Textiel in Engeland gaaf van de bon Ontwerp-tekst Atlantisch pact is gereed Volgende iveek officiële publicatie WEERBERICHT Is communistische verklaring landverraad Volledige Kabinet zal er over beraadslagen Nederlands bedrijfsleven lieeft kansen in Amerika «ras- sysasr vë« 58ste Jaargang WOENSDAG 9 MAART 1949 LEIDSCH DAGBLAD C/ecteur: J. W. Henny grofdrcdactle: B W Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4,15 per kwartaal: 32 cents per week Telefoon Dir. en Adm.:'<se5041; Red 21507 Witte Singel 1, Lelden Giro no.: 671)55 Te Washington is besloten de ontwerptekst van het Atlantisch ver drag onmiddellijk aan de regeringen van de V.S., Engeland, Canada, Frankrijk en de Beneluxlanden voor te leggen, aldus wordt uit gezag hebbende bron te Londen vernomen. De uiteindelijke tekst zal pas vastgesteld kunnen worden, wanneer dc zeven regeringen hun goedkeuring aan het ontwerp hebben gehecht. Men verwacht, dat de commissie van ambassadeurs te Washington Vrijdag weer bijeen zal komen om de antwoorden te bestuderen. Daar Engeland de mogendheden van 4 gemenebest en Amerika de mogend- iden van het te Rio de Janeiro geslo- «averdragop de hoogte moeten stellen, in publicatie van de ontwerptekst niet het begin van de volgende week pracht worden. Voorlopig nemen de functionarissen 3 mogendheden van het Atlantisch iffdrag strikte geheimhouding in acht. ter echter verluidt, behelst het ont- een inleiding en 11 artikelen van voleende inhoud 1. Erkenning van het beginsel van een RöJzame regeling van internationale fchillen. 2. De ondertekenaars zijn verplicht ssen te werken op economisch, poli- en militair gebied. 3. en 4. Algemeen beginsel, dat de on- ifrtekenaars elkaar zullen bijstaan en Kamen zullen overleggen. 5 De ondertekenaars worden or.be- tinpeld verplicht een aanval op één to een aanval op allen te beschouwen onmiddellijk tot actie over te gaan, art of collectief, voor het handhaven het herstel van de veiligheid. 5. Nauwkeurige omschrijving van leigeep met gewapende aanval bedoeld Tcidt- De geografische grenzen, waar omen de in artikel 5 bedoelde ver- j&hting van kracht Is. 7. Verhouding tussen Atlantische unie organisatie der V.N. Erkenning van K uiteindelijk gezag van de Veilig- riJsraad voor het bewaren van de vtp.- in de wereld. 5. Het verdrag doet geen afbreuk aan •staande internationale verplichtin- ■ta die de ondertekenaars reeds op zich fbben genomen, 9. De organisatie voor het in prac- ti brengen der verdragsbepalingen. 10 en 11 De gebruikelijke eindclau- tées over mogelijke andere onderteke- sars, de duur van het verdrag en de itifkatie. De geografische omschrijving van het •bied, dat bij het verdrag betrokken als volgt luiden: Het gebied van ti der partijen in Europa of in het Swdatlantisch gebied, of hun bezet- fcgstroepen in Europa, of eilanden, liepen of vliegtuigen in het Noordat- itisch gebied. Algerië zou als deel van W Franse rijk eveneens tot dit ge- n4i behoren. De Zuidelijke grens van !t gebied, waar de bepalineen van het sfirag voor van kracht ziin. zou ge- smd worden door de Kreeftskeer- die 23 graden 27 minuten ten oorden van de equator ligt. Men neemt te Washington als vast land aan, dat het verdrag voor 20 ar zal gelden. Voorlopig zou het ver fris voor tien jaar geldig zijn. waarna deelnemende nartiien zich zullen be den over verlenging met nog tien ar. Naar verder verwacht wordt zullen vier voorgestelde nieuwe deelnemers n.l talië. Portugal. Denemarken en Jsiand Vrijdag van de voorwaarden v de hoogte worden gesteld. In Itali ans kringen echter geeft men ult- tukking aan de hoop dat Italië vóór 'f ondertekening uitgenodigd zal wor tel Men verwacht alsemeen. dat De- tenarken zich aan zal sluiten. Het Italiaanse kabinet heeft besloten. VAN KLEFFENS: «Atlantisch pact beoogt vrede'' he Nederlandse ambassadeur in de S., mr van Kleffens, heeft verklaard, het Noordatlantisch paot een mach- middel tot vestiging van de vrede h?. Hij achtte de vooruitzichten voor tot stand komen van het pact goed. pact is, zo zeide mr van Kleffens. tesen niemand gericht. Het beoogt de [tsde en schept een basis voor veilig- -di zonder welke de vriendschap tus- de landen onmogelijk kon gedijen, f' van Kleffens verklaarde ten slotte. bi Nederland een bewuste vriend- Kiap voor de V. S. bestond, geboren uit fe edelmoedigheid van Amerikaanse ^atdsaties, die zo vele voedsel- en tex- «pakketten naar Nederland hadden Knden. nVEE MILLIOEN TIJDSCHRIFTEN VOOR MILITAIREN OVERZEE. hj lectuuraotie van de Niwin heeft in f eerste twee maanden van dit jaar goede resultaten gehad. Ruim mlllioen tijdschriften en dertig waend boeken werden in 1949 door het ^iurdepot Niwin-Rode Kruis verzon- h aan de militairen overzee. OOSTELIJKE WIND. D® Bilt verwacht tot morgenavond: Matige, af en toe vrij krachtige wind Oostelijke richtingen. In het alge- meei bewolking dan vandaag, fff. overwegend droog weer. Van- :!1' meest lichte vorst en morgen- -g temperatuur enkele graden bo- lKl het vriespunt. 10 MAART 1 op: 7.07 uur; onder: 18.35 uur. *han op: 12.17 uur; onder: 5 28 uur (E.K.). toe? water te Katwijk te 11.05 en «•54 uur. nummer bestaat oit zes pagina's. dat zodra het een uitnodiging ontvangt om toe te treden tot het Atlantisch pact, de kwestie van dee.neming in het par lement ter sprake e'eoracht zal worden. De Amerikaanse senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen heeft informeel het Noordatlantische ont- werppact goedgekeurd. Connally, de voorzitter, deelde mede. dat de leden- staten het verdrag over ongeveer veer tien d&gen zouden tekenen Kabinet vergaderde over Indonesië (Van onze Haagse redacteur). Ook gisteren was er nog geen rege ringscommentaar op de ontwikkeling der dingen in Indonesië. Het Kabinet kwam 's ochtends in bui tengewone vergadering bijeen; naar ver luidt niet alleen om enige Benelux- zaken te bespreken vóór de morgen aanvangende conferentie, doch hoofd zakelijk omwille van de Indonesische kwestie. Da Kabinetszitting werd 's middags te 3 uur hervat. ZWEÊDSE PREMIER OVER SCANDINAVISCHE TOLUNIE. De Zweedse premier, Tage Erlander, heeft na zijn terugkeer van de bijeen komst met de Deense en Noorse pre miers te Kopenhagen verklaard, dat „de besprekingen over een Scandinavische douane-unie worden voortgezet. Het be treft echter een aangelegenheid met vérstrekkende consequenties, die zorg vuldig overwogen moeten worden aleer wij kunnen zeggen, dat de unie prac- tisch mogelijk is". D-day! - Een beeld, dat herinneringen wakker roept aan de corloz in de Stille. Oceaan, de eerste aanvalsgolven mariniers komen aan land op de kust van Vieques Eiland bij Porto Rico. Deze landing is een onderdeel van de grote ma noeuvres. welke de Amerikranse marine ln de Caribische Zee houdt. Landings vaartuigen hebben de soldaten aan wal gezet terwijl hun aanval meteen wordt ondersteund door tanks (voorgrond). De vonnissen te Sofia ALLE VEROORDEELDEN „DANKBAAR". In het predikantenproces te Sofia werd ook nog confiscatie van ets eigen dommen van de vier hoofdbeschuldig- den bevolen. Vier andere dominees werden ieder tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld plus een boete van 250.000 leva. Zij werden voor de tijd van 20 jaar uit alle burger- en politieke rechten ontzet. Drie kregen 10 jaar gevangenisstraf en werden voor de tijd van 15 jaar uit de politieke rechten ontzet. Bovendien kregen zij elk 150.000 leva boete. Een werd veroordeeld tot 6 jaar ge vangenisstraf plus 8 maanden, een boete van 10 000 leva en verlies van politieke rechten voor 8 jaar; zijn broer tot 5 jaar gevangenisstraf. 2 predikanten werden elk tot 1 jaar gevangenisstraf en tot boeten van resp, 10.000 en 5 000 leva veroordeeld. Daar het hof rekening houdt met de tijd, die deze beiden reeds in de gevangenis heb ben doorgebracht, zuilen zij onmiddel lijk worden vrijgelaten. Ziapkof werd bovendien schuldig be vonden aan net overbrengen van staats ENGELAND WERKT AAN NIEUW ONDE1.ZEEWAPEN. De financiële secretaris van de Brit se admiraliteit, Dugdale, heeft mede gedeeld, dat vorderingen worden ge maakt met een nieuw onderzeewapen. Er zou eveneens een radiologisch on derzoek worden ingesteld naar het pe- netratievermegen van gamma-stralen bij schepen in geval van een aanval met een atoombom. Een verklaring van de minister voor de marine, Sullivan, dat in een toe komstige oorlog evenveel zeeslagen on der als boven het oppervlak uitgestre den zouden worden, noemde Dugdale „geen droom". Moderne onderzeeboten zouden tot vijf weken onder water i kunnen blijven en een snelheid van 20 knopen kunnen bereiken. Engeland werkte met zichtbare resultaten aan deze vraagstukken, doch er was geen reden aan te nemen, dat andere lan den zulks niet met evenveel succes de den Er werden verder proeven geno men 'met onderzeeërs, welke veel die per dan gewoonlijk doken. De atoom bom vormde een groot gevaar, doch het was gebleken, dat het gevaar veimin (Van onze Haagse correspondent). HET departement yan Justitie had nog geen kennis genomen van de verklaring der C.P.N. in de geest van Thorez en Togliatti, toep WÜ ter zake informeerden. Eer die Verklaring Is bestudeerd, kan men geen conclusie nemen ten aanzien van haar al of niet strijdigheid met de wet. N AAR Wij nader vernemen, zou de kwestie der communistische ver klaring zeker een zaak zijn. die het hele Kabinet zal willen behandelen. Voorshands echter verdringt he* In donesische probleem alle overige aange legenheden. zodat men een behandeling van de C.P.N -verklaring zeker niet vóór de gebruikelijke Kabinetsvergadering van Maandag 14 Maart as. verwacht. INTUSSEN verzekert men ons van des kundige zijde, dat die verklaring in ieder geval moet worden beschouwd als een „aankondiging van landverraad" ALLEEN do wettelyk daartoe aan gewezen organen sluiten bondge nootschappen en verklaren oorlog namens Nederland: dit kan geen poli tieke partij doen. En geen partij kan zichzelve eigenmachtig bondgenoot ma ken en zich zelve voor dc toekomst tot gewapende hulp aan een vreemde mo gendheid verplichten. Gezien het bestaande Verdrag van Brussel, waaraan Nederland deelgenoot is, bestaat er ook geen twijfel aan het feitelijk indruisen tegen het landsbe lang van de communistische verklaring. NAAR wij van vroegere illegale zijde vernemen, wil men bij de regering aandringen op het verwijderen van alle communistische elementen uit de Bijz. Rechtspleging, daar de communis ten door hun jongste verklaring zich in dezelfde positie of erger, hebben ge plaatst als destijds de N.S.B.'ers. Engelse marine-begroting aanvaard BOUWEN SOVJETS EEN GROTE DUIKBOOT-VLOOT? Brendan Bracken, voormalige eerste lord van de admiraliteit, zeide in het Britse Lagerhuis, by de behandeling der marine-begroting, dat de Sovjet-Ünie de grootste duikbootvloot in de geschie denis aan het bouwen was „met de dui- deiyke bedoeling de wereld te verove ren". Met de leid.ng van het program wa ren Duitse geleerden belast, terwyl de bemanningen werden opgeleid dooi er varen Duitse duikbootcommandanlen. De minister van defensie, Alexander, zeide dat Bracken „gevaar liep onnodi ge verontrusting teweeg te brengen". Engeland was, zo zeide hy, zeker veel beter voorbereid dan in 1940 Op de vraag van Bracken of de regering ont kende, dat de Sovjet-Unie meer dan 200 duikboten had, antwoordde Walter Ed wards, civiel lord van de admiraliteit, niet te weten of het cyfer 100 of 200 minder moest zyn. omdat hy niet ach ter het üzeren gordyn was geweest en niet alles geloofde wat hy ln de kran ten las. Dc begroting voor 1949—'50 werd ten slotte aangenomen. Deze bedraagt 189.000.000 pond sterling, de aanvullen de begroting voor het lopende jaar LX '0.000 pond sterling. Eerst morgenmiddag Indonesische kwestie in Veiligheidsraad De Veiligheidsraad heeft besloten de bespreking der Indonesische kwestie tot morgenmiddag uit tc stellen. A.F.P. meldt, dat de bespreking is uitgesteld cp verzoek van de Franse delegatie, teneinde de nieuwe Franse permanente afgevaardigde in de Vei ligheidsraad, Jean Chauvel. die Maan dag te New York is aangekomen, in de gelegenheid te stellen met zyn collega's in de Raad contact op te nemen. DE BRITSE KONING WORDT GEOPEREERD. Ter bevordering van de bloedcircula tie in hot rechterbeen zal de Britse ko ning dezer dagen een kleine operatie ondergaan, zo wordt van het Bucking- ham-paleis meegedeeld. De gezondheids toestand van de koning was vérder uit stekend en er was geen reden tot onge rustheid. Een kwart millioen dollar nodig voor reclame (Speciale berichtgeving). Mr H. Zwarensteyn. secretaris van de Ned. Kamer van Koophandel voor Amerika, heeft een zakenreis van on geveer vier maanden door de Ver. Staten gemaakt. Er liggen zo ver telde hjj ons voor Nederland grote kansen in Amerika, maar wy zul len bljjk moeten geven van een grotere ernst met de export naar dat land dan tot nu toe het geval is ge weest. Sedert twee jaar is het voor stel van genoemde K. v. K. om aan exporteurs naar Amerika 10 vrije dollars toe te kennen, nog steeds in consideratie. Men zal echter tot een beslissing moeten komen, hetzij in dc ene, hetzij in de andere richting. Uiteraard vormen de vaak prohibi tieve- invoertarieven een grote belem mering voor een intensiever handels- toen hij als adviseur van de Bulgaarse delegatie de vredesconferentie te Parys bywoonde. Buiten de hem reeds opge legde levenslange gevangenisstraf en 1 millioen leva boete werd hem hiervoor formeel nog eens 15 jaar gevangenis straf en een aparte boete van V2 mil lioen leva opgelegd. De predikanten toonden weinig emotie tydens het voorlezen van de vonnissen en allen betoonden zich dankbaar. Naar verluidt, zal er geen hoger be roep worden ingesteld, aangezien open baar ministerie en beschuldigden zich bij voorbaat, met de vonnissen eens heb ben verklaard. De president van het hof en de an dere rechters verlieten reeds de helder verlichte rechtszaal, toen Ziapkof naar voren stormde en riep, dat hy een ver klaring wilde afleggen. Hij sprak op be wogen wyze zyn dank uit tegenover het hof voor „de betoonde genade, die my de mogeiykheid heeft gegeven myn le ven te herbouwen". Hoe men het allemaal klaar speelt ENGELAND OVERLEGT MET LANDEN VAN GEMENEBEST. Vier Britse ministers en andere amb tenaren voor de betrekkingen met het gemenebest zullen naar de verschillen de dominions gaan voor dringend over leg over kernproblemen, mogelijk ook betreffende de defensie en de expansie van het communisme in Zuidoost-Azië. Volgens een officiële verklaring gaat lord Listowel, minister van staat voor de koloniën, naar Australië en Nieuw- Zeeland, Patrick Gordon Walker, on dersecretaris voor de betrekkingen met het gemenebest naar India, Pakistan en Ceylon, sir Percival Liesching, per manent ondersecretaris voor de betrek kingen met het gemenebest naar Zuid- Afrika en sir Norman Brook, secretaris van het kabinet, naar Canada. Volgende maand volgt waarsohyniyk te Londen een dominion-conferentie. lagen. Ook het Nederlandse Postmuseum heeft met huisvestingsmoeilykheden te kam pen sehad. Gedurende 8 jaar lang kon men de uitgebreide collecties niet ex poseren. waarby eerlijkheidshalve dient opgemerkt, dat het in de bezettings- iaren ook niet verstandig was al te veel de aandacht te vestigen op dergeiyke kostbare bezittingen. Vandaag is het museum, dat is gevestigd in de Zee straat 82 in Den Haag. wederom opengesteld. Met een vergrootglas bekijkt een philatelist een zeldzaam exemplaar. Maar nog peperduur (Van onze Londense correspondent). Langzamerhand komt er ook in En geland licht in de duisternis. Het is dan eindeiyk zo ver dat textielgoederen ge heel van de bon worden bevryd. Enige weken geleden was het alleen nog maar wol en flanel. Thans volgt de rest, De regering heeft dit reeds iri principe be sloten, maar het tydstip van opheffing der distributie moet nog worden vast gesteld. Waarschynlijk zal dit zyn voor midden April en in elk geval niet later dan in Juni. Dit is, hoe dan ook, een nieuwe stap op weg naar het econo misch herstel, dat veel zichtbaarder zou zyn indien Engeland niet gedwongen was zo'n groot gedeelte van zyn pro ductie te exporteren. De katoenin dustrie is nog altyd een zorgenkind wegens het gebrek aan arbeidskrachten. Boze tongen beweren, dat, naarmate de verkiezingen naderen die voor de gemeenteraden vinden in het voorjaar plaats de regering toeschietelyker wordt en haar ijzeren greep op het be- dryfsleven vermindert. Dit moge soms zo lyken, maar aannemelyker is het dat de toestand inderdaad zodanig is verbeterd dat de distributie overboord kan worden gegooid. Geen regering handhaaft die voor haar plezier of om politieke doeleinden na te jagen. Overi gens wordt de betekenis van de vry- making van textiel verkleind, doordat de meeste artikelen peperduur blijven. De proefneming met wollen stoffen heeft dat bewezen. De verwachte toe loop op de winkels bleef uit. Veel risico is er dus niet verbonden aan de ver- dwyning van de rode textielboekjes, waaruit de winkeliers de bonnetjes moesten knippen om te voorkomen dat er handel werd gedreven in losse pun ten. Of toeristen nu ook voortaan de gebruikelyke speciale vergunning zul len krygen om bepaalde textielsoorten zonder hoge omzetbelasting te kopen, is op dit ogenblik nog niet bekend. De regering is echter wel van plan bui tensporige prysopdryving tegen te gaan. Wat voor textiel geldt, gaat niet op voor de levensmiddelenvoorziening. In de ogen van Amerika is Engeland een heldhaftig volk omdat het van spruities leeft. Inderdaad, we kunnen ze niet meer zien, maar er staat iedere dag toch nog wel iets anders in de keuken, '•'.oeeland denkt er echter niet over om het voorbeeld van België en Frankrijk te volgen en de voedseldistributie op te heffen ten koste van de erote massa. Een verlichting is het. dat eieren en melk nu tydelijk van de bon zullen wor den genomen We krygen dus even een blik in het land van belofte Verder wordt ons culinair tekort ge compenseerd door grote hoeveelheden gedroogde pruimen en rozynen. alsook bevroren eieren, de laatste bestemd voor de bakkers. Banketbakkerswinkels, zo als op het continent, bestaan hier prac- tisch niet, zodat we er wel niet zoveel van zullen merken. Nederlands bildrage Engelands eetlust te stillen, bijkt niet alleen uit de handelscommuniqué's. maar wordt achter elke etalage en op elke straathoek practisch gerlpmon- streerd. Het wemelt hier van aPerlei bekende Hollandse artikelen. Ik hoop dat u ze ook kunt krygen.... Frankrijk en Vietnam DE LIJNEN DER GESLOTEN OVEREENKOMST. Hier volgen de grote lynen van' de overeenkomst, die ondertekend is door de president van de Franse Unie, Vin cent Auriol en ex-keizer Bao Dai. Vietnam is ln het kader van de Fran se Unie onafhankeiyk en op admini stratief gebied volstrekt autonoom. Op diplomatiek gebied kan Vietnam bui tenlandse diplomatieke vertegenwoordi gers, geaccrediteerd bij het Vietnamese staatshoofd en de president van de Franse Unie toelaten. Vietnam kan di plomatieke vertegenwoordigers in som mige landen en eventueel bij het Vati- caan accrediteren, mits de president van de Franse Unie zulks goedkeurt. Vietnam zal een nationaal leger heb ben met Franse instructeurs en specia listen en in vredestyd een gemengde staf, die de samenwerking zal waar borgen. In oorlogstijd zal de gemeen- schappeiyke staf onder 't bevel staan van een Fransman. Het leger-materieel zal in Frankrijk worden aangekocht. Viet nam zal aan Frankryk strategische ba ses afstaan en zal de nodige technici in Frankrijk aanwerven. Op economisch gebied zal de piaster tot de „franc"-zone behoren en de Fransen zullen geen andere belastingen betalen, dan die, welke in Vietnam worden opgelegd. De Vietnamese rechts pleging zal gelden voor de Vietnamezen en de buitenlanders, met wie Frankryk geen justitiële overeenkomsten heeft. Op de Franse burgers zyn de Franse wetten toepasselijk. Andere buitenlan ders vallen onder toepassing van een gemengde jurisdictie. Het Frans onder- wys ls volledig vry in openbare en par- verkeer. Men krijgt weieens het gevoel dat de Amerikaanse regering met de linkerhand de buitenlandse exporteurs uitnodigt om naar Amerika te exporte ren, doch met de rechterhand gereed staat om de geïmporteerde goederen door middel van een hcog invoertarief uit Amerika te weren. Hiertegenover staat echter dat andere landen wel kans zien om deze barrières te overwin nen. Los van deze kwestie van de in voertarieven stelt het verwerven van een afzet op de Amerikaanse markt blyk- baar andere eisen als het vinden van afzetgebieden op andere markten, Dc Amerikaanse consument wenst perfecte afwerking, een goede ver pakking en aantrekkelijk uiterlijk van het te kopen artikel. Uiteraard spelen kwaliteit cn prys een rol, doch andere factoren zyn belangrijker. Bovendien moet de levertijd prompt in acht wor den genomen. De producten, die Nederland tot nu toe aanbiedt (de enkele goede uitzon deringen daargelaten) komen, wat prijs betreft, in aanmerking voor de luxe zaken, doch wat afwerking, ver pakking cn presentatie betreft, nau welijks voor de kclderverkoop van de populaire cenheidsmagazynen. Daarnaast Is de reclame een onder werp. waar wy byzondere aandacht aan zullen moeten besteden. Het Nederland se bfdryfsleven zal een fonds byeen moeren brengen van 250.000 dollar om daarmee collectieve reclame voor het Nederlandse product in Amerika te kunnen voeren. Op die wijze kweken wy goodwill en maken wy ons pro duct bij het publiek vertrouwd. Behalve New York zyn er belangryke centra, die niet vergeten mogen wor den: Chicago, San Francisco, Los An gelos, Dallas en St. Louis. Ten slotte zullen wy ook onze pro ducten veel meer moeten aanpassen aan de Amerikaanse smaak en de Ameri kaanse gewoonten. Wellicht brengt dit mee dat ook het Nederlands kopend publiek bereid moet zyn om producten te aanvaarden, die afgestemd zyn op de Amerikaanse markt; precies als ook in andere landen al het geval is. Offertes dienen gedaan te worden overeenkomstig in Amerika gangbare normen inzake maten, pryzen, enz. Nog altijd vormen export-combinaties de aangewezen weg fot export naar Amerika. Het zal nodig zyn, aldus do heer Zwarensteyn, dat de Nederland se fabrikanten het „offer der samen werking" brengen om zich door col lectieve reclame tot de Amerikaanse consument te wenden. Collectieve re clame en collectieve research kunnen slechts onze industrie als geheel ten goede komen en daarmede ons land. ONZE VERLIEZEN De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in mdonesië zyn gerap porteerd Koninklyke Landmacht: Gesneuveld 25 Februari: Kapt. H. Klooster,, uit Groningen. Van de navolgende personen, die reeds sinds 24 Januari j.l. als ver mist zyn opgegeven, wordt thans gemeld dat zy gesneuveld zijn: Korp. G. van Aggelen uit Wage- ningen; Korp. M. H. Geerllng uit Hardinxveld; 2e Lt. J. W. Karssen uit 's-Gravenhage; Korp. J. T. Kei zer uit Laren (N.-H.); Sergt.-maj. P. Minneboo uit Amsterdam; Korp. J. Pronk uit 's-Gravenhage. ticuliere onderwyslnrichtingen, zowel lagere als middelbare. Deze vrijheid zal worden uitgebreid tot de hogere onder- wys-inrichtlngen en de door Frankryk opgerichte wetenschappeiyke instellin gen. met Invoering van een stelsel van gelykheid tussen Franse en Vietnamese diploma s. De bekrachtigingsoorkonden zullen te Saigon tussen Bao Dal en de Franse hoge commissaris ln Indo-China wor den uitgewisseld en de overeenkomst zal nog dezelfde dae van kracht worden. Bao Dai vertrekt 25 April derwaarts.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 1