten in techniek en tactiek te kort. BELGISCHE STUDS WONNEN MET 5—0. De eerste officiële universitaire ont moeting NederlandBelgië, Zaterdagse Nijmegen gespeeld, is voor de Neder landse studenten geen succes geworden. De Belgen waren beduidend sterker dan de Nederlanders, die in techniek en tactiek te kort schoten om de gasten, die veel vuriger voetbalden en zuiverder combineerden, de voet dwars te kunnen zetten. Elke aanval der Belgen borg ge vaar in zich, terwyl de Nederlanders voor doel niet doortastend genoeg wa ren, om de Belgische verdediging voor onoplosbare raadsels te plaatsen. Van de Nederlandse voorhoede ging het minste uit; midvoor Bruins van Ajax, die onvoldoende vervangen werd door Van Leusden, werd hier wel erg gemist. De blnnenspelers Grtfseels en Kuneman faalden, terwijl de vleugel spelers Colthoff en Bennink, beiden van HVV soms goede voorzetten gaven, wel ke evenwel niet benut werden. De half- linie gaf bovendien te weinig steun aan de voorhoede. De backs, Van Bruggen van DFC en Rondagh van Kimbria, en keeper Van den Berg van ZFC hadden zich weinig te verwijten. Aanvankelijk leek het er op, dat de withemden tegen de Rode Duivels, een goed figuur zouden maken. Geleidelijk echter kregen de Belgen door hun technisch overwicht en energieker aan vallen de touwtjes in handen en na een goed kwartier spelen wist hun midvoor Van den Berg te passeren. De Neder landse voorhoede putte zich uit in on vruchtbaar kort spel, waarmede de Bel gen wel raad wisten. De aanvallen hiel den aan eh kort /oor rust verraste de linksbinnen Verse van White Star de Nederlandse verdediging. Ook in de tweede helft bleven de Bel gen over alle linies sterker en uit zuiver, snel samenspel tussen het middentrio ontstond een derde doelpunt. In weer wil van vertwijfelde pogingen slaagden de Nederlandse Studs er niet in de eer te redden Maar wel kwamen er op re gelmatige wijze nog twee Belgische doel- Belgen scoorden tien doelpunten. De krachtmeting tussen het Belgische en Nederlandse jeugdelftal, gistermor gen op het terrein van „Haarlem" ge speeld, heeft een dozijn doelpunten opgeleverd en niet minder dan tien daarvan kwamen van de voeten van de bewegelijke, snelle en schotvaardi- ge Belgische voorwaartsen, van wie vooral de blnnenspelers Dccorte ^niinnniiiuiiiimiiiiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiHuiiiiiiiiiuiiiiiiiimiiniiiiiiiiinniiiiiiiimiiiniiiininiuiiiiiiiig punten by na goed werk van Verse. Lombard en Annirq. Zo won België ver- liep allemaal nog diend met ruime cijfers. licht gewonden. VOETBAL IN ENGELAND. Portsmouth versterkte haar leidende positie. De leider in de eerste divisie, Ports mouth, heeft haar positie versterkt door een 41 zege in de uitwedstrijd tegen Sunderland. Aangezien de runner-up New Castle United een zware nederlaag leed tegen de Wolves heeft Portsmouth nu. bij een gelijk aantal gespeelde wed strijden, een voorsprong van 5 punten. Derby County, dat Everton er met de oneven goal onder hield, staat 6 punten achter doch heeft een wedstrijd min der gespeeld. De grootste bedreiging voor Portsmouth zal wellicht van de zijde van Manchester United komen. Deze ploeg telt eveneens 6 punten min der, doch heeft slechts 20 wedstrijden gespeeld tegen Portsmouth 31. De uitslagen van de Zaterdag ge speelde wedstrijden luiden: ArsenalPreston North End 00, Aston Villa—Manchester City 10, BlackpoolChelsea 21, Bolton Wan derers—Middlesborough 41, Derby CountyEverton 3—2, Huddersfield TownBurnley 10. Liverpool—Bir mingham City 10, Manchester United Stoke City 3—0, Sheffield United Charlton Athletic 20, Sunderland Portsmouth 14, Wolverhampton Wan derersNewcastle United 30. Landman had een pechdag. ROTTERDAM—ANTWERPEN 1—3. Een soepel en zelfbewust Antwerps elftal heeft Zaterdagmiddag op Span gen een volkomen verdiende overwin ning op de Rotterdammers behaald. Het werd 31 nadat de rust met 10 ih het voordeel der Antwerpenaren was Ingegaan. Bij de Rotterdammers had Landman in het doel een pechdag, want ofschoon van geen enkel doelpunt ge zegd kon worden dat een andere keeper het had voorkomen, kwam geen enkel van het drietal uit een ferm schot, maar ze werden door inlopen verkregen. Voor afgaande aan de eerste twee goals had hij languit vallende prachtige safes verricht, maar hy legde daardoor als 't ware de bal gereed, eerst voor de toe snellende Mersie en in de tweede helft, voor de snelle De Hert. En de derde, tegen het einde, werd door middenvoor Van Looy, toen Landman hem toelo pende de weg wilde versperren, listig over zijn hoofd heen in het doel ge deponeerd. Het enige tegenpunt van de Rotterdammers kwam tien minuten na de hervatting uit een door scheidsrech ter Schippers toegekende strafschop, genomen door Van der Tuyn. Een ove rigens wel wat zware straf voor een dubieus handsgeval van Van den Eynde. AMSTERDAM ZEGEVIERDE OVER SCHOTLOOS BRUSSEL. In een aantrekkelijke wedstrijd, waarin vooral voor de rust de Neder landers zeer goed speelden, heeft het Amsterdamse elftal Zaterdagmiddag in het Ajax-stadion met 30 van Brussel gewonnen. Deze zege was in de eerste plaats te danken aan het voortreffelijke spel van Amsterdam en in de tweede plaats aan de schotloosheid van de Belgische voor hoede, die bovendien niet voldoende ge voed werd' door haar middenllnle. De hoofdstedelijke doelpunten werden gescoord door Michels, Fischer en Van der Ruit. TRIBUNE VOND HET OOK WELLETJES. Niet minder dan 23 maal hebben de Belgen een vrije schop tegen zich ge kregen, voor „hands', voor ruw spel, voor buitenspel enz. De Belgen mochten 9 maal een vrije trap nemen. Denk nu niet, dat de Belgen ruw hebben ge speeld. Het ging zeer vriendschappelijk in het vela, menig handje werd tijdens de wedstrijd gedrukt, een klap op de schouder, een lachje. Tien hoekschop pen namen de Belgen op het doel van Kraak en Oranje vier op dat van Meert. Over cijfers gesproken, directeur Bes- sem zei, dat 64.000 toeschouwers, een record, welletjes waren. Het stadion Is op 50.000 gebouwd en de uitgangen zijn voor meer dan 65 000 niet geschikt. Tijdens de wedstrijd vond één van de tijdelijke tribunes vlak voor de mara thontribune, het ook welletjes en met een „krak" begaf het ding zich. Het goed af, enkele Huysmans, spelers van klasse bleken te zyn. Het Nederlands jeugdelf al begon niet onverdienstelijk en had reeds enkele malen de Belgische achterhoede op de proef gesteld, toen Louwer van Noad van dichtbij niet een hard schot doel man Duchesne wist te passeren. De Belgen kwamen direct na de aftrap gevaarlijk voor het doel, maar dank zij tijdig ingrijpen van Meines van Frisia en spil Hendriks van Vitesse kon enkele malen voor open doel nog red ding worden gebracht. Dit alles was echter uitstel van executie, want de Belgische voorhoede, goed gesteund door de kanthalfs kwam zo onstuimig op zetten en trok met goede switches en snelle combinaties de zwakke Neder landse achterhoede dermate uit elkaar, dat binnen een kwartier tfjds door toe doen van Depree, Huijsmans, Decorte en Corbeel de stand 4—1 voor België werd. De doelpunten ontstonden door goed spel der Belgen, doch Meines en Hendriks boden de gasten ook daartoe de gelegenheid. De Belgische voor waartsen voerden de score op tot 61. waarbij Decorte en Corbeel doelpunt ten, alvorens na goed werk van de Ne derlandse linkervleugel Steenbergen van Feyenoord het tweede Nederlandse doelpunt voor zijn rekening nam. Dit doelpunt bracht de resterende minuten voor rust enige opleving in het spel van onze landgenoten, maar de Belgen rustten niet voordat Decorte na een fraaie doorbraak de voorsprong had vergroot tot 72. Enkele minuten na de hervatting werd de Nederlandse linksbinnen De Jong (Willem 2) binnen het strafschop gebied door de Belgische spil ten val gebracht, maar de toegestane strafschop werd door Steenbergen in de handen van de doelman geschoten. Met de steun van de middenlinie kon de Nederlandse achterhoede enige tijd het hoofd bieden aan de stormlopen van Corbeel c.s. maar fouten in de verdediging maakten het Corbeel daarna gemakkelijk om twee maal achter elkaar doelman Gerberink van Enschedé kansloos te slaan; 92. In de laatste minuut werd de tiende treffer, waarvoor de Belgen met taaie volharding streden, gescoord en wel door Corbeel. BILJARTEN. VAN DE POL PRACTISCH UITGESCHAKELD. Eur. kampioenschap 712. De strijd om het Europees kampioen schap 712 te Parijs blijft zeer span nend en de laatste ronden zullen de beslissing moeten brengen. Van de Pol, die Zondagmiddag van Domingo ver loor, is echter practisch uitgeschakeld voor de titel. Met nog twee ronden te spelen luidt de stand: 1. Domingo 12 pnt; 2. Van Hassel 12; 3. Chassereau 10; 4. Vingerhoedt 10; 5. Van de Pol 9; 6. Metz 8; 7. Dufetelle 7; 8. Galmiche 2; 9. Nussberger 0; 10. Koziah 0. Ik weet niet, wie in groter span ning zat: U in het stadion of ik aan de radio. Die spanning was nauwelijks te verdragen: tweemaal vóór de rust kwam de knauw, die onze nationale gevoelens een nauwelijks te verdra gen schok toebracht. Tweemaal daverde het in de oren: „goal", maar dat doelpunt kwam van de verkeerde zijde en de stem van de ratelende radiorepor- tor, die deze teleurstellingen annon" ceerde, maakte me wanhopig Het is namelijk heel iets anders een voetbalwedstrijd te volgen door de radio, dan er zelf getuige van te zijn. Want de verslaggever met zyn onafgebroken woordenstroom voert U op tot de hoogste extase en om dat ge niets ziet en U slechts een flauw denkbeeld kunt vormen van de constellatie op het veld, denkt ge altijd dat het nog wel zal mee vallen, totdat de meedogenloze aankondiging volgt, dat er een goal gemaakt is, maar niet zoals ge die graag gewenst zoudt heb ben. Neen: toen de rust kwam, had ik mijn toestel, voor welks kost baar bezit ik iedere maand een zuurverdiende gulden neertel, wel kunnen kapot trappen. Totdat de tweede helft kwam en met haér de doldrieste, uitzinnige vreugde, waarin het beroemde Hol landse kwartiertje me bracht, Cla- van en Brandes zorgden voor een dans rond de radio, waaraan het enthousiasme in het stadion nau welijks tippen kon. Toen kwam die brillante Abe, even brillant als Kraak in het doel zonder \vie de Hollandse nederlaag onvermijdelijk geweest zou zijn en hij bracht weer evenwicht in het overspannen gemoed van de man, die zonder een Hollandse overwinning niet slapen kan. Maar ik was er nog niet; de Bel gen lieten zich opnieuw gelden en een ongeluk ligt in een klein hoekje. Het was 3—3 voor ik er erg in had en dat door een fout van een Hollander, wiens naam me ont schoten is, maar met als gevolg een Belgisch team, dat zonder haat, wroeging of teleurstelling een land kon verlaten, waarmee een eenheid gesloten werd, welke niets met voetballen te maken heeft, maar waarvan beide partyen toch ook de vruchten zullen plukken. Het is maar goed zo: tegenstan ders, die ons zó in spanning hiel den, mogen wij niet als verliezers naar huis sturen. Wy hebben de spanning eerlijk gedeeld, zoals het partners past. Voor beiden komt nog genoeg spanning opzetten. En al mag deze gedeelde vreugd slechts halve vreugd zijn, die halve vreugd gun nen wy ons zelf en onze Zuider buren- zy is het beste voorteken voor een broederlijke samenwer king, dat wij ons denken kunnen. Het weten, dat wij óók in de toe komst de punten gelijkelijk ver delen zullen, heeft mij met deze neutrale uitslag verzoend! Ondanks anderhalf uur ononder broken nerveuse hoogspanning! FANTASIO. HllllllllllllllllllllllllllNIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIinilllllllHIIE OM HET PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP VAN DE LEIDSE DISTRICTS DAMBOND. De uitslagen van de Zaterdag ge speelde wedstryden zyn: Hoofdklasse'. J. MertensW. Heems kerk 11, W. HeemskerkJ. Slingerland 2—0. Voor de finale hebben zich thans ge plaatst: N. J. v. Hal (Lisse) uit groep A; W. Heemskerk (Leiden) uit groep B; J. Zwetsloot (Noordwijk) uit groep C, ter wijl in verband met het wegens ziekte niet uitkomen van de kampioen van het vorig jaar (W. Huisman. Leiden) neg een beslissingswedstrijd om één plaats in de eindstryd gespeeld wordt tussen W. Krom «Sassenheim) en J. Mertens (Leiden). Deze eindwedstryden beloven uiterst spannend te worden. De uitslagen van de le en 2e klasse zyn: le klasse: C. B. JansenC. v. San- dyk 11. J. PeschierG. Vis 02, F. A. Verkuil—J. v. d. Mey 02 2e klasse: W. v d.. ReydenDe Wek ker 2—0, Ab. v. d. MeyC. Bergman 11, A. C. BinsG. Nagtegaal 2—0. Succesvolle première van Weense IJsrevue. Op de Hoky-baan te Den Haag werd Zaterdagavond de première gegeven van de Weense IJsrevue. Het eerste optreden van dit uitgele- ze0 gezelschap kunstrydsters en kunst- ry ders in Nederland is een groot succes geworden. Het publiek heeft dit dan ook duidelijk laten blyken. Enthousiast ap plaus, soms een ware ovatie, vormde de beloning van elk optreden. De revue bestaat uit drie delen. Het eerste deel. verschillende varianten op de onsterfely-ke Casanova-geschiedenis, en het laatste deel, de kunstig geënsce neerde en volmaakt uitgevoerde lotge vallen van het bloemen-meisje Marietta vormden de hoofdschotel, waarin naast de solisten het uitstekend geschoolde ballet optreedt. Tussen deze belde „hoofdnummers-" in is er een zuiver sportief en acroba tisch gedeelte. De drievoudige Noorse en Scandina vische kampioene Gerd BJörnstad en de viervoudige Oostenrykse kampioene Emmy Puzinger demonstreren hierin een prachtige teohniek en een zeldzame gratie. Hetzelfde kan gezegd worden van de bekende Oostenryker Helmus May en de jeugdige Alerander Balisch. Het duo Edith Petter en Emi Zlam bracht een goed en uitermate beheerst nummer ys-acrobatiek. De derde man van het gezelschap, Bertl Capek, zorgde voor de komische noot. Vooral zyn „dronken man" was kostelyk. De hoofddelen Casanova en Marietta werden eveneens voomameiyk gedragen door het vieltal Gerd Bjomstad, Emmy Puzinger, Helmut May en Alexander Balisch. Opvallend was de nauwkeurigheid waarmede de muziek werd gevolgd, zon der dat de bewegingen hierdoor aan banden werden gelegd. Naast de costumerlng was de regie, in handen van Will Petter, prima ver zorgd. SportspHraters Zaterdagmiddag heeft de Zweedse club Kamraterna met 50 van een Heerlense combinatie gewonnen. Het Noord-Brabants elftal en het Nederlands politie-team deelden Zater dagmiddag te Tilburg de punten (0—0). De minister van Landbouw heeft de heer J. H. W. Pasman uit Wasse naar benoemd tot algemeen voorzitter van het hoofdbestuur van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport. Te Llanelly werd een internatio nale m-etbalwedstryd gespeeld tussen de an ieurelftallen van Wales en En geland. welke in een 31 overwinning voor de Britten eindigde. De ontmoeting tussen het Haagse elftal en een Limburgse combinatie, Zaterdagavond op het VUC-terrein ge speeld, leverde de Hagenaars een 5—4 zege op. Een provinciaal voetbal-elftal van Utrecht heeft in de Domstad met 21 het onderspit gedolven tegen een ver tegenwoordigende ploeg uit Brugge. De Nederlandse A-ploeg voor de Ronde van Nederland wrerd samenge steld uit de volgende renners: Gerrit Schulte, Theo Middelkamp. Jef Jan sen, Andre de Korver, Joep Savelsberg, Cor Koot, Gerrit Voorting en Theo Blankenauw. (Adv.) I ATHLETIEK. Athletiekparlement kwam bijeen. FANNY BENOEMD TOT ERE-LID. Te Amsterdam werd gisteren de alee-1 mene jaarlykse vergadering van de Ko ninklijke Nederlandse Athletiek Unie gehouden, onder voorzitterschap van ir A. Paulen. De voorzitter gaf in zyn openings woord een terugblik op het afgelopen jaar en vond het feit dat het HM de Koningin behaagd heeft het Bescherm- vrouweschap van de K.N.A.U. op zich ie nemen, even belangryk als de sportie ve gebeurtenissen. Ir Paulen zcide voorts, dat het Jaar 1949 er een zal moeten worden van innerlijke oubouw van de K.Njv.U want na dc Olympische spelen volrt voor de sportbonden meestal een neerslag. Om deze neerslag te over winnen, zo zeide Ir Paulen, moeten wy speciale aandacht gaan besteden aan de vorming van de jeugdleidlnr en de training van de jeugd; het jury wezen herzien en uitbreiden en daar naast voorbereidingen treffen voor de Europese kampioenschappen die in 1950 in Brussel gehouden worden. De Thompson-beker werd voor dit jaar uitgereikt aan de vice-voorzitter J. B. Wesseling voor zijn werk verricht voor de K.N.A.U.-loteryde KN.A.U- beker ging naar Frits de Ruyter, die nu definitief afscheid heeft genomen van de wedstrydsport, maar als athle- tiek-propagandist is teruggekeerd en het erekruis van verdienste werd aan mej. J. P. Pfann uitgereikt voor haar verdiensten voor de damesploeg. Tot ere-leden werden benoemd: Fan ny BlankersKoen, de scheidende voor zitter van de NT.C., de heer D. J. Willink en de heer J. H. Leuverink. Ir Paulen bracht speciale hulde aan Wim Slykhuis voor zyn optreden In Amerika. By de bestuursverkiezing werden de heren J. B. Wesseling, vice-voorzitter, B. Wirtz, secretaris penningmeester en N. L. Lemmens, commissaris, herkozen. In de vacature van de heer L. B. Ep- pinga, commissaris, werd voorzien door de benoeming van de heer T. de Vries uit Bergum. Sprong sloeg Overdijk! TIJDENS 20 K.M. RACE VAN HOLLAND. Zelfs de meest chauvinistische Rot- terdammer had in de door de A.V. Hol land georganiseerde 20 K.M.-wegwed- strijd niet op een overwinning van de DOS-loper A. J. S. Sprong op onze Ne derlandse Marathon-kampioen en re cordhouder, de Amsterdammer Over- dyk, durven rekenen. Met z'n korte, doch vry lichte pas wist Sprong zich echter uitstekend tegen Overdijk te weren en met 2 seconden voorsprong eindigde hij als eerste. Uitslag: 1. A. J. S. Sprong (DOS) 1.12.11; 2 J. Overdijk (AAC) 1.12.13; 3. P. v. Rhyn (Trekv.) 1.13.29.6; 7 J. v. Bakel (Holland; 11. A. v. d. Linden; (idem); 21. S. Floryn (idem). Rondom de koit Fluks II en Achilles III moeten beslissingswedstrijd spelen. In de Zuidhollandse le klasse is de beslissing voor de eerste plaats bijna gevallen Het Zuiden won n.l. met 4-1 van Deetos en heeft nu nog slechts 1 punt uit 2 wedstrijden nodig om opnieuw kampioen to worden. Voor de 3e klasse D verloor Fluks II haar laatste wedstrijd met 31 van ALO. De roodwitte reserves gaven ove rigens goed partij, vooral voor de rust. Nadat G. v. d. Jagt de score voor ALO had geopend, scoorde Seller de geiyk- maker. In de tweede helft waren de gasten sterker. Het was echter ten ge volge van een tweetal verdedigingsfou- ten in de Leidse verdediging, dat de gasten ten slotte met 31 wonnen. Hierdoor zyn in deze klasse twee beslis singswedstrijden nodig, n.l. tussen HKV III en ALO voor de bovenste plaats en tussen Fluks II en Achilles III voor de onderste plaats. De vastgestelde wedstryden voor de Zilveren Nieuws v. d. Dagbal tussen GKV II De Danaïden en Algemene II en Sperwers II werden naar een latere datum verschoven. De uitslagen waren: Zuid-Holland I: OSCR—Achilles 3—0, Het ZuidenDeetos 41. Zuid-Holland IIID: Fluks n—ALO 1-3. ZUIDERKWARTIER KAMPIOEN VAN DE LKB. Door een 7—0 zege op Fluks Hl en Van de hockeyvelden Dames kwamen beter voor de dag. HILVERSUM—LEIDEN 3—1. Voor de tweede maal in dit corapeti- tieseizoen ontmoetten Lelden en Hilver sum elkaar, en ook nu weer werd de wedétrijd door Leiden verloren. Daar dit het begin was van de degradatie-com petitie. staan de papieren van de Leid se ploeg niet. hoog meer. Het verloop van de wedstryd toonde verschillende fasen, Het begin was voor Leiden, dat met wind mee even fel ten aanval trok, doch weinig serieuze kansen kreeg. Langzamerhand ontplooide ook de Hilversumse aanval zyn spel, dat goed opgezet door de zeer geroutineerde bui tenspelers, vele gevaariyke situaties voor de Leidse goal schiep. Desondanks bleef de score dubbel blank tot rust. In de tweede helft nam Hilversum di rect het spel in handen en na 10 ml- Nederlands dameselftal tegen Frankrijk gekozen. MEJ. NAGEL RESERVE. Een A- en een B-team, bestaande uit 22 der sterkste dames-hockeyspelers van ons land, hebben Zaterdagmiddag in het Wagenerstadion te Amstelveen trai- nings-selectie-wedstrijden gespeeld te gen herenploegen. Het B-team ging roemloos met 41 ten onder tegen een junioren-combinatie van Amsterdam, maar het A-team, dat vrijwel gelyk was aan het na afloop gekozen nationale elftal, hield de eer der dames torenhoog door met zeer sterk spel, dat veel ver trouwen wekte voor de komende match tegen Frankrijk, met 11 gelyk te spe len tegen een combinatie van spelers uit Amsterdam 1, 2 en 3. Het team. dat Zaterdagmiddag a.s. om 3 uur in het Wagenerstadion te Am stelveen de strijd zal aanbinden met de Franse dames, werd als volgt samen gesteld doel: J. Jurlssen (Plnoke); achter: E Loeb van Zuylenburg (R. en W en 1 Piei (HHYC) nuten bracht een zeer fraaie combina- kreeg enige strafcorners te nemen en1 midden: N. Buissant (H'sum). H. tie op links de bal ten slotte bij de vry- ,zes minuten voor het einde één hiervan Smitliuysen (A'dam) en M. Wynstroom staande rechtsbinnen, die met 'n enorm j te benutten. (1—1). Mej D. Burgersdi.ik (BDHC) voor; E Blekemolen (Be Fair). H. I bracht meer activiteit in de voorhoede, I doch nadat Hilversum nog geprofiteerd 1 had van een zwak moment in de Leidse verdedigine (30), werd de rest van de strijd verder voor de Hilversumse goal uitgevochten, doch het bleef bij één goal van Van Swaay, uit een strafcorner, hoe wel zijn schoten, tegen paal en over de bovenlat beter lot verdiend hadden. Terwijl de heren een weinig fortuin- lyke dag hadden, wisten de dames het er beter af te brengen door de eerste promotiewedstrijd tegen TOGO I met een 11 gelykspel te beëindigen. Het was een zware stryd. De uitslag gaf de verhouding uitstekend weer In de eerste tien minuten nam TOGO het initiatief in handen en moesten onze stadgenoten alle zeilen byzetten om doelpunten te voorkomen. Geleideiyk aan kwamen de Leidse dames er beter in en nu kreee ook het TOGO-doel zyn deel. Nog voor de rust wist mej. Nagel haar club een 01 voorsprong te geven. Na de rust zakte Leiden iets af. TOGO schot keeper James kansloos sloeg. Een wist vlak voor het einde een strafbullv vlak hierop toegekende strafcorner 1 keurig uit het Leidse doel te houden. bracht met een zo mogelijk nog harder schot de stand op 2—0. waardoor de Leidse ploeg heel even van de wys raak- I Zo eindigde deze wedstrijd in een 1 ;eliikspel De leiding was zeer goed Overige uitslagen: Leiden VII—Groen Vreede iR. en Wi.F. Brouwer (HHYC). M. Francken (BDHC) en L Nijpels (A'dam) Reserves: L. Roemers (H'sum), G. de te. Een omzetting in de Leidse ploeg Geel VII 4—0; Hudito a—Leiden a 4—2.1 Jong (HDM) en C. Nagel (Lelden) mede dank zy het gelyke spel (2—2) tussen De Algemene III en Vicus Oriën- tis III, behaalde Zuiderkwartier giste-1 ren het kampioenschap le klasse LKB, met welke prestatie wy deze vereniging)! van harte gelukwensen. Zuiderkwartier moet thans met num mer 2 van de Rotterdamse Korfbalbond.i stryden om één plaats in de 3e klasse KNKB. Verder won Zuiderkwartier II voorde 2e klasse LKB met 100 van Vicus-f Oriëntis V, terwyi de KNS-adspiran- j ten met 31 wonnen van De Danaïden. C.K.B.-COMP., AFD. Z.-HOLL. NOORD Pernix verloor na spannende stryd. De belangrijkste wedstryd van Za terdag was die tussen Pernix en Excel sior. De Delftse ploeg heeft geen zwak ke plekken en heeft verdiend van het twee invalsters tellende Pernix gewon nen. De eerste helft was voor Pernix, dat zeker in het eerste half uur een doelpunt verdiende, maar het had pech met schieten. Na rust ging de Excel- sior-verdediging zich te buiten aan hard spel en de Pernix-aanval kon hier niet tegen op. Vooral tegen de beide Excelsior-dames werd door de scheidsrechter met voldoende opgetre den, maar toch was het aan hem te danken, dat er verder geen onaange naamheden voorvielen. De uitstekende Pernix-verdediging moest uiteindelijk toch eenmaal zwichten, want de druk werd door het goede Excelsior-mldden- vak te zwaar. Door een Delfts over wicht in de tweede helft maakte Ex celsior de meeste aanspraak op de over winning. Fiks zorgde voor een verrassing door een 71 overwinning op Ijsvogels. OBI. viel tegen door een gelijk spel tegen D.E.S. (3—3). K.V.S. won met verrassende cyfers van V.E.O. (6—1L Pernix III stond by de' rust nog met 2—2 gelyk tegen de kampioenspreten dent Tonego I, maar verloor met 5—2. Een eervolle uitslag. Ons Eiland I won ternauwernood van T.O.P. I (3—2). Fluks I viel weer tegen door een 0—0 resultaat tegen V.E.O. II. De uitslagen waren (van de le en 2e kl.)4 le kl. PernixExcelsior 01; Fiks— Ijsvogels 7—1; KVS—VEO 6—1; ODI- DES 3—3. 2e kl. A. Oranje Nassau—VES II 8"2; 2e kl. B. TonegoPernix III Ons Eiland—TOP 3—2; VEO II—FUus 0—0. D.A.W. I—PERNIX III 2—2. Wat door niemand verwacht werd is Zaterdagmiddag gebeurd. DAW I wist Pernix III uit Leiden een gelijk spel af te dwingen. En verdiend! Er werd direct na het beginsignaai stevig aangepakt aan beide kanten mei Pernix in de meerderheid, dochna w minuten spelen was het DAW, dat n« initiatief overnam, mede door het uit stekende spel van het middenvak. Even voor de rust wist een der DAW-ers ce stand op 10 te brengen. Na de her vatting maakte Pernix gelyk. Doch cu« succes was van korte duur. want Rynsburgers scoorden wederom. Drie minuten voor tyd wist Pernix met een fraaie doorlocpbal de stand gelijk t- I maken. Het was een aantrekken)* wedstryd.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 6