(lavans doelpunt was begin van Nederlands herstel Steenbergen's hand redde Belgen van nederlaag ONGESLAGEN RECORD HING AAN EEN ZIJDEN DRAAD j kan je herstelde zich fraai na slechte eerste helft Rode Duivels verzuimden doelpunten te maken ^uniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! Oude liefde roest niet HOE DE STRIJD VERLIEP Kraak keepte de ivedstrijd van zijn leven (file Jaargang LEIDSCH DAGBLAD n Maandag 14 Maart 1949 Tweede Blad No. 2664Ï (Van onze Sportredacteur) Abe Lenstra, de koele Fries, de man, die nooit uit de plooi raakt, rende ïier minuten voor het einde van de wedstrijd tegen België, juichend als een derwisch over het grastapijt van het Olympisch Stadion. Hij had zo juist Nederland de leiding gegeven, toen de bal plotseling voor zijn voe len terecht was gekomen, nadat eerst Wilkes had trachten door te breken. Het ongelooflijke was geschied, daar had de Oranje-ploeg, die voor de rust rolkomen gefaald had en met 20 had achtergestaan, toch nog een voorsprong genomen. Duizenden mensen stormden opgewonden naar de lijnen om straks, over enkele minuten, Us Abe in triomf naar de kleedka mer te dragen. En de Belgen, ach onze Zuiderburen, zaten als door de bliksem getroffen op hun plaatsen. Daar ging hun prachtige, als een feed gesmeerde machine lopende ploeg toch nog verliezen, nadat zij overwinning in hun zak had gehad. Zij zaten daar stil en triest, leneergeslagen door dit voetbaldrama. Met nog drie minuten te spelen was deze wedstrjjd immers gewonnen voor den Ollander? Maar wat niemand, rel/s de meest optimistische Belg niet zal hebben durven dromen, gebeurde loch. In een laatste vertwijfelde poging spurtte Lembercchts langs de lijn, hoog plaatste hij de bal in de Nederlandse doelmond, maar voor de aanstormende Mermans gevaarlijk kon worden, had Steenbergen, in be nauwdheid gebracht, de bal met zijn hand weggeslagen. Onverbiddelijk vees scheidsrechter Nilsson naar. de witte stip en meedogenloos voltrok Mermans het vonnis, 33. En toen juichten de Belgen, dolgelukkig dat zjj nog een gelijk spel uit het vuur hadden gesleept in een wedstrijd, welke zij gemakkelijk met flinke cijfers hadden kunnen winnen. zo heeft Nederland het ongesla- 2 record, om na de oorlog geen en- wedstrijd van de Rode Duivels te •Lezen, weten te handhaven. Maar Èicht bij een gevoelige nederlaag als éne ontmoeting zijn wij nog nooit TM-it, Het is een bekend feit, dat r, Nederlandse spel in de laatste wed- njden tegen de Belgen zeer teleur - iiend is geweest. Het peil beweegt 2 voortdurend in dalende lijn. Vorig ui, In November te Antwerpen, rieden wij, dat het dieptepunt be- il was. Slechter dan m die wedstrijd ,5 onmogelijk, veronderstelden wij. k-gissen ls evenwel menselijk, het kon ij slechter, dat heeft gisteren de zi!e helft bewezen. Geen voet kregen Oranje-hemden in die periode aan izrond. Ontstellend waren de tekort- ï'insen over de gehele linie. Van Ji ploegverband was geen sprake. Er L'd maar raak getrapt. Het stopper- pi-systeem, ach, trainer Kaufman zal veel over verteld hebben; wij kregen mwel de indruk dat de verdediging k het Nederlandse elftal de finesses a dit T.C.-stokpaardje nog niet hele- al begrepen heeft. Wij hebben ten- Èste niets van het z.g.n. „magische riant", waarvan verondersteld wordt, de twee teruggetrokken binnenspe ls en de twee kanthalves, de vijande- te binnenvoorwaartsen moeten dek- -1 kunnen constateren. Op het mid- steld bleek slechts een ontstellende .;ing In de Nederlandse gelederen te 3, ivaar het Belgische binnentrio dan i een ruim en dankbaar gebruik van ükte. Bovendien hadden de onzen tak aan snelheid, er werd veel te :paam gestart, terwijl en dat is erger het Nederlandse elftal or de rust absoluut zonder overtui- 3 speelde. Wij misten gestdrift en sllesoverwinnende wil. RIJVERS, STEENBERGEN EN BRANDES FAALDEN. Wanneer wij de Oranjemannen even Vaderlijk onder de loupe nemen, ko- ta wij tot de ontdekking, dat drie $rs volkomen gefaald hebben: Rij- sj, Steenbergen en Brandes, terwijl "ff het sipel van Stoffelen, die voor ie de Vroet meespeelde, Möring en ivan evenmin reden tot juichen Steenbergen paste zich in dit milieu r moeite aan en de snelle Thirifays de handige Coppens kon hij slechts iele malen afhouden. Voorlopig zul- wij de Schiedammer wel niet meer het nationale elftal terugzien. Mid- Brandes voldeed niet. Hij is op- Ler.d traag en spelverdelen zagen wij &lg van hem. Bovendien wist hij A niet te onttrekken aan de bewa- van spil Carré, terwijl hij in de wedstrijd slechts twee schoten sic gelost. Een van zijn beste eigen- dippen is zijn doorzetten en daaraan t het dan ook te danken, dat hij de S;imaker scoorde, want terwijl hij twee Belgen zwaar werd gehin kt zag hij toch nog kans een ge- 'iirljjk schot te lossen. Dergelijke tësye momenten komen bij de Rot- *a.mmer echter te zelden voor. En Kees Rijvers. Het spijt ons, van isje valt niets goeds te vertellen. De iC-speler ls de laatste wedstrijden in zijn club ver beneden de mid- •^Jnaat gebleven. Hij is geheel uit era, en wat hij ook probeert, de wil "aanwezig, niets lukt hem. Met Cla- die zich later kranig herstelde, "Knde Rijvers voor rust een linker- '"jel, waar totaal niets van uitging. mg, de man, die voorheen zo re- &ut wist in te grijpen, is nog niet de ta. De Enschedeër begon zeer zwak; tóak om Mermans te bewaken, Éi? hem tot even voor het einde Prof, I. Snapper, eertijds een der b&endste Nederlandse internisten, ^bonden aan het Wilhelmina- Sasthuis te Amsterdam en 20 jaar lang hoogleraar in de interne ge neeskunde aan de Amsterdamse Universiteit, thans hoofd van de '*eede interne afdeling van het grote Mount Sinad Hospital te New York en clinical professor of me dicine aan de Columbia University •e New York, ls Vrijdag per vlleg- tdg uit Amerika in ons land aan komen ten einde de voetbalwed- ?-ri)d Nederland—België te zien. Prof. Snapper is nl. de uitzon- dering. die de regel bevestigt: Norlands grootste medici konden nimmer bogen op een zelfde grote •"ham In de sportwereld, maar prof. mepper was vroeger Internationaal tös tbal- scheidsrech ter Hy had zijn Intrek genomen in k Victoria-Hotel en na de wed- '•rjjd te hebben bijgewoond, is hij ftsteravond weer per vliegtuig naar York vertrokken. slecht af. Zijn gehele optreden maakte een aarzelende indruk. Stoffelen, die in Ajax rechts-speelt, heeft 'zich op de linkshalf-plaats naar bes te kunnen geweerd, maar groots zou den wij ziin spel niet durven noemen SCHIJVENAAR en VAN SCHIJNDEL GOEDE VERDEDIGERS. Uiterst betrouwbaar was ook in deze wedstrijd weer aanvoerder Schijvenaar. Aan hem en Kraak is het dan ook voornameliik te danken, dat de kamp niet in een Hollandse debacle is ge ëindigd. Ook debutant Van Schijndel mag op een goede wedstrijd terug zien. Zijn afnemen en afgeven van de bal is soms voortreffelijk en zijn techniek ls ruim voldoende. In het veld valt hij niet bijzonder op en door zijn lengte lijkt hij wat traag. De SW-er is zeker een speler, die men voor een tweede keer kan opstellen. Lenstra verhuisde een kwartier voor het einde naar de binnenplaats, waar door de aanvalskracht van de voor hoede aanzienlijk groter werd. Op de binnenplaats voelt de Fries zich veel beter thuis, zijn spel komt daar meer tot ontplooiing, evenals zijn technische en tactische kwaliteiten. Wilkes was als gewoonlijk een speler van formaat, al was hij naar onze me ning ditmaal iets te individualistisch. Al met al kon men het spel van het Nederlandse elftal vergelijken met dat van een zeer matige eerste klasser. Een veelzeggend bewijs van de zwakte van dit elftal is het feit, dat ondanks de soms aardige individuele pogingen van Lenstra en Wilkes, doelman Meert het eerste goed gerichte schot van de Oranje-voorhoede eerst drie minuten voor de rust kreeg te verwerken, illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll STEENBERGEN SCHROK. De blonde reus. Steenbergen, dronk na afloop in de kleedkamer uit een flesje limonade. De bonds voorzitter. Karei Lotsy vroeg hem: kon je niet anders of ging het per ongeluk? En met weinig woorden en met meer gebaren legde de S.V.V.'er uit. hoe dat in die laatste minuut was gebeurd. Ik schrok van die Belg. die plotseling bij mij op dook Mermansen mijn hand schoot toen uit voor ik liet wist. Misschien had ik het teer kunnen wegkoppen. maar ja. dat kan ik achteraf nu wel zeggen. Ik vind het vervelend, voor de jongens. BELGEN ZONDER SCHOT. Men kan zich slechts met verba zing afvragen: waarom hebben die Rode Duivels, die een klasse beter waren, dan niet met flinke cijfers gewonnen? Wel, de zeker schijnende overwin ning hebben zij teloor laten gaan door te verzuimen in de eerste helft nog een paar doelpunten meer te maken. Als gewoonlijk hadden zjj him schot beneden de Moerdijk gelaten. Een stand met de rust van 40 of 50, dat zou niet eens geflatteerd geweest zijn en had dit Nederlandse elftal nooit meer in kunnen lopen. Het gedeprimeerde en gedesillusio neerde Nederlandse elftal, dat in de rust de kleedkamer had opgezocht, kwam'er in de tweede helft als her boren uit. En toch had niemand van de K.C. of T.C. tegen de spelers een don- der-rede afgestoken of hen opgezocht. Dat was immers niet nodig, zij wisten zelf drommels goed, dat het zo hopeloos slecht ging. In het tweede gedeelte werd de geest vaardig over de oranje-mannen, zij za gen dat het ging, dat die 20 achter stand nog weggewerkt kon worden. In eens werd het tempo hoger en luid Belgen teleurgesteld. Het was stil in de Belgische kleed kamer, toen wi,i ae officials van de Bel gische voetbalbond hun mening vroe gen over de wedstrijd. Ondanks de op luchting over het in de laatste minuut door een strafschop verkregen gelijke spel, dat de Belgische spelers bij het eindsignaal van de scheidsrechter jui chend deed opspringen, was er tien minuten later in de kleedkamer dui delijk een gevoel van teleurstelling merkbaar over het feit, dat het op nieuw mislukt is het ongeslagen record te breken Kanunnik F. Dessain, voorzitter van de K.B.V.B., sprak over een goede, boeiende wedstrijd, waarin de Belgen te veel kansen hadden gemist. Coppens in het bijzonder had de score in de eerste helft hoger kunnen opvoeren. „Wij speelden wankelbaar in de twee de helft," zeide hij. „Meert had mijns inziens de tweede Nederlandse goal, ge scoord door Brandes, moeten houden." De voorzitter noemde tenslotte Henriët, Thirifays en Carré de uitblinkers in de Belgische ploeg. De voorzitter van de Belgische keu zecommissie, dr De Falie, was de meest teleurgestelde van allen. Hh was slecht te spreken over de prestaties van zijn Jongens en noemde de wedstrijd „geen grote match". De Belgische aanvoerder, linkshalf Henriët, vond dat de 33 uitslag de verhouding goed weer gaf. Hij roemde ongevraagd het spel van zijn directe tegenstanders uit de wedstrijd, Wilkes en Lenstra. „WilkeS blijft toch altyd Wilkes," verzuchtte hij, „en Lenstra speelt ver bluffend gemakkelijk. Overigens vond ik Lenstra iets minder dan de vorige maal." toegejuicht door de tienduizenden, die voor de rust als muisjes zo stil de tri bunes bevolkt hadden, werd het spel langs de vleugels opengegooid. En toen eerst Clavan en toen Brandes gescoord hadden, toen raakten de Rode Dui vels, die al zeker van de zege waren, volkomen de kluts kwijt. Zij kregen door die onverwachte successen een psycho logische inzinking. En hadden daar door ,de wedstrijd, nadat Lenstra met een prachtig doelpunt Oranje een voor sprong had gegeven, bijna nog verlo ren ,als niet de „hand" van Steenber gen ons noodlottig was geworden. Een nederlaag zou Inderdaad te sneu voor de Belgen zijn geweest en zou de ver houding onjuist nu eigenlijk ook al, want met dit gelijke spel kregen wij meer dan wij verdienden hebben weergegeven. In het Belgische elftal vielen geen directe uitblinkers te noemen. De ploeg vormde een goed kloppend geheel en speelde technisch een uitstekende wed strijd. (Van onze sportredacteur). „Dan dieën Kraak toch", zuchtte een goedgevulde Belg achter ons op de tribune, toen Coppens voor de zoveeelste maal alleen voor het Nederland se heiligdom kwam en de Storm vogelsman met een fantastische duki het leer nog net van de schoen van de Belgische linksbinnen wegplukte en daarmede weer een zeker schijnend doelpunt voorkwam. Deze Belgische verzuchting sprak boekdelen. Want dat Oranje deze 68e wedstrjjd tegen de Rode Duivels niet met dikke cijfers heeft verloren, mag, het feit daarge laten dat onze Zuiderburen hun schot hadden vergeten, voor een groot deel op rekening van Kraak worden geschreven. Ontelbare keren zijn Mermans, Coppens en Govard ongehinderd op het Oranje-doel afgestormd, maar dan was daar steeds weer de in een wijnrode trui gestoken IJmuidenaar, die met zijn knap doelmanswerk en resoluut uitlopen vriend en vijand bewon dering afdwong. Driemaal moest hij zwichten, buiten zijn schuld. Voor Kraak niets dan lof, hij was de ster van het veld! Er hing een dikke grijze bewolking boven het eivolle stadion toen even over halfdrie beide elftallen door de tradi tionele haag van Blauw-Wit-junioren de Olympische 'grasmat betraden. Na dat de volksliederen waren gespeeld en de spelers voorgesteld aan de eerste ministers van België en Nederland, Paul Henri Spaak en dr W. Drees, 22 Benelux-ministers woonden de ontmoe ting bij - werd door Schijvenaar en Hen riet getost. De Belg bleek beter te kun nen raden, maar veel maakte dat niet uit, want hoewel de wind boven 't stadion dwars over het veld stond, bleek op het terrein zelf geen windrichting te bepa len te zijn. Brandes mocht dus aftrap pen, maar de Belgen namen meteen de bal over; Lembrechts sprintte langs de lijn, doch zijn voorzet was iets te hard, waardoor Thirifays enige tijd nodig had om de bal onder contróle te krijgen en Möring op het nippertje kon ingrij pen. Hiermede was het gevaar even be zworen. heel even, want na vier minu ten spelen veroorzaakt Stoffelen bij een duel met Lembrechts een corner. Fraai kwam de bal uit de door Torke geno men hoekschop voor het Nederlandse doel, Kraak liep uit, doch werd gehin derd door de grote kluwe spelers, waar door Govard eerder bij het leer was. ONGELUKKIG BEGIN. Van het hoofd van Möring, die met Schijvenaar Kraak's plaats had inge- We troffen de vriendelijke Zweed Nilsson onder de douche. Onze eerste vraag betrof het spelpeil, maar daarover wilde hij zich in geen geval uitlaten. Hij zei dit op een hoffelijke manier. De Zweed was kennelijk bang ons met de waarheid te kwetsen. Wat hij wel wilde vertellen, was. dal het een erg prettige wedstrijd was geweest om te leiden. De sfeer waarin gespeeld werd was voorbeel dig. uiterst sportief. „Dat is in Zwe den nogal eens anders", klonk het. Wat de uitslag betreft, vond de heer Nilsson dat het 3-3 gelijke spel de verhouding het beste weer gaf Uitblinkers? was onze vraag. ..Die zou ik ook liever niet willen noemen, maar de Nederlandse goalie was wel zeer goed" en daar mee verdween de Zweed weer in zijn stoomwolk. Duel voor het Oranje-doel. V.l.n.r.: Van Schijndel en Möring (koppend). Coppens, Mermans, Schijvenaar, nomen, stuitte de kopbal van de Bel gische rechtsbinnen in de Nederland se touwen. Een ongelukkig begin voor Oranje en speciaal voor Möring, wiens bedoeling het was om het leer over de lat te koppen. Hoewel enigszins onder de indruk van deze zo spoedig opgelopen achterstand, trachtte Oranje onmiddellijk tot een tegenoffensief over te gaan. Wij zagen enkele aardige dingen van Lenstra en Wilkes, echter zonder dat doelman Meert in actie behoefde te komen. De Belgen waren evenwel ontegenzeg gelijk sterker; met lange trappen wer den de vleugelspelers aan het werk ge zet en daar de Nederlandse verdediging nergens was Schijvenaar uitgezon derd ontstonden er voor Kraak's veste de gevaarlijkse situaties. Van enig spelsysteem was er bij de Oranje-ploeg toen nog geen sprake, de achterhoede en middenlinie stonden soms zo raar te schutteren, dat indien men niet be ter wist, men het idee kreeg met dilet tanten te doen te hebben. In de voor hoede, waarvan de linkervleugel een voudig niet meetelde, werd veel te kort gespeeld en slechts de verrassend goede combinaties tussen Wilkes en Lenstra vermochten ons af en toe verkwikken. Maar ook zij wisten niet tot het Belgi sche doel door te dringen, want door het falen van de linkervleugel, konden de Belgische verdedigers al hun aan dacht besteden aan deze twee gevaar lijke heerschappen, waardoor hun ren nen steeds op het beslissende moment een halt werden toegeroepen. De Rode Duivels-aanval was onderwijl bijzonder Kraak brengt redding in een moeilijke situatie voor het Nederlandse doel. Na een hard Belgisch schot stompt hij de bal corner, ondanks het kluwen spelers in zijn heiligdom. V.l.n.r.: Van Schijndel Steenbergen (half zichtbaar), Schijve naar (die zich aan de paal vastklampt), Kraak, Möring (gedeeltelijk zichtbaar) en de Belg Govard. actief; Nederland kroop meermalen dank zij het uitstekend werk van Kraak door het oog van een naald. Een doelpunt kón echter niet uitblijven en toen Govard en Mermans na 22 minu ten spelen weer eens rustig door de Ne derlandse defensie heenwandelden, kwam dit dan ook ter wereld. De Belgische middenvoor loste van dichtbij zo'n hard schot, dat Kraak de bal alleen maar hoorde (2-^-0). Een 20 achterstand en dat in het Olympisch stadion, waar Oranje altijd zo gelukkig speelt. De zaak leek redde loos verloren! 56.000 Nederlanders zagen met grote ontzetting hoe het trotse Oranje naar een gevoelige nederlaag scheen te mar cheren. Wel deden zich ook voor onze jongens af en toe kansen voor, bij name toen Clavan zich een keer goed vrij had gespeeld en zijn scherpe voorzet recht op de kuif van Abe afvloog, maar de Friese crack bekeek de bal verkeerd, zo dat deze in zijn gezicht in plaats van op zijn hoofd belandde. In de laatste minuten voor de rust vlotte het Iets beter in de Nederlandse gelederen. Van Schijndel en Stoffelen kregen iets meer vat op de Belgische binnenspelers, waardoor het Oranje-doel niet meer onder zó'n grote druk kwam te staan, In de voorhoede bleef het ech ter rommelig; Clavan en Rijvers speel den ver beneden de maat en midvoor Brandes. die danig op zijn huid werd gezeten door Carré, liep er voor spek en bonen bij, want de Feyenoord-speler kreeg geen kans om in de eerste helft ook maar één schot te lossen. Dit er gerde Schijvenaar blijkbaar geweldig, want enkele ogenblikken voor tijd zagen wij hem als een volleerde vleugelspeler langs de lijn snörren .Hij passeerde drie Belgen en vanaf de cornervlag plaatste hjj de bal zo gevaarlijk voor het doel, dat de Belgische back Gillard het ge vaar slechts met grote moeite kon be zweren. TWEEDE HELFT Na de trieste vertoning in de eerste helft, was de stemming in het Neder landse kamp nu niet direct rooskleurig te noemen. Niemand geloofde meer in een Oranje-zege; men hield zich in de pauze slechts bezig met de vraag hoe veel doelpunten de Belgen straks weer zouden scoren. De spelers bleken er gelukkig anders over te denken. Met élan wierpen zij zich in de strijd. Eerst volgden echter enkele gevaarlijke Belgische aanvallen, waarbij Kraak tweemaal achter elkaar schoten van Mermans en Thirifays voortreffelijk stopte. Maar daarna kwam het moment dat een definitieve ommekeer in de strijd zou brengen. Na negen minuten spe len plaatste Wilkes een scherpe pass naar de vrijstaande Clavan. De ADO- spelcr schoot enorm hard in. maar zijn schot werd door Meert gestopt, on voldoende, want de bal kwam bij de Hagenaar terug. Weer schoot hij, nog harder en nu onhoudbaar! 21. Een ieder voelde plotseling, dat met noe 34 minuten spelen, alles nog moge lijk was. Ook de Belgen. Zij begonnen zich minder zeker te voelen, werden ner veus, Bijna was het 22, toen Clavan de bal uit een afgemeten voorzet zeer fraai hoog in de hoek kopte, maar Meert redde op even fraaie wijze. Onmiddellijk lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllll hierop fkwam het Nederlandse doel in groot gevaar. Lemberecht-s stormde in vrije positie alleen op Kraak af en schoot toen plotseling in volle ren. De IJmui denaar reageerde echter bliksemsnel en stompte de bal corner. Weer was het de beurt aan de oranje-hemden, begeesterd als zij waren üoor het geweldige enthousiasme, waar mee zij door de juichende Nederlandse supporters werden aangevuurd. Een Kzaakje. Het was in de tweede helft, toen Torke Lemberechts een kogel af vuurde zo scherp en hard, dat Kraak de bal slechts tot hoekschop kon verwerken. Maar „krak" zei een middenhandsbeentje van Kraak en gewond zette de doelman het spel voort. Een foto zal moeten aanto nen of de verwonding ernstig is. Het is nog niet zeker, aldus dr Jan Thomee, dat het beentje gebroken is Maar of Piet Kraak Zondag tégen het Gooi In de competitie zal kunnen uitkomen voor de be slissing, welke club degradatiewed strijden zal moeten spelen, is nog zeer de vraag. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Tip voor de K.C. Abe Lenstra stond in de kleed kamer zijn zwarte pruik te kam men. „Eindelijk een doelpunt van jou", zeiden wij. Hij knikte, hi) is geen man van reel woorden, maar zijn gezicht drukte voldoening uit. Hij was op het veld uitgelaten van blijdschap geweest, toen hij ge scoord had. Hier, aangekleed en wel, was hij weer de rustige Fries. Toch zegt h4J enkele woorden, welke wij hier herhalen, maar misschien meer voor de officials zijn bestemd, „Op een binnenplaats presteer lk meer dan op de vleugel", zegt Abe, „ik moet me vrijer kunnen bewe gen, niet aan een lijn vastzitten en ik moet op een plaats staan, waar je betere scoringskansen Ifrijgt". BRANDES SCOORT! Keer op keer trokken zij ten aanval. En de gelijkmaker kwam, een kwar tier na de hervatting. Brandes kreeg de bal in zijn bezit uit een pass van Clavan, en op zijn hielen gezeten door twee Belgen trok de Rotterdammer op Meert af. Toen loste Brandes zijn eerste werkelijke schot ln deze wed strijd en het was de gelijkmaker! De Belgen raakten nu volkomen van de kook. Nederland werd overtuigend sterker. In alle linies vlotte het thans plotseling veel beter. In de voorhoede werden nu ook Clavan en Brandes actief en gevaarlijk. En Van Schijndel en Wilkes vormden eensklaps een prima schakel tussen verdediging en aanval. Vooral Clavan was ln deze periode goed op dreef; keer op keer glipte hij langs Mae^en Aernaudts en was hij éénmaal nietT5p het critieke moment, toen hij een scherpe pass van Lenstra kreeg toege speeld, over zijn eigen benen gestrui keld, Meert had zich vast en zeker voor de derde maal om moeten draaien. Een kwartier voor het einde verwis selden Lenstra en Rijvers van plaais. Voor Rijvers geen gunstige ruil, maar Abe kreeg nu gelegenheid om zich op zijn geliefde en vertrouwde binnen plaats uit te leven. Beide ploegen vochten nu een ener verende strijd om de zege. Elke oranje man vocht als een leeuw. Wilkes en Lenstra combineerden met een uiterst raffinement. Möring kwam er ook beter in en bijna voortdurend was hij Mer mans de baas. En dan was daar ook nog Kraak, die de wedstrijd van zijn leven keepte. SENSATIONEEL SLOT. Het hoogtepunt van de wedstrijd kwam vier minuten voor het einde. Wij beschreven dit zeer sensationele einde reeds elders op deze pagina. Het schit terende doelpunt van Abe, dat Neder land voor enkele ogenblikken in het bezit van de leiding stelde en de grote teleurstelling in het Oranje-kamp, toen Steenbergen door een reflexbeweging in het strafschopgebied hands maakte en Mermans de hiervoor toegestane pe nalty feilloos benutte. Het was een enerverend*, slot van een spannende, sportlef gespeelde wedstrijd, die uit stekend geleid werd door de Zweedse arbiter Nilsson. HAARLEMS ELFTAL KWAM IN 2c HELFT OP TOEREN. Zaterdagmiddag speelden verschei dene vertegenwoordigende elftallen en daarom kon ook niet verwacht worden, dat een sterk Westelijk bondsteam aan zou treden tegen het Haarlems elftal op het terrein van „Haarlem". Met 40 wonnen de Haarlemmers, die vooral in de tweede helft goed op dreef waren in tegenstelling met de Westelijke combi natie.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 5