Geen sprake van Sukarno's en Halta's terugkeer naar Djokja Minister Drees opent Haagse Beneluxconfereniie Dean Acheson over Atlantisch pad Nederland deed reeds vérgaande concessie's DE NIEUWE BONNEN 'EER BERICHT Tl Deze week officiële verklaring over „kleine grenscorrecties" Opgewonden s'emming in belrokken gebieden Unie in haar beslissende fase 58ste Jaargang DONDERDAG 10 MAART 1949 No. 26638 LEIDSCH Directeur: J W Henny Hoofdredactie: B W Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4.15 per kwartaal; 32cehts per week Telefoon Dlr en Adm.: 25041: Red 21507 Witte Singel 1, Lelden Giro no.: 57055 .ie yal A Italië wordt uitgenodigd Op zijn wekelijkse persconferentie heeft Dean Acheson, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, meegedeeld, dat hy aan de vertegen woordigers van de landen, die over het Noordatlantisch verdrag onder bandelen, heeft voorgesteld Washing- Ion voor de ondertekening te kiezen. De bedoeling was deze in de eerste week van April te doen plaats hebben. Acheson sprak de hoop uit, de tekst in het verdrag in de naaste toekomst tèend te kunnen maken. Acheson gaf •jg eens een overzicht van de begin gen en doelstellingen van het ver ing- Acheson noemde de redevoering van jldent Truman in Maart 1947, waar de „Truman-leer" uiteengezet werd hulp aan Griekenland en Turkije iéloofd werd, nog het beste uitgangs- iint, wanneer men de gebeurtenissen jfl overzien, die tot het Noordatlantisch tt-drag hebben geleid. Het is belang- rfi. dat de landen, die belang hebben j] vrede, sterk blijven en dat de mili- alre uitgaven niet een onevenredig pole post op de nationale begroting bemerr President Truman heeft het Ki en ander in evenwicht gehouden, üdus Acheson. Dc Amerikaanse regering denkt er op dit ogenblik niet aan een confe rentie bijeen te roepen van de minis ters van Buitenlandse Zaken met deelneming van de Sovjet-Unie, om te beraadslagen over het Duitse vre desverdrag, aldus Acheson, die het bovendien onmogelijk achtte, een nauwkeurige bepaling te geven van de taak, die West-Duitsland eventu eel zou te vervullen hebben in het kader van het Atlantisch Pact. Voorts weigerde hij commentaar te p;en op de benoemLng van Wysjinsky zi minister van Buitenlandse Zaken is opvolger van Molotof. De Italiaanse regering heeft een for- rele nota uit Washington ontvangen, urin het- besluit wordt medegedeeld Atlantische Pact tot Italië uit te kken. De Deense minister van Buitenlandse üken. Gustav Rasmussen, is per vlleg- 'l naar New York vertrokken voor Kravchenko's verdediger aan het woord In het proces van Victor Kravohenko sen het communistische blad „Les stres fmnc-aises", dat reeds ruim zes irèen duurt, werd gisteren het woord EToerd door Kravchenko's advocaat Izard. Volgens deze staat de tijd, die Johnson, „de rode deken van Can- sbury", de Britse parlementsleden Zil- scus en Pritt en andere getuigen voor blad ln de Sovjet-unie hebben door is pbracht, gelijk met „niet meer dan een L, sir dagen in het leven van Krav- itnko". Volgens Izard moet de Sovjetregering neten hebben, dat haar nota aan de a— rinse regering, waarin om de uitleve- a? van drie van Kravchenko's getui- i als oorlogsmisdadigers verzocht :it van te voren tot mislukking ge- fcmd" was. De advocaat noemde de aanwezigheid u de geüniformeerde generaal van het ■jetleger Roedenko en zijn adjudant voorbeeld van officiële Sovjetrus- bemoeiing in deze zaak. Volgens i'd toonden de Sovjetrussische getui- a bijzonder veel tegenzin om vragen 'y de toestanden in hun geboorteland beantwoorden. Zij hadden alleen over archenko persoonlijk getuigd. Het tol rcht tracht weliswaar geen oordeel :te spreken over het Sovjetregiem als Kei, maar niettemin vermeldt het van Kravchenko feiten, die licht ïpen op de aard van dat regiem en 5 is voor het proces van het eerste üng, dat deze feiten worden beves- ii of getoetst, aldus Izard. frer het feit, dat Kravchenko zich teruggetrokken uit de Russische toopcommissde te Washington tijdens oorlog, zei mr Izard: „Kravchenko «1 het recht te denken, dat zijn getui- 6 voor de wereld van waarde was. Jwist, dat de oorlog gewonnen was en ftie ,dat de vrede zou worden ver- Ra". INGRES VAN OORLOGSGETROF FENEN TE DEN BOSCH. kar aanleiding van het verschijnen de Memorie van Antwoord op het ■«ontwerp op de materiële oorlogs te waarin volgens het oordeel van ftderatie van Stichtingen voor Oor- fcetroffenen, zeer weinig verbeterin- :.in het wetsontwerp zijn aangekon- i ondanks de talrijke en grote be- L'en. welke in het voorlopig verslag L' voren waren gebracht, zal de Fe- r'!'-e op Zaterdag 2 April in 's Her- vioosch een nationaal congres be- van alle oorlogsgetroffenen. Op tongres zal de Federatie het stand- bepalen, dat de oorlogsgetroffenen ■s innemen ten aanzien van de voor teer teleurstellende ontwikkeling •ie aangelegenheden dit wetsontwerp i'Jfende het voeren van besprekingen met Ame rikaanse afgevaardigden over het At lantisch Pact. De minister zeide te hopen over on geveer tien dagen terug te keren. Hij had een lijst bij zich van wapens, wel ke Denemarken voor de defensie nodig heeft. Naar men meent, betreft het hier een hoeveelheid wapens ter waarde van een half milliard gulden. Men verwacht, dat de Amerikaanse bases op Groen land en de vraag of Amerika in staat is wapens aan Denemarken te leveren, voorname punten bij de besprekingen zullen vormen. Kort na de terugkeer van de minis ter zal in het Deense parlement een debat over de buitenlandse betrekkin gen worden gehouden. Rasmussen zal dan verslag uitbrengen van zijn be sprekingen te Washington. NATIONALE RESERVE De gelegenheid voor aanmelding bij de Nationale Reserve is ge opend. Aanmelding ten Stadhuize, Ka mer 3. Dienstplichtigen van de lichtin gen 19411944 zijn, voor zover en voor zolang zij een vrijwillige ver bintenis bij de Nationale Reserve hebben gesloten, vrijgesteld van oproeping voor beperkte dienst plicht. Ook ouderen kunnen zich mel den. Inlichtingen aan bovengenoemd bureau. Het ligt in de bedoeling op 2 Mei a.s. met de oefeningen te beginnen. Dr Van Roy en verklaart Dr J. H. van Royen heeft te New York tegenover de diplomatieke cor respondent van Aneta verklaard, dat het bericht van gisteren in „Trouw" ais zou de Nederlandse delegatie in de a.s. zitting van de Veiligheidsraad mededelen, dat de regering bereid is de Republikeinse leiders naar Djokja te laten terugkeren, geheel in tegenspraak is met de positie van de Ne- derlandse regering. De Nederlandse vertegenwoordiger in de Veiligheidsraad verzekerde Ane- ta's correspondent, dat hij in de verklaring, welke hU vandaag in de zitting van de Veiligheidsraad hoopt af tc leggen, integendeel zal doen uitkomen, dat Nederland reeds vérgaande concessies heeft gedaan door de Republikeinse leiders vrijheid van beweging door geheel Indonesië met uilzondering van Djokjakarta te geven en door hen uit te nodigen in hun kwaliteit van Republikeinse functionnarissen aan de Ronde-Tafel conferentie in Den Haag deel te nemen en dat geen verdere conces sies van Nederland kunnen worden verlangd. In andere kringen van de Veilig heidsraad vernam Aneta's correspon dent nog, dat verschillende delegaties natuurlijk vooral van de Westerse lan den hopen, dat de Republikeinse lei ders alsnog kunnen worden bewogen, de Nederlandse uitnodiging aan te ne men. Zolang het begin van de Ronde- Tafelconferentie op a-s. Zaterdag was bepaald, werd in die kringen zelfs over- j strijd" in de Raad voorbereidt, wogen de raadszitting opnieuw te deen uitstellen om niet door een voortijdig openbaar debat de eventuele kansen van een Republikeinse aanvaarding te bederven. Zelfs gisterochtend was er te Lake Success nog sprake van een nieuw uitstel, doch het bericht van de verdaging van de Ronde-Tafelconfe- WEINIG VERANDERING. Bilt verwacht tot morgenavond: Ltor het Noorden van 't land: over- wolkenvelden. Droog weer. - matige Oostelijke wind, Van- lichte vorst, morgenmiddag tem- ■•Uür enkele graden boven het punt. 'tor het Zuiden van het land: veel maar overwegend droog weer enkele plaatsen ochtendnevel of Meest zwakke wind. Weinig ver- 'hng van temperatuur. 11 MAART °P: 7 05 uur; onder: 18.36 uur. g op: 13.42 uur; onder: 6.08 uur Margaret Newlove ziet er uit. of ze de schrik van haar leven krijgt, nu zij het blad met glazen zo maar uit haar han den laat vallen. Ze heeft evenwel hele maal geen reden om zich so druk te maken, want alles is van plastic en vol komen onbreekbaar. Een Engelse firma brengt dit product op de markt. De gla zen zijn kristalhelder en bestand tegen kokend water. (EK.) frater te Katwijk te 0.11 en 24.33 u. nummer bestaat uit zes pagina's. Sovjet-gezant bij Acheson INZAKE ARRESTATIE GOEBITSJEF. De Sovjet-Russische ambassadeur te Washington, Panjoesjkin, is op zijn verzoek door Dean Acheson, de Ame rikaanse minister van buitenlandse za ken. ontvangen. Het onderhoud betrof de Russische onderdaan Goebitsjef, werkzaam bij het secretariaat van de V.N., die onlangs door de Amerik. veiligheidspolitie op beschuldiging van spionnage is aange houden. Na afloop van het onderhoud ver klaarde de ambassadeur tegenover de pers. dat hij er bij Acheson op had aangedrongen Goebitsjef onmiddellijk vrij te laten. „Door zijn arrestatie, zo zeide hij, is de diplomatieke onschend baarheid van Goebitsjef, die met een diplomatiek paspoort in de Verenigde Staten is gekomen, geschonden". Hij voegde er aan toe, dat Acheson hem had medegedeeld, dat de Ameri kaanse regering „binnenkort" een ant woord in verband met deze zaak zou ge ven. Kort voor dit onderhoud heeft Ache son verklaard, dat Goebitsjef niet door onschendbaarheid voor gerechtelijke vervolging gevrijwaard is. Een lid van het personeel der V.N. bezit geen alge mene diplomatieke onschendbaarheid, doch alleen onschendbaarheid in verband met handelingen, die hij verricht in zijn officiële functie, aldus Acheson. rentie voor enige weken heeft daaraan voorlopig een einae gemaakt. Uit Republikeinse bron vernam Ane ta's corresponde. t, dat Paiar voorne mens is, in de eerste zitting een uit voerige verklaring af te leggen en dat men zich aan die kant op een „felle Ronde Tafelconferentie enkele weken uitgesteld Naar het A.N.P. uit betrouwbare bron verneemt, is het thans zeker, dat de Ronde-Tafelconferentie, welke op 12 Maart te 's-Gravenhage zou aanvangen, ten minste enkele weken zal worden uitgesteld. Voor het tijdvak van 13 t/m. 26 Maart 1949 geeft elk der volgende bonnen recht op het kopen van: BONNEN VOOR VLEES 024 algemeen (reeds aangewezen, geldig t/m 12 Maart) 50 gram vlees. 041, 043 vlees 100 gram vlees. 042 vlees 300 gram vlees. ALLE BONKAARTEN 045 algemeen 250 gram boter of mar garine of vet. BONKAARTEN KA, KB 903 046 algemeen 250 gram boter of marg. of vet. 047 algemeen 200 gram kaas of 250 gr. korstloze kaas. 052 algemeen 500 gram boter of marg. of vet. BONKAARTEN KD 903 054 algemeen 125 gram boter of marg. of vet. 055 algemeen 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. TABAK- EN DIVERSENKAARTEN ENZ. QA, QC 903 67 tabak 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak. 69 tabak 1 rantsoen sigaretten of kerf tabak. BONKAARTEN ZA, ZB. ZC, ZD, ZE, MD, MF, MH 904 (byz. arbeid a.s. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen van de strook G Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 11 Maart a.s. worden ge bruikt. De niet-aangewezen bonnen 029. 030, 031, 033, 036. 037, 038 en 039 kunnen worden vernietigd. EEN BENELUX-TABAKSZEGEL. Nu de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake de unificatie van accijnzen van de Benelux-landen verschenen is, kan verwacht worden, dat het parlement het betreffende wets ontwerp nog vóór 1 April zal afdoen. Na de totstandkoming dezer wet ligt het in de bedoeling, te komen tot een Benelux-tabakszegel. Reorganiseert Molotof Sovjet-kernkabinet Onder de directe leiding van Molotof die kortelings van zijn functie als mi nister van buitenlandse zaken ontheven is, zijn veranderingen aangebracht in het Sovjetrussische kernkabinet voor de landsverdediging, aldus luiden in poli tieke kringen te Warschau ontvangen berichten. Naar men verklaart, is Molotof belast met de coördinatie op lange termijn van het industriële en militaire potentieel der Sovjet-unie en haar bondgenoten in Oost- en Centraal-Europa. Deze stappen, zo verklaart men in ge noemde kringen, weerspiegelen een toe nemende ongerustheid van de zijde der Sovjet-unie naar aanleiding van de vor deringen van het plan-Marshall en het succes bij de activiteit om tot een At lantisch pact te komen. Men meent te Warschau, dat de eerste taak van het herziene kernkabinet voor de defensie een bijeenroeping zal zijn van een conferentie, waaraan de opper bevelhebbers in de Oost-Europese lan den met hun politieke adviseurs en hun raadgevers op gebied van de inlichtin- j gen dienst deel zullen nemen. Deze con- ferentie zou binnenkort in Hongarije worden gehouden. In sommige kringen is men van oor deel, dat de volgende stap zal bestaan uit het naar Moskou roepen van afge zanten uit de landen van het Oost- Europese blok. ten einde hen te in strueren omtrent de maatregelen der Sovjet-unie voor het tegengaan van de toenemende invloed van het Westen op de Scandinavische landen en bespre kingen te houden over herziening van het verlenen van prioriteit voor de zware industrie. Naar wy vernemen is nog deze week van de zyde der Britse bezettings autoriteiten een officiële verklaring te verwachten met betrekking tot de z.g. „kleine grenscorrecties". Van Britse zijde is nog geen enkel commentaar geleverd op de maatrege len, die eind vorige week in de plaatsen aan de Nederlandse en Belgische grens getroffen zijn tot het uitbreiden der verboden zone. die langs de gehele grens loopt. Uiteraard worden dezp maatrege len die een registratie van alle inwo ners boven 14 jaar inhouden, van Duitse zijde algemeen opgevat als een voorbe reiding va.n de overdracht der gebieden aan Nederland en België. Volgens by de regering van Noord- ryn-Westfalcn binnengekomen be richten bepalen deze maatregelen zich tot het gebied ten Westen van Mon- schau, enkele zeer kleine stroken ten Westen van Aken en de uitstulping der Duitse grens ten Oosten van Sit- tard. Zowel het betrokken gebied dat aan de Belgische grens ligt als de strook die over de Nederlandse grens loopt, omvat ongeveer 600 mensen. Uit het feit, dat geen maatregelen gemeld zijn uit andere gebieden, leidt men af, dat de te verwachten correcties zich tot deze drie gebieden zullen be perken. Mochten desondanks ook andere correcties plaats hebben, dan zullen deze zo gering zijn, dat zij geen speciale voor afgaande maatregelen vereisen. Ofschoon van Britse zij-de een vol strekt stilzwijgen wordt bewaard, neemt men aan, dat de door de plaatselijke commandanten, bevolen maatregelen zijn ingegeven door de practijken van de Duitsers, die speculeren op de moge lijkheid voordelig zaken te doen met naar het grensgebied getransporteerde goederen. Zoals te verwachten was heeft de aankondiging van een spoedige beslis sing tot een opgewonden stemming ge leid. voornamelijk onder de ambtelijke klasse in het betrokken gebied. In de havens rond het-T^sselmeer zijn de voorbereidingen in volle gang voor de palingvisserij. VERKOOP VAN EEN MOZARTMANUSCRIPT. Maandag a.s. zal bij „Sothebys" te Lenden een manuscript van Mozart worden verkocht. Het handschrift is dat van het Menuet en Trio no. 3 in c majeur. Het manuscript, dat eigenhandig door Mozart werd geschreven, verdween voor ongeveer 100 jaar en werd onlangs door een Londens antiquair in een tweedehandsboekwinkel te Boedapest gevonden. De directeur van de muziek afdeling van de Oostenrijkse Nationale Bibliotheek heeft het handschrift als echt erkend. Een deskundige op het gebied van handschriften, mr G, S. Richwood, verklaarde, dat het manus cript er een was, dat Mczart op 12-J. leeftijd schreef. Het handschrift raakte zoek, nadat Mczarts zoon het aan mevrouw Basoni Kavalka'oo had gegeven. Vóór de grote stap De Benelux-ministersconfcrentie is vanmorgen te Den Haag door minis terpresident, dr W. Drees, in het ge bouw der Eerste Kamer geopend. Minister Drees sprak een rede uit, waarin hij o.a zeide, het een groot voor recht te achten de deelnemers uitnaam van de Nederlandse regering hartelijk welkom te heten Het is onze oprechte wens, dat u ook hier in Den Haag een sfeer zult aantreffen, die bevorderlijk is aan het nemen van belangrijke en ver strekkende beslissingen. Spr. wees op de grote goodwill, welke de Benelux-samenwerking ook in haar tot nog toe beperkte vorm gedurende de afgelopen jaren tot vèr over onze grenzen reeds heeft verworven. Tal van vraagstukken kunnen slechts worden opgelost, indien men ze van een internationaal en niet louter nationaal standpunt benadert. Daarbij doet zich de noodzakelijkheid van internationale verbindingen van velerlei aard en om vang gevoelen. Het ideaal is de universele samen werking in het belang van de vrede. De behoefte aan regionale pacten tot on derlinge bescherming is sterk gewor den. waarop spr. nader Inging. Het was een kloek besluit te trach ten drie landen, klein van omvang, maar in het wereldverkeer allerminst zonder belang, tot een economische eenheid samen te voegen, daardoor buren tevens te maken tot compag nons, een grotere binnenlandse markt te scheppen, pn de Benlux een veel krachtiger positie te do^n Innemen in het internationale handelsverkeer dan de drie landen, elk afzonderlijk, zn»;- dpn kunnen verwerven. E«>n eind zijn wji reeds gevorderd oo de weg, die afgelegd moet worden. België, Nederland en Luxemburg zijn internationaal tot nauwe samenwer king gekomen. Dat eenheid van invoerrechten is be reikt is van betekenis, al bespeurt de reiziger, die de grens tussen België en Nederland passeert, nog weinig van wat hij zich wellicht ook van de voorlopige stappen heeft voorgesteld. Op het gebied van een groter gelijk heid van de accijnzen mogen wij goede verwachtingen koesteren. Een werkelijk economische unie is er echter nog niet. De grote stap, het verwezenlijken van vrij onderling verkeer, moet nog worden gedaan. Onze taak in deze conferentie zal het allereerst zijn de hiermee ver band houdende moeilijkheden te on derzoeken en te doen wat mogelijk is om deze uit de weg te ruimen. Een woord van grote hulde richtte spr. tot de Belgische, Luxemburgse cn Nederlandse deskundigen, die met on vermoeide ijver cn met grote kennis van zaken het rapport hebben samen gesteld, dat op deze bijeenkomst het onderwerp van dc besprekingen zal zyn. Met het gereedkomen van dit rapport is de Benelux in haar beslis sende fase getreden Konden wy op het Chateau d'Ardcnnes volstaan met het geven van richtlijnen, thans is de tijd aangebroken voor het nemen van beslissingen, welke van grote beteke nis zullen zijn voor de volkeren, welke wy hier vertegenwoordigen. De verantwoording, welke op onze schouders rust, kan nauwelijks worden overschat. Indien de geest van samenwerking zal overslaan op allen, die in de nabije toekomst aan het totstandkomen van onze Economische Unie zullen mede werken, zal dit de verschillende vraag stukken in belangrijke mate dichter bij hun oplossing brengen. Minister Drees sprak ten slotte de hoop uit, dat men de moed en het ver trouwen zal vinden om zich bij het nemen van beslissingen allereerst door Uniebelangen te laten leiden, en dat de conferentie bevorderlijk mbge zijn aan het spoedig tot stand komen van een zo nauw mogelijke verbinding op econo misch sociaal en daarnaast ook op cultureel gebied tussen de lage landen aan de zee, die vroeger verenigd zijn geweest en die door aard en ligging als vanzelf op innige samenwerking zijn aangewezen. Onze Haagse Redacteur meldt nog over de opening: Onder het sirenengeloei van het wit gemanchette motorescorte arri veerden hedenmorgen van half tien af de deelnemers aan dc Benelux- conferentie voor het gebouw der Eer ste Kamer. President Kranenburg vergewiste zich nog eens of alles in orde was, tcrwyl de secretaris-gene raal der Benelux, de heer Jaspar de deelnemers verwelkomde. De prachtige zaal was met veelkleu rige hortensia's en veel soorten groen opgefleurd. Felle lichtbronnen brand den voor camera en film In het mid den was een grote hoefijzervormige ta fel gezet, waar aan de ronding aan de Hofvijverkant de acht Nederlandse mi nisters met premier Drees aan het hoofd hun plaatsen hadden. Te 10.10 uur traden hun Belgische en Luxemburgse confraters binnen, die plaats namen aan de lange zijden van het hoefijzer met premier Spaak in het midden. De heer Jaspar zat aan de opening van het hoefijzer, en tussen de delegaties de tolken. De wederzijdse ambassadeurs zaten mede tussen de ministers. Op de zetels onzer senatoren rijden zich de deskundigen. Na enige tijd van hartelijke begroe tingen en jachtige filmarbeid, nam premier Drees het woord tot het uit spreken van zijn hierboven vermelde be- gToetingsrede Minister-president Spaak sprak daar op een vriendelijk antwoord, waarin hy de overtuiging uitsprak, dat de moeilijkheden best zouden worden overwonnen, daar men immers met de vaste wil daartoe te zamen was. Hiermede was de openbare plechtig heid afgelopen en ging men aan de besprekingen in besloten vergadering beginnen. Een vliegende dierentuin ZES OLIFANTEN MISDROEGEN ZICH. Een vliegende dierentuin van 133 tro pische dieren werd Dinsdag op de lucht haven Idlewil bij New York aan land gezet na een vlucht van 12.000 myl van af Singapore. Zes olifanten-babies had den de reis van vier dagen blijkbaar zo prettig gevonden, dat zij weigerden op eigen kracht het vliegtuig te verlaten. De dieren, waaronder 116 apen, oen paar wilde tijgers, een 7 meter lange python, werden tijdens de reis gecha peronneerd door de 24-jarige Genevive Cuprys, die in het' Verre Oosten be kend staat als „Jungle Jenny, het meis je die ze altijd levend meebrengt.". Alle passagiers, waaronder twee lui paard-jongen, twee gibbons en twee wilde katten, hebben zich netjes ge dragen, met uitzondering van de oli fanten. De python rolde zich op en sliep de gehele reis en de andere dieren liepen rustig in hun kooi rond. doch de zes olifantjes gedroegen zich „beest achtig" De moeilijkheden begonnen al, toen zij te Bangkok moesten worden ingela den. Men had er zes uur voor nodig om ze binnen te krijgen en toen zij een maal aan boord waren, werden hun po ten geketend om ze te houden waar ze behoorden. Doch nog voor het toestel in de lucht was, waren twee der vijf tienhonderdponders weer losgebroken en moest het toestel terugtaxiën om ze steviger te laten vastbinden. Geen der olifanten had luchtziekte, doch zij maakten het de andere passagiers voort durend lastig. De twee en drie jaar oude dikhuiden werden rusteloos. Zij staken hun'slurf in de ventilatie-gaten en trokken de boel stuk en dat bete kende dat de andere reizigers niet veel frisse lucht kregen. De bemanning meld de dan ook dat „de stank op de duur haast niet meer te harden was". James Hart, een employé van de luchtvaartmaatschappij, die Jungle Jenny geholpen heeft haar protegé's in het leven te houden, vond, dat de olifanten slimme rakkers waren „De mensen zeggen, dat olifanten geen her senen hebben, doch die knapen hebben geleerd, hoe zij zich op de stopplaatsen het best tegen het uitstappen konden verzetten", zo vertelde hij. Maar dat was dan wel het enige com pliment, dat de olifanten kregen, want verscheidene uren nadat hun reisgeno ten allang on weg naar de dierentuinen en ziekenhuizen waren, waren sterke kerels er nog altijd -niet in geslaagd hen te ..lossen". Men had er op gerekend dat het ste vige eters waren, doch onderweg raak te de voor het zestal gereserveerde 9500 pond gras schoon op. (U. P.) Regeringscrisis in België vermeden Een regeringscrisis is voorlopig in België vermeden, doordat de katholieke partij haar standpunt om geen belas tinguitbreiding tce te staan ten behoe- 1 ve van de werkloosheids^tri'ding, heeft laten varen. (United Press). VERTROUWENSVOTUM VOOR CANADESE REGERING. Het Canadese Lagerhuis heeft mei 174 tegen 39 stemmr-n een motie van vertrouwen in de liberale Canadese re- i garing aangenomen.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 1