Stad met de moed van een die lacht door haar tranen Visvangst blijft schraal DRIE LEVENS s-reiziger HET WENEN VAN NU De enige deur in het ijzeren gordijn RECHTZAKEN SAHAPIRIH i) Voor de Vrouw Radio-programma ZATERDAG 12 MAART HET WENEN VAN WELEER (Van een speciale verslaggever) Het Wenen Ik heb een moedige stad gezien. Een stad, die mocgevochten toch hardnekkig slag levert tegen de verbijsterende realiteiten van het jaar 1949. Haar naam en haar tradities zijn onverbrekelijk verbonden aan de ge schiedenis van Europa, die voor een groot deel eeuwen-lang door de dy nastie, die er zetelde, werd gemaakt. Nu nog, wanneer men er gaat door de Hofbrug of over de Balhausplatz, lopen de beelden uit een grandioos verleden storm op de begrensde fanta sie van de twintigste-eeuwer. Men denkt niet zonder weemoed aan het Wenen van vroeger. Aan de glorie en de zorgeloosheid Het Wenen van nu is geen zorgeloze ttad meer. In haar eindeloze huizen rijen worstelt een millioenen-bevolking oer. de kleine problemen van iedere dag, die de bittere gevolgen zijn van wat hier ce laatste tien jaar geschiedde. Het weet sat honger is en uitputting van angst. Op de aanplakborden in de straten han gen nog de kleine advertenties met een foto. „Wie kan inlichtingen geven over..?" Deze stad ls in zekere zin symbool voor ons oude werelddeel. Haar gezicht dat een van de schoonste van Europa is, draagt nog steeds de gruwelijke lidte kens als bewijs hoe weerloos een cul tuur is tegen brandbommen en grana tin. Maar dit Wenen heeft de moed van een vrouw, die lacht door haar tranen. Men heeft het veel ontnomen, maar niet de hoop op een beterè tUd. Zo blijft de arbeider, die moe, vuil en hongerig van het werk terugkomt op weg naar huis en een karige maaltijd, even staan om naar „zijn" Stefansdom of naar .zijn" opera te kijken. En hij is haast kinderlijk blij wanneer hii ziet dat er loven hun uitgebrande geraamtes weer «n nieuwe dakbalk op zijn plaats zft; Tien tegen een dat hij zijn traditionele ruzie op de tram daarna met een nog opgeruimder grijns maakt dan anders. De Wener is met nieuwe moed aan de flag gegaan. Hij bouwt weer aan zijn stad en aan zijn kleine beetje levensge luk. Hij werkt in de straten waar nog, steeds de wind het puinstof doet opwer ken of in de bureaux, waar een verf kwast beslist geen kwaad zou kunnen doen. Wenen heeft zijn boezeroen aan en het werkt hard en met succes. Al is het tiet meer zorgeloos, het is vriendelijk en opgeruimd als weleer. SCHEEPSBERICHTEN. AALSDIJK, 10/3 van Norfolk te New York; ALCOR, 10/3 van Porto Alegre naar Rotterdam; ARKELDIJK, 10/3 van Tampa te Corpus Christi; ARNEDIJK, New York— Rotterdam pass. 11./3 1 uur Scllly, wordt 12/3 te Antwerpen verwacht; BLIJDEN- buK, 10/3 van New York te Portland; bOooHFuNTEiN, AmsterdamKaapstad, 10/3 van Las Palmas; PRINS FRED. HEN DRIK. 10/3 van Malaga n, Esbsjerg; PR. JOH WILLEM PRISO, St. John—Hamburg 10/3 420 mijl oost Cape Sable; PRINS WILLEM 5. Rotterdam—St. John pass. 9/3 lizard; SALANDO, NantesCasablanca pass. 10/3 Kaap Vilano; AMSTELKERK AmsterdamDakar 11/3 op 300 mill Zuid 'in Las Palmas; ARENDSKERK, 10/3 van Adelaide naar Melbourne; BREDA, Valpa raiso—Amsterdam 10/3 van Curasao; DA- L rtDIJK, Antwerpen-Vancouver pass. 11/3 vllsslngen; LAURENSKERK, Rotterdam- Calcutta 11/3 van Genua; NIEUW AM STERDAM. 11/3 te La Gualra; OBERON. N/3 van Paramaribo te Curaqao; ORANJE FONTEIN, BelraAmsterdam 11/3 te ^thampton; PERICLES. Amsterdam— !mr te Buena Ventura; PRINS WIL LEM 4. RotterdamKingston (J) pass. H/3 Azoren. Nu het wonder van de economische wederopbouw van Oostenrijk zich aan het voltrekken is, ziet men er zelfs weer kans een beetje geld te beleggen in een glas gouden Gumpoldskirchener of een bescheiden plaatsje voor de opera, een toneelstuk of een concert. Niet ten onrechte redeneert men hier dat een beetje vrolijkheid en een beetje schoon heid de beste belegging ziin voor het „graue" brood van iedere dag. Al zijn er helaas nog honderdduizenden die zich zelfs aan het laatste niet zat kun nen eten. Men praat er niet te veel over de donkere schaduw, die de Oost-West controverse over deze stad werpt. Maar cle dreiging in de atmosfeer kan men niet negeren. Nog steeds herinneren j de vreemde uniformen en vooral de bontmutsen met de rode ster de men- sen er aan, dat hun stad op het ogen- j b?ik in het centrum van het kracht- üinenveld der internationale spannin- gen ligt. Het is de enige deur in het ijzeren gordijn die nog een beetje open staat en door deze deur wil het soms onrustbarend tochten. Sombere ver halen vergezellen de stroom vluchte lingen die aan de terreur in de volks democratieën is ontkomen. Maar de Weners kunnen zich op het ogenblik de luxe niet permitteren elkaar met sombere en nutteloze voorspellingen het leven onmogelijk te maken. Deze hardnekkjg-blijnioedigen blijven hopen, zij het dan een beetje gelaten. Er wordt nu in Londen over hun land beslist. Het heeft bij deze onderhande lingen niets anders aan te bieden dan een strategisch en politiek zeer belang rijke positie, hetgeen een weinig benij denswaardig bezit is. Over dit Wenen van nu hoop ik u in een serie artikelen iets te vertellen. Om dat deze stad een levend appèl is aan Europa. Nergens sterker voelt- men de oude krachten van onze beschaving, maar nergens sterker ook de bedreiging die haar voedsel vindt in onze machteloze verbrokkeling. HET WENEN VAN NU Een stadsgezicht van voor de oorlog, rechts de St Stephansdom, links de koe pel van de Karlskirche, De werklieden die hier bezig zijn met de wederopbouw van de St Stephansdom zijn zichtbaar verhougd over de vorderingen aan het dak van deze oude kerk. Eén troost is er: „de toren is blijven staan". Stijgende bedrijfskosten (Van onze deskundige medewerker). Gedurende de zware storm, welke be gin vorige week ons gebied teisterde, waren ,er weinig schepen op zee en er hebben zich gelukkig geen ongelukken voorgedaan. Het gros van de schepen is eerst vorige week Donderdag weer ter trawlvisserij uitgevaren. De eerste vangstberichten waren niet bepaald gunstig te noemen, daar heroriëntatie van het visserijgebied na het slechte weer noodzakelijk bleek. De nering bleek iets dichter bij honk te liggen. De sche pen, welke daarvan geprofiteerd heb ben en begin dezer Weekaan de markt waren,; maakten dank zij de hoge prij zen mooie besommingen. De zwaardere krachten hebben het gebied van de 56» N.B. weer opgezocht op zoek naar grove schol en rondvis. Voor Texel werd nogal veel kleine wijting gevangen, doch deze brengt niet veel op. De markt is trou wens voor alle kleine vis erg gevoelig. Zolang er geen bakolie beschikbaar komt, zal daar weinig verandering in komen. Boven de 56° NB. blijft de vis serij bijzonder schraal. De Moray Firth heeft tot nog toe ook weinig opgele verd, een enkele uitzondering daarge laten. Om de West gaat het ook nog niet naar wens. Daarvoor duren de rei zen ook te lang. Het moderniseren van de trawlvloot te IJmuiden wordt in snel tempo voort gezet, voornamelijk schepen voor de verre visserij. De kustboten van de middenklasse liggen bijna allemaal stil, daar de hoge exploitatiekosten een ren dabele bedrijfsuitoefening onmogelijk maken. De kolenprfjzen staan weer op het punt om verhoogd te worden en lopen zo .langzamerhand tegen de f. 50.- per ton. De reparaties kosten zeer veel geld en de gesteldheid van het gebezig de materiaal, voornamelijk uit het bin nenland -afkomstig, boezemt nog weinig vertrouwen in. De gebeurtenissen met de K.W. 50 en de K.W. 161, welke zich kort na elkaar hebben voorgedaan, zjjn voor de bedrijfsvoering weinig gerust stellend op dit punt, speciaal wat be treft het gietwerk. Ook voor' de visserij zou het daarom van belang zijn,, indien het particuliere handelsverkeer met het buitenland wat ruimer werd opgezet, zodat men de originele onderdelen van de buitenlandse motoren, waarvan er verscheidene onder de vloot zitten, op een vlottere wijze dan heden zou kun nen betrekken. Op het gebied van de haringhandel gaat er Weinig meer om. Frankrijk en België zijn nog geregeld voor kleinere partijtjes in de markt en voorts werkt men nog aan de afwikkeling van het 2e Bizone-Contract. Over Rusland hoort men niet meer praten. De haringvoor- raad raakt trouwens langzamerhand uitgeput Doodstraf voor v.m. Kriminalsekretïr Kohlen Dc Rotterdamse Kamer van het Haags Byz. Gerechtshof heeft de 39-j. Duitser Martin Johann Kohlen, v.m. Kriminalsekretar en SS-Sturmschar- führer veroordeeld tot de doodstraf wegens zijn daden begaan tegen de mensheid. Hem was ten laste gelegd, dat hij op 4 Januari 1944 te Leiden de illegale werker de heer H, Douma zonder vorm van proces had laten neerschieten en dat hij de heer A. J. L. Ketelaar, bur gemeester van Warmond, op 6 Septem ber van dat jaar met een nekschot had gedood. Verder, dat hij op 9 September had meegewerkt aan de moord op de jonge illegale werkers W. F. Stockhufj- zen en P. Vromans uit Leiden en in het tijdvak Mei '40'45 o.m. de- illegale werkers M. Spronk, A. H. B. Breuke laar, G. J. Vos, Ph. Olivier, G, H. Snoek allen uit Gorinchem en J. Krop uit Oegstgeest had gefolterd om hen aan het praten to krijgen. Hoofdpijn - Kiespijn - Zenuwpijn helpt altijd FEUILLETON door DAVID GARTH Vroeger had zij het voorzichtig aan komen. alsof het heet was. Nu keer- zij het hoofd om en keek naar de fflïeloppe, alsof die misschien iets seerzinwekkends zou bevatten. .Ik wil het niet hebben," zei zij met fcchte stem. ,-U wat? De betaling? U wilt die hebben!" •.Er is maar één ding, dat ik van u «boen wil," zei zij met vaste stem, Dat Yuan jade medaillon," Gedurende enkele ogenblikken zei florroy niets. Toen glimlachte hij even, op een stoel en legde de envelop je op een klein rooktafeltje, dat er hast stond. ..Gaat u even zitten, Miss Carsden. hten we dit eens even bepraten." _Hij wachtte tot zij gezeten was, trok :«n een stoel bij en ging zelf ook zit- •13. ■Dat artikel," zei hij, „is een symbool k onze wederzijdse overeenkomst, hllen we zeggen. Inderdaader is ftereengekomen, dat u het terug zoudt hijgen. Maar ik vrees, dat u de waar- er van onderschat hebt," .De waarde er van," zei zij rustig, tfaren mijn diensten," nPreciss, Miss Carsden. Uw diensten. niet uw diensten tot dusver, hoe •aardevol die ook zijn geweest. Die ^nsten zijn reeds betaald, afgeschei- ra van uw reiskosten. Ik acht dit ®JUlse stukje meer waard in diensten, k u tot nu toe bewezen hebt." Zij trachtte bedaard te blijven. Zij ^ste. meer dan zij ooit iets gewenst zich van deze connectie te toe vrij - (en. •Ik heb u aangeboden, om het van u kü? te kepen voor wat u aan de boelhuishouder er voor betaald hebt," j-1 zij, terwijl haar temperament haar ^zamerhand de baas begon te wor- l3L li heb zelfs aangeboden, om het te bovaarden in plaats van geld. Je houdt niet aan je woord, Norroy," -Neen, Neen, Miss Carsden. Laat ik 'I even uitleggen. Gedurende eenlan- tijd hebben mijn compagnons en ik zeer delicate manoeuvre uitge- :Tcht, n.l. om het Allardyce-halssnoer k een minimum van risico uit Enge- naar dit land te brengen. Wij {traden tegenover twee problemen eerste om het Engeland uit te krü- hetgeen een gevaarlijk spelletje en dan om het hier binnen te krijgen, hetgeen oo-k een groot risico oplevert." Hij haalde even de schou ders op, „Het is niet onmogelijk, dat de douang ons zelfs een tijd onze gang heeft laten gaan, cm ens met het Al lardyce-snoer tezamen te pakken te krijgen. Ik twijfel er aan, maar ik moet er toch rekening mee houden." Fontaine maakte een beweging van ongeduld. „Het interesseert me totaal niet." zei zij kortaf. „Laten we tot de zaak zelf terugkeren." „De zaak zelf," zei Norroy, „zal u zo dadelijk duidelijk zijn. Wij hebben nu," hernam hij, „eindelijk een mid del gevonden, cm het Allardyce-collier veilig uit Engeland weg te krijgen. Wij zijn nu gereed, om het in de Ver, Sta ten binnen te brengen en dat, Miss Carsden, is de voornaamste reden, dat ik u aan mijn importzaak wenste te verbinden. Of misschien waren ook uw sociale connecties 'n voorname reden." Het meisje zweeg Zij zat daar dood stil, terwijl de strijdbare geest van haar geslacht langzamerhand hoe lan ger hoe meer zioh in haar binnenste deed gelden en op het punt stond tot een uitbarsting te komen. Hij sprak op oen nauwkeurig afgeme ten toon het type van een interna tionale oplichter. „Het zou u niet moeilijk vallen, om deel uit te maken van een van die plei- ziervaarten, die in deze tijd van het jaar vaak .plaats hebben naar de wate ren om de Bermuda-eilanden; een plei- ziervaart, die in Bermuda zou zijn ten tij-de van de aankomst van een zeker Engels jacht." Ja, dat zou zeker niet moeilijk zijn. De Draga van Curtis Maitland en de slanke witte Dulcinea van Tom Kerlin zouden haar zeer zeker beiden ten dienste staan, wanneer zij er een paar weken van te voren maar om vroeg. „Het zou niet moeilijk voor u zijn,' om aan boord van dat jacht te gaan..." Hij wuifde even met de hand. „B.v. gedurende een winkeltochtje in Hamil ton. En wanneer u dajr, overeenkom stig van te voren gemaakte afspraak 't Allardyce-snoer had opgepikt, zoudt u naar uw gezelschap kunnen terugke ren en de rest is doodeenvoudig. Wie zou er ook maar een ogenblik aan den ken, dat 't Allardyce-ccllier aan boord zou zijn vaneen Amerikaans pleizier- jacht, dat op de terugtocht is uit Ber muda? Op een discreet moment maakt u een uitstapje aan land, over de pier van. de een of andere Amerikaanse jachtclub en het 'snoer is binnen de Ver. Staten, Miss Carsden eenvou dig, genoeglijk en volkomen safe. Het kan niet' missen." Hij zweeg even en-leunde toen ach terover in zijn stoel. „Dat, Miss Carsden," zei hij,- „is de prijs, die ik vraag voor het Yuan jade medaillon uit de De Lacey Galeries, Rue de la Paix, Paris". Op dat moment voelde Fontaine, dat zij een beslissend ogenblik in haar leven bereikt had. Zij boog zich voor over en sprak één enkel woord. „Neen!" zei zij scherp, duidelijk en nadrukkelijk. Norroy schrok. Dat woord was zo absoluut beslissend geweest, dat het bijna de kracht van een slag had. „Neen?" herhaalde hij. „Ik begrijp u niet goed." „Het is anders nogal eenvoudig," zei Fontaine scherp. „Ik schel uit met dit werk. I-k houd er niet van en heb dat nooit gedaan. Ik houd er mee op, nu eens en voor altijd." Norroy wist zich snel genoeg te her stellen. „Er is altijd een zekere mate van reactie op de spanning, die veroorzaakt 10). Na verloop van enkele uren" be gon het weer rustiger te worden in het hotel. De witkielen en de journalisten en de nieuwsgierigen verdwenen, toen er niets meer te zien was en de Bey en zijn secretaris bleven achter de deur waar „Niet storen" op stond. Maar voor Panda was er nog geen gelegenheid tot rusten, want nu deed de directeur, Ce- sare Crescendissïmo, een schort voor en een muts op en begon voor de Bey te kokenen Panda en Floortje moes ten helpen. „Moet goed z^n! Moet mooi zijnLek ker! Delicioso!" riep de directeur. „Bey houdt van lekker! Dat zegt secretario!" En hij roerde en kookte en proefde tot alles klaar was en toen moesten Panda en Floortje alles keurig naar boven brengen. Het rook erg lekker enxzij kre gen er bepaald trek van, want zij had den de hele dag nog niets gehad. „Misschien krijg ik die Bey nu eens - zien", dacht Panda en Floortje zei: .Misschien vraagt die Bey of we i óók een hapje lustenMaar ze ver gisten zich allebei, want toen ze aan klopten ging de deur maar op een kier tje open en Joris Goedbloed stak alleen maar even zijn arm om de hoek ten einde alles aan te nemen. „Het ruikt niet slecht", zei hij, „maar zeg tot uw werkgever dat Zijne Overluchtigheid liever fazantjes en reeruggetjes belieft dan biefstukken. En scheert u nu weg". En met deze woorden sloeg hij de deur voor hun neuzen dicht. Dat was die dag het laatste, wat men van Joris en zijn Bey vernam.... I wordt door het door de douane heen 1 glippen," zei hij bedaard. „Binnen en kele dagen zult u er anders over den ken." Maar zijn donkere ogen keken haar met taxerende blikken aan. „Kimt u dat dan niet begrijpen?" barstte zij los. ,.Ik heb er al maanden over gedacht. Er is geen enkele reden, waarom dit zo gecompliceerd zou zijn. Wij verbreken eenvoudig onze relatie." „Inderdaad?", vroeg Norroy met een enerverende kalmte. „En het medail lon? Laat u dat ook schieten?" „Daar hebt u de waarde reeds ruim schoots voor ontvangen. Ik vraag u, cm het mij terug te geven en we zul len ieder onze eigen weg gaan, of we nooit van elkaar gehoord hadden." Norroy zat een zilveren sigaretten koker in z\jn handen rond te draaien en bekeek haar met dezelfde bereke nende harde blikken. „U kent de prijs, die ik er op gesteld heb," antwoordde hij botweg. En plotseling barstte Fontaine's woe de los. „U bent niet in de positie, om er een prijs op te stellen. U geeft het mij terug, zoals we afgesproken hadden, of Zij zweeg. Hij trok even de wenkbrauwen op. „Ja, Miss Carsden?" zei hij zacht op uitnodigende toon. „Of?" Zij had bijna te veel gezegd en dat wist zij. Maar zij wenste zich niet lan ger te laten opjagen. Toen zij zelde, dat zij er mee ophield, meende zij dat ook. „Of?" drong hij met een angstwek kende nadruk aan. „Of u moet de gevolgen dragen," zei zij kortaf. „Oh," zei Norroy. Hij stak een siga ret in zijn mond en liep naar zijn les senaar. Hij deed een sigarenaansteker aanflitsen en keek er teen nadenkend naar door een wolk van blauwe rook. Zijn weloverlegde bewegingen schenen Fontaine dol te maken. „Als u het Allardyce-snoer het land ingebracht heeft, volgens het plan," zei hij, „zal 'het medaillon u overhandigd worden." En zoals zij maanden te voren reeds gedaan had, op die rampzalige avond in die speelclub, kneep zij haar handen samen, cm zichzelf meester te blijven. Toen sprong zij op. „Zelfs als ik er mijzelf toe ken bren gen het te doen," zei zij kortaf, „zou ik u nog in geen millioen jaren gelo ven! Ik zal u tot morgenochtend 12 uur de tijd geven, om'mij dat ding terug te geven." (Wordt vervolgd) Een weekmenu voor Maart Het Voorlichtingsbureau van de Voe dingsraad meldt: Overleg ls het halve werk; door voor een hele week tegelijk op te maken, wat wij zullen eten, kunnen wij ons tijd en moeite besparen en tegelijkertijd 'de gewenste afwisseling goed ln het oog houden. Daar is in de eerste plaats de kwestie van het vleesrantsoen: we kunnen er langer mee toe, door gehakt te nemen (en die portie tweemaal zo groot te maken met geweekt brood) en de rest van onze bonnen te besteden aan rol pens (160 gram op 1 bon), die vooral bij rode kool zo goed smaakt. Op de andere dagen kunnen we het vlees ver vangen door Vis, (bijv. wijting, spiering, haring), een ei, erwten of bonen, een kaasgerecht, of een melkgerecht voor toe; al deze voedingsmiddelen immers bevatten dezelfde stof (nl. eiwit), waar door vlees zo belangrijk is. In 3/5 liter melk, karnemelk of yoghurt komt on geveer evenveel eiwit voor als in één ons vlees of vis. Wat de groente betreft: we kunnen de winterkost weer geregeld afwisselen met frisse voorjaarsgroenten. Laten we dit zo dikwijls mogelijk doen. omdat wii juist in deze tijd van het jaar grote behoefte hebben aan het vitamine C, dat in die verse groenten rijkelijk voor komt. En er zijn maar heel kleine por ties van nodig (ongeveer 125 gram per persoon) wanneer men ze rauw (fijnge sneden) op het laatste ogenblik door stamnoot mengt of er sla van maakt. Op die manier behoeft zo'n maal niet duur te worden Een hoofdschotel, waar- bil groenten en aardappelen, in stukles gesneden, in één nan met weinig water worden eaargekookt waarna er een klontie boter of vet door wordt geroerd kan een smakelijke variatie vormen op de stamppotten. Hier volgt en weekmenu, waarin met het een en ander is rekening gehou den: ZONDAG: spinaziesoep witlof, gp- hakt, aardappelen griesmeelpud ding met vruchtensaus; MAANDAG: worteltjes, rest gehakt, aardappelen vruchtengruel DINSDAG: stamppot rauwe raapstelen, ei havermoutpap; WOENSDAG: spruitjes, aardappelen, jus karnemelkvla DONDERDAG: rode kool, rolpens, aard appelen; VRIJDAG: veldsla, gebakken schol, bo tersaus, aardappelen macaroni met bruine suiker; ZATERDAG: stoofschotel van koolraap, erwten, uien en aardappelen (custardvla). KARNEMELKVLA: (doet denken aan yoghurtvla, doch is veel goedkoper). Recept voor 4 personen. 1 liter karnemelk, 50 'gr. (5 afgestre ken eetlepels) maizena of oustardpoe- der, suiker naar smaak. Het custardpoeder of de maïzena aan mengen met wat koude karnemelk. Dan de rest van de karnemelk er aan toe voegen en het geheel onder voortdurend roeren aan de kook brengen en even laten doorkoken "(deze vla brandt licht aan!) Tot slot suiker er door roeren cn de vla koud laten worden. VOOR ZONDAG 13 MAART. Hilversum I (301 M.) NCRV 8.00: nieuws; 8 15: muziek van Bach; 8.30: morgenwijding door ds J. L. de Wolf; KRO 9.30: nieuws; 9.45: gedeelten uit Mldzomer- nachtsdroom van Mendelssohn; 9.55: In leiding; 10.00: Hoogmis Abdij Berne te Heeswijk; 11.30: composities van Haydn; 11.40: planoconcerten van Mozart; 12.15: apologfe; 12.35: gram,muziek; 12.40: orkest zonder naam; 12.55: zonnewijzer; 13.00: nieuws; 13.15: Alma Muslca; 13.50: Buffa lo Bill; 14.05: reportage voetbalwedstrijd NederlandBelgië door Leo Pagano; NCRV 17.00: studlodlenst; 18.30: Ned. strijdkrach ten; 19.00: orgelmuziek van Bach; 19.15: kent gi) uw bijbel'; 19130nieuws; KRO 19.45: Masqueraders; 19.50: boekbespre king; 20.05: de gewone man; 20.12: uit en thuis; 22.37: actualiteiten; 22.45: avond gebed en liturgische kalender; 23.00: nieuws; 23.1524.00: avondconcert. Hilversum II (415 M.) VARA 8.00: nieuws; 8.15: strijdlied; 8.18: Slavische rhapsodic van Dvorak; 8.30: voor de tuin; 8.40; gram.muzlek; 9.12: sport; 9.15: ver- zoekpiogramma;. 9.45; geestelijk leven; VPRO 10.00-: Zondagshalfuur; 10.30: dienst Rem. kerk Den' Haag, voorg.ds J. v. d. Guchte; 11.45: tussen kerk' en wereld; AVRO 12.00: vergeelde partituren; 12.30: Zondagscfub; 12.40: piano1 en orgel; 13.00: nieuws; 13.15 mededelingen; 13.20: orkest Bandl Balogh; 13.50: even afrekenen; 14.00: muziek van Busoni; 14.05. boekbe spreking; 14.30; concert met toelichting; 15.45; Illmpraatje; 16,00: Skymasters; 16.30: wekelijkse sportrevue; VPRO 17.00: gesprekken met .luisteraars; 17.20: een mooi kerklied; VARA 17.30-: Ome Keesje; 17.50: sport; 18,00: nieuws; 18.15: cabaret Camera Obscura 19.00: Radiolympus; 19.30: Godwin en Sllberman; AVRO 20.00: nieuws: 20.05: actualiteiten; 20.15: koor- vereniging Pro Muslca; 20,45: hoorspel Beau Geste; 21.20: Music Maestro Please; 21.50: zangdeclamatie; 22.05: aardige nieu we platen: 22.30: zang en plano; 23.00: nieuws; 23.1524.00: operaconcert. VOOR MAANDAG 14 MAART. Hilversum I (301 M.) NCRV 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: reveille; 7.45: woord voor de dag; 8.00: nieuws; 8.15: Te Deum Laudamus; 8.45: kwintet van Shostakovltch; 9.15: zieken bezoek; 9.30: symphonlsch morgenconcert; 10.30: morgendienst o.l.v. ds J. Llssenberg; 11.00: Lily Pons, sopraan; 11.20: voor dracht; 11.40: Paul Kurpershoek, plano; 12.10: opgewekte klanken; 12.30: wecr- praatje; 12.33: NCRV-koor; 13.00: nieuws; 13.15: Metropole orkest; 14.00: schoolradio; 14.35: Zurlchse zangvereniging; 15.10: Lon don Radio Orchestra; 16.25: historische cyclus, vlooi en piano; 16.00: bijbellezing; 16.45: symphonle van Barber; 17.00: voor de kleuters; 17.15: populaire orgelbespe ling: 17.45; flitsen uit Indonesië; 18.00: NCRV-kwartet; 18.15: sport; 18.30: Ned. strijdkrachten: 19 Q0: nieuws; 19.15: boek bespreking; 19^30: actueel géluld; 19.45: Brouwgeest ln eigen land; 20.00: nieuws; 20,05: proloog; 20.15: Busch Strijkorkest; 20.45: luisterspel; „Jona"; 21,30: Radio Phllh. Orkest; 22.15: verzoekprogramma; 22,45: avondoverdenking; 23.00: nieuws; 23.15: Mandolinata; 23.4524.00: gram. muzlek. Hilversum II (415 M.) AVRO 7.00: nieuws; 7.15: gram.muzlek; 8.00: nieuws; 8,15: gram.muzlek; 8.55: voor de vrouw; 9.00; muziek van Bizet; 9.30: waterstan den; 9.35: King Cole Trio: 10.00: morgen wijding door prof. dr A. A, van Ruler; 10.15: arbeidsvitaminen; 10.50: Richard Tauber, tenor; 11.00: op de uitkijk; 11.15: orgelconcert uit Utrecht; 12.00: Trio Jan Hofmeester; 12.30: weerpraatje; 12.33: ln 't spionnetje; 12.38: Rumba Band: 13.00: nieuws; 13.15; mededelingen: 13.20: Pro menade Orkest; 14.00: wat er omgaat ln de wereld; 14.20: gram.muzlek: 15.00: bon- bonnlëre; 16.00: sollstenconcert: 16.45: musicalender; 17,30: voor de padvinderij; 17.45: licht pianospel; 18.00- nieuws; 18.15: •St.rtnes for dancing: 18.30: filmkrant; 19.00: Johan Patist. nlano: 19.30: Inleiding tot muziekbegrip; 19.45: Irra Petlna. so praan; 20.00: nieuws: 20 05: radloscoop; ■39 ss: gram.muziek: 22 40: volksliedoren; 23.00: nieuws; 23.1524.00: Swing Corner.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 9