Molotof vervangen door Wysjinsky Het Englandspiel en zijn raadselen Politieke hemel betrekt boven Frankrijk VOOR HET BEHOUD DER VRIJHEID Als sovjet-minister van buitenlandse zaken Ook wijziging in ministerie van buitenlandse handei Deschuidigingen van mr Van der Starp bestreden EE R B E RICHT "TZ&Z ES. de leiding van 'de Intelligence' Jaargang ZATERDAG 5 MAART 1949 No. 26634 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W Henny Hoofdredactie: B W Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4,15 per kwartaal; 32 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red 21507 Witte Singel 1, Leiden - Giro no.: 57055 De FTanse communistenleider Thorez beeft school gemaakt! Na hem hebben tal van andere landen de communis tische leiders hetzelfde verklaard of tich zelfs in neg duidelijker bewoordin gen uitgelaten. Men mag daarin dus met het volste recht zien een bevel van Moskou, want anders zou zich dit feit det hebben voorgedaan. Blijkbaar is cit bedoeld als een-nieuwe poging om Europa, dat druk doende is, zich te concentreren, een spaak in het wiel te tleken. Het is echter wel een zeer &e- T^rlijk middel, dat door Meskou is Tcorgesclireven. want daardoor is im mers onomstotelijk aangetoond, dat de communistische partij, in welk land niet meer is dan een vijfrip co-lci te van Moskou en drukt men de tegen partij als het ware het wapen in han den, om op te treden! Op zich zelve behoeft het daarom tiet te verbazen, dat men in Frank- rijhet land. dat altijd nog het felst ?o:dt bedreigd door de rode zondvloed, cci de scherpste reactie" ziet. Daar beeft de justitie met ferme hand in genepen en niet zonder succes, want reeds zijn ernstige gevallen van spion- t3ge ten gunste van Moskou aan het >bt gebracht en het laat zioh aan- üen, dat dit zal leiden tot verdere ont- de&ingen, vermoedelijk ook buiten Frankrijk. In het pogen om de Europese con centratie tegen te gaan, een concen tratie, die steeds nader tot haar deel tornt, heeft Moskou naar het wapen ran een desperado gegrepen. Vermoe delijk zelf wel inziende, dat het zo ekende gevaarlijk spel speelde, maar ï:i gebrek aan beter, Het zal, geljj'k gezegd, een wapen tiin, dat zich tegen Meskou zelf keert! Want nimmer valt thans meer te loochenen de volslagen knechtschap tor rode vijfde colonne aan het Krem lin. Bovendien, succes kan Moskou niet meer verwachten, want de Europese 'nis is een feit. Steeds nauwer wordt tot contact tussen de deelnemers aan tot pact van Brussel, terwijl tevens Tcrdt ingezien, dat slechts een volledi ge militaire uitrusting, opgedreven tot bet uiterste, het gevaar kan keren. Vandaar de verhoging der militaire tapets in alle vijf deelnemende lan- ton. Daarnevens kan men thans gerust lannemen, dat ter vervolmaking naast tot pact van Brussel zal worden ge- iteld het Noordatlantisch pact. Mis schien Z3l dit zelfs binnen een paar teken reeds tot stond zijn gebracht. En de slag om Noorwegen is voor Meskou uitgelopen op een eclatante Erferlaag. Oslo heeft het aanbod van Meskou om een non-agressie-verdrag t; sluiten beleefd, maar beslist afge- ï'kd en heeft zich geheel aangesloten de landen, die momenteel bezig fin de laatste hand te leggen aan ge- -»ma verdrag. Het zal deelnemen aan verdere voorbereidingen en dit zal Rimcedelijk Denemarken er toe be- ï??en, het voorbeeld to volgen. Voer Zweden wordt de situatie er derhalve niet fraaier op en Stockholm ui ongetwijfeld wel vreemd hebben op- jfnen. dat juist in deze omstandighe ren een scherpe nota uit Moskou soest worden verwerkt. De nota is set beslistheid afgewezen en overigens tskomen terecht, daar Zweden nie- zmd belet naar zijn vaderland terug keren, dus ook de Balten niet, ge- li Moskou suggereerde. Doch het feit, dl Moskou juist nu een dergelijke -■ti zond, moet in Zweden wel een dender uaro smaak hebben veroor- mkt. De idee der Westeuropese eenheid is ét meer te stuiter. Integendeel, voor ieho.id van de vrede is het meer dan gewenst, dat deze verbroedering ha volken zich kan opwerken tot een Eicht van een dusdanige betekenis, ht Moskou het niet zal durven wagen zich daartegen tot enige agressie te «en verleiden. Slechts daarin ligt de verzekering ha geen derde wereldoorlog! Ook de plannen om pact van Brus- en Noordatlantisch pact te verste gen door er aan tce te voegen een Söioellandse Zee-pact nemen geregeld hitere vorm aan. Griekenland, Turkije Italië heoben feitelijk reeds zich harvoor uitgesproken. Te betreuren fcjft daarom, dat het Franco-Spanje Q ideologische redenen nog altijd ter '-M wordt gesteld, hoewel Portugal -e-'. open armen zal worden entvan- ii, terwfjl daar in wezen een gelijk- «ïtlg bewind aan het roer is. Zelfs men kunnen zeggen, dat wellicht beste manier om Spanje terug te •ajen tot ware democratische ge laten en regeringsvorm, te zoeken ri z\jn in een nader contact met de tQwcratieën. „Zo spitst zich de controverse Oost- steeds meer toe. het z\] ruiterlijk -Iffid, dcch het levensbehoud van de «Vaatbare idee der menselijke vrij- •-i. het hoogste goed op dit onder- ®base, is slechts op deze wijze te Zo is er kans, anders gaat zij jronde. Radio Moskou heeft medegedeeld, dat het presidium Tan de opperste Sovjet Molotof heeft ontheven van lijn functie als minister van Buitenlandse Zaken en dat Wysjinsky in zijn plaats is benoemd. Ook Mikoyan is als minister van Buitenlandse handel vervangen door Mensjikof. Wyatsjeslaf Molotof behoudt zijn functie van vice-minister-president. Ook Mikoyan behoudt deze functie van vice-minister-president. Mensjikof was plaatsvervangend mi nister van Buitenlandse Handel. MOLOTOF. Molotof is minister van Buitenlandse Zaken geweest sedert 1939, toen hij Litwinof opvolgde. Hij is geboren in 1890 en behoorde tot de scherpslijpers der partij. Men denk aan al zijn veto's! Wysjinsky is 66 jaar oud. Hij is jurist van beroep. Twee dagen geleden werd bericht, dat hij naar Moskou was te ruggekeerd na enige weken in de Tsje- choslowaakse badplaats Carlovy Vary (Karlsbad) te hebben doorgebracht. Er waren geruchten gegaan, dat hij een 2. Dat de gezondheid van Molotof hem zenuwinstorting had gehad. Speciaal als vertegenwoordiger bij de V.N. trad hij op de voorgrond. In December jd. deed Truman door schemeren, dat er meningsverschillen bestonden tussen Molotof en Stalin ter zake van de buitenlandse politiek. Of dit juist moet worden geoordeeld? De benoeming van Wysjinsky wordt zou noodzaken tot terugtrekking uit het openbare leven. Hiertegenover werd er echter op gewezen, dat de gezondheid van Wysjinsky, die tot Molotof's opvol ger is benoemd, weinig beter is. 3. Dat Molotof's politiek van onver zettelijke oppositie tegen een vredesre geling met de Verenigde Staten tot zijn verwijdering heeft geleid. Tegen deze theorie wordt echter in gebracht, dat er geen aanwijzing Is van enig verschil van standpunt tussen Mo lotof en Wysjinsky en dat het onwaar schijnlijk is, dat de wijziging het ge volg is van een politieke verandering. In regeringskringen te Parijs heeft Molotof's vervanging een atmosfeer van gespannen verwa hting geschapen. „Er is een belangrijk keerpunt bereikt in de internationale zaken", zei een hoge ambtenaar. Over de mogelijke redenen voor de verandering waren te Parijs de meningen verdeeld, doch In verantwoor delijke kringen verwacht een meerder heid een poging van de Sovjet-Unie om tot een modus vivendi met het Westen te komen. In Gaullistische kringen zag men de wijziging als een poging om de koude n.l. door ervaren diplomaten te Lake oorlog te intensiveren. Succes beschouwd als een aanwijzing voor verstraffing van de Sovjet-Russi sche politiek jegens het Westen. Uit het feit, dat Molotof zijn post be houdt, als plaatsvervangend premier, concludeert men, dat het moge- lijk is, dat Molotof meer plich ten van premier Stalin op zich zal ne-l men. Men is niet van oordeel, dat Mo- lotof, door het ministerie van Buiten-1 landse Zaken te verlaten, zijn plaats in) het almachtige politieke bureau zal verliezen, waarvan Wysjinsky nooit lid I f is geweest. I p Het bericht was te Lake Succes eer.'i volkomen verrassing. Het meest ver-1 baasd waren de leden der Sovjet-Rus-/ sische delegatie. In kringen der V.N acht men de ver anderingen eerder een teken van kracht j dan zwakte. Het zou geen verbazing i wekken indien Gromyko, het vroegere hoofd der Sovjet-delegatie, binnenkort Wysjinsky's plaats zou innemen. In diplomatieke kringen te Washing-1 ton worden drie mogelijke redenen voor! de vervanging van Molotof naar vorer gebracht, en wel de volgende: 1. Dat Molotof bevorderd is tot hogere nationale taken. Reeds sedert enige tijr gingen geruchten, dat Stalin een ge deelte van zijn taak van coördinerin? der Sovjet-Russische buitenlandse er binnenlandse politiek zou willen over dragen aan een vertrouwde vriend, die dan misschien ook bedoeld zou kunnen zijn als zijn opvolger. I Ook in Engeland zijn de meningen verdeeld en beluisterd men de reeds ge noemde suggesties. 1500 ton huiden en 800 ton looistof ter waarde van 1 millioen dollar waren aan boord van het Poolse vrachtschip Katowice", dat Dinsdag op de Westergron- den bij Terschelling in de zware Noord-Oosterstorm aan de grond liep en door midden brak. Met achterlating van al hun bezittingen konden de 26 opvaren den zich met de reddingsboot „Brandaris" van de N.Z.H.R.M. in .veiligheid brengen. - Het gebroken schip. Geen bewust verraad? WYSJINSKY. AANHOUDENDE VORST. p2 Bilt verwacht tot morgenavond .batige, tijdelijk vrij krachtige wind -^n Ncord en Oost. Overdrijvende leenbanken met plaatselijk af en toe :4e sneeuw. Vannacht lichte tot ma- jf-, vorst, morgenmiddag temperatuur bet vriespunt. 6 MAART. i op: 7 16 uur; onder: 18.28 uur. lf-*an op: 9.15 uur; onder: 0.55 uur uu. Htogwater te Katwijk te 6.57 en 19.15 Maart te 7.35 en 20.00 uur). 1 nummer bestaat uit acht pagina's. Amsterdamse Effectenbeurs Gevolg gevende aan een van meerdere zijden tot ons gericht verzoek zullen wij naast ons ge bruikelijk Beursoverzicht met ingang van Maandag a.s. dage lijks de noteringen van de Am sterdamse Effectenbeurs opne men, waarbij wij ons uiteraard moeten beperken tot de voor naamste fondsen. Ons streven zal er op gericht zijn in de editie voor de omliggende gemeenten de slotkoersen van de vorige en de openingskoersen van dezelfde dag te verwerken, terwijl wij onze abonné's in Leiden en Oegstgeest de slotnoteringen van belde dagen hopen aan te bieden. DE DIRECTIE Thorez, een goede Russische patriot, die in Frankrijk een gastvrij onderdak gevonden heeft Weer het oude vleesrantsoen MAAR MINDER SIGARETTEN? (Van onze Haagse redacteur). Naar wij vernemen wordt van Don derdag a.s. af het vleesrantsoen weer op hst oud-s peil gebracht, namelijk 400 gram voor 14 dagen. Het ziet er echter naar uit, dat Don derdag a.s. voor de komende 14 daagse periods slechts twee bonnen voor man nen (d i, 4 pakjes sigaretten of 2 pakjes shag) en een bon van een rantsoen voor vrouwen <1 pakje sigaretten of een half pakje shag) zal worden aangewezen. Ten plotte zij gemeld, dat tegen Pasen weer een toewijzing voor spijsolie kan worden.''verwacht. Het staat nog niet vast of,zij 180 of 240 gram zal bedragen. (Van onze Parijse correspondent). Het ziet er naar uit dat de actie in Frankrijk tegen de communisten zich met de provinciale verkiezingen op 20 en 27 Maart in het vooruitzicht tot een breed offensief zal ontwikkelen. Gerechtelijke instructies zijn geopend tegen Thorez en Cachin, enige redac tieleden van een drietal communistische periodieken zijn in hechtenis genomen en met spoed wordt de laatste hand ge legd aan een wet, die de mogelijkheid zal openen tot vervolging van aanstich ters tot sabotagedaden. Tot dusverre bleven die aanstichters altijd achter de schermen, al was het duidelijk, dat zij er v/aren. Als overal in de mijnen de machines worden vernield op overeen komstige wijze, dan begrijpt iedereen, dat die actie van een bepaald punt uit wordt geleid. De nieuwe wet zal de re gering in staat stellen op te treden te gen pogingen „tot demoralisatie van de natie en de weermacht" Zij zal waarschijnlijk al direct in het proces tegen Thorez en Cachin haar practisch nut kunnen bewijzen. Van officiële zijde is men intussen tamelijk discreet ten aanzien van de re denen, die tot de actie toeren de com munisten hebben geleid. Waarschijnlijk is er trouwens meer dan één feden- Reeds enige tijd ageerde de communis tische pers tegen de pogingen der re gering om zoals van die zijde werd beweerd de Franse industrie op oor- logsfabricage over te schakelen. De communistische cellen hadden opdracht gekregen met alle middelen stakin gen inbegrepen een dergelijk streven te saboteren. De bedoeling was duide lijk: reeds nu moest voorkomen worden dat Frankrijk als mogendheid van het Atlantisch Pact, een actieve rol zou Onlangs schreef mr J. E. van der Starp, de verdediger van Anton van der Waals, gelijk bekend, een brochure, getiteld: „Het Englandspiel, démasqué der Vau-mafanen". Deze brochure heeft In verscheiden kringen de aandacht getrokken en het spreekt welhaast van zelf. dat zij ook aan critiek onderhe vig is geweest. Zo bracht majoor K. de Graaf, des tijds waarnemend hoofd van het bu reau „Bijzondere opdrachten te Lon den". dezer dagen nog een andere ziens wijze naar voren. Mr Van der Starp verklaarde desge vraagd, dat hij deze brochure had ge schreven, omdat naar zijn mening de parlementaire-enquéte-commissie de waarheid omtrent het „Englandspiel" niet zal kunnen ontdekken. Deze com missie, zo zeide hij, heeft geen inzage van de telegrammen en andere gehei me stukken, welke op het „England spiel" betrekking hebben, want de ar chieven van de geheime diensten van de Ministeries van Oorlog en van Ma rine blijven voor haar gesloten. Duit sers, die er van afweten, houden bun mond, en de Engelse Intelligence-ser vice is als informatiebron geheel en al onbereikba-ar. Wat het „Englandspiel" zelf betreft, herinnerde mr Van der Starp aan de zienswijze van majoor K. de Graaf, die zich op het standpunt stelt, dat de SOE (Special-Operational Executive), de dienst welke de agenten uitzond, heeft gefaald en de opperste leiding van deze dienst verraad moet heboen gepleegd. Mr Van der Starp zegt deze mening niet te kunnen delen. Volgens een Europees verdedigingsstelsel. Het land mocht vooral niet. weerbaar wor den. De communistische tegenactie was zorgvuldig geprepareerd. Reeds weken tevoren woei er een felle zuiveringswind door de bolsjewistische gelederen en vele vakbondsleiders, die van burger lijke infectie werden beticht, waren door jongere en docielere elementen vervan gen. Tezelfdertijd kwam Thorez, die overi gens als een gematigd communist stoat aangeschreven, met zijn verklaring van „de gekruiste armen" bij een inval door de Russische legers. Het is tamelijk opvallend, dat de Franse leider deze verklaring, met zo veel pathos aflegde op één moment dat de regering bijna om een aanleiding tot vervolging verlegen zat. Thorez is een te ervaren politicus om uit eigen bewe ging de regering, die handschoen toe te werpen. Heeft Moskou dus een bewijs van betrouwbaarheid geëist? Het lijkt waarschijnlijk. Na het fiasco van het Kravchenko-proces en de mislukte sto kingen van het vorig jaar, had het Kremlin gegronde redenen zich over de Franse kameraden te verontrusten. Thorez heeft nu openlijk te kennen ge geven zoals een Franse krant het suggestief formuleerde dat hij een goede Russische patriot is. die in Frank rijk een gastvrij onderdak heeft gevon- Service, die rechtstreeks onder het Britse Ministerie van Buit. Zaken staat, voor het „Englandspiel" verant woordelijk. Hij acht hst onaanvaa. baar. dat de Intelligence-Service in al de maanden, dat het „Englandspiel" geduurd heeft, niet van het bestaan er van op de hoogte zou zijn geweest. De waarsohuwingen van haar agenten mesten de topleiding attent hebben gemaakt op 't falen van de SOE. Des ondanks hebben de Engelsen hieraan geen einde gemaakt en werd de chef er van later niet ter verantwoording geroepen. Mr Van der Starp zeide, dat deze dingen voor hem aanleiding zijn ge weest hieruit de gevolgtrekking te maken, dat het verraad moet heb ben berust op een systeem, en dat z.i. de Engelsen hiermede ém P" doel hebben nagestreefd, te weten 't breken van het verzet van Europa om daardoor het tot stand komen van een verenigd en krachtig Europa, dat de suprematie van Engeland zou afwijzen, onmogelijk te maken. Deze hypothese, aldus mr Van der Starp, is mij bovendien als een feite lijke mededeling verteld door een hoog geplaatst officier van een be.angrjjke inlichtingendienst. Een en ander, zo vervolgde hij, disculpeert echter niet den. Alles wijst er op dat de Franse de Nederlandse Inlichtingendienst in regering een nieuwe krachtproef tegen de communisten, die een derde van de bevolking vertegenwoordigen, ontkete nen gaat. De politieke hemel betrekt weer boven Frankrijk. Israël tosgelaten tot de V. N. De Veiligheidsraad heeft het toetre den van Israël tot de VN goedgekeurd. Negen leden stemden voor Egypte stemde tegen en Engeland onthield zich van stemming. De voorzitter deelde mede, dat de aanvrage thans ter goedkeuring naar de algemene vergadering der V.N. verwe zen zou worden. Londen. Wanneer de Nederlanders niet op de hocgte waren van de plannen en de operaties van de SOE, dan hadden zij ook moeten weigeren legitimaties over radio-Oranje uit te zenden. Mr Van der Starp zeide voorts er van overtuigd te zün, dat Schreieder, Van der Waals en andere Vau- mannen als Ligten en Sweerts, agenten van de Intelligence-Service geweest zijn. Men kan niet ontkennen, dat de me dedelingen door mr Van der Starp gedaan in zijn brochure, een ernstige beschuldiging inhouden aan het adres van een met Nederland bevriende c:_L„j I mogendheid, die bovendien een hard- rvabinetsnervonmng in r inland nekkige strijd gevoerd heeft tegen de OOK COMMUNISTEN IN DE REGERING? De Finse socialistische minister-pre sident, Karl Fagerholm, is „onderhan delingen achter de schermen" begonnen over opneming van toommunisten en le- I den van andere partijen in een niéuw coalitiekabinet, aldus is uit bronnen. J die in nauw contact met het kabinet staan, vernomen. I Fagerholm zou van plan zijn binnen drie weken een coalitie te vormen. De sociaal-democratische partij stemt thanse toe in het vormen van een coali Duitse overweldiger, en het spreekt dan ook vanzelf, dat zijn mededelin gen in Engeland niet onopgemerkt zfjn gebleven. Hieronder volgt de commentaar, dat een speciale correspondent van de .Manchester Guardian" hierop hee^t gegeven. De correspondent verklaart, dat het tragisch en onrechtvaardig zou zijn toe te raten, dat iets de erkentelijkheid van het Nederlandse en het Engelse volk voor elkander's bijdragen tot de ge- De dappere bemanning van de reddingsboot „Brandaris" die de opvarenden van de „Kotawice" in een loeiende orkaan behouden aan land bracht. Het was één der moeilijkste "addingen van de laatste jaren. V.l.n.r.: E. R. de Beer (62 jaar), stuurman J. de Beer. schipper Douwe Tot (62 jaar) en diens zoon Klaas Tot, direct na hun aankomst in Terschei ling. n- - - i meenschappelijke zaak te kort zou kun- tieregenng. mits de communisten die ren ^oen tezamen met de linkse socialisten de i volksdemocratische partij vormen niet de portefeuille van Binnenlandse I Zaken, Onderwijs, Verdediging of "Bui- i tenlandse Zaken krijgen. De minister van Sociale Zaken, Lllje- stroem. is afgetreden. De 73-jarige minister van Buitenland- I se Zaken, Enckeii, heeft „twee maan- l den ziekenverlof" aangevraagd. J „De beschuldigingen, die mr Van der Starp in zijn brochure heeft geuit, zouden, indien zij algemeen werden geloofd, een dergelijke erkentelijkheid In de weg staan. Maar de inlichtin gen, die thans in Londen beschik baar zijn, leiden in sterke mate tot de slotsom, dat de gev? renneming van de „gedropte" Nederlandse agen ten niet het gevolg van verraad was, doch van een ernstige fout van de Intelligence Service te Londen." „De verschrikkelijke beschuldiging van verraad moet van de hand wor den gewezen als een slecht en onge lukkig gerucht, wat zij inderdaad is." De correspondent van de „Manches ter Guardian" schrijft, dat volgens de te Londen beschikbare inlichtingen oe feiten als volgt blijken te zijn: „De eerste agent, die in de zomer van 1942 per parachute in Nederland werd neergelaten, werd spoedig gevan gen genomen door de Duitsers, die hem er toe brachten voor hen tegen de geallieerden te werken. Dit werd te Londen niet ontdekt tot het eind van 1943." „Intussen waren verschillende agen ten neergelaten, die geen reden hadden aan de loyaliteit van hun voorganger te twijfelen en die daarom met hem samenwerkten tot zij ook zelf werden gevangen. Men gelooft, dat enkele van hen er eveneens in toestemden om voor de Duitsers te werken." „Twee van de gearresteerde agenten ontsnapten later uit Duitse gevangen schap en wisten Londen te bereiken, waar zij rapport uitbrachten over „de wanhopige toestand in Nedqrland." Daarop werd besloten alle agenten „blind" in Nederland neer te laten zon der iemand daarvan op de hoogte te brengen. „Door deze methode was de geallieerde inlichtingendienst in stoat een nieuwe organisatie op te bouwen, waarvan de leden eerst met enig succes kenden werken. Doch toen hun activi teit zich uitbreidde, kwamen zij in con tact met leden van de vorige besmette organisatie". „Verdere ontknopingen volgden en tenslotte konden de Duitsers de meesste leden van deze tweede orga nisatie eveneens arresteren. Het schijnt daarom alsof het verraad van de eerste agent, waarvan de Duitsers kundig en grondig gebruik maakten, tot de arrestatie van vele anderen leidde." Deze inlichtingen bevestigen volgens de „Manchester Guardian" ten min ste enige aspecten van de verhalen, die in Nederland de ronde doen, doch loochenen de slotsom, dat deze onge lukkige gevolgen te wijten waren aan bewust verraad van de Londense In telligence Service. De Manchester Guardian dringt ten slotte aan op een officiële verklaring van het Britse ministerie van Buiten landse Zaken over deze affaire. Griepepidemie nagenoeg ten einde Nadat in de laatste weken een ver mindering van hot aantal griepgevallen werd vastgesteld, kan thans gezegd wor den, dat de griepepidemie in ons land nagenoeg over is. Vrijwel over het gehele land komt in fluenza nog slechts voor in de mate als voor het uitbreken der griepepidemie het geval was. Alleen in enkele plaatsen komt de griep nog vrij veel voor en is er nog van het bestaan van een kleine haard sprake. ONZE VERLIEZEN De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indonesië zijn gerap porteerd Kon. Marine: Tdl. serg.-majoor der Mar. H. J. Sanders, Maastricht. Kon. Landmacht: Sold, J. T. van 3rienen, Loosduinen. Sold. C. A. de Groot, Amsterdam. SokLC J. R. Schllngmann, Reeu- vjjk (Z.-H.). Serg. K. Severe. Amsterdam. Korp. R. M. Bakker, Haarlem. Sold. C. Beets, Langedijk. Sold. A. C. de Jong, 's-Graven- ïage. Sold. D. de Jong, Hendrik Ido mbacht. Serg. W. Meijer. Rijswijk (Z.-H Korp. G. J. Salemink, Terborg rem. Wisch). Sold. J van Zomeren, Rotterdam Sold. G. Bodde, Assen. Serg. J. J A. Houben, Valken- urg-Houthem (L.). Sold A. J. van Agthoven, Rot- rrdam. Sold. Ie kl. M. Baay, 's-Graven- >age. Sold, le kl J. Lemslra. Zwolle. Sold, le kl J. van der Wansem -Gravenhage. Kon. Ned. Ind.-Leger: Sold, 2e kl. mil. Bur. Pers, C. Buntua, In- lonesië.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 1